Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες Εξωσωματικής 2022🌺


Recommended Posts

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Tvz είπε:

Πωπω τίποτα δεν παρέχουν οι Γερμανοί, ούτε για γέννα να πήγαινες.. Λογικά για να μη σου αναφέρουν τίποτα στη λίστα μπορεί να δίνουν ποδοναρια, αλλά πάρε κ μια σαγιονάρα για καλό κ για κακό.. Εμείς στην Ελλάδα πάμε κυρίες, την τσαντουλα μας κ τπτ άλλο, μας δίνουν εκει ρούχα, ποδοναρια, σερβιέτες τα πάντα.. Τώρα την πέτσετα τι θα την κάνεις δεν ξέρω, μήπως σε βάλουν να κάνεις μπάνιο;; 

Έλα ντε.... Τόσα λεφτά όμως που δίνουμε φαντάζεσαι να μας λέγανε να τα φέρουμε εμείς από το σπίτι όλα αυτά τα πράγματα? Αυτό έλειπε! 😋

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 40 λεπτά, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Και εδώ δεν κάνουν έλεγχο στην εγκυμοσύνη μόνο.αλλα στο κέντρο δεν νομίζω να κάναμε (βασικα μέσω δώσει αίμα κτλ αλλά δεν μας δίνουν εξετάσεις οπότε δεν ξέρω τι και πως ήταν μέσα το μόνο ότι όλα καλά και δεν υπάρχει θεμα) 

Τωρα που το λες το ένα χάπι που μου έδωσε απ την αρχή είναι σαν ασπιρίνη και γράφει για θρομβους μάλλον προληπτικά. Ευχαριστώ πολύ  για τις απαντήσεις. 

Με πιάσανε τα κλάματα από χαρά άγχος και από όλες σας που με σκέφτεστε και που σας ζαλίζω αλλά έχετε την όρεξη και με απαντάτε.  :-)

Με το καλο για αυριο!!!!! Ευχομαι να μαζέψεις πολλα αυγουλακια!!! Καλη επιτυχια!!! 🥚❤️🥰🥚🍀

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Σουρωτηρακι  πω   τελειοοο το κρατάω... 

καλη επιτυχια να εχεις αυριο κοριτσι μου🧿 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια να σας ρωτήσω, πόσα χάπια οιστραδιόλης παίρνετε στην προετοιμασία εμβρυομεταφορας? Εμένα μου είπε 3 την ημέρα. Πρωί - μεσημέρι - βράδυ. Ήθελα να ρωτήσω επίσης τα παίρνουμε μετά το φαγητό η νηστικες? Πως απορροφούνται καλύτερα? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Eva29 είπε:

Κορίτσια να σας ρωτήσω, πόσα χάπια οιστραδιόλης παίρνετε στην προετοιμασία εμβρυομεταφορας? Εμένα μου είπε 3 την ημέρα. Πρωί - μεσημέρι - βράδυ. Ήθελα να ρωτήσω επίσης τα παίρνουμε μετά το φαγητό η νηστικες? Πως απορροφούνται καλύτερα? 

Εγώ για τις τέσσερις πρώτες μέρες έπαιρνα 2 και μετά μου τα έκανε 3 και τόσα παίρνω και μέχρι  τώρα..δεν είναι στάνταρ ιδια η δόση πάντως για όλες μας να ξέρεις έχω ακούσει διαφορετικά πράγματα από κοριτσια.. για φαγητό δεν μου είχε πει κάτι δεν ξέρω αν παίζει ρόλο εγώ τα παίρνω όπως να ναι και όλα καλά πάνε..τα ξεκίνησες?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Sandyb είπε:

Εγώ για τις τέσσερις πρώτες μέρες έπαιρνα 2 και μετά μου τα έκανε 3 και τόσα παίρνω και μέχρι  τώρα..δεν είναι στάνταρ ιδια η δόση πάντως για όλες μας να ξέρεις έχω ακούσει διαφορετικά πράγματα από κοριτσια.. για φαγητό δεν μου είχε πει κάτι δεν ξέρω αν παίζει ρόλο εγώ τα παίρνω όπως να ναι και όλα καλά πάνε..τα ξεκίνησες?

Σε ευχαριστώ πολύ!! Ναι τα ξεκίνησα σήμερα και προσπαθώ να τα οργανώσω στο μυαλό μου όλα τώρα... Κι εγώ όπως να είναι τα πήρα σήμερα το ένα μετά το φαγητό το άλλο πριν δεν ήξερα και λέω κάτσε να ρωτήσω τα κορίτσια μήπως έχει σημασία.... Ο γιατρός δεν μου είπε κάτι αλλά δεν τον ρώτησα κι όλας...

