Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες Εξωσωματικής 2022🌺


Recommended Posts

στις πριν 13 ώρες, ο/η geokou είπε:

Μια από τα ίδια και γω... συμπτώματα τίποτα... πολλή η αγωνία...Η Παναγίτσα μου να βάλει το χέρι της...🙏🙏

Μακαρι!!! Πολυ αγωνια οντως!!! Και εχω και τον φόβο απο την προηγούμενη... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 ώρες, ο/η geo2222 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου!!!!τι κάνετε;;;εγώ ακόμα δεν είμαι καλά αλλά σήμερα το πρωί με πήρε ο γιατρός και μου είπε τα ευχάριστα δεν προλάβαμε να τα πούμε αναλυτικά γιατί σήμερα είναι γεμάτος χειρουργεία θα με πάρει το βράδυ να μου πει αυτό όμως που πρόλαβε να μου πει είναι ότι οι βλαστοκυστες μας είναι 13!!!!τελικα αξίζει όλο αυτό που περνάω!!!εκει που πιστεύαμε ότι λόγο του σπέρματος θα μείνουν 4 με 5 έμειναν 13!!εχω πάθει σοκ!

Μπράβο! Εξαιρετικά νέα! με το καλό να υποδεχτείτε το/α μωράκι/ια σας! ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 ώρες, ο/η Dimi1981 είπε:

Κοριτσάκια μου βγήκε η χοριακη και ειναι θετική.194! 

Χάρηκα πολύ δε λέω ειναι το πρώτο βήμα, απλά ειναι η πέμπτη φορά που βλέπω θετική χοριακη. Ελπιζω αυτή τη φορά μια και εκανα προεμφυτευτικο να αλλάξει η τύχη μου...είμαι πολυ συγκρατημενη.

Θέλω να σας ευχαριστήσω ολες σας για την παρέα που μου έχετε κάνει τους τελευταίους μήνες για τα γλυκά σας μηνύματα για τη στήριξη στις αγωνίες μου για ΟΛΑ αυτα που δε μπορούσα να φανταστώ ότι μπορεί ένα απρόσωπο φόρουμ να προσφέρει!!!!σας εύχομαι να γίνετε ολες μανούλες γιατί σας αξίζει!

πίστη στα μετρια εμβρυα!!χαχαχα😀😃😄🥰😍🤩

 

Μα τι ευχάριστα νέα! Μπράβο! Εύχομαι να έχεις μια τέλεια εγκυμοσύνη! Απόλαυσε τους 9 μήνες της και προετοιμάσου!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κορίτσια όσες είχατε θετικό αποτέλεσμα μπορείτε να μοιραστείτε αν είχατε συμπτώματα;

εγώ δεν ξέρω πως θα αντέξω να περιμένω μέχρι τη Δευτέρα, στο τσακ είμαι να πάω να πάρω ένα τεστ από το φαρμακείο αλλά φοβάμαι μην απογοητευτώ

από συμπτώματα όμως δεν έχω τίποτα πέρα από την υπνηλία όταν παίρνω τα utrogestan και μερικά πονάκια σαν μαχαιριές που και που από κάτω όπως με πιάνουν στην περίοδο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η blueheart είπε:

κορίτσια όσες είχατε θετικό αποτέλεσμα μπορείτε να μοιραστείτε αν είχατε συμπτώματα;

εγώ δεν ξέρω πως θα αντέξω να περιμένω μέχρι τη Δευτέρα, στο τσακ είμαι να πάω να πάρω ένα τεστ από το φαρμακείο αλλά φοβάμαι μην απογοητευτώ

από συμπτώματα όμως δεν έχω τίποτα πέρα από την υπνηλία όταν παίρνω τα utrogestan και μερικά πονάκια σαν μαχαιριές που και που από κάτω όπως με πιάνουν στην περίοδο

τα συμπτώματα δεν είναι τα ίδια σε όλες ..κάποιες μπορεί να μην έχουν και καθόλου .. Πάντως τα δικά σου είναι καλό σημάδι . Αν έχεις και λίγη συχνοουρία νομίζω ότι προχωράς καλά . Μην πάρεις τεστ .. Νομίζω πιο πολύ θα αγχωθείς .. Η Δευτέρα έιναι κοντά .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 50 λεπτά, ο/η FAITH_ είπε:

