Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες Εξωσωματικής 2022🌺


Recommended Posts

στις On 10/1/2022 at 6:32 ΜΜ, ο/η Zeta. είπε:

Καλή αρχή κορίτσι μου!! Αιματολογικές όχι δεν έκανα πριν τις ετ. Υπερήχους ναι αρκετούς. Λάθος διατύπωση έκανα παραπάνω γιατί αναγράφηκε λες κ έκανα μόνο έναν.

Καλησπερα μπορω να ρωτησω σε ποιο κεντρο ησουν;; Εγω ειμαι τωρα στον Μαστρ… κ νομιζω εκει εννοεις κ συ οτι ησουν κ σου εκαναν μονο υπερηχους;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Mary.Ger είπε:

Μίμη μου μήπως είναι από την εγκυμοσύνη? Γιατί εγώ δεν παίρνω ουτρο (κάνω ενέσεις προγεστερόνης και κολπικό τζελ) αλλά κι εμένα με πιάνει το στομάχι ιδιαίτερα το απόγευμα προς βράδυ. Αναγουλες κλπ δεν έχω. Σήμερα πρόσεξα πως μεγάλωσε η κοιλιά μου! Εσένα?

Όχι εμένα δεν μεγάλωσε 😋 αλλά έχει φουσκώσει από το έντερο κ έχει πριστεί από τους σπασμούς.... Υποφέρω από το έντερο μου τα αέρια κ το πόνο στο στομάχι... Ο γιατρός μου είπε να πάρω σιμεκο πήρα ήδη το πρώτο κορίτσι μου δεν άντεχα χθες βράδυ....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η blueheart είπε:

Λογικά είναι από τα αέρια που συγκεντρώνονται λόγω της προγεστερονης. Από προγεστερονη μόνο ουτρουτζεσταν παίρνεις; 

Παιρνω ένα το βράδυ.

Το πρωί βάζω κολπική κρέμα...

Πφφφφ τι πόνος θεέ μου.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Mimi26 είπε:

Όχι εμένα δεν μεγάλωσε 😋 αλλά έχει φουσκώσει από το έντερο κ έχει πριστεί από τους σπασμούς.... Υποφέρω από το έντερο μου τα αέρια κ το πόνο στο στομάχι... Ο γιατρός μου είπε να πάρω σιμεκο πήρα ήδη το πρώτο κορίτσι μου δεν άντεχα χθες βράδυ....

Υπομονή...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα και Καλή Χρονιά σε όλες!!!! Εύχομαι ο νέος χρόνος να μας φέρει αυτό που επιθυμούμε!!!!

Τον προηγούμενο μήνα έκανα βιοψία ενδομητρίου (ngs) και τα αποτελέσματα έδειξαν ότι δεν ανιχνεύθηκαν γαλακτοβάκιλλοι......Η αλήθεια είναι ότι ένα σοκ το έπαθα αλλά τουλάχιστον βρέθηκε κάτι το οποίο μπορεί να είναι η λύση ώστε να προχωρήσει επιτέλους η επόμενη προσπάθεια. Οι οδηγίες του Παν.. είναι να πάρω αντιβίωση για 20 μέρες και παράλληλα να κάνω και κολπικές εγχύσεις αντιβίωσης. Από χθες έχω διαβάσει διάφορα και καλά και κακά για αυτή την θεραπεία και θα ήθελα κάποια κοπέλα που το έχει κάνει να μου πει αν είχε αποτέλεσμα είτε αρνητικό είτε θετικό.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η Natassou85 είπε:

Καλησπερα μπορω να ρωτησω σε ποιο κεντρο ησουν;; Εγω ειμαι τωρα στον Μαστρ… κ νομιζω εκει εννοεις κ συ οτι ησουν κ σου εκαναν μονο υπερηχους;

Οχι ήμουν σε άλλο ΄κέντρο στην Θεσσαλονίκη. Τώρα είμαι κ εγώ στον Μαστρ. κ ελπίζω μέχρι τέλη του μήνα να κάνω ετ. Εσύ σε τι περίοδο βρίσκεσαι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Libra81 είπε:

Καλημέρα και Καλή Χρονιά σε όλες!!!! Εύχομαι ο νέος χρόνος να μας φέρει αυτό που επιθυμούμε!!!!

Τον προηγούμενο μήνα έκανα βιοψία ενδομητρίου (ngs) και τα αποτελέσματα έδειξαν ότι δεν ανιχνεύθηκαν γαλακτοβάκιλλοι......Η αλήθεια είναι ότι ένα σοκ το έπαθα αλλά τουλάχιστον βρέθηκε κάτι το οποίο μπορεί να είναι η λύση ώστε να προχωρήσει επιτέλους η επόμενη προσπάθεια. Οι οδηγίες του Παν.. είναι να πάρω αντιβίωση για 20 μέρες και παράλληλα να κάνω και κολπικές εγχύσεις αντιβίωσης. Από χθες έχω διαβάσει διάφορα και καλά και κακά για αυτή την θεραπεία και θα ήθελα κάποια κοπέλα που το έχει κάνει να μου πει αν είχε αποτέλεσμα είτε αρνητικό είτε θετικό.

