Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες Εξωσωματικής 2022🌺


Recommended Posts

στις πριν 7 λεπτά, ο/η JNtina είπε:

Κοριτσι μου κι εγω ειχα καφε και η εγκυμοσύνη μου συνεχίζεται μια χαρα! Να πας στο γιατρο σου να κανετε υπέρηχο και να το δειτε για να σου φυγει το αγχος!! 

Αχχ αυτό το άγχος..δε θα σταματήσει ποτέ! Εσύ είχες και πόνους μαζί με το καφέ; έχω ήπιους πόνους ιδιαίτερα όταν σηκώνομαι..φοβάμαι ακόμα και να περπατήσω μέσα στο σπίτι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Massa είπε:

Αχχ αυτό το άγχος..δε θα σταματήσει ποτέ! Εσύ είχες και πόνους μαζί με το καφέ; έχω ήπιους πόνους ιδιαίτερα όταν σηκώνομαι..φοβάμαι ακόμα και να περπατήσω μέσα στο σπίτι!

Μεγαλώνει η μήτρα σου κορίτσι μου, μην ανησυχείς.  Επειδή όμως δεν θα ησυχάσεις, να πας στον γιατρό σου να δείτε το μπεμπέ. Με τέτοια χοριακη σίγουρα θα δείτε σάκο. Και γενικότερα ο, τι μα ο, τι σε αγχώνει να παίρνεις τον γιατρο σου να του τα λες. Μην ντρέπεσαι.  Είναι λογικό το αγχος σου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Massa είπε:

Πιο πολύ φοβάμαι αυτό το ροζ που βλέπω σήμερα..οι ενοχλήσεις οκ..τις είχα και πριν.. πήρα τον γιατρό και μου είπε να πάω απόψε να δούμε..

Νιώθω βάρος όταν σηκώνομαι και φοβάμαι πολύ...

Μην φοβάσαι όλα καλά θα πάνε ! Πες μας όταν μπορέσεις πως πήγε... 🤞♥️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Taggeris είπε:

Κατάλαβα μην στεναχωριέσαι γτ κι εγώ στην πρώτη παλινδρομη από φυσική σύλληψη δεν ήξερα και δεν ζήτησα καρυότυπο εμβρύου. Γνώμη μου να πάρεις άλλη μια βλαστοκύστη με φυσικό κύκλο η με τροποποιημένο φυσικό και να τις βάλεις όλες μαζί πάλι με picsi. Θα έχεις ακόμα περισσότερες πιθανότητες επιτυχίας αφού είχες ήδη εμφυτεύσεις. Σε ποιο κέντρο είσαι;

Μόλις μίλησα με τον γιατρό τα ίδια μου είπε κ αυτός.

Να κάνω φυσικό ή τροποποιημένο φυσικό (θα εξαρτηθεί από τις ορμονολογικές 2ης μέρας) να μαζέψω άλλη μια βλαστοκύστη κ να τις μεταφέρουμε μαζί.

Εννοειται με picsi πάλι δεν αλλάζει αυτό.

Στον Σφακ. είμαι αυτή τη φορά.

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσι μου @BlackCatσυγχαρητήρια για τη βλαστοκυστη σου..αριστουχα..εγω επειδή έχω περάσει από φυσικούς κύκλους κ είναι τρελό παλούκι ψυχολογικά γιατί εγώ έκανα 2 ωοληψιες με φυσικό τροποποιημενο κύκλο με Femara που κάνει κ καλά ωαρια όπως λένε κ τα δικά μου ήταν ή ανώριμα ή άδεια.. Κ ήμουν 32. Έτσι πήρα την απόφαση να κάνω διέγερση με ενέσεις. Φυσικά η απόφαση είναι δική σου κ των γιατρών σου.. Αλλά το ένα παιδάκι σου καταψύχεται κ σε περιμένει!! Με το καλό σου εύχομαι!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Eva29 είπε:

Μην φοβάσαι όλα καλά θα πάνε ! Πες μας όταν μπορέσεις πως πήγε... 🤞♥️

Ευακι εσύ όταν έπαθες το εξωμητριο που πονουσες; ειχες αιμα;

Θα σας πω μολις έχω νεα...εννοείται..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Μεγαλώνει η μήτρα σου κορίτσι μου, μην ανησυχείς.  Επειδή όμως δεν θα ησυχάσεις, να πας στον γιατρό σου να δείτε το μπεμπέ. Με τέτοια χοριακη σίγουρα θα δείτε σάκο. Και γενικότερα ο, τι μα ο, τι σε αγχώνει να παίρνεις τον γιατρο σου να του τα λες. Μην ντρέπεσαι.  Είναι λογικό το αγχος σου.

