Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες Εξωσωματικής 2022🌺


Recommended Posts

στις πριν 25 λεπτά, ο/η Vasilique είπε:

Ευχαριστώ πολύ Νεφελάκι μου! Πώς είναι τα μικρούλια σας; 

Πολυ καλά δοξα τω θεω χρονίζουμε στις 6/2 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Τριών ημερών μετρώντας ως πρώτη τη μέρα της ωοληψίας ή την επομένη?

Μακάρι να έχω την τύχη σου!

Την επομένη… 29/06 ωοληψία κ 3/7 ετ…

Στο εύχομαι! Είσαι κ σε καλά χέρια όμως! 😉

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 58 λεπτά, ο/η Nefeliap είπε:

Πολυ καλά δοξα τω θεω χρονίζουμε στις 6/2 

Το θυμάμαι! Εσύ γένναγες κ εγώ έμπαινα για ετ! Να τα χαίρεσαι κοριτσάκι μου! Γερά, δυνατά κ ευλογημένα! 😘💚

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η tina21 είπε:

Ναι ναι εγώ ήμουν...δεν ήξερα ότι μετράνε σε άλλη μονάδα κ μ φαινοντουσαν τεράστιες οι τιμές!

Ευτυχώς που το ήξερα από σένα. Η δίκη μου οιστραδιολη είναι μικρότερη από τη δική σου, δεν έχω ξανακάνει 4η μέρα οποτε δεν ξέρω ποσο θα πρεπε να ναι. Ο αλλος γιατρός μου έλεγε να κάνω την 8η μέρα που τις άλλες φορές ήταν καπου ανάμεσα 1300 έως 1800. Για να δούμε ποσο θα έχει φτάσει την Πέμπτη….

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλε ποσο ηταν εσενα? εμενα τωρα βλεπω 4η μερα διεγερσης 5η μερα κυκλου ηταν 412... και την 7η δ/8η κ ηταν 2300 και πηραμε 14 ωαρια 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η tina21 είπε:

καλε ποσο ηταν εσενα? εμενα τωρα βλεπω 4η μερα διεγερσης 5η μερα κυκλου ηταν 412... και την 7η δ/8η κ ηταν 2300 και πηραμε 14 ωαρια 

Είδα το 2300 που έγραψες και νόμιζα ότι ήταν την 4η μέρα 2300. Εμένα σήμερα ήταν 1740 σε pmol που κάνοντας τη μετατροπή στο Ίντερνετ την έβγαλα 474. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Lucia79 είπε:

Είδα το 2300 που έγραψες και νόμιζα ότι ήταν την 4η μέρα 2300. Εμένα σήμερα ήταν 1740 σε pmol που κάνοντας τη μετατροπή στο Ίντερνετ την έβγαλα 474. 

οχι οχι εμενα ηταν μικροτερη πολυ! αρα πατε για πολλα ωαρια; ποσα ειδατε στον υπερηχο; τι σ ειπε ο γιατρος;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η tina21 είπε:

οχι οχι εμενα ηταν μικροτερη πολυ! αρα πατε για πολλα ωαρια; ποσα ειδατε στον υπερηχο; τι σ ειπε ο γιατρος;

Δεν ξέρω, με προβλημάτισε ο γιατρός. Επίσης υπέρηχο μου έκανε αλλος γιατί ο γιατρός μας μπήκε χειρουργείο και θα καθυστερούσε. Ο αλλος λοιπόν μου είπε ότι από τη μια μεριά δεν είδε τπτ. Δεν ξέρω τι σημαίνει αυτό, αν θα εμφανιστούν τις επόμενες μέρες. Από την άλλη μέτρησε σίγουρα 5. Αλλά είναι λίγα τα 5…βάλε κάποια θα είναι ανώριμα, κάποια δεν θα γονιμοποιηθουν καν, θα υπάρχει χασούρα….θα δούμε, την Πέμπτη ξαναπάω και ελπίζω να έχουν σκάσει μύτη και τα υπόλοιπα. 
εσυ ποτε θα ξανά μιλήσεις με τους εμβρυολογους τώρα? Θα σε πάρουν την 3η μέρα ή κατευθείαν την 5η να σου πουν για τις βλαστοκυστες? Για πες μου λίγες πληροφορίες και για αυτό το κομμάτι να είμαι προετοιμασμένη με το πρωτοκόλλο τους…

