Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες Εξωσωματικής 2022🌺


Recommended Posts

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Eva29 είπε:

Καλη μας εβδομαδα κοριτσακι μου ❤️ Εγω καλα ειμαι ευτυχως ναυτιες ελαχιστες δεν εχω καθε μερα, μια εχω μια δεν εχω... Κουρασμενη νιωθω πολυ δεν μου φτανει ο υπνος... ακουω το σωμα μου ομως και κοιμαμαι οσο μπορω! ανυπομονω για τον υπερυχο τη Τεταρτη να παμε να ακουσουμε καρδουλες μακαρι Παναγια μου ❤️

χαχα ακριβως!! να λες μα γιατι που ειναι το προβλημα και να ειναι κατω απο τη μυτη σου! Ενταξει εμεις ευτυχως δεν ταλαιπωρηθηκαμε βρηκαμε νωρις το προβλημα... κλαμα ομως μολις εμαθα το προβλημα.... εννοειται οχι μπροστα στον συζυγο.... ειχα πανικοβληθει... κοριτσια αργα η γρηγορα ολα θα γινουν μην απογοητευεστε...

Άντε με το καλό λοιπόν να ακούσετε τον πιο όμορφο ήχο της ζωής σας!!  Είς διπλούν!! Έτσι για να το χορτασετε κιόλας..! 😍

Ξεκουράσου τώρα όσο προλαβαίνεις!! 9 μήνες σου έμειναν!😉 Μετά δεν θα έχει τέτοια..!!! 🤣🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Eva29 είπε:

χαχαχα α τωρα το καταλαβα!! ενταξει!! :P  οχι απλα ειναι λιγο περιεργες που πρεπει να κανεις αλχημειες και καλα. να παρεις το διαλυτη με την ενεση να το βαλεις στο μουκαλακι με τη σκονη και μετα να το τραβηκεις ολο να αλλαξεις τη συρριγα με την ινσουλινης και να τη βαλεις... δεν ειναι ετοιμη απλα... δες τα βιντεακια στο ιντερνετ θα σε βοηθησουν... εγω προσωπικα ενιωθω και ενα τσιμπιματακι ενα τσουξιμο οταν εμπαινε το υγρο και με ενοχλουσε αυτο σε αντιθεση με ολες τις αλλες ενεσεις που δεν ενιωθα τιποτα! Οποτε γι αυτο για εμενα ηταν οι χειροτερες!! αλλα χαλαλι εδω παμε για εμβρυομεταφορα ελεγα ❤️ ❤️ ❤️

Και για μένα οι χειρότερες μακραν οι αρβεκαπ!! Ολόκληρη διαδικασία, το τράβηξα όλο το υγρό; μήπως έμεινε; ενώ οι υπόλοιπες όλες τσακ μπαμ, χθες σκεφτόμουν πόσες ενέσεις μπορεί να έχω κάνει;;;😂 😂 😂Όλες μας δηλ όχι μόνο εγώ!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η Kiddo είπε:

Α! Στο έδωσαν αμέσως;! Μπράβο! Υπομονή.. να ξαναπάρεις! Τα πρωινά διδάσκει, μη ξεχνάς είναι καθηγητής και το νοσοκομείο πανεπιστημιακό. Δοκίμασε μετά τις 1- 2 τώρα το μεσημέρι..

Έγινε θα ξανα προσπαθήσω.. Ναι ναι αμέσως μου το έδωσαν 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Κατεριναπαπ είπε:

Θα επισκεφτώ τον σοφικιτη που βολεύει, αυτός έιναι σε νοσοκομείο του δημόσιου? Έχει και εξωτερικό ιατρείο? Βρήκα ένα τηλ θα πάρω σε λίγο, από ότι κατάλαβα ραντεβού κάνει στο ιατρείο του,  σωστά? 

Επίσης το σπέρμοδιαγραμμα και η καλλιέργεια  είναι πολύ καλές, δεν ανησυχώ για το σπέρμα, αλλά για να ησυχάσω θα κλείσω ραντεβού, να μην πω αργότερα τι βλακεία έκανα.. είναι δυνατόν το μηχάνημα να έχει  τραγική απόκλιση με τον έλεγχο του ματιού? Δλδ ένα πολύ καλό σπέρμα να το βγάλει χάλια? 

