Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες Εξωσωματικής 2022🌺


Recommended Posts

στις πριν 27 λεπτά, ο/η BlackCat είπε:

Επιτροπή📅

 

Sexουλιασμα 💟

@condios 20-21/11 & 27-28/11

 

Ωοληψία ✌️

@Margitc ?

@rouseva ?

@skorpina78 ?

@Lucia79?

@Libra81 ?

@TRigirl ?

@nikol88 ?

@BlackCat ?

@twinkletwinlkle ?

 

Εμβρυομεταφορά 🙏

@Anna0912 ?

 

Χοριακή 

@Sandyb 357 🥰

@Vasilique 1729 🥰

@Διόνη 703 🥰

@Tvz 1358 🥰 

@Katerinaki83 365 🥰

@Eva29 294 🥰

@Massa 234 🥰

@Apol 663 🥰

@elena0212 187 🥰

@kk88 750 🥰

@Χριστινα. 191 🥰

 

@angel3519/11

@renata1986 27/11

@Παρασκευαιδου 02/12

 

@renata1986 Καλή επιτυχία κορίτσι μου με μια τεράστια χοριακή 😍

@angel35 ε ψιτ καμουφλαρισμένη,  σε περιμένουμε 🤣

@twinkletwinlkle σε ανέβασα στην ωοληψία μόνο γιατί έγραψες οτι αδιαθέτησες. Μακάρι να μας στείλεις διάψευση 🧡

@condios κοίτα που σε έβαλα στο τυχερό πινακάκι..Και δεν θέλω αντιρρήσεις 🥰

 

Ευχαριστωωωω πολύ 🙏🙏🤗🤗🤗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η condios είπε:

Το ξέρω λουλούδι μου άσπρο και γατένιο αλλά δε θέλω,,,ποτέ δε μπήκα ,, ,πόσο μάλλον επειδη κάνουμε και πλάκα. Η εμψύχωση σε μένα έρχεται μόνο με καινουργια παπούτσια και ρούχα 💖 🤣

🧡💗💛

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 46 λεπτά, ο/η Ριρίκα είπε:

Καλησπέρα! Στην δική μου περίπτωση που δεν έχω κάποια κύστη σε ωοθηκη αυτή τη στιγμή δεν ενδείκνυται άλλο χειρουργείο...αντιθέτως όλοι οι γιατροί που έχω ρωτήσει μου έχουν πει ότι ένα δεύτερο χειρουργείο θα επηρεάζει ακόμη περισσότερο τη γονιμότητα,  αν επέμβουμε ξανά στις ωοθήκες!

Γιατί να επέμβεις στις ωοθήκες αν δεν υπάρχουν κύστες; Δεν εμφανίζουν όλες οι γυναίκες κύστες στις ωοθήκες, αυτό όμως δεν σημαίνει πως δεν υπάρχουν σε άλλα σημεία εστίες/ συμφυσεις που σου κάνουν ζημιά , πράγματα που δυστυχώς δεν φαίνονται με έναν υπέρηχο. Ένας καλός χειρουργος θα αφαιρέσει λαπαροσκοπικά μόνο ο,τι υπάρχει, δεν θα πειράξει τις ωοθήκες σου αν είναι καθαρές. Μήπως αξίζει να το διερευνήσεις, μήπως δεν είναι μόνο η ποιότητα των ωαρίων σου που παλεύεις τόσο καιρό; Τώρα, σε τι φάση βρίσκεσαι; Ελπίζω να είσαι καλά 😘

