Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες Εξωσωματικής 2022🌺


Recommended Posts

στις πριν 22 λεπτά, ο/η Tvz είπε:

Εγώ κ ο άντρας μου από την αρχή ήμασταν ψημένοι αν θέλει κ ο Θεός φυσικά για δίδυμα! Το έχω σκεφτει, κ τα υπέρ κ τα κατά κ είναι συνειδητή μου απόφαση. Φυσικά είναι απόλυτα σεβαστή κ η αντίθετη άποψη δλδ πολλές γυναίκες να μη θέλουν δίδυμα. Εγώ θέλω, γνωρίζω κ τους κινδύνους κ ελπίζω να πάνε όλα καλά. Ευτυχώς συμφωνούμε κ με το σύζυγό κ με το γιατρό. Απλώς κακά τα ψέματα ότι κ να λένε οι γιατροί δική μας ή απόφαση καθώς εμείς θα επωμιστουμε τις ευθύνες κ ψυχολογικά κ οικονομικά ότι κ αν συμβεί. 

Το φυσιολογικό είναι να πάνε όλα καλά είναι πολύ σπάνιο να μη πάνε οπότε και εγώ και ο σύζυγος είμαστε τρελαμενοι με την ιδέα των διδύμων όσο πιο πολύ το σκεφτόμαστε τόσο πιο πολύ το θέλουμε χαχα ! Αλλά έχουμε επιτύχει και σε γιατρο που θέλει ένα τι να κάνουμε θα δούμε ! Άμα μας έλεγε δύο εννοείται δυο θα βάζαμε! Τώρα θα το δούμε αν θα το πιέσουμε... Σου εύχομαι να είναι δίδυμακια  λοιπόν και σε ευχαριστώ πολύ για την ανταλλαγή απόψεων... 😘🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η ΧΑΡΜΑ είπε:

Καλημέρα γλυκιά μου καλώς ήρθες στην παρέα...με το καλό να πάρεις μια τεράστια χοριακή την Παρασκευή....!!!!!!!!🤰🏻

Ήθελα να σε ρωτήσω πιο κάτω μας γράφεις ότι ο γιατρός σου έκανε καταστολή ορμονών για 3 μήνες;! Πως δηλαδή με χάπια με ενέσεις; Και τι πρόβλημα βρήκατε πριν την ετ δεν παχενε το ενδομητριο; τελικά πόσο πήγε; όλα οκ; αν θες πες μας... Όσο για την μυρωδιά του ιδρώτα που ρωτάς μπορεί να είναι και από τα χάπια όπως είπες.. Προσωπικά (δεν νομίζω να φταίει το αν είναι φτιαχτα ή έτοιμα γτ είναι η ίδια ουσία) μέσω του ιδρώτα αποβάλλοντε διάφορες άχρηστες ή περιττές ουσίες μεταβολισμου, εξισορροπουντε τα επίπεδα των υγρών, των ηλεκτρολυτών κτλπ. Επίσης η οσμή του ιδρώτα επηρεάζεται από καταστάσεις άγχους ή αγωνίας ακόμα και από την διατροφή.... και από δυσλειτουργίες του οργανισμού πχ μπορεί να έχεις παρατηρήσει δυσκοιλιότητα!? Γενικά η κάθε γυναίκα το περνάει διαφορετικά το διάστημα της εγκυμοσύνης...σου εύχομαι να σου πανε όλα πολύ πολύ καλά και να μας πεις τα ευχαριστα προσεχώς...

Ευχαριστώ πολύ γλυκιά μου ❤️Καταστολή κάναμε με arvekap 3,75 μετά την διέγερση γιατί είχα εστίες αδενομύωσης στο ενδομήτριο και ενδομητριωσικές κύστες που μας δυσκόλεψαν πολύ και στην έναρξη της διέγερσης γιατί είχα μονίμως αυξημένες τιμές οιστραδιόλης.Ο γιατρός μου θεωρεί ότι τώρα έχω πιο υγιές ενδομήτριο.Στην πάχυνση του πάντως δεν είχα πρόβλημα.Έκανα εμβρυομεταφορα με 10 mm!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η emmy87 είπε:

Αυτό το θέμα, η μεταφορά 1 ή 2 βλαστοκύστεων με απασχόλησε και μένα. Οι γιατροί επέμεναν για 2, "γιατί όλες 2 βάζουν, για να μείνει έστω το 1", αλλά εγώ αφενός φοβόμουν τις τυχόν επιπλοκές μιας δίδυμης κύησης, αφετέρου και το στάδιο με τα 2 μωρά μου φαινόταν βουνό! Οπότε επέλεξα συνειδητά να βάλω 1 βλαστοκύστη και είμαι σε αναμονή αποτελεσμάτων την άλλη εβδομάδα!