Σε ευχαριστώ που με καθησυχάζεις.. μακάρι να πάνε όλα καλα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Tvz είπε:

Κορίτσι μου @BlackCatσυγχαρητήρια για τη βλαστοκυστη σου..αριστουχα..εγω επειδή έχω περάσει από φυσικούς κύκλους κ είναι τρελό παλούκι ψυχολογικά γιατί εγώ έκανα 2 ωοληψιες με φυσικό τροποποιημενο κύκλο με Femara που κάνει κ καλά ωαρια όπως λένε κ τα δικά μου ήταν ή ανώριμα ή άδεια.. Κ ήμουν 32. Έτσι πήρα την απόφαση να κάνω διέγερση με ενέσεις. Φυσικά η απόφαση είναι δική σου κ των γιατρών σου.. Αλλά το ένα παιδάκι σου καταψύχεται κ σε περιμένει!! Με το καλό σου εύχομαι!! 

Σε ευχαριστώ κορίτσι μου έχω περάσει και από τροποιημενο φυσικό κ πηρα δυο από τα οποία το 1 γονιμοποιηθηκε έφτασε 5ΒΒ κ μου έδωσε την 2η παλινδρομη 

Το μόνο που δεν έχω κάνει είναι τελείως φυσικό κ τώρα είμαι σε δίλημμα..
Για αυτό έχω ξαναπεί τα βλέπω με τα κυάλια τα έμβρυα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Massa είπε:

Σε ευχαριστώ που με καθησυχάζεις.. μακάρι να πάνε όλα καλα!

Μα θα πάνε όλα καλά! Ήρθε το θαυματακι σας! Κοίτα να το χαρείς και βγάλε από το μυαλό σου τις κακές σκέψεις για εξωμητρια κτλ. Με εξωμητριο δεν ανεβαίνει τόσο πολύ η χοριακη.  Και όπως έχω ξαναπεί το σύνηθες είναι να πηγαίνει καλά μια εγκυμοσύνη και όχι το αντίθετο.  Απλά επειδή εμείς εχουμε παλέψει πολύ και κάποιες από εμάς συνεχίζουμε να παλεύουμε,  για αυτό και ανησυχούμε τόσο πολύ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η BlackCat είπε:

Μόλις μίλησα με τον γιατρό τα ίδια μου είπε κ αυτός.

Να κάνω φυσικό ή τροποποιημένο φυσικό (θα εξαρτηθεί από τις ορμονολογικές 2ης μέρας) να μαζέψω άλλη μια βλαστοκύστη κ να τις μεταφέρουμε μαζί.

Εννοειται με picsi πάλι δεν αλλάζει αυτό.

Στον Σφακ. είμαι αυτή τη φορά.

 

Να σε ρωτήσω, ήσουν πριν στον Π... και τώρα πηγες στον Σφακ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η BlackCat είπε:

Σε ευχαριστώ κορίτσι μου έχω περάσει και από τροποιημενο φυσικό κ πηρα δυο από τα οποία το 1 γονιμοποιηθηκε έφτασε 5ΒΒ κ μου έδωσε την 2η παλινδρομη 

Το μόνο που δεν έχω κάνει είναι τελείως φυσικό κ τώρα είμαι σε δίλημμα..
Για αυτό έχω ξαναπεί τα βλέπω με τα κυάλια τα έμβρυα..

Ναι αλλά τώρα το μωράκι σου είναι εδώ και ούτε κυάλια ούτε τίποτα δεν χρειάζεσαι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Να σε ρωτήσω, ήσουν πριν στον Π... και τώρα πηγες στον Σφακ?

Όχι πριν ήμουν στο Ιασώ αλλά με δυο διαφορετικούς γιατρούς.

Οι πρώτες 2 ΕΤ με γιατρό Δημοσίου -συνεργάτη του Ιασώ και οι επόμενες 2 ΕΤ με μέλος του Διοικητικού του Ιασώ.

