Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες Εξωσωματικής 2022🌺


Recommended Posts

στις πριν 2 ώρες, ο/η elena0212 είπε:

Καλησπέρα! Εγώ έχω ετ κατεψυγμενων την Πέμπτη. Ξεκίνησα 1η μέρα του κυκλου. Παίρνω από σικλακουρ 1 πρωι -2 βραδυ, 1 folidex, και από το Σάββατο ξεκίνησα 1 Σαλοσπίρ των 80 και μια prolutex. Το βραδυ πριν την ετ θα ξεκινησω κ αντιβίωση. 3 χαπακια σύνολο. Παίρνω από μόνη μου βιταμίνη d και cranberries 

Με το καλό εύχομαι!! Να τα βάλεις και να φωλιασουν για τους επόμενους 9 μήνες!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σας ευχαριστώ όλες κορίτσια για τη στήριξη... Νοσοκομείο θα πάω αύριο το πρωί μάλλον γιατί ο γιατρός μου θέλω να με εξετάσει. Δεν θα αλλάξει κάτι να πάω τώρα... Το αίμα είναι πολύ ναι και ένιωσα και κάτι κομμάτια να φεύγουν στη λεκάνη.. είμαι πολύ απαισιοδοξη... Δεν μπορώ να το διαχειριστώ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η FAITH_ είπε:

Με το καλό εύχομαι!! Να τα βάλεις και να φωλιασουν για τους επόμενους 9 μήνες!!! 

Σ Ευχαριστω κορίτσι μου. Μακάρι για όλες μας να είναι αυτή η φορα η τυχερη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η kk88 είπε:

Χαχχαχα και εγώ μια από τα ίδια.....θυμησε μου η πρώτη σου φορά είναι????καλή μας επιτυχία κορίτσι μου!!!!

Οχι  δυστυχως το έχω  ξαναδεί το έργο.. Ελπίζω αυτή τη φορά να δω και το τέλος με happy end!! Καλή επίτυχια και σε σένα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Eva29 είπε:

Σας ευχαριστώ όλες κορίτσια για τη στήριξη... Νοσοκομείο θα πάω αύριο το πρωί μάλλον γιατί ο γιατρός μου θέλω να με εξετάσει. Δεν θα αλλάξει κάτι να πάω τώρα... Το αίμα είναι πολύ ναι και ένιωσα και κάτι κομμάτια να φεύγουν στη λεκάνη.. είμαι πολύ απαισιοδοξη... Δεν μπορώ να το διαχειριστώ 

Κορίτσι μου σου εστειλα και μήνυμα. Μπορεί να είναι αποκόλληση. Μπορεί να είναι κάποιο αγγείο. Έχεις δυο νινακια. Μην το ξεχνάς. Υπάρχει μεγαλύτερη πιεση. Μην προδικάζεις τίποτα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Eva29 είπε:

Σας ευχαριστώ όλες κορίτσια για τη στήριξη... Νοσοκομείο θα πάω αύριο το πρωί μάλλον γιατί ο γιατρός μου θέλω να με εξετάσει. Δεν θα αλλάξει κάτι να πάω τώρα... Το αίμα είναι πολύ ναι και ένιωσα και κάτι κομμάτια να φεύγουν στη λεκάνη.. είμαι πολύ απαισιοδοξη... Δεν μπορώ να το διαχειριστώ 

Μην είσαι απαισιόδοξη, σε παρακαλώ! Αχ, πολύ με στεναχωρείς τώρα.  Το κατανοώ ότι θέλεις τον γιατρο σου και ότι νιώθεις ότι δεν έχεις κουράγιο να πας σε νοσοκομείο,  αλλά σε παρακαλώ,  πήγαινε.  Ίσως να είναι κρίσιμες αυτές οι ώρες που χάνονται μέχρι αύριο το πρωί. Ίσως να χρειάζεσαι μία ένεση, δεν ξέρω τι... Ίσως πολλά... αλλα οι γιατροι στο νοσοκομείο σίγουρα ξέρουν καλύτερα.  Ξανασκέψου το σε παρακαλώ πολύ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Eva29 είπε:

Σας ευχαριστώ όλες κορίτσια για τη στήριξη... Νοσοκομείο θα πάω αύριο το πρωί μάλλον γιατί ο γιατρός μου θέλω να με εξετάσει. Δεν θα αλλάξει κάτι να πάω τώρα... Το αίμα είναι πολύ ναι και ένιωσα και κάτι κομμάτια να φεύγουν στη λεκάνη.. είμαι πολύ απαισιοδοξη... Δεν μπορώ να το διαχειριστώ 

Ευακι μου να ξέρεις πως ΔΥστηχως αυτά τα έχουν τα δίδυμα δεν επιβιώνουν πάντα και τα δυο .Και ένα μας αρκεί έτσι και μια κοπέλα εδώ από το φορουμ είχε αίμα έχασε το ένα το μωράκι και το άλλο το κρατάει στην αγκαλιά της.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Eva29 άκου την @twinkletwinlkle . Αρχικά θα σου κάνουν υπέρηχο. Όποτε θα έχεις εικόνα τι συμβαίνει. Πως θα αντεξεις μέχρι το πρωι;θα σου δώσουν κ προγεστερονη. Κ ολα θα πάνε καλά κορίτσι μου 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Eva29 είπε:

Σας ευχαριστώ όλες κορίτσια για τη στήριξη... Νοσοκομείο θα πάω αύριο το πρωί μάλλον γιατί ο γιατρός μου θέλω να με εξετάσει. Δεν θα αλλάξει κάτι να πάω τώρα... Το αίμα είναι πολύ ναι και ένιωσα και κάτι κομμάτια να φεύγουν στη λεκάνη.. είμαι πολύ απαισιοδοξη... Δεν μπορώ να το διαχειριστώ 

Μην αγχώνεσαι και προσπάθησε να μην προδικαζεις τα πράγματα.. Θεωρώ κι εγώ ότι μπορεί το αίμα να προέρχεται από κάποιο αγγειο που έσπασε.. Μεγαλώνει η μήτρα σου, μην το ξεχνάς.. Να έχεις πίστη κορίτσι μου, σκέψου το θετικό σενάριο.. Μείνε ξάπλα μέχρι να πας να σε δουν.. Αχ πόσο σε νοιώθω.. Τα έχω περάσει κι εγώ.. Δεν το έχεις χάσει όμως το παιχνίδι! Βοήθησε τον εαυτό σου και τα μικρουλια σου! Όλα καλά θα πάνε! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Eva29 είπε:

Σας ευχαριστώ όλες κορίτσια για τη στήριξη... Νοσοκομείο θα πάω αύριο το πρωί μάλλον γιατί ο γιατρός μου θέλω να με εξετάσει. Δεν θα αλλάξει κάτι να πάω τώρα... Το αίμα είναι πολύ ναι και ένιωσα και κάτι κομμάτια να φεύγουν στη λεκάνη.. είμαι πολύ απαισιοδοξη... Δεν μπορώ να το διαχειριστώ 

Εύα μου προσπάθησε να ηρεμήσεις έστω λίγο, ξανά πάρε το γιατρό σου και ρώτησε τον αν κρίνει αναγκαίο να πας στο νοσοκομείο και αν σου πει ναι πήγαινε.. Μην περιμένεις μέχρι αύριο, ίσως αυτό που λένε τα κορίτσια να σου κάνουν ένεση και Ν είναι όλα καλα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Apol είπε:

Συμφωνώ απόλυτα με το ότι πουθενά δεν υπάρχουν εγγυήσεις.. Απλά ο συγκεκριμένος ουρολόγος ήταν κάθετος στο να μου δώσει τη βεβαίωση αλλά μας παρότρυνε να κάνουμε την επέμβαση,εγώ τονίζω κυρίως την συμπεριφορά ενός γιατρού απέναντί μας, πως να εμπιστευτώ εγώ έναν γιατρό σε τόσο σημαντικό θέμα και να μου λέει δε πρόκειται να σου δώσω βεβαίωση και αν γουστάρεις πήγαινε σε άλλον να δούμε αν θα σου δώσει. Βιταμίνες μας έδωσε 150€ αυτές που πήρε αυτός που δεν μπορούσε να κάνει παιδί κ στους δύο μήνες έμεινε έγκυος η γυναίκα του με αυτές τις βιταμίνες έτσι μας είχε πει.. Γι αυτο πήγαμε και σε δεύτερο να δούμε τι θα μας πει.. Τώρα εσύ με το πρόβλημα σας, ξέρεις καλύτερα από τον καθένα τι θέλεις να κάνετε.. Το θέμα είναι να είχαμε όλες εδώ φυσιολογικη σύλληψη,εφόσον είναι δύσκολο, εύχομαι να μην ταλαιπωρηθουμε πολύ και να τα καταφέρουμε σύντομα!!! 

