Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες Εξωσωματικής 2022🌺


Recommended Posts

στις Just now, ο/η Sandyb είπε:

Ναι το ίδιο μου είχαν πει και μένα για τα σκούρα δέρματα..και εγώ είμαι μελαχρινή..εμένα γυναικολόγος σε τυχαίο έλεγχο μου τη βρήκε πριν χρόνια και από τότε το παρακολουθουμε συνεχεια..οτι εξετασεις αίματος και να κάνω βάζουν και μια d μέσα πλέον...τι να κάνουμε δεν πειράζει..θα πορευτούμε με συμπληρώματα αφού είναι θέμα που λύνεται πάλι καλά..

Like και καρδούλα ❣️ γιατί δεν έχω άλλες αντιδράσεις 😁

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η Tvz είπε:

Κ εμένα θα είναι η πρώτη μου φορά κ σε ρωτάω για να παίρνω θάρρος!! Η θετική σου έκβαση μου το έδωσε κ με το παραπανω.. Όλα να πάνε καλά κ σε 9 μήνες να μιλάμε για πάνες, γάλατα κ μωρό μαντήλα!! 🤣🤣

Οπως ειδες υπαρχει κ αυτη η περιπτωση να πετυχει με την πρωτη !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Διόνη είπε:

να κλαψεις;;;;;;;;;;;;;ισα ισα θα χαρεις!!!ξεκινας!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! καλη αρχη με ολα!!!καθε πραγμα στο καιρο του!!!! ειμαστε διπλα σου!!!!

Τι θα έκανα χωρίς εσένα!!!!! ❤️❤️❤️❤️ Πόσο με βοήθησες 💜💜💜💜

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η geokou είπε:

Καλημέρα κορίτσια!

Το κλίμα είναι πολύ όμορφο εδώ... χαίρομαι πάρα πολύ γιατί διαβάζω όμορφα νέα! Συγχαρητήρια @geo2222 σου εύχομαι από καρδίας μια τελειόμηνη εγκυμοσύνη!

Σε όλες όσες περιμένετε χοριακή καλά αποτελέσματα να έχετε και @Vasilique καλή επιτυχία το Σάββατο. Ο Θεός και η Παναγία μαζί σου....

Εγώ θα σας χαλάσω λίγο την ατμόσφαιρα. Δυστυχώς παλλινδρόμησε το εμβρυάκι μου... Δεν ακούσαμε καρδούλα. Σταμάτησε στις 6w και 1d. Πάω για απόξεση... @Vasilique μπορείς να με αφαιρέσεις από το πινακάκι....

Έκλαψα χθες η αλήθεια είναι αλλά είμαι καλά...Αυτό ήταν το θέλημα Του για όποιους λόγους που εμείς δεν μπορούμε να καταλάβουμε. Σίγουρα θα ξαναπροσπαθήσω. 'Έχω ακόμα 2 βλαστοκύστες στην κατάψυξη. Μου είπε ο γιατρός 3 μήνες μετά την απόξεση μπορούμε να ξαναπροχωρήσουμε σε ΕΤ.

Θα σας αποχαιρετήσω προς το παρόν...θα διαβάζω βέβαια τα νέα σας! Αλλά πάμε διακοπούλες με το σύζυγο και τον μικρό μου (8 χρονών) λίγες μερούλες να χαλαρώσουμε. Ευτυχώς δεν ξέρει κανένας τίποτα οπότε δεν έχω να εξηγήσω τίποτα σε κανένα....

Εύχομαι σε όλες Καλό Καλοκαίρι και μόνο ευχάριστα από δω και πέρα σε αυτό το group!

 

Κοριτσι μου γλυκο λυπαμαι πολυ. Περασε ομορφα το καλοκαιρι με την οικογενεια σου κ απο φθινωπορο βουρ για επιτυχιες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η BlackCat είπε:

@troia και εμένα μου σύστησαν να πάρω D3fix 2000 μετά από μέτρηση γιατί είχα έλλειψη.

