Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες Εξωσωματικής 2022🌺


Recommended Posts

στις πριν 3 λεπτά, ο/η BlackCat είπε:

Σε ευχαριστώ αγαπη!

Λες να σε περιμένω να φτιάξεις τον «φούρνο»;

Απο τον φόβο μου δεν βιάζομαι καθόλου με λες κ βλαμμενη 😂😂

Καλά,,,κάνε εσύ το πρόγραμμα που θα φέρει ο Θεός στο δρόμο σου και άσε το δικό μου το φούρνο,,,εφόσον έφτιαξα τον απορροφητήρα,,,ε που θα πάει,,, θα φτιάξω και το φούρνο 😂🤣😂🤣😂

Ασπρούλα μου? Όποτε είναι η ώρα της καθεμιάς θα γίνει,, για να παίρνουμε όλες σειρά στο όνειρο!!! 🙏👶❤️👶❤️ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η EFI 1981 είπε:

Καλησπερα και καλή εβδομάδα σε όλες!! 
Είχα γράψει σε μια άλλη κατηγορία κ μου πρότειναν τα κορίτσια εκεί να γράψω κ σε σας, γιατί ενδεχομένως γνωρίζετε καλύτερα.
Είμαι 41 χρόνων κ ο άντρας μου 45. Μετά από 1,5 χρόνο άκαρπων προσπαθειών για παιδάκι, καταφύγαμε στις αρχές του μήνα στη μέθοδο της σπερματεγχυσης σε φυσικό κύκλο μόνο με την ένεση οβιτρελ. χωρίς κάποια άλλα φάρμακα πρόκλησης ωορρηξίας μιας που ο κύκλος μου είναι σταθερός κ η ωορρηξία μου επίσης. Δυστυχώς όμως χθες αδιαθετησα και μάλιστα νωρίτερα από το αναμενόμενο. Μίλησα με τη γιατρό μου κ μου σύστησε να πάρω για 5 μέρες κλομιφαινη έτσι ώστε να προκληθεί περισσότερη  ωορρηξία για την επόμενη σπερματεγχυση. Το ερώτημα μου είναι αν κάποια από εσάς έχετε βρεθεί σε αντίστοιχη θέση με τη δική μου και αν αξίζει τον κόπο να προσπαθήσουμε με αυτήν τη μέθοδο, δεδομένης της ηλικίας μας ή αν είναι προτιμότερο να σκεφτούμε την περίπτωση της εξωσωματικής. 
Όπως καταλαβαίνετε έχω απογοητευτεί αφάνταστα κ δε ξέρω ποιο δρόμο να ακολουθήσω. 
Θα ήμουν ευγνώμων αν μπορούσε κάποια κοπέλα να μου πει τη γνώμη της μέσα από μια αντίστοιχη εμπειρία.
Ευχαριστώ εκ των προτέρων..

Καλησπέρα εγώ έχω κάνει στο πρώτο μου παιδάκι με κλομιφερ αλλά όχι σπερματενχυση.  Τώρα πριν την εξωσωματική έκανα πάλι προκλιση με ενέσεις και σπερματενχυση (δεν πετυχε) όμως εμείς είχαμε θέμα με το σπέρμα καθ ήταν δώρο άδωρο να ξανακαναμε. Στη δικιά σας περίπτωση εφόσον δεν υπάρχει θέμα προσπαθείστε 3 φορές και μετά βλέπετε.  Αν και εύχομαι από καρδιάς να πάνε όλα καλά και να μη χρειαστεί να κάνεις

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η EFI 1981 είπε:

Καλησπερα και καλή εβδομάδα σε όλες!! 
Είχα γράψει σε μια άλλη κατηγορία κ μου πρότειναν τα κορίτσια εκεί να γράψω κ σε σας, γιατί ενδεχομένως γνωρίζετε καλύτερα.
Είμαι 41 χρόνων κ ο άντρας μου 45. Μετά από 1,5 χρόνο άκαρπων προσπαθειών για παιδάκι, καταφύγαμε στις αρχές του μήνα στη μέθοδο της σπερματεγχυσης σε φυσικό κύκλο μόνο με την ένεση οβιτρελ. χωρίς κάποια άλλα φάρμακα πρόκλησης ωορρηξίας μιας που ο κύκλος μου είναι σταθερός κ η ωορρηξία μου επίσης. Δυστυχώς όμως χθες αδιαθετησα και μάλιστα νωρίτερα από το αναμενόμενο. Μίλησα με τη γιατρό μου κ μου σύστησε να πάρω για 5 μέρες κλομιφαινη έτσι ώστε να προκληθεί περισσότερη  ωορρηξία για την επόμενη σπερματεγχυση. Το ερώτημα μου είναι αν κάποια από εσάς έχετε βρεθεί σε αντίστοιχη θέση με τη δική μου και αν αξίζει τον κόπο να προσπαθήσουμε με αυτήν τη μέθοδο, δεδομένης της ηλικίας μας ή αν είναι προτιμότερο να σκεφτούμε την περίπτωση της εξωσωματικής. 
Όπως καταλαβαίνετε έχω απογοητευτεί αφάνταστα κ δε ξέρω ποιο δρόμο να ακολουθήσω. 
Θα ήμουν ευγνώμων αν μπορούσε κάποια κοπέλα να μου πει τη γνώμη της μέσα από μια αντίστοιχη εμπειρία.
Ευχαριστώ εκ των προτέρων..

Τωρα είδα υπάρχει θέμα στο σπερμα.. τότε με τίποτα σπερματενχυση.  Έμεινα εγκυος όταν ήμουν 27 . Τώρα στα 32 δεν μένω.  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η kk88 είπε:

Κορίτσια μουυυυυυ....... Ακούσαμε τις καρδούλες τους!!!!!! Όλα πηγαίνουν μια χαρά!!!! Οι παλμοί τους είναι πολλοί καλοί.....Σας εύχομαι ολόψυχα σύντομα να ακούσετε αυτον τον υπέρηχο ήχο.....

Μπράβο βρε αγάπη !! Τέτοια νέα να ακούμε ♥️♥️♥️ με το καλό γλυκιά μου να έρθουν !! 🙏🙏🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Eva29 είπε:

Μπράβο βρε αγάπη !! Τέτοια νέα να ακούμε ♥️♥️♥️ με το καλό γλυκιά μου να έρθουν !! 🙏🙏🙏

Ευακι πως είσαι; 
Όλα καλά με το μωράκι & το αιμάτωμα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η BlackCat είπε:

Ευακι πως είσαι; 
Όλα καλά με το μωράκι & το αιμάτωμα;

Blackcat μου γλυκούλα καλά είμαι ευτυχώς κανένα νέο γιατί no news good news στην περίπτωση μου! Έχω να το δω καιρό το μωράκι την τελευταία φορά καλά ήταν όλα καλά πηγαίνανε και το αιμάτωμα είχε μικρύνει... Ευτυχώς δεν έχω καθόλου αίμα ούτε  καφέ έχω ναυτίες και εμετούς που και που... Ναυτίες μονίμως όλη μέρα !! Δεν μπορώ να κάνω τίποτα τόσο χάλια ! 

Τη Παρασκευή έχω αυχενική και θα κάνω και την κυστική ίνωση την ίδια μέρα.... Ανυπομονώ και τρέμω μαζί !!! 

Διαβαζω και τα νέα σου αγάπη τα πας τέλεια !! Θα έχουμε χριστουγεννιάτικο μωράκι/μωράκια θα το δεις 😉♥️🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Eva29 είπε:

Blackcat μου γλυκούλα καλά είμαι ευτυχώς κανένα νέο γιατί no news good news στην περίπτωση μου! Έχω να το δω καιρό το μωράκι την τελευταία φορά καλά ήταν όλα καλά πηγαίνανε και το αιμάτωμα είχε μικρύνει... Ευτυχώς δεν έχω καθόλου αίμα ούτε  καφέ έχω ναυτίες και εμετούς που και που... Ναυτίες μονίμως όλη μέρα !! Δεν μπορώ να κάνω τίποτα τόσο χάλια ! 

Τη Παρασκευή έχω αυχενική και θα κάνω και την κυστική ίνωση την ίδια μέρα.... Ανυπομονώ και τρέμω μαζί !!! 

Διαβαζω και τα νέα σου αγάπη τα πας τέλεια !! Θα έχουμε χριστουγεννιάτικο μωράκι/μωράκια θα το δεις 😉♥️🙏

Μπράβο με το καλό η αυχενική σου θα είναι όλα τέλεια!