Στον Σφακ πήγα για φυσικούς και για picsi γιατί στο Ιασώ το σπερμα το προσπέρασαν τουλάχιστον δεν ασχολήθηκαν στο βαθμό που ήθελα.

Περασα κ από Μητέρα μια επίσκεψη αλλά δεν έκαναν picsi η απάντηση ήταν ότι δεν προσφέρει κάτι στην περίπτωση μας όποτε δεν το επέλεξα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Ναι αλλά τώρα το μωράκι σου είναι εδώ και ούτε κυάλια ούτε τίποτα δεν χρειάζεσαι.

Σε καρδουλωνω εσένα κ το ένστικτο σου ❤️❤️❤️🌈

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Να σε ρωτήσω, ήσουν πριν στον Π... και τώρα πηγες στον Σφακ?

Έχω περάσει και από το ΝΝΑ μια βόλτα χαχαχαχα

Έχω από εκεί μια κάποια εμπειρία μικρή βέβαια γιατί δεν εμεινα. Μετά από  2 επισκέψεις δεν συνέχισα.

Δεν ταίριαξαν οι χημείες μας με τον γιατρό κοντέψαμε να πλακωθούμε..

Ορεξη να έχεις να σου λέω ιστορίες 

6 χρόνια παλεύω από τα 34!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 58 λεπτά, ο/η Eva29 είπε:

Κορίτσι μου εγώ σου είπα τη γνώμη μου ! Και όπως σου είπε και ο γιατρός σου να μην ανησυχείς! Η χοριακη σου μου φαίνεται πολύ καλή ! 

Αν αγχώνεσαι για τα καφέ και τι σκέφτεσαι συνέχεια πήγαινε για έναν υπέρυχο μήπως δείτε σάκο κάτι έστω για να ηρεμήσεις. Ο γιατρός τι σου είπε σου έκλεισε για υπέρυχο η ακόμα ? 

Ενοχλήσεις κι εγώ έχω και μάλιστα πολλές ! Αφού αγχώθηκα κι εγώ !! 

Εσύ @Katerinaki83 έχεις ενοχλήσεις ? 

Κάτι νιώθω στην μήτρα αλλά τίποτα άλλο ούτε το στήθος μου είναι πρησμένο και εγώ ανχωμενη είμαι ούτως η άλλως .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η BlackCat είπε:

Μόλις μίλησα με τον γιατρό τα ίδια μου είπε κ αυτός.

Να κάνω φυσικό ή τροποποιημένο φυσικό (θα εξαρτηθεί από τις ορμονολογικές 2ης μέρας) να μαζέψω άλλη μια βλαστοκύστη κ να τις μεταφέρουμε μαζί.

Εννοειται με picsi πάλι δεν αλλάζει αυτό.

Στον Σφακ. είμαι αυτή τη φορά.

 

Να σε ρωτήσω κάτι τι είναι ο τροποποιημένος φυσιολογικός;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 45 λεπτά, ο/η Massa είπε:

@Παρασκευαιδου649 ήταν προχθές...Έχει αυξηθεί αρκετά, αλλά αυτό το ροζ τι είναι τωρα; 

Αρκετές κοπέλες αναφέρουν για αίμα και εγώ στις αρχές με τοσοοο αίμα γέμιζα σερβιέτες και έδειχνε ότι ανέβαινε.  Μόνο όταν έπεσε  χοριακη είπαμε τέλος πιο νωρις μπορεί να συμβεί. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Litsadi είπε:

Να σε ρωτήσω κάτι τι είναι ο τροποποιημένος φυσιολογικός;

Παίρνεις φεμαρα για 5 μέρες , συνεχίζεις με ενέσεις λίγες μονάδες (πχ150 ή 75) ,ovitrelle και ωοληψια 

η απλά με φεμαρα χωρίς άλλες ενέσεις ,ovitrelle, ωοληψια

ο τελείως φυσικός τίποτα ορμονολογικές ,υπερήχους, ovitrelle και πας για το 1 ωάριο του μήνα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 46 λεπτά, ο/η Taggeris είπε:

Πολύ σωστή σκέψη και αυτή. Μπράβο!