Και άσε με να μαντέψω για τις βιταμίνες.. σας έδωσε και συγκεκριμένο τηλέφωνο να πάρετε να πείτε ότι ο τάδε μας σύστησε για να τις πάρετε "φθηνότερα"..! Και πολύ πολύ καλά κάνατε που πήγατε αλλού! Το τι γιατροί υπάρχουν εκεί έξω.. τι έχουμε δει και ακούσει.. όχι σεντόνι.. μπουγάδα ολόκληρη απλώνω!! 🤣🤣 Όπως και τόσες άλλες κοπέλες δηλαδή..! Στην αρχή που ψαρωνα και εγώ με αυτή την επιθετική τακτική τους, έλεγα οκ το έδωσα και το 50-60€ ξέρω εγώ.. ας κάνω αυτό που λένε τουλάχιστον..! Κάτι θα ξέρουν! Τσάμπα όμως χαμένος χρόνος και χρήμα..! Τώρα..;;;; Τώρα;;;! Τώρα αν δεν κάνει αυτό που τον χρειάζομαι για να κάνει, έφυγες!! Ούτε δεύτερη σκέψη! Τόσες μα τόσες πορτοκαλιές υπάρχουν..! Θα κουραστώ λίγο περισσότερο μέχρι να τον βρω αλλά τη δουλειά μου θα τη κάνω!

Συμφωνώ όμως απόλυτα και πραγματικά το εύχομαι για όλα τα ζευγάρια αυτό.. να είχατε φυσιολογική σύλληψη... και αν όχι, τουλάχιστον να μην ταλαιπωρείται κανένας σας.. ειδικά στο βαθμό που δυστυχώς τόσοι ταλαιπωρούνται.. για κάτι τόσο όμορφο.. τέτοια ταλαιπωρία και εκμετάλλευση.. πολύ λυπάμαι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Eva29 είπε:

Κορίτσια κλαίω με αναφιλητα... Έχω κατακόκκινο αίμα που έχει γεμίσει το εσώρουχο.... Σκουπίζομαι και είναι κατακόκκινο το αίμα.δεν πονάω καθόλου... Από τη μια στιγμή στην άλλη 

Μίλησα με το γιατρό θα πάω αύριο το πρωί στο μητέρα να με δει... Τι πιστεύετε??? Τα χάνω ??? 😭

Ευακι δεν έχεις κινητό από καμία βοηθό-μαία του γιατρού σου να περιγράψεις λίγο τι συμβαινει? Μπορεί να είναι κάτι απλό και συνηθισμένο που να βελτιώνεται όπως είπαν και οι άλλες με μια ένεση. Δυστυχώς δεν έχω καθόλου εμπειρία για να μπορώ να πω κάτι χρήσιμο αλλά φαντάζομαι ότι τα δίδυμα σημαίνουν μεγαλύτερη καταπόνηση. Έστω ένας υπέρηχος δε θα βλάψει ακόμα κι αν δεν είναι από τον γιατρο σου. Σε σκεφτόμαστε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η Eva29 είπε:

Σας ευχαριστώ όλες κορίτσια για τη στήριξη... Νοσοκομείο θα πάω αύριο το πρωί μάλλον γιατί ο γιατρός μου θέλω να με εξετάσει. Δεν θα αλλάξει κάτι να πάω τώρα... Το αίμα είναι πολύ ναι και ένιωσα και κάτι κομμάτια να φεύγουν στη λεκάνη.. είμαι πολύ απαισιοδοξη... Δεν μπορώ να το διαχειριστώ 