η υπερδοσολογία μπορεί να κάνει κακό? Δηλαδή αν έχουμε επάρκεια και παραπάνω προκαλεί κάτι?

Ναι, και στις τιμές αναφοράς έχει κάποιο όριο υπερσυγκέντρωσης και αν το υπερβούμε, γίνεται τοξική...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Διόνη είπε:

εντωμεταξυ η D δεν ειναι του ηλιου;;;; ειμαστε η πιο φωτεινη χωρα κι υπαρχουν πολλοι που εχουν ελλειψη σε αυτην την βιταμινη!!! εγω να σας πω δεν εχω μετρηθει ποτε!!

Καλό είναι να μετρηθείς, γιατί είναι πολύ σημαντική βιταμίνη για τη γονιμότητα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η troia είπε:

Ναι, και στις τιμές αναφοράς έχει κάποιο όριο υπερσυγκέντρωσης και αν το υπερβούμε, γίνεται τοξική...

Ευχαριστώ αγαπημένη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η angel35 είπε:

Τι θα έκανα χωρίς εσένα!!!!! ❤️❤️❤️❤️ Πόσο με βοήθησες 💜💜💜💜

Τίποτα δεν έκανα τα είπαμε αυτά!!! 💚💙💛💚💙💛💚❤️💙💛💚💙💛💚💙💛

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Διόνη είπε:

Τίποτα δεν έκανα τα είπαμε αυτά!!! 💚💙💛💚💙💛💚❤️💙💛💚💙💛💚💙💛

Ήσουν η πιο πολύτιμη βοήθεια μου, τώρα πάρε και μια άδεια να έρθεις να μου κρατάς το χέρι 😂😂😂😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η kk88 είπε:

ΝΑΙ η υπερδοσολογία στην βιταμίνη d δεν κάνει καλο, αν δεν κάνω λάθος γίνεται τοξική μετά....οπότε μην τις παίρνετε αφειδώς και χωρίς μέτρηση. και εμένα η ενδοκρινολογος μου πάντα με μετράει

Κορίτσια τοξική η 𝗗 μπορεί να γίνει μόνο σε πολύ μεγάλες δόσεις 10.000-20.000 μονάδες και μετά από πολλά χρόνια χορήγησης. Είναι σχεδόν απίθανο. Εμεις παίρνουμε 2000-4000 μαξ αποκλείεται να πάθουμε κάτι. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η angel35 είπε:

Ήσουν η πιο πολύτιμη βοήθεια μου, τώρα πάρε και μια άδεια να έρθεις να μου κρατάς το χέρι 😂😂😂😂

Θα το κάνω κι αυτό αν χρειαστεί για να κάνεις νινακι και να είσαι ψύχραιμη!!! Χαχαχαχαχαχ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η TRigirl είπε:

Κορίτσια τοξική η 𝗗 μπορεί να γίνει μόνο σε πολύ μεγάλες δόσεις 10.000-20.000 μονάδες και μετά από πολλά χρόνια χορήγησης. Είναι σχεδόν απίθανο. Εμεις παίρνουμε 2000-4000 μαξ αποκλείεται να πάθουμε κάτι. 

ναι δεν ξέρω πότε μπορεί να γίνει τοξική...το είπα επειδή μου το είχε πει ενδοκρινολόγος ότι δεν την παίρνουμε χωρίς έλεγχο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια, 

να με βάλτε και μένα στο πινακακι τον Οκτώβρη πάω για διέγερση 🥰

 

καλη επιτυχία σε όλες !!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Διόνη είπε:

@Tvz αντισυλληπτικα πηρα επειδη ειχα κι εγω μια ωοθυλακικη κυστη...στο λεω επειδη ξαναδιαβασα το θεμα σου και θυμαμαι οτι σου εχει καθυστερησει η περιοδος.βεβαια εμενα μου ηρθε αλλα με καθυστερηση.οταν μου ηρθε πηγαμε να ξεκινησουμε κι εκει ειδαμε την κυστη...τον περασμενο μηνα εγινε αυτο!μετα πηρα αντισυλληπτικα κι επεσε και τωρα να μαι.... δεν ξερω αν εχουμε παρομοιο θεμα....