Εδω εγω που πάντα σκέφτομαι το μέλλον χαχαχα πάντα κάνω και τις παραπάνω σκέψεις. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η BlackCat είπε:

Σε ευχαριστώ κορίτσι μου έχω περάσει και από τροποιημενο φυσικό κ πηρα δυο από τα οποία το 1 γονιμοποιηθηκε έφτασε 5ΒΒ κ μου έδωσε την 2η παλινδρομη 

Το μόνο που δεν έχω κάνει είναι τελείως φυσικό κ τώρα είμαι σε δίλημμα..
Για αυτό έχω ξαναπεί τα βλέπω με τα κυάλια τα έμβρυα..

Προσπάθησε το οπότε για ένα μήνα κ βλέπεις τι αποτελέσματα θα παρεις..ετσι κ αλλιώς τώρα θα είναι καλύτερη η ψυχολογία σου, έχεις ήδη ένα κ σε περιμένει.. Μην το ξεχνάς αυτό.. Κ αφού τα κατάφεραν να γονιμοποιηθουν κ τα 4 γιατί να να μη γίνει κ με ένα του φυσικού κύκλου;; σκέψου θετικά κ όλα θα γίνουν.. Το πρώτο βήμα έγινε έτσι κ αλλιώς άριστο, άριστο στην κατάψυξη, περιμένει τη μανούλα του.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η BlackCat είπε:

Μόλις μίλησα με τον γιατρό τα ίδια μου είπε κ αυτός.

Να κάνω φυσικό ή τροποποιημένο φυσικό (θα εξαρτηθεί από τις ορμονολογικές 2ης μέρας) να μαζέψω άλλη μια βλαστοκύστη κ να τις μεταφέρουμε μαζί.

Εννοειται με picsi πάλι δεν αλλάζει αυτό.

Στον Σφακ. είμαι αυτή τη φορά.

 

Αα... πολυ καλός είναι σίγουρη επιτυχία ότι σου λέει ξέρει πολύ καλά γιατί στο λέει..  γνωστές μου πήγαν σε αυτόν από εδώ ... 

Εγω να σε ρωτήσω κάτι? Μετά την αποξεση ποσο καιρό σε πήρε για να έρθει η περίοδος? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Katerinaki83 είπε:

Κάτι νιώθω στην μήτρα αλλά τίποτα άλλο ούτε το στήθος μου είναι πρησμένο και εγώ ανχωμενη είμαι ούτως η άλλως .

Τα ίδια επομένως.... Έκανες χοριακη εχτές Πέμπτη ? Εχτές ήταν να κάνεις επαναληπτική σωστά ? Πως πήγε ? Έχεις κλείσει υπέρυχο?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Eva29 είπε:

Τα ίδια επομένως.... Έκανες χοριακη εχτές Πέμπτη ? Εχτές ήταν να κάνεις επαναληπτική σωστά ? Πως πήγε ? Έχεις κλείσει υπέρυχο?

Έκανα ήταν 1146 .αλλά μου είπαν για υπέρηχο μετά της 11 του μηνός πολύ μακριά μου φαίνεται .Μου είπαν κανε και μια χοριακη την Τετάρτη πολύ ψυχοφθόρο .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 32 λεπτά, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Αα... πολυ καλός είναι σίγουρη επιτυχία ότι σου λέει ξέρει πολύ καλά γιατί στο λέει..  γνωστές μου πήγαν σε αυτόν από εδώ ... 

Εγω να σε ρωτήσω κάτι? Μετά την αποξεση ποσο καιρό σε πήρε για να έρθει η περίοδος? 

Μακάρι γιατί μετά από τόσους γιατρούς τους κρίνω πλέον από το αποτέλεσμα..

Την πρώτη φορά που το 10w 5d αδιαθέτησα στις 45 ημέρες και μετά από 2 μήνες είχα μια ανωμαλία στον κύκλο κ  μέσα στο μήνα αδιαθέτησα δυο φορές.

Στην δεύτερη απόξεση επειδή δεν είχε προχωρήσει η κύηση πολύ δηλαδή έφτασα μέχρι 6w 5d αρχές 7ης δηλαδή νομίζω στις 20-25 ημέρες αν θυμάμαι καλά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Katerinaki83 είπε:

Έκανα ήταν 1146 .αλλά μου είπαν για υπέρηχο μετά της 11 του μηνός πολύ μακριά μου φαίνεται .Μου είπαν κανε και μια χοριακη την Τετάρτη πολύ ψυχοφθόρο .

Ποσό θα είσαι τότε; Στις 11/10;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...