Ναι, δυστυχώς μπορεί να έχει τεράστια απόκλιση...Την ίδια εποχή εμάς η βιοιατρική μας έβγαζε 19εκ σπερματοζωάρια και ένα άλλο συνοικιακό διαγνωστικό μας έβγαζε 2,5 εκ. Και τα 2 άκυρα ήταν βέβαια, στο Λυμπερόπουλο καταλήξαμε, αλλά πολύ αργότερα, οπότε δε μπορὠ να συγκρίνω αυτούς τους 2 μαζί του την ίδια χρονική περίοδο....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η troia είπε:

Ναι, δυστυχώς μπορεί να έχει τεράστια απόκλιση...Την ίδια εποχή εμάς η βιοιατρική μας έβγαζε 19εκ σπερματοζωάρια και ένα άλλο συνοικιακό διαγνωστικό μας έβγαζε 2,5 εκ. Και τα 2 άκυρα ήταν βέβαια, στο Λυμπερόπουλο καταλήξαμε, αλλά πολύ αργότερα, οπότε δε μπορὠ να συγκρίνω αυτούς τους 2 μαζί του την ίδια χρονική περίοδο....

Ευχαριστώ κορίτσι μου για τις πληροφορίες, προσπαθώ να κλείσω ραντεβού με σοφοκιτη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου γειά σας πείτε μου σας παρακαλώ πριν ανεβάσω πίεση, πότε σας ενημερώνουν για την ποιότητα των γονιμοποιημενων ωαρίων σας; εμένα μου ειπαν για μία βλαστοκύστη που μπήκε στην κατάψυξη ότι είναι απλά καλής ποιότητας χωρίς να ξέρω άν είναι Α-Β ή οτιδήποτε άλλο λένε τέλος πάντων....

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Litsadi είπε:

Κορίτσια μου γειά σας πείτε μου σας παρακαλώ πριν ανεβάσω πίεση, πότε σας ενημερώνουν για την ποιότητα των γονιμοποιημενων ωαρίων σας; εμένα μου ειπαν για μία βλαστοκύστη που μπήκε στην κατάψυξη ότι είναι απλά καλής ποιότητας χωρίς να ξέρω άν είναι Α-Β ή οτιδήποτε άλλο λένε τέλος πάντων....

 

 

εγω που εχω 6 βλαστοκύστες στην καταψυξη δεν ξερω την ακριβη τους ποιοτητα. απλα ξέρω οτι ειναι καλα ποιοτικά. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Litsadi είπε:

Κορίτσια μου γειά σας πείτε μου σας παρακαλώ πριν ανεβάσω πίεση, πότε σας ενημερώνουν για την ποιότητα των γονιμοποιημενων ωαρίων σας; εμένα μου ειπαν για μία βλαστοκύστη που μπήκε στην κατάψυξη ότι είναι απλά καλής ποιότητας χωρίς να ξέρω άν είναι Α-Β ή οτιδήποτε άλλο λένε τέλος πάντων....

 

 

Εμένα με είχαν ενημερώσει μετά την εμβρυομεταφορα για την ποιότητα των βλαστοκυστεων που μεταφέραμε. Μου είχαν δώσει μια αναφορά γραπτή μαζί με εικόνες. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Kiddoμου μίλησα με τον γιατρό, καλέ αυτός, με ρώτησε κάποια πραγματα, του είπα περιληπτικά το ιστορικό μου και μου είπε να τον καλέσω στα βαφτίσια 😂😂😂 δεν σνομπαρε το σπερμοδιαγραμμα που εχω, του είπα ότι έγινε σε άπλο εργαστήριο.. το μόνο ποθ με ρώτησε είναι αν είναι κάτω από 5εκ το σπέρμα του είπα πως είναι 35εκ και μου είπε έλα να κάνουμε έναν έλεγχο και αν χρειαστεί να κάνουμε προετοιμασία για την εξωσωματική.... αχ μου έφυγε ενα βάρος 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Litsadi είπε:

Κορίτσια μου γειά σας πείτε μου σας παρακαλώ πριν ανεβάσω πίεση, πότε σας ενημερώνουν για την ποιότητα των γονιμοποιημενων ωαρίων σας; εμένα μου ειπαν για μία βλαστοκύστη που μπήκε στην κατάψυξη ότι είναι απλά καλής ποιότητας χωρίς να ξέρω άν είναι Α-Β ή οτιδήποτε άλλο λένε τέλος πάντων....

