Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες Εξωσωματικής 2022🌺


Recommended Posts

στις πριν 1 λεπτό, ο/η JNtina είπε:

Ευχομαι σύντομα να κόψουμε ολες το νήμα του τερματισμού κοριτσι μου γιατι οντως πολυ κουραστικός και ψυχοφθόρος αυτος ο μαραθώνιος!!! 

Πολύ σύντομα!! Και του χρόνου τέτοιο καιρό θα κανονίσουμε όλες συνάντηση με τα καρότσια χάχα.. Όπως κάνουν οι χαρλεαδες 😂😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η JNtina είπε:

Ναι ολα παίζουν σε αυτη τη μάχη που δίνουμε!!! 
Εγω την προηγούμενη ειχα 10 προχώρησαν τα 7 και τελικα καταψύξαμε τα 4 καλυτερα! 
Σημερα ειχα ωοληψια με μίνι πρωτόκολλο και πηρα 6 ελπιζω να εχω καλα αποτελέσματα!!! 

Καλα αποτελέσματα!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Apol είπε:

Βλαστοκυστες και τα 4;νομίζω είναι πολύ καλά 6 με μίνι πρωτόκολλο έτσι δεν ειναι; εύχομαι να είναι ώριμα και τα 6!!!

Βλαστοκυστες και τα 4! Κι ο εξωσωματικός το ιδιο μου ειπε οτι ειναι καλός αριθμός για μίνι... ευχομαι να προχωρήσουν κι αυτα!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η Apol είπε:

Πολύ σύντομα!! Και του χρόνου τέτοιο καιρό θα κανονίσουμε όλες συνάντηση με τα καρότσια χάχα.. Όπως κάνουν οι χαρλεαδες 😂😂

Ποοοοολυ σωστή!!!! Να συναντηθούμε να γεμίσει ο τόπος μπεμπεδιλα!!! ❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Apol είπε:

Κορίτσια μου είμαι εδώ και είμαι χαρούμενη!!! Μόλις με ενημέρωσαν ότι καταψυχθηκαν 5 βλαστοκύστες πάρα πολύ καλής ποιότητας τα υπόλοιπα εμβρυακια μας έμειναν πίσω δηλ αλλά 8 και 2 τα αφήνουν για αύριο μήπως και άλλα δεν έχουμε ελπίδες.. Όποτε 5!!!! Δεν είναι πολύ καλός αριθμός;;; 

Μόνο καλός;

στις πριν 1 ώρα, ο/η JNtina είπε:

Ναι ολα παίζουν σε αυτη τη μάχη που δίνουμε!!! 
Εγω την προηγούμενη ειχα 10 προχώρησαν τα 7 και τελικα καταψύξαμε τα 4 καλυτερα! 
Σημερα ειχα ωοληψια με μίνι πρωτόκολλο και πηρα 6 ελπιζω να εχω καλα αποτελέσματα!!! 

Σε μίνι πρωτόκολλο 6;;; Φτου Φτου.

Μπράβο ρε κορίτσια. Τι νούμερα είναι αυτά;;;να σκέφτεστε ότι μέσα σαυτά θα είναι κ τα μελλοντικά μπεμπεδακια σας!!! Μπράβο!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η xrysasoul είπε:

Καλημέρα σας. Σας βρήκα από χθες κ διαβάζω τα μνμ σας κ εύχομαι σε όλες σας σύντομα με ένα μωράκι ❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️ θα τα καταφέρετε πίστη κ δύναμη. 

Να σας πω πως έπιασα το πρώτο μου παιδάκι. Έχω θέμα με τις πολυκυστικες, περίοδο κάθε 45 με 50 μέρες μπορεί κ παραπάνω κ πλέον μετά την γέννα η περίοδος μπορεί να κάνει κ 2,5 μήνες δυστυχώς. Σπέρμα μέτριο του συζύγου. Είχα 2 χρόνια επαφές αλλά τπτ. Ξεκίνησα να κάνω σπερματεχγυση 3 φορές με χάπια σερπαφαρ κ την ένεση ovitrelle κ cyclacur αλλά τπτ πάλι αρνητικές χοριακες κ πλέον είχα χάσει κάθε ελπίδα κ την 4 φορά κάναμε σπερματεχγυση ξεκίνησα σερπαφαρ μου έδωσε να κάνω την πιο μικρή δόση gonal για 3 μέρες η 4 δν θυμάμαι κ ovitrelle. Έπαθα υπερδιεγερση ωοθηκών μου είπε ότι μάλλον θα έχουμε θετικη χοριακη, υπέφερα 2 εβδομάδες γιατί έκανα συλλογή υγρού στη κοιλιά πήγα νοσοκομείο γιατί φοβήθηκα κ εν τέλη είχα μείνει έγκυος. 