Είμαι της άποψης ότι οι γιατροί οφείλουν να ενημερώνουν για τα οφέλη και τους κινδύνους της κάθε επιλογής και όχι να έχουν σύστημα τις 2 βλαστοκύστες σε κάθε περίπτωση, που συνήθως "επιβαλλουν" με τον τρόπο τους. Δεν είναι όλες οι γυναίκες ίδιες, δεν είναι όλες οι βλαστοκύστες ίδιες, δεν είναι όλοι οι οργανισμοί ίδιοι, ούτε όλα τα ζευγάρια έχουν τις ίδιες επιθυμίες και τη δυνατότητα ανατροφής 2 μωρών ταυτόχρονα. Ούτε από οικονομικής ούτε από πρακτικής πλευράς. Πολλές φορές δεν επισημαίνουν ότι η πολύδυμη κύηση είναι υψηλότερου κινδύνου, με την έννοια ότι απαιτείται μεγαλύτερη προσοχή, συχνότερες εξετάσεις, είναι πιο συχνές οι επιπλοκές, η πιθανότητα πρόωρου τοκετού είναι σχεδόν 50% και η καισαρική σχεδόν μονόδρομος. Αυτά όλα πρέπει να τα γνωρίζει μια γυναίκα και να τα ζυγίσει πριν πάρει την απόφασή της. 

Σε κάθε περίπτωση, οι γιατροί συστήνουν, το ζευγάρι είναι αυτό που θα αποφασίσει αν θα βάλει 1, 2 ή περισσότερα! Και αναλαμβάνει και την ευθύνη της επιλογής του φυσικά!

Οπότε @Eva29 ό,τι και να λέει ο γιατρός σου, είναι θέμα δικής σου επιλογής! Αν θες 2, θα βάλεις 2! Εκτός εάν συντρέχει κάποιος ειδικός ιατρικός λόγος και σου προτείνει 1, που και πάλι θα πρέπει να σε ενημερώσει και να το συζητήσετε!

Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση σου @emmy87🥰

Συμφωνώ πρέπει να τα ζυγίσουμε όλα και να αποφασίσουμε 

Καλά αποτελέσματα μέσα από την καρδιά μου και μια τεράστια χοριακη 🙏🙏🙏🤞🤞🤞

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 54 λεπτά, ο/η Odette είπε:

Ευχαριστώ πολύ γλυκιά μου ❤️Καταστολή κάναμε με arvekap 3,75 μετά την διέγερση γιατί είχα εστίες αδενομύωσης στο ενδομήτριο και ενδομητριωσικές κύστες που μας δυσκόλεψαν πολύ και στην έναρξη της διέγερσης γιατί είχα μονίμως αυξημένες τιμές οιστραδιόλης.Ο γιατρός μου θεωρεί ότι τώρα έχω πιο υγιές ενδομήτριο.Στην πάχυνση του πάντως δεν είχα πρόβλημα.Έκανα εμβρυομεταφορα με 10 mm!

Ααααα μάλιστα κατάλαβα.... Και πως τα ανακαλύψατε;; έκανες υστεροσκοπηση;; 

Κάτι παρόμοιο έκανα και εγώ...εγω έκανα 14  ενεσεις arvekap 0,1 πριν την διέγερση γιατί πριν ειχα παρουσίασει ανωμαλίες στην περιοδο μετά από μια βιοχημικη. 😵

Και μενα το ενδομητριο τόσο ήταν μετά στην ετ..... 

