Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες Εξωσωματικής 2022🌺


Recommended Posts

Γεια σας και απο εμένα! Είμαι καινούργια εδώ και μία κοπέλα η @hope501μου είπε να μπω σε αυτη την ομάδα μιας και το προφίλ μου ταιριάζει πιο πολύ εδω!

Κατ'αρχήν μπράβο σας που έχετε φτιάξει αυτόν τον τρόπο ωστε να μπορούμε να συζητάμε μεταξύ μας και να μοιραζόμαστε τα βιώματα μας στην κοινή προσπάθεια να γίνουμε μητέρες. Είναι γενικά πολύ δύσκολη διαδικασία και όταν υπάρχει αλληλοϋποστήριξη όλα μαλακώνουν. Άλλωστε τι καλύτερο απο το  να τα συζητάς με ανθρώπους που τα ζουν ταυτόχρονα μαζί σου, υπάρχει μεγαλύτερη κατανόηση ακόμα κ απο το να τα συζητάς με την κολλητή σου.

Εγω λοιπόν έχω κάνει 2 εξωσωματικές αποτυχημένες και τώρα είμαι στην 3η (που θέλω να πιστεύω πετυχημένη).

Είμαι 43 ετών και το ερώτημα μου είναι το εξής: Και τώρα αλλα και στις 2 τις προηγούμενες προσπάθειες μου κατά τη διάρκεια της αναμονής απο την εμβρυομεταφορά και μέχρι την β' χοριακή έχω συμπτώματα περιόδου (κράμπες και πονάκια χαμηλα στην κοιλιά, ανησυχίες στον ύπνο, ενοχλήσεις στην μέση και ενα μουδιασμα στα πόδια) Όλα αυτα ειναι συμπτώματα που έχω πριν την περίοδο ή κ κατά τη διάρκεια. Μπορείτε να μου πείτε αν αυτά ειναι φυσιολογικά και αν συμβαίνουν κ σε εσάς και κυρίως αν έχουν συμβεί σε κάποια που προχώρησε με επιτυχία?

Σας ευχαριστώ πολύ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η kk88 είπε:

Θα απαντήσω μόνο σε όσα γνωρίζω..... λοιπόν οι εξετάσεις αίματος, σπερμοδιαγραμματα και ορμονιλογικες έχουν πάνω την σφραγίδα των γιατρών που τις υπογράφουν και φυσικά την υπογραφή τους..δεν θέλει το σφραγιδακι που λέει συμβεβλημένο με ΕΟΠΥΥ...μην μπλεχτεί ποιος γιατρός υπογράφει κάθε εξέταση ξέρουν αυτοί, όταν τους πεις τις θέλω πρωτότυπες για επιτροπή τα φτιάχνουν μια χαρά....β χοριακη σωστά θα κάνεις μέσα στις 15 μέρες πριν περάσεις επιτροπή και αυτή πρωτότυπη με υπογραφή.

Αυτό που θα πω είναι με επιφύλαξη... εγώ θυμάμαι να μου δίνουν από το κέντρο ένα χαρτί που είχε πάνω τα δικαιολογητικά και υπογραφή του γιατρού...δεν νομίζω όμως να υπάρχει κάποιο σύστημα η καρτέλα από όπου θα μπορεί να διαπιστώσει το παλιο κέντρο ότι εσύ υπεβαλλες χαρτιά για επιτροπή με άλλο κέντρο..... αυτά τα έγγραφα πάνε στην επιτροπή δεν φαίνονται κάπου αλλού νόμιζω...αλλά αυτό το λέω με επιφύλαξη....

Δηλαδή τις εξετάσεις από το μικροβιολογικό που μου στέλνουν με μαιλ της παω σε γιατρό να τις υπογράψει? Καλά το κατάλαβα? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η hope501 είπε:

Δηλαδή τις εξετάσεις από το μικροβιολογικό που μου στέλνουν με μαιλ της παω σε γιατρό να τις υπογράψει? Καλά το κατάλαβα? 