Εύα μου γλυκιά μου.. συμφωνώ με τα κορίτσια! Ξαναπαρε και το γιατρό σου τηλέφωνο και επέμεινε μήπως πάς κάπου, σε κάποιο νοσοκομείο κάτι, να σε δούνε.. μπορεί να χρειάζεται απλώς κάποια ένεση κάτι για να σταματήσει που λένε τα κορίτσια που ξέρουν καλύτερα.. νοερή αγκαλιά σου στέλνω κοριτσάκι μου..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Kiddo είπε:

Και άσε με να μαντέψω για τις βιταμίνες.. σας έδωσε και συγκεκριμένο τηλέφωνο να πάρετε να πείτε ότι ο τάδε μας σύστησε για να τις πάρετε "φθηνότερα"..! Και πολύ πολύ καλά κάνατε που πήγατε αλλού! Το τι γιατροί υπάρχουν εκεί έξω.. τι έχουμε δει και ακούσει.. όχι σεντόνι.. μπουγάδα ολόκληρη απλώνω!! 🤣🤣 Όπως και τόσες άλλες κοπέλες δηλαδή..! Στην αρχή που ψαρωνα και εγώ με αυτή την επιθετική τακτική τους, έλεγα οκ το έδωσα και το 50-60€ ξέρω εγώ.. ας κάνω αυτό που λένε τουλάχιστον..! Κάτι θα ξέρουν! Τσάμπα όμως χαμένος χρόνος και χρήμα..! Τώρα..;;;; Τώρα;;;! Τώρα αν δεν κάνει αυτό που τον χρειάζομαι για να κάνει, έφυγες!! Ούτε δεύτερη σκέψη! Τόσες μα τόσες πορτοκαλιές υπάρχουν..! Θα κουραστώ λίγο περισσότερο μέχρι να τον βρω αλλά τη δουλειά μου θα τη κάνω!

Συμφωνώ όμως απόλυτα και πραγματικά το εύχομαι για όλα τα ζευγάρια αυτό.. να είχατε φυσιολογική σύλληψη... και αν όχι, τουλάχιστον να μην ταλαιπωρείται κανένας σας.. ειδικά στο βαθμό που δυστυχώς τόσοι ταλαιπωρούνται.. για κάτι τόσο όμορφο.. τέτοια ταλαιπωρία και εκμετάλλευση.. πολύ λυπάμαι!

Πάρα πάρα πολύ σωστά μάντεψες!!!! 😂😂😂.. Όπως είπες πανω και εσύ ο πνιγμένος από τα μαλλιά του πιάνεται, παρόλο που ποτέ δεν πίστεψα τις πήραμε για να πούμε ότι πριν την ωοληψια κάναμε και αυτό!!! Εφόσον ο κύριος γιατρός μας την άφησε σε δύο μήνες τη γυναίκα του έγκυο γιατί όχι κ εγώ??? Πλάκα κάνω φυσικά, απλά όπως προανέφερα το κάναμε για να πούμε ότι οκ έγινε κ αυτό!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 37 λεπτά, ο/η Eva29 είπε:

Σας ευχαριστώ όλες κορίτσια για τη στήριξη... Νοσοκομείο θα πάω αύριο το πρωί μάλλον γιατί ο γιατρός μου θέλω να με εξετάσει. Δεν θα αλλάξει κάτι να πάω τώρα... Το αίμα είναι πολύ ναι και ένιωσα και κάτι κομμάτια να φεύγουν στη λεκάνη.. είμαι πολύ απαισιοδοξη... Δεν μπορώ να το διαχειριστώ 

Κοριτσι μου κι εγω ειχα δει αίμα στο σκούπισμα στη τουαλετα. Οταν εκατσα σταμάτησε και μετα που πηγα και σκουπίστηκα παλι ειχα καφε στο χαρτί. Ο γιατρος μου ειπε να κατσω ξαπλωμενη… αλλα λόγω οτι ειχα ηδη μια αποκόλληση παλιότερα του ειπα οτι δεν πρόκειται να ησυχάσω κι οτι θα παω νοσοκομειο! Κι ετσι εκανα… οποτε συμφωνω κι εγω με τα κορίτσια, δλδ να πας στο νοσοκομειο. 
Μπορει να ειναι αγγείο η μια μικρή αποκόλληση, το οποίο θα το δουν και θα ξερεις κι εσυ οποτε θα σου φυγει λιγο αυτο το αγχος που σε διακατέχει αυτη τη στιγμη!!! 
Τωρα πως εισαι;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η BlackCat είπε:

Εγώ έκανα scratching έναν κύκλο πριν την ΕΤ.

