Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες Εξωσωματικής 2022🌺


Recommended Posts

στις On 22/11/2021 at 12:28 ΜΜ, ο/η BlackCat είπε:

To τηλέφωνο ξανα χτύπησε και έχουμε άλλη μια βλαστοκύστη 5ΒΒ που μπήκε και αυτή κατάψυξη.

Έχουμε λοιπόν μια 5ΑΑ και μια 5ΒΒ.

Τώρα ενώ χάρηκα που προχώρησε έχω χεστεί και πάνω μου γιατί την 2η αποβολή την είχα με μια ίδια βλαστοκύστη, σε άλλο κέντρο βέβαια.

Τεσπα αυτά έχουμε με αυτά θα πορευτούμε, θα κάνω και την μαγνητική την Δευτέρα και βλέπουμε.

παμε γερα, γερά με τσαμπουκά!!!!!!! και δεν σκεφτόμαστε τι είχε γίνει παλιά!!!!! ❤️ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου γειά σας μου έχει τεθεί το εξής ζήτημα, έχω ένα ωάριο και πάμε φυσικά, μόνο κλομιφένη πήρα να προχωρήσω με αυτό το ένα ΑΝ όλα πάνε καλά και μεγαλώσει για ωοληψία ή να πάω σε επόμενο κύκλο ..μεθεπόμενο βασικά γιατί είναι κλειστό το κέντρο τις γιορτές. Έχω αλλά 2 στην κατάψυξη, δεν έχω και πολύ περιθώριο να το σκεφτώ αύριο θα δω την γιατρό 😏 τι θα κάνατε εσείς;                                             Υγ.με έχει φάει το άγχος από χθες το βράδυ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Litsadi είπε:

Κορίτσια μου γειά σας μου έχει τεθεί το εξής ζήτημα, έχω ένα ωάριο και πάμε φυσικά, μόνο κλομιφένη πήρα να προχωρήσω με αυτό το ένα ΑΝ όλα πάνε καλά και μεγαλώσει για ωοληψία ή να πάω σε επόμενο κύκλο ..μεθεπόμενο βασικά γιατί είναι κλειστό το κέντρο τις γιορτές. Έχω αλλά 3 στην κατάψυξη, δεν έχω και πολύ περιθώριο να το σκεφτώ αύριο θα δω την γιατρό 😏 τι θα κάνατε εσείς;                                             Υγ.με έχει φάει το άγχος από χθες το βράδυ!

Αν και θεωρώ πως αυτή την απόφαση δεν μπορούμε να ην πάρουμε εμείς, δεν θα περίμενα και για μεθεπόμενο κύκλο. Αν κατάλαβα καλά, εαν μεγαλώσει μπορείτε να το βγάλετε με ωοληψία και να το καταψύξετε και αυτό? Για να έχεις 4? Η θα πας και για ετ απευθείας?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η hope501 είπε:

Αν και θεωρώ πως αυτή την απόφαση δεν μπορούμε να ην πάρουμε εμείς, δεν θα περίμενα και για μεθεπόμενο κύκλο. Αν κατάλαβα καλά, εαν μεγαλώσει μπορείτε να το βγάλετε με ωοληψία και να το καταψύξετε και αυτό? Για να έχεις 4? Η θα πας και για ετ απευθείας?

Άν το πάρουμε λογικά θα πάει κατάψυξη και θα είναι 3,μόνο την γνώμη σας ήθελα γιατί οι δικοί μου δεν μπορούν να καταλάβουν όσο και να θέλω κακά τα ψέματα, μόνο εσείς που περνάτε το ίδιο μπορείτε να νιώσετε το άγχος και για το ποιο μικρό θέμα. Δεν ξέρω πότε κάνουμε εμβρυομεταφορά πριν ή μετά την περίοδο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 31 λεπτά, ο/η Litsadi είπε:

Άν το πάρουμε λογικά θα πάει κατάψυξη και θα είναι 3,μόνο την γνώμη σας ήθελα γιατί οι δικοί μου δεν μπορούν να καταλάβουν όσο και να θέλω κακά τα ψέματα, μόνο εσείς που περνάτε το ίδιο μπορείτε να νιώσετε το άγχος και για το ποιο μικρό θέμα. Δεν ξέρω πότε κάνουμε εμβρυομεταφορά πριν ή μετά την περίοδο. 

