Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες Εξωσωματικής 2022🌺


Recommended Posts

@Dimi1981 ουαου πολλά λέφτα .. υπολόγιζα 300 € η μία αλλά τα επιπλέον για την βιοψία δεν τα ήξερα ..Νόμιζα ότι ήταν μέσα στην τιμή .. Περίφημα .. Θα τα πουλήσουμε όλα μέχρι να πετύχουμε το στόχο μας !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η FAITH_ είπε:

@Dimi1981 ουαου πολλά λέφτα .. υπολόγιζα 300 € η μία αλλά τα επιπλέον για την βιοψία δεν τα ήξερα ..Νόμιζα ότι ήταν μέσα στην τιμή .. Περίφημα .. Θα τα πουλήσουμε όλα μέχρι να πετύχουμε το στόχο μας !

Οντως..πολλά...άστα και όλα τα άλλα που δίνεις για την κλασική εξωσωματικη...σε έναν μόνο κυκλο λοιπόν φαντάζεσαι το σύνολο.!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εμείς έχουμε δώσει μέχρι στιγμής γύρω στις 10000 € για 2 ωοληψίες και 3 μεταφορές χωρίς να βάζω μέσα ότι επιπλέον εξέταση κάνουμε ή φάρμακα που παίρνουμε . Τώρα που θα μπούμε και σε αυτή τη διαδικασία του προεμφυτευτικού θα πάμε σε άλλο level .. Ειλικρινά δε με πειράζουν τα χρήματα , αποτέλεσμα θέλω να δω και να μην αισθάνομαι ότι τα δίνουμε τσάμπα. Γι αυτό και όσοι αποκτούν παιδί με αυτή τη διαδικασία το θέλουν πραγματικά και στέκονται αρωγός δίπλα τους μέχρι το τέλος .. Αν δεν έχεις παλέψει για κάτι δε μπορείς να εκτιμήσεις την αξία του .. Ας έχουμε δύναμη και πίστη μέσα μας και θα αποκτήσουμε κι εμείς το θαυματάκι μας . 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 18/5/2021 at 7:24 ΠΜ, ο/η elena0212 είπε:

Καλώς ήρθες. εύχομαι να σου πάνε ολα καλά. Και να είναι η δεύτερη ΕΤ η τυχερη σου. 

  

στις On 18/5/2021 at 8:04 ΠΜ, ο/η Αννια27 είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου και καλή επιτυχία !! Εύχομαι αυτή η φορά να είναι η τελευταία και τυχερή και να έρθει στην αγκαλιά σου γρήγορα το μωράκι σου !! Και εγώ πάω για δεύτερη ετ τον Ιούνιο !!

  

στις On 18/5/2021 at 12:36 ΜΜ, ο/η JNtina είπε:

Γεια σου κοριτσι μου!! Καλως ηρθες κι εσυ στην παρεα!!! Με το καλο για την Παρασκευή και σου ευχομαι αυτη τη φορα να ειναι και η τυχερη σου!!!  

  

στις πριν 14 ώρες, ο/η Nansi είπε:

Πολύ λυπάμαι κοπέλα μου αλλά σου εύχομαι αυτή την φορά να είσαι τυχερή και γρήγορα να γίνεις μανούλα!!

Σας είπε ο γιατρός σας τι πήγε στραβά την πρώτη φορά?

 

σας ευχαριστώ πολύ για το θερμό καλωσόρισμα! εύχομαι και εσάς ότι καλύτερο και με ένα μωράκι στην αγκαλιά σας σύντομα

δεν μας είπε τι πήγε στραβά αλλά έτσι κι αλλιώς κανείς δεν εγγυάται 100% επιτυχία. Εμείς προχωρήσαμε σε εξωσωματική λόγω ασθενοσπερμίας και ηλικίας (41). Ο γιατρός μου ήταν χαρούμενος που καταφέραμε και πήραμε 4 βλαστοκύστες οπότε θετική σκέψη τώρα ώστε τουλάχιστον η δεύτερη εμβρυομεταφορά να έχει επιτυχία 

 

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η Dimi1981 είπε:

Γεια σας κορίτσια μου!!!