Καλημέρα! εγώ είχα αφαιρέσει ινωμυωματα το καλοκαίρι και ο γιατρός μου είχε πει να περιμένουμε 5 μήνες, μετά να πάρω για ένα μήνα αντιβίωση και στη συνέχεια να προχωρήσουμε σε ωοληψια.  Όχι όμως και κολπικές εγχύσεις αντιβίωσης. Έπαιρνα για 3 εβδομάδες flagyl και zinadol. Τα σταμάτησα μόλις αδιαθέτησα και προχώρησα με την εξωσωματική. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Libra81 είπε:

Καλημέρα και Καλή Χρονιά σε όλες!!!! Εύχομαι ο νέος χρόνος να μας φέρει αυτό που επιθυμούμε!!!!

Τον προηγούμενο μήνα έκανα βιοψία ενδομητρίου (ngs) και τα αποτελέσματα έδειξαν ότι δεν ανιχνεύθηκαν γαλακτοβάκιλλοι......Η αλήθεια είναι ότι ένα σοκ το έπαθα αλλά τουλάχιστον βρέθηκε κάτι το οποίο μπορεί να είναι η λύση ώστε να προχωρήσει επιτέλους η επόμενη προσπάθεια. Οι οδηγίες του Παν.. είναι να πάρω αντιβίωση για 20 μέρες και παράλληλα να κάνω και κολπικές εγχύσεις αντιβίωσης. Από χθες έχω διαβάσει διάφορα και καλά και κακά για αυτή την θεραπεία και θα ήθελα κάποια κοπέλα που το έχει κάνει να μου πει αν είχε αποτέλεσμα είτε αρνητικό είτε θετικό.

kalhmera kai kali xronia! εγω κανω-εκανα με τον σφακ εγχυσεις και αντιβιωσεις..δεν εχουμε κανει ακομα εμβρυομεταφορα για να εχω θετικο/αρνητικο αποτελεσμα.. αλλα οτι θελεις να με ρωτησεις για τη διαδικασια , εξετασεις κλπ.. στη διαθεση σου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η blueheart είπε:

Καλημέρα! εγώ είχα αφαιρέσει ινωμυωματα το καλοκαίρι και ο γιατρός μου είχε πει να περιμένουμε 5 μήνες, μετά να πάρω για ένα μήνα αντιβίωση και στη συνέχεια να προχωρήσουμε σε ωοληψια.  Όχι όμως και κολπικές εγχύσεις αντιβίωσης. Έπαιρνα για 3 εβδομάδες flagyl και zinadol. Τα σταμάτησα μόλις αδιαθέτησα και προχώρησα με την εξωσωματική. 

Σε ευχαριστώ για την απάντηση.Και μένα αυτές τις δύο αντιβιώσεις μου είπε να πάρω και επιπλέον την Vibramicyn.Εύχομαι η κατάληξη της εξωσωματικής να ήταν θετική!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 40 λεπτά, ο/η Libra81 είπε:

Σε ευχαριστώ για την απάντηση.Και μένα αυτές τις δύο αντιβιώσεις μου είπε να πάρω και επιπλέον την Vibramicyn.Εύχομαι η κατάληξη της εξωσωματικής να ήταν θετική!!!!!

Vibramicyn πήρα μόνο 4 μέρες μετά την ωοληψια. Θετική ήταν. Είμαι τώρα στην 6η εβδομάδα και τη Δευτέρα θα πάω για τον δεύτερο υπέρηχο. Καλή επιτυχία εύχομαι και σε σένα :) 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η blueheart είπε:

Vibramicyn πήρα μόνο 4 μέρες μετά την ωοληψια. Θετική ήταν. Είμαι τώρα στην 6η εβδομάδα και τη Δευτέρα θα πάω για τον δεύτερο υπέρηχο. Καλή επιτυχία εύχομαι και σε σένα :) 

Τι ωραία!!!!!! Χαίρομαι παρα πολυ!!!! Όλα καλά θα πανε!!!! Σε ευχαριστώ πολύ!!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου καλησπέρα!! Ελπίζω να είστε όλες καλά! Σήμερα έκανα την τρίτη δόση του εμβολίου. Όταν πήγα με ρώτησε ένας νεαρός γιατρός αν παίρνω φάρμακα και του έδειξα την λίστα με τα φάρμακα που παίρνω από την ετ και μετά. Έπαθε ένα σοκ ο γιατρουδακος και μου λέει όλα αυτά τα παίρνετε κάθε μέρα??? Τι να του πω του ανθρώπου... Τον είδα που αγχώθηκε και με ρώτησε ο γιατρός σας είναι σύμφωνος με το εμβόλιο?? Του είπα κι εγώ ναι, κι ετσι μου το έκαναν. Ελπίζω να μην το μετανιώσω. 

Οπότε μετά για να ανέβει κι η διάθεση πήγα και ψώνισα τα πρώτα ρούχα εγκυμοσύνης!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Zeta. είπε:

Οχι ήμουν σε άλλο ΄κέντρο στην Θεσσαλονίκη. Τώρα είμαι κ εγώ στον Μαστρ. κ ελπίζω μέχρι τέλη του μήνα να κάνω ετ. Εσύ σε τι περίοδο βρίσκεσαι?

