Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες Εξωσωματικής 2022🌺


Recommended Posts

στις πριν 1 λεπτό, ο/η BlackCat είπε:

Άμα έκαναν οσο οι puregon θα βαράγαμε το κεφάλι μας στον τοίχο.

Θα πουλούσαμε ένα νεφρό, δεν ξέρω τι θα κάναναμε 😄

Πραγματικά γιατί από ότι κατάλαβα χρειάζεσαι πάρα πολλά χάπια σε όλη τη διαδικασία, αλλά ήταν η απορία του συζυγου μου κ λέω θα ρωτήσω τα κορίτσια στο forum κ σου λέω.. Γιατί εμείς επειδή δε περάσαμε επιτροπή γιατί δεν είχαμε κάποιο παράγοντα για να μας εγκρίνουν την εξωσωματική κ όλες τις ενέσεις εκτός από αυτές που καλύπτονται από τον εοπυυ κ κάποιες που μου εδωσε ο γιατρός μου, τις πληρώσαμε κανονικά. Οπότε λιγο φοβόμαστε ότι δε γραφεται πόσο μπορεί να κοστίζει!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστώ κορίτσια @Sandyb, @BlackCat

Περιμένω το γιατρό τώρα να μου πει που μπορώ να βρω progynova. Αν χρειάζεται καμία μου λέει να της πω ποια φαρμακεια φτιάχνουν στην Αθήνα γιατί από ότι ξέρω είναι 5,6.. Καλο σαββατοκύριακο να έχουμε!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η elena0212 είπε:

Είχα μετά την ωοληψια λιγο. Συνέχισε με καφε. Κ είχα πονάκια. Καμία σχεση με την πρώτη ωοληψια. Κ χθες είχα και αίμα. Ο γιατρός λέει πιθανον χάσαμε το παράθυρο εμφύτευσης κ έπεσε το ενδομήτριο. Θα τον πάρω τη Δευτέρα πάλι να του πω πως πήγε η αιμορραγία. Σταματαω κ τα φάρμακα σημερα

Ναι δεν σου πήγε αυτός ο κύκλος είναι η αλήθεια..καλά κάνατε..λίγη υπομονή και ο επόμενος θα είναι πιο τυχερός και ιδανικός..λίγα μπανάκια και χαλάρωση μας χρειάζεται που και που..να περάσετε όμορφα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Tvz είπε:

Πραγματικά γιατί από ότι κατάλαβα χρειάζεσαι πάρα πολλά χάπια σε όλη τη διαδικασία, αλλά ήταν η απορία του συζυγου μου κ λέω θα ρωτήσω τα κορίτσια στο forum κ σου λέω.. Γιατί εμείς επειδή δε περάσαμε επιτροπή γιατί δεν είχαμε κάποιο παράγοντα για να μας εγκρίνουν την εξωσωματική κ όλες τις ενέσεις εκτός από αυτές που καλύπτονται από τον εοπυυ κ κάποιες που μου εδωσε ο γιατρός μου, τις πληρώσαμε κανονικά. Οπότε λιγο φοβόμαστε ότι δε γραφεται πόσο μπορεί να κοστίζει!!

Και εγώ αυτη την φορά πήγα ιδιωτικά οπότε με έτσουξε πάρααα πολύ.

Και οτι γράφετε ζητάω και μου το γράφουν. Ενώ στις πρώτες δυο προσπάθειες το έπαιζα large..

Τρομάρα να μου έρθει..Που να ξέρα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 34 λεπτά, ο/η elena0212 είπε:

Κοριτσάκια μου η εμβρυομεταφορα κου ακυρώθηκε. Χθες είχα αρκετο αίμα. Όποτε μάλλον έπεσε το ενδομήτριο κ είπαμε να μην ρισκάρουμε το μοναδικό εμβρυακι μας. @Vasilique μου θα είμαι νοητά μαζί σου και θα προσεύχομαι για σένα κ δα εμβρυακια σου 😍

Ότι είναι καλύτερο κορίτσι μου... Κάθε εμπόδιο για καλό... !!!!!καλά κάνατε και δεν το ρισκάρατε!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σας Ευχαριστω πολύ όλες κορίτσια. Είναι αυτό που λεμε συνεχεια. Πως στην εξωσωματική δεν μπορείς να προγραμματίζεις. Συμβαίνουν πολλά απρόοπτα. Ότι είναι καλύτερο να γίνει,ας γινει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η BlackCat είπε:

Και εγώ αυτη την φορά πήγα ιδιωτικά οπότε με έτσουξε πάρααα πολύ.

