Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες Εξωσωματικής 2022🌺


Recommended Posts

 

στις πριν 14 ώρες, ο/η Odette είπε:

Κορίτσια μου καλησπέρα!Δεν γνωριζόμαστε προσωπικά,αλλά μου κρατάτε παρέα τόσες μέρες που κάθομαι στο σπίτι ❤️14/7 έκανα εμβρυομεταφορά μίας καλής βλαστοκύστης.Παρασκευή θα κάνω χοριακή.Το ερώτημά μου είναι το εξής(και χωρίς να θέλω να αηδιάσω καμία 🙈):εδώ και 2-3 μέρες μυρίζει πολύ έντονα ο ιδρώτας μου.Μήπως φταίνε αυτά τα χάπια οιστραδιόλης που παρασκευάζονται στα φαρμακεία κ τα παίρνουμε αντί για cyclacur??Το έχει παρατηρήσει καμία άλλη κοπέλα?

κοριτσι μου!!!να σε ρωτησω κατι;;; εσυ δηλαδη θα πας στις 23 για χοριακη;; μετα απο 9-10 μερες;;;
εγω εκανα εμβρυομετ. στις 13 και μου ειπε να παω στις 14 μερες.
εγω δεν παιρνω cyclacur...αλλα με το utrogestan που παιρνω νιωθω κι εγω μια εντονη οσμη....
 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Tvz είπε:

Ποιος ξέρει; μπορεί να είναι κ κπ σύμπτωμα εγκυμοσύνης;; να αλλάζουν οι ορμόνες, τι να πω.. Ναι θα πάω την Παρασκευή, τις προηγούμενες μέρες έπαιρνα 4 τη μέρα κ τώρα 3. Με το καλό η χοριακη σου, σου εύχομαι!! 🙏

ερχονται οι μερουλες ε;;;;;; με το καλο!!!❣️ καλη επιτυχια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Tvz είπε:

Ποιος ξέρει; μπορεί να είναι κ κπ σύμπτωμα εγκυμοσύνης;; να αλλάζουν οι ορμόνες, τι να πω.. Ναι θα πάω την Παρασκευή, τις προηγούμενες μέρες έπαιρνα 4 τη μέρα κ τώρα 3. Με το καλό η χοριακη σου, σου εύχομαι!! 🙏

Ευχαριστώ πολύ και τα δικά σου καλώς να στεριώσουν ❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Διόνη είπε:

 

κοριτσι μου!!!να σε ρωτησω κατι;;; εσυ δηλαδη θα πας στις 23 για χοριακη;; μετα απο 9-10 μερες;;;
εγω εκανα εμβρυομετ. στις 13 και μου ειπε να παω στις 14 μερες.
εγω δεν παιρνω cyclacur...αλλα με το utrogestan που παιρνω νιωθω κι εγω μια εντονη οσμη....
 

Ναι,στις 23 μου είπε…Και θα κάνω την ίδια ημέρα προγεστερόνη και βιτ D.Για την περίπτωση που είναι θετική η χοριακή μάλλον.Και εσύ βλαστοκύστες  δεν έβαλες απ´οτι διάβασα;Μάλλον κάποιοι λένε στις 14 ημέρες για να μην υπάρχει το αβέβαιο του αποτελέσματος….Στην προηγούμενη εμβρυομεταφορά μου με 2 βλαστοκύστες σε άλλο κέντρο μου είχαν πει σε 14 ημέρες…

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η geokou είπε:

Συγχαρητήρια @Vasilique ! Σου εύχομαι όλα τα καλά! Κάθε ευλογία κορίτσι μου! Μπήκα να τσεκάρω μετά από καιρό γιατί είχα την αγωνία σου! Ο Θεός να σε προσέχει και η Παναγία μας να είναι μαζί σου μέχρι να τα κρατήσεις στην αγκαλιά σου και ακόμα πιο πέρα....