Έχω καιρό να σας γράψω και είπα να σας πω τα νεακια μου!χθες έβαλα τις 2 κατεψυγμένες βλαστοκυστες μου αλλα δεν είμαι και πολύ αισιόδοξη...το ενδομήτριο δεν ηταν ιδιαιτερα παχυ αλλα και στον προηγούμενο κύκλο με σικλακουρ δεν είχε μεγαλώσει περισσοτερο.και οι βλαστοκυστες μου είναι μια καλή και μια μέτρια δυστυχώς δεν ειναι άριστες..έχω χοριακη 26 του μηνός και προς το παρόν ξεκουράζομαι..Η ελπίδα πεθαίνει τελευταία!!!!

Πολλά γλυκά φιλάκια σε όλες σας!!@🥰😍🤩😀😃😄😁

 

εύχομαι μία τεράστια χοριακή! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου είμαι εδώ και είμαι χαρούμενη!!! Μόλις με ενημέρωσαν ότι καταψυχθηκαν 5 βλαστοκύστες πάρα πολύ καλής ποιότητας τα υπόλοιπα εμβρυακια μας έμειναν πίσω δηλ αλλά 8 και 2 τα αφήνουν για αύριο μήπως και άλλα δεν έχουμε ελπίδες.. Όποτε 5!!!! Δεν είναι πολύ καλός αριθμός;;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 55 λεπτά, ο/η FAITH_ είπε:

εμείς έχουμε δώσει μέχρι στιγμής γύρω στις 10000 € για 2 ωοληψίες και 3 μεταφορές χωρίς να βάζω μέσα ότι επιπλέον εξέταση κάνουμε ή φάρμακα που παίρνουμε . Τώρα που θα μπούμε και σε αυτή τη διαδικασία του προεμφυτευτικού θα πάμε σε άλλο level .. Ειλικρινά δε με πειράζουν τα χρήματα , αποτέλεσμα θέλω να δω και να μην αισθάνομαι ότι τα δίνουμε τσάμπα. Γι αυτό και όσοι αποκτούν παιδί με αυτή τη διαδικασία το θέλουν πραγματικά και στέκονται αρωγός δίπλα τους μέχρι το τέλος .. Αν δεν έχεις παλέψει για κάτι δε μπορείς να εκτιμήσεις την αξία του .. Ας έχουμε δύναμη και πίστη μέσα μας και θα αποκτήσουμε κι εμείς το θαυματάκι μας . 

Ακριβώς όπως τα λες κορίτσι μου...και στον προεμφυτευτικό η αλήθεια είναι ότι παίρνεις ρίσκο...μπορεί να δώσεις του κόσμου τα χρήματα και να μην σου μείνει και κανένα έμβρυο..καλή επιτυχία  have  "faith" χαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Dimi1981 είπε:

Ακριβώς όπως τα λες κορίτσι μου...και στον προεμφυτευτικό η αλήθεια είναι ότι παίρνεις ρίσκο...μπορεί να δώσεις του κόσμου τα χρήματα και να μην σου μείνει και κανένα έμβρυο..καλή επιτυχία  have  "faith" χαχαχα

όντως έχει και αυτό τα ρίσκο του αλλά αν πρόκειται να βάλεις κάτι το οποίο δεν είναι σωστό καλύτερα να μην βάλεις τίποτα .. Faith .. αυτό μου έχει μείνει πλέον .. όλα καλά ..προχωράμε ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Apol είπε:

Κορίτσια μου είμαι εδώ και είμαι χαρούμενη!!! Μόλις με ενημέρωσαν ότι καταψυχθηκαν 5 βλαστοκύστες πάρα πολύ καλής ποιότητας τα υπόλοιπα εμβρυακια μας έμειναν πίσω δηλ αλλά 8 και 2 τα αφήνουν για αύριο μήπως και άλλα δεν έχουμε ελπίδες.. Όποτε 5!!!! Δεν είναι πολύ καλός αριθμός;;; 

Είναι τέλεια!!μπράβο!!!με το καλο!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Bonbon είπε:

Καλημερα κοριτσι μου! Συγχαρητηρια για την αποφαση, τωρα σιγα σιγα θα μπειτε σε εναν δρομο πιο ευκολα. Εαν υπαρχει θεμα με πολυποδες παντως ειναι πιο δωστο να γινει υστεροσκοπηση πρωτα κ μετα να προχωρησετε. Αν δεν κανω λαθος θελει 1 μηνα σιγουρα για να ηρεμησει λιγο ο οργανισμος, αλλα καλυτερα ρωτα τον γιατρο σου. Καλη αρχη σου ευχομαι κ συντομα να μας πεις νεα σου!

καλημερα ευχαριστω πολυ...κ γω ετσι πιστευω οτι ειναι το καλυτερο..απλα με διχασε λιγο η μανα μου που λεει γτ  να τα βγαλεις οτι δεν ειναι σημαντικο κ να τα χω αν μεινω εγκυος κ λογω οτι πριν 2 χρονια εκανα λαπαροσκοπηση για τα ιδια...μου λεει αυτο θα γινεται; θα κανεις συνεχεια χειρουργεια καθε φορα που θα βγαινουν; γι αυτο ηθελα κ γνωμες απο εσας τα κοριτσια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 40 λεπτά, ο/η Apol είπε:

Κορίτσια μου είμαι εδώ και είμαι χαρούμενη!!! Μόλις με ενημέρωσαν ότι καταψυχθηκαν 5 βλαστοκύστες πάρα πολύ καλής ποιότητας τα υπόλοιπα εμβρυακια μας έμειναν πίσω δηλ αλλά 8 και 2 τα αφήνουν για αύριο μήπως και άλλα δεν έχουμε ελπίδες.. Όποτε 5!!!! Δεν είναι πολύ καλός αριθμός;;; 

Μπράβο σου ! πολύ καλός ο αριθμός . Θα σου μείνουν και στην κατάψυξη μετά την εμβρυομεταφορά. Με το καλό να προχωρήσεις και στο επόμενο βήμα !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Nefeliap είπε:

1500€ πληρωσα αλλα με ιδ ασφαλεια οποτε σιγουρα προσθεσε παρακανω ο γιατρος.ετσι κανουν σε περιπτωση που βλεπουν ασφαλεια..σε 2 κυκλους αν θυμαμαι καλα...εχεις πολυποδες; 

γεια σου νεφελη...αληθεια;οτι μπορουν να αρπαξουν δλδ...σκεφτομαι μηπως παω σε δημοσιο να το κανω δεν ξερω αν γινεται ομως...ναι προχθες εκανα υπερηχο λογω συμπτωματων κ εχω 2 μικρους κ ενα ινομυωμα 1 εκ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 45 λεπτά, ο/η Apol είπε:

Κορίτσια μου είμαι εδώ και είμαι χαρούμενη!!! Μόλις με ενημέρωσαν ότι καταψυχθηκαν 5 βλαστοκύστες πάρα πολύ καλής ποιότητας τα υπόλοιπα εμβρυακια μας έμειναν πίσω δηλ αλλά 8 και 2 τα αφήνουν για αύριο μήπως και άλλα δεν έχουμε ελπίδες.. Όποτε 5!!!! Δεν είναι πολύ καλός αριθμός;;; 

Μπραβο κοριτσι μου!!!! Σκεψου οτι θελουμε ενα και καλο οποτε το 5 ειναι σουπερ!!! 🥰🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η FAITH_ είπε:

Μπράβο σου ! πολύ καλός ο αριθμός . Θα σου μείνουν και στην κατάψυξη μετά την εμβρυομεταφορά. Με το καλό να προχωρήσεις και στο επόμενο βήμα !