Τώρα 2 χρόνια μετά τη γέννα πάλι δν μπορώ να μείνω έγκυος κ σκέφτομαι να μπω στη ίδια διαδικασία αλλά φοβάμαι μην πάθω τα ίδια κ δουλεύω πλέον κ δν μπορώ να καθησω λίγες μέρες. 

Έχει πάθει κάποια κοπέλα υπερδιεγερση κ πως το περασε? Υπόψην γράφω εδώ γιατί γνωρίζω ότι η gonal είναι ένεση εξωσωματικής απλά δν γνωρίζω την διαδικασία εξωσωματικής κ θα ήθελα να μου την πείτε. Σας ευχαριστώ πολύ. 

Καλό υπόλοιπο ημέρας. 

Αρχικά καλώς ήρθες 😁 να χαίρεσαι το Μωρακι σου. Εγώ δεν έχω γνώση από υπερδιέγερση για να σε βοηθησω. Σου εύχομαι όμως σύντομα να αποκτήσεις και το 2ο 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να ρωτήσω κάτι που με απασχολεί. Όσες κάνατε εμβρυομεταφορα από κατάψυξη σε φυσικό κύκλο, κάθε πότε σας παρακολουθούσε ο γιατρός σας με υπέρηχο; Με έχει προβληματίσει ότι τελευταία φορά με είδε την Παρασκευή (3 φορές από τη μέρα που ξεκίνησα τα cyclacur***)  και πάμε για εμβρυομεταφορα μεθαύριο. Δεν θα έπρεπε 1-2 μέρες πριν να δει το ενδομήτριο αντί για μια εβδομάδα πριν; 
 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Apol είπε:

Κορίτσια μου είμαι εδώ και είμαι χαρούμενη!!! Μόλις με ενημέρωσαν ότι καταψυχθηκαν 5 βλαστοκύστες πάρα πολύ καλής ποιότητας τα υπόλοιπα εμβρυακια μας έμειναν πίσω δηλ αλλά 8 και 2 τα αφήνουν για αύριο μήπως και άλλα δεν έχουμε ελπίδες.. Όποτε 5!!!! Δεν είναι πολύ καλός αριθμός;;; 

Τελεια! Πηγες πολυ καλα!! Ενα απο αυτα ειναι το/α μωρακι/α σου και σε περιμενει να το βαλεις!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η JNtina είπε:

Ναι ολα παίζουν σε αυτη τη μάχη που δίνουμε!!! 
Εγω την προηγούμενη ειχα 10 προχώρησαν τα 7 και τελικα καταψύξαμε τα 4 καλυτερα! 
Σημερα ειχα ωοληψια με μίνι πρωτόκολλο και πηρα 6 ελπιζω να εχω καλα αποτελέσματα!!! 

Πολυ καλα με μινι πρωτοκολλο! Ευχομαι καλες γονιμοποιησεις τωρα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια μου τα δικα μου νεα ειναι τα εξης.. αδιαθετησα πρωτη φορα μετα την αποβολη, ευτυχως εγκαιρως για να κανω τις εξετασεις για την επιτροπη. Εχω μια ανησυχια ομως γιατι οι ορμονικες την 2η μερα ειναι λιγο αλλα ντ αλλων. Η Ε2 ειναι 151, η FSH ειναι 1,15 (κατω απο τα ορια τα φυσιολογικα) κ η LH 1,12, προγεστερ 0,5 και εκανα κ πρωτη φορα προλακτινη 22,5 (δεν ξερω αν ειναι καλη). 

Εχει καμια κοπελα ιδεα απο τιμες να μου πει αν ειναι καλες, λετε να ειναι λογω εγκυμοσυνης κ αποβολης ετσι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η N.Angel είπε:

Κοριτσια μου τα δικα μου νεα ειναι τα εξης.. αδιαθετησα πρωτη φορα μετα την αποβολη, ευτυχως εγκαιρως για να κανω τις εξετασεις για την επιτροπη. Εχω μια ανησυχια ομως γιατι οι ορμονικες την 2η μερα ειναι λιγο αλλα ντ αλλων. Η Ε2 ειναι 151, η FSH ειναι 1,15 (κατω απο τα ορια τα φυσιολογικα) κ η LH 1,12, προγεστερ 0,5 και εκανα κ πρωτη φορα προλακτινη 22,5 (δεν ξερω αν ειναι καλη). 

Εχει καμια κοπελα ιδεα απο τιμες να μου πει αν ειναι καλες, λετε να ειναι λογω εγκυμοσυνης κ αποβολης ετσι?

