Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες Εξωσωματικής 2022🌺


Recommended Posts

στις πριν 1 ώρα, ο/η Ριρίκα είπε:

Αν υπάρχουν συμφυσεις εκτός μήτρας τι ζημιά μπορεί να κάνουν; Η μήτρα μου είναι καθαρή, έχω κάνει 3 υστεροσκοπίσεις! Θέλω να πω ότι η μη εμφυτευση τι σχέση μπορεί να έχει σε υπάρχουν συμφυσεις π.χ στο εντερο;

Τίποτα κορίτσι μου απλά παλεύω ακόμη με ωοληψιες και αποτυχημενες εμβρυομεταφορες! Εσύ πως εισαι;

Ο γιατρός θα στα εξηγήσει καλύτερα, αλλά αν υπάρχουν συμφυσεις αλλού, μπορεί το σχήμα της μήτρας να έχει αλλάξει, να μην αιματωνεται καλά, οπότε να έχεις θέμα με την εμφύτευση. Είναι φλεγμονή, και καθιστά το περιβάλλον της μήτρας τοξικό, που σίγουρα δυσκολεύει την κατάσταση, ειδικά σε γυναίκες της ηλικίας μας, όταν η ποιότητα των ωαρίων δεν είναι και η καλύτερη. Αν νομίζεις ότι έχεις τσεκαρει τα πάντα, δε χάνεις τπτ να το συζητήσεις σαν επιλογή, λαπαροσκοπικά και αν βρουν κάτι να το καθαρίσουν.

Εγώ αφαίρεσα θυροειδή, κι ετοιμάζομαι για τη θεραπεία με το ιώδιο σύντομα, έπρεπε πρώτα να έχω αποθηλασει για κάποιες εβδομάδες αλλιώς είναι πολύ επικίνδυνο για το στήθος....πφφ δύσκολα αλλά κάνω υπομονή. Το πιο δύσκολο θα είναι να είμαι σε απομόνωση, μακρυά απ' τον μικρό, θα δούμε πώς θα το αντιμετωπίσουμε.

Θα σου στείλω πμ όταν ξεμπερδεψω, να μάθω και τα δικα σου νέα αναλυτικά. Κουράγιο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Kiddo είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου!

@angel35 συγχαρητήρια γλυκιά μου!! Είσαι εγκυουλα!! Με το καλό να έχεις υπέροχους διπλασιασμους τώρα! Μια ανέφελη και τελειόμηνη εγκυμοσύνη εύχομαι!!

 

Κορίτσια, όσον αφορά το ημιμόνιμο, τις βαφές μαλλιών και οτιδήποτε άλλο τοξικό που χρησιμοποιείται, θα σας πω ότι μου είχε πει η προηγούμενη γιατρός του τμήματος αποβολών του Έλενα, επιρρεάζουν αρνητικά τη ποιότητα των ωαρίων μας και καλό είναι να αποφεύγονται. Οπότε ναι, παίζουν ρόλο και στην εξωσωματική! Μπορεί τώρα να γνωρίζετε γυναίκες έγκυες ή που έπιασαν "εύκολα" και φυσιολογικά ενώσω έκαναν όλα αυτά αλλά εμείς προφανώς δεν συγκαταλεγόμαστε σε αυτή τη κατηγορία για να βρισκόμαστε σε αυτό το τοπικ..! 

Δική μου συμβουλή από εκεί και πέρα, είναι η κάθε μία να ρωτήσει τους γιατρούς που εμπιστεύεται και να κάνει ότι καλύτερο πιστεύει η ίδια για τον εαυτό της!

Αν το δει και καταφέρει να βρει χρόνο η αγαπημένη μου γλυκιά μανούλα πλέον @troia ❤️ ίσως να σας γράψει περισσότερα, που θυμάμαι έχει κάνει τη διατριβή της σε αυτά, για τις φθαλικές ενώσεις κτλ..