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι κάνετε κορίτσια μου; σας διαβάζω και μου φτιάχνει κάπως η διάθεση που είναι στα πατώματα! Πέρασε μία εβδομάδα από την απόξεση και νιώθω χαμ΄ένη, δεν έχω καταλάβει πως τελικά δεν κράτησα ούτε το ένα έμβρυο ενώ ήταν όλα καλά! Άσχημο συναίσθημα να μου λένε ότι οκ έτυχε έχεις και μήτρα με ανώμαλη κατασκευή! Μετά θα μεγαλώσω και άλλο και θα μου πει ο γιατρός την ηλικία, μα προσπαθούμε ήδη 6 χρόνια με 3 κυήσεις που έληξαν άδοξα. Αργάσαμε να βρούμε και το θέμα με τον άντρα μου για τη χαμηλή κινητικότητα αλλιώς εγώ δεν είχα θέμα ας έκανα και νωρίτερα εξωσωματική, τώρα νιώθω ότι χασαμε χρόνο! Μπορεί να σας φανεί χαζό αυτό που λέω. Στο μεταξύ διαβάζω διάφορα και για τη δίκερο μήτρα και δεν ξέρω τι να πιστέψω! Ο δικός μου γιατρός όπως σας έχω ξαναπέί το αποδίδει στο σημείο εμφύτευσης και στην αδυναμία της μήτρας να διαταθεί σωστά και είναι τύχη όλο αυτό!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η kaounmar είπε:

Τι κάνετε κορίτσια μου; σας διαβάζω και μου φτιάχνει κάπως η διάθεση που είναι στα πατώματα! Πέρασε μία εβδομάδα από την απόξεση και νιώθω χαμ΄ένη, δεν έχω καταλάβει πως τελικά δεν κράτησα ούτε το ένα έμβρυο ενώ ήταν όλα καλά! Άσχημο συναίσθημα να μου λένε ότι οκ έτυχε έχεις και μήτρα με ανώμαλη κατασκευή! Μετά θα μεγαλώσω και άλλο και θα μου πει ο γιατρός την ηλικία, μα προσπαθούμε ήδη 6 χρόνια με 3 κυήσεις που έληξαν άδοξα. Αργάσαμε να βρούμε και το θέμα με τον άντρα μου για τη χαμηλή κινητικότητα αλλιώς εγώ δεν είχα θέμα ας έκανα και νωρίτερα εξωσωματική, τώρα νιώθω ότι χασαμε χρόνο! Μπορεί να σας φανεί χαζό αυτό που λέω. Στο μεταξύ διαβάζω διάφορα και για τη δίκερο μήτρα και δεν ξέρω τι να πιστέψω! Ο δικός μου γιατρός όπως σας έχω ξαναπέί το αποδίδει στο σημείο εμφύτευσης και στην αδυναμία της μήτρας να διαταθεί σωστά και είναι τύχη όλο αυτό!

Κι εγω μετα την απόξεση στα χαμένα ημουν κοριτσι μου!!! Σε καταλαβαινω… 

Οσο εχεις εμφυτεύσεις ειναι πολυ καλο, αυτο μου ελεγε και ο εξωσωματιστης μου!!! Να το ψάξεις με την ιδιαιτερότητα της μήτρας σου και το πολυπόθητο θα ερθει!!!! Δε μπορει, θα ερθει!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η kaounmar είπε:

Τι κάνετε κορίτσια μου; σας διαβάζω και μου φτιάχνει κάπως η διάθεση που είναι στα πατώματα! Πέρασε μία εβδομάδα από την απόξεση και νιώθω χαμ΄ένη, δεν έχω καταλάβει πως τελικά δεν κράτησα ούτε το ένα έμβρυο ενώ ήταν όλα καλά! Άσχημο συναίσθημα να μου λένε ότι οκ έτυχε έχεις και μήτρα με ανώμαλη κατασκευή! Μετά θα μεγαλώσω και άλλο και θα μου πει ο γιατρός την ηλικία, μα προσπαθούμε ήδη 6 χρόνια με 3 κυήσεις που έληξαν άδοξα. Αργάσαμε να βρούμε και το θέμα με τον άντρα μου για τη χαμηλή κινητικότητα αλλιώς εγώ δεν είχα θέμα ας έκανα και νωρίτερα εξωσωματική, τώρα νιώθω ότι χασαμε χρόνο! Μπορεί να σας φανεί χαζό αυτό που λέω. Στο μεταξύ διαβάζω διάφορα και για τη δίκερο μήτρα και δεν ξέρω τι να πιστέψω! Ο δικός μου γιατρός όπως σας έχω ξαναπέί το αποδίδει στο σημείο εμφύτευσης και στην αδυναμία της μήτρας να διαταθεί σωστά και είναι τύχη όλο αυτό!