 

 

Αν πάρεις τηλέφωνο και ζητήσεις να μιλήσεις με το εμβρυολογικο θα σου πουν ακριβώς ποιότητα .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η aggelikh_l είπε:

Να σου πω για την σαλπιγγογραφία δεν θυμαμαι ακριβως πως το εγραφε , θα πρεπει να παω σπιτι να το δω. Υστεροσκοπηση θελει να την κανει ο γιατρος μου διαγνωστικα, για να αποκλεισει θεμα στο εσωτερικο του ενδομητριου και της μητρας.

Ναι θα παω να κανω αιτηση αυτη τη βδομαδα να αρχισει να τρεχει και να δωσω σπερμοδιαγραμμα και σαλπιγγογραφία αλλα δεν μου είπαν να ειναι σγραφισμενα, οποτε θα καλεσω στο Ιασω να κανω μια ερωτηση . Βεβαια τωρα με τις απαντησεις που σου εδωσαν οι κοπελες προβληματίστηκα, γιατι και τα δυο σπερμοδιαγραμματα τα εχουμε κανει σε μικροβιολογικο της γειτονιας ας πουμε .

Και οχι τιποτα αλλο, ειναι αυτη η φαση που με εχει πιασει τρελα να παρω 2η και 3η γνωμη και αγχος μηπως δεν το εχουμε ψαξει αρκετα. Βεβαια 2η γνωμη που πήρα ηταν πως δεν εχω πολυκυστικες (δεν με εξετασε καν ειδε απλα εναν προηγουμενο υπερηχο) , να κατσω ενα χρονο ακομα χωρις αγχος (????) και αν δεν , να παω να κανω ραντεβου με τον εξωσωματιστη του νοσοκομειου . Και σε ερωτηση μου γιατι τοτε δεν κανω ωορρηξια, η απαντηση ηταν μπορει να φταιει ο θυροειδης (ενδοκρινολογικες μου εξετασεις καλες , οταν του τις εδειξα το εριξε στα κιλα μου)

Τι νσ πω κορίτσι μου,  έχεις δίκαιο που είσαι πελαγωμενη... τα κορίτσια θα σε βοηθήσουν εδω σίγουρα.. και εγώ στην αρχή είμαι, οπότε δεβ έχω εμπειρία 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Κατεριναπαπ είπε:

@Kiddoμου μίλησα με τον γιατρό, καλέ αυτός, με ρώτησε κάποια πραγματα, του είπα περιληπτικά το ιστορικό μου και μου είπε να τον καλέσω στα βαφτίσια 😂😂😂 δεν σνομπαρε το σπερμοδιαγραμμα που εχω, του είπα ότι έγινε σε άπλο εργαστήριο.. το μόνο ποθ με ρώτησε είναι αν είναι κάτω από 5εκ το σπέρμα του είπα πως είναι 35εκ και μου είπε έλα να κάνουμε έναν έλεγχο και αν χρειαστεί να κάνουμε προετοιμασία για την εξωσωματική.... αχ μου έφυγε ενα βάρος 

Επίσης μου είπε οτι θα παρει δείγμα από το σπέρμα και υπέροχο θα κανει.. Πόσο κοστίζουν ρε κορίτσια αυτά? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Κατεριναπαπ είπε:

Επίσης μου είπε οτι θα παρει δείγμα από το σπέρμα και υπέροχο θα κανει.. Πόσο κοστίζουν ρε κορίτσια αυτά? 

Εξαρτάται που θέλει να τα κάνετε, αν σας στείλει εσωτερικά μέσα στο νοσοκομείο θα είναι δωρεάν, αν σας στείλει κάπου ιδιωτικά, αν είναι συμβεβλημένοι με ΕΟΠΥΥ μπορείς να ζητήσεις να στα γράψει και πληρώνεις τη συμμετοχή. Θα σας κατευθύνει αυτός, μην αγχώνεσαι!