Ανυπομονώ να μας πεις την χοριακη σου κοριτσάκι!!!!! 😊😊😊

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου καλησπέρα!!!!σημερα είχα μια περίεργη μέρα σήμερα είδα λίγο πιο κόκκινο αντί για καφέ τρομαξα παρα πολύ! Πήγαμε στον γιατρό τρομαγμένοι και δυο και τι να δούμε ρε κορίτσια η μάλλον τι ακούσαμε δυο καρδιές με τους πιο όμορφους χτύπους!!!σοκ ότι πιο ωραίο έχω ακούσει στην ζωή μου!σημερα είναι και η γιορτή του άντρα μου!!!το πιο ωραίο δώρο!!!❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️🍼🍼🍼🍼🍼🍼🍼🍼🍼

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η geo2222 είπε:

Κορίτσια μου καλησπέρα!!!!σημερα είχα μια περίεργη μέρα σήμερα είδα λίγο πιο κόκκινο αντί για καφέ τρομαξα παρα πολύ! Πήγαμε στον γιατρό τρομαγμένοι και δυο και τι να δούμε ρε κορίτσια η μάλλον τι ακούσαμε δυο καρδιές με τους πιο όμορφους χτύπους!!!σοκ ότι πιο ωραίο έχω ακούσει στην ζωή μου!σημερα είναι και η γιορτή του άντρα μου!!!το πιο ωραίο δώρο!!!❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️🍼🍼🍼🍼🍼🍼🍼🍼🍼

Ρεεεεεεεεεεεε θα τρελαθωωωωω!!!!!!!! 

Μπράβο κοριτσαρα μου!!!!!!! 

Με το καλό!!!!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η geo2222 είπε:

Κορίτσια μου καλησπέρα!!!!σημερα είχα μια περίεργη μέρα σήμερα είδα λίγο πιο κόκκινο αντί για καφέ τρομαξα παρα πολύ! Πήγαμε στον γιατρό τρομαγμένοι και δυο και τι να δούμε ρε κορίτσια η μάλλον τι ακούσαμε δυο καρδιές με τους πιο όμορφους χτύπους!!!σοκ ότι πιο ωραίο έχω ακούσει στην ζωή μου!σημερα είναι και η γιορτή του άντρα μου!!!το πιο ωραίο δώρο!!!❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️🍼🍼🍼🍼🍼🍼🍼🍼🍼

Να χαίρεστε τον μπαμπα σας κοριτσι μου καλο!!! Και ολα να σας πανε καλα για να συναντηθείτε και οι τέσσερεις σας!!! 
Κι εγω ειδα αίμα την προηγούμενη εβδομάδα αλλα ευτυχως ολα καλα!!! Ίσα για να τρομάξουμε γίνονται αυτα!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η geo2222 είπε:

Κορίτσια μου καλησπέρα!!!!σημερα είχα μια περίεργη μέρα σήμερα είδα λίγο πιο κόκκινο αντί για καφέ τρομαξα παρα πολύ! Πήγαμε στον γιατρό τρομαγμένοι και δυο και τι να δούμε ρε κορίτσια η μάλλον τι ακούσαμε δυο καρδιές με τους πιο όμορφους χτύπους!!!σοκ ότι πιο ωραίο έχω ακούσει στην ζωή μου!σημερα είναι και η γιορτή του άντρα μου!!!το πιο ωραίο δώρο!!!❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️🍼🍼🍼🍼🍼🍼🍼🍼🍼

Τι όμορφα νέα ♥️♥️♥️ τι όμορφο δώρο !! Όλα τέλεια κοριτσάρα με το καλό να τα πάρετε αγκαλιά 🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Eva29 είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση σου @Sylia

εχεις απόλυτο δίκιο σε αυτά που λες... Είμαι τόσο διχασμένη στο τι να κάνω ωστόσο θα συναντηθώ με τον εξωσωματιστη την επόμενη εβδομάδα να τα συζητήσουμε αναλυτικά από κοντά να μου πει τα κατά και τα υπέρ και θα το σκεφτούμε με τον σύζυγό όλο τον Αύγουστο και το Σεπτέμβρη θα αποφασίσουμε... Θέλω να είναι συνειδητή απόφαση έχοντας σκεφτεί τα πάντα... Απλά μου έκανε εντύπωση που δεν ήθελε να με ρωτήσει τι θέλουμε εμείς απλά ανακοίνωσε ότι θα βάλουμε ένα... 