Κ εμένα η διέγερση καθυστέρησε ένα κύκλο λόγω κύστεων (είχα 3), πήρα αντισυλληπτικα κ προχωρήσαμε απλώς στον επόμενο κύκλο κ ας είχε μείνει η 1 πίσω. Μετά από μέτρηση οιστραδιολης δεν τον ενοχλούσε αυτή η 1 τον εξωσωματικο. Ενδεχομένως να είναι κ αυτό που έχει μείνει εκεί από ότι μου είπε ο γιατρός. Γενικά κ παλιότερα μετά από ενέσεις που έκανα εμφάνιζα κυστικα κ έκανα θεραπείες με αντισυλληπτικα. Έχω εικόνα πολυκιστικων ωοθηκών λέει ο γιατρός μου. Τώρα έχω κάνει ήδη τη διέγερση κ ωοληψια οπότε πια δεν τον ενοχλεί αυτό το κυστικο. Απλώς πρέπει να έρθει η περίοδος για να ξεκινήσω προετοιμασία για εμβρυομεταφορα. Πήρα σήμερα το πρώτο duphaston κ περίμενω!! Καλή επιτυχία σου εύχομαι!! Α ποιότητας ωαριακια κ εμβρυακια!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Margitc είπε:

Οπως ειδες υπαρχει κ αυτη η περιπτωση να πετυχει με την πρωτη !

Εννοείται πως υπάρχουν. Κ κάθε καλή έκβαση μας δίνει δύναμη να προσπαθούμε περισσότερο κ κυρίως να αγχωνομαστε λιγότερο!! Είναι σημαντικό κ το ψυχολογικό κομμάτι ειδικά σε εμάς τις πρωτάρες!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Tvz είπε:

Κ εμένα η διέγερση καθυστέρησε ένα κύκλο λόγω κύστεων (είχα 3), πήρα αντισυλληπτικα κ προχωρήσαμε απλώς στον επόμενο κύκλο κ ας είχε μείνει η 1 πίσω. Μετά από μέτρηση οιστραδιολης δεν τον ενοχλούσε αυτή η 1 τον εξωσωματικο. Ενδεχομένως να είναι κ αυτό που έχει μείνει εκεί από ότι μου είπε ο γιατρός. Γενικά κ παλιότερα μετά από ενέσεις που έκανα εμφάνιζα κυστικα κ έκανα θεραπείες με αντισυλληπτικα. Έχω εικόνα πολυκιστικων ωοθηκών λέει ο γιατρός μου. Τώρα έχω κάνει ήδη τη διέγερση κ ωοληψια οπότε πια δεν τον ενοχλεί αυτό το κυστικο. Απλώς πρέπει να έρθει η περίοδος για να ξεκινήσω προετοιμασία για εμβρυομεταφορα. Πήρα σήμερα το πρώτο duphaston κ περίμενω!! Καλή επιτυχία σου εύχομαι!! Α ποιότητας ωαριακια κ εμβρυακια!! 

Αααα ωραία!! Τώρα κατάλαβα ολοκληρωμένα την ιστορία σου κορίτσι μου!! Αχ με τις παλιοκυστες αμάν μπαίνουν εκεί και μας εμποδίζουν όταν δεν πρέπει!! Άρα πας για εμβρυομεταφορά!! Αααχ αντε να σου έρθει η άτιμη!! Και να πάνε όλα τα τέλεια!!  Σε ευχαριστώ πάρα πολύ!! Για να δούμε λοιπόν.... Καλή επιτυχία και στις 2 μας!! 😉❤️💙

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Διόνη είπε:

Αααα ωραία!! Τώρα κατάλαβα ολοκληρωμένα την ιστορία σου κορίτσι μου!! Αχ με τις παλιοκυστες αμάν μπαίνουν εκεί και μας εμποδίζουν όταν δεν πρέπει!! Άρα πας για εμβρυομεταφορά!! Αααχ αντε να σου έρθει η άτιμη!! Και να πάνε όλα τα τέλεια!!  Σε ευχαριστώ πάρα πολύ!! Για να δούμε λοιπόν.... Καλή επιτυχία και στις 2 μας!! 😉❤️💙