Δώσε χρόνο στο σώμα σου και την ψυχή σου να αναρρώσει από τις απώλειες.

Δεν είναι λίγο αυτό που περνάτε εσύ και ο άντρας σου.

Μη σκέφτεσαι τον χρόνο που πέρασε γιατί δεν γυρνάει. Πατήστε γερά στα πόδια σας και ψάξτε το όσο περισσότερο αντέχετε και μπορείτε για να κρατήσετε το όνειρό σας γερό στα χέρια σας.

Σίγουρα η τύχη παίζει ρόλο στην υποβοηθούμενη αλλά κάποια προβλήματα θέλουν υπεύθυνες απαντήσεις.

Δηλαδή ποσο να σε ανακουφίσει ή να σου δώσει δύναμη να παλέψεις όταν ακούς οτι δεν υπάρχει λύση είναι θέμα τύχης?

Σίγουρα υπάρχουν γυναίκες εκεί έξω με αντίστοιχο θέμα που τα κατάφεραν. Μακάρι να μπορούσες να έρθεις σε επαφή με κάποια να ανταλλάξετε απόψεις και εμπειρίες.

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η kaounmar είπε:

Τι κάνετε κορίτσια μου; σας διαβάζω και μου φτιάχνει κάπως η διάθεση που είναι στα πατώματα! Πέρασε μία εβδομάδα από την απόξεση και νιώθω χαμ΄ένη, δεν έχω καταλάβει πως τελικά δεν κράτησα ούτε το ένα έμβρυο ενώ ήταν όλα καλά! Άσχημο συναίσθημα να μου λένε ότι οκ έτυχε έχεις και μήτρα με ανώμαλη κατασκευή! Μετά θα μεγαλώσω και άλλο και θα μου πει ο γιατρός την ηλικία, μα προσπαθούμε ήδη 6 χρόνια με 3 κυήσεις που έληξαν άδοξα. Αργάσαμε να βρούμε και το θέμα με τον άντρα μου για τη χαμηλή κινητικότητα αλλιώς εγώ δεν είχα θέμα ας έκανα και νωρίτερα εξωσωματική, τώρα νιώθω ότι χασαμε χρόνο! Μπορεί να σας φανεί χαζό αυτό που λέω. Στο μεταξύ διαβάζω διάφορα και για τη δίκερο μήτρα και δεν ξέρω τι να πιστέψω! Ο δικός μου γιατρός όπως σας έχω ξαναπέί το αποδίδει στο σημείο εμφύτευσης και στην αδυναμία της μήτρας να διαταθεί σωστά και είναι τύχη όλο αυτό!

Θα στα ξαναπώ και εδώ...τα πίσω δε γυρνάνε! υπάρχουν για να μας δυναμώνουν στα επόμενα! Αυτό που σου είπε και η @JNtina,,,,εφόσον έχεις εμφυτέυσεις παιδάκι θα κάνεις! Εστίαση στη δίκερη και να βρεις έναν γιατρό που έχει επιτυχίες με το θέμα σου. Η τύχη ναι υπάρχει ως παράγοντας αλλά το χέρι του γιατρού είναι εξίσου σημαντικό και η ιατρική του εμπειρία σε τέτοιες μήτρες μαναράκι μου. Ο Θεός σε θέλει δυνατή και καλά για να έρθει το μωράκι σου γερό με το καλό στην ώρα που αυτός μας ορίζει! Να διαβάζεις ότι βρίσκεις για τη δίκερη αλλά να φιλτραρεις αυτά που αισθάνεσαι ότι σου ταιριάζουν,,,και ρώτα,,,παντού ,,, ειδικά έναν πιο ειδικό γιατρό για αυτά! Μια μεγάλη αγκαλιά...είπαμε ,,,το φως είναι εκεί και μας περιμένει!!!!!! το ίδιο και το μωράκι μας! 💖🙏👶