Τέλος μια συμβουλή από μένα, κράτα ότι σας πει σε σχέση με το σπέρμα ο ανδρολόγος και ότι σας πει ο γυναικολόγος για εσένα. Αν δείς ότι ο ένας μπαίνει στα χωράφια του άλλου εσύ τον ειδικό στο τομέα του θα ακούς! Έκαστος στο είδος του κοριτσάκι μου!! Το ίδιο ισχύει για όλες τις ειδικότητες έτσι..;!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Kiddo είπε:

Εξαρτάται που θέλει να τα κάνετε, αν σας στείλει εσωτερικά μέσα στο νοσοκομείο θα είναι δωρεάν, αν σας στείλει κάπου ιδιωτικά, αν είναι συμβεβλημένοι με ΕΟΠΥΥ μπορείς να ζητήσεις να στα γράψει και πληρώνεις τη συμμετοχή. Θα σας κατευθύνει αυτός, μην αγχώνεσαι!

Τέλος μια συμβουλή από μένα, κράτα ότι σας πει σε σχέση με το σπέρμα ο ανδρολόγος και ότι σας πει ο γυναικολόγος για εσένα. Αν δείς ότι ο ένας μπαίνει στα χωράφια του άλλου εσύ τον ειδικό στο τομέα του θα ακούς! Έκαστος στο είδος του κοριτσάκι μου!! Το ίδιο ισχύει για όλες τις ειδικότητες έτσι..;!

Σε ευχαριστώ πόλυ κορίτσι μου για ολα.. μου είπε να παω στον τσοκανελη 🙄 για τις εξετάσεις... αχ αγχώθηκα λίγο.. μετα θα πάμε στο νοσοκομείο και θα τον βρούμε, οπότε εκεί που θα τον δω, δεν θα πληρώσω επίσκεψη? Να μην ρωτήσω πόσα χρωστάω,?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η Katerinaki83 είπε:

Αν πάρεις τηλέφωνο και ζητήσεις να μιλήσεις με το εμβρυολογικο θα σου πουν ακριβώς ποιότητα .

3 ΑΑ μου είπε, τα όσπρια μου ήρθαν στο μυαλό. Δεν ξέρω άν είναι καλή ποιότητα,επίσης απο το γραφείο της γιατρού μου ειπαν οτι ελέγχουν και το σπέρμα ποσοτικά πριν την γονιμοποίηση ισχύει ή τα ρίχνουν όλα μαζί και οτι γίνει;;;χααχχαχχ τρελαίνομαι σιγά σιγά δεν με βλέπω καλά...🤪

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Κατεριναπαπ είπε:

Σε ευχαριστώ πόλυ κορίτσι μου για ολα.. μου είπε να παω στον τσοκανελη 🙄 για τις εξετάσεις... αχ αγχώθηκα λίγο.. μετα θα πάμε στο νοσοκομείο και θα τον βρούμε, οπότε εκεί που θα τον δω, δεν θα πληρώσω επίσκεψη? Να μην ρωτήσω πόσα χρωστάω,?

Δεν ξέρω ποιος είναι ο Τσοκανελης, ψαξ'το! Πάρε τηλέφωνο δες αν είναι συμβεβλημένοι με ΕΟΠΥΥ και αν ναι πάρε ξανά το Σοφικίτη να σας τα γράψει ότι σας ζήτησε.. δεν ξέρω αν έχετε και άυλη..

Στο νοσοκομείο που θα πάτε για το ραντεβού εξαρτάται από το αν θα είναι πρωινό ή απογευματινό. Στο πρωινό ραντεβού θα ήταν παράνομο να σας ζητήσει να του δώσετε κάτι.. σε απογευματινό πληρώνεις την επίσκεψη. Ότι ισχύει δηλαδή με οποιοδήποτε άλλο ραντεβού σε γιατρό δημόσιου νοσοκομείου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Eva29 είπε:

Α και εσυ κανεις αβερκαπ οπως κι εγω !! Οι αβερκαπ ειναι βλαμμενες ακριβως!! για εμενα ηταν οι χειροτερες ενεσεις μακραν απο οσες ειχα κανει... ετσι ελεγα μεχρι που ξεκινησα τις αντιπηκτικες χαχαχα αυτες με τσουζουν!!! Σε προετοιμαζω!!! Αλλα εσυ δεν θα τις κανεις τις αβερκαπ μεχρι την εμβρυομεταφορα επομενως ε ? Ευτυχως!!