Τις εξετάσεις που παίρνεις από το μικροβιολογικό τις υπογράφει γιατρός που είναι μέσα στο μικροβιολογικό... δηλαδή δεν τις παίρνεις απλά με eMail πας από κει και τους λες τα θέλω για επιτροπή βάλτε μου σφραγίδες και υπογραφές και σου βάζουν...ακόμα και να μην θες να τους πεις για ποιο λόγο τα θες...αν τους πεις βάλτε σφραγίδα γιατρού και υπογραφή σου βάζουν κανονικά.... τώρα για την επιτροπή εμένα μου είχαν κλείσει από το κέντρο το ραντεβού οπότε δεν μπορώ να σε βοηθήσω με το τηλέφωνο... δεν χρειάζεται πάντως να στο κλείσει το κέντρο το κλείνεις και μόνη σου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Για επιτροπή όλες οι εξετάσεις θέλουν υπογραφή και σφραγίδα από διευθυντή εργαστηρίου. Μη το ξεχάσετε αυτό. Αν πείτε οτι τις θέλετε για επιτροπή εξωσωματικής ξέρουν.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η hope501 είπε:

Πείτε μου λίγο για τις σφραγίδες. Βασικά που κλείνω ραντεβου για επιτροπη? Και επίσης, θα μου κάνει σφραγίδα ο νεος γιατρός? Δηλαδή να κλεισω ραντεβού και στον νεο γιατρό θα του πω πως θέλω να περάσω επιτροπη?

Καταρχιν μην μου αγχωνεσαι, ο γιατρος οταν θα ειναι οι εξετασεις σου ετοιμες κ λιγο πριν πετασεις επιτροπη θα σου φτιαξει ενα χαρτι που θα το καταθεσεις στην επιτροπη κ θα τσεκαρουν οι γραμματεις του οτι τα χαρτια ειναι ολα οκ. Σε πια περιοχη μενεις Αθηνα επαρχεια; Αναλογα με το που μενεις κοριτσι μου κλεινεις κ ραντεβου με την επιτροπη.

203BCE1E-D7CD-48CB-AE28-2F4488200C00.png

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Ditimama είπε:

Γεια σας και απο εμένα! Είμαι καινούργια εδώ και μία κοπέλα η @hope501μου είπε να μπω σε αυτη την ομάδα μιας και το προφίλ μου ταιριάζει πιο πολύ εδω!

Κατ'αρχήν μπράβο σας που έχετε φτιάξει αυτόν τον τρόπο ωστε να μπορούμε να συζητάμε μεταξύ μας και να μοιραζόμαστε τα βιώματα μας στην κοινή προσπάθεια να γίνουμε μητέρες. Είναι γενικά πολύ δύσκολη διαδικασία και όταν υπάρχει αλληλοϋποστήριξη όλα μαλακώνουν. Άλλωστε τι καλύτερο απο το  να τα συζητάς με ανθρώπους που τα ζουν ταυτόχρονα μαζί σου, υπάρχει μεγαλύτερη κατανόηση ακόμα κ απο το να τα συζητάς με την κολλητή σου.

Εγω λοιπόν έχω κάνει 2 εξωσωματικές αποτυχημένες και τώρα είμαι στην 3η (που θέλω να πιστεύω πετυχημένη).

Είμαι 43 ετών και το ερώτημα μου είναι το εξής: Και τώρα αλλα και στις 2 τις προηγούμενες προσπάθειες μου κατά τη διάρκεια της αναμονής απο την εμβρυομεταφορά και μέχρι την β' χοριακή έχω συμπτώματα περιόδου (κράμπες και πονάκια χαμηλα στην κοιλιά, ανησυχίες στον ύπνο, ενοχλήσεις στην μέση και ενα μουδιασμα στα πόδια) Όλα αυτα ειναι συμπτώματα που έχω πριν την περίοδο ή κ κατά τη διάρκεια. Μπορείτε να μου πείτε αν αυτά ειναι φυσιολογικά και αν συμβαίνουν κ σε εσάς και κυρίως αν έχουν συμβεί σε κάποια που προχώρησε με επιτυχία?

Σας ευχαριστώ πολύ

Καλησπέρα! Καλώς όρισες στην παρέα μας και καλά αποτελέσματα να έχεις! Αν κατάλαβα καλά έχεις κάνει ήδη ρην ετ και είσαι εν αναμονή χοριακης?