κορίτσια εσεις που ειστε στον Μαστρ., θα ήθελα τη γνώμη σας, 

θα ξεκινησω τέλος του μήνα διέγερση μαζί του αλλά από όταν τον πρωτοείδα (μέσα Νοεμβρίου) έμαθα ότι το κέντρο του μεταφέρθηκε δίπλα στο μητέρα και συγχωνεύτηκε με υγεία και μητέρα και φοβάμαι μήπως όλη αυτή η αλλαγή βγει σε κακό. Έφυγα από το προηγούμενο κέντρο επειδή γινόταν χαμός και είχε τρελές ουρές και ήταν απίστευτα ανοργάνωτοι, οπότε δεν θα ήθελα να μου προκύψει και το καινουριο κέντρο έτσι. Έχετε πάει τώρα με το νέο έτος να δείτε τι γίνεται? Εντυπώσεις?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Lucia79 είπε:

κορίτσια εσεις που ειστε στον Μαστρ., θα ήθελα τη γνώμη σας, 

θα ξεκινησω τέλος του μήνα διέγερση μαζί του αλλά από όταν τον πρωτοείδα (μέσα Νοεμβρίου) έμαθα ότι το κέντρο του μεταφέρθηκε δίπλα στο μητέρα και συγχωνεύτηκε με υγεία και μητέρα και φοβάμαι μήπως όλη αυτή η αλλαγή βγει σε κακό. Έφυγα από το προηγούμενο κέντρο επειδή γινόταν χαμός και είχε τρελές ουρές και ήταν απίστευτα ανοργάνωτοι, οπότε δεν θα ήθελα να μου προκύψει και το καινουριο κέντρο έτσι. Έχετε πάει τώρα με το νέο έτος να δείτε τι γίνεται? Εντυπώσεις?

Έχω να πάω από αρχές Νοεμβρίου που έκανα ωοληψία κ με ενημερώσανε τηλεφωνικά τον Δεκέμβριο για την μετακόμιση του κέντρου κ των εμβρύων μου. Κ σαν εμβρυογένεσις χαμός γινόταν (από κόσμο) ούτως ή άλλος, αλλά με απίστευτη οργάνωση. Δεν νομίζω να αντιμετωπίσεις πρόβλημα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 11/1/2022 at 1:24 ΜΜ, ο/η Anna0912 είπε:

Αχ και γω περιμένω να έρθει περίοδος για να κάνω ετ βλαστοκυστες...Καλή επιτυχία!!!!Σύντομα με ένα μωράκι!!!

Καλή επιτυχία και σε εσένα κοπέλα μου 😇ευχαριστώ πολύ μαζί θα λέμε τα νέα μας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Litsadi είπε:

Καλή επιτυχία και σε εσένα κοπέλα μου 😇ευχαριστώ πολύ μαζί θα λέμε τα νέα μας!

Ευχαριστω πολυ!!!Εννοείται θα λέμε τα νέα μας....😊🙂👶👶👶👶

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 11/1/2022 at 4:49 ΜΜ, ο/η BlackCat είπε:

Αγαπημένη δεν παρεξήγηθηκες ούτε η "οργή" φυσικά πάει σε κα΄θε άντρα, σύντροφο, σύζυγο πόσον μάλλον στο δικό σου το αγόρι, ούτε σε κάνενα άλλο εδώ μέσα φυσικά γιατί απλά δεν μπορούμε να ξέρουμε τι γίνεται μέσα σε κάθε σπίτι.

Με τους γιατρούς τα βάζω ξεκάθαρα που η πλειοψηφία αυτών τα κάνει σκατά σχετικα΄ με τον ανδρικό παράγοντα. Πολύ απλά γιατί ξεψαχνίζεις τα ωάρια και δεν κάνεις το ίδιο στο σπέρμα οταν ένα ζευγάρι είναι υπογόνιμο? Και δεν εννοώ το απλό σπερμοδιάγραμμα ή την καλλιέργεια ξεψάχνισμα.

Γιατί δεν μου είπε κανένας γιατρός ουτε καν ο ουρολόγος για την picsi πχ και έπρεπε να το μάθω μόνη μου από το φόρουμ και να βρω κατα τύχη γιατρό που την εφαρμόζει ΄? Γιατί δεν με έστειλε κανένας εξωσωματικός σε ουρολόγο και αιματολόγο και ΄έπρεπε να το μα΄θω από το φόρουμ? Γιατί θα πρέπει η @Kiddoνα έχει μάθει ευαγγέλιο τις έρευνες περί διατροφής κλπ κλπ και να τις προσφέρει απλόχερα σε όλες εμας αντί να μου δώσει λίστα ο ουρολόγος πχ?

Ναι η χαμηλή κινητικότητα ξεπερνιέται στην εξωσωματική αλλά αν για παράδειγμα υπάρχει κιρσοκοίλη ή μικρόβιο μπορεί ΚΑΙ να διορθωθεί με χειρουργείο ή αντιβίωση. Γιατί δεν τα ξεψαχνίζεις αυτά απο την αρχή αλλά το κάνεις μετά από αποτυχία. Εκεί τρελαίνομαι. Γιατί δεν εξηγείς στα ζευγάρια πόσο χρόνο θέλει ένα σπέρμα να διορθωθεί και να αποφασίσει αν θα πάρει το ρίσκο ή όχι πχ?

Θα μου πεις γιατί είναι πολλά τα λεφτά Άρη..

Και στην τελική δεν θέλω ρε φίλε να πρέπει εγώ να πείσω τον άνδρα μου για τα βασικά και τα προαπαιτούμενα. Είναι δουλειά των γιατρών να ΚΑΘΟΔΗΓΗΣΟΥΝ σωστά ένα υπογόνιμο ζευγάρι και όχι να τα ψάχνουμε μόνοι μας.