Ευχαριστώ πολύ!!!🥰🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η JNtina είπε:

Μπραβο κοριτσι μου!!!! Σκεψου οτι θελουμε ενα και καλο οποτε το 5 ειναι σουπερ!!! 🥰🥰

Έτσι ακριβώς!!!πάντως πολύ δύσκολα να μας προχωρήσουν όλα τα γονιμοποιημενα σε βλαστοκυστες έτσι;πχ αν από τα 13 δικά μου έμειναν 5 υπάρχει περίπτωση σε μια γυναίκα που έχει 6-7 να μη φτάσει κανένα σε βλαστοκυστη; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Apol είπε:

Έτσι ακριβώς!!!πάντως πολύ δύσκολα να μας προχωρήσουν όλα τα γονιμοποιημενα σε βλαστοκυστες έτσι;πχ αν από τα 13 δικά μου έμειναν υπάρχει περίπτωση σε μια γυναίκα που έχει 6-7 να μη φτάσει κανένα σε βλαστοκυστη

Ναι δυστυχώς όλα είναι πιθανά  αλλα αν βλέπουν 3η μερα να εχεις μονο 2 η 3 στα βάζουν τότε. Δεν περιμένουν συνήθως  να γίνουν βλαστοκυστες 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λοιπον κοριτσια επειδη βλεπω κατι τεραστια ποσα που δινετε θα ηθελα αν μπορειτε να μου πειτε αναλυτικα κ ποια ειναι τα εξτρα που δινετε...ο εξωσωματικος μας ειχε πει 2500 ειναι το ποσο κ δεν το αναλυσαμε παραπανω κ ειναι να παω την αλλη βδομαδα να μιλησουμε αναλυτικα για ολα...κ 2ον σε αυτα τα λεφτα ειναι μονο για μια εμβρυομεταφορα;εζω αγχωθει πολυ σε αυτο το κομματι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Dimi1981 είπε:

Ναι δυστυχώς όλα είναι πιθανά  αλλα αν βλέπουν 3η μερα να εχεις μονο 2 η 3 στα βάζουν τότε. Δεν περιμένουν συνήθως  να γίνουν βλαστοκυστες 

Αυτό που κάνουμε  εμείς δεν είναι σπριντ, είναι μαραθώνιος χωρίς να ξέρεις πότε θα τερματίσεις μετά από τόσα χιλιόμετρα που έχεις κάνει...Γιατί θα τερματίσεις, αυτό είναι σίγουρο αγαπημένες μου, όλες θα τερματίσουμε, νικήτριες!!!! Μόνο θαυμασμό γι'αυτό που κάνουμε και πολλή πίστη!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Apol είπε:

Κορίτσια μου είμαι εδώ και είμαι χαρούμενη!!! Μόλις με ενημέρωσαν ότι καταψυχθηκαν 5 βλαστοκύστες πάρα πολύ καλής ποιότητας τα υπόλοιπα εμβρυακια μας έμειναν πίσω δηλ αλλά 8 και 2 τα αφήνουν για αύριο μήπως και άλλα δεν έχουμε ελπίδες.. Όποτε 5!!!! Δεν είναι πολύ καλός αριθμός;;; 

Μπράβο μπράβο άντε με το καλό!!! Μια χαρά αριθμός, τέλεια πήγατε!! 🤞🤞

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η Apol είπε:

Έτσι ακριβώς!!!πάντως πολύ δύσκολα να μας προχωρήσουν όλα τα γονιμοποιημενα σε βλαστοκυστες έτσι;πχ αν από τα 13 δικά μου έμειναν 5 υπάρχει περίπτωση σε μια γυναίκα που έχει 6-7 να μη φτάσει κανένα σε βλαστοκυστη; 