Κοίτα μην ψάχνεις για συμπτωματα (το ξέρω είναι όχι απλά δύσκολο αλλά σχεδόν ακατόρθωτο) γιατί όλα αυτά τα συμπτώματα που αισθανόμαστε είναι ένας συνδυασμός των παιχνιδιών που παίζει το μυαλό μας και της επήρειας των φαρμάκων που είναι πάρα πολλά και τρελαίνουν τις ορμόνες μας. Ειδικά η προγεστερονη φέρνει ανακατωσουρες, υπνηλια κτλ.

Υπομονή μέχρι τη χοριακή λοιπόν! Πότε είναι να την κάνεις?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Ditimama είπε:

Γεια σας και απο εμένα! Είμαι καινούργια εδώ και μία κοπέλα η @hope501μου είπε να μπω σε αυτη την ομάδα μιας και το προφίλ μου ταιριάζει πιο πολύ εδω!

Κατ'αρχήν μπράβο σας που έχετε φτιάξει αυτόν τον τρόπο ωστε να μπορούμε να συζητάμε μεταξύ μας και να μοιραζόμαστε τα βιώματα μας στην κοινή προσπάθεια να γίνουμε μητέρες. Είναι γενικά πολύ δύσκολη διαδικασία και όταν υπάρχει αλληλοϋποστήριξη όλα μαλακώνουν. Άλλωστε τι καλύτερο απο το  να τα συζητάς με ανθρώπους που τα ζουν ταυτόχρονα μαζί σου, υπάρχει μεγαλύτερη κατανόηση ακόμα κ απο το να τα συζητάς με την κολλητή σου.

Εγω λοιπόν έχω κάνει 2 εξωσωματικές αποτυχημένες και τώρα είμαι στην 3η (που θέλω να πιστεύω πετυχημένη).

Είμαι 43 ετών και το ερώτημα μου είναι το εξής: Και τώρα αλλα και στις 2 τις προηγούμενες προσπάθειες μου κατά τη διάρκεια της αναμονής απο την εμβρυομεταφορά και μέχρι την β' χοριακή έχω συμπτώματα περιόδου (κράμπες και πονάκια χαμηλα στην κοιλιά, ανησυχίες στον ύπνο, ενοχλήσεις στην μέση και ενα μουδιασμα στα πόδια) Όλα αυτα ειναι συμπτώματα που έχω πριν την περίοδο ή κ κατά τη διάρκεια. Μπορείτε να μου πείτε αν αυτά ειναι φυσιολογικά και αν συμβαίνουν κ σε εσάς και κυρίως αν έχουν συμβεί σε κάποια που προχώρησε με επιτυχία?

Σας ευχαριστώ πολύ

Καλημέρα σου. Καλως ήρθες στην ομάδα της εμψύχωσεις και συμπαράστασης.😀

Όπως σου λέει και η @twinkletwinlkleμην ψάχνεις για σημάδια, όσο δύσκολο και αν είναι. Η κάθε γυναίκα είναι διαφορετική όπως και το κάθε σώμα, αλλά.....επίσης και η κάθε εξωσωματικη/εμβρυομεταφορα ειναι διαφορετική. Πότε είναι να κάνεις την χοριακή?

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Καλησπέρα! Καλώς όρισες στην παρέα μας και καλά αποτελέσματα να έχεις! Αν κατάλαβα καλά έχεις κάνει ήδη ρην ετ και είσαι εν αναμονή χοριακης?

Κοίτα μην ψάχνεις για συμπτωματα (το ξέρω είναι όχι απλά δύσκολο αλλά σχεδόν ακατόρθωτο) γιατί όλα αυτά τα συμπτώματα που αισθανόμαστε είναι ένας συνδυασμός των παιχνιδιών που παίζει το μυαλό μας και της επήρειας των φαρμάκων που είναι πάρα πολλά και τρελαίνουν τις ορμόνες μας. Ειδικά η προγεστερονη φέρνει ανακατωσουρες, υπνηλια κτλ.

Υπομονή μέχρι τη χοριακή λοιπόν! Πότε είναι να την κάνεις?

