Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες Εξωσωματικής 2022🌺


Recommended Posts

στις πριν 7 ώρες, ο/η BlackCat είπε:

Φωτοτυπία την απόφαση της επιτροπής 

την συνταγογράφηση των φαρμακων από τον γιατρό 

την ταυτότητα σου 

κ παγοκύστες κ τσάντα μεταφοράς αυτές που είναι για κρέατα πχ ή μινι ψυγειακι γιατί με τέτοιες θερμοκρασίες δεν πρέπει να εκτεθούν τα φάρμακα σε ζέστη κ στο σπίτι τα βάζεις ψυγείο 

Σε ευχαριστω πολυ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η geo2222 είπε:

A5BE6EFC-393B-4764-9899-78FB9F8EA5D8.jpeg

Έτσι ήταν και το δικό μου τεστ 10η μέρα και στην κοιλίτσα μου έχω διδυμάκια! Ετοιμάσου για μια τεράστια χοριακή!! Εύχομαι να πάνε όλα καλά ως το τέλος! 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Sandyb είπε:

Διονη μου ξεκίνησες ενεσακια ε?καλή αρχή αγάπη μου...όλα να σου πάνε τέλεια!!!τελικά μιλήσατε με τους γιατρούς?πότε σου είπαν ότι πρέπει να κάνεις πρώτο υπέρηχο?

Καλημέρα!!

σαντυ μου ναι... Έχω κάνει 2 ενεσουλες ήδη!! Λογικά ο πρώτος υπέρηχος είναι για Παρασκευή αλλά είπαμε με τη γιατρό εδώ στον τόπο μου να κάνω κι έναν σήμερα που είναι η 6ημερα περιόδου για παν ενδεχόμενο! Οπότε θα πάω θα κάνω εξετάσεις να τις έχω κιόλας και θα πάω μετά για υπέρηχο. Και βλέπουμε μετά! 

Αν έχει αλλάξει κάτι μετα που θα γυρίσω θα σας πω! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η condios είπε:

Καλησπέρα,,,θεωρώ πως είναι πραγματικά θέμα γιατρού στην τοποθέτηση για το αν θα κάνει μια γυναίκα εμβόλιο και πότε. Ο δικός μου εξωσωματικος επέμενε,,,και στην ερώτηση μου "και αν με πετύχει η 2η δόση εφόσον κάνω εμβρυομεταφορα? Τι κάνω" ,,,η απάντηση είναι "κάνεις κανονικά τη 2η δόση όταν είναι η ώρα της, δεν επηρεάζει τη διαδικασία,,,ίσα ίσα που θέλουμε να έχετε κάνει εμβόλιο (και ο σύζυγος) για να είστε προστατευμένοι",,,,οπότε εμείς έχουμε τελειώσει ήδη και ας μην κάναμε ακόμα εμβρυομεταφορα ,,,, να ρωτήσεις όλες σου τις απορίες σου στο γιατρό σου,,, είμαι σίγουρη πως θα καθησυχάσει με τις όποιες απαντήσεις του. Ο δικός μας απλά επέμενε το εμβόλιο να είναι Pfizer,,, οπότε και αυτό κάναμε και ευτυχώς παρενέργειες μηδέν. Επίσης αν εσύ κάνεις πρώτη δόση 7/7 σε 21 ημέρες κάνεις τη 2η δόση , δηλαδή κάπου 28/7,,,,άρα θεωρητικά αν ξεκινήσεις διέγερση 20/8 μια χαρά ακούγεται. Ο γιατρός σου όμως είναι αυτός που θα σου επιβεβαιώσει τι και πως!!!! Καλή δύναμη στην αρχή σου!!!!🙏👶❤️👶❤️