 

Το θυμάμαι κι εγώ, η @troia είχε γράψει χαρακτηριστικά ότι η Τσεκούρα τις κοιτούσε στα χέρια μη τυχόν κι έχουν βαμμένα νύχια στο Έλενα, γι αυτό και γενικα από το καλοκαίρι και μετά δεν έχω ξανακάνει τίποτα σε νύχι, μαλλί κλπ…απλά είχα τώρα μια αναλαμπή και κάπως μου έκατσε να το βάψω το μαλλί, πιο πολύ για ψυχολογικούς λόγους αλλά θα κρατηθώ. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Karmeliet είπε:

Ο γιατρός θα στα εξηγήσει καλύτερα, αλλά αν υπάρχουν συμφυσεις αλλού, μπορεί το σχήμα της μήτρας να έχει αλλάξει, να μην αιματωνεται καλά, οπότε να έχεις θέμα με την εμφύτευση. Είναι φλεγμονή, και καθιστά το περιβάλλον της μήτρας τοξικό, που σίγουρα δυσκολεύει την κατάσταση, ειδικά σε γυναίκες της ηλικίας μας, όταν η ποιότητα των ωαρίων δεν είναι και η καλύτερη. Αν νομίζεις ότι έχεις τσεκαρει τα πάντα, δε χάνεις τπτ να το συζητήσεις σαν επιλογή, λαπαροσκοπικά και αν βρουν κάτι να το καθαρίσουν.

Εγώ αφαίρεσα θυροειδή, κι ετοιμάζομαι για τη θεραπεία με το ιώδιο σύντομα, έπρεπε πρώτα να έχω αποθηλασει για κάποιες εβδομάδες αλλιώς είναι πολύ επικίνδυνο για το στήθος....πφφ δύσκολα αλλά κάνω υπομονή. Το πιο δύσκολο θα είναι να είμαι σε απομόνωση, μακρυά απ' τον μικρό, θα δούμε πώς θα το αντιμετωπίσουμε.

Θα σου στείλω πμ όταν ξεμπερδεψω, να μάθω και τα δικα σου νέα αναλυτικά. Κουράγιο!

Δεν μου έχουν πει ότι υπάρχει περίπτωση οι συμφυσεις ΕΚΤΟΣ μήτρας να επηρεάσουν την εμφυτευση αλλά θα το ξανά ρωτήσω! 

Πάντως μην αγχώνεσαι για το θέμα του θυρεοειδή σου, όλα καλά θα πάνε! Είναι εννοείται πολύ δύσκολο που θα αποχωριστείς τον μικρό σου και εκείνος εσένα αλλά θα είναι για λίγο και ο καιρός θα περάσει γρήγορα! 

Η αδερφή μου το πέρασε όλο αυτό πριν 13 περίπου χρόνια όταν η ανιψούλα μου ήταν περίπου 2 ετών...τη μικρούλα την είχαμε πάρει στο πατρικό μου σπίτι που ζούσα τότε με τους γονείς μου και η μικρούλα πέρασε τέλεια όπως και εμείς μαζί της! Το πρώτο βράδυ πλάνταξε στο κλάμα γιατί ήθελε τη μαμά της...μετά δεν ήθελε να φύγει από εμάς! Εκείνο το διάστημα (αν θυμάμαι καλά για το διάστημα περίπου 1-1,5 μήνα) της έμαθα πολλά πράγματα...πως να χορεύει στο τραπέζι, πως να βάζει Γαλάκτωμα σώματος μετά το μπάνιο κ.α. 🤣 Η αδερφή μου έλεγε ότι τη χάλασα! 

Αν δεν έχεις άλλη βοήθεια εκτός από τον σύζυγο θα είναι σίγουρα πιο δύσκολο αλλά θα τα καταφέρετε! Εύχομαι να πάνε όλα καλά και ήσυχα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η Κατεριναπαπ είπε:

Κορίτσια μου καλησπέρα,  θέλω να κάνω μια ερώτηση,  αν θυμάστε βέβαια ή αν υπάρχουν κοπέλες που πέρασαν πρόσφατα επιτροπή και θυμάται.   Θέλω να ρωτήσω το εξής: Με την σαλπιγγογραφια που θα στείλω στην επιτροπή πρέπει να στείλω και τις ακτινογραφίες? Ή μόνο την γνωμάτευση? 