Είναι να την κάνω τη Δευτέρα κ η αλήθεια είναι πως η αγωνία έχει χτυπήσει τρελά καμπανάκια.  Αυτές οι 2 εβδομάδες της αναμονής είναι απερίγραπτες.... σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 30 λεπτά, ο/η hope501 είπε:

Καλημέρα σου. Καλως ήρθες στην ομάδα της εμψύχωσεις και συμπαράστασης.😀

Όπως σου λέει και η @twinkletwinlkleμην ψάχνεις για σημάδια, όσο δύσκολο και αν είναι. Η κάθε γυναίκα είναι διαφορετική όπως και το κάθε σώμα, αλλά.....επίσης και η κάθε εξωσωματικη/εμβρυομεταφορα ειναι διαφορετική. Πότε είναι να κάνεις την χοριακή?

 

Καλημέρα @hope501σε ευχαριστώ για την εμψύχωση. Αυτή τη Δευτέρα είναι να την κάνω.  Κ κάθε φορά είναι όλο κ πιο δύσκολο 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Ditimama είπε:

Γεια σας και απο εμένα! Είμαι καινούργια εδώ και μία κοπέλα η @hope501μου είπε να μπω σε αυτη την ομάδα μιας και το προφίλ μου ταιριάζει πιο πολύ εδω!

Κατ'αρχήν μπράβο σας που έχετε φτιάξει αυτόν τον τρόπο ωστε να μπορούμε να συζητάμε μεταξύ μας και να μοιραζόμαστε τα βιώματα μας στην κοινή προσπάθεια να γίνουμε μητέρες. Είναι γενικά πολύ δύσκολη διαδικασία και όταν υπάρχει αλληλοϋποστήριξη όλα μαλακώνουν. Άλλωστε τι καλύτερο απο το  να τα συζητάς με ανθρώπους που τα ζουν ταυτόχρονα μαζί σου, υπάρχει μεγαλύτερη κατανόηση ακόμα κ απο το να τα συζητάς με την κολλητή σου.

Εγω λοιπόν έχω κάνει 2 εξωσωματικές αποτυχημένες και τώρα είμαι στην 3η (που θέλω να πιστεύω πετυχημένη).

Είμαι 43 ετών και το ερώτημα μου είναι το εξής: Και τώρα αλλα και στις 2 τις προηγούμενες προσπάθειες μου κατά τη διάρκεια της αναμονής απο την εμβρυομεταφορά και μέχρι την β' χοριακή έχω συμπτώματα περιόδου (κράμπες και πονάκια χαμηλα στην κοιλιά, ανησυχίες στον ύπνο, ενοχλήσεις στην μέση και ενα μουδιασμα στα πόδια) Όλα αυτα ειναι συμπτώματα που έχω πριν την περίοδο ή κ κατά τη διάρκεια. Μπορείτε να μου πείτε αν αυτά ειναι φυσιολογικά και αν συμβαίνουν κ σε εσάς και κυρίως αν έχουν συμβεί σε κάποια που προχώρησε με επιτυχία?

Σας ευχαριστώ πολύ

Καλημέρα κορίτσι μου.... εύχομαι αυτή η φορά να είναι η τυχερή σας!!!! Και εγώ στην τρίτη προσπάθεια πέτυχα...θα σου πω ότι συμπτώματα δυστυχώς δεν υπάρχουν... όλα αυτά που νιώθεις είναι φυσιολογικά και τα προκαλεί η προγεστερόνη που παίρνουμε.... αυτές οι μέρες μετά την μεταφορά είναι οι χειρότερες και πιο βασανιστικές....θα σου πρότεινα να κάνεις οτιδήποτε για να φύγει;πο εκεί το μυαλό σου, όσο γίνεται.... επίσης θα σου πω ότι την τελευταία φορά που ήταν και η επιτυχής πονούσα κανονικά χαμηλά στην κοιλιά και πήγαινα κάθε μία ώρα τουαλέτα να δω εάν ήρθε η ακατανομαστη.... Οπότε ασφαλή συμπτώματα δεν υπάρχουν..θα σου πω μόνο να κάνεις υπομονή καλή μου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η kk88 είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου.... εύχομαι αυτή η φορά να είναι η τυχερή σας!!!! Και εγώ στην τρίτη προσπάθεια πέτυχα...θα σου πω ότι συμπτώματα δυστυχώς δεν υπάρχουν... όλα αυτά που νιώθεις είναι φυσιολογικά και τα προκαλεί η προγεστερόνη που παίρνουμε.... αυτές οι μέρες μετά την μεταφορά είναι οι χειρότερες και πιο βασανιστικές....θα σου πρότεινα να κάνεις οτιδήποτε για να φύγει;πο εκεί το μυαλό σου, όσο γίνεται.... επίσης θα σου πω ότι την τελευταία φορά που ήταν και η επιτυχής πονούσα κανονικά χαμηλά στην κοιλιά και πήγαινα κάθε μία ώρα τουαλέτα να δω εάν ήρθε η ακατανομαστη.... Οπότε ασφαλή συμπτώματα δεν υπάρχουν..θα σου πω μόνο να κάνεις υπομονή καλή μου!!!