Αγκαλιά και φιλί, δεν μάλωσα το αγόρι σου ούτε κανένα άλλο αγόρι, με το σύστημα τα βάζω 😁

Δηλαδή με τον τοίχο 🤣

 

 

@Kiddo, @hope501, @Lucia79, @Margitc, @Nefeliap και όλες όσες τραβάμε κουπί (Νεφελακι εξαιρεισαι στο κουπί αλλά love you το ξέρεις),,,,μαυρογατο εσύ πρώτη με χειροκρότημα για όσα είπες  !!!!! Να αγιασει το στόμα σου,,,, το μόνο που θα πω είναι ,,,, δε μπορωωωωωωωωωωωω να ακούω άλλες μλκιες, από γιατρούς, από ανθρώπους, από κανέναν πια. Ο Τσιρ .. μου είπε,,,, 1/3 Βλαστοκυστες ευθύνονται για μη επιτυχία στο σπέρμα,,, άσχετα αν φτάνουν Βλαστοκυστες ,,,,τον αγάπησα για τη δήλωση και μετά φυσικά στραφηκα στην αναζήτηση εδώ μέσω εσάς για το επιπλέον ψάξιμο γιατί κατά αυτούς "έχουμε ένα τέλειο σπέρμα". Εδώ και 2 βδομάδες το ένστικτο μου φώναζε χωρίς να μπορώ να ακούσω το μήνυμα. Νόμιζα και έλεγα ,,, φοβάμαι τον κοβιντ (η 3πλα εμβολιασμενη 😷),,, μετά ένιωθα "βαρεθηκααααα, κουραστηκαααα, θα τα παρατήσω , δεν τρέχω άλλο" ....

Και έρχεται το σήμερα ,,, μετά από καταστολή αρβεκαπ 3.75 με μια Ε2 τελεια τη 2η μέρα , μια Ε2 τελεια την 9η μέρα (αλλά ενδομήτριο μικρό), με cyclacour dermestrilκανονικα για ψευδοκυκλο για να πάμε για ΕΡΑ bla bla bla,,, και σήμερα μια Ε2 πεσμένη 60 μονάδες την 11η μέρα για να φάω το χαστούκι "άκυρη η προσπάθεια,,,,πάρε 10 μέρες ένα λευκό + ένα καφέ cyclacour και αφού αδιαθετησεις πάμε ξανά μετρήσεις για τον επόμενο κύκλο" ..... "Αναστολή οιστρογόνων ενώ παίρνω οιστρογόνα???? Θα ξεχάσω και αυτά που ξέρω???? Με καταστολή?" 

Ρε??????????Δεν πάω με δικά μου ωάρια καν! Δεν κάνω φυσικούς! Δεν , δεν , δεν ,,,, και ο συμπαντας μου κάνει πλάκα?????????? Β Α Ρ Ε Θ Η Κ Α ,,,, Κ Ο Υ Ρ Α Σ Τ Η Κ Α ,,,, Ν Ι Σ Α Φ Ι.    Γελασα με την ψυχή μου με την τύχη μου τη μαύρη,,,,κατάλαβα τι έλεγε το ένστικτο μου, με έτρωγε ότι κάτι αλλά δεν καταλάβαινα τί,,,τώρα ξεκαθάρισε!!!! 

Ήθελα απλά να τα πω,,, συγνώμη,,, αλλά νομίζω με καταλαβαίνετε όλες. Επίσης θέλω να σας πω πως ακύρωσα ΚΑΙ το ρντβ με τον Πιστοφ το λαπαροσκοπο,,,, και πως αν και στον επόμενο κύκλο ΔΕΝ είναι καλές οι μετρήσεις πάλι εγώ θα κάνω ένα γενναιόδωρο 6μηνο δώρο αποχής στον εαυτό μου απ'αυτή τη διαδικασία. Θα είμαι 41 ,,,, αλλά απ'το να είμαι τρελή και καταθλιπτική καλύτερα ας είμαι ξέγνοιαστη για λίγο. Με πολύ αγάπη και θαυμασμό σε όλες και προς όλες σας. 😘😍🙏❤️ Φυσικά εδώ θα είμαι να διαβάζω τις χαρές όλων σας. Εμείς οι παλιές καραβανες εδώ ,,, κάποια στιγμή θα φτιάξουμε το καλύτερο "φαι" 😉😎🙏❤️👶

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η condios είπε:

@Kiddo, @hope501, @Lucia79, @Margitc, @Nefeliap και όλες όσες τραβάμε κουπί (Νεφελακι εξαιρεισαι στο κουπί αλλά love you το ξέρεις),,,,μαυρογατο εσύ πρώτη με χειροκρότημα για όσα είπες  !!!!! Να αγιασει το στόμα σου,,,, το μόνο που θα πω είναι ,,,, δε μπορωωωωωωωωωωωω να ακούω άλλες μλκιες, από γιατρούς, από ανθρώπους, από κανέναν πια. Ο Τσιρ .. μου είπε,,,, 1/3 Βλαστοκυστες ευθύνονται για μη επιτυχία στο σπέρμα,,, άσχετα αν φτάνουν Βλαστοκυστες ,,,,τον αγάπησα για τη δήλωση και μετά φυσικά στραφηκα στην αναζήτηση εδώ μέσω εσάς για το επιπλέον ψάξιμο γιατί κατά αυτούς "έχουμε ένα τέλειο σπέρμα". Εδώ και 2 βδομάδες το ένστικτο μου φώναζε χωρίς να μπορώ να ακούσω το μήνυμα. Νόμιζα και έλεγα ,,, φοβάμαι τον κοβιντ (η 3πλα εμβολιασμενη 😷),,, μετά ένιωθα "βαρεθηκααααα, κουραστηκαααα, θα τα παρατήσω , δεν τρέχω άλλο" ....