Τα φώτα Σας κορίτσια μου 😊

Μόνο την γνωμάτευση😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου καλημέρα,  άλλες 2  ερώτησεις , επειδή οι εξετάσεις που έκανα, βγήκαν σε ένα χαρτί και η βιταμίνη D είναι χαμηλή,  λέτε να εχω θεμα στη επιτροπή? Για να καταλάβετε τι εννοώ επισυνάπτω την φωτο απο την εξέταση.. Επίσης τις γνωματεύσεις από την σαλπιγγογραφια και υπέρηχο κάτω κοιλίας στέλνω τα πρότυπα? 

20211117_143419.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Lucia79 είπε:

Το θυμάμαι κι εγώ, η @troia είχε γράψει χαρακτηριστικά ότι η Τσεκούρα τις κοιτούσε στα χέρια μη τυχόν κι έχουν βαμμένα νύχια στο Έλενα, γι αυτό και γενικα από το καλοκαίρι και μετά δεν έχω ξανακάνει τίποτα σε νύχι, μαλλί κλπ…απλά είχα τώρα μια αναλαμπή και κάπως μου έκατσε να το βάψω το μαλλί, πιο πολύ για ψυχολογικούς λόγους αλλά θα κρατηθώ. 

Καλημέρα!!

Έντονο κόκκινο σκούρο το έβαφα με μωβροζ ανταύγειες... Πίστεψε με λοιπόν, σε νοιώθω..! Έχω να το βάψω τώρα κάτι χρόνια.. η ρίζα έχει φτάσει κάτω από το στήθος να φανταστείς! 😂😂 Καλά για νύχια ούτε λόγος.. Ας τα καταφέρουμε όμως με το καλό Lucia μου και ειλικρινά χαλάλι! Πάμε να φτιάξουμε μαλλί μετά παρέα!😉  Ακόμα και αν δεν τα καταφέρουμε όμως θα έχω ήσυχη τη συνείδηση μου ότι εγώ από μέρους μου τουλάχιστον έκανα ότι ήταν δυνατόν!

Φυσικά αυτό κρίνω εγώ καλύτερο για τον εαυτό μου και δεν θα πω σε καμία τι να κάνει ή όχι.. Αλλά για ψυχολογικούς λόγους και μια οποιαδήποτε ανανέωση στο κομμωτήριο, βοηθάει..! Ίσως ένα νέο κούρεμα, κάποιο χτένισμα.. 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η Κατεριναπαπ είπε:

Κορίτσια μου καλημέρα,  άλλες 2  ερώτησεις , επειδή οι εξετάσεις που έκανα, βγήκαν σε ένα χαρτί και η βιταμίνη D είναι χαμηλή,  λέτε να εχω θεμα στη επιτροπή? Για να καταλάβετε τι εννοώ επισυνάπτω την φωτο απο την εξέταση.. Επίσης τις γνωματεύσεις από την σαλπιγγογραφια και υπέρηχο κάτω κοιλίας στέλνω τα πρότυπα? 

20211117_143419.jpg

Να σε κόψουν για τη D  δε σε κόβουν. Αλλά επειγόντως πρόσληψη αυτής γιατί είναι πολύ βασική στη γονιμότητα. Όλα καλά θα πάνε ,θα περάσεις !!!!!! Και με το καλό να έρθει η αγια ώρα να έχεις και εσύ τι μωρό σου🙏👶❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Κατεριναπαπ είπε:

Κορίτσια μου καλημέρα,  άλλες 2  ερώτησεις , επειδή οι εξετάσεις που έκανα, βγήκαν σε ένα χαρτί και η βιταμίνη D είναι χαμηλή,  λέτε να εχω θεμα στη επιτροπή? Για να καταλάβετε τι εννοώ επισυνάπτω την φωτο απο την εξέταση.. Επίσης τις γνωματεύσεις από την σαλπιγγογραφια και υπέρηχο κάτω κοιλίας στέλνω τα πρότυπα? 