Πωπω μέχρι τώρα τα παίρνεις ε ? Πολύ χάπι... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Ετοιμαζο τσαντουλα για αύριο

 

Γράφει χρειάζομαι κουβερτούλα, καλτσες μακρυά μπλούζα με κοντά μανίκια (λέω να φοράω ένα μακό φόρεμα είναι οκ??🤔) , σερβιέτες και πετσέτα (εδω αγχώθηκα τι τι θέλω την πετσέτα?? Και κάτι ακόμα εγω ειμαι σιχασιαρα θέλω σαγιονάρα κάτι πως θα πάω ως την καρέκλα? Λέτε να δίνουν αυτά μιας χρήσης? Πολλά ρωτάω ε?? 

Καλή επιτυχία καλή μου!! Να πάνε όλα καλά ευχομαι!! Πολλά πολλά αυγουλακια κι όλα να γονιμοποιηθούν με το καλό!! Ενημέρωσε μας!! ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Eva29 είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ!! Ναι τα ξεκίνησα σήμερα και προσπαθώ να τα οργανώσω στο μυαλό μου όλα τώρα... Κι εγώ όπως να είναι τα πήρα σήμερα το ένα μετά το φαγητό το άλλο πριν δεν ήξερα και λέω κάτσε να ρωτήσω τα κορίτσια μήπως έχει σημασία.... Ο γιατρός δεν μου είπε κάτι αλλά δεν τον ρώτησα κι όλας...

Πωπω μέχρι τώρα τα παίρνεις ε ? Πολύ χάπι... 

Άσε άσε.. έχω εφαρμογή στο κινητό και μου χτυπάει υπενθύμιση για χάπια και ενέσεις γιατί είμαι και ξεχασιαρα γενικά.. δεν ξέρω να σου πω την αλήθεια μέχρι πότε τα παίρνουμε, κάτι διάβασα εδώ όλο το πρώτο τρίμηνο όπως και την προγεστερόνη αλλά θα ρωτήσω και το γιατρό πρώτα ο Θεός την Πέμπτη να δούμε τι γίνεται.. θα τα οργανώσεις μην ανησυχείς τώρα μόνο αυτά δεν παιρνεις? Αργότερα όταν μπήκαν οι προγεστερόνες εγώ χάθηκα λιγο αλλά εντάξει τι να κάνουμε ότι είναι θα το συνηθίσουμε..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Sandyb είπε:

Άσε άσε.. έχω εφαρμογή στο κινητό και μου χτυπάει υπενθύμιση για χάπια και ενέσεις γιατί είμαι και ξεχασιαρα γενικά.. δεν ξέρω να σου πω την αλήθεια μέχρι πότε τα παίρνουμε, κάτι διάβασα εδώ όλο το πρώτο τρίμηνο όπως και την προγεστερόνη αλλά θα ρωτήσω και το γιατρό πρώτα ο Θεός την Πέμπτη να δούμε τι γίνεται.. θα τα οργανώσεις μην ανησυχείς τώρα μόνο αυτά δεν παιρνεις? Αργότερα όταν μπήκαν οι προγεστερόνες εγώ χάθηκα λιγο αλλά εντάξει τι να κάνουμε ότι είναι θα το συνηθίσουμε..

Πολύ καλή η ιδέα σου για τα ξυπνητήρια έτσι θα το κάνω κι εγώ ! Γιατί μου φαίνεται θα χαθώ στη πορεία, με τόσο χάπι θα νομίζω ότι έχω πάρει πχ και τα 3 και θα είναι από άλλη μέρα το σκηνικό στο μυαλό μου !χαχα 

Κάνω το πρωί αβερκαπ ένεση, βάζω αυτοκόλλητο οιστραδιόλη, χάπι οιστραδιόλης, χάπι salospir, filicine και βιταμίνη d. My morning routine 😂 

Μετά θα προστεθεί και η προγεστερόνη καλά κρασιά !! 

Τώρα την προγεστερόνη την παίρνεις σε ενέσιμη μορφή καθημερινά??? Θα πάθω σοκ !!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η Eva29 είπε:

Πολύ καλή η ιδέα σου για τα ξυπνητήρια έτσι θα το κάνω κι εγώ ! Γιατί μου φαίνεται θα χαθώ στη πορεία, με τόσο χάπι θα νομίζω ότι έχω πάρει πχ και τα 3 και θα είναι από άλλη μέρα το σκηνικό στο μυαλό μου !χαχα 

Κάνω το πρωί αβερκαπ ένεση, βάζω αυτοκόλλητο οιστραδιόλη, χάπι οιστραδιόλης, χάπι salospir, filicine και βιταμίνη d. My morning routine 😂 

Μετά θα προστεθεί και η προγεστερόνη καλά κρασιά !! 