Σε ευχαριστώ πολύ @kk88 έχεις απόλυτο δίκιο! Προσπαθώ να κάνω υπομονή και προσεύχομαι κάθε μέρα για το επιθυμητό αποτέλεσμα! Εσείς εδώ με νοιώθετε όσο για τα φάρμακα είναι όντως πάρα  πολλά κ τα παίρνω τώρα αρκετές μέρες.  Prolutex και utrogestan.  Φιλιά πολλα κ καλή επιτυχία κορίτσια να έχουμε όλες. Να είναι τυχερό το 2022!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η Margitc είπε:

Κοριτσι μου γλυκο σε ποια επιτροπη περνας αν μου επιτρεπεις; Η εξεταση β χοριακης ειναι απαραιτητη εγω θα σου ελεγα να μην ειναι 15 ημερων αλλα μικροτερη αποσταση γιατι σε μια κοπελα ηταν ακριβως 15 μερες κ της ζητησαν επαναληψη ( εγω ειχα 8 ημερων) τωρα εγω περασα Μαρουσι που ειναι λιγο ιδιαιτεροι κ ψηρες κ τις σφραγιδες τις ζητουσαν κ τις κοιταξαν κ το χαρτι απο το ΚΕΣΥ του υπερηχου. Τωρα για το χαρτι που ζητας το κεντρο αν το ζητησεις ειναι ΥΠΟΧΡΕΩΜΕΝΟ να στο δωσει. Να μπλεξεις αν εχει κανει την διαδικασια το αλλο δεν υπαρχει περιπτωση. Πες οτι στο ζητησαν απο την ιδιωτικη ασφαλεια σου κ καλα δεν ξερεις τι κ πως κ εχεις καλυψη αποζημιωσης απο εκει κ ετσι δεν θα πουν τιποτα

Στο Μαρούσι θα περάσω κι εγώ. Σε ευχαριστώ για την απάντηση, θα οπλιστώ με κουράγιο και θα παρω στο παλιό κέντρο να ζητησω τις εκθέσεις και ελπίζω να μην με αρχίσουν στην ανάκριση. Για τη χοριακη ναι, θα την αφήσω να είναι πιο κοντά στην επιτροπή, περνάω 14 Γενάρη οπότε καπου 7,8 του μήνα θα πάω να την κάνω. 
@kk88 ευχαριστώ κορίτσι μου για την απάντησή σου. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η hope501 είπε:

Εγώ τα ζήτησα για τον Ανδρολόγο και καλά. Μου στείλανε ένα χαρτί που γράφει για τα ωάρια και για το σπέρμα. Όχι κάτι άλλο. Δεν ξέρω εάν μπορείς έτσι να το κάνεις. Επίσης μπορώ να καταλάβω όλο αυτό που λες στο τέλος και βασικά ούτε εγώ θα ήθελα να μάθει ο γιατρός μου, αλλά την είδα και αλλιώς. Δεν είμαι μικρή σε ηλικία, άρα ουτε μπορώ να κάτσω να αγχωθώ. Αν μάθει, όποιος μάθει, δεν μπορώ να κάνω κάτι για αυτό. Μανούλα θέλω να γίνω και θα παω αλλου. Έτσι θεωρώ πως πρέπει να το δεις πλεον, για να μην έχεις και αυτό το αρνητικό στο μυαλό σου. Πηγαίνεις αλλού για να πετύχεις, μιας και δεν πέτυχες εκεί και δεν έμεινες ευχαριστημένη με κάποιες συμπεριφορές.