Ευχαριστώ πολύ κορίτσι! Πώς είσαι εσύ; Πόσο είσαι τώρα θύμισέ μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η GinGin είπε:

Μπραβοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοο!!!!! Με το καλοοοοοοο και στον υπερηχο!!!!!!!  💜🙏💜🙏

Ευχαριστώ!!! 💚💚💚💚

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η Διόνη είπε:

ερχονται οι μερουλες ε;;;;;; με το καλο!!!❣️ καλη επιτυχια!!!

Ερχονται!! Σε ευχαριστώ πολύ, κ μετά θα έχεις κ μένα παρέα να ψάχνουμε συμπτώματα 😂😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 29 λεπτά, ο/η Διόνη είπε:

ερχονται οι μερουλες ε;;;;;; με το καλο!!!❣️ καλη επιτυχια!!!

Πάντως κ ο δικός μου γιατρός είπε στο σύζυγο μετά από 14 μερες η χοριακη. Είναι για να βγαίνει μεγάλο νούμερο, να είναι σίγουροι; δεν ξερω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Margitc είπε:

Ολα θα πανε καλα οταν θα τα δεις κ στον υπερηχο θα το καταλαβεις σου στελνω θερμες ευχες για μια τελειομηνη εγκυμοσυνη. Εχεις δωσει κουραγιο σε πολλες κοπελες εδω αλλα το κυριοτερο εχεις παλεψει για αυτο το θαυμα που σας συμβαινει τωρα και το αξιζετε( μιλαω κ για τον μπαμπα σας) 

Σ´ευχαριστώ πολύ για τις ευχές σου κοριτσάκι μου! 💚

Να είμαστε εδώ για να δίνουμε κουράγιο η μία στην άλλη. Για να χαιρόμαστε με τις χαρές της κ να λυπόμαστε με τις στενοχώριες της. Για να την στηρίζουμε κ να την βοηθάμε να σηκωθεί όταν πέσει! Να μην ζηλεύουμε την τύχη της αλλά το πείσμα της κ την επιμονή της να μην το βάζει κάτω, παρά τις όποιες δυσκολίες αντιμετώπισε μέχρι να φτάσει στον στόχο της. Να αναθαρρούμε με κάθε θετική χοριακή που διαβάζουμε γιατί κάπου εκεί θα έρθει κ η δική μας!

Όσον αφορά τους άντρες μας… είναι οι ήρωες δίπλα μας που δρουν αφανώς αλλά εμφατικά! Η ήρεμη δύναμη μέσα στην τρέλα μας κ τον παραλογισμό μας! 😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 39 λεπτά, ο/η Διόνη είπε:

βασιλικη;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;; σημερα ηταν ο υπερηχος;;;;;;;;;;;
 πες μας νεα!!! γιατι κι εμενα κατι για 3δυμα μου λεει!!!!χαχαχαχχα

 

Όχι αγάπη! Σήμερα θα τους έπαιρνα να μου έκλειναν ρνβ…

Ρνβ την Δευτέρα λοιπόν κ ο Θεός μαζί μας! Εμείς θα πάμε δύο κ εύχομαι να γυρίσουμε περισσότεροι! 🥰🙏🏻

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Tvz είπε:

Πάντως κ ο δικός μου γιατρός είπε στο σύζυγο μετά από 14 μερες η χοριακη. Είναι για να βγαίνει μεγάλο νούμερο, να είναι σίγουροι; δεν ξερω

Ακριβώς για τον λόγο που λες! Για να μην χρειάζεται να σε βάζουν να κάνεις συνέχεια χοριακές. Εγώ έκανα δύο κ μου είπαν τέλος τώρα. Έρχεσαι για υπέρηχο την άλλη εβδομάδα. Μόνο E2 κ prg ζητάνε κατά διαστήματα για να ρυθμίζουν τα υποστηρικτικά φάρμακα μέχρι να αναλάβει ο πλακούντας πια οπότε κ τα διακόπτεις…

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Tvz αχαχχαχαχαχ ναι ναι μαζι!!!💓 εφοσον λοιπον θα παω στις 14 μερες θα εχουμε 4 μερες γεματες να τα λεμε!!αχαχχαχα