Τώρα την προγεστερόνη την παίρνεις σε ενέσιμη μορφή καθημερινά??? Θα πάθω σοκ !!! 

Α εσύ παίρνεις ήδη πολλά καλέ... Ναι προγεστερόνη κάνω μια ένεση prolutex τη μέρα + 3 utrogestan.. απλά κάνω και δεύτερη ένεση κάθε μέρα αντιπηκτική..η οδηγία της αιματολογου ήταν να μην πάρω salospir αλλά να ξεκινήσω inohep ενέσεις τη μέρα της έμβρυομεταφοράς.. δεν έχω ιδέα πότε δίνουν το ένα και πότε το άλλο αλλά την φορτώθηκα την ενεσουλα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Sandyb είπε:

Α εσύ παίρνεις ήδη πολλά καλέ... Ναι προγεστερόνη κάνω μια ένεση prolutex τη μέρα + 3 utrogestan.. απλά κάνω και δεύτερη ένεση κάθε μέρα αντιπηκτική..η οδηγία της αιματολογου ήταν να μην πάρω salospir αλλά να ξεκινήσω inohep ενέσεις τη μέρα της έμβρυομεταφοράς.. δεν έχω ιδέα πότε δίνουν το ένα και πότε το άλλο αλλά την φορτώθηκα την ενεσουλα..

Ωχ... Υπομονή κορίτσι μου χαλάλι... παίρνεις και εσύ πολλά ακόμα... Αλλά τι να κάνουμε θα το συνηθίσουμε για το θαυματακι μας 🥰 

Καλημέρα !! 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η troia είπε:

 

:-) κορίτσια μόλις έμαθα ποσα ωαρια πήραμε 11 μου είπε όμως τα 10 υπολογίζουμε γιατί το ένα δεν ήταν καλό. 

Αυριο θα μάθω ποσα προχωράνε και ποτε θα κάνουμε την εμβρυομεταφορα.  

Νιωθω τσιμπήματα στην κοιλια. :-) αλλά είμαι οκ. Έριξα ένα ύπνο τελειοο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

:-) κορίτσια μόλις έμαθα ποσα ωαρια πήραμε 11 μου είπε όμως τα 10 υπολογίζουμε γιατί το ένα δεν ήταν καλό. 

Αυριο θα μάθω ποσα προχωράνε και ποτε θα κάνουμε την εμβρυομεταφορα.  

Νιωθω τσιμπήματα στην κοιλια. :-) αλλά είμαι οκ. Έριξα ένα ύπνο τελειοο. 

Σουπερ!!!! Μπραβο κοριτσι μου!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

:-) κορίτσια μόλις έμαθα ποσα ωαρια πήραμε 11 μου είπε όμως τα 10 υπολογίζουμε γιατί το ένα δεν ήταν καλό. 

Αυριο θα μάθω ποσα προχωράνε και ποτε θα κάνουμε την εμβρυομεταφορα.  

Νιωθω τσιμπήματα στην κοιλια. :-) αλλά είμαι οκ. Έριξα ένα ύπνο τελειοο. 

Τέλεια τα πήγατε!! Μπράβο.. καλές γονιμοποιήσεις...❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

:-) κορίτσια μόλις έμαθα ποσα ωαρια πήραμε 11 μου είπε όμως τα 10 υπολογίζουμε γιατί το ένα δεν ήταν καλό. 

Αυριο θα μάθω ποσα προχωράνε και ποτε θα κάνουμε την εμβρυομεταφορα.  

Νιωθω τσιμπήματα στην κοιλια. :-) αλλά είμαι οκ. Έριξα ένα ύπνο τελειοο. 

Τέλεια κοπέλα μου ! Καλές γονιμοποιήσεις τώρα ♥️🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

:-) κορίτσια μόλις έμαθα ποσα ωαρια πήραμε 11 μου είπε όμως τα 10 υπολογίζουμε γιατί το ένα δεν ήταν καλό. 

Αυριο θα μάθω ποσα προχωράνε και ποτε θα κάνουμε την εμβρυομεταφορα.  

Νιωθω τσιμπήματα στην κοιλια. :-) αλλά είμαι οκ. Έριξα ένα ύπνο τελειοο. 

Τέλεια! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Sandyb είπε:

Άσε άσε.. έχω εφαρμογή στο κινητό και μου χτυπάει υπενθύμιση για χάπια και ενέσεις γιατί είμαι και ξεχασιαρα γενικά.. δεν ξέρω να σου πω την αλήθεια μέχρι πότε τα παίρνουμε, κάτι διάβασα εδώ όλο το πρώτο τρίμηνο όπως και την προγεστερόνη αλλά θα ρωτήσω και το γιατρό πρώτα ο Θεός την Πέμπτη να δούμε τι γίνεται.. θα τα οργανώσεις μην ανησυχείς τώρα μόνο αυτά δεν παιρνεις? Αργότερα όταν μπήκαν οι προγεστερόνες εγώ χάθηκα λιγο αλλά εντάξει τι να κάνουμε ότι είναι θα το συνηθίσουμε..