Τέτοιο χαρτί που λες αναλυτικό για να το δείχνω σε άλλους γιατρούς έχω, μου έδωσαν ένα κατεβατό που λέγεται ιστορικό της προσπάθειας. Όμως στα δικαιολογητικά της επιτροπής έχει μια στάνταρ φόρμα που λέγεται Έκθεση προηγούμενων προσπαθειών και νομίζω ότι μόνο αυτήν δέχονται στην επιτροπή. Στο λέω μη τυχόν θες κι εσυ να περάσεις επιτροπή να ξέρεις ότι αν δεν σου έδωσαν την πρότυπη Έκθεση, μπορεί να μην κάνει. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Lucia79 είπε:

Στο Μαρούσι θα περάσω κι εγώ. Σε ευχαριστώ για την απάντηση, θα οπλιστώ με κουράγιο και θα παρω στο παλιό κέντρο να ζητησω τις εκθέσεις και ελπίζω να μην με αρχίσουν στην ανάκριση. Για τη χοριακη ναι, θα την αφήσω να είναι πιο κοντά στην επιτροπή, περνάω 14 Γενάρη οπότε καπου 7,8 του μήνα θα πάω να την κάνω. 
@kk88 ευχαριστώ κορίτσι μου για την απάντησή σου. 

Φίλη καλημέρα, μπορείς να πεις στο κέντρο οτι τα χρειάζεσαι για να πάρεις το επίδομα της εξωσωματικής.

Σιγά μην θυμούνται οτι ειχες πάει ιδιωτικά. Και σιγά μην δώσεις και λογαριασμό.

Και για το επίδομα οταν φτάσει η ώρα θα χρειαστείς τις αποδείξεις για ωοληψία και εμβρυομεταφορά ότι πλήρωσες και βεβαιώσεις από τον γιατρό πότε έκανες ωοληψία ,πότε εμβρυομεταφορά ημερομηνίες & οτι δεν έχεις έμβρυα στην κατάψυξη. Αυτά για το νέο κέντρο μετά την προσπάθεια.

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γενικά στο Μαρου΄σι είναι λίγο σκληροπυρηνικοί, δεν ξέρω αν έχουν μαλακώσει τώρα με τον covid.

Φροντίστε να έχετε τα δικαιολογητικά όλα με τις κατάλληλες σφραγίδες / υπογραφές και με την σειρά που τα αναφέρει το έντυπο. Δεν μπορούν να τα ψάχνουν. Κουράζονται!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 29 λεπτά, ο/η Lucia79 είπε:

Στο Μαρούσι θα περάσω κι εγώ. Σε ευχαριστώ για την απάντηση, θα οπλιστώ με κουράγιο και θα παρω στο παλιό κέντρο να ζητησω τις εκθέσεις και ελπίζω να μην με αρχίσουν στην ανάκριση. Για τη χοριακη ναι, θα την αφήσω να είναι πιο κοντά στην επιτροπή, περνάω 14 Γενάρη οπότε καπου 7,8 του μήνα θα πάω να την κάνω. 
@kk88 ευχαριστώ κορίτσι μου για την απάντησή σου. 

Τελεια οτι χρειαστεις μια κ εγω την εχω προσφατη την διαδικασια μου λες. Τα χαρτια του κεντρου για τις προηγουμενες προσπαθειεσσου δεν θα χρειαστουν στην επιτροπη αλλα τα χρειαζεσαι για δικο σου αρχειο για τον νεο γιατρο για οτι αλλο. Εγω σου προτεινα να πεις οτι την εκθεση την θες για την ιδιωτικη ασφαλεια κ οτι απο εκει θα παρεις καποια αποζημιωση. Κανεις δεν ξερει τι μπορει να αποζημιωνει το ιδιωτικο ασφαληστηριο του καθενος ακομα κ αν δεν εχεις εσυ αυτο πες δεν θα πουν τιποτα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 31 λεπτά, ο/η Lucia79 είπε:

Τέτοιο χαρτί που λες αναλυτικό για να το δείχνω σε άλλους γιατρούς έχω, μου έδωσαν ένα κατεβατό που λέγεται ιστορικό της προσπάθειας. Όμως στα δικαιολογητικά της επιτροπής έχει μια στάνταρ φόρμα που λέγεται Έκθεση προηγούμενων προσπαθειών και νομίζω ότι μόνο αυτήν δέχονται στην επιτροπή. Στο λέω μη τυχόν θες κι εσυ να περάσεις επιτροπή να ξέρεις ότι αν δεν σου έδωσαν την πρότυπη Έκθεση, μπορεί να μην κάνει. 