Και οτι γράφετε ζητάω και μου το γράφουν. Ενώ στις πρώτες δυο προσπάθειες το έπαιζα large..

Τρομάρα να μου έρθει..Που να ξέρα..

Ε βεβαια όταν πας με φυσικό ή φυσικό τροποποιήμενο λίγα χάπια κ καμία ovitrelle λες εντάξει δεν πειράζει. Αν κ εγώ τους έλεγα να τα γράψουν κ αυτά γιατί έχω κ ιδιωτική ασφάλεια που μου καλύπτει κ τη συμμετοχή του εοπυυ. Να πω την αλήθεια προσπάθησα να γράψω κ την puregon αλλά έφαγα άκυρο πανηγυρικό!! Οπότε τουλάχιστον ο γιατρός μου με προμήθευσε με κάποιες που είχε περίσσευμα από άλλη κυρία κ γλίτωσα κάποια λίγα από τις orgalutran κυρίως. Γιατί arvekap τις εγραψα κανονικά στον εοπυυ.. Μα είναι κρίμα όταν πληρώνουμε 2 ασφάλειες να πληρώνουμε κ τα φάρμακα!! Αφού δε μας βοηθούν σε τίποτα άλλο, τουλάχιστον αυτά!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η geo2222 είπε:

Δηλαδή σε ποσό καιρό από τώρα θα πάω να ακούσω καρδούλες;σε ένα μήνα;

Οχιιιι... Σ ενα μηνα θα κοντεύεις για αυχενικη 🤣 2 βδομάδες Μ είχε πει.. ❤❤❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η BlackCat είπε:

Ναι συμφωνώ όχι να πονάς αλλά η αίσθηση θα είναι οτι θες να ουρήσεις.

Εμένα μου είχαν πει, επειδή ειχαν καθυστερήσει μια από τις φορές να τα τοποθετήσουν, αν θέλω να ουρήσω μπορώ και να πιω πάλι νεράκι μέχρι να με πάρουν.

 

Σωστά, κι εμένα την τελευταία φορά καθυστέρησε ο γιατρός και πήγα 2 φορές και άδειασα λίγο την κύστη μου, επειδή δεν κρατιόμουν. Αισθανόμουν και πάλι την ανάγκη να ουρήσω, αλλά όχι επιτακτικά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η lactaki είπε:

Οχιιιι... Σ ενα μηνα θα κοντεύεις για αυχενικη 🤣 2 βδομάδες Μ είχε πει.. ❤❤❤

Αααα εντάξει δυο βδομαδες κάπως θα αντέξω αλλά αν ήταν ένας μήνας Παναγία μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η geo2222 είπε:

Αααα εντάξει δυο βδομαδες κάπως θα αντέξω αλλά αν ήταν ένας μήνας Παναγία μου!

Βγήκε η χοριακη?σήμερα δεν είχες επανάληψη?πάντως περίμενε μπορεί να θέλει να σε δει και νωρίτερα ο γιατρός, εμενα ήθελε εναν υπέρηχο και πριν ακούσουμε καρδούλα στις  5w 1d. Λες να φοβήθηκε μην το πρηξω?μπορεί...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια γεια σας και από μένα λοιπόν πήγα πάλι για υπερήχους σήμερα είμαι στην 9η μέρα περιόδου και έχω κάνει Επτα ενεσουλες λες μέχρι στιγμής και σήμερα θα κάνω την όγδοη..... Την πέμπτη μέρα που είχα πάει δεν είχαμε δει κανένα ωυθηλακιο .... Αυξήσαμε τη δόση και σήμερα είδαμε περίπου τρία και τρία αλλά πάρα πάρα πολύ μικρά.... Ελπίζω τουλάχιστον να μεγαλώσουν και να τα καταφέρουμε με αυτά τα αυγουλάκια ωστόσο ενεσουλες θα συνεχίσω ❣️❣️❣️❣️❣️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Olia4 είπε:

Κορίτσια γεια σας και από μένα λοιπόν πήγα πάλι για υπερήχους σήμερα είμαι στην 9η μέρα περιόδου και έχω κάνει Επτα ενεσουλες λες μέχρι στιγμής και σήμερα θα κάνω την όγδοη..... Την πέμπτη μέρα που είχα πάει δεν είχαμε δει κανένα ωυθηλακιο .... Αυξήσαμε τη δόση και σήμερα είδαμε περίπου τρία και τρία αλλά πάρα πάρα πολύ μικρά.... Ελπίζω τουλάχιστον να μεγαλώσουν και να τα καταφέρουμε με αυτά τα αυγουλάκια ωστόσο ενεσουλες θα συνεχίσω ❣️❣️❣️❣️❣️

Τσουπρινι μου εσύ όλα θα πάνε καλά και θα αρχίσουν να μεγαλώνουν και να αυξάνονται!!!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η Olia4 είπε:

Κορίτσια γεια σας και από μένα λοιπόν πήγα πάλι για υπερήχους σήμερα είμαι στην 9η μέρα περιόδου και έχω κάνει Επτα ενεσουλες λες μέχρι στιγμής και σήμερα θα κάνω την όγδοη..... Την πέμπτη μέρα που είχα πάει δεν είχαμε δει κανένα ωυθηλακιο .... Αυξήσαμε τη δόση και σήμερα είδαμε περίπου τρία και τρία αλλά πάρα πάρα πολύ μικρά.... Ελπίζω τουλάχιστον να μεγαλώσουν και να τα καταφέρουμε με αυτά τα αυγουλάκια ωστόσο ενεσουλες θα συνεχίσω ❣️❣️❣️❣️❣️

ειδες που σου είπα και εγώ τρια είχα καταφέρει να πάρω....πάμε κορίτσι μου δυνατά...τρια και καλα θα είναι........

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η kk88 είπε:

ειδες που σου είπα και εγώ τρια είχα καταφέρει να πάρω....πάμε κορίτσι μου δυνατά...τρια και καλα θα είναι........

Ναιιιιι να ήξερες πόσο τα πάνω μου πήρα από αυτό που μου είχες πει.... Κ μόλις μου είπε ο γιατρός έτσι....άντε λέω έστω κ μικρά..... Τουλάχιστον να πάρουμε κάτι!!!!! 🥰😘🥰😘🥰😘🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η Olia4 είπε:

Ναιιιιι να ήξερες πόσο τα πάνω μου πήρα από αυτό που μου είχες πει.... Κ μόλις μου είπε ο γιατρός έτσι....άντε λέω έστω κ μικρά..... Τουλάχιστον να πάρουμε κάτι!!!!! 🥰😘🥰😘🥰😘🥰

καλέ ναι θα πάρετε θα γίνουν και εμένα ειδικά το ένα ηταν εξαιρετικά μικρό και το πηραμε 13 χιλιοστά τελικά και ήταν άψογο....όλα θα πάνε καλα΄.......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλά μου κορίτσια να σας ρωτήσω κάτι αύριο θα είμαι 9 μέρα από την μεταφορά βλαστοκύστεων, χοριακή κανονικά είχε πει ο γιατρός Δευτέρα...τεστ δεν θα κάνω δεν είμαι τόσο θαραλλέα....φλερτάρω όμως με την ιδέα του να πάω αύριο για χοριακή.....εσεις τι λέτε???????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 29 λεπτά, ο/η kk88 είπε:

καλά μου κορίτσια να σας ρωτήσω κάτι αύριο θα είμαι 9 μέρα από την μεταφορά βλαστοκύστεων, χοριακή κανονικά είχε πει ο γιατρός Δευτέρα...τεστ δεν θα κάνω δεν είμαι τόσο θαραλλέα....φλερτάρω όμως με την ιδέα του να πάω αύριο για χοριακή.....εσεις τι λέτε???????