Εμένα την οιστραδιολη μου τη σταμάτησε ο γιατρός βαθμιαία από τον πρώτο υπέρηχο κ μετά κ μέχρι που μπήκα 6η εβδομάδα είχα πάρει κ το τελευταίο.. Τώρα μου έχει μείνει μόνο η προγεστερονη.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 40 λεπτά, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

:-) κορίτσια μόλις έμαθα ποσα ωαρια πήραμε 11 μου είπε όμως τα 10 υπολογίζουμε γιατί το ένα δεν ήταν καλό. 

Αυριο θα μάθω ποσα προχωράνε και ποτε θα κάνουμε την εμβρυομεταφορα.  

Νιωθω τσιμπήματα στην κοιλια. :-) αλλά είμαι οκ. Έριξα ένα ύπνο τελειοο. 

Ζητά παραπάνω παυσίπονα αν πονάς πολύ, μην τα λυπηθείς για να είσαι καλά κ την υπόλοιπη μέρα!! Καλές γονιμοποιησεις σου εύχομαι!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Eva29 είπε:

Πολύ καλή η ιδέα σου για τα ξυπνητήρια έτσι θα το κάνω κι εγώ ! Γιατί μου φαίνεται θα χαθώ στη πορεία, με τόσο χάπι θα νομίζω ότι έχω πάρει πχ και τα 3 και θα είναι από άλλη μέρα το σκηνικό στο μυαλό μου !χαχα 

Κάνω το πρωί αβερκαπ ένεση, βάζω αυτοκόλλητο οιστραδιόλη, χάπι οιστραδιόλης, χάπι salospir, filicine και βιταμίνη d. My morning routine 😂 

Μετά θα προστεθεί και η προγεστερόνη καλά κρασιά !! 

Τώρα την προγεστερόνη την παίρνεις σε ενέσιμη μορφή καθημερινά??? Θα πάθω σοκ !!! 

Όλα το πρωί τα παίρνεις; δε μοιράζεις τουλάχιστον τα filicine και vitamin d μέσα στην ημέρα; ή βιταμίνη d για καλύτερη απορρόφηση λένε μετά το φαγητό πως πρέπει να την παίρνεις.. Κ προγεστερονη θα παίρνεις κ άλλα 3 σίγουρα, εγώ παίρνω 5 κ κάνω κ ενέσεις κ βάζω κ υποθετα.. Αλλά τα πρώτα ας πούμε βάζω ξυπνητήρι κ τα παίρνω στις 7 το πρωί κ ξανά κοιμάμαι για να μη μαζεύονται πολλά μέσα στη μέρα κ να απορροφάται κ το υπόθετο.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστώ πολύ  κορίτσια θα σας απαντήσω λιγακι αργότερα γιατί τώρα είμαι σε φάση ζαλάδα κτλ 

Πειραμε και το σπέρμα διάγραμμα αλλά δεν το έχω ψάξει ακόμα τι φάση παίζει γράφει αλλά δεν λαταλαβαινω τωρα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Tvz είπε:

Εμένα την οιστραδιολη μου τη σταμάτησε ο γιατρός βαθμιαία από τον πρώτο υπέρηχο κ μετά κ μέχρι που μπήκα 6η εβδομάδα είχα πάρει κ το τελευταίο.. Τώρα μου έχει μείνει μόνο η προγεστερονη.. 

Αχ αλήθεια? Δεν ξέρω εδώ το είχα διαβάσει για όλο το πρώτο τρίμηνο.. εγώ διανύω ήδη την 6η εβδομάδα, είμαι 5ε και 3η σήμερα, και όταν του έστειλα την αγωγή που παίρνω μου είπε να τα συνεχίσω όλα κανονικά..τώρα αύριο που θα πάω για υπέρηχο θα δω αν θα μου αλλάξει κάτι..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 54 λεπτά, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

:-) κορίτσια μόλις έμαθα ποσα ωαρια πήραμε 11 μου είπε όμως τα 10 υπολογίζουμε γιατί το ένα δεν ήταν καλό. 

Αυριο θα μάθω ποσα προχωράνε και ποτε θα κάνουμε την εμβρυομεταφορα.  

Νιωθω τσιμπήματα στην κοιλια. :-) αλλά είμαι οκ. Έριξα ένα ύπνο τελειοο. 

Μπράβο αγάπη....τα πήγες υπέροχα..... άντε καλές γονιμοποιησεις τώρα....👏👏👏❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...