Τον εμπιστεύομαι όμως η αλήθεια είναι και ξέρει τι κάνει... Θα δούμε ♥️🌟 μακάρι αυτό να είναι το μόνο πράγμα που θα συζητάμε και θα σκεφτόμαστε τον Αύγουστο αυτό λέμε με τον άντρα μου και θα είμαστε οι πιο ευτυχισμένοι 🥰 είσαι έγκυος επομένως? Με το καλό καλή μου 🙏

Γλυκούλα μου καλησπέρα, διάβασα όλες τις συνομιλίες με όλες τις κοπέλες. Ο γιατρός σου θέλει να σου βάλει 1 γιατί είσαι πολύ πολύ μικρή και είναι άριστη η βλαστοκύστη. Όποτε πιστεύει πολύ στην δυναμική της και σε σένα. 
Εγώ που είμαι 43 και είχα και εγώ 8 βλαστοκύστες και βιάζομαι πολύ ο γιατρός μου έβαλε μόνο 2 ενώ στο παρελθόν έχω βάλει 4 λόγω ηλικίας. Είχαμε διαμάχη πριν ακριβώς την μεταφορά. Αλλά δεν επέμεινα γιατί οι γιατροί ξέρουν καλύτερα από μας. Μου είπε θα ξαναέρθεις σε 2 χρόνια και θα σου βάλω 3 αν το θέλεις τόσο πολύ. Αποφεύγουν τις δίδυμες κυήσεις γιατί συνήθως έχουν επιπλοκές και δεν ξέρεις πως θα εξελιχθούν, άσε που τα μωράκια συνήθως γεννιούνται πρόωρα.

Επιπλέον είναι πολύ δύσκολη η ανατροφή τους πίστεψέ με! Εγώ είμαι δίδυμη με τον αδερφό μου και ξέρω πολύ καλά πόσο ζορίστηκε η μητέρα μου και γενικά είναι δύσκολη κατάσταση και η εγκυμοσύνη και το μετά. 
Εμπιστεύσου τον γιατρό σου! Πιστεύει ότι θα πας καλά και θα πας, εδώ εμένα μου είπε ότι στο εξωτερικό με τις βλαστοκύστες αυτές θα σου έβαζαν μόνο μια!! Έλεος!
Καλή επιτυχία σε ότι κι αν αποφασίσεις! Να έχεις υπομονή, αυτές οι καταστάσεις θέλουν υπομονή! Σε φιλώ ❤️🌷

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η geo2222 είπε:

Κορίτσια μου καλησπέρα!!!!σημερα είχα μια περίεργη μέρα σήμερα είδα λίγο πιο κόκκινο αντί για καφέ τρομαξα παρα πολύ! Πήγαμε στον γιατρό τρομαγμένοι και δυο και τι να δούμε ρε κορίτσια η μάλλον τι ακούσαμε δυο καρδιές με τους πιο όμορφους χτύπους!!!σοκ ότι πιο ωραίο έχω ακούσει στην ζωή μου!σημερα είναι και η γιορτή του άντρα μου!!!το πιο ωραίο δώρο!!!❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️🍼🍼🍼🍼🍼🍼🍼🍼🍼

Μπράβο κορίτσι μου, τι ωραία νέα!! Με το καλό να τα αντάμωσετε τα πλάσματακια σας!! Μια υγιή και τελειομηνη εγκυμοσύνη σου εύχομαι!! ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η geo2222 είπε:

Κορίτσια μου καλησπέρα!!!!σημερα είχα μια περίεργη μέρα σήμερα είδα λίγο πιο κόκκινο αντί για καφέ τρομαξα παρα πολύ! Πήγαμε στον γιατρό τρομαγμένοι και δυο και τι να δούμε ρε κορίτσια η μάλλον τι ακούσαμε δυο καρδιές με τους πιο όμορφους χτύπους!!!σοκ ότι πιο ωραίο έχω ακούσει στην ζωή μου!σημερα είναι και η γιορτή του άντρα μου!!!το πιο ωραίο δώρο!!!❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️🍼🍼🍼🍼🍼🍼🍼🍼🍼