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η condios είπε:

Θα παω σε ιδιώτη που θα μου τα γρα΄ψει ομως ναι! εχει ο αντρας μου ρντβ στον δικο του 2/12, γιατί ο αντρας μου εχει θυρεοειδη και παιρνει Τ4 των 100,,,θα παω σφηνα μαζι του,,χεχε,,,αν δε μ'αρεσει ο δικος του, αν και παλιός και γάτα λίγο που τον άκουσα σε ερώτηση του άντρα μου τηλεφωνική "γιατί έχω tsh κάτω από τα όρια?" και είπε ο έμπειρος,,,"έχασες κιλά τωρα τελευταία?" και όντως έχει χάσει βάρος,,,ά΄ρα καλό τον λες ,,,θα τον ακουσω,,θα μου γραψει τις εξετασεις, θα παρω τα αποτελεσματα. Αν πάλι δε μου αρέσει θα παω σε μια γυναικα που ηρθε τωρα στη Λαρισα πολυ καλή λενε ολοι. 

Σωστή!!!αυτο θα κανεις για να στα γραψει!! Να ξερετε κοριτσια οτι η tsh απο μονη της κατευθειαν μετα το θετικο δε λεει τιποτα... εγω ειχα 0,053 ενω παντα ειχα 1,5 κ τρομαξα αλλα ο ενδο μου ειπε οτι μονη της δεν αξιολογειται ποτέ..αλλα απο το κεντρο εξωσωματικης μου την γραφανε μονη της οποτε μεγαλο φαουλ !!!για αυτο θελουμε ενδοκρινολογο οπως κ να εχει!εκεινοι δεν εχουν ιδεα.. κ οκ λογικο αλλα κ το λογικο δεν ειναι να το λενε κ να μας παραπεμπουν κ να μην ανακατεύονται ; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Έψαξα αρκετά και δεν βρίσκω γιατρό που να έχει εμπειρία σε συγγενείς ανωμαλίες μήτρας πέρα από τα βασικά! Μετά φοβ΄άμαι  πως θα θα θέλει πάλι ο νέος γιατρός όλες τις εξετάσεις από την αρχή πχ υστεροσκόπηση που έχω κάνει ήδη 2 φορές και δεν ξέρω τι να κάνω, μη χάνουμε χρόνο από τον ήδη χαμένο. Στο κοντινό μου περιβάλλον δεν αντιμετωπίζει κανείς τέτοιο θέμα και δεν βοηθούν με τις απόψεις τους, νιώθω ότι κουνάνε το δάκτυλο! Σου λ΄έει οκ δέξου ότι δεν θα κάνεις παιδί ή εκφράζουν την άποψη ότι ΄όλα λύνονται και αν όχι ε τότε είναι η τύχη του καθενός.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Margitc είπε:

Συμμαθητρια στειλε τις παντοφλες αυτη εχει τρελαθει εκει 

χ  θέλω παντόφλα με πούπουλα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η kaounmar είπε:

Έψαξα αρκετά και δεν βρίσκω γιατρό που να έχει εμπειρία σε συγγενείς ανωμαλίες μήτρας πέρα από τα βασικά! Μετά φοβ΄άμαι  πως θα θα θέλει πάλι ο νέος γιατρός όλες τις εξετάσεις από την αρχή πχ υστεροσκόπηση που έχω κάνει ήδη 2 φορές και δεν ξέρω τι να κάνω, μη χάνουμε χρόνο από τον ήδη χαμένο. Στο κοντινό μου περιβάλλον δεν αντιμετωπίζει κανείς τέτοιο θέμα και δεν βοηθούν με τις απόψεις τους, νιώθω ότι κουνάνε το δάκτυλο! Σου λ΄έει οκ δέξου ότι δεν θα κάνεις παιδί ή εκφράζουν την άποψη ότι ΄όλα λύνονται και αν όχι ε τότε είναι η τύχη του καθενός.