Εισαι στην τελικη ευθεια κοριτσακι μου ❤️ Πλησιαζουν οι μερες τι καλα!! :)

χαχαχαχα εγω ελεγα προχθες χιλιες φορεσ αρβεκαπ παρα clexane. στις αντιπηκτικες δυσκολευόμουν μέχρι να βρω το "κόλπ". Ενώ αρβεκαπ και μενοπουρ δεν με πονεσαν καθόλου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Kiddo είπε:

Δεν ξέρω ποιος είναι ο Τσοκανελης, ψαξ'το! Πάρε τηλέφωνο δες αν είναι συμβεβλημένοι με ΕΟΠΥΥ και αν ναι πάρε ξανά το Σοφικίτη να σας τα γράψει ότι σας ζήτησε.. δεν ξέρω αν έχετε και άυλη..

Στο νοσοκομείο που θα πάτε για το ραντεβού εξαρτάται από το αν θα είναι πρωινό ή απογευματινό. Στο πρωινό ραντεβού θα ήταν παράνομο να σας ζητήσει να του δώσετε κάτι.. σε απογευματινό πληρώνεις την επίσκεψη. Ότι ισχύει δηλαδή με οποιοδήποτε άλλο ραντεβού σε γιατρό δημόσιου νοσοκομείου.

Πρωί μου είπε να πάμε να τον βρούμε... πωωω τον έψαξα έχει και τιμοκατάλογο, αν είναι δυνατόν! Δλδ αυτές τις εξετάσεις, από οτι κατάλαβα μου ανέφερε 2, υπέρηχο και δείγμα θα πάρει δεν γίνονται στο νοσοκομείο? Τέλος πάντων τουλάχιστον απο οτι είδα η εξέταση δεν ξεπερνάει τα 50 ευρώ η κάθε μια.. κάτι μου λέει στο τέλος θα μας πει ο γιατρός χάρηκα γοα Την γνωριμία μια χαρά είναι ο σύζυγος καλά ξεμπερδέματα.. τουλάχιστον δεν θα έχω καμια αμφιβολία.. Ίσως μας προτείνει κατι ώστε να λειτουργήσει καλύτερα το σπέρμα Στην εξωσωματική 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Litsadi είπε:

Κορίτσια μου γειά σας πείτε μου σας παρακαλώ πριν ανεβάσω πίεση, πότε σας ενημερώνουν για την ποιότητα των γονιμοποιημενων ωαρίων σας; εμένα μου ειπαν για μία βλαστοκύστη που μπήκε στην κατάψυξη ότι είναι απλά καλής ποιότητας χωρίς να ξέρω άν είναι Α-Β ή οτιδήποτε άλλο λένε τέλος πάντων....

 

 

Εμένα δυστυχώς δεν με ενημέρωσαν τότε. Μου είπαν απλά πόσα γονιμοποιηθηκαν. Ούτε Α Β κτλ τίποτα. Δεν ήξερα και να ρωτήσω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια να σας ρωτήσω. Όσες έχετε κάνει ετ σας ζήτησαν να κάνετε scratching ενδομητρίου την δευτερη μερα του κυκλου;θα κάνω παράλληλα και ωοληψια μήπως παρουμε ένα ακόμα και μετά θα μεταφέρουμε δυο απο τα τρία που έχουμε ήδη από προηγούμενες ωοληψιες. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Κατεριναπαπ είπε:

Πρωί μου είπε να πάμε να τον βρούμε... πωωω τον έψαξα έχει και τιμοκατάλογο, αν είναι δυνατόν! Δλδ αυτές τις εξετάσεις, από οτι κατάλαβα μου ανέφερε 2, υπέρηχο και δείγμα θα πάρει δεν γίνονται στο νοσοκομείο? Τέλος πάντων τουλάχιστον απο οτι είδα η εξέταση δεν ξεπερνάει τα 50 ευρώ η κάθε μια.. κάτι μου λέει στο τέλος θα μας πει ο γιατρός χάρηκα γοα Την γνωριμία μια χαρά είναι ο σύζυγος καλά ξεμπερδέματα.. τουλάχιστον δεν θα έχω καμια αμφιβολία.. Ίσως μας προτείνει κατι ώστε να λειτουργήσει καλύτερα το σπέρμα Στην εξωσωματική 