Μπράβο κοπέλα μου!! Να πάνε όλα σούπερ, όλα εύκολα κι όλα να τα κάνετε με χαμόγελο και χωρίς άγχος!! Σου ευχομαι τα καλύτερα!! Με το καλό να ανταμώσετε τα μικρούλια σας!! 😘😘

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η TRigirl είπε:

Γλυκούλα μου καλησπέρα, διάβασα όλες τις συνομιλίες με όλες τις κοπέλες. Ο γιατρός σου θέλει να σου βάλει 1 γιατί είσαι πολύ πολύ μικρή και είναι άριστη η βλαστοκύστη. Όποτε πιστεύει πολύ στην δυναμική της και σε σένα. 
Εγώ που είμαι 43 και είχα και εγώ 8 βλαστοκύστες και βιάζομαι πολύ ο γιατρός μου έβαλε μόνο 2 ενώ στο παρελθόν έχω βάλει 4 λόγω ηλικίας. Είχαμε διαμάχη πριν ακριβώς την μεταφορά. Αλλά δεν επέμεινα γιατί οι γιατροί ξέρουν καλύτερα από μας. Μου είπε θα ξαναέρθεις σε 2 χρόνια και θα σου βάλω 3 αν το θέλεις τόσο πολύ. Αποφεύγουν τις δίδυμες κυήσεις γιατί συνήθως έχουν επιπλοκές και δεν ξέρεις πως θα εξελιχθούν, άσε που τα μωράκια συνήθως γεννιούνται πρόωρα.

Επιπλέον είναι πολύ δύσκολη η ανατροφή τους πίστεψέ με! Εγώ είμαι δίδυμη με τον αδερφό μου και ξέρω πολύ καλά πόσο ζορίστηκε η μητέρα μου και γενικά είναι δύσκολη κατάσταση και η εγκυμοσύνη και το μετά. 
Εμπιστεύσου τον γιατρό σου! Πιστεύει ότι θα πας καλά και θα πας, εδώ εμένα μου είπε ότι στο εξωτερικό με τις βλαστοκύστες αυτές θα σου έβαζαν μόνο μια!! Έλεος!
Καλή επιτυχία σε ότι κι αν αποφασίσεις! Να έχεις υπομονή, αυτές οι καταστάσεις θέλουν υπομονή! Σε φιλώ ❤️🌷

Κορίτσι μου σε ευχαριστώ πολύ πολύ ♥️♥️♥️

Τα λόγια σου με έχουν επηρεάσει τώρα δεν θα πω ψέματα.... Έχεις δίκιο... Ίσως γι αυτό επιμένει καθώς θεωρεί ότι θα πετύχουμε με τη μία... Θα τον ρωτήσω ξεκάθαρα στο ραντεβού μας τι πιθανότητες έχουμε αν βάλουμε μια βλαστοκυστη... 

Σύντομα να μιλάμε για τα μωράκια μας εύχομαι κορίτσι μου 🥰 σε φιλώ κι εγώ και σε υπερευχαριστω 🤗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η ΧΑΡΜΑ είπε:

Ααααα μάλιστα κατάλαβα.... Και πως τα ανακαλύψατε;; έκανες υστεροσκοπηση;; 

Κάτι παρόμοιο έκανα και εγώ...εγω έκανα 14  ενεσεις arvekap 0,1 πριν την διέγερση γιατί πριν ειχα παρουσίασει ανωμαλίες στην περιοδο μετά από μια βιοχημικη. 😵

Και μενα το ενδομητριο τόσο ήταν μετά στην ετ..... 

Ανυπομονώ να μας πεις την χοριακη σου κοριτσάκι!!!!! 😊😊😊

 

Καλημέρα @ΧΑΡΜΑ!!Ναι κορίτσι ,έκανα υστεροσκόπηση και φάνηκαν κάποιες εξέρυθρες εστίες.Η βιοψία που πήραμε τότε ήταν καθαρή για μικρόβια,οπότε καταλήξαμε στην αδενομύωση.Είμαι σχεδόν 39 και την αδενομύωση την ανακαλύψαμε τώρα να φανταστείς!!!Και δεν είμαι άνθρωπος που αμελεί τις επισκέψεις του στον γυναικολόγο…Τι να πει κάνεις;;;🤷‍♀️🤷‍♀️🤷‍♀️
 