Αγαπη αν θυμαμαι καλα δεν εχεις ξαναπαρει φαρμακα απο την επιτροπη για αυτο δεν εισαι υποχρεωμενη να τα καταθεσεις

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η BlackCat είπε:

Γενικά στο Μαρου΄σι είναι λίγο σκληροπυρηνικοί, δεν ξέρω αν έχουν μαλακώσει τώρα με τον covid.

Φροντίστε να έχετε τα δικαιολογητικά όλα με τις κατάλληλες σφραγίδες / υπογραφές και με την σειρά που τα αναφέρει το έντυπο. Δεν μπορούν να τα ψάχνουν. Κουράζονται!!

Δεν εχουν μαλακωσει θελουν λιγο ξυλο χαχα γενικα τα κοιτανε ενα ενα κ τις σφραγιδες εμεις που ειμασταν κ τοσες που περιμεναμε τα κοιταξαν ολα. Κ οταν με εκοψαν για μια λεξη που δεν τους αρεσε στο συμφωνο συμβιωσης κλαφτηκα να πω την αληθεια ειπα οτι σε 5 μερες θα αδιαθετισω κ πρεπει να ξεκινησω κ μεσα σε μιση ωρα με πηρε τηλ μια κυρια απο αυτες κ μου ειπε αν προλλαβαινεις να το διορθωσεις σημερα ελα αυριο ξανα. Γενικα αν κατι δεν τους αρσει κ κλαφτεις ειτε θα στο περασουν ειτε θα σουν πουν ελα ξανα αυριο μεθαυριο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Margitc είπε:

Δεν εχουν μαλακωσει θελουν λιγο ξυλο χαχα γενικα τα κοιτανε ενα ενα κ τις σφραγιδες εμεις που ειμασταν κ τοσες που περιμεναμε τα κοιταξαν ολα. Κ οταν με εκοψαν για μια λεξη που δεν τους αρεσε στο συμφωνο συμβιωσης κλαφτηκα να πω την αληθεια ειπα οτι σε 5 μερες θα αδιαθετισω κ πρεπει να ξεκινησω κ μεσα σε μιση ωρα με πηρε τηλ μια κυρια απο αυτες κ μου ειπε αν προλλαβαινεις να το διορθωσεις σημερα ελα αυριο ξανα. Γενικα αν κατι δεν τους αρσει κ κλαφτεις ειτε θα στο περασουν ειτε θα σουν πουν ελα ξανα αυριο μεθαυριο

Παίζει να ήταν και απο τις χειρότερες εμπειρίες μου στην επιτροπή όταν ξεκινούσα.

Είχα φάει και δυο σφαλιάρες με τις σπερματεγχύσεις και πήγα εκεί σκεπτόμενη οτι θα υπάρχει μια υποτυπώδης κατανόηση σε όλους εμάς τους υπογόνιμους που περιμέναμε σαν τα προβατα στην σφαγή.

Έζησα σκηνικά απείρου κάλους ευτυχώς οχι προς εμένα αλλά πε΄τυχα κάτι καυγάδες τρικούβερτους.

Σαν γενική εντύπωση μου έμεινε οτι πρόβλημα στο σπέρμα το εγκρίνουν αμέσως.

Ένα χάλια σπερμοδιάγραμμα (οχι κιρσοκοίλη που θέλει βεβαίωση από ουρολόγο) αλλά απλό σπερμοδιάγραμμα το "φτιάχνεις" εύκολα..

Τώρα μη σας πάρω και στον λαιμό μου μιλήστε με τους γιατρούς σας, έχουν άκρες ειδικά τα μεγάλα κέντρα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Lucia79 είπε:

Τέτοιο χαρτί που λες αναλυτικό για να το δείχνω σε άλλους γιατρούς έχω, μου έδωσαν ένα κατεβατό που λέγεται ιστορικό της προσπάθειας. Όμως στα δικαιολογητικά της επιτροπής έχει μια στάνταρ φόρμα που λέγεται Έκθεση προηγούμενων προσπαθειών και νομίζω ότι μόνο αυτήν δέχονται στην επιτροπή. Στο λέω μη τυχόν θες κι εσυ να περάσεις επιτροπή να ξέρεις ότι αν δεν σου έδωσαν την πρότυπη Έκθεση, μπορεί να μην κάνει. 