τα συμπτώματα δεν είναι τα ίδια σε όλες ..κάποιες μπορεί να μην έχουν και καθόλου .. Πάντως τα δικά σου είναι καλό σημάδι . Αν έχεις και λίγη συχνοουρία νομίζω ότι προχωράς καλά . Μην πάρεις τεστ .. Νομίζω πιο πολύ θα αγχωθείς .. Η Δευτέρα έιναι κοντά .

Σε ευχαριστώ! δυστυχώς δεν έχω συχνοουρία ενώ τη μία φορά που είχα μείνει έγκυος φυσιολογικά πριν αρκετά χρόνια (τη διακόψαμε λόγω χειρουγείου που έπρεπε να γίνει) είχα καταλάβει την εγκυμοσύνη από τη συχνοουρία 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η blueheart είπε:

κορίτσια όσες είχατε θετικό αποτέλεσμα μπορείτε να μοιραστείτε αν είχατε συμπτώματα;

εγώ δεν ξέρω πως θα αντέξω να περιμένω μέχρι τη Δευτέρα, στο τσακ είμαι να πάω να πάρω ένα τεστ από το φαρμακείο αλλά φοβάμαι μην απογοητευτώ

από συμπτώματα όμως δεν έχω τίποτα πέρα από την υπνηλία όταν παίρνω τα utrogestan και μερικά πονάκια σαν μαχαιριές που και που από κάτω όπως με πιάνουν στην περίοδο

Μην δίνεις βάση στα συμπτωματα γιατί ειδικά με τόσα φάρμακα που παίρνουμε, δεν μπορούμε να καταλάβουμε τίποτα.

Εγω θα σου πω ότι τη μια φορά δεν ένιωθα απολύτως τίποτα (συλληψη με εξωσωματικη),  ενώ τις άλλες 2 ένιωθα υπνηλια, είχα συχνοουρια και ήμουν πολύ πρησμένη, ειδικά στο στήθος. Οι άλλες 2 όμως ήταν με φυσιολογική σύλληψη,  που καθυστέρησα να αντιληφθώ,  οπότε η χοριακη είχε ανέβει ήδη αρκετά (στην πρώτη φυσιολογική η πρώτη χοριακη ήταν γύρω στις 7000 και στη δεύτερη γύρω στα 800).

Όλα τα συμπτωματα τα προκαλεί η άνοδος της χοριακής.  Και να είσαι έγκυος, δεν θα νιώθεις ακόμη τίποτα γιατί πολύ απλά είναι πολύ νωρίς για να ανέβει τόσο η χοριακη.

Παντως θα σε συμβούλευα σε καμία περίπτωση να μην κάνεις τεστ. Αν δεν μπορείς να κρατηθεις μέχρι τη Δευτέρα,  πήγαινε σε ένα διαγνωστικό κέντρο το Σάββατο να κανεις μια χοριακη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλησπέρα!!!! Σήμερα είμαι πολύ καλύτερα πηγα και έκανα και τις εξετάσεις μου το πρωί και το απόγευμα πάλι έχω γιατρό να δούμε αν έχει υποχωρήσει το υγρό στην κοιλιά!!!!εκοψα χτες την αντιβίωση και από χτες το βράδυ είμαι άλλος άνθρωπος!!!!κοριτσια το βλέπω εγώ μέχρι τέλη Ιουνίου όλες θα τα έχουμε καταφέρει!!!παμε για ρεκόρ !!!!😉😉😉😉😉

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η blueheart είπε:

κορίτσια όσες είχατε θετικό αποτέλεσμα μπορείτε να μοιραστείτε αν είχατε συμπτώματα;

εγώ δεν ξέρω πως θα αντέξω να περιμένω μέχρι τη Δευτέρα, στο τσακ είμαι να πάω να πάρω ένα τεστ από το φαρμακείο αλλά φοβάμαι μην απογοητευτώ