Επομένως όσο περισσότερα έχεις τόσο το καλύτερο δεν είναι? Έγραψες πριν πως έχεις άλλα 3 στην κατάψυσξη, γι'αυτό και θεώρησα πως θα γίνουν με αυτό το ένα τώρα 4. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η hope501 είπε:

Επομένως όσο περισσότερα έχεις τόσο το καλύτερο δεν είναι? Έγραψες πριν πως έχεις άλλα 3 στην κατάψυσξη, γι'αυτό και θεώρησα πως θα γίνουν με αυτό το ένα τώρα 4. 

Έκανα λάθος 2 είναι, σίγουρα τα περισσότερα είναι καλύτερα αλλά δεν αντέχω το άγχος της αναμονής 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Litsadi είπε:

Έκανα λάθος 2 είναι, σίγουρα τα περισσότερα είναι καλύτερα αλλά δεν αντέχω το άγχος της αναμονής 

Νομίζω κοπέλα μου ότι μόλις έδωσες στον εαυτό σου την απάντηση που έψαχνες! Από τη στιγμή που δεν αντέχεις το αγχος της αναμονής να βάλεις τώρα τα τρία που θα έχεις!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Litsadi είπε:

Έκανα λάθος 2 είναι, σίγουρα τα περισσότερα είναι καλύτερα αλλά δεν αντέχω το άγχος της αναμονής 

Η δική μου ερώτηση είναι : μετά από κλομιφαινη επιτρέπεται η ετ στον ίδιο κύκλο? Επίσης αν τα άλλα είναι κατεψυγμένα θα μπουν δύο από κατάψυξη και ενα φρέσκο αν μπουν στον ίδιο κύκλο τώρα???? Αυτό βασικά. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Litsadi είπε:

Έκανα λάθος 2 είναι, σίγουρα τα περισσότερα είναι καλύτερα αλλά δεν αντέχω το άγχος της αναμονής 

Επομένως την πήρες μόνη σου την απάντηση. Δεν υπαρχει λόγος αναμονής. Και ούτε χρειάζεται να εξηγείς στους δικούς σου τι κάνεις (όσο στενή να είναι η σχέση σας) διότι αφορά μόνο εσένα και τον σύζυγο σου. Εαν η καρδιά σου λεει τώρα, τότε δεν υπάρχει λόγος αναμονής. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η condios είπε:

Η δική μου ερώτηση είναι : μετά από κλομιφαινη επιτρέπεται η ετ στον ίδιο κύκλο? Επίσης αν τα άλλα είναι κατεψυγμένα θα μπουν δύο από κατάψυξη και ενα φρέσκο αν μπουν στον ίδιο κύκλο τώρα???? Αυτό βασικά. 

Δεν ξέρω....δεν επιτρέπεται;γιατί; ελπίζω να αφήσω ένα στην κατάψυξη δεν θέλω να βάλω φρέσκα ξέρω από κορίτσια εδώ μέσα ότι είναι καλύτερα με κατεψυγμένα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η condios είπε:

Η δική μου ερώτηση είναι : μετά από κλομιφαινη επιτρέπεται η ετ στον ίδιο κύκλο? Επίσης αν τα άλλα είναι κατεψυγμένα θα μπουν δύο από κατάψυξη και ενα φρέσκο αν μπουν στον ίδιο κύκλο τώρα???? Αυτό βασικά. 