Α εσύ έκανες το μακρύ πρωτόκολλο στη διέγερση.Είσαι μικρούλα μάλλον…🥰🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η geo2222 είπε:

Κορίτσια μου καλησπέρα!!!!σημερα είχα μια περίεργη μέρα σήμερα είδα λίγο πιο κόκκινο αντί για καφέ τρομαξα παρα πολύ! Πήγαμε στον γιατρό τρομαγμένοι και δυο και τι να δούμε ρε κορίτσια η μάλλον τι ακούσαμε δυο καρδιές με τους πιο όμορφους χτύπους!!!σοκ ότι πιο ωραίο έχω ακούσει στην ζωή μου!σημερα είναι και η γιορτή του άντρα μου!!!το πιο ωραίο δώρο!!!❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️🍼🍼🍼🍼🍼🍼🍼🍼🍼

Μπράβο ρε παιδιά μπράβο!!

Με το καλό να τα πάρετε αγκαλιά τα διδυμάκια σας.

Να πάνε όλα υπέροχα μέχρι το τέλος 🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η geo2222 είπε:

Κορίτσια μου καλησπέρα!!!!σημερα είχα μια περίεργη μέρα σήμερα είδα λίγο πιο κόκκινο αντί για καφέ τρομαξα παρα πολύ! Πήγαμε στον γιατρό τρομαγμένοι και δυο και τι να δούμε ρε κορίτσια η μάλλον τι ακούσαμε δυο καρδιές με τους πιο όμορφους χτύπους!!!σοκ ότι πιο ωραίο έχω ακούσει στην ζωή μου!σημερα είναι και η γιορτή του άντρα μου!!!το πιο ωραίο δώρο!!!❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️🍼🍼🍼🍼🍼🍼🍼🍼🍼

μπραβο κοριτσακι μου!!!!!!!!!!!! συγχαρητηρια!!!!!!!!! αντε να περασουν οι μηνες να τα χαρειτε στην αγκαλια σας!!!

ωστοσο κι αυτη την αναμονη να την ευχαριστηθειτε!! εχει κι αυτη τη χαρη της!!!💓💓

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Odette είπε:

Καλημέρα @ΧΑΡΜΑ!!Ναι κορίτσι ,έκανα υστεροσκόπηση και φάνηκαν κάποιες εξέρυθρες εστίες.Η βιοψία που πήραμε τότε ήταν καθαρή για μικρόβια,οπότε καταλήξαμε στην αδενομύωση.Είμαι σχεδόν 39 και την αδενομύωση την ανακαλύψαμε τώρα να φανταστείς!!!Και δεν είμαι άνθρωπος που αμελεί τις επισκέψεις του στον γυναικολόγο…Τι να πει κάνεις;;;🤷‍♀️🤷‍♀️🤷‍♀️
 

Α εσύ έκανες το μακρύ πρωτόκολλο στη διέγερση.Είσαι μικρούλα μάλλον…🥰🥰

Καλημερουδια....

Πω πω αδενομυωση δεν το χα ξανά ακούσει.... Κάλιο αργά παρά ποτέ καλή μου....τι να πεις όντως τόσους ελέγχους κάνουμε....τουλάχιστον τώρα το αντιμετώπισες και θα γίνεις μανούλα....!!!!!! Το έμβρυακι σου θα φωλιασε με ασφάλεια...

Αχ, Αυτή η υστεροσκοπηση νομίζω είναι απαραίτητη.....εγω ειμαι 33 και δεν έχω κάνει ακόμα υστερο. θα κάνω τον Οκτώβριο μάλλον πριν την επόμενη διέγερση. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η geo2222 είπε:

Κορίτσια μου καλησπέρα!!!!σημερα είχα μια περίεργη μέρα σήμερα είδα λίγο πιο κόκκινο αντί για καφέ τρομαξα παρα πολύ! Πήγαμε στον γιατρό τρομαγμένοι και δυο και τι να δούμε ρε κορίτσια η μάλλον τι ακούσαμε δυο καρδιές με τους πιο όμορφους χτύπους!!!σοκ ότι πιο ωραίο έχω ακούσει στην ζωή μου!σημερα είναι και η γιορτή του άντρα μου!!!το πιο ωραίο δώρο!!!❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️🍼🍼🍼🍼🍼🍼🍼🍼🍼