Ναι ρε κ εγω απο τα 11 καλά ωάρια που είχα, τα 4 μόνο προχώρησαν.. Όταν το σπερμα είναι κακό, όσο περισσότερα ωάρια να δουλέψει ο εμβρυολογους τόσο το καλύτερο. Αλλά ναι κ εγώ το σκεφτόμουν, ότι αν είχαν βγάλει πχ τα μισά παίζει να μην προχωρούσε κανένα. Αν μια γυναίκα βέβαια βγάλει ακόμα και δύο κ το σπερμα τους είναι μια χαρά, πιθανών να μην έχουν κανένα θέμα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Avocando είπε:

Ναι ρε κ εγω απο τα 11 καλά ωάρια που είχα, τα 4 μόνο προχώρησαν.. Όταν το σπερμα είναι κακό, όσο περισσότερα ωάρια να δουλέψει ο εμβρυολογους τόσο το καλύτερο. Αλλά ναι κ εγώ το σκεφτόμουν, ότι αν είχαν βγάλει πχ τα μισά παίζει να μην προχωρούσε κανένα. Αν μια γυναίκα βέβαια βγάλει ακόμα και δύο κ το σπερμα τους είναι μια χαρά, πιθανών να μην έχουν κανένα θέμα. 

Μάλιστα.. Αν κατάλαβα καλά δηλ παίζει περισσότερο ρόλο το σπερμα για το αν προχωρήσει σε βλαστοκυστη έτσι; Ε το πρόβλημα μας εμάς το σπερμα ειναι γι'αυτό προχωρήσαμε σε εξωσωματικη 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 40 λεπτά, ο/η Apol είπε:

Έτσι ακριβώς!!!πάντως πολύ δύσκολα να μας προχωρήσουν όλα τα γονιμοποιημενα σε βλαστοκυστες έτσι;πχ αν από τα 13 δικά μου έμειναν 5 υπάρχει περίπτωση σε μια γυναίκα που έχει 6-7 να μη φτάσει κανένα σε βλαστοκυστη; 

Ναι ολα παίζουν σε αυτη τη μάχη που δίνουμε!!! 
Εγω την προηγούμενη ειχα 10 προχώρησαν τα 7 και τελικα καταψύξαμε τα 4 καλυτερα! 
Σημερα ειχα ωοληψια με μίνι πρωτόκολλο και πηρα 6 ελπιζω να εχω καλα αποτελέσματα!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η Apol είπε:

Αυτό που κάνουμε  εμείς δεν είναι σπριντ, είναι μαραθώνιος χωρίς να ξέρεις πότε θα τερματίσεις μετά από τόσα χιλιόμετρα που έχεις κάνει...Γιατί θα τερματίσεις, αυτό είναι σίγουρο αγαπημένες μου, όλες θα τερματίσουμε, νικήτριες!!!! Μόνο θαυμασμό γι'αυτό που κάνουμε και πολλή πίστη!!!

Ευχομαι σύντομα να κόψουμε ολες το νήμα του τερματισμού κοριτσι μου γιατι οντως πολυ κουραστικός και ψυχοφθόρος αυτος ο μαραθώνιος!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η JNtina είπε:

Ναι ολα παίζουν σε αυτη τη μάχη που δίνουμε!!! 
Εγω την προηγούμενη ειχα 10 προχώρησαν τα 7 και τελικα καταψύξαμε τα 4 καλυτερα! 
Σημερα ειχα ωοληψια με μίνι πρωτόκολλο και πηρα 6 ελπιζω να εχω καλα αποτελέσματα!!! 

Βλαστοκυστες και τα 4;νομίζω είναι πολύ καλά 6 με μίνι πρωτόκολλο έτσι δεν ειναι; εύχομαι να είναι ώριμα και τα 6!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...