από συμπτώματα όμως δεν έχω τίποτα πέρα από την υπνηλία όταν παίρνω τα utrogestan και μερικά πονάκια σαν μαχαιριές που και που από κάτω όπως με πιάνουν στην περίοδο

Γλυκια μου εγώ δεν είχω τπτ φοβερό από συμπτώματα ειμαι 10 μέρες μετα από την ετ αυριο ήθελα να κάνω χοριακη πηρα ενα τεστ σήμερα κ εκανα το πρωί από την αγωνία μου και ηταν αρνητικό. Με αποτέλεσμα να χω πέσει πολύ ψυχολογικά χωρίς να είναι τπτ σίγουρο και τώρα δεν θέλω να πάω για χοριακη αύριο . Δεν στο προτείνω, για μένα καλύτερα να περιμένεις την χοριακή...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 37 λεπτά, ο/η geo2222 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα!!!! Σήμερα είμαι πολύ καλύτερα πηγα και έκανα και τις εξετάσεις μου το πρωί και το απόγευμα πάλι έχω γιατρό να δούμε αν έχει υποχωρήσει το υγρό στην κοιλιά!!!!εκοψα χτες την αντιβίωση και από χτες το βράδυ είμαι άλλος άνθρωπος!!!!κοριτσια το βλέπω εγώ μέχρι τέλη Ιουνίου όλες θα τα έχουμε καταφέρει!!!παμε για ρεκόρ !!!!😉😉😉😉😉

Μπράβο ρε κορίτσι ,είδες στο λέγαμε μετά από λίγες μέρες περνάνε τα φουσκώματα και οι πόνοι!! Μακάρι να βγούνε αληθινά τα λόγια σου κοπέλα μου :-)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 35 λεπτά, ο/η ΧΑΡΜΑ είπε:

Γλυκια μου εγώ δεν είχω τπτ φοβερό από συμπτώματα ειμαι 10 μέρες μετα από την ετ αυριο ήθελα να κάνω χοριακη πηρα ενα τεστ σήμερα κ εκανα το πρωί από την αγωνία μου και ηταν αρνητικό. Με αποτέλεσμα να χω πέσει πολύ ψυχολογικά χωρίς να είναι τπτ σίγουρο και τώρα δεν θέλω να πάω για χοριακη αύριο . Δεν στο προτείνω, για μένα καλύτερα να περιμένεις την χοριακή...

Αχ σε παρακαλώ μη σκέφτεσαι έτσι... να πας να κάνεις τη χοριακή. Ξέρω πως είναι δύσκολο. Κι εγω στην προηγούμενη ΕΤ έκανα νωρίτερα τεστ και η ψυχολογία μου ήταν στο πάτωμα όταν πήγα για τη χοριακή, εύχομαι όμως ολόψυχα να τη δεις να ανεβαίνει! για κάποιο λόγο μας λένε να την κάνουμε συγκεκριμένη μέρα άλλωστε. Αλλά αυτή η αναμονή που μας τρώει τα σωθικά είναι ότι χειρότερο πραγματικά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 59 λεπτά, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Μην δίνεις βάση στα συμπτωματα γιατί ειδικά με τόσα φάρμακα που παίρνουμε, δεν μπορούμε να καταλάβουμε τίποτα.

Εγω θα σου πω ότι τη μια φορά δεν ένιωθα απολύτως τίποτα (συλληψη με εξωσωματικη),  ενώ τις άλλες 2 ένιωθα υπνηλια, είχα συχνοουρια και ήμουν πολύ πρησμένη, ειδικά στο στήθος. Οι άλλες 2 όμως ήταν με φυσιολογική σύλληψη,  που καθυστέρησα να αντιληφθώ,  οπότε η χοριακη είχε ανέβει ήδη αρκετά (στην πρώτη φυσιολογική η πρώτη χοριακη ήταν γύρω στις 7000 και στη δεύτερη γύρω στα 800).

Όλα τα συμπτωματα τα προκαλεί η άνοδος της χοριακής.  Και να είσαι έγκυος, δεν θα νιώθεις ακόμη τίποτα γιατί πολύ απλά είναι πολύ νωρίς για να ανέβει τόσο η χοριακη.