Κοριτσι μου ασε τους άλλους να λενε και να κουρεύονται!! Το τι θα κανεις ειναι δικο σου θεμα και του αντρα σου κι αν θα κανετε η οχι παιδακι παλι δικο σας θεμα… 

Δεν μπορει να μην υπαρχει κάποιος γιατρος με εμπειρία σε δικερη μήτρα κτλ… ψάξε και σε φόρουμ και ρωτα οποία κοπελα μπορεις!! 
Εμενα μια γνωστή ειχε θεμα με τη μήτρα (νομιζω δικερη, η ιδια ειχε πει οτι ηταν σαν σχήμα καρδιάς η μήτρας της, απλα δεν ηθελα να την ρωτησω κι αλλα απο μονη μου) και της είχαν πει γυναικολόγοι χύμα οτι δε θα κανει παιδι, μεχρι που την ανέλαβε ενας γυναικολόγος-εξωσωματιστης στο Μητέρα… 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η kaounmar είπε:

Έψαξα αρκετά και δεν βρίσκω γιατρό που να έχει εμπειρία σε συγγενείς ανωμαλίες μήτρας πέρα από τα βασικά! Μετά φοβ΄άμαι  πως θα θα θέλει πάλι ο νέος γιατρός όλες τις εξετάσεις από την αρχή πχ υστεροσκόπηση που έχω κάνει ήδη 2 φορές και δεν ξέρω τι να κάνω, μη χάνουμε χρόνο από τον ήδη χαμένο. Στο κοντινό μου περιβάλλον δεν αντιμετωπίζει κανείς τέτοιο θέμα και δεν βοηθούν με τις απόψεις τους, νιώθω ότι κουνάνε το δάκτυλο! Σου λ΄έει οκ δέξου ότι δεν θα κάνεις παιδί ή εκφράζουν την άποψη ότι ΄όλα λύνονται και αν όχι ε τότε είναι η τύχη του καθενός.

Αν ξαναδείς δάχτυλο να κουνιέται πάρτο και σπάστο,,,,κλείσε τα αυτιά σου στις Ερινύες  και στους μη έχοντες "άλλη δουλειά δεν έχουν να κάνουν" και θα βρεις είμαι σίγουρη. Το κοντινό περιβάλλον να εκφράσει την άποψή του αν του ζητηθεί,,,διαφορετικά να το βουλώσει ή τουλάχιστον να δώσει θάρρος και αγκαλιά αν θέλει να συμμετέχει! Συγνώμη που τα λέω έτσι αλλά νισάφι πια!!!!!!!!! Στα λογια και έξω απο το χορό όλοι καλά τα λέμε! Εγώ θα σε βοηθήσω όσο μπορώ, θα ρωτήσω για σένα αλήθεια. Η υστεροσκόπηση δεν είναι κάτι κακό,,,,και μην τη σκέφτεσαι από τώρα,,,,τί εννοείς όλες τις εξετάσεις απ'την αρχή? υπάρχουν οι εξετάσεις που μια φορά αν τις κάνεις παίρνεις αποτέλεσμα και that's it,,,τέλος,,,το αποτέλεσμα είναι για πάντα,,,οι υπόλοιπες είναι οι συνηθισμένες! Ε? Θα αρχίσω να μαλώνω τώρα! Σου φαίνεται βουνό γιατί η θλίψη δεν πέρασε ακόμα μανα΄ρι μου,,,δώσε χρόνο στον εαυτό σου. Πάρε ανάσα,,,όλα θα γίνουν,,,πάρε αγκαλιά τον άντρα σου και μαζί συζητήστε ήρεμα πως όλα θα έρθουν. Μη σε παίρνει από κάτω, έχεις περάσει 3 απώλειες ,,,, σε θέλω πιο δυνατή,,,,3 αν πέσεις 4η θα σηκωθείς ξανα΄! 😍