Μακαρι για όλες μας να έχουμε καλά νέα 🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Margitc είπε:

Ρε κανονισε γιατι δεν αργω να στις στειλω εχω βρει που τις πουλανε

Χαχχα προλαβαίνεις ακόμα να τις παταγγειλειςαχχαχα:-D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η kk88 είπε:

Κορίτσια μουυυυυυ....... Ακούσαμε τις καρδούλες τους!!!!!! Όλα πηγαίνουν μια χαρά!!!! Οι παλμοί τους είναι πολλοί καλοί.....Σας εύχομαι ολόψυχα σύντομα να ακούσετε αυτον τον υπέρηχο ήχο.....

Αντε ρε φίλη μου .. τι υπέροχα νέα.. φυσά μπεμπηδοσκονη... ο πιο γλυκός ήχος. 

🥰🥰🥰🥰🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 58 λεπτά, ο/η Eva29 είπε:

Blackcat μου γλυκούλα καλά είμαι ευτυχώς κανένα νέο γιατί no news good news στην περίπτωση μου! Έχω να το δω καιρό το μωράκι την τελευταία φορά καλά ήταν όλα καλά πηγαίνανε και το αιμάτωμα είχε μικρύνει... Ευτυχώς δεν έχω καθόλου αίμα ούτε  καφέ έχω ναυτίες και εμετούς που και που... Ναυτίες μονίμως όλη μέρα !! Δεν μπορώ να κάνω τίποτα τόσο χάλια ! 

Τη Παρασκευή έχω αυχενική και θα κάνω και την κυστική ίνωση την ίδια μέρα.... Ανυπομονώ και τρέμω μαζί !!! 

Διαβαζω και τα νέα σου αγάπη τα πας τέλεια !! Θα έχουμε χριστουγεννιάτικο μωράκι/μωράκια θα το δεις 😉♥️🙏

Αντε βρε ευακι μου και σε ψάχνω μα σε πετύχω μέσα..  έφτασε η αυχενική..πωπω πως περνάει ο καιρός..  με το καλό καρδιά μου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

 Καλησπέρα κοριτσάρες μου τι κάνετε καλά είστε??

Να σας ρωτήσω κάτι 🤔🤔

Εγώ από χθες το απόγευμα αργά κάνω δέκατα 37.1 και τώρα το απόγευμα και βράδυ 37.2 και 37.1 μαζί με ζάλη.ειναι κακό αυτο????🙄🙄🤔🤔

Βρίσκομαι στην 8η μέρα της έμβρυομεταφορας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η renata1986 είπε:

 Καλησπέρα κοριτσάρες μου τι κάνετε καλά είστε??

Να σας ρωτήσω κάτι 🤔🤔

Εγώ από χθες το απόγευμα αργά κάνω δέκατα 37.1 και τώρα το απόγευμα και βράδυ 37.2 και 37.1 μαζί με ζάλη.ειναι κακό αυτο????🙄🙄🤔🤔

Βρίσκομαι στην 8η μέρα της έμβρυομεταφορας.

Δεν υπαρχει κακο ή καλο ..δεν βγαινει καποιο συμπερασμα ..παιρνεις ουτρογεσταν απο στομα; Σικλακουρ;Ισως να σε ενοχλει αυτο για παραδειγμα κ για τη ζάλη..ευχομαι καλη επιτυχια με ενα τεραστιο νουμερο κ σε σενα ! Αν εβαλες βλαστοκυστες κανε κ αυριο μια χοριακη αν δεν αντεχεις !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Nefeliap είπε:

Δεν υπαρχει κακο ή καλο ..δεν βγαινει καποιο συμπερασμα ..παιρνεις ουτρογεσταν απο στομα; Σικλακουρ;Ισως να σε ενοχλει αυτο για παραδειγμα κ για τη ζάλη..ευχομαι καλη επιτυχια με ενα τεραστιο νουμερο κ σε σενα ! Αν εβαλες βλαστοκυστες κανε κ αυριο μια χοριακη αν δεν αντεχεις !