Και έρχεται το σήμερα ,,, μετά από καταστολή αρβεκαπ 3.75 με μια Ε2 τελεια τη 2η μέρα , μια Ε2 τελεια την 9η μέρα (αλλά ενδομήτριο μικρό), με cyclacour dermestrilκανονικα για ψευδοκυκλο για να πάμε για ΕΡΑ bla bla bla,,, και σήμερα μια Ε2 πεσμένη 60 μονάδες την 11η μέρα για να φάω το χαστούκι "άκυρη η προσπάθεια,,,,πάρε 10 μέρες ένα λευκό + ένα καφέ cyclacour και αφού αδιαθετησεις πάμε ξανά μετρήσεις για τον επόμενο κύκλο" ..... "Αναστολή οιστρογόνων ενώ παίρνω οιστρογόνα???? Θα ξεχάσω και αυτά που ξέρω???? Με καταστολή?" 

Ρε??????????Δεν πάω με δικά μου ωάρια καν! Δεν κάνω φυσικούς! Δεν , δεν , δεν ,,,, και ο συμπαντας μου κάνει πλάκα?????????? Β Α Ρ Ε Θ Η Κ Α ,,,, Κ Ο Υ Ρ Α Σ Τ Η Κ Α ,,,, Ν Ι Σ Α Φ Ι.    Γελασα με την ψυχή μου με την τύχη μου τη μαύρη,,,,κατάλαβα τι έλεγε το ένστικτο μου, με έτρωγε ότι κάτι αλλά δεν καταλάβαινα τί,,,τώρα ξεκαθάρισε!!!! 

Ήθελα απλά να τα πω,,, συγνώμη,,, αλλά νομίζω με καταλαβαίνετε όλες. Επίσης θέλω να σας πω πως ακύρωσα ΚΑΙ το ρντβ με τον Πιστοφ το λαπαροσκοπο,,,, και πως αν και στον επόμενο κύκλο ΔΕΝ είναι καλές οι μετρήσεις πάλι εγώ θα κάνω ένα γενναιόδωρο 6μηνο δώρο αποχής στον εαυτό μου απ'αυτή τη διαδικασία. Θα είμαι 41 ,,,, αλλά απ'το να είμαι τρελή και καταθλιπτική καλύτερα ας είμαι ξέγνοιαστη για λίγο. Με πολύ αγάπη και θαυμασμό σε όλες και προς όλες σας. 😘😍🙏❤️ Φυσικά εδώ θα είμαι να διαβάζω τις χαρές όλων σας. Εμείς οι παλιές καραβανες εδώ ,,, κάποια στιγμή θα φτιάξουμε το καλύτερο "φαι" 😉😎🙏❤️👶

 

Δεν εχω καταλαβει ακριβως τι εννοεις .σορυ ειμαι και αυπνη γενικα. δηλ λεει μαλακιες ο τσιρ;αποχη να κανεις γιατι ουτως ή αλλως με δοτρια πας οποτε σιγουρα εγκυος θα μεινεις!δε σε βιάζει να μαζεψεις μονη σου κ θα εισαι χαλια μετα δηλ αυτο εννοω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Nefeliap είπε:

Δεν εχω καταλαβει ακριβως τι εννοεις .σορυ ειμαι και αυπνη γενικα. δηλ λεει μαλακιες ο τσιρ;αποχη να κανεις γιατι ουτως ή αλλως με δοτρια πας οποτε σιγουρα εγκυος θα μεινεις!δε σε βιάζει να μαζεψεις μονη σου κ θα εισαι χαλια μετα δηλ αυτο εννοω.

Γιατί είσαι άυπνη? Ξενυχτατε? Μη μου πεις...τα ψυχουλακια,,,εκτός αν έχουν δοντακια φουλ τώρα! 

Ο Τσιρ καλά τα λέει ,,, απλά όταν έχει καλό σπέρμα βάσει ενδείξεων κατακερματισμού και σπερμοδιαγραμματος λέει μεν ότι 1/3 Βλαστοκυστες ίσως δεν προχωρήσουν λόγω σπέρματος αλλά δεν μπορεί να κατηγορήσει ένα καλό σπέρμα ,,, και εκεί μπαινω εγώ και ψαχνομαι για διατροφή και μπλα μπλα για ακόμα καλύτερη βελτίωση αν γίνεται. Αυτό είπα. Να είναι καλά ο φωστήρας η @Kiddo μας. Απόχη θα κάνω για να πάρω ανάσες , έχω δρόμο μπροστά λόγω ενδομητριωσης όμως ίσως.. και έστω να γίνει το ΕΡΑ και το pcr ενδομητρίου για να ξέρω αν είναι κάτι να το αντιμετωπίσουμε. Απλά λέω,,, και εκεί γκαντεμω???? Να πιάνει η καταστολή και μετά ενώ παίρνω οιστρογόνα να πέφτει η οιστραδιόλη???? Ο Τσιρ είπε,,,,ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ για δημοσίευση είμαι ,,,, εγώ πάλι να ξέρεις ευγνώμων για όλα είμαι,,,,ξέρει ο Θεός ποτέ θα είναι η σειρά μας,,,ας ορίσει αυτός τα πράγματα,,,έτσι ηρεμώ. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 33 λεπτά, ο/η condios είπε:

Γιατί είσαι άυπνη? Ξενυχτατε? Μη μου πεις...τα ψυχουλακια,,,εκτός αν έχουν δοντακια φουλ τώρα! 