Παντως θα σε συμβούλευα σε καμία περίπτωση να μην κάνεις τεστ. Αν δεν μπορείς να κρατηθεις μέχρι τη Δευτέρα,  πήγαινε σε ένα διαγνωστικό κέντρο το Σάββατο να κανεις μια χοριακη.

Σε ευχαριστώ πολύ! Λες να πάω Σάββατο εεε;;; 8 μέρες μετά την FET λογικά κάτι θα δείξει... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Margitc είπε:

Απο οσο γνωριζω ειναι συμπληρωμα διατροφης κ δεν ειναι συνταγογραφουμενο. Ειναι αρκετα ακριβες απο οσο θυμαμαι γυρω στα 150€ ρωτα την γραμματεια αλλα νομιζω πως δεν συνταγογραφουντε.

Ευχαριστώ κορίτσι μου! Ναι ρώτησα.. Δεν συνταγογραφουνται δυστυχώς! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου καλησπέρα, τα νέα μου τελικά είναι καλά από τα 16 μας γονιμοποιημενα ωαρια, πήραμε 9 βλαστοκυστες οι οποίες θα κρυοσυντηρηθουν κ θα μας περιμένουν. Το μόνο που αδιαθετησα χθες 6 μέρες μετά την ωοληψια κ λόγω ήπιας υπερδιέγερσης των ωοθηκών μου ο γιατρός μου είπε να περιμενουμε στον επόμενο κύκλο. Έχει καμία σας παρόμοια εμπειρία; από τη μια καλύτερα γιατί θα κάνω κ το εμβόλιο κ θα μου φύγει κ αυτό το άγχος αλλά από την άλλη έχω κ εγώ τη λαχτάρα μου κ οσο να είναι ξενέρωσα λιγάκι!! Τελος πάντων ας πούμε πως κάθε εμπόδιο για καλό!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η blueheart είπε:

κορίτσια όσες είχατε θετικό αποτέλεσμα μπορείτε να μοιραστείτε αν είχατε συμπτώματα;

εγώ δεν ξέρω πως θα αντέξω να περιμένω μέχρι τη Δευτέρα, στο τσακ είμαι να πάω να πάρω ένα τεστ από το φαρμακείο αλλά φοβάμαι μην απογοητευτώ

από συμπτώματα όμως δεν έχω τίποτα πέρα από την υπνηλία όταν παίρνω τα utrogestan και μερικά πονάκια σαν μαχαιριές που και που από κάτω όπως με πιάνουν στην περίοδο

Εγώ όταν είχα κάνει εμβρυομεταφορα είχα κράμπες ήπιες! Αλλά δεν είναι πάντα έτσι αλλάζει οργανισμό σε οργανισμό! Καλά αποτελέσματα με μια τέλεια χοριακη 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 ώρες, ο/η Dimi1981 είπε:

Κοριτσάκια μου βγήκε η χοριακη και ειναι θετική.194! 

Χάρηκα πολύ δε λέω ειναι το πρώτο βήμα, απλά ειναι η πέμπτη φορά που βλέπω θετική χοριακη. Ελπιζω αυτή τη φορά μια και εκανα προεμφυτευτικο να αλλάξει η τύχη μου...είμαι πολυ συγκρατημενη.

Θέλω να σας ευχαριστήσω ολες σας για την παρέα που μου έχετε κάνει τους τελευταίους μήνες για τα γλυκά σας μηνύματα για τη στήριξη στις αγωνίες μου για ΟΛΑ αυτα που δε μπορούσα να φανταστώ ότι μπορεί ένα απρόσωπο φόρουμ να προσφέρει!!!!σας εύχομαι να γίνετε ολες μανούλες γιατί σας αξίζει!

πίστη στα μετρια εμβρυα!!χαχαχα😀😃😄🥰😍🤩

 

Ευχαριστώ πολύ κοριτσάκι μου.θα σας στείλω!!