Ειχα κάνει τροποποιημένο φυσικό Ιουλιο

Σεπτέμβριο έκανα υστεροσκοπηση και scrathing 

Οκτώβριο ΕΤ

Ειχα εμφύτευση αλλά παλινδρόμησε την 10η Εμ βδομάδα.

Μετα από έναν χρόνο σχεδόν ξανά εκανα εμβρυομεταφορα χωρίς scrathing πάλι είχα εμφύτευση αλλά πάλι παλινδρόμησε όποτε δεν ξέρω αν τελικά βοηθησε

Πολλες κοπέλες λένε ότι της βοήθησε το scratching.

Οι παλινδρομες ήταν άσχετες με αυτό 

Καλη επιτυχία

Συγνωμη βρε κορίτσια που πεταγομαι σαν...... αλλά τι ειναι το scrathing???? Πρώτη φορα το ακούω....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Την Πέμπτη έχω ραντεβού στο 'Ελενα, στο τμήμα αποβολών...εχετε να μου προτείνετε κάτι που πρέπει να ρωτήσω ή να ξέρω??? Υπαρχει κάτι που πρεπει να ζητήσω εγώ??? 

Τα έχω λίγο χαμένα γιατι στάθηκα πολύ τυχερή που βρήκα αυτό το ραντεβού στο Έλενα και επειδή πιστεύω και στη μοίρα...και ενω ημουν ετοιμη να τα παρατήσω όλα και να το παρω απόφαση πως δεν εχω ελπίδα, τσουπ....κατι εγινε και αλλαξε αυτο....


Οπότε κάθε βοηθεια και συμβουλή από σας κορίτσια είναι πολύτιμη και ευπρόσδεκτη! 😘
 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Eva29 τι γίνεται κορίτσι μου? Πήγατε στο γιατρο, είσαι καλύτερα?
@Παρασκευαιδου κι από σένα έχουμε μέρες να μάθουμε νέα, βγάλατε άκρη? Ήρθες ή θα έρθεις Ελλάδα για να δεις κι εδώ γιατρούς?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Apol είπε:

Σας είπανε ότι πρέπει οπωσδήποτε να γίνει επέμβαση ; γιατί εμείς πήγαμε σε έναν μας είπε ότι δεν είναι επείγον αλλά καλό θα ήταν να γίνει κ φυσικά θα μας χειρουργησει αυτός (χιλιαρικακι), όταν τον Ρώτησα αν μας εγγυάται ότι θα πετύχει μου είπε όχι φυσικά κατά πάσα πιθανότητα θα πετύχει, δηλ αυτό θα το μαθαίναμε σε δύο χρόνια, του ζήτησα να μας δώσει τη βεβαίωση για την επιτροπη κ δεν μου την έδωσε το καταλαβαίνετε;; επέμενε να πάρουμε βιταμίνες κ θα εμένα έγκυος σίγουρα, οπότε δεν κατάλαβα πότε γιατί να έκανε την επέμβαση αφού θα έφτιαχνε το σπερμα με τις βιταμίνες σωστά;.. Τις πήραμε τις βιταμίνες δεν ξέρω εν τέλει αν καλυτερεψε το σπερμα, γιατί λόγω δουλειάς (σεζόν) να ήρθαμε σε επαφή ελάχιστες φορές μέσα στο καλοκαίρι.. Εν κατακλείδι πήγαμε κ σε δεύτερο ουρολόγο αμέσως μετά ο οποίος όντως στο τριπλεξ είδε ότι υπάρχει κιρσοκήλη ας πούμε δευτέρου βαθμού και ότι δεν υπάρχει λόγος από τη στιγμή που δεν πονάει και δεν τον ενοχλεί α γίνει επέμβαση γιατί πιθανόν να μην γίνει και Τίποτα και επίσης η κιρσοκήλη μπορεί να εμφανιστεί ξανά.. μας έδωσε φυσικά βεβαίωση έβρισε τον προηγούμενο 😂😂 και βάλαμε τα χαρτιά της επιτροπης! Τσάμπα τα 50αρικα..ας γίνει το θαύμα κ χαλάλι όλα τα λεφτά του κόσμου!!! ❤️ 