@Vasilique μου το μονο σιγουρο οτι θα γυρισετε περισσοτεροι!!!ποσο περισσοτεροι δεν ξερω χαχαχαχαχ
οκ !! θα περιμενουμε λοιπον!!!🤰🤰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η Vasilique είπε:

Όχι αγάπη! Σήμερα θα τους έπαιρνα να μου έκλειναν ρνβ…

Ρνβ την Δευτέρα λοιπόν κ ο Θεός μαζί μας! Εμείς θα πάμε δύο κ εύχομαι να γυρίσουμε περισσότεροι! 🥰🙏🏻

Τέλεια κοριτσάρα!! Με το καλό να δείτε τα μπεμπέ σας 🥰♥️♥️♥️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 35 λεπτά, ο/η Tvz είπε:

Ερχονται!! Σε ευχαριστώ πολύ, κ μετά θα έχεις κ μένα παρέα να ψάχνουμε συμπτώματα 😂😂

Κορίτσι μου τη Παρασκευή έχεις εμβρυομεταφορα σωστά ?? Άντε με το καλό !!! Πόσα θα μεταφέρετε ? Επίσης, τι φάρμακα σου έχει δώσει για προετοιμασία? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 37 λεπτά, ο/η Vasilique είπε:

Όχι αγάπη! Σήμερα θα τους έπαιρνα να μου έκλειναν ρνβ…

Ρνβ την Δευτέρα λοιπόν κ ο Θεός μαζί μας! Εμείς θα πάμε δύο κ εύχομαι να γυρίσουμε περισσότεροι! 🥰🙏🏻

στις πριν 41 λεπτά, ο/η Vasilique είπε:

Σ´ευχαριστώ πολύ για τις ευχές σου κοριτσάκι μου! 💚

Να είμαστε εδώ για να δίνουμε κουράγιο η μία στην άλλη. Για να χαιρόμαστε με τις χαρές της κ να λυπόμαστε με τις στενοχώριες της. Για να την στηρίζουμε κ να την βοηθάμε να σηκωθεί όταν πέσει! Να μην ζηλεύουμε την τύχη της αλλά το πείσμα της κ την επιμονή της να μην το βάζει κάτω, παρά τις όποιες δυσκολίες αντιμετώπισε μέχρι να φτάσει στον στόχο της. Να αναθαρρούμε με κάθε θετική χοριακή που διαβάζουμε γιατί κάπου εκεί θα έρθει κ η δική μας!

Όσον αφορά τους άντρες μας… είναι οι ήρωες δίπλα μας που δρουν αφανώς αλλά εμφατικά! Η ήρεμη δύναμη μέσα στην τρέλα μας κ τον παραλογισμό μας! 😂

 

Δε θα μπορούσα να συμφωνήσω περισσότερο με αυτά που έγραψες!! Με το καλό να δεις τα σακουλάκια με τα μικρούλια σου!! 🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Eva29 είπε:

Κορίτσι μου τη Παρασκευή έχεις εμβρυομεταφορα σωστά ?? Άντε με το καλό !!! Πόσα θα μεταφέρετε ? Επίσης, τι φάρμακα σου έχει δώσει για προετοιμασία? 

Ναι την Παρασκευή!! Σε ευχαριστώ πολύ!! Ο γιατρός μου, είπε στη νοσοκόμα 2 να αποψυξουν, οπότε 2, δεν πιστεύω να έχουμε κανένα ατύχημα!! Μέχρι τo Σαββατο έπαιρνα μόνο cyclacur, ξεκινησα από 1 κ έφτασα ως κ 4. Από την Κυριακή κ μετά παίρνω 3 cyclacur, 3 utrogestan, 2 κολπικά υποθετα προγεστερονης κ 1 ενεση προγεστερονης, συν φυλλικού οξύ κ D3.. Αύριο θα πάμε στο γυναικολόγο μου στο ιατρείο να κάνουμε έναν υπέρηχο για να ρίξουμε μια ματιά στο ενδομητριο για να μην αγχώνομαι μου είπε κ covid test το πρωί. Που να ήξερε πως εμένα το άγχος με πιάνει όταν φτάνω στην πόρτα;; ρε κορίτσια μου είπαν πριν την εμβρυομεταφορα να έχω πιει 2 με 3 ποτήρια νερό. Εγώ μόλις φτάνω στο ιασώ κ κάθομαι στην καρέκλα να περιμένω πάντα κατουριεμαι ακόμη κ όταν έχω πάει στο σπίτι πριν φύγω κ δεν έχω πιει τπτ από υγρά. Μάλλον από το άγχος. Εκεί που θα κάτσω να περιμένω πόση ώρα, πως θα την παλέψω να σφιγγομαι; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Tvz είπε:

Ναι την Παρασκευή!! Σε ευχαριστώ πολύ!! Ο γιατρός μου, είπε στη νοσοκόμα 2 να αποψυξουν, οπότε 2, δεν πιστεύω να έχουμε κανένα ατύχημα!! Μέχρι τo Σαββατο έπαιρνα μόνο cyclacur, ξεκινησα από 1 κ έφτασα ως κ 4. Από την Κυριακή κ μετά παίρνω 3 cyclacur, 3 utrogestan, 2 κολπικά υποθετα προγεστερονης κ 1 ενεση προγεστερονης, συν φυλλικού οξύ κ D3.. Αύριο θα πάμε στο γυναικολόγο μου στο ιατρείο να κάνουμε έναν υπέρηχο για να ρίξουμε μια ματιά στο ενδομητριο για να μην αγχώνομαι μου είπε κ covid test το πρωί. Που να ήξερε πως εμένα το άγχος με πιάνει όταν φτάνω στην πόρτα;; ρε κορίτσια μου είπαν πριν την εμβρυομεταφορα να έχω πιει 2 με 3 ποτήρια νερό. Εγώ μόλις φτάνω στο ιασώ κ κάθομαι στην καρέκλα να περιμένω πάντα κατουριεμαι ακόμη κ όταν έχω πάει στο σπίτι πριν φύγω κ δεν έχω πιει τπτ από υγρά. Μάλλον από το άγχος. Εκεί που θα κάτσω να περιμένω πόση ώρα, πως θα την παλέψω να σφιγγομαι; 

Τέλεια ! Και μέχρι αύριο που έχετε τον υπέρηχο δεν είχατε κάνει ξανά υπέρυχο σωστά ? Προσπαθώ να καταλάβω τη διαδικασία... Θα ρωτήσω και τον δικό μου την άλλη εβδομάδα που θα τον συναντήσω... Κι εγώ παθαίνω συχνοουρια κάθε φορά που πάω άστα ! Αναγκαστικά θα πρέπει να κρατηθείς ! Φρόντισε να πας ακριβώς στην ώρα σου όχι νωρίτερα για να μη χρειαστεί να περιμένεις και δεν μπορείς να κρατηθείς.... 

Ρε κορίτσια εμένα ο γιατρός θέλει να βάλουμε ένα και με έχει προβληματίσει, από ότι βλέπω σε όλες βάζουνε 2! Με βλαστοκυστες 5 ημερών πάτε σωστά κορίτσι μου?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 31 λεπτά, ο/η Διόνη είπε:

@Tvz αχαχχαχαχαχ ναι ναι μαζι!!!💓 εφοσον λοιπον θα παω στις 14 μερες θα εχουμε 4 μερες γεματες να τα λεμε!!αχαχχαχα


@Vasilique μου το μονο σιγουρο οτι θα γυρισετε περισσοτεροι!!!ποσο περισσοτεροι δεν ξερω χαχαχαχαχ
οκ !! θα περιμενουμε λοιπον!!!🤰🤰

Καλέ ναι, θα περιμένω κ δικό σου θετικό αποτέλεσμα να παίρνω δύναμη!! 🙏🙏🤞🤞

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Eva29 είπε:

Τέλεια ! Και μέχρι αύριο που έχετε τον υπέρηχο δεν είχατε κάνει ξανά υπέρυχο σωστά ? Προσπαθώ να καταλάβω τη διαδικασία... Θα ρωτήσω και τον δικό μου την άλλη εβδομάδα που θα τον συναντήσω... Κι εγώ παθαίνω συχνοουρια κάθε φορά που πάω άστα ! Αναγκαστικά θα πρέπει να κρατηθείς ! Φρόντισε να πας ακριβώς στην ώρα σου όχι νωρίτερα για να μη χρειαστεί να περιμένεις και δεν μπορείς να κρατηθείς.... 