επίσης σήμερα γινόταν ένας χαμουλης γενικά από κοσμο. Νομίζω τα είχαν χάσει λίγο. 
το κέντρο βέβαια υπέρ κυριλέ, λες και μπαίνεις σε μπουτίκ ξενοδοχείο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Lucia79 είπε:

Δεν ξέρω, με προβλημάτισε ο γιατρός. Επίσης υπέρηχο μου έκανε αλλος γιατί ο γιατρός μας μπήκε χειρουργείο και θα καθυστερούσε. Ο αλλος λοιπόν μου είπε ότι από τη μια μεριά δεν είδε τπτ. Δεν ξέρω τι σημαίνει αυτό, αν θα εμφανιστούν τις επόμενες μέρες. Από την άλλη μέτρησε σίγουρα 5. Αλλά είναι λίγα τα 5…βάλε κάποια θα είναι ανώριμα, κάποια δεν θα γονιμοποιηθουν καν, θα υπάρχει χασούρα….θα δούμε, την Πέμπτη ξαναπάω και ελπίζω να έχουν σκάσει μύτη και τα υπόλοιπα. 
εσυ ποτε θα ξανά μιλήσεις με τους εμβρυολογους τώρα? Θα σε πάρουν την 3η μέρα ή κατευθείαν την 5η να σου πουν για τις βλαστοκυστες? Για πες μου λίγες πληροφορίες και για αυτό το κομμάτι να είμαι προετοιμασμένη με το πρωτοκόλλο τους…

εσυ ποσο χρονων εισαι? τι φαρμακο σ εχει δοσει; σου αλλαξε δοση σημερα;

ααα καταλαβα...εμενα καθε φορα ο γιατρος μας με εβλεπε...κ μια φορα π πηγε να με δει αλλος την ειπε στη βοηθο του οτι θελει να με βλεπει αυτος...δεν ξερω γιατι...θεωρησα οτι ετσι λειτουργει! 

εμεις πηραμε 14 και γονιμοποιηθηκαν τα 12 και το 1 το παρακολουθουν χωρις πολλες ελπιδες...με πηραν σημερα 7.10 το πρωι!!! και θα με ξαναπαρουν την τεταρτη ειπαν...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η tina21 είπε:

εσυ ποσο χρονων εισαι? τι φαρμακο σ εχει δοσει; σου αλλαξε δοση σημερα;

ααα καταλαβα...εμενα καθε φορα ο γιατρος μας με εβλεπε...κ μια φορα π πηγε να με δει αλλος την ειπε στη βοηθο του οτι θελει να με βλεπει αυτος...δεν ξερω γιατι...θεωρησα οτι ετσι λειτουργει! 

εμεις πηραμε 14 και γονιμοποιηθηκαν τα 12 και το 1 το παρακολουθουν χωρις πολλες ελπιδες...με πηραν σημερα 7.10 το πρωι!!! και θα με ξαναπαρουν την τεταρτη ειπαν...

Είμαι 43 και παίρνω gonal 300 μονάδες. Δε μου άλλαξε δόση όχι. Εσένα σου την άλλαξε βλέποντας την οιστραδιολη της 4ης μερας? Απλώς από αυριο μου είπε ξεκινάω cetrotide. Πήγατε πολύ καλά στις γονιμοποιήσεις, εγώ δεν έχω τέτοια ελπίδα γι αυτό και ανησυχώ γενικα. Επίσης είμαι και αντίκα ενώ εσυ πιπινάκι, να τα λέμε κι αυτα 😜

μπραβο λοιπόν, πάτε πολύ καλά, εύχομαι να έχετε 12 μωράκια και να μην ξέρετε ποιο να πρώτομεταφερετε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Lucia79 είπε:

Είμαι 43 και παίρνω gonal 300 μονάδες. Δε μου άλλαξε δόση όχι. Εσένα σου την άλλαξε βλέποντας την οιστραδιολη της 4ης μερας? Απλώς από αυριο μου είπε ξεκινάω cetrotide. Πήγατε πολύ καλά στις γονιμοποιήσεις, εγώ δεν έχω τέτοια ελπίδα γι αυτό και ανησυχώ γενικα. Επίσης είμαι και αντίκα ενώ εσυ πιπινάκι, να τα λέμε κι αυτα 😜

μπραβο λοιπόν, πάτε πολύ καλά, εύχομαι να έχετε 12 μωράκια και να μην ξέρετε ποιο να πρώτομεταφερετε!

χαχα σε ευχαριστω πολυ κοριτσι μου!! κ συ μια χαρα θα πας! ειμαστε σε καλα χερια! 

εγω επερνα 200 gonal και ξεκινησα olgalutran αργοτερα απο σενα! την 7δ/8κ

μαλλον πας 2 μερες μπροστα! μπορει να κανετε νωριτερα ωοληψια....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 ώρες, ο/η Κατεριναπαπ είπε:

Ας τα καταφέρω και ας είμαι έτσι,  τουλάχιστον θα φαίνεται ενας λόγος για τον οποίο θα είμαι σε αυτή τη κατάσταση και ας κλαίω επειδή αντι για ήλιο.. βρέχει! Τουλάχιστον τότε δεν θα με περνάνε για τρελή!🤣 

Και έκλαψα(απο τα γέλια) που έκλαψες για τα πατατακια, να είσαι καλα με έκανες και γέλασα!

θα τα καταφέρεις είναι το μόνο σίγουρο :-) λίγες μερούλες μείνανε.  :-) 😀 

Έχω πολλά τέτοια σαν τα πατατακια 🤣🤣🤣🤣 στο τέλος είχα καούρες και δεν μπορούσα να κοιμηθώ τελικά είχα βρει το φάρμακο μου πιτσα μοτσαρελα ντομάτα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 30/1/2022 at 9:42 ΠΜ, ο/η BlackCat είπε:

χαχαχα ορίστε και σύμβουλο καιρού έχει η ομάδα, πετάμε λέμε..

Θα τσεκάρεις ημερομηνίες ωοληψίας και ετ και 3 μέρες πριν θα μπαίνεις να μας λες τι παίζει να μην έχουμε άγχος και για αυτό..😂

Τώρα για τον αέρα θέλουμε διευκρίνηση..

Αεράκι στην Φολέγανδρο σαν της Φουρέιρα ή να βάλουμε πέτρες στις τσέπες ,ώστε αντί να πάμε για το κέντρο εξωσωματικής βρεθούμε όντως στην Φολέγανδρο ????😂

Αχχχ και τι δεν θα δινα να ήμουν στην Φολέγανδρο τώρα..πφφφ

Βάλε πέτρα... χαχχα 🤣🤣🤣 με πήρε και με σήκωσε χαχχαχα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 ώρες, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Κορίτσια να ρωτήσω κάτι. Μας είπαν 9 να είμαστε εκεί για την ωοληψία.  Μπορεί το σπερμα να το κρατάμε (το ξενοδοχείο είναι δίπλα δεν θα καθυστερησουμε δηλαδή). 

Η ερώτηση μου στην ουσία είναι η εξης: ο αντρας δίνει το σπερμα όταν πάμε εκεί (οπότε μπορούμε να το κρατάμε) ή το δίνει αφού μπω για ωοληψία? 

Γιατι μπορεί να πάμε εκεί στις 9 αλλά αν κρίνω από την προηγούμενη φορά με πήραν κατά τις 12, οπότε θα είναι το σπερμα πολλές ώρες. 