Συγχαρητήρια κ πάλι κοριτσάρα! 👏🏻👏🏻👏🏻   Κ επίσημα διπλά! Να χαίρεσαι τον άντρα σου κ η κάθε ημέρα σας γιορτή σαν την χθεσινή! 🎊🎁🎉  Μόνο χαρές κ δάκρυα συγκίνησης! Όλα έχουν πάρει τον δρόμο τους πια… 💚

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα σε όλες!

@geo2222 με το καλό τα διδυμάκια σας, να έχεις μια εύκολη και όμορφη εγκυμοσύνη, όλα να πάνε καλά μέχρι το τέλος!

Κορίτσια, θέλω τη γνώμη σας και την εμπειρία σας!

Έκανα ε.τ. 1 βλαστοκύστης στις 15/7, την προηγούμενη Πέμπτη. Από συμπτώματα δεν έχω τίποτα απολύτως. Ο γιατρός μου είπε χοριακή τη Δευτέρα 26/7, αλλά όπως καταλαβαίνετε , με έχει φάει η αγωνία!

Αν πάω Σάββατο πρωί για την εξέταση, δλδ 24/7, θα δείξει;;;; 9η ή 10η μέρα θα είναι, δεν ξέρω από πότε ξεκινάμε να μετράμε.

Φοβάμαι μήπως επειδή έβαλα 1 δείξει πολύ μικρό νούμερο και απογοητευτώ και αγωνιώ χειρότερα ως τη Δευτέρα. Αν πάλι είναι αρνητική, θα στενοχωρηθώ, αλλά θα το πάρω απόφαση. Και θα κόψω και τα δεκάδες χάπια που παίρνω μια ώρα αρχύτερα🤪

Σκέφτομαι και μήπως κάνω ένα τεστ early από το φαρμακείο Παρασκευή πρωί ή Σάββατο, τουλάχιστον να είμαι προετοιμασμένη, δεν ξέρω....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 ώρες, ο/η geo2222 είπε:

Κορίτσια μου καλησπέρα!!!!σημερα είχα μια περίεργη μέρα σήμερα είδα λίγο πιο κόκκινο αντί για καφέ τρομαξα παρα πολύ! Πήγαμε στον γιατρό τρομαγμένοι και δυο και τι να δούμε ρε κορίτσια η μάλλον τι ακούσαμε δυο καρδιές με τους πιο όμορφους χτύπους!!!σοκ ότι πιο ωραίο έχω ακούσει στην ζωή μου!σημερα είναι και η γιορτή του άντρα μου!!!το πιο ωραίο δώρο!!!❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️🍼🍼🍼🍼🍼🍼🍼🍼🍼

Μπράβο κοπέλα μου!!! Όλα καλα!! Γενικά στα δίδυμα είναι συχνό φαινόμενο το αίμα και τα καφέ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια... Τελευταία χοριακη είχα στις 15/07 που είχα 1949 προχθές είδα αιμα σαν περίοδο , σταμάτησα τις αντιπηκτικες έκανα μια lentogest και είμαι στο κρεβάτι ,σήμερα είπα να κάνω μια χοριακη γιατί αγχωθηκα και έχω 11.789 να χαρώ ότι συνεχίζουν όλα καλά; Από το κέντρο μου είπαν να μην ανησυχώ ίσως ήταν μια μικρή αποκόλληση... Εν τω μεταξύ ήταν να πάω για υπέρηχο στις 29/07 αλλά ο σύζυγος νοσεί με covid και εγώ πριν τις 31 δεν μπορώ να βγω...καταλαβαίνετε έχω τρομερό άγχος... Εγώ ευτυχώς και σήμερα βγήκα αρνητική !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Ιωάννα28iwantababy είπε:

Καλησπέρα κορίτσια... Τελευταία χοριακη είχα στις 15/07 που είχα 1949 προχθές είδα αιμα σαν περίοδο , σταμάτησα τις αντιπηκτικες έκανα μια lentogest και είμαι στο κρεβάτι ,σήμερα είπα να κάνω μια χοριακη γιατί αγχωθηκα και έχω 11.789 να χαρώ ότι συνεχίζουν όλα καλά; Από το κέντρο μου είπαν να μην ανησυχώ ίσως ήταν μια μικρή αποκόλληση... Εν τω μεταξύ ήταν να πάω για υπέρηχο στις 29/07 αλλά ο σύζυγος νοσεί με covid και εγώ πριν τις 31 δεν μπορώ να βγω...καταλαβαίνετε έχω τρομερό άγχος... Εγώ ευτυχώς και σήμερα βγήκα αρνητική !