Ωχχχχχ το μόνο που μπορώ να σκεφτώ τότε είναι να μην πεις ή να μην πούμε στην επιτροπή πως είχαμε άλλες προσπάθειες. Στην ουσία τα φάρμακα θέλουμε. Δεν ξέρω. Σε ευχαριστώ πάντως. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Margitc είπε:

Αγαπη αν θυμαμαι καλα δεν εχεις ξαναπαρει φαρμακα απο την επιτροπη για αυτο δεν εισαι υποχρεωμενη να τα καταθεσεις

Αχ, αυτό με καλύπτει και μενα. Ας γλιτώσουμε από εκεί τουλάχιστον...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η BlackCat είπε:

Γενικά στο Μαρου΄σι είναι λίγο σκληροπυρηνικοί, δεν ξέρω αν έχουν μαλακώσει τώρα με τον covid.

Φροντίστε να έχετε τα δικαιολογητικά όλα με τις κατάλληλες σφραγίδες / υπογραφές και με την σειρά που τα αναφέρει το έντυπο. Δεν μπορούν να τα ψάχνουν. Κουράζονται!!

Μαυρόγατό μου, να σε ρωτήσω, τα δικαιολογητικά σε ποιο απο τα δυο σημεία είναι; Εχω λίγο χαθεί... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η hope501 είπε:

Καλημέρα! 

Σε κανένα από τα δύο! Εσύ θα βρεις αυτό που έχει χρονολογία το 2021! Αυτά και τα δύο είναι του 2013.. Κοίτα πιο κάτω..

Και έχει δίκιο η @Margitc! Αν τα φάρμακα της προηγούμενης διέγερσης τα αγοράσατε ιδιωτικά και δεν περάσατε επιτροπή για να τα πάρετε, δεν χρειάζεται να καταθέσετε μαζί και έκθεση προηγούμενων προσπαθειών! Οπότε μη σκατε τόσο για αυτό..! Αυτή η έκθεση αφορά τη δεύτερη φορά που θα περάσετε επιτροπή και είχατε ήδη πάρει φάρμακα μέσω της επιτροπής του ΕΟΠΥΥ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η hope501 είπε:

https://www.eopyy.gov.gr/Files/arep/20210422_11286_ΝΕΑ ΕΝΤΥΠΑ ΚΑΙ ΕΓΓΡΑΦΟpdf.pdf

Σε αυτό το link αναφέρονται τα δικαιολογητικά.

ΕΙ∆ΙΚΟ ΕΝΤΥΠΟ ΠΑΡΑΠΟΜΠΗΣ ΠΡΟΣ ΤΗΝ ΕΠΙΤΡΟΠΗ ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗΣ 

Πρέπει να έχετε τα δικαιολογητικά / εξετάσεις με την σειρά που τα αναφέρει

και η αιτία παραπομπής να σας την γράψει ο εξωσωματικός.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Kiddo είπε:

Καλημέρα! 

Σε κανένα από τα δύο! Εσύ θα βρεις αυτό που έχει χρονολογία το 2021! Αυτά και τα δύο είναι του 2013.. Κοίτα πιο κάτω..

Και έχει δίκιο η @Margitc! Αν τα φάρμακα της προηγούμενης διέγερσης τα αγοράσατε ιδιωτικά και δεν περάσατε επιτροπή για να τα πάρετε, δεν χρειάζεται να καταθέσετε μαζί και έκθεση προηγούμενων προσπαθειών! Οπότε μη σκατε τόσο για αυτό..! Αυτή η έκθεση αφορά τη δεύτερη φορά που θα περάσετε επιτροπή και είχατε ήδη πάρει φάρμακα μέσω της επιτροπής του ΕΟΠΥΥ.

Συμφωνώ @hope501 θα ψάξετε τα πιο πρόσφατα έγγραφα

Νομίζω είναι το link που σου έστειλα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...