20211117_143419.jpg

Καλημέρα!

Δεν ζητάνε εξέταση D στην επιτροπή! Δεν θα έχεις πρόβλημα, όχι!

Ναι σε όλες τις εξετάσεις πρέπει να είναι τα πρότυπα, και στον κολπικό υπέρηχο θέλουν και τις φωτογραφίες. Συμβουλή μου είναι να βγάλεις όλες τις εξετάσεις μια φωτοτυπία για να κρατήσεις αντίγραφο εσύ στο φάκελο σου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η Κατεριναπαπ είπε:

Κορίτσια μου καλημέρα,  άλλες 2  ερώτησεις , επειδή οι εξετάσεις που έκανα, βγήκαν σε ένα χαρτί και η βιταμίνη D είναι χαμηλή,  λέτε να εχω θεμα στη επιτροπή? Για να καταλάβετε τι εννοώ επισυνάπτω την φωτο απο την εξέταση.. Επίσης τις γνωματεύσεις από την σαλπιγγογραφια και υπέρηχο κάτω κοιλίας στέλνω τα πρότυπα? 

20211117_143419.jpg

Σε όλα στέλνεις τα πρωτότυπα αλλά κρατάς φυσικά ένα αντίγραφο για σένα ,εγώ τουλάχιστον έτσι είχα κάνει.

Για την D δεν νομίζω να τους απασχόλησει ιδιαίτερα η πλειοψηφία στην Ελλάδα χαμηλή D έχει έτσι και αλλιώς.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Kiddo είπε:

Καλημέρα!!

Έντονο κόκκινο σκούρο το έβαφα με μωβροζ ανταύγειες... Πίστεψε με λοιπόν, σε νοιώθω..! Έχω να το βάψω τώρα κάτι χρόνια.. η ρίζα έχει φτάσει κάτω από το στήθος να φανταστείς! 😂😂 Καλά για νύχια ούτε λόγος.. Ας τα καταφέρουμε όμως με το καλό Lucia μου και ειλικρινά χαλάλι! Πάμε να φτιάξουμε μαλλί μετά παρέα!😉  Ακόμα και αν δεν τα καταφέρουμε όμως θα έχω ήσυχη τη συνείδηση μου ότι εγώ από μέρους μου τουλάχιστον έκανα ότι ήταν δυνατόν!

Φυσικά αυτό κρίνω εγώ καλύτερο για τον εαυτό μου και δεν θα πω σε καμία τι να κάνει ή όχι.. Αλλά για ψυχολογικούς λόγους και μια οποιαδήποτε ανανέωση στο κομμωτήριο, βοηθάει..! Ίσως ένα νέο κούρεμα, κάποιο χτένισμα.. 😊

Εγώ τα νύχια τα βάφω μια στο τόσο με μανο korres που είναι τύπου διάρκειας και όντως κρατά εβδομάδα. Τα μαλλιά τα βάφω κορίτσια,,,ανά 2μηνο ,,,εξάλλου 4 μέρες κατουράμε την αμμωνία μετά περνάει οπότε δεν τα βάφω όταν ξέρω ότι πάω για ετ τουλάχιστον ένα δίμηνο. Μετά το μηδέν πάντα πρώτα πήγαινα κομμωτήριο και πάω. Δε γίνεται να είμαι απεριποιητη στη δουλειά μου αλλά δε θέλω κιόλας. Αλλά όπως είπες ,,,όπως αισθάνεται η κάθε κοπέλα θα κάνει 🙏👶❤️😍 καλή Κυριακή να έχουμε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η condios είπε:

Να σε κόψουν για τη D  δε σε κόβουν. Αλλά επειγόντως πρόσληψη αυτής γιατί είναι πολύ βασική στη γονιμότητα. Όλα καλά θα πάνε ,θα περάσεις !!!!!! Και με το καλό να έρθει η αγια ώρα να έχεις και εσύ τι μωρό σου🙏👶❤️

Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου, ήδη ξεκίνησα βιταμίνες  D3 fix 2000iu παίρνω και τις ova max.. είμαι πολύ αισιόδοξη οι γιατροί μου έχουν φουσκωσει το μυαλο οτι θα τα καταφέρω.. μακάρι!! Σε ευχαριστώ πολύ και πάλι κορίτσι μου 💕

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Kiddo είπε:

Καλημέρα!