Άρα εσυ έχεις κάνει και τις δυο δόσεις σε κάποια απόσταση όμως από τη διέγερση η ήσουν με φυσικό κύκλο στις ωοληψιες? Γιατί όπως λες εμβρυομεταφορα δεν έχεις κάνει ακόμα. 
Δυστυχως εμένα δε μου δίνει πιο πολλές πληροφορίες ο γιατρός. Επίσης επειδή έκλεισα μοντέρνα είναι σε ενα μήνα η 2η δόση, δηλαδή στις 5 Αυγούστου. 
ευχαριστώ για τις ευχές σου αλλά δεν είμαι στην αρχή αρχή. θα είναι η δεύτερη μου ολόκληρη προσπάθεια.
Μέχρι τώρα έχω κάνει μια αποτυχημένη εμβρυομεταφορα με βλαστοκύστη ΒΒ και μια 2η διέγερση τώρα τον Ιούνιο που ενώ είχαμε 5 βλαστοκυστες, οι 4ΒΒ κιόλας, τελικά ο προεμφυτευτικος μας τις έκοψε όλες και έχω απογοητευτεί τελείως. Δεν ξέρω που θα βρω κουράγιο να το ξανακάνω όλο αυτό. Ο γιατρός μου λέει ότι στην ηλικία μου 1 στα 10 θα είναι υγιές γενετικά και μου πρότεινε την επόμενη φορά να μην κάνουμε καν pgt a με τη λογική πως ότι δεν είναι καλό θα αποβληθεί. Ήδη από αυτή τη διέγερση μου το είχε προτείνει αλλά εγώ φοβήθηκαν να μην τον κάνω τον έλεγχο επειδή ο γενετιστής μας είχε πει ότι πρέπει να κάνουμε λόγω καρυοτυπου του συζύγου που έχει μωσαικισμο των φυλετικών χρωμοσωμάτων. Τώρα βέβαια μετά από την ήττα που φάγαμε με την απόρριψη διάβασα διαφορα άρθρα σκεπτικιστών γιατρών που λένε ότι σε γυναίκες πάνω από 40 δεν ενδεικνυεται, ότι έχει ρίσκο η βιοψία και ότι κάποιες φορές υπάρχουν και ψευδώς θετικά αποτελέσματα. 
εχω κι εγώ κάποιες κρίσεις πανικού όπως ανέφερε και μια άλλη κοπέλα εδώ μέσα και τώρα μετά από αυτό το τελευταίο αποτελεσμα έχω κάπως χειροτερέψει. Αλλά σας διαβάζω και παίρνω κουράγιο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η angel35 είπε:

Έχουμε ενα σπερμοδιαγραμμα του Γενάρη του 2021 και ένα το τώρα Ιουνίου 2021 κάνουν; 

Ναι κάνουν εγώ όταν πέρασα είχα ένα Ιουνίου και ένα Δεκεμβρίου σκέψου....τους νοιάζει να είναι με απόσταση τουλάχιστον 75 ημερών....οπότε είσαι μια χαρά......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η angel35 είπε:

Επίσης κάτι ακόμα άσχετο, αλλά με ξέρετε.... 

Χρειάζεται και μαστογραφία για την επιτροπή;;; 

Όχι δεν χρειάζεται μαστογραφία για την επιτροπή πέρασα τον Μάϊο και δεν μου ζήτησαν......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Διόνη είπε:

Καλημέρα!!

σαντυ μου ναι... Έχω κάνει 2 ενεσουλες ήδη!! Λογικά ο πρώτος υπέρηχος είναι για Παρασκευή αλλά είπαμε με τη γιατρό εδώ στον τόπο μου να κάνω κι έναν σήμερα που είναι η 6ημερα περιόδου για παν ενδεχόμενο! Οπότε θα πάω θα κάνω εξετάσεις να τις έχω κιόλας και θα πάω μετά για υπέρηχο. Και βλέπουμε μετά! 

Αν έχει αλλάξει κάτι μετα που θα γυρίσω θα σας πω! 

Διονη μου καλημερα και εγω ξεκινησα μαζι σου...για να δουμε πως θα παει...

εγω βεβαια ειμαι με δανεικα αλλα ξεκινησα παραλληλα με την δοτρια ,εχω την Δευτερα υπερηχο για να δουμε πως ανταποκρινομαι και βλεπουμε....ελπιζω να προχωρησουμε σε αυτον τον κυκλο...εχω πολυ προσμονη ....σας θεωρω πλεον παρεα...δεν ξερει κανεις οτι ξεκινησα (ουτε οι δικοι μου)...δεν θελω να τους αγχωσω και αυτους...πολλα φιλια σε ολες ...γλυκιες καλημερες 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Sandyb είπε:

Ζητάνε μαστογραφία από όλες τις κοπέλες ανεξαρτήτως ηλικίας λόγω διεγερσης?εμένα στο κέντρο δεν μου ζήτησαν, είμαι 33. Ο γυναικολόγος μου μου έκανε τοσα χρονια μόνο ψηλάφηση και έλεγε ότι είμαι μικρή για μαστογραφία..προχτές όμως μου έκανε υπέρηχο και έχω κύστες τελικα..καημό το έχω τελευταία να πάω για έναν υπέρηχο και να μη μου βρούνε τίποτα ρε παιδί μου..το θέμα πασπατεμα αστο γδυνομαστε παντού αφού λεω στον άντρα μου πήγαμε στην αιματολογο και ήταν η μόνη που μου δεν μου είπε τη φράση περάστε και γδυθειτε από τη μέση και κάτω, έχει γίνει συνήθεια πλεον🤣🤣

Καλημέρα , δεν ξέρω αν ζητάνε σε όλες τι κοπέλες ανεξαρτήτως ηλικίας.

Εγώ οταν ξεκίνησα ήμουν 35 και μου ζήτησε να καταλάβεις ο απλός γυναικολόγος που είχα τότε (οχι ο εξωσωματιστής). Χαρακτηριστικά μου είπε οτι θέλω μαστογραφία και σαλπιγγογραφία πριν ξεκινήσεις οτιδήποτε.

Επειδή στην εγκυμοσύνη (φυσική σύλληψη ή IVF δεν έχει σημασία) ορμονικά γίνεται έκρηξη ήθελε να υπάρχει μαστογραφία αναφοράς για να είμαστε σίγουροι και να μην προκύψει κάτι που θα το πυροδοτήσει η εγκυμοσύνη όχι η διέγερση. Μέχρι τότε και εγώ εξεταζόμουν με υπερήχους και ψηλάφηση.

Προσωπικά μετά τις δυο παλίνδρομες πήγα στον Αγιο Σάββα σε μαστολόγο να με παρακολουθεί και μάλιστα πριν ξεκινήσω νέα διέγερση τον ρώτησα και εφόσον ελέγχθηκα και με μαστογραφία και με υπερήχους και με παρακέντηση γιατί βρέθηκε ένα ινοαδένωμα που δεν υπήρχε πριν πήρα το οκ να προχωρήσω.

Ήταν ομως δική μου απόφαση δεν με έστειλε κάποιος γιατρός. Ο εξωσωματιστής που ρώτησα μου είπε εφόσον σε παρακολουθεί μαστολόγος ακολουθείς τις οδηγίες του.

Γενικά σε κοπέλες από 35 και πάνω καλό ειναι να υπάρχει μαστογραφία αναφοράς πριν την διέγερση.

Από εκεί και πέρα είναι απόφαση της κάθε κοπέλας πως θέλει να κινηθεί.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η kk88 είπε:

Ναι κάνουν εγώ όταν πέρασα είχα ένα Ιουνίου και ένα Δεκεμβρίου σκέψου....τους νοιάζει να είναι με απόσταση τουλάχιστον 75 ημερών....οπότε είσαι μια χαρά......

 

στις πριν 1 ώρα, ο/η kk88 είπε:

Όχι δεν χρειάζεται μαστογραφία για την επιτροπή πέρασα τον Μάϊο και δεν μου ζήτησαν......

Σε ευχαριστώ κορίτσι μου για όλα! Να μου φύγει και αυτό από το κεφάλι μου! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η dimitra1975 είπε:

Διονη μου καλημερα και εγω ξεκινησα μαζι σου...για να δουμε πως θα παει...

εγω βεβαια ειμαι με δανεικα αλλα ξεκινησα παραλληλα με την δοτρια ,εχω την Δευτερα υπερηχο για να δουμε πως ανταποκρινομαι και βλεπουμε....ελπιζω να προχωρησουμε σε αυτον τον κυκλο...εχω πολυ προσμονη ....σας θεωρω πλεον παρεα...δεν ξερει κανεις οτι ξεκινησα (ουτε οι δικοι μου)...δεν θελω να τους αγχωσω και αυτους...πολλα φιλια σε ολες ...γλυκιες καλημερες 

καλη επιτυχια κοριτσακι μου!!!ευχομαι να