Καλημέρα κορίτσια μου, sorry που πετάγομαι απλα θέλω να σας πω οτι  και ο άντρας μου έχει μια μικρή κιρσοκηλη, αλλα ο γιατρός του είπε, απο την στιγμή που δεν επηρεάζεται το σπέρμα και δεν πονάει δεν χρειάζετε επέμβαση, δεν ξέρω στη δικιά σας περίπτωση αν έχει επηρεαστεί το σπέρμα βέβαια,  26 του μηνός έχουμε ραντεβού με τον σοφικιτη μας είπε για πιο εξειδικευμένες εξετάσεις και αν χρειαστεί να κάνουμε κάτι για να αντιμετωπίσουν το σπέρμα καλύτερα την εξωσωματική, μπορώ να ζητήσω βεβαίωση και εγώ για την κυρσοκηλη και να την προσκόμισω μαζί με τα υπόλοιπα δικαιολογητικά για Την επιτροπή? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η Lucia79 είπε:

@Eva29 τι γίνεται κορίτσι μου? Πήγατε στο γιατρο, είσαι καλύτερα?
@Παρασκευαιδου κι από σένα έχουμε μέρες να μάθουμε νέα, βγάλατε άκρη? Ήρθες ή θα έρθεις Ελλάδα για να δεις κι εδώ γιατρούς?

Καλημέρα κοριτσάκι μου , 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Eva29 είπε:

Σας ευχαριστώ όλες κορίτσια για τη στήριξη... Νοσοκομείο θα πάω αύριο το πρωί μάλλον γιατί ο γιατρός μου θέλω να με εξετάσει. Δεν θα αλλάξει κάτι να πάω τώρα... Το αίμα είναι πολύ ναι και ένιωσα και κάτι κομμάτια να φεύγουν στη λεκάνη.. είμαι πολύ απαισιοδοξη... Δεν μπορώ να το διαχειριστώ 

Ευάκι μου ελπίζω να είναι ολα καλά και αυτό να είναι ένα κακό όνειρο.

Πίστη στα μωράκια σου και υπομονή.

Όλα να πα΄νε καλά κορίτσι μου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η noutelitsa είπε:

Συγνωμη βρε κορίτσια που πεταγομαι σαν...... αλλά τι ειναι το scrathing???? Πρώτη φορα το ακούω....

Το scracthing στην ουσία είναι σαν "οργωμα του χωραφιού", συνδυάζεται συνήθως με υστεροσκόπηση και "σκα΄βουν" ελαφρώς την μήτρα για να υποδεχτεί τα έμβρυα. Δεν το κάνουν όλοι οι γιατροί ούτε είναι προαπαιτούμενο, συνήθως γίνεται μετά από αποτυχίες εμφύτευσης.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η noutelitsa είπε:

Την Πέμπτη έχω ραντεβού στο 'Ελενα, στο τμήμα αποβολών...εχετε να μου προτείνετε κάτι που πρέπει να ρωτήσω ή να ξέρω??? Υπαρχει κάτι που πρεπει να ζητήσω εγώ??? 

Τα έχω λίγο χαμένα γιατι στάθηκα πολύ τυχερή που βρήκα αυτό το ραντεβού στο Έλενα και επειδή πιστεύω και στη μοίρα...και ενω ημουν ετοιμη να τα παρατήσω όλα και να το παρω απόφαση πως δεν εχω ελπίδα, τσουπ....κατι εγινε και αλλαξε αυτο....


Οπότε κάθε βοηθεια και συμβουλή από σας κορίτσια είναι πολύτιμη και ευπρόσδεκτη! 😘
 

Οργάνωσε τις εξετάσεις σας χώρια οι δικές σου χώρια του άντρα σου για να κυλήσει πιο γρήγορα το ιστορικό και να τις βρίσκεις πιο εύκολα.

Θα σας ρωτήσεις επίσης ιατρικά ιστορικά των γονιών σας οπότε καλό ειναι να τα ξέρεις.

πχ ποτε η μαμα σου μπήκε σε εμμηνόπαυση, αν είχε η μαμά σου αποβολές, αν εχεις αδερφή αν εχει παιδί και πως το απέκτησε, αν οι γονείς σας έχουν καποιο κληρονομικό νόσημα ή ιστορικό καρκίνου στις οικογένειες, αν οι γονείς σας είναι συγγενείς πχ μακρινά ξαδέρφια.