Δεν ζητάνε εξέταση D στην επιτροπή! Δεν θα έχεις πρόβλημα, όχι!

Ναι σε όλες τις εξετάσεις πρέπει να είναι τα πρότυπα, και στον κολπικό υπέρηχο θέλουν και τις φωτογραφίες. Συμβουλή μου είναι να βγάλεις όλες τις εξετάσεις μια φωτοτυπία για να κρατήσεις αντίγραφο εσύ στο φάκελο σου.

Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση,  απλα με προβλημάτισε γιατι το πρόβλημα μας είναι μόνο οι πολυκυστηκες και με κλομιφαινη δεν τα κατάφερα, για αυτο ρωτάω επειδή βγήκε έτσι η εξέταση σε ένα χαρτί, αναγκάστηκα πρέπει να τα στείλω. .. αχ ο γιατρός μου, μου είπε να στείλω τα αντίγραφα απο υπέρηχο και σαλπογγογρφια,  θα στείλω τα πρότυπα, ετσι και αλλιώς τα έχω όλα σε αντίγραφα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η BlackCat είπε:

Σε όλα στέλνεις τα πρωτότυπα αλλά κρατάς φυσικά ένα αντίγραφο για σένα ,εγώ τουλάχιστον έτσι είχα κάνει.

Για την D δεν νομίζω να τους απασχόλησει ιδιαίτερα η πλειοψηφία στην Ελλάδα χαμηλή D έχει έτσι και αλλιώς.

Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου, θα στείλω τα πρότυπα να είμαι σίγουρη, κορίτσι μου δεν ζητάνε κολπικό υπέροχο, αλλα υπέρηχο κατω κοιλίας,  ίσως να άλλαξε τώρα και παλιά να ζητούσαν 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Κατεριναπαπ είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου, θα στείλω τα πρότυπα να είμαι σίγουρη, κορίτσι μου δεν ζητάνε κολπικό υπέροχο, αλλα υπέρηχο κατω κοιλίας,  ίσως να άλλαξε τώρα και παλιά να ζητούσαν 

Για τον κολπικό υπέροχο ήθελα να το γράψω στη @Kiddo.. συγγνώμη μπερδεύτηκα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Κατεριναπαπ είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου, θα στείλω τα πρότυπα να είμαι σίγουρη, κορίτσι μου δεν ζητάνε κολπικό υπέροχο, αλλα υπέρηχο κατω κοιλίας,  ίσως να άλλαξε τώρα και παλιά να ζητούσαν 

 

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Κατεριναπαπ είπε:

Για τον κολπικό υπέροχο ήθελα να το γράψω στη @Kiddo.. συγγνώμη μπερδεύτηκα! 

Κοριτσάκι μου, φέτος πέρασα εγώ.. αλλά επειδή όντως θα μπορούσε να έχει αλλάξει κάτι, μπήκα στη σελίδα του ΕΟΠΥΥ και κατέβασα τα έντυπα για το 2021 να το επιβεβαιώσω πριν σου απαντήσω και γράφει ότι ζητάνε υπέρηχο έσω οργάνων και όχι υπέρηχο κάτω κοιλίας.. κάνω επικόλληση και μια φωτογραφία να το δεις. Το καλύτερο για εμένα που έχεις να κάνεις είναι να πάρεις τηλέφωνο στην επιτροπή από όπου περνάς για να είσαι σίγουρη! Μη σε κόψουν τώρα για κάτι τέτοιο, για αυτό το λέω..