Κοριτσάκι μου, θα στο πω με πολύ αγάπη, αλλά δεν καταλαβαίνω γιατί πελαγωνεις! Δεν ξέρω να σου απαντήσω σε κάτι άλλο.. πάρε τηλέφωνα και μάθε! Εάν είναι συμβεβλημένοι εκεί που σας έστειλε για τις εξετάσεις πάρε πίσω το Σοφικίτη και ζήτα του να στις γράψει! Αν δεν είναι πάρε πάλι τηλέφωνο το Σοφικίτη και ρώτησε τον αν γίνεται αυτές τις εξετάσεις να τις κάνετε μέσα στο νοσοκομείο ή να σου εξηγήσει για ποιο λόγο μπορεί να θέλει από εκεί συγκεκριμένα να γίνουν οι εξετάσεις. Μπορεί να το θεωρεί πιο αξιόπιστο! Αυτά μόνο ο ίδιος μπορεί να στα πει! 

Τέλος όσον αφορά το 50αρικο.. όταν στα πλαίσια της εξωσωματικής θα δίνεις εκατοστάρικα και χιλιάρικα, θα χτυπάς το κεφάλι σου που δεν έδωσες το 50ρικακι τότε (έτσι θα το θεωρείς πλέον) για να είστε σίγουροι πρίν ξεκινήσετε! Όπως και να έχει, να είσαι προετοιμασμένη ψυχολογικά για το πως θα φεύγουν τα λεφτά και χαμπάρι δεν θα το παίρνεις! Καλώς όρισες στο κόσμο μας!😂😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 36 λεπτά, ο/η hope501 είπε:

χαχαχαχα εγω ελεγα προχθες χιλιες φορεσ αρβεκαπ παρα clexane. στις αντιπηκτικες δυσκολευόμουν μέχρι να βρω το "κόλπ". Ενώ αρβεκαπ και μενοπουρ δεν με πονεσαν καθόλου.

Ποιο είναι το κόλπο για τις clexane γιατί εγώ ακόμη το ψάχνω! 🤪 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 49 λεπτά, ο/η Litsadi είπε:

3 ΑΑ μου είπε, τα όσπρια μου ήρθαν στο μυαλό. Δεν ξέρω άν είναι καλή ποιότητα,επίσης απο το γραφείο της γιατρού μου ειπαν οτι ελέγχουν και το σπέρμα ποσοτικά πριν την γονιμοποίηση ισχύει ή τα ρίχνουν όλα μαζί και οτι γίνει;;;χααχχαχχ τρελαίνομαι σιγά σιγά δεν με βλέπω καλά...🤪

Είναι άριστο ποιοτικά ! Το ΑΑ είναι το καλύτερο δεν υπάρχει καλύτερο. Αυτές οι βλαστοκυστες αα δίνουν εγκυμοσύνη μου είχε πει εμένα. Το νούμερο μπροστά δείχνει το μέγεθος και δεν έχει πολύ σημασία μου είχε πει. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Kiddo είπε:

Κοριτσάκι μου, θα στο πω με πολύ αγάπη, αλλά δεν καταλαβαίνω γιατί πελαγωνεις! Δεν ξέρω να σου απαντήσω σε κάτι άλλο.. πάρε τηλέφωνα και μάθε! Εάν είναι συμβεβλημένοι εκεί που σας έστειλε για τις εξετάσεις πάρε πίσω το Σοφικίτη και ζήτα του να στις γράψει! Αν δεν είναι πάρε πάλι τηλέφωνο το Σοφικίτη και ρώτησε τον αν γίνεται αυτές τις εξετάσεις να τις κάνετε μέσα στο νοσοκομείο ή να σου εξηγήσει για ποιο λόγο μπορεί να θέλει από εκεί συγκεκριμένα να γίνουν οι εξετάσεις. Μπορεί να το θεωρεί πιο αξιόπιστο! Αυτά μόνο ο ίδιος μπορεί να στα πει! 