Ευχαριστώ πολύ ναι παίρνω σικλακουρ και ουτρογεσταν.3η ήμερων έχω βάλει.οποτε έχω ακόμα μερουλες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Lucia79 είπε:

Μπράβο κορίτσι μου! Πρέπει να είναι υπέροχο συναίσθημα! Μακάρι για όλες μας να έρθει αυτή η ώρα ❤️❤️❤️

 

στις πριν 4 ώρες, ο/η condios είπε:

Δεν έχω άλλη αντίδραση σε καρδούλα αλλά σου στέλνω άπειρες εδώ ❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️ 

Τι ωραία νέα είναι αυτά!!!!!! Έτσι να συνεχίσουν να σας χαρίζουν σε κάθε επίσκεψη αυτή τη μοναδική εμπειρία,,,το σώμα μας γεννάει θαυματακια,,,.μπραβοοοοοο,,,,με το καλό να έρθουν γερά και τυχερά στην αγκαλιά σας!!!!! 🙏👶❤️👶❤️

 

στις πριν 4 ώρες, ο/η BlackCat είπε:

Μπραβοοοοο!!

Τελειες γερές καρδούλες!!

Μεχρι το τέλος να πάνε όλα ήρεμα και ανέφελα ❤️+❤️❤️

 

στις πριν 4 ώρες, ο/η Margitc είπε:

Μπραβο βρε συμμαθητρια!! Να πανε ολα τελεια απο εδω κ περα κ θα ξεχασεις ξλα οσα περασες! Θα δεις θα παρασουν γρηγορα οι 9 μηνες που θα τα κρατησεις στην αγκαλια σου!❤️🧿🎉🎉👨‍👩‍👧‍👦

 

στις πριν 4 ώρες, ο/η hope501 είπε:

Τελειαααα καταπληκτικά!!!❤️ Ευχάριστα είναι αυτά. Τέτοιες χαρές να ακούμε και τέτοιες χαρές να νιώσουμε και εμείς.

 

στις πριν 5 ώρες, ο/η kaounmar είπε:

Με το καλό να τα δεχτείτε γερά!!!

Κορίτσια μου γλυκά σας ευχαριστώ πάρα πολύ!!!! Σας εύχομαι ολόψυχα το όνειρο σας να γίνει σύντομα πραγματικότητα... εγώ μόνο κλαίω σήμερα...δεν πιστεύω στα αυτιά μου...βάζω συνέχεια το βίντεο για να ακούω τις καρδούλες τους.....θα το ζήσετε όλες... είναι σίγουρο...🙏🙏🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 53 λεπτά, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Αντε βρε ευακι μου και σε ψάχνω μα σε πετύχω μέσα..  έφτασε η αυχενική..πωπω πως περνάει ο καιρός..  με το καλό καρδιά μου

Φίλη μου ♥️ να είσαι καλά καρδιά μου σε ευχαριστώ! Κι εγώ δεν μπορώ να πιστέψω πως πέρασε ο καιρός ! Άντε να δούμε τη Παρασκευή τι θα δούμε ! 

Δεν μπαίνω και πολύ όταν μπορώ διαβάζω τα νέα σας γιατί με τις ναυτίες δεν μπορώ να διαβάζω... 

Εσύ πως είσαι όλα καλά ? Είμαστε στις προσπάθειες αγάπη ?? Με το καλό γλυκιά μου να δεις θετικό τεστακι σύντομα !! Άντε μακάρι να είναι αυτός ο μήνας !! ♥️♥️♥️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η JNtina είπε:

❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️

Μπραβο κοριτσι μου!!! Με το καλο να τα δεις απο κοντα οταν ερθει η ωρα!! 
Οντως αυτόν τον ήχο να τον ακούσετε ΟΛΕΣ κορίτσια μου!!! 

 

στις πριν 5 ώρες, ο/η Luna777 είπε:

Μπράβο κορίτσι μου! Πρέπει να είναι πολύ συγκινητική εμπειρία. Να πάνε ολα καλά και να έχεις μια τελειόμηνη εγκυμοσύνη! 💕

Σας ευχαριστώ πολύ κορίτσια μου καλά!!!! Σας εύχομαι όλα τα καλά μέσα από την ψυχή μου ❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Eva29 είπε:

Μπράβο βρε αγάπη !! Τέτοια νέα να ακούμε ♥️♥️♥️ με το καλό γλυκιά μου να έρθουν !! 🙏🙏🙏

 

στις πριν 1 ώρα, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Αντε ρε φίλη μου .. τι υπέροχα νέα.. φυσά μπεμπηδοσκονη... ο πιο γλυκός ήχος. 