Τέλεια!!!! Όλα μα όλα να πάνε καλά!!! 🙏🙏🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 26/5/2021 at 3:51 ΜΜ, ο/η geo2222 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου!!!!τι κάνετε;;;εγώ ακόμα δεν είμαι καλά αλλά σήμερα το πρωί με πήρε ο γιατρός και μου είπε τα ευχάριστα δεν προλάβαμε να τα πούμε αναλυτικά γιατί σήμερα είναι γεμάτος χειρουργεία θα με πάρει το βράδυ να μου πει αυτό όμως που πρόλαβε να μου πει είναι ότι οι βλαστοκυστες μας είναι 13!!!!τελικα αξίζει όλο αυτό που περνάω!!!εκει που πιστεύαμε ότι λόγο του σπέρματος θα μείνουν 4 με 5 έμειναν 13!!εχω πάθει σοκ!

Ένταξη είσαι τέλεια!!! Εύχομαι να πάνε όλα μα όλα καλά 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 26/5/2021 at 4:24 ΜΜ, ο/η emmy87 είπε:

Καλησπέρα και από μένα!

Σας παρακολουθώ εδώ και λίγο καιρό!

Εγώ έκανα πρόσφατα την πρώτη μου ωοληψία, πήρανε 21 ωάρια εκ των οποίων τα 17 ώριμα, γονιμοποιήθηκαν και τα 17 και την 5η μέρα μας ενημέρωσαν ότι έχουμε 11 εξαιρετικές βλαστοκύστες, 1 απλώς καλή και 1 που προχωρούσε κάπως πιο αργά, σύνολο 13. Η απορία μου είναι η εξής: στην αναφορά που μας έδωσαν δεν υπήρχε η αξιολόγηση που βλέπω πως γράφουν κάποιες κοπέλες, δηλαδή π.χ. 4ΑΑ, 5ΑΒ κ.λ.π. Πρέπει να ρωτήσω προφορικά το εμβρυολογικό τμήμα για να μου τα πουνε; Κατά τ' άλλα η εμβρυομεταφορά αναβλήθηκε σε επόμενο κύκλο, γιατί έπαθα υπερδιέγερση και ταλαιπωρήθηκα αρκετά για 10 μέρες σχεδόν.  Καταψύξαμε και τις 13 βλαστοκύστες.

Μπράβο εύχομαι τα καλύτερα!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια! Τι κάνετε; Σας διαβάζω αλλά δεν προλαβαίνω να απαντάω κάνουμε ανακαίνιση στο σπιτι και γίνεται χαμός!! Τη ωραία νέα που διαβάζω μπράβο εύχομαι τα καλύτερα από την καρδιά μου για όλες!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η blueheart είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ! Λες να πάω Σάββατο εεε;;; 8 μέρες μετά την FET λογικά κάτι θα δείξει... 

είναι νωρίς κοπέλα μου καλύτερα Δευτέρα όπως σου είπε ο ιατρός σου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η geo2222 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα!!!! Σήμερα είμαι πολύ καλύτερα πηγα και έκανα και τις εξετάσεις μου το πρωί και το απόγευμα πάλι έχω γιατρό να δούμε αν έχει υποχωρήσει το υγρό στην κοιλιά!!!!εκοψα χτες την αντιβίωση και από χτες το βράδυ είμαι άλλος άνθρωπος!!!!κοριτσια το βλέπω εγώ μέχρι τέλη Ιουνίου όλες θα τα έχουμε καταφέρει!!!παμε για ρεκόρ !!!!😉😉😉😉😉

Αντε βρε κοριτσι μου, μπραβο! Να ηρεμησεις επιτελους!!! Χαλαρα τωρα και ολα καλα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η ΧΑΡΜΑ είπε:

Γλυκια μου εγώ δεν είχω τπτ φοβερό από συμπτώματα ειμαι 10 μέρες μετα από την ετ αυριο ήθελα να κάνω χοριακη πηρα ενα τεστ σήμερα κ εκανα το πρωί από την αγωνία μου και ηταν αρνητικό. Με αποτέλεσμα να χω πέσει πολύ ψυχολογικά χωρίς να είναι τπτ σίγουρο και τώρα δεν θέλω να πάω για χοριακη αύριο . Δεν στο προτείνω, για μένα καλύτερα να περιμένεις την χοριακή...