 

IMG_20211121_123151.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Kiddo είπε:

 

Κοριτσάκι μου, φέτος πέρασα εγώ.. αλλά επειδή όντως θα μπορούσε να έχει αλλάξει κάτι, μπήκα στη σελίδα του ΕΟΠΥΥ και κατέβασα τα έντυπα για το 2021 να το επιβεβαιώσω πριν σου απαντήσω και γράφει ότι ζητάνε υπέρηχο έσω οργάνων και όχι υπέρηχο κάτω κοιλίας.. κάνω επικόλληση και μια φωτογραφία να το δεις. Το καλύτερο για εμένα που έχεις να κάνεις είναι να πάρεις τηλέφωνο στην επιτροπή από όπου περνάς για να είσαι σίγουρη! Μη σε κόψουν τώρα για κάτι τέτοιο, για αυτό το λέω..

 

IMG_20211121_123151.jpg

Υπάρχει λογική σε αυτό που λες και εγώ αυτό το χάρτη της παραπομπής έχω.. αλλα ο γιατρός ο εξωσωματιστης αυτην την εξέταση μου έγραψε και μου είπε ότι θέλουν όπως επίσης και ο γιατρός που θα με παρακολουθεί στη πόλη μου, το ίδιο μου είπε.. Ίσως να είναι το ίδιο? Δεν ξέρω, αν δεν το δεχτούν θα με ενημερώσουν για να ζητήσουν διευκρινίσεις σωστά ?https://www.drmichalakou.gr/index.php/diagnostikes-exetaseis/yperechographema-eso-gennetikon-organon-gynaikon 

Με αυτόν τον ορο βρίσκω αυτό, ίσως είναι το ίδιο.. μπορεί να κάνω και λάθος,  αλλά τοσο παραπληροφόρηση απο 2 γιατρούς, αχχ τι να πωω.. θα τα στείλω ώς έχουν και ο Θεός βοηθός 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Κατεριναπαπ είπε:

Υπάρχει λογική σε αυτό που λες και εγώ αυτό το χάρτη της παραπομπής έχω.. αλλα ο γιατρός ο εξωσωματιστης αυτην την εξέταση μου έγραψε και μου είπε ότι θέλουν όπως επίσης και ο γιατρός που θα με παρακολουθεί στη πόλη μου, το ίδιο μου είπε.. Ίσως να είναι το ίδιο? Δεν ξέρω, αν δεν το δεχτούν θα με ενημερώσουν για να ζητήσουν διευκρινίσεις σωστά ?https://www.drmichalakou.gr/index.php/diagnostikes-exetaseis/yperechographema-eso-gennetikon-organon-gynaikon 

Με αυτόν τον ορο βρίσκω αυτό, ίσως είναι το ίδιο.. μπορεί να κάνω και λάθος,  αλλά τοσο παραπληροφόρηση απο 2 γιατρούς, αχχ τι να πωω.. θα τα στείλω ώς έχουν και ο Θεός βοηθός 

Βέβαια και σε αυτό το άρθρο δεν το λέει ξεκάθαρα,  αλλά διευκρινίζει οτι πρέπει να πιείς αρκετο  νερό και απο οσο γνωρίζω, νερό δεν χρειάζεται για κολπικό υπέροχο.. 😣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Κατεριναπαπ είπε:

Υπάρχει λογική σε αυτό που λες και εγώ αυτό το χάρτη της παραπομπής έχω.. αλλα ο γιατρός ο εξωσωματιστης αυτην την εξέταση μου έγραψε και μου είπε ότι θέλουν όπως επίσης και ο γιατρός που θα με παρακολουθεί στη πόλη μου, το ίδιο μου είπε.. Ίσως να είναι το ίδιο? Δεν ξέρω, αν δεν το δεχτούν θα με ενημερώσουν για να ζητήσουν διευκρινίσεις σωστά ?https://www.drmichalakou.gr/index.php/diagnostikes-exetaseis/yperechographema-eso-gennetikon-organon-gynaikon 

Με αυτόν τον ορο βρίσκω αυτό, ίσως είναι το ίδιο.. μπορεί να κάνω και λάθος,  αλλά τοσο παραπληροφόρηση απο 2 γιατρούς, αχχ τι να πωω.. θα τα στείλω ώς έχουν και ο Θεός βοηθός 

Ότι σου έχουν πει τότε οι γιατροί που εμπιστεύεσαι κοριτσάκι μου! Πολύ καλή επιτυχία να έχεις!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η Kiddo είπε:

Ότι σου έχουν πει τότε οι γιατροί που εμπιστεύεσαι κοριτσάκι μου! Πολύ καλή επιτυχία να έχεις!

Ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου,  αρχές του μηνα θα εχω απάντηση! 💕 

Θα ξανά κάνω μια ερώτηση τον γιατρό πριν τα στείλω, Δευτέρα πρωί 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Κατεριναπαπ είπε:

Υπάρχει λογική σε αυτό που λες και εγώ αυτό το χάρτη της παραπομπής έχω.. αλλα ο γιατρός ο εξωσωματιστης αυτην την εξέταση μου έγραψε και μου είπε ότι θέλουν όπως επίσης και ο γιατρός που θα με παρακολουθεί στη πόλη μου, το ίδιο μου είπε.. Ίσως να είναι το ίδιο? Δεν ξέρω, αν δεν το δεχτούν θα με ενημερώσουν για να ζητήσουν διευκρινίσεις σωστά ?https://www.drmichalakou.gr/index.php/diagnostikes-exetaseis/yperechographema-eso-gennetikon-organon-gynaikon 

Με αυτόν τον ορο βρίσκω αυτό, ίσως είναι το ίδιο.. μπορεί να κάνω και λάθος,  αλλά τοσο παραπληροφόρηση απο 2 γιατρούς, αχχ τι να πωω.. θα τα στείλω ώς έχουν και ο Θεός βοηθός 

Καλησπέρα,εγώ πέρασα επιτροπή 26/10 κ πήγα με υπέρηχο κάτω κοιλίας κ όλα κομπλέ!Πήγα κ το φιλμ της σαλπιγγογραφιας κ μου το έδωσαν πισω,οπότε μόνο γνωμάτευση θέλουν.Καλη αρχή ♥️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η rouseva είπε:

Καλησπέρα,εγώ πέρασα επιτροπή 26/10 κ πήγα με υπέρηχο κάτω κοιλίας κ όλα κομπλέ!Πήγα κ το φιλμ της σαλπιγγογραφιας κ μου το έδωσαν πισω,οπότε μόνο γνωμάτευση θέλουν.Καλη αρχή ♥️

Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου να είσαι καλά και εύχομαι σύντομα να έχεις τα ευχάριστα 💕💕

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Κατεριναπαπ είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου, ήδη ξεκίνησα βιταμίνες  D3 fix 2000iu παίρνω και τις ova max.. είμαι πολύ αισιόδοξη οι γιατροί μου έχουν φουσκωσει το μυαλο οτι θα τα καταφέρω.. μακάρι!! Σε ευχαριστώ πολύ και πάλι κορίτσι μου 💕

Εγώ το ίδιο με την D. Μου την είχε κόψει ο γιατρός μου το καλοκαίρι και έπεσε τοσο γρήγορα που στις τωρινες είναι και εμένα 17. Μου είπε να πάρω την 4000iu. 

στις πριν 8 λεπτά, ο/η rouseva είπε:

Καλησπέρα,εγώ πέρασα επιτροπή 26/10 κ πήγα με υπέρηχο κάτω κοιλίας κ όλα κομπλέ!Πήγα κ το φιλμ της σαλπιγγογραφιας κ μου το έδωσαν πισω,οπότε μόνο γνωμάτευση θέλουν.Καλη αρχή ♥️

Χαζή ερ΄ωτηση ίσως, αλλά από που θέλουν γνωμάτευση? Από γιατρό?