Εμεις αυτο καναμε @Litsadi βαλαμε 1 απο καταψυξη (ηταν 3ης μερας κ το ξεπαγωσαμε κ το αφησαμε για βλαστοκυστη ..φυσικα με ρισκο που μπορει να μην εφτανε..κ 2 φρεσκα που κατεβασα απο φυσικο τροποποιημενο (150 μοναδες περγκοβερις για 6 μερες ) κ τα αφησαμε κ αυτα να γινουν  βλαστοκυστες..εκ θαύματος ολα φτασανε κ τις μεταφεραμε και τις 3 μαζι...τετοιο αγχος 5 μερες δε θα το ξεχασω ποτέ..πιστευα 1 θα μου εμενε κ το εμαθα τη μερα της ετ .αλλο φαουλ απο το κεντρο! Κοντεψα να πεθανω απο το αγχος .τετοιες φωνες κ κραξιμο που τιυσ Εκανα σιγουρα  δε θα τις ξεχάσουν  ποτέ ..μεχρι κ η δικηγορος του κεντρου ειχε ερθει στο δωματιο αλλα να περιμενω 2 ωρες για ετ κ να μη ξερω τι θα μεταφερω κ αν.. Ε τραγικο!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Nefeliap είπε:

Εμεις αυτο καναμε @Litsadi βαλαμε 1 απο καταψυξη (ηταν 3ης μερας κ το ξεπαγωσαμε κ το αφησαμε για βλαστοκυστη ..φυσικα με ρισκο που μπορει να μην εφτανε..κ 2 φρεσκα που κατεβασα απο φυσικο τροποποιημενο (150 μοναδες περγκοβερις για 6 μερες ) κ τα αφησαμε κ αυτα να γινουν  βλαστοκυστες..εκ θαύματος ολα φτασανε κ τις μεταφεραμε και τις 3 μαζι...τετοιο αγχος 5 μερες δε θα το ξεχασω ποτέ..πιστευα 1 θα μου εμενε κ το εμαθα τη μερα της ετ .αλλο φαουλ απο το κεντρο! Κοντεψα να πεθανω απο το αγχος .τετοιες φωνες κ κραξιμο που τιυσ Εκανα σιγουρα  δε θα τις ξεχάσουν  ποτέ ..μεχρι κ η δικηγορος του κεντρου ειχε ερθει στο δωματιο αλλα να περιμενω 2 ωρες για ετ κ να μη ξερω τι θα μεταφερω κ αν.. Ε τραγικο!!!

Δηλαδή δεν μετέφερες κανένα? Δεν το έπιασα τώρα αυτό.😳

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Nefeliap είπε:

Εμεις αυτο καναμε @Litsadi βαλαμε 1 απο καταψυξη (ηταν 3ης μερας κ το ξεπαγωσαμε κ το αφησαμε για βλαστοκυστη ..φυσικα με ρισκο που μπορει να μην εφτανε..κ 2 φρεσκα που κατεβασα απο φυσικο τροποποιημενο (150 μοναδες περγκοβερις για 6 μερες ) κ τα αφησαμε κ αυτα να γινουν  βλαστοκυστες..εκ θαύματος ολα φτασανε κ τις μεταφεραμε και τις 3 μαζι...τετοιο αγχος 5 μερες δε θα το ξεχασω ποτέ..πιστευα 1 θα μου εμενε κ το εμαθα τη μερα της ετ .αλλο φαουλ απο το κεντρο! Κοντεψα να πεθανω απο το αγχος .τετοιες φωνες κ κραξιμο που τιυσ Εκανα σιγουρα  δε θα τις ξεχάσουν  ποτέ ..μεχρι κ η δικηγορος του κεντρου ειχε ερθει στο δωματιο αλλα να περιμενω 2 ωρες για ετ κ να μη ξερω τι θα μεταφερω κ αν.. Ε τραγικο!!!