🥰🥰🥰🥰🥰

Ομορφιές μου σας ευχαριστώ πολύ για την στήριξη και για την συμπαράσταση όλους τους μήνες....σας εύχομαι ολόψυχα όλα τα καλά του κόσμου ❤️❤️❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η kk88 είπε:

Κορίτσια μουυυυυυ....... Ακούσαμε τις καρδούλες τους!!!!!! Όλα πηγαίνουν μια χαρά!!!! Οι παλμοί τους είναι πολλοί καλοί.....Σας εύχομαι ολόψυχα σύντομα να ακούσετε αυτον τον υπέρηχο ήχο.....

Αχ κοριτσι μου δε φανταζεσαι ποσο χαιρομαι με τα νεα σου!!!!!!!😁💖😁💖😁💖😁💖 Ολα θα πανε τελεια!!!🤰 Με το καλο κοριτσι μου!!! Η παναγια η προυσσιωτισσα μαζι σου!!!👶👶🙏🙏🙏🙏💓💓

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

 @kk88

Μπράβο κοπέλα μου! Όλα πάνε τέλεια! Με το καλο να τα πάρετε στην αγκαλια σας τα μωράκια σας!

Εν τω μεταξύ μόλις γύρισα από το σινεμά. "Παράλληλες μητερες" του Αλμοδοβαρ.  Δεν είναι και ο, τι καλύτερο για τη φάση μας. Εξαιρετική ταινία παρ' όλα αυτά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 34 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

Αχ κοριτσι μου δε φανταζεσαι ποσο χαιρομαι με τα νεα σου!!!!!!!😁💖😁💖😁💖😁💖 Ολα θα πανε τελεια!!!🤰 Με το καλο κοριτσι μου!!! Η παναγια η προυσσιωτισσα μαζι σου!!!👶👶🙏🙏🙏🙏💓💓

Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου!!! Είναι δίπλα μου η Παναγία η Προυσσιωτισσα το νιώθω...όταν θα πάω να κάνω το τάμα μου θα σας ανάψω κεράκι.... βέβαια θα αργήσω λίγο γιατί έχει και περπάτημα το τάμα μου.....με το καλό να μάθουμε τα ευχάριστα νέα σου 🙏🙏🙏❤️❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 32 λεπτά, ο/η twinkletwinlkle είπε:

 @kk88

Μπράβο κοπέλα μου! Όλα πάνε τέλεια! Με το καλο να τα πάρετε στην αγκαλια σας τα μωράκια σας!

Εν τω μεταξύ μόλις γύρισα από το σινεμά. "Παράλληλες μητερες" του Αλμοδοβαρ.  Δεν είναι και ο, τι καλύτερο για τη φάση μας. Εξαιρετική ταινία παρ' όλα αυτά.

Σε ευχαριστώ καλό μου κορίτσι.....σου εύχομαι ολόψυχα σύντομα να έρθει και η δικιά σου η στιγμή.....

Γιατί βλέπεις τέτοια έργα...δεν πήρες από εμένα που έβλεπα τα βρωμοκινεζα???? Δες τι ωραία κατάληξη είχα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 54 λεπτά, ο/η Eva29 είπε:

Φίλη μου ♥️ να είσαι καλά καρδιά μου σε ευχαριστώ! Κι εγώ δεν μπορώ να πιστέψω πως πέρασε ο καιρός ! Άντε να δούμε τη Παρασκευή τι θα δούμε ! 

Δεν μπαίνω και πολύ όταν μπορώ διαβάζω τα νέα σας γιατί με τις ναυτίες δεν μπορώ να διαβάζω... 

Εσύ πως είσαι όλα καλά ? Είμαστε στις προσπάθειες αγάπη ?? Με το καλό γλυκιά μου να δεις θετικό τεστακι σύντομα !! Άντε μακάρι να είναι αυτός ο μήνας !! ♥️♥️♥️

Σε ευχαριστώ πολύ ευακο μου να μας ενημερώσεις την Παρασκευή.  

Ναι ξεκινήσαμε..μωρε το καλό που του θέλω του τεστ αλλιώς ξέρουμε το Β πλάνο 😉 και αυτη την φορά με ροζ παντόφλα θα σκάσω μύτη και μαύρη κάλτσα 😆 και απλά θα πω για χαρά νταν μη λες ποσα και τι βάζεις. Αντε γειά χαχαχαχαχ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η kk88 είπε:

Σε ευχαριστώ καλό μου κορίτσι.....σου εύχομαι ολόψυχα σύντομα να έρθει και η δικιά σου η στιγμή.....