Στην Γερμανία που είμαι, το κέντρο εχει ειδικό δωμάτιο ακριβώς για αυτό το λόγο πηγαίνει ο άντρας και δίνει δειγμα (καλά μου έβγαλε και φωτο πως είναι.. ένα σοκ το έπαθα χαχαχ αλλά αφού είναι για τα μελλοντικά παιδιά μου ας είναι χαχαχα) νομίζω όμως και στην Ελλάδα έτσι είναι δίνεις δειγμα εκεί.  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

θα τα καταφέρεις είναι το μόνο σίγουρο :-) λίγες μερούλες μείνανε.  :-) 😀 

Έχω πολλά τέτοια σαν τα πατατακια 🤣🤣🤣🤣 στο τέλος είχα καούρες και δεν μπορούσα να κοιμηθώ τελικά είχα βρει το φάρμακο μου πιτσα μοτσαρελα ντομάτα. 

Αχ μακάρι και ας τρώω μερέντα με αλάτι🤢 🤮🤣🤣🤣  

Σε ευχαριστώ πολύ γοα Την ενθάρρυνση, Ανυπομωνω... οσο για την πίτσα έκλαψα πάλι, βρήκες το ντεπον σου 🤣 σίγουρα η πίστα θα έφταιγε που έλειπε απο το στομάχι καο δημιουργούσε καουρες 🤣🤣

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Κορίτσια επιτέλους τελείωσα.  13 ωάρια έχουμε. Αύριο θα έχουμε ενημέρωση.  Ο Π.... λέει να βάλουμε 3, 4 έμβρυα 3ης ημέρας αφού είδαμε ότι με τις βλαστοκυστες... δεν...

Αυτό μου το είπε και ο γιατρός μου. Εν τω μεταξύ του λέω:"Μα δεν είναι υποτίθεται καλύτερες οι βλαστοκύστες?"  Και μου λέει:" Κανείς δεν ξέρει ".

Τόσο καιρό μας έλεγαν ότι οι βλαστοκυστες είναι καλύτερες. Τι να πω.... νέο δίλημμα...

Ρε τι νούμεραρες ωαρίων είναι αυτά;

μπραβο μπράβο κ μπραβο!

Κανενα δίλημμα φίλη μου θα κανείς κάτι διαφορετικο κ τον σταυρό σου και όλα καλά!!

Εμενα πάντως μου αρέσει όταν ο γιατρός προτείνει εναλλακτικές και δεν μπαίνει σε λούπα , ξέρω δεν με ρώτησες αλλά στο λέω 😂 

Εμπρος και εσυ στα βήματα της @Vasiliqueμας!! Ίδιος γιατρός ,ίδια βηματάκια ε δεν μπορεί!!!

Το έχεις!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Lucia79 είπε:

Είμαι 43 και παίρνω gonal 300 μονάδες. Δε μου άλλαξε δόση όχι. Εσένα σου την άλλαξε βλέποντας την οιστραδιολη της 4ης μερας? Απλώς από αυριο μου είπε ξεκινάω cetrotide. Πήγατε πολύ καλά στις γονιμοποιήσεις, εγώ δεν έχω τέτοια ελπίδα γι αυτό και ανησυχώ γενικα. Επίσης είμαι και αντίκα ενώ εσυ πιπινάκι, να τα λέμε κι αυτα 😜

μπραβο λοιπόν, πάτε πολύ καλά, εύχομαι να έχετε 12 μωράκια και να μην ξέρετε ποιο να πρώτομεταφερετε!

Ψιτ Ζωζώ φιλενάδα μου , σε αυτά τα 5 (μέχρι στιγμής) κρύβονται δυο ζουμπουρλουδικα μωράκια μακάρι & παραπάνω.

Για πάμε να αφήσουμε το άγχος στην άκρη και να κάνουμε ομμμ ομμμ ομμμ θετικές σκέψεις!!

Φτιαξε και το χερακι σου γιατί θα τα χρειαστείς για κούνημα και νάνι 🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Vasilique είπε:

Την επομένη… 29/06 ωοληψία κ 3/7 ετ…

Στο εύχομαι! Είσαι κ σε καλά χέρια όμως! 😉

Σε ευχαριστώ πολύ πολύ! Μακάρι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Zeta.τα πήρες τα μωρα σου σπίτι;;

Πηγαν όλα καλά;;

Με μια τεράστια χοριακη να ευχηθώ!!