Χαρμακι μου γλυκο εννοειται οτι θα πας αυριο για τη χοριακη σου! Ειναι νωρις για ενα τεστ να εντοπίσει εγκυμοσύνη, δεν έχουν παντα τετοια ευαισθησία. Για αυτο μας προτείνουν χοριακη!!! Οποτε το σημερινό τεστ μπορει και να μη σημαίνει τιποτα! Για έγκυρο αποτελέσματα θα πας κανονικα για τη χοριακη σου!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 ώρες, ο/η Διόνη είπε:

@Dimi1981συγχαρητήριαααααααα!! Μπράβο κοριτσάκι μου!! Αντε όλα να πάνε καλά!!! 🙏🙏🙏💙💙💙💙💙❤️❤️❤️❤️💚💚💚💚💚💚

Καλέ τι γίνεται; μπράβο κορίτσια σε όλες! Τι ευχάριστα νέα σήμερα!! @geo2222 συγχαρητήρια!! Να και τα ευχάριστα ένα ένα!

Κορίτσια να ρωτήσω κάτι; εγώ σήμερα πήγα στο γιατρό και μου συνταγογραφησε τη θεραπεία και τα φάρμακα!  Από το νέο κύκλο μου ξεκινάμε με πρωτόκολλο ανταγωνιστών. Σε ένα άλλο χαρτάκι μου έγραψε το lifertil ένα για εμένα κι ένα για τον άντρα μου. Αλλά όταν βγήκα στη γραμματέα του για να συνταγογραφησει τα υπόλοιπα δεν της έδωσα αυτό το χαρτάκι. Κι η ερώτησή μου τώρα ειναι:αυτές οι βιταμίνες συνταγογραφουνται; να την πάρω να μου τις γράψει; η τις πληρώνεις κανονικά; είδα είναι πολύ ακριβές!!! 🤔🤔🤔

Κορίτσι μου έχουμε τον ίδιο γιατρό, εμένα μου έδωσε βιταμίνες τις inofert plus, να ξέρεις ότι είναι σε βιταμίνες δεν γράφεται και είναι ακριβές... Εγώ τις πήρα τις inofert την επόμενη κιόλας μέρα, είχε πει και στον άντρα μου να πάρει κάποιες βιταμίνες αλλά επειδή είχε πάρει πιο παλιά και δεν είδε και τρομερή διαφορά δεν τις πήρε, το μόνο που έκανε ήταν που έκοψε το κάπνισμα και τις μπυρουλες!! Επίσης είπε στον άντρα σου όταν εσύ θα κάνεις διέγερση αυτός να ξεκινήσει vibramicin ή όχι? Εμάς μας είπε να μην πάρει..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Διόνη είπε:

Ευχαριστώ κορίτσι μου! Ναι ρώτησα.. Δεν συνταγογραφουνται δυστυχώς! 

Δεν συνταγογραφουνται. Κάνουν 150 ευρώ αλλα διαρκούν πολύ. Αν σας είπε 1 χαπάκι, θα φτάσουν για 6 μήνες. Εμάς μας είχε πει 2 χαπάκια τη μέρα και διήρκησαν 3 μήνες. Πάντως εμείς είδαμε διαφορά. 

Μας είχαν αποκλείσει φυσιολογική σύλληψη, λόγω του σπέρματος του άντρα μου και μετά τις βιταμίνες έμεινα φυσιολογικά έγκυος 2 φορές, άσχετο που δεν προχώρησε καμία εγκυμοσύνη. 

Επίσης δεν τις βρίσκεις στα φαρμακεία. Ή  τις παραγγέλνεις από το ίντερνετ ή μιλάς με κάποιο αντιπρόσωπο της εταιρίας. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η blueheart είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ! Λες να πάω Σάββατο εεε;;; 8 μέρες μετά την FET λογικά κάτι θα δείξει... 