Ωχ ρε κορίτσι μου τι πράγμα και αυτό να μα να μην σου πουν; εγώ της είπα να πάρω ενέσεις είχα 2 αυγουλακια αλλά με άφησε 5 μέρες μεκλομιφενη και περίμενα το χθεσινό ραντεβού να μου έδινε λίγες ενέσεις αλλά βλέπει μόνο 1 και μου λέει τώρα δεν χρειάζεται και με έπιασε μια στεναχώρια δεν περιγράφεται, εγώ τώρα σκέφτομαι αξίζει να περάσω πάλι το ίδιο μετά από 2 μήνες.Ποτε πάμε για εμβρυομεταφορά όμως στις γόνιμες μερες;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Litsadi είπε:

Τις μετέφερε και τις 3

Ναι τώρα το είδα που το έγραψε. Είχα μείνει στις φωνές και ότι δεν τις λέγανε τίποτα, ειδικά την μέρα της ετ. Που αυτό πάλι δεν το καταλαβαίνω. Αλλά δυστυχώς έχουμε δει και ακούσει πολλά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 31 λεπτά, ο/η Litsadi είπε:

Τις μετέφερε και τις 3

Κορίτσι μου καλό αν πας να πάρεις αυτό το ωάριο του μήνα ζ λογικά θα το αφήσεις να δεις αν θα φτάσει και αυτό βλαστοκυστη...αν φτάσει θα το μεταφέρεις είτε τώρα μαζί με αυτά που έχεις στην κατάψυξη,τα οποία θα τα ξεπαγωσουν την ημέρα της μεταφοράς είτε σε επόμενο κύκλο και άρα αυτό που θα πάρεις τώρα θα το βάλεις κατάψυξη μέχρι τον επόμενο...αν μεταφέρεις σε τεχνητό κύκλο τα κατεψυγμένα τότε από την δεύτερη μέρα θα ξεκινήσεις χάπια για να μην κάνεις ωορρηξία και γίνεται η μεταφορά από την 18-25 η μέρα του κύκλου... συνήθως δεν τα μεταφέρουν στον κύκλο που έχεις πάρει κλομιφαινη γιατί λεπταίνει το ενδομήτριο....η δική μου ταπεινή γνώμη είναι να τα μεταφέρεις σε επόμενο κύκλο λόγω της κλομιφαινης

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η kk88 είπε:

Κορίτσι μου καλό αν πας να πάρεις αυτό το ωάριο του μήνα ζ λογικά θα το αφήσεις να δεις αν θα φτάσει και αυτό βλαστοκυστη...αν φτάσει θα το μεταφέρεις είτε τώρα μαζί με αυτά που έχεις στην κατάψυξη,τα οποία θα τα ξεπαγωσουν την ημέρα της μεταφοράς είτε σε επόμενο κύκλο και άρα αυτό που θα πάρεις τώρα θα το βάλεις κατάψυξη μέχρι τον επόμενο...αν μεταφέρεις σε τεχνητό κύκλο τα κατεψυγμένα τότε από την δεύτερη μέρα θα ξεκινήσεις χάπια για να μην κάνεις ωορρηξία και γίνεται η μεταφορά από την 18-25 η μέρα του κύκλου... συνήθως δεν τα μεταφέρουν στον κύκλο που έχεις πάρει κλομιφαινη γιατί λεπταίνει το ενδομήτριο....η δική μου ταπεινή γνώμη είναι να τα μεταφέρεις σε επόμενο κύκλο λόγω της κλομιφαινης

Εγώ τέλος του μήνα υπολογίζω ότι θα κάνω ωοληψία και θα μπει κατάψυξη άν φτάσει σε βλαστοκύστη.. άρα τον Δεκέμβριο γύρω στις 23 του μήνα θα γίνει η εμβρυομεταφορά; περίοδο περιμένω 13/12

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Litsadi είπε:

Εγώ τέλος του μήνα υπολογίζω ότι θα κάνω ωοληψία και θα μπει κατάψυξη άν φτάσει σε βλαστοκύστη.. άρα τον Δεκέμβριο γύρω στις 23 του μήνα θα γίνει η εμβρυομεταφορά; περίοδο περιμένω 13/12