Περιμενουμε την ημερομηνία σου κ την νούμεραρα σου!!❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Κορίτσια επιτέλους τελείωσα.  13 ωάρια έχουμε. Αύριο θα έχουμε ενημέρωση.  Ο Π.... λέει να βάλουμε 3, 4 έμβρυα 3ης ημέρας αφού είδαμε ότι με τις βλαστοκυστες... δεν...

Αυτό μου το είπε και ο γιατρός μου. Εν τω μεταξύ του λέω:"Μα δεν είναι υποτίθεται καλύτερες οι βλαστοκύστες?"  Και μου λέει:" Κανείς δεν ξέρει ".

Τόσο καιρό μας έλεγαν ότι οι βλαστοκυστες είναι καλύτερες. Τι να πω.... νέο δίλημμα...

Μέσα στο χαμό έχασα το μήνυμα σου ρε αστεράκι! Εύχομαι αύριο να ακούσεις το καλύτερο νέο! Για το δίλημμα 3ης  μερας vs βλαστοκυστης δεν έχω άποψη αλλά τα έχουμε δει όλα οπότε δοκίμασε ότι προτεινει ο ντοκτορ. Αν είναι καλό το έμβρυο θα εμφυτευτεί και 3ης μερας. Δείτε αύριο πως θα πάνε οι γονιμοποιησεις και πως θα διαμορφωθεί το καλάθι σας και αποφασίζετε. Με 13 ωάρια θα έχετε πολλές επιλογές είναι σίγουρο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 31 λεπτά, ο/η BlackCat είπε:

Ρε τι νούμεραρες ωαρίων είναι αυτά;

μπραβο μπράβο κ μπραβο!

Κανενα δίλημμα φίλη μου θα κανείς κάτι διαφορετικο κ τον σταυρό σου και όλα καλά!!

Εμενα πάντως μου αρέσει όταν ο γιατρός προτείνει εναλλακτικές και δεν μπαίνει σε λούπα , ξέρω δεν με ρώτησες αλλά στο λέω 😂 

Εμπρος και εσυ στα βήματα της @Vasiliqueμας!! Ίδιος γιατρός ,ίδια βηματάκια ε δεν μπορεί!!!

Το έχεις!!!

Να σαι καλά ρε μαυρογατε! Καταφερες να με ανεβάσεις! Ο αριθμός των ωαρίων δεν μου λέει τίποτα, αύριο θα δούμε τι θα έχει γίνει. Αλλά όντως κινείται λίγο διαφορετικά αυτή τη φορά και μου αρέσει. Μου έκανε το σκράτσινγκ,  μου έδωσε να πάρω κάτι ενέσεις την ημέρα της ετ και θα μου βάλει λέει και κόλλα (τι είναι αυτό ούτε πού ξερω). Μάλιστα είναι ο τρίτος γιατρός που μιλάω και μου είπε να βάλω έμβρυα 3ης ημέρας. Αφού οι βλαστοκυστες δεν με θέλουν, ίσως αυτό να είναι το τυχερό μου!

13 ωάρια, ευχές από μαυρογατα,  ε πού θα πάει, θα το ξορκισουμε το κακό!

Παντως είναι λίγο αστείο. Λέει:" ε θα σου βάλουμε 3, 4 έμβρυα, θα κάνεις την προσευχή σου και βλέπουμε " 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Lucia79 είπε:

Μέσα στο χαμό έχασα το μήνυμα σου ρε αστεράκι! Εύχομαι αύριο να ακούσεις το καλύτερο νέο! Για το δίλημμα 3ης  μερας vs βλαστοκυστης δεν έχω άποψη αλλά τα έχουμε δει όλα οπότε δοκίμασε ότι προτεινει ο ντοκτορ. Αν είναι καλό το έμβρυο θα εμφυτευτεί και 3ης μερας. Δείτε αύριο πως θα πάνε οι γονιμοποιησεις και πως θα διαμορφωθεί το καλάθι σας και αποφασίζετε. Με 13 ωάρια θα έχετε πολλές επιλογές είναι σίγουρο!