Κοίτα το καλύτερο είναι να πας τη Δευτέρα που σου είπε ο γιατρός. Τώρα αν δεν μπορείς να κρατηθείς, πήγαινε το Σάββατο και σίγουρα κάτι θα δείξει. Δηλαδή αν μία αναμενόμενη χοριακή τη Δευτέρα είναι ας πούμε γύρω στο 50, το Σάββατο θα είναι τουλάχιστον 20, πάντως δεν θα είναι μηδενική. Οπότε κάτι θα καταλάβεις. Αλλά να σου πω και κάτι;

Πες ότι πας το Σάββατο, είσαι έγκυος και βγαίνει μία τιμή γύρω στο 20. Πάλι δεν θα αγχωθείς; Πάλι δεν θα σκέφτεσαι "πω πω είναι μικρή η τιμή και τι θα γίνει;"

Για αυτό το καλύτερο νομίζω είναι να ακούμε τους γιατρούς. Από εκεί και πέρα όπως αισθάνεσαι... πάντως μην κάνεις τεστ. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Θα τους ξαναδοκιμασω σιγουρα μαζι , μολις περασουν τα ζορια με τα δοντια... Να μου πεις εχει ακομα αλματα και διαφορα αλλα θα το τολμισω !!! Γενικα εμενα το πανε πολυ χορωδια . Δεν προλαβαινει να κλαψει ο ενας αρχιζει και ο αλλος .. μου το καναν και απο βρεφακια αυτο... Και αν παω να μαλωσω, με "ορμανε" μαζι και οι δυο... Απο ζηλια πως πατε? Εμενα η μικρη ζηλευει , παιρνω αγκαλια τον μικρο και ολο χωνεται αναμεσα και τον διωχνει.. προσπαθω της μιλαω αλλα εκει το χαβα της... Γενικα με γνωστες που μιλαω ,οσες εχουμε 1 και 1 λενε τα κοριτσια ειναι πιο ξεπεταγμενα και τους κανουν οτι θελουν ..  Αυτη τη συνδεση με Κάιρο που αναφερει παραπανω η @annie την ξαναδιαβασα καπου, και περιμενω να δω πως θα ναι... Αυτο μας ελειπε...🤣🤣🤣🤣
    • Όλα καλά κορίτσι μου,έφαγα μια απονεύρωση και ελπίζω να έγινε δουλειά για να σταματήσω να ποναω...Όλα τα υπόλοιπα θα τα δω αφότου γεννήσω με το καλό!!!Τώρα ετοιμαζόμαστε για Πάσχα και μόλις γυρίσουμε ξεκινάμε ετοιμασίες...
    • Χαχαχαχα όντως μόνο για φαγητα λέμε 😂 δεν ξέρω καθόλου κορίτσι μου εμένα που την έδωσαν την κουνια αλλά τώρα από τι ξύλο είναι φτιαγμένη δεν έχω ιδέα.. επισης δεν πολύ κοιμήθηκε στην κουνια της, έτσι έχει μείνει 
    • Τι ωραιααααααααααα🥳🥳🥳🥳μπραβο κοριτσάκι μου πολύ ομορφα νεαααα❤️ απόλαυσε το σκ σου πιες και τα τελευταία κρασακια σου και την Δευτέρα θα γίνει χαμουλης με τα αυγουλακια σου🙏
    • Κορίτσια μου γλυκά! Σας ευχαριστώ τοοοοοσο πολύ για τα θετικά σας μνμ..δε μπορεί μέρα από όλα αυτά σίγουρα θα πιάσω!!!!!Μετά από μια μεγααααλη μέρα επιτέλους ήρθε η ώρα της χαλάρωσης κ να σας πω και τι είδαμε σήμερα στον γιατρό! Είδαμε λοιπόν πως το ένα ωοθηλακιο που είχα την 7η μέρα στα 15 χιλιοστά,σήμερα είναι 25 κ είναι κυστικό...αλλά έχω αλλά 3!!! 17-18-19 χιλιοστά!! Οπότε με το καλό πάμε την Μ.Δευτερα για σπερματεγχυση!!! Χάρηκα και ανακουφιστηκα είναι η αλήθεια!    
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...