Ρε κορίτσια εμένα ο γιατρός θέλει να βάλουμε ένα και με έχει προβληματίσει, από ότι βλέπω σε όλες βάζουνε 2! Με βλαστοκυστες 5 ημερών πάτε σωστά κορίτσι μου?

Έκανα έναν υπέρηχο την προηγούμενη Τετάρτη, δλδ μετά από 10 μέρες cyclacur. Το πιο πιθανό είναι να κάνεις κ έναν υπέρηχο αρχή του κύκλου, εγώ δεν τον έκανα γιατί είχα κάνει 2 μέρες πριν μου έρθει περίοδος οπότε ο γιατρός έκρινε ότι δε χρειάζεται κ μου είπε απλώς το δοσολογικο σχήμα από το τηλ. Ναι 5 ημερών θα είναι. Κοίτα πολλοί γιατροί θέλουν να αποφεύγουν τις δίδυμες κυησεις γιατί είναι πιο επικίνδυνες. Εμείς δεν το συζητήσαμε καθόλου, είπε μόνος του κατευθείαν 2. Εγώ βέβαια αν μου έλεγε 1, πάλι 2 θα του έλεγα. Κ ας είναι πιο επικίνδυνη μέσα σε εισαγωγικά.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Tvz σ ευχαριστω κοριτσακι μου ...για να δουμ λοιπον τι θα γινει!!!

@Eva29 δεν ξερω ....εντυπωση μου κανει...ομως μηπως ειναι πολυ καλες...ειχες πει νομιζω οτι ειναι αριστες κι ισως θεωρει οτι θα πιασει κατευθειαν!ποσο χρονων εισαι κοριτσακι μου αν επιτρεπεται;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Tvz είπε:

Έκανα έναν υπέρηχο την προηγούμενη Τετάρτη, δλδ μετά από 10 μέρες cyclacur. Το πιο πιθανό είναι να κάνεις κ έναν υπέρηχο αρχή του κύκλου, εγώ δεν τον έκανα γιατί είχα κάνει 2 μέρες πριν μου έρθει περίοδος οπότε ο γιατρός έκρινε ότι δε χρειάζεται κ μου είπε απλώς το δοσολογικο σχήμα από το τηλ. Ναι 5 ημερών θα είναι. Κοίτα πολλοί γιατροί θέλουν να αποφεύγουν τις δίδυμες κυησεις γιατί είναι πιο επικίνδυνες. Εμείς δεν το συζητήσαμε καθόλου, είπε μόνος του κατευθείαν 2. Εγώ βέβαια αν μου έλεγε 1, πάλι 2 θα του έλεγα. Κ ας είναι πιο επικίνδυνη μέσα σε εισαγωγικά.. 

Κι εγώ αυτό θέλω να του πω ότι θέλω να βάλουμε δύο ! Παρά πολλές κοπέλες κάνουμε δίδυμα και είναι μια χαρά, και επικίνδυνη μπορεί να είναι και μια κύηση με ένα μωρό ! Του είπα ότι εμείς δεν έχουμε πρόβλημα για δίδυμα και επέμενε! 

Μου είπε αν αποτύχει τη πρώτη ίσως την επόμενη φορά βάλουμε δύο.... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Διόνη είπε:

@Tvz σ ευχαριστω κοριτσακι μου ...για να δουμ λοιπον τι θα γινει!!!