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 ώρες, ο/η condios είπε:

Κορίτσια το lactaki έβγαλε δύο λευκά σοκολατάκια λαχταριστα ,,, το όνειρο το ζω μαζί της έστω και απομακρυσμένα ,,, θα έρθει και η σειρά μας ,,, βαστατε γερά!!!! 🙏❤️👶❤️👶

Χαχαχαχαχα κοντοζυγώνουν κ έρχονται τα φιλαράκια μας που θα παει!!! Σας περιμενουμε.. 😍😍😍 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια βγήκαν οι Νεοπλασματικοι δείκτες,,,έτσι λέγονται τα C .. όλοι κάτω απ'τα όρια εκτός της ενδομητριωσης ο CA125 ,,βγήκε 110 με όριο 35 😎🤯🤬 αλίμονο!!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η BlackCat είπε:

Επιτροπή📅

 

Sexουλιασμα 💟

@condios 20-21/11 & 27-28/11

 

Ωοληψία ✌️

@Margitc ?

@rouseva ?

@skorpina78 ?

@Lucia79?

@Libra81 ?

@TRigirl ?

@nikol88 ?

@BlackCat ?

@twinkletwinlkle ?

 

Εμβρυομεταφορά 🙏

@Anna0912 ?

 

Χοριακή 

@Sandyb 357 🥰

@Vasilique 1729 🥰

@Διόνη 703 🥰

@Tvz 1358 🥰 

@Katerinaki83 365 🥰

@Eva29 294 🥰

@Massa 234 🥰

@Apol 663 🥰

@elena0212 187 🥰

@kk88 750 🥰

@Χριστινα. 191 🥰

 

@angel3519/11

@renata1986 27/11

@Παρασκευαιδου 02/12

 

@renata1986 Καλή επιτυχία κορίτσι μου με μια τεράστια χοριακή 😍

@angel35 ε ψιτ καμουφλαρισμένη,  σε περιμένουμε 🤣

@twinkletwinlkle σε ανέβασα στην ωοληψία μόνο γιατί έγραψες οτι αδιαθέτησες. Μακάρι να μας στείλεις διάψευση 🧡

@condios κοίτα που σε έβαλα στο τυχερό πινακάκι..Και δεν θέλω αντιρρήσεις 🥰

 

Θέλω και εγώ να με βάλεις στο σεξουλιασμα!!! Τώρα που επιτέλους μπορώ πάλι. Φυσικά με καπότα μέχρι να δούμε το θέμα του σπέρματος. Αλλά έχω ανάγκες η δόλια 😂😂😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η condios είπε:

Κορίτσια βγήκαν οι Νεοπλασματικοι δείκτες,,,έτσι λέγονται τα C .. όλοι κάτω απ'τα όρια εκτός της ενδομητριωσης ο CA125 ,,βγήκε 110 με όριο 35 😎🤯🤬 αλίμονο!!!!! 

Μπραβοοοο

κραταω το θετικό ότι όλα τα υπόλοιπα είναι κομπλέ! 
Μπραβο σου και συγχαρητήρια σου 🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η condios είπε:

Κορίτσια βγήκαν οι Νεοπλασματικοι δείκτες,,,έτσι λέγονται τα C .. όλοι κάτω απ'τα όρια εκτός της ενδομητριωσης ο CA125 ,,βγήκε 110 με όριο 35 😎🤯🤬 αλίμονο!!!!! 