Μην αγχώνεσαι κοριτσάκι μου! Δεν πήγες δλδ ακόμη για τον 1ο υπέρηχο λες; Άρα δεν ξέρεις πόσο εβδομάδων είσαι τώρα; Αυτό θα είναι κάποια αποκολλησούλα προφανώς… Παίρνεις τα φάρμακά σου κανονικά εννοώ προγεστερόνη κλπ; Ξεκούραση κ όχι άγχος όσο μπορείς… Σας πέσανε όλα μαζί αλλά θα περάσουν! Περαστικά κ γρήγορα! 🙏🏻

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Vasilique είπε:

Μην αγχώνεσαι κοριτσάκι μου! Δεν πήγες δλδ ακόμη για τον 1ο υπέρηχο λες; Άρα δεν ξέρεις πόσο εβδομάδων είσαι τώρα; Αυτό θα είναι κάποια αποκολλησούλα προφανώς… Παίρνεις τα φάρμακά σου κανονικά εννοώ προγεστερόνη κλπ; Ξεκούραση κ όχι άγχος όσο μπορείς… Σας πέσανε όλα μαζί αλλά θα περάσουν! Περαστικά κ γρήγορα! 🙏🏻

Ναι ήταν να πάω στις 29/07 για υπέρηχο αλλά μου το ακύρωσαν λόγω του covid. Τώρα μου είπαν από 31/07 και μετά θα κλείσουμε ραντεβού... Κανονικά τα υπόλοιπα τα παίρνω μόνο τις ivor μου έκοψε και την Παρασκευή θα μου πει μήπως ξανακάνω την lentogest ..άστα πολύ δύσκολη περίοδος ευτυχώς ο σύζυγος το περνάει πολύ ελαφρυα ..αναρωτιεμαι αν είναι καλή η χοριακη η όχι και στο κέντρο μου είπαν ότι στον υπέρηχο θα τα δούμε όλα και να μην ανησυχώ!!εσύ πως πας;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Ιωάννα28iwantababy είπε:

Καλησπέρα κορίτσια... Τελευταία χοριακη είχα στις 15/07 που είχα 1949 προχθές είδα αιμα σαν περίοδο , σταμάτησα τις αντιπηκτικες έκανα μια lentogest και είμαι στο κρεβάτι ,σήμερα είπα να κάνω μια χοριακη γιατί αγχωθηκα και έχω 11.789 να χαρώ ότι συνεχίζουν όλα καλά; Από το κέντρο μου είπαν να μην ανησυχώ ίσως ήταν μια μικρή αποκόλληση... Εν τω μεταξύ ήταν να πάω για υπέρηχο στις 29/07 αλλά ο σύζυγος νοσεί με covid και εγώ πριν τις 31 δεν μπορώ να βγω...καταλαβαίνετε έχω τρομερό άγχος... Εγώ ευτυχώς και σήμερα βγήκα αρνητική !

Κοριτσι μου υπομονη σου έπεσαν ολα μαζι!!! Εχεις δικιο να αγχωνεσαι!! Το ειπα και χτες σε αλλη κοπελα, ειχα κι εγω αίμα στο σκούπισμα πριν μια βδομαδα και πηγα στο νοσοκομειο να κανω έναν έκτακτο υπέρηχο γιατι φανταζεσαι το αγχος μου!!! Ενα μικρό αιμάτωμα ηταν που αν δεν ειχα δει αίμα δε θα έδινε καθολου σημάδια μου ειπε η γιατρος που με είδε εκει! Κατσε να ξεκουραζεσαι οσο μπορεις!!! Ολα καλα θα πανε!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...