Ο Τσιρ καλά τα λέει ,,, απλά όταν έχει καλό σπέρμα βάσει ενδείξεων κατακερματισμού και σπερμοδιαγραμματος λέει μεν ότι 1/3 Βλαστοκυστες ίσως δεν προχωρήσουν λόγω σπέρματος αλλά δεν μπορεί να κατηγορήσει ένα καλό σπέρμα ,,, και εκεί μπαινω εγώ και ψαχνομαι για διατροφή και μπλα μπλα για ακόμα καλύτερη βελτίωση αν γίνεται. Αυτό είπα. Να είναι καλά ο φωστήρας η @Kiddo μας. Απόχη θα κάνω για να πάρω ανάσες , έχω δρόμο μπροστά λόγω ενδομητριωσης όμως ίσως.. και έστω να γίνει το ΕΡΑ και το pcr ενδομητρίου για να ξέρω αν είναι κάτι να το αντιμετωπίσουμε. Απλά λέω,,, και εκεί γκαντεμω???? Να πιάνει η καταστολή και μετά ενώ παίρνω οιστρογόνα να πέφτει η οιστραδιόλη???? Ο Τσιρ είπε,,,,ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ για δημοσίευση είμαι ,,,, εγώ πάλι να ξέρεις ευγνώμων για όλα είμαι,,,,ξέρει ο Θεός ποτέ θα είναι η σειρά μας,,,ας ορίσει αυτός τα πράγματα,,,έτσι ηρεμώ. 

Καταλαβα απολυτα! Ναι περιπτωση γαμωτο. Αλλα Ειναι κ αυτο που λες !! συμφωνω 1000% οτι ερχεται παντα τη καταλληλη στιγμη κ ας μη το κατανοούμε πληρως ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η condios είπε:

@Kiddo, @hope501, @Lucia79, @Margitc, @Nefeliap και όλες όσες τραβάμε κουπί (Νεφελακι εξαιρεισαι στο κουπί αλλά love you το ξέρεις),,,,μαυρογατο εσύ πρώτη με χειροκρότημα για όσα είπες  !!!!! Να αγιασει το στόμα σου,,,, το μόνο που θα πω είναι ,,,, δε μπορωωωωωωωωωωωω να ακούω άλλες μλκιες, από γιατρούς, από ανθρώπους, από κανέναν πια. Ο Τσιρ .. μου είπε,,,, 1/3 Βλαστοκυστες ευθύνονται για μη επιτυχία στο σπέρμα,,, άσχετα αν φτάνουν Βλαστοκυστες ,,,,τον αγάπησα για τη δήλωση και μετά φυσικά στραφηκα στην αναζήτηση εδώ μέσω εσάς για το επιπλέον ψάξιμο γιατί κατά αυτούς "έχουμε ένα τέλειο σπέρμα". Εδώ και 2 βδομάδες το ένστικτο μου φώναζε χωρίς να μπορώ να ακούσω το μήνυμα. Νόμιζα και έλεγα ,,, φοβάμαι τον κοβιντ (η 3πλα εμβολιασμενη 😷),,, μετά ένιωθα "βαρεθηκααααα, κουραστηκαααα, θα τα παρατήσω , δεν τρέχω άλλο" ....

Και έρχεται το σήμερα ,,, μετά από καταστολή αρβεκαπ 3.75 με μια Ε2 τελεια τη 2η μέρα , μια Ε2 τελεια την 9η μέρα (αλλά ενδομήτριο μικρό), με cyclacour dermestrilκανονικα για ψευδοκυκλο για να πάμε για ΕΡΑ bla bla bla,,, και σήμερα μια Ε2 πεσμένη 60 μονάδες την 11η μέρα για να φάω το χαστούκι "άκυρη η προσπάθεια,,,,πάρε 10 μέρες ένα λευκό + ένα καφέ cyclacour και αφού αδιαθετησεις πάμε ξανά μετρήσεις για τον επόμενο κύκλο" ..... "Αναστολή οιστρογόνων ενώ παίρνω οιστρογόνα???? Θα ξεχάσω και αυτά που ξέρω???? Με καταστολή?" 

Ρε??????????Δεν πάω με δικά μου ωάρια καν! Δεν κάνω φυσικούς! Δεν , δεν , δεν ,,,, και ο συμπαντας μου κάνει πλάκα?????????? Β Α Ρ Ε Θ Η Κ Α ,,,, Κ Ο Υ Ρ Α Σ Τ Η Κ Α ,,,, Ν Ι Σ Α Φ Ι.    Γελασα με την ψυχή μου με την τύχη μου τη μαύρη,,,,κατάλαβα τι έλεγε το ένστικτο μου, με έτρωγε ότι κάτι αλλά δεν καταλάβαινα τί,,,τώρα ξεκαθάρισε!!!! 