😲😲😲 Έμπειρο χειρούργο σε τέτοια θέματα, και θα δεις, μετά τον καθαρισμό θα έχεις σύντομα μια  τελειομηνη εγκυμοσύνη! Όπως είπες κι εσύ, ο 'φούρνος μάλλον έχει το πρόβλημα. Κι αυτό το πρόβλημα λύνεται! 🙂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η kaounmar είπε:

Έψαξα αρκετά και δεν βρίσκω γιατρό που να έχει εμπειρία σε συγγενείς ανωμαλίες μήτρας πέρα από τα βασικά! Μετά φοβ΄άμαι  πως θα θα θέλει πάλι ο νέος γιατρός όλες τις εξετάσεις από την αρχή πχ υστεροσκόπηση που έχω κάνει ήδη 2 φορές και δεν ξέρω τι να κάνω, μη χάνουμε χρόνο από τον ήδη χαμένο. Στο κοντινό μου περιβάλλον δεν αντιμετωπίζει κανείς τέτοιο θέμα και δεν βοηθούν με τις απόψεις τους, νιώθω ότι κουνάνε το δάκτυλο! Σου λ΄έει οκ δέξου ότι δεν θα κάνεις παιδί ή εκφράζουν την άποψη ότι ΄όλα λύνονται και αν όχι ε τότε είναι η τύχη του καθενός.

Εγώ προσωπικά θα εβαζα στην αναζήτησή κ σε αυτό το φορουμ κ στο parents την λέξη δικερη και θα άρχιζα να διαβάζω ιστορίες από κοπέλες με παρόμοια εμπειρια.

Αν ταίριαζε κάποια περίπτωση με την δικιά μου θα ερχόμουν σε επαφή για πληροφορίες αλλά ακόμα και όχι διαβάζοντας ιστορίες / εμπειριες αρχίζεις & συμπληρώνεις το puzzle.

Θα ξεκινούσα ραντεβού με γιατρούς (όχι απαραίτητα εξωσωματικούς) χειρούργους γυναικολόγους θέλεις ,μέχρι να πάρω σοβαρή απάντηση αν το θέμα μου λύνεται ή όχι.

Όσον αφορά τους «άλλους» μην περιμένεις συμπαρασταση από κάποιον που δεν έχει βαδίσει στα βήματα σου και κλείσε τα αυτιά σου. Αν ο περίγυρος σε μαυρίσει σε χαλάει η οτιδήποτε μπαινακης βγαινακης προέχει η ψυχική ηρεμια η δικιά σου και του άντρα σου. Εσείς το περνάτε εσείς το βιώνετε.

Καταλαβαινω ότι σε μπλοκάρει ο χρόνος που περνάει αλλά αν αυτός ο χρόνος χρειάζεται για να κρατήσεις γερό μωρό δεν αξίζει;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα σας. Αν υπάρχει κάποια κοπέλα που να χρειάζεται ραντεβού στο τμήμα καθεξιν αποβολών του Έλενα να μου στείλει μήνυμα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μίλησα με τον γιατρό μου και μου είπε είτε να ξεκινήσω αύριο menopur να τα βάλουμε στην κατάψυξη και να πάμε Ιανουάριο ετ είτε να κάνω όλη τη διαδικασία τον Ιανουάριο.  Τον ρώτησα τι πιστεύει ότι είναι καλύτερο και μου είπε να πάμε τον Ιανουάριο για όλη τη διαδικασία με φρέσκα.  Η αλήθεια είναι ότι μου ήρθε πολύ ξαφνικό τώρα που αδιαθετησα και δεν έχω όρεξη να ξεκινήσω αύριο κιόλας τη διαδικασία.  Δεν είχα χρόνο να το "χωνεψω" Και να προετοιμαστω ψυχολογικά.  Οπότε θα κάνω τώρα την υστεροηχογραφια για να δουμε το ενδομήτριο,  θα κάνω την 3η δόση του εμβολίου,  θα προσπαθήσω με φυσική σύλληψη για 2 μήνες και μετά πάμε τον Γενάρη για όλη τη διαδικασία.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Μίλησα με τον γιατρό μου και μου είπε είτε να ξεκινήσω αύριο menopur να τα βάλουμε στην κατάψυξη και να πάμε Ιανουάριο ετ είτε να κάνω όλη τη διαδικασία τον Ιανουάριο.  Τον ρώτησα τι πιστεύει ότι είναι καλύτερο και μου είπε να πάμε τον Ιανουάριο για όλη τη διαδικασία με φρέσκα.  Η αλήθεια είναι ότι μου ήρθε πολύ ξαφνικό τώρα που αδιαθετησα και δεν έχω όρεξη να ξεκινήσω αύριο κιόλας τη διαδικασία.  Δεν είχα χρόνο να το "χωνεψω" Και να προετοιμαστω ψυχολογικά.  Οπότε θα κάνω τώρα την υστεροηχογραφια για να δουμε το ενδομήτριο,  θα κάνω την 3η δόση του εμβολίου,  θα προσπαθήσω με φυσική σύλληψη για 2 μήνες και μετά πάμε τον Γενάρη για όλη τη διαδικασία.