@Eva29 δεν ξερω ....εντυπωση μου κανει...ομως μηπως ειναι πολυ καλες...ειχες πει νομιζω οτι ειναι αριστες κι ισως θεωρει οτι θα πιασει κατευθειαν!ποσο χρονων εισαι κοριτσακι μου αν επιτρεπεται;

Κορίτσι μου, ναι μου είπε ότι είναι πολύ καλή ποιότητας οι βλαστοκυστες αλλά δεν κατάλαβα αν οι δικές μου είναι πολύ καλής ποιότητας η γενικά οι βλαστοκυστες.... Είμαι 29.. επιμένει ότι καλύτερα να βάλουμε ένα γιατί η δίδυμη κύηση είναι high risk και είναι και πιο δύσκολα στην ανατροφή μετά και γενικά είναι της άποψης τα παιδιά να έρχονται ένα ένα μου είπε για πολλούς λόγους. Σκέφτομαι να ρωτήσω και τον γυναικολόγο μου δεν ξέρω τι να κάνω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Eva29 είπε:

Κι εγώ αυτό θέλω να του πω ότι θέλω να βάλουμε δύο ! Παρά πολλές κοπέλες κάνουμε δίδυμα και είναι μια χαρά, και επικίνδυνη μπορεί να είναι και μια κύηση με ένα μωρό ! Του είπα ότι εμείς δεν έχουμε πρόβλημα για δίδυμα και επέμενε! 

Μου είπε αν αποτύχει τη πρώτη ίσως την επόμενη φορά βάλουμε δύο.... 

Μήπως είναι θέμα ηλικίας; νομίζω είσαι κάτω από 30, έτσι δεν είναι; εγω θα γίνω 33 το Σεπτέμβρη, μήπως παίζει κάτι με τη νομοθεσία; όπως πχ κ στις κάτω των 35 επιτρέπεται να βάλουν ως κ 2.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Tvz είπε:

Μήπως είναι θέμα ηλικίας; νομίζω είσαι κάτω από 30, έτσι δεν είναι; εγω θα γίνω 33 το Σεπτέμβρη, μήπως παίζει κάτι με τη νομοθεσία; όπως πχ κ στις κάτω των 35 επιτρέπεται να βάλουν ως κ 2.

Το έχω ψάξει αυτό με τη νομοθεσία και ο πρώτος περιορισμός που υπάρχει είναι ως 2. Δεν λέει κάπου να βάζουν μέχρι ένα. 

Απλά από ότι κατάλαβα θεωρεί ότι θα πιάσει το ένα και αν στην τελική δεν πιάσει την επόμενη φορά ίσως βάλουμε 2... Αλλά δεν θέλω να ταλαιπωρούμε και να φάω αρνητικό τεστ απο στιγμή που έχω και 8 βλαστοκυστες και δεν με ενοχλούν τα δίδυμα..ίσα ίσα διπλή χαρά !! Οπότε δεν ξέρω γι αυτό σας έγραψα να δω πόσα βάλατε εσείς κορίτσια...

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Eva29 είπε:

Κορίτσι μου, ναι μου είπε ότι είναι πολύ καλή ποιότητας οι βλαστοκυστες αλλά δεν κατάλαβα αν οι δικές μου είναι πολύ καλής ποιότητας η γενικά οι βλαστοκυστες.... Είμαι 29.. επιμένει ότι καλύτερα να βάλουμε ένα γιατί η δίδυμη κύηση είναι high risk και είναι και πιο δύσκολα στην ανατροφή μετά και γενικά είναι της άποψης τα παιδιά να έρχονται ένα ένα μου είπε για πολλούς λόγους. Σκέφτομαι να ρωτήσω και τον γυναικολόγο μου δεν ξέρω τι να κάνω...

Εγώ που τον ρώτησα για την ποιότητα μου είπε κατά λέξη κάποιες είναι πολύ καλές, κάποιες μέτριες. Κοίταξε ότι είναι πιο δύσκολα στην ανατροφή αυτό είναι αλήθεια. Εγώ προσέχω 2 αγοράκια που είναι δίδυμα κ είναι μεγάλη ταλαιπωρία αλλά έχει να κάνει κ με τα παιδιά, δλδ πως τα έχει μάθει η μαμά. Ε τα συγκεκριμένα λόγω δουλειάς τα έχει κακομάθει η μαμά. Οπότε είναι ταλαιπωρία, αλλά εμένα δε με πειράζει η ιδέα των διδύμων ίσα ίσα μακάρι να είναι 🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...