Ήθελα απλά να τα πω,,, συγνώμη,,, αλλά νομίζω με καταλαβαίνετε όλες. Επίσης θέλω να σας πω πως ακύρωσα ΚΑΙ το ρντβ με τον Πιστοφ το λαπαροσκοπο,,,, και πως αν και στον επόμενο κύκλο ΔΕΝ είναι καλές οι μετρήσεις πάλι εγώ θα κάνω ένα γενναιόδωρο 6μηνο δώρο αποχής στον εαυτό μου απ'αυτή τη διαδικασία. Θα είμαι 41 ,,,, αλλά απ'το να είμαι τρελή και καταθλιπτική καλύτερα ας είμαι ξέγνοιαστη για λίγο. Με πολύ αγάπη και θαυμασμό σε όλες και προς όλες σας. 😘😍🙏❤️ Φυσικά εδώ θα είμαι να διαβάζω τις χαρές όλων σας. Εμείς οι παλιές καραβανες εδώ ,,, κάποια στιγμή θα φτιάξουμε το καλύτερο "φαι" 😉😎🙏❤️👶

 

Περα απο την γκαντεμια (ποιος σου εκανε ποδαρικο )ρεεεεε σου στελνω πολλα πολλα φιλια! Να ειναι η χρονια σου φετος κ ας ξεκινησε στραβα !😘

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η Zeta. είπε:

Έχω να πάω από αρχές Νοεμβρίου που έκανα ωοληψία κ με ενημερώσανε τηλεφωνικά τον Δεκέμβριο για την μετακόμιση του κέντρου κ των εμβρύων μου. Κ σαν εμβρυογένεσις χαμός γινόταν (από κόσμο) ούτως ή άλλος, αλλά με απίστευτη οργάνωση. Δεν νομίζω να αντιμετωπίσεις πρόβλημα.

Σε ευχαριστώ για την απάντηση σου. Κι εγώ που πήγα 3 φορές σε αυτό το διάστημα, για υπέρηχο, για υστεροσκοπηση και για να μου οργανώσουν τα χαρτιά της επιτροπής αυτό παρατήρησα, ότι υπάρχει τάξη. Απλώς αγχωθηκα μήπως τώρα που ενώθηκαν με άλλο ένα μεγάλο κέντρο γίνει μπάχαλο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η condios είπε:

@Kiddo, @hope501, @Lucia79, @Margitc, @Nefeliap και όλες όσες τραβάμε κουπί (Νεφελακι εξαιρεισαι στο κουπί αλλά love you το ξέρεις),,,,μαυρογατο εσύ πρώτη με χειροκρότημα για όσα είπες  !!!!! Να αγιασει το στόμα σου,,,, το μόνο που θα πω είναι ,,,, δε μπορωωωωωωωωωωωω να ακούω άλλες μλκιες, από γιατρούς, από ανθρώπους, από κανέναν πια. Ο Τσιρ .. μου είπε,,,, 1/3 Βλαστοκυστες ευθύνονται για μη επιτυχία στο σπέρμα,,, άσχετα αν φτάνουν Βλαστοκυστες ,,,,τον αγάπησα για τη δήλωση και μετά φυσικά στραφηκα στην αναζήτηση εδώ μέσω εσάς για το επιπλέον ψάξιμο γιατί κατά αυτούς "έχουμε ένα τέλειο σπέρμα". Εδώ και 2 βδομάδες το ένστικτο μου φώναζε χωρίς να μπορώ να ακούσω το μήνυμα. Νόμιζα και έλεγα ,,, φοβάμαι τον κοβιντ (η 3πλα εμβολιασμενη 😷),,, μετά ένιωθα "βαρεθηκααααα, κουραστηκαααα, θα τα παρατήσω , δεν τρέχω άλλο" ....

Και έρχεται το σήμερα ,,, μετά από καταστολή αρβεκαπ 3.75 με μια Ε2 τελεια τη 2η μέρα , μια Ε2 τελεια την 9η μέρα (αλλά ενδομήτριο μικρό), με cyclacour dermestrilκανονικα για ψευδοκυκλο για να πάμε για ΕΡΑ bla bla bla,,, και σήμερα μια Ε2 πεσμένη 60 μονάδες την 11η μέρα για να φάω το χαστούκι "άκυρη η προσπάθεια,,,,πάρε 10 μέρες ένα λευκό + ένα καφέ cyclacour και αφού αδιαθετησεις πάμε ξανά μετρήσεις για τον επόμενο κύκλο" ..... "Αναστολή οιστρογόνων ενώ παίρνω οιστρογόνα???? Θα ξεχάσω και αυτά που ξέρω???? Με καταστολή?" 

Ρε??????????Δεν πάω με δικά μου ωάρια καν! Δεν κάνω φυσικούς! Δεν , δεν , δεν ,,,, και ο συμπαντας μου κάνει πλάκα?????????? Β Α Ρ Ε Θ Η Κ Α ,,,, Κ Ο Υ Ρ Α Σ Τ Η Κ Α ,,,, Ν Ι Σ Α Φ Ι.    Γελασα με την ψυχή μου με την τύχη μου τη μαύρη,,,,κατάλαβα τι έλεγε το ένστικτο μου, με έτρωγε ότι κάτι αλλά δεν καταλάβαινα τί,,,τώρα ξεκαθάρισε!!!! 