στις πριν 4 ώρες, ο/η condios είπε:

Εγώ τα νύχια τα βάφω μια στο τόσο με μανο korres που είναι τύπου διάρκειας και όντως κρατά εβδομάδα. Τα μαλλιά τα βάφω κορίτσια,,,ανά 2μηνο ,,,εξάλλου 4 μέρες κατουράμε την αμμωνία μετά περνάει οπότε δεν τα βάφω όταν ξέρω ότι πάω για ετ τουλάχιστον ένα δίμηνο. Μετά το μηδέν πάντα πρώτα πήγαινα κομμωτήριο και πάω. Δε γίνεται να είμαι απεριποιητη στη δουλειά μου αλλά δε θέλω κιόλας. Αλλά όπως είπες ,,,όπως αισθάνεται η κάθε κοπέλα θα κάνει 🙏👶❤️😍 καλή Κυριακή να έχουμε

Εγώ μαλλιά δεν βάφω ρίζα. Κάνω μπαλαγιαζ και δεν πιάνει ριζα. Ρώτησα και ε΄γω πριν τα κάνω και μου είχαν πει απο την στιγμη που δεν πιάνει ρίζα δεν έχει θέμα. @Lucia79 όπως είπα, πήγαινε ρώτησε το και πράξε ανάλογα. Φυσικα αν θες ρίζα ούτε εγώ θα το έκανα. αλλά αν δεν θες ρίζα λογικά δεν θα έχεις θέμα. Δεν ξέρω. Όσο για τα νύχια, οι μισοι λενε έτσι και οι άλλοι μισοι λένε έτσι. Δεν τα έβαφα για κοντά δυο χρόνια. Για να μην επιρεάσω εγκυμοσύνη κτλ έλεγα. Δυστυχώς όλα τα μη το ένα και μη το άλλο δεν μου βγήκαν σε καλό. ουτε ένα ποτύρι κράσι, ούτε γυμναστική, ούτε νύχια, ούτε μαλλιά (τότε) ου΄τε...δεν ξερώ εγω τι άλλο και δυστυχώς δεν έμεινα εγκυος, δεν κράτησα εμβρυο κτλ κτλ. τώρα έκανα μαλλί, νύχια έκανα και θα τα κάνω για τις γιορτές και μετά βλέπουμε. Πολλές με εξωσωματική τα κάνουν όλα, όπως πολλές με φυσιολογική σύλληψη. Δεν λεω τι να κάνει ο καθένας και όπως λεει η @Kiddo (και συμφωνώ και μαζί της) υπάρχουν και άλλοι τρόποι ανανέωσης. Για εμένα όμως αυτή η αλλάγή ήταν πολύ σημαντική για την ψυχολογία μου. 

 

Να σας ρωτήσω κάτι άλλο κορίτσια. Επιτροπή για τα φάρμακα περνάτε σωστά? Θα χρειαστεί κ γιατρός ή μπορώ να περάσω έτσι ειτροπή? Δεν το γνωρίζω και ρωτάω διότι θα αλλάξω γιατρό όπως έχω πει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Nasa είπε:

Μόνο την γνωμάτευση😊

Εγω πέρασα επιτροπή τον Ιούνιο του 2021 και έστειλα και την ακτινογραφια, την οποία μου την επέστρεψαν, τουλάχιστον αυτό ζήτησαν από την επιτροπή των Ιωαννίνων @Κατεριναπαπ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Κατεριναπαπ είπε:

Κορίτσια μου καλημέρα,  άλλες 2  ερώτησεις , επειδή οι εξετάσεις που έκανα, βγήκαν σε ένα χαρτί και η βιταμίνη D είναι χαμηλή,  λέτε να εχω θεμα στη επιτροπή? Για να καταλάβετε τι εννοώ επισυνάπτω την φωτο απο την εξέταση.. Επίσης τις γνωματεύσεις από την σαλπιγγογραφια και υπέρηχο κάτω κοιλίας στέλνω τα πρότυπα? 

20211117_143419.jpg

Δεν ζητάνε βιταμίνη D στην επιτροπη. Εμένα μ είχαν πει να βγάλω αντίγραφα από όλα κ να στείλω τα πρωτότυπα. Κοίταξε καλά ημερομηνίες και σφραγίδες πριν τα στείλεις. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...