Να σαι καλά! Ναι περιμένω αύριο να δούμε πώς θα πάνε και αποφασίζουμε! Και σένα μην σε πιάνει άγχος. Λίγα και καλά θέλουμε,  μην το ξεχνάς. Σίγουρα εκεί μέσα είναι και τα καλά που θα σας δώσουν το μπεμπέ σας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 35 λεπτά, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ πολύ! Μακάρι!

Στην @Vasilique της είχα πει το εξής έτσι για την διαφορά... και τώρα δες η διαφορά είναι 32 εβδομαδων 

Τα έμβρυα που είναι να πιάσουν θα πιάσουν και ας είναι 2 ημερών (βλέπε εμένα 2 ημερών και πιασανε) στις βλαστοκυστες απλά βλέπουν ποια προχωράνε (που και αυτό είναι αμφιλεγόμενο θέμα, είχα ακούσει ένα live από μια εμβρυολογο που έλεγε η μήτρα είναι το καλύτερο μέρος.. φανταστείτε στο εργαστήριο άνοιξε κλείσε έλεγξε όπως και να το κάνουμε δεν μπορεί να είναι το ίδιο με την μήτρα) 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 38 λεπτά, ο/η Lucia79 είπε:

Μέσα στο χαμό έχασα το μήνυμα σου ρε αστεράκι! Εύχομαι αύριο να ακούσεις το καλύτερο νέο! Για το δίλημμα 3ης  μερας vs βλαστοκυστης δεν έχω άποψη αλλά τα έχουμε δει όλα οπότε δοκίμασε ότι προτεινει ο ντοκτορ. Αν είναι καλό το έμβρυο θα εμφυτευτεί και 3ης μερας. Δείτε αύριο πως θα πάνε οι γονιμοποιησεις και πως θα διαμορφωθεί το καλάθι σας και αποφασίζετε. Με 13 ωάρια θα έχετε πολλές επιλογές είναι σίγουρο!

Τωρα είδα που έγραψε για 4 ημέρας υπερηχο.  Γίνεται να είναι και πιο πολλά τα ωοθυλάκια σου και να μη φαίνονται στον υπερηχο (στην μια ωοθήκη που βλέπετε) τώρα στην άλλη μπορεί να έχεις και να μη φαίνονται τωρα. Είχα ξεκινήσει κάπου στα 7 και τελικά πήρα 11 απ τα οποία το 1 ήταν τσουφιακικο.  Μέχρι τελευταία μετά βλέπαμε 9 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Στην @Vasilique της είχα πει το εξής έτσι για την διαφορά... και τώρα δες η διαφορά είναι 32 εβδομαδων 

Τα έμβρυα που είναι να πιάσουν θα πιάσουν και ας είναι 2 ημερών (βλέπε εμένα 2 ημερών και πιασανε) στις βλαστοκυστες απλά βλέπουν ποια προχωράνε (που και αυτό είναι αμφιλεγόμενο θέμα, είχα ακούσει ένα live από μια εμβρυολογο που έλεγε η μήτρα είναι το καλύτερο μέρος.. φανταστείτε στο εργαστήριο άνοιξε κλείσε έλεγξε όπως και να το κάνουμε δεν μπορεί να είναι το ίδιο με την μήτρα) 

Ναι και εγώ τα έχω ακούσει αυτά για αυτό είμαι και δεκτική.  Όπως είπαμε,  ο, τι είναι να γίνει ας γίνει! Μπορεί τα γλυκούλια μου να θέλουν τη μήτρα μου και όπως μου είπε και ο γιατρός το ενδομήτριο μου είναι εξαιρετικό,  έτοιμο για ετ!

Σε ευχαριστώ πολύ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...