Γιατί βλέπεις τέτοια έργα...δεν πήρες από εμένα που έβλεπα τα βρωμοκινεζα???? Δες τι ωραία κατάληξη είχα...

Χαχαχα! Να σαι καλά για τις ευχές!

Στο squid game αναφέρεσαι? Το είδα και αυτό αλλά δεν έπιασε σε μενα 🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 51 λεπτά, ο/η kk88 είπε:

 

Ομορφιές μου σας ευχαριστώ πολύ για την στήριξη και για την συμπαράσταση όλους τους μήνες....σας εύχομαι ολόψυχα όλα τα καλά του κόσμου ❤️❤️❤️❤️❤️

Το ότι είσαι εγκυουλα δε σημαίνει ότι δεν κάνει να στείλω παντόφλα..  τι λες παιδί μου ευχαριστώ ; εγω δηλαδή τι πρέπει να σας πω.. αντε και είναι μπλε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 ώρες, ο/η EFI 1981 είπε:

Καλησπερα και καλή εβδομάδα σε όλες!! 
Είχα γράψει σε μια άλλη κατηγορία κ μου πρότειναν τα κορίτσια εκεί να γράψω κ σε σας, γιατί ενδεχομένως γνωρίζετε καλύτερα.
Είμαι 41 χρόνων κ ο άντρας μου 45. Μετά από 1,5 χρόνο άκαρπων προσπαθειών για παιδάκι, καταφύγαμε στις αρχές του μήνα στη μέθοδο της σπερματεγχυσης σε φυσικό κύκλο μόνο με την ένεση οβιτρελ. χωρίς κάποια άλλα φάρμακα πρόκλησης ωορρηξίας μιας που ο κύκλος μου είναι σταθερός κ η ωορρηξία μου επίσης. Δυστυχώς όμως χθες αδιαθετησα και μάλιστα νωρίτερα από το αναμενόμενο. Μίλησα με τη γιατρό μου κ μου σύστησε να πάρω για 5 μέρες κλομιφαινη έτσι ώστε να προκληθεί περισσότερη  ωορρηξία για την επόμενη σπερματεγχυση. Το ερώτημα μου είναι αν κάποια από εσάς έχετε βρεθεί σε αντίστοιχη θέση με τη δική μου και αν αξίζει τον κόπο να προσπαθήσουμε με αυτήν τη μέθοδο, δεδομένης της ηλικίας μας ή αν είναι προτιμότερο να σκεφτούμε την περίπτωση της εξωσωματικής. 
Όπως καταλαβαίνετε έχω απογοητευτεί αφάνταστα κ δε ξέρω ποιο δρόμο να ακολουθήσω. 
Θα ήμουν ευγνώμων αν μπορούσε κάποια κοπέλα να μου πει τη γνώμη της μέσα από μια αντίστοιχη εμπειρία.
Ευχαριστώ εκ των προτέρων..

Η σπερματέγχυνση συστήνεται γενικά σε μικρο΄τερες ηλικίες. Μετά τα 37-38 περίπου δεν έχει νόημα η σπερματέγχυνση. Η σπερματέγχυνση ενδείκνυται όταν είναι νέα και γόνιμη η γυναίκα και υπάρχει μόνο πρόβλημα στο σπέρμα, κυρίως στην κινητικότητα, γιατί το ενισχύουν στο εργαστήριο. Αλλά δεν έχει πολύ μεγαλύτερες πιθανότητες από την φυσιολογική σύλληψη.
Στα 41 όσο καλές ορμονικές και να έχεις εσύ, η ποιότητα των ωαρίων δυστυχώς φθίνει..  Μην την φοβάσαι την εξωσωματική! Είσαι 41 και έχεις πολλές πιθανότητες να πάνε όλα καλά!! όσο το αφήνεις ο χρόνος μετράει αντίστροφα..
Εγώ προσωπικά θα σε συμβούλευα βουρ για εξωσωματική.. Το θέμα με το σπέρμα λυνεται τελείως έτσι και  έχεις πολλές πιθανότητες να πάνε όλα καλά! Μην το αφήνεις άλλο γιατί μετά τα 42+ ακόμα και η εξωσωματική δυσκολεύει πολύ..
Στο λέω γιατί β΄ρέθηκα εκεί... Σου εύχομαι να πάνε όλα καλά... Εξωσωματική και μην μασάς!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...