Έχει αλλάξει η επικεφαλής από όταν πήγα εγώ αλλά πιστεύω οτι η διαδικασία ίδια θα είναι.

Δεν ξέρω το ιστορικό σας αλλά εγώ θα ρωτούσα πχ τι άλλες ειδικότητες γιατρών να επισκεφτώ και εγώ και ο σύζυγος, ή τι να προσέξω σε διέγερση, ή αν πρε΄πει να συνδυάσω και μαστολόγο πχ. Θα σας δώσει φαντάζομαι συμβουλές σχετικά με την διατροφή και όποια απορία προκύψει ρώτα την. Δεν είναι ντροπή.

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Κατεριναπαπ είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου, sorry που πετάγομαι απλα θέλω να σας πω οτι  και ο άντρας μου έχει μια μικρή κιρσοκηλη, αλλα ο γιατρός του είπε, απο την στιγμή που δεν επηρεάζεται το σπέρμα και δεν πονάει δεν χρειάζετε επέμβαση, δεν ξέρω στη δικιά σας περίπτωση αν έχει επηρεαστεί το σπέρμα βέβαια,  26 του μηνός έχουμε ραντεβού με τον σοφικιτη μας είπε για πιο εξειδικευμένες εξετάσεις και αν χρειαστεί να κάνουμε κάτι για να αντιμετωπίσουν το σπέρμα καλύτερα την εξωσωματική, μπορώ να ζητήσω βεβαίωση και εγώ για την κυρσοκηλη και να την προσκόμισω μαζί με τα υπόλοιπα δικαιολογητικά για Την επιτροπή? 

Εμείς είχαμε παθολογικο σπερμοδιαγραμμα γι'αυτό χρειαζόμασταν βεβαίωση γιατρού, ότι έχει κιρσοκήλη η οποία βρέθηκε μέσω τριπλεξ έκανε θεραπεία αλλά δεν βελτιώθηκε.. Τα έστειλα όλα αυτά κ με πήραν από την επιτροπη και μου ζήτησαν και το τριπλεξ από τη στιγμή που το γράφεις πρέπει να το προσκομίσεις, έτσι μου είπαν! Τώρα εσύ δεν ξέρω τι μπορείς να κάνεις, βάλτο αν θέλεις δεν έχεις να χάσεις τίποτα νομίζω,το σπερμοδιαγραμμα σας είναι εντελώς φυσιολογικό; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Apol είπε:

Εμείς είχαμε παθολογικο σπερμοδιαγραμμα γι'αυτό χρειαζόμασταν βεβαίωση γιατρού, ότι έχει κιρσοκήλη η οποία βρέθηκε μέσω τριπλεξ έκανε θεραπεία αλλά δεν βελτιώθηκε.. Τα έστειλα όλα αυτά κ με πήραν από την επιτροπη και μου ζήτησαν και το τριπλεξ από τη στιγμή που το γράφεις πρέπει να το προσκομίσεις, έτσι μου είπαν! Τώρα εσύ δεν ξέρω τι μπορείς να κάνεις, βάλτο αν θέλεις δεν έχεις να χάσεις τίποτα νομίζω,το σπερμοδιαγραμμα σας είναι εντελώς φυσιολογικό; 

Ναι είναι πολύ καλό, με ρώτησε και αυτός ο σοφοκιτης για το σπερμοδιαγραμμα του απάντησα  και μου είπε να τον καλέσω στα βαφτίσια 😂 τι ωραία που τα λενε, σε γεμίζουν ελπίδες και τρωω τα μούτρα μου κάθε μήνα... Στο ραντεβού θα τον ρωτήσω αν βοηθήσει να προσκόμισω και αυτη τη βεβαίωση και αν είναι να μου την δώσει ο ίδιος...  ο ουρολογος είπε οτι είναι μια χαρά.. ωστόσο άκουσα τα κορίτσια και θα επισκεφτούμε και τον εξειδικευμένο, μην πω αργότερα γιατί δεν το έκανα και αυτο και βασανιζω το μυαλό μου σε τυχόν αποτυχία..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...