Α ρε κορίτσι καταλαβαίνω όσο μπορώ την αγωνία σου όταν και γω πριν την περιοδο είχα κανει πόσες φορές τεστ... 

Αν δεν κρατιέσαι καθόλου, κάνε ένα τεστ αν έχεις σπίτι και περίμενε για την χοριακη σου. Δύο μερούλες έμειναν πάνω κάτω! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η BlackCat είπε:

Δοκίμασε να κοψεις το αλάτι για λίγο θα δεις διαφορά

Εγώ τουλάχιστον είδα μεγάλη διαφορά

ναι αμε!! θα το κανω απο σημερα κιολας!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 ώρες, ο/η geo2222 είπε:

Δηλαδή σε ποσό καιρό από τώρα θα πάω να ακούσω καρδούλες;σε ένα μήνα;

5+6 ακουσα εγω. Στην 6 εβδομάδα ακούς καρδούλα;-) 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η kk88 είπε:

καλέ ναι θα πάρετε θα γίνουν και εμένα ειδικά το ένα ηταν εξαιρετικά μικρό και το πηραμε 13 χιλιοστά τελικά και ήταν άψογο....όλα θα πάνε καλα΄.......

α ρε @kk88 μπραβο δωσ της θαρρος!!! θελω να τα καφερει το ολιακι  μας!! @Olia4💓💓
 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 43 λεπτά, ο/η kk88 είπε:

καλά μου κορίτσια να σας ρωτήσω κάτι αύριο θα είμαι 9 μέρα από την μεταφορά βλαστοκύστεων, χοριακή κανονικά είχε πει ο γιατρός Δευτέρα...τεστ δεν θα κάνω δεν είμαι τόσο θαραλλέα....φλερτάρω όμως με την ιδέα του να πάω αύριο για χοριακή.....εσεις τι λέτε???????

κοριτσι μου....πφφ τι να σου πω ειλικρινα δεν ξερω!!κι εγω ετσι θα ειμαι πιστευω!αλλα ειμαι και λιγο κλανας φοβαμαι το αρνητικο κι ισως να μην εκανα πιο νωρις!!!οπως νιωθεις ομως εσυ!!απο το να σε τρωει η αγωνια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η angel35 είπε:

Α ρε κορίτσι καταλαβαίνω όσο μπορώ την αγωνία σου όταν και γω πριν την περιοδο είχα κανει πόσες φορές τεστ... 

Αν δεν κρατιέσαι καθόλου, κάνε ένα τεστ αν έχεις σπίτι και περίμενε για την χοριακη σου. Δύο μερούλες έμειναν πάνω κάτω! 

Μωρέ ότι δεν αντέχω είναι σίγουρο.....αλλά δεν θα το κανω το τεστ......θα κάνω υπομονή.......χοριακη κατευθείαν.......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Διόνη είπε:

κοριτσι μου....πφφ τι να σου πω ειλικρινα δεν ξερω!!κι εγω ετσι θα ειμαι πιστευω!αλλα ειμαι και λιγο κλανας φοβαμαι το αρνητικο κι ισως να μην εκανα πιο νωρις!!!οπως νιωθεις ομως εσυ!!απο το να σε τρωει η αγωνια!!!

Εσύ από ποτέ είσαι κλανας;;;;; 😂😂😂😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η elena0212 είπε:

Σας Ευχαριστω πολύ όλες κορίτσια. Είναι αυτό που λεμε συνεχεια. Πως στην εξωσωματική δεν μπορείς να προγραμματίζεις. Συμβαίνουν πολλά απρόοπτα. Ότι είναι καλύτερο να γίνει,ας γινει

Εγω θα σου πω ευτυχως ηρθε αίμα και δεν είχατε κάνει... φαντασω με οχι καλό ενδομητριο να έφτιαχνες..  οπότε βλέπουμε την θετική μεριά:-* 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...