Σωστά αφού θα το βάλεις κατάψυξη θα περιμένεις τον επόμενο μήνα... μόλις έρθει περίοδος την δεύτερη μέρα ξεκινάς χάπια και από 18 η γίνεται η μεταφορά...άρα από τις 13 που θα σου έρθει περίοδος μετράς 18 ημέρες και πέφτει 30 Δεκεμβρίου...ωχχχχ είναι γιορτές οπότε σε βλέπω από Ιανουάριο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η kk88 είπε:

Σωστά αφού θα το βάλεις κατάψυξη θα περιμένεις τον επόμενο μήνα... μόλις έρθει περίοδος την δεύτερη μέρα ξεκινάς χάπια και από 18 η γίνεται η μεταφορά...άρα από τις 13 που θα σου έρθει περίοδος μετράς 18 ημέρες και πέφτει 30 Δεκεμβρίου...ωχχχχ είναι γιορτές οπότε σε βλέπω από Ιανουάριο

23 κλείνει το κέντρο 🥴

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ερωτήσεων επιτροπής συνέχεια:

Είδα μια φιλη που πέρασε επιτροπή πριν 1 μήνα και με έμπλεξε. Είπαμε ότι πλέον η επιτροπή δέχεται εξετάσεις και από μη συμβεβλημένα διαγνωστικά με τον εοπυυ έτσι? Αρα προφανώς το σφραγιδακι «συμβεβλημένο με εοπυυ» δεν χρειάζεται σε καμία εξέταση σωστά? Άρα για τις αιματολογικές εξετάσεις των 4 ιών και τις ορμονικές τι χρειάζεται να έχει το χαρτί των αποτελεσμάτων? Σφραγίδα του κέντρου και υπογραφή γιατρού αρκούν? Αντίστοιχα και για τα σπερμοδιαγραμματα? 
επισης στο χαρτί που γράφει τα δικαιολογητικά λέει και για β χοριακη των τελευταίων 15 ημερών πριν το ραντεβού, ισχύει? Κάνατε και β χοριακη?
τέλος, σκεφτομαι να ζητησω από το προηγούμενο κέντρο έκθεση των προηγούμενων προσπαθειών αλλά δεν τους έχω πει ότι θα αλλάξω κέντρο ούτε ότι ετοιμάζομαι για επιτροπή, άρα είχα σκοπό να τους παρω να ζητησω τις εκθέσεις υπονοωντας ότι θα μείνω στους ίδιους. Οποτε εδώ προκύπτει η ερωτηση, το ίδιο το κέντρο ασχολείται ή ανοίγει κάποια καρτέλα για εμάς πριν περάσουμε από επιτροπή? Θέλω να πω υπάρχει περίπτωση να έχει κάνει κάποια ενέργεια το καινουριο κέντρο και αν τηλεφωνήσω στο παλιό να ζητησω τις εκθέσεις να κάνουν και αυτοί κάτι και να ανακαλύψουν ότι έχω πάει αλλού? Τώρα θα μου πείτε και τι με νοιάζει απλά δε θέλω να κάνω τώρα καμία συζήτηση με τον παλιό γιατρο για το γιατί απευθύνθηκα αλλου κλπ….

αν έχετε κάποια απάντηση στα παραπάνω διαφωτίστε με λίγο ακόμα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Litsadi είπε:

23 κλείνει το κέντρο 🥴

Το ξέρω...την έχω πατήσει και εγώ με το Πάσχα....για καλό είναι θα έχεις καλύτερο ενδομήτριο τον μεθεπόμενο μήνα!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Lucia79 είπε:

Ερωτήσεων επιτροπής συνέχεια:

Είδα μια φιλη που πέρασε επιτροπή πριν 1 μήνα και με έμπλεξε. Είπαμε ότι πλέον η επιτροπή δέχεται εξετάσεις και από μη συμβεβλημένα διαγνωστικά με τον εοπυυ έτσι? Αρα προφανώς το σφραγιδακι «συμβεβλημένο με εοπυυ» δεν χρειάζεται σε καμία εξέταση σωστά? Άρα για τις αιματολογικές εξετάσεις των 4 ιών και τις ορμονικές τι χρειάζεται να έχει το χαρτί των αποτελεσμάτων? Σφραγίδα του κέντρου και υπογραφή γιατρού αρκούν? Αντίστοιχα και για τα σπερμοδιαγραμματα? 
επισης στο χαρτί που γράφει τα δικαιολογητικά λέει και για β χοριακη των τελευταίων 15 ημερών πριν το ραντεβού, ισχύει? Κάνατε και β χοριακη?
τέλος, σκεφτομαι να ζητησω από το προηγούμενο κέντρο έκθεση των προηγούμενων προσπαθειών αλλά δεν τους έχω πει ότι θα αλλάξω κέντρο ούτε ότι ετοιμάζομαι για επιτροπή, άρα είχα σκοπό να τους παρω να ζητησω τις εκθέσεις υπονοωντας ότι θα μείνω στους ίδιους. Οποτε εδώ προκύπτει η ερωτηση, το ίδιο το κέντρο ασχολείται ή ανοίγει κάποια καρτέλα για εμάς πριν περάσουμε από επιτροπή? Θέλω να πω υπάρχει περίπτωση να έχει κάνει κάποια ενέργεια το καινουριο κέντρο και αν τηλεφωνήσω στο παλιό να ζητησω τις εκθέσεις να κάνουν και αυτοί κάτι και να ανακαλύψουν ότι έχω πάει αλλού? Τώρα θα μου πείτε και τι με νοιάζει απλά δε θέλω να κάνω τώρα καμία συζήτηση με τον παλιό γιατρο για το γιατί απευθύνθηκα αλλου κλπ….

αν έχετε κάποια απάντηση στα παραπάνω διαφωτίστε με λίγο ακόμα!

Θα απαντήσω μόνο σε όσα γνωρίζω..... λοιπόν οι εξετάσεις αίματος, σπερμοδιαγραμματα και ορμονιλογικες έχουν πάνω την σφραγίδα των γιατρών που τις υπογράφουν και φυσικά την υπογραφή τους..δεν θέλει το σφραγιδακι που λέει συμβεβλημένο με ΕΟΠΥΥ...μην μπλεχτεί ποιος γιατρός υπογράφει κάθε εξέταση ξέρουν αυτοί, όταν τους πεις τις θέλω πρωτότυπες για επιτροπή τα φτιάχνουν μια χαρά....β χοριακη σωστά θα κάνεις μέσα στις 15 μέρες πριν περάσεις επιτροπή και αυτή πρωτότυπη με υπογραφή.

Αυτό που θα πω είναι με επιφύλαξη... εγώ θυμάμαι να μου δίνουν από το κέντρο ένα χαρτί που είχε πάνω τα δικαιολογητικά και υπογραφή του γιατρού...δεν νομίζω όμως να υπάρχει κάποιο σύστημα η καρτέλα από όπου θα μπορεί να διαπιστώσει το παλιο κέντρο ότι εσύ υπεβαλλες χαρτιά για επιτροπή με άλλο κέντρο..... αυτά τα έγγραφα πάνε στην επιτροπή δεν φαίνονται κάπου αλλού νόμιζω...αλλά αυτό το λέω με επιφύλαξη....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η Lucia79 είπε:

Ερωτήσεων επιτροπής συνέχεια:

Είδα μια φιλη που πέρασε επιτροπή πριν 1 μήνα και με έμπλεξε. Είπαμε ότι πλέον η επιτροπή δέχεται εξετάσεις και από μη συμβεβλημένα διαγνωστικά με τον εοπυυ έτσι? Αρα προφανώς το σφραγιδακι «συμβεβλημένο με εοπυυ» δεν χρειάζεται σε καμία εξέταση σωστά? Άρα για τις αιματολογικές εξετάσεις των 4 ιών και τις ορμονικές τι χρειάζεται να έχει το χαρτί των αποτελεσμάτων? Σφραγίδα του κέντρου και υπογραφή γιατρού αρκούν? Αντίστοιχα και για τα σπερμοδιαγραμματα? 
επισης στο χαρτί που γράφει τα δικαιολογητικά λέει και για β χοριακη των τελευταίων 15 ημερών πριν το ραντεβού, ισχύει? Κάνατε και β χοριακη?
τέλος, σκεφτομαι να ζητησω από το προηγούμενο κέντρο έκθεση των προηγούμενων προσπαθειών αλλά δεν τους έχω πει ότι θα αλλάξω κέντρο ούτε ότι ετοιμάζομαι για επιτροπή, άρα είχα σκοπό να τους παρω να ζητησω τις εκθέσεις υπονοωντας ότι θα μείνω στους ίδιους. Οποτε εδώ προκύπτει η ερωτηση, το ίδιο το κέντρο ασχολείται ή ανοίγει κάποια καρτέλα για εμάς πριν περάσουμε από επιτροπή? Θέλω να πω υπάρχει περίπτωση να έχει κάνει κάποια ενέργεια το καινουριο κέντρο και αν τηλεφωνήσω στο παλιό να ζητησω τις εκθέσεις να κάνουν και αυτοί κάτι και να ανακαλύψουν ότι έχω πάει αλλού? Τώρα θα μου πείτε και τι με νοιάζει απλά δε θέλω να κάνω τώρα καμία συζήτηση με τον παλιό γιατρο για το γιατί απευθύνθηκα αλλου κλπ….

αν έχετε κάποια απάντηση στα παραπάνω διαφωτίστε με λίγο ακόμα!

Κοριτσι μου γλυκο σε ποια επιτροπη περνας αν μου επιτρεπεις; Η εξεταση β χοριακης ειναι απαραιτητη εγω θα σου ελεγα να μην ειναι 15 ημερων αλλα μικροτερη αποσταση γιατι σε μια κοπελα ηταν ακριβως 15 μερες κ της ζητησαν επαναληψη ( εγω ειχα 8 ημερων) τωρα εγω περασα Μαρουσι που ειναι λιγο ιδιαιτεροι κ ψηρες κ τις σφραγιδες τις ζητουσαν κ τις κοιταξαν κ το χαρτι απο το ΚΕΣΥ του υπερηχου. Τωρα για το χαρτι που ζητας το κεντρο αν το ζητησεις ειναι ΥΠΟΧΡΕΩΜΕΝΟ να στο δωσει. Να μπλεξεις αν εχει κανει την διαδικασια το αλλο δεν υπαρχει περιπτωση. Πες οτι στο ζητησαν απο την ιδιωτικη ασφαλεια σου κ καλα δεν ξερεις τι κ πως κ εχεις καλυψη αποζημιωσης απο εκει κ ετσι δεν θα πουν τιποτα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Lucia79 είπε:

Ερωτήσεων επιτροπής συνέχεια:

Είδα μια φιλη που πέρασε επιτροπή πριν 1 μήνα και με έμπλεξε. Είπαμε ότι πλέον η επιτροπή δέχεται εξετάσεις και από μη συμβεβλημένα διαγνωστικά με τον εοπυυ έτσι? Αρα προφανώς το σφραγιδακι «συμβεβλημένο με εοπυυ» δεν χρειάζεται σε καμία εξέταση σωστά? Άρα για τις αιματολογικές εξετάσεις των 4 ιών και τις ορμονικές τι χρειάζεται να έχει το χαρτί των αποτελεσμάτων? Σφραγίδα του κέντρου και υπογραφή γιατρού αρκούν? Αντίστοιχα και για τα σπερμοδιαγραμματα? 
επισης στο χαρτί που γράφει τα δικαιολογητικά λέει και για β χοριακη των τελευταίων 15 ημερών πριν το ραντεβού, ισχύει? Κάνατε και β χοριακη?
τέλος, σκεφτομαι να ζητησω από το προηγούμενο κέντρο έκθεση των προηγούμενων προσπαθειών αλλά δεν τους έχω πει ότι θα αλλάξω κέντρο ούτε ότι ετοιμάζομαι για επιτροπή, άρα είχα σκοπό να τους παρω να ζητησω τις εκθέσεις υπονοωντας ότι θα μείνω στους ίδιους. Οποτε εδώ προκύπτει η ερωτηση, το ίδιο το κέντρο ασχολείται ή ανοίγει κάποια καρτέλα για εμάς πριν περάσουμε από επιτροπή? Θέλω να πω υπάρχει περίπτωση να έχει κάνει κάποια ενέργεια το καινουριο κέντρο και αν τηλεφωνήσω στο παλιό να ζητησω τις εκθέσεις να κάνουν και αυτοί κάτι και να ανακαλύψουν ότι έχω πάει αλλού? Τώρα θα μου πείτε και τι με νοιάζει απλά δε θέλω να κάνω τώρα καμία συζήτηση με τον παλιό γιατρο για το γιατί απευθύνθηκα αλλου κλπ….

αν έχετε κάποια απάντηση στα παραπάνω διαφωτίστε με λίγο ακόμα!

Εγώ τα ζήτησα για τον Ανδρολόγο και καλά. Μου στείλανε ένα χαρτί που γράφει για τα ωάρια και για το σπέρμα. Όχι κάτι άλλο. Δεν ξέρω εάν μπορείς έτσι να το κάνεις. Επίσης μπορώ να καταλάβω όλο αυτό που λες στο τέλος και βασικά ούτε εγώ θα ήθελα να μάθει ο γιατρός μου, αλλά την είδα και αλλιώς. Δεν είμαι μικρή σε ηλικία, άρα ουτε μπορώ να κάτσω να αγχωθώ. Αν μάθει, όποιος μάθει, δεν μπορώ να κάνω κάτι για αυτό. Μανούλα θέλω να γίνω και θα παω αλλου. Έτσι θεωρώ πως πρέπει να το δεις πλεον, για να μην έχεις και αυτό το αρνητικό στο μυαλό σου. Πηγαίνεις αλλού για να πετύχεις, μιας και δεν πέτυχες εκεί και δεν έμεινες ευχαριστημένη με κάποιες συμπεριφορές.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Margitc είπε:

Κοριτσι μου γλυκο σε ποια επιτροπη περνας αν μου επιτρεπεις; Η εξεταση β χοριακης ειναι απαραιτητη εγω θα σου ελεγα να μην ειναι 15 ημερων αλλα μικροτερη αποσταση γιατι σε μια κοπελα ηταν ακριβως 15 μερες κ της ζητησαν επαναληψη ( εγω ειχα 8 ημερων) τωρα εγω περασα Μαρουσι που ειναι λιγο ιδιαιτεροι κ ψηρες κ τις σφραγιδες τις ζητουσαν κ τις κοιταξαν κ το χαρτι απο το ΚΕΣΥ του υπερηχου. Τωρα για το χαρτι που ζητας το κεντρο αν το ζητησεις ειναι ΥΠΟΧΡΕΩΜΕΝΟ να στο δωσει. Να μπλεξεις αν εχει κανει την διαδικασια το αλλο δεν υπαρχει περιπτωση. Πες οτι στο ζητησαν απο την ιδιωτικη ασφαλεια σου κ καλα δεν ξερεις τι κ πως κ εχεις καλυψη αποζημιωσης απο εκει κ ετσι δεν θα πουν τιποτα

Πείτε μου λίγο για τις σφραγίδες. Βασικά που κλείνω ραντεβου για επιτροπη? Και επίσης, θα μου κάνει σφραγίδα ο νεος γιατρός? Δηλαδή να κλεισω ραντεβού και στον νεο γιατρό θα του πω πως θέλω να περάσω επιτροπη?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...