Τέλος όσον αφορά το 50αρικο.. όταν στα πλαίσια της εξωσωματικής θα δίνεις εκατοστάρικα και χιλιάρικα, θα χτυπάς το κεφάλι σου που δεν έδωσες το 50ρικακι τότε (έτσι θα το θεωρείς πλέον) για να είστε σίγουροι πρίν ξεκινήσετε! Όπως και να έχει, να είσαι προετοιμασμένη ψυχολογικά για το πως θα φεύγουν τα λεφτά και χαμπάρι δεν θα το παίρνεις! Καλώς όρισες στο κόσμο μας!😂😂

Θα πάρω τηλ απ'ευθείας στον τσουκανελη και θα ρωτήσω.. σε ευχαριστώ και πάλι για όλα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Eva29 είπε:

Είναι άριστο ποιοτικά ! Το ΑΑ είναι το καλύτερο δεν υπάρχει καλύτερο. Αυτές οι βλαστοκυστες αα δίνουν εγκυμοσύνη μου είχε πει εμένα. Το νούμερο μπροστά δείχνει το μέγεθος και δεν έχει πολύ σημασία μου είχε πει. 

@Litsadi εμένα η μία βλαστοκυστη ήταν 3αα και η άλλη 4αα κ έπιασαν και οι δύο 

Ο γιατρός μου είχε πει ειναι άριστες δεν τις ξεχώρισε. Το μέγεθος δεν παίζει ρόλο δηλαδή το 3 η το 4 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Καλά πολύ καλά, καμία σχέση αλήθεια, καμένα άγχος πέρα από την αρχή λίγο μετά τπτ! Το άκρως αντίθετο με την πρώτη😅 αγοράκι περιμένω τώρα😊
    • Καλημέρα Μαριλού!!!! ☀️  Μπράβο κορίτσι μου!!! τέλειες οι εξετάσεις και ξεκινάς!!!!!! Με το καλό!!!! 🙏❤️😍
    • Καλημερα Νεφέλη μου!!! ☀️ Καλή αρχή στη διέγερσή σου και εύχομαι να πάνε όλα καλά μέχρι το τέλος!! 🙏❤️  βήμα βημα με εμπιστοσυνη στο γιατρο και πίστη θα γίνουν όλα!! το σωμα σου κάνει ό,τι καλύτερο μπορεί!! βοήθησε το κι εσυ όσο μπορεις και ευχομαι πολυ συντομα να μας πεις τα ευχαριστα! 🤞🥰
    • Καλημέρα κορίτσι μου! Σε καταλαβαίνω πάρα πολύ γιατί κι εγώ έχω τον ίδιο φόβο και το μωρό μου είναι ακριβώς στην ίδια ηλικία. Έχω δώσει μπισκοτάκι και πατημενη μπανάνα μόνο κι αυτά με πολύ φόβο. Δε γνωρίζω να σου απαντήσω αν μπορεί κάποιος να σε βοηθήσει σε αυτό, αλλά κάτι που βοήθησε πάρα πολύ εμένα και έχω πλέον περισσότερη σιγουριά όταν του δίνω κάτι, είναι ένα σεμινάριο πρώτων βοηθειών που παρακολούθησα. Με βοήθησε ουσιαστικά ψυχολογικά ότι - πέρα απ' το ότι τον προσέχω πολύ όταν τρώει (να μην πάει να μιλήσει, να μην κλαίει, να μη γελάει) - οτιδήποτε κι αν συμβεί ξέρω τι πρέπει να κάνω.
    • Καλημέρα κορίτσι μου! Κι εγώ δεν μπορούσα να κάνω τίποτα με τους εμετούς τους πρώτους μήνες. Το πρωί μόνο που σηκωνόμουν απ' το κρεβάτι, με έπιανε κατευθείαν έντονη ναυτία και πήγαινα για εμετό. Γι αυτό πέρναγα όλη τη μέρα ξαπλωμένη. Μόνο το βράδυ αισθανομουν λίγο καλύτερα και σηκωνόμουν. Έτρωγα 2-3 πολύ συγκεκριμένα πράγματα και το να τρως πολύ συχνά από πολύ λίγο νομίζω βοηθάει πολύ. Οπότε βρες κάτι που να μπορείς έστω λίγο να φας και φάε πολύ συχνά, μη μένεις πολλές ώρες νηστική γιατί χειροτερεύει η κατάσταση. Εγώ δεν έπαιρνα κάτι, οπότε δε γνωρίζω γι αυτό να σε βοηθήσω. Υπομονή, θα περάσει κι αυτό! Να πάνε όλα καλά στην εγκυμοσύνη σου και με το καλό! ❤️
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...