Μόλις έρθει θα κάνω πάρτι!! Πέρα από το αισθητικό κομμάτι που είμαι πρησμένη κτλ, έχω όλη μέρα πονοκεφάλους κ ενοχλήσεις στην κοιλιά, στη μέση κτλ. Έχω όλα τα συμπτώματα δλδ εκτός από ροή!! Κ ήθελα να κάνω λίγο διατροφή να χάσω κανένα κιλό πριν μπω στη εμβρυομεταφορα γιατί από το χειμώνα που ξεκίνησα διαδικασίες έχω πάρει 2 κιλά κ 2 της υπερδιέγερσης (που ευτυχώς έφυγαν αμέσως) κ τζίφος η κατάσταση. Μόλις ξεπρηστηκα λίγο τσουπ ξανά πρηστηκα λόγω καθυστέρησης!! Πανηγύρι σου λέω θα κάνω!! Κ ελπίζω να κάνω να τη δω 9 μήνες μετά από αυτό 🤣🤣🤣!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Διόνη είπε:

Καλημέρα κοριτσάκι μου!!! Τι διαβάζω 4 ημερών ωαριακια θα βαλουμε!!! Μα πως πέρασε ο καιρός θυμάμαι είχα πρώτο μπει κι είχαμε μιλήσει σε ένα άλλο τοπικ και ήσουν στην ημέρα της επιτροπής!! Και να τώρα θα βάλεις τα ωαριακια σου! Με το καλό κορίτσι μου!! 

Πήρα το φαρμακοποιό και μου είπε όλα καλά να μην ανησυχώ δεν συνέβη κάτι στην ένεση. Τώρα είμαι στην τέταρτη μέρα ενέσεων αύριο πάω για 2ο υπέρηχο! Να δούμε τι θα δούμε!!

Νιώθω λίγο φουσκωμένη και από άποψη τουαλέτας! Λέτε να παίζουν ρολο τα φάρμακα; επίσης χτες σήκωσα κάτι σακούλες από ψώνια βαριές και μετά διάβασα στο φυλλάδιο ότι καλό είναι να αποφεύγετε η έντονη σωματική άσκηση...και στην περίοδο της διέγερσης πρέπει πάλι να προσέχουμε;;; 

Σ´ευχαριστώ κοριτσάκι μου! Ο καιρός περνάει τόσο γρήγορα τελικά… Για να δούμε τι θα γίνει! Έτσι λέει ο γιατρούλης μου, τεσσάρων ημερών θα βάλουμε αυτή τη φορά κ εγώ σαν καλό κοριτσάκι ακολουθώ! Να σου είμαι ειλικρινής δεν με χαλάει να μην τα βάλει βλαστοκύστες… 

Λογικό να έχεις φουσκώματα μικρή μου! Μετά να δεις! Φρόντιζε να τρως ακτινίδια κ να παίρνεις κ προβιοτικά…

Καλέ όχι! Γιατί για να μην σπάσουν τα αβγά;  Συμπεριφέρεσαι φυσιολογικά…

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η geokou είπε:

Καλημέρα κορίτσια!

Το κλίμα είναι πολύ όμορφο εδώ... χαίρομαι πάρα πολύ γιατί διαβάζω όμορφα νέα! Συγχαρητήρια @geo2222 σου εύχομαι από καρδίας μια τελειόμηνη εγκυμοσύνη!

Σε όλες όσες περιμένετε χοριακή καλά αποτελέσματα να έχετε και @Vasilique καλή επιτυχία το Σάββατο. Ο Θεός και η Παναγία μαζί σου....

Εγώ θα σας χαλάσω λίγο την ατμόσφαιρα. Δυστυχώς παλλινδρόμησε το εμβρυάκι μου... Δεν ακούσαμε καρδούλα. Σταμάτησε στις 6w και 1d. Πάω για απόξεση... @Vasilique μπορείς να με αφαιρέσεις από το πινακάκι....