Ήθελα απλά να τα πω,,, συγνώμη,,, αλλά νομίζω με καταλαβαίνετε όλες. Επίσης θέλω να σας πω πως ακύρωσα ΚΑΙ το ρντβ με τον Πιστοφ το λαπαροσκοπο,,,, και πως αν και στον επόμενο κύκλο ΔΕΝ είναι καλές οι μετρήσεις πάλι εγώ θα κάνω ένα γενναιόδωρο 6μηνο δώρο αποχής στον εαυτό μου απ'αυτή τη διαδικασία. Θα είμαι 41 ,,,, αλλά απ'το να είμαι τρελή και καταθλιπτική καλύτερα ας είμαι ξέγνοιαστη για λίγο. Με πολύ αγάπη και θαυμασμό σε όλες και προς όλες σας. 😘😍🙏❤️ Φυσικά εδώ θα είμαι να διαβάζω τις χαρές όλων σας. Εμείς οι παλιές καραβανες εδώ ,,, κάποια στιγμή θα φτιάξουμε το καλύτερο "φαι" 😉😎🙏❤️👶

 

Αγαπημένη τι να πω τώρα,

ότι δεν σε νιώθω? Οτι δεν σε καταλαβαίνω ? Οτι μπορώ να σε κάνω "εικόνα"?

Οτι ειναι φοβερά εξουθενωτική η όλη φάση , είτε πετύχεις με την 1η, είτε με την 100στη?

Οτι το χειρότερο ειναι οτι μετά απο πολλές σφαλιάρες αισθάνεσαι οτι δεν σε αγγίζει τίποτα?

Οτι βιώνεις κάθε φορά ένα μικρό πένθος και αν μαζευτούν πολλά θα καταλήξουμε να είμαστε αναίσθητοι?

Οτι και να πω θα ειναι ψέμματα..

Και ναι ξέρω οτι οταν έρθει η ευλογημένη εκείνη ώρα τα ξεχνάς όλα, αλλά μέχρι να έρθει τι γίνεται?

Αν και θεωρώ οτι πάντα θα υπάρχει μετατραυματικό , όπως στους βετεράνους πολέμων και θέλει προσωπική προσπάθεια να μην χάσεις τον εαυτό σου μέσα σε όλη αυτή την δίνη που ρουφάει κάθε σπιθαμή ενέργειας σωματικής και ψυχικής. Ολη μας η ζωή μια προσπάθεια..

Το μόνο που θα σου πω είναι 9 θα πέφτουμε ,10 θα σηκωνόμαστε.

Και ναι κάνε στον εαυτό σου το δώρο που χρειάζεται και για όσο το χρειάζεται γιατί στο τέλος τέλος μόνο αυτόν ε΄χουμε..

Μεγάλη αγκαλιά 💗

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η BlackCat είπε:

Αγαπημένη τι να πω τώρα,

ότι δεν σε νιώθω? Οτι δεν σε καταλαβαίνω ? Οτι μπορώ να σε κάνω "εικόνα"?

Οτι ειναι φοβερά εξουθενωτική η όλη φάση , είτε πετύχεις με την 1η, είτε με την 100στη?

Οτι το χειρότερο ειναι οτι μετά απο πολλές σφαλιάρες αισθάνεσαι οτι δεν σε αγγίζει τίποτα?

Οτι βιώνεις κάθε φορά ένα μικρό πένθος και αν μαζευτούν πολλά θα καταλήξουμε να είμαστε αναίσθητοι?

Οτι και να πω θα ειναι ψέμματα..

Και ναι ξέρω οτι οταν έρθει η ευλογημένη εκείνη ώρα τα ξεχνάς όλα, αλλά μέχρι να έρθει τι γίνεται?

Αν και θεωρώ οτι πάντα θα υπάρχει μετατραυματικό , όπως στους βετεράνους πολέμων και θέλει προσωπική προσπάθεια να μην χάσεις τον εαυτό σου μέσα σε όλη αυτή την δίνη που ρουφάει κάθε σπιθαμή ενέργειας σωματικής και ψυχικής. Ολη μας η ζωή μια προσπάθεια..

Το μόνο που θα σου πω είναι 9 θα πέφτουμε ,10 θα σηκωνόμαστε.

Και ναι κάνε στον εαυτό σου το δώρο που χρειάζεται και για όσο το χρειάζεται γιατί στο τέλος τέλος μόνο αυτόν ε΄χουμε..

Μεγάλη αγκαλιά 💗

 

 

Καλημέρα και ευχαριστώ για το νιώσιμο,,,,το ξέρω πως ετσι ειναι,,,,εγώ ήμουν στο 7ο πεσιμο,,,τωρα ειμαι στο 8ο πεσιμο 9ο σηκωμα,,,αχχαχαχα αχχχχχχχχχχχχχ τα χαλια μας γελαω και κλαιω μαζι απ'τα νευρα μου....

Εν τω μεταξύ,,,,23/12 εκανα  την 3η δοση εμβολιου,,,,27/12 την αρβεκαπ,,,,αδιαθετησα 2/1 ,,,, ως και τις 10/01 ολα οκ,,,μετα εκανε βουτια η Ε2,,,παιζει να ειναι και απο το εμβολιο? ποιος ξερει? 

Ως τοτε ,,, εκει που ελεγα να κοψω τελειως τα 4 τσιγαρα που καπνιζω την ημερα μου φαινεται θα αρχισω και το αλκοόλ 😂😂🤣😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...