Αδιαθετησες? ωραία θα προλάβεις ευτυχως... (τι φτάσαμε να λέμε Παναγία μου). Όντως είναι περιεργα τα αποτελέσματα σου αλλά πιστεύω να είναι από την εγκυμοσύνη και την αποβολή μίλησες με το γιατρό? Η προλακτινη καλούτσικη είναι πάντως να ξέρεις ότι ανεβαίνει λίγο και από αγχος, είναι μέσα στα όρια?γιατι παίζουν λίγο σε κάθε εργαστήριο.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Sandyb είπε:

Αδιαθετησες? ωραία θα προλάβεις ευτυχως... (τι φτάσαμε να λέμε Παναγία μου). Όντως είναι περιεργα τα αποτελέσματα σου αλλά πιστεύω να είναι από την εγκυμοσύνη και την αποβολή μίλησες με το γιατρό? Η προλακτινη καλούτσικη είναι πάντως να ξέρεις ότι ανεβαίνει λίγο και από αγχος, είναι μέσα στα όρια?γιατι παίζουν λίγο σε κάθε εργαστήριο.. 

Ναι γιατι επεσε η χοριακη! Βεβαια απο ροη δεν εχω κ τοσο πολυ αλλα εχω αιμα κανονικα ευτυχως. η προλακτινη ειναι στα ορια απο οτι ειδα, ειναι μεχρι 26 τουλαχιστον στο συγκεκριμενο εργαστηριο. Ακομα δεν μιλησα με τον γιατρο μαλλον αυριο θα παρω να ρωτησω, αλλα η Ε2 δεν ειναι πολυ μεγαλη για 2η μερα? Εντωμεταξη εκανα κ για θυροειδη, δεν βγηκαν ολες, η TSH k FT4 ηταν καλες αλλα η Anti-TPO ηταν πανω απο το οριο. Θα παω την αλλη βδομαδα στην ενδοκρινολογο να τα δει. Ελπιζω να μην εχω θεμα με την επιτροπη με τις τιμες που εχω..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η elena0212 είπε:

Μόνο καλός;

Σε μίνι πρωτόκολλο 6;;; Φτου Φτου.

Μπράβο ρε κορίτσια. Τι νούμερα είναι αυτά;;;να σκέφτεστε ότι μέσα σαυτά θα είναι κ τα μελλοντικά μπεμπεδακια σας!!! Μπράβο!!!

Μακαρι ρε κοριτσι μου!!! Σύντομα και τα δικα σου μπεμπεδακια!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η N.Angel είπε:

Πολυ καλα με μινι πρωτοκολλο! Ευχομαι καλες γονιμοποιησεις τωρα!

Ευχαριστω πολυ κοριτσι μου!!! Κι εγω χαρηκα που πηγα καλα γιατι στο κανονικό πρωτόκολλο ειχα δεκα οποτε συγκριτικά δεν ειχα και τοσο καλη ανταπόκριση! Μου το ειπε και ο εξωσωματικός! Ελπιζω να παραμείνουν όσα περισσότερα μπορούν για να μου μεινει και κατι στην κατάψυξη αν κατι στραβώσει παλι! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η N.Angel είπε:

Ναι γιατι επεσε η χοριακη! Βεβαια απο ροη δεν εχω κ τοσο πολυ αλλα εχω αιμα κανονικα ευτυχως. η προλακτινη ειναι στα ορια απο οτι ειδα, ειναι μεχρι 26 τουλαχιστον στο συγκεκριμενο εργαστηριο. Ακομα δεν μιλησα με τον γιατρο μαλλον αυριο θα παρω να ρωτησω, αλλα η Ε2 δεν ειναι πολυ μεγαλη για 2η μερα? Εντωμεταξη εκανα κ για θυροειδη, δεν βγηκαν ολες, η TSH k FT4 ηταν καλες αλλα η Anti-TPO ηταν πανω απο το οριο. Θα παω την αλλη βδομαδα στην ενδοκρινολογο να τα δει. Ελπιζω να μην εχω θεμα με την επιτροπη με τις τιμες που εχω..

Ε ναι νομίζω η ε2 είναι πολυ πάνω.. Θα σου πούνε οι γιατροί αλλά πιστεύω ότι αποσυντονίζεται ο οργανισμός μας σε τέτοιες φάσεις.. Πες μας και εμάς όταν μιλήσεις με το γιατρό και εγώ αυτό περιμένω ποιος ξέρει τι θα αντικρίσω..Για την επιτροπή θα σε βοηθήσουν τα κορίτσια στο κέντρο έτσι δεν είναι? Ξέρουν αν υπάρχει θέμα μην το ρισκάρετε.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Sandyb είπε:

Ε ναι νομίζω η ε2 είναι πολυ πάνω.. Θα σου πούνε οι γιατροί αλλά πιστεύω ότι αποσυντονίζεται ο οργανισμός μας σε τέτοιες φάσεις.. Πες μας και εμάς όταν μιλήσεις με το γιατρό και εγώ αυτό περιμένω ποιος ξέρει τι θα αντικρίσω..Για την επιτροπή θα σε βοηθήσουν τα κορίτσια στο κέντρο έτσι δεν είναι? Ξέρουν αν υπάρχει θέμα μην το ρισκάρετε.. 