Και πολύ καλά θα κάνεις αν κάνεις αυτό που αισθάνεσαι!!!!!! Εύχομαι να πάνε όλα καλά όταν έρθει η ώρα για το οτιδήποτε!!!! 🙏👶❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 56 λεπτά, ο/η Karmeliet είπε:

😲😲😲 Έμπειρο χειρούργο σε τέτοια θέματα, και θα δεις, μετά τον καθαρισμό θα έχεις σύντομα μια  τελειομηνη εγκυμοσύνη! Όπως είπες κι εσύ, ο 'φούρνος μάλλον έχει το πρόβλημα. Κι αυτό το πρόβλημα λύνεται! 🙂

Έτσι θα γίνει μάλλον,,,η πλάκα είναι ότι σήμερα μας χάλασε κυριολεκτικά και ο απορροφητήρας στο σπίτι,,,για να πάει σετακι το χάλασμα με το "φούρνο" μου μαλλον,,,αχαχαχχαχα έλεος και άντε γεια μαζί!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Μίλησα με τον γιατρό μου και μου είπε είτε να ξεκινήσω αύριο menopur να τα βάλουμε στην κατάψυξη και να πάμε Ιανουάριο ετ είτε να κάνω όλη τη διαδικασία τον Ιανουάριο.  Τον ρώτησα τι πιστεύει ότι είναι καλύτερο και μου είπε να πάμε τον Ιανουάριο για όλη τη διαδικασία με φρέσκα.  Η αλήθεια είναι ότι μου ήρθε πολύ ξαφνικό τώρα που αδιαθετησα και δεν έχω όρεξη να ξεκινήσω αύριο κιόλας τη διαδικασία.  Δεν είχα χρόνο να το "χωνεψω" Και να προετοιμαστω ψυχολογικά.  Οπότε θα κάνω τώρα την υστεροηχογραφια για να δουμε το ενδομήτριο,  θα κάνω την 3η δόση του εμβολίου,  θα προσπαθήσω με φυσική σύλληψη για 2 μήνες και μετά πάμε τον Γενάρη για όλη τη διαδικασία.

Τελεια κοριτσι μου!!! Ο Γενάρης ερχεται, δεν ειναι σε δυο χρονια ειναι σε δυο μήνες!! Και σε αυτο το διάστημα θα εχεις τσεκάρει και το ενδομήτριο και θα γεμίσεις μπαταρίες ώστε ψυχολογικά να εισαι ετοιμη!!!! 
Οοοοοοολα με το καλο!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η lactaki είπε:

Χαχαχαχαχα κοντοζυγώνουν κ έρχονται τα φιλαράκια μας που θα παει!!! Σας περιμενουμε.. 😍😍😍 

Μέχρι να έρθουν τα φιλαράκια σας οι δικές σου θα τους ρίχνουν μπατσες 🤣😂🤣😂🤣🤣 ή μπειμπισιτινγκ ανάλογα!!!! 🥰😍🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...