Έκλαψα χθες η αλήθεια είναι αλλά είμαι καλά...Αυτό ήταν το θέλημα Του για όποιους λόγους που εμείς δεν μπορούμε να καταλάβουμε. Σίγουρα θα ξαναπροσπαθήσω. 'Έχω ακόμα 2 βλαστοκύστες στην κατάψυξη. Μου είπε ο γιατρός 3 μήνες μετά την απόξεση μπορούμε να ξαναπροχωρήσουμε σε ΕΤ.

Θα σας αποχαιρετήσω προς το παρόν...θα διαβάζω βέβαια τα νέα σας! Αλλά πάμε διακοπούλες με το σύζυγο και τον μικρό μου (8 χρονών) λίγες μερούλες να χαλαρώσουμε. Ευτυχώς δεν ξέρει κανένας τίποτα οπότε δεν έχω να εξηγήσω τίποτα σε κανένα....

Εύχομαι σε όλες Καλό Καλοκαίρι και μόνο ευχάριστα από δω και πέρα σε αυτό το group!

 

Λυπάμαι πολύ κοριτσάκι μου.  Πήγαινε τις διακοπουλες σου κάνε τα μπανακια σου (κάνε και για εμενα -εχω να δω θάλασσα 3χρονια) και όταν με το καλό επιστρεψεις θα είσαι πιο δυνατή για αυτό είμαι σίγουρη.  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 ώρες, ο/η kaposetsi είπε:

Κι εγώ που έχω όζους κανονικά την κλασική έκανα δεν μου είπαν κάτι τέτοιο 

Κ εγώ επίσης, έναν οζο έχω και έκανα κανονικά τη συνηθισμένη 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η angel35 είπε:

Κορίτσια !!!!!!!!!!!!!!!!! κορίτσιααααααααααααααααα

με ακουτεεεεεεεεεεεε;;;;;;;;;;;;;;;;;

τρεμω ολοκληρηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηη

22 ιουλίου πάμε τα χαρτιά μας στην επιτροπή, και 23 μεσημέρι βγαίνει η αποφαση!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

είναι μια καλή στιγμή πιστεύετε να κλαψω;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;

Έλα πάμε να κάνουμε γιόγκα.... μάλλον μαζί θα πάμε.  😉 30.07 θα έχω το εμβόλιο και μόλις μου έρθει η περίοδος καμια 15.08 έρχεται και ξεκινάω 😉

Εντωμεταξύ ασχετο αυτό το μήνα που έκανα το εμβόλιο μου ήρθε πιο νωρις 1 εβδομάδα  έτυχε σε κάποια? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Eva29 είπε:

Καλημέρα από μένα ! Μαζί ξεκινήσαμε διέγερση και εγώ εχτές έκανα την πρώτη και τη Δευτέρα έχω τον πρώτο υπέρηχο! 

Εγώ κάνω 150 μονάδες puregon λόγω πολυκιστικων εσύ?

Ωραια μια χαρα!!!εγω κανω 150 μοναδες μενοπουρ λογω υψηλης fsh κ λιγο χαμηλης αμη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η troia είπε:

Τη D να τη μετρήσεις, μην πάρεις έτσι. Εμένα μου τη μετράει κάθε φορά ο ενδοκρινολόγος μου και μου ρυθμίζει εκείνος τη δόση. 

@angel35 όχι να πάρεις χαπια κτλ εννοούσα  αφού έχετε ζεστούλα απ τον ήλιο να μαζέψεις;-) 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

@angel35 όχι να πάρεις χαπια κτλ εννοούσα  αφού έχετε ζεστούλα απ τον ήλιο να μαζέψεις;-) 

Το κατάλαβα κοριτσάκι μου!!!! 

Μαζί λες να είμαστε;;;;;;; θα έχω παρεουλα;;;;;; 

Εσύ Αθήνα είσαι;;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...