Ναι θα παω αρχες του Ιουνιο να ελεγξουμε τον φακελο οποτε φανταζομαι θα μου πουν..αλλα τις τιμες δεν μπορουμε να τις πειραξουμε. Θα σας πω φυσικα! Εκλεισα κ σαλπιγγογραφια την αλλη βδομαδα, να δουμε κ εκει τι θα δειξει...κ υστεροσκοπηση τον αλλο μηνα θα κανω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η N.Angel είπε:

Ναι θα παω αρχες του Ιουνιο να ελεγξουμε τον φακελο οποτε φανταζομαι θα μου πουν..αλλα τις τιμες δεν μπορουμε να τις πειραξουμε. Θα σας πω φυσικα! Εκλεισα κ σαλπιγγογραφια την αλλη βδομαδα, να δουμε κ εκει τι θα δειξει...κ υστεροσκοπηση τον αλλο μηνα θα κανω...

Θα σου πουν αυτές τι να κάνεις αφού θα ελέγξουν το φάκελο.. Αντε ωραία δρομολογηθηκαν τώρα όλα!! Από δω και πέρα όλα να πάνε σούπερ!! Στο εύχομαι ειλικρινά.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 36 λεπτά, ο/η JNtina είπε:

Ευχαριστω πολυ κοριτσι μου!!! Κι εγω χαρηκα που πηγα καλα γιατι στο κανονικό πρωτόκολλο ειχα δεκα οποτε συγκριτικά δεν ειχα και τοσο καλη ανταπόκριση! Μου το ειπε και ο εξωσωματικός! Ελπιζω να παραμείνουν όσα περισσότερα μπορούν για να μου μεινει και κατι στην κατάψυξη αν κατι στραβώσει παλι! 

Μπραβο κοριτσάκι μου, θα γινεις μάνουλα ειμαι σιγουρη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η dimi.mar είπε:

Μπραβο κοριτσάκι μου, θα γινεις μάνουλα ειμαι σιγουρη

Μακαρι κοριτσι μου η σιγουριά σου να ειναι ένστικτο!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η JNtina είπε:

Βλαστοκυστες και τα 4! Κι ο εξωσωματικός το ιδιο μου ειπε οτι ειναι καλός αριθμός για μίνι... ευχομαι να προχωρήσουν κι αυτα!!! 

Αντε με το καλο κοριτσι μου! Όλα να πάνε τέλεια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 29 λεπτά, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Αντε με το καλο κοριτσι μου! Όλα να πάνε τέλεια!

Σε ευχαριστω κοριτσι μου!!! Και για σενα απο δω και πέρα ολα τελεια να κυλήσουν!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η JNtina είπε:

Ναι ολα παίζουν σε αυτη τη μάχη που δίνουμε!!! 
Εγω την προηγούμενη ειχα 10 προχώρησαν τα 7 και τελικα καταψύξαμε τα 4 καλυτερα! 
Σημερα ειχα ωοληψια με μίνι πρωτόκολλο και πηρα 6 ελπιζω να εχω καλα αποτελέσματα!!! 

Πολύ καλό αποτέλεσμα είχες, μπράβο! 

Επειδή κι εγώ έχω ραντεβού να οργανωθώ για μίνι διέγερση /τροποποιημενο φυσικό, μπορείς να μου πεις τι φάρμακα κ δόσεις είχες? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η elena0212 είπε:

Αρχικά καλώς ήρθες 😁 να χαίρεσαι το Μωρακι σου. Εγώ δεν έχω γνώση από υπερδιέγερση για να σε βοηθησω. Σου εύχομαι όμως σύντομα να αποκτήσεις και το 2ο 

Σε ευχαριστώ πολύ ❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 42 λεπτά, ο/η Γιάννα 36 είπε:

Πολύ καλό αποτέλεσμα είχες, μπράβο! 

Επειδή κι εγώ έχω ραντεβού να οργανωθώ για μίνι διέγερση /τροποποιημενο φυσικό, μπορείς να μου πεις τι φάρμακα κ δόσεις είχες? 

Ευχαριστω!!! 
Ξεκινησα με femara δεύτερη μερα περιόδου και απο την πεμπτη μερα με menopur 225 μονάδες. Εννοειται οτι επαιρνα βιταμίνες και οταν ξεκίνησα menopur επαιρνα orgalutran και cyclacur (2 την ημέρα). Ολα αυτη με συνεχόμενη παρακολούθηση υπερήχους και εξετασεις αίματος!! 
Ποτε με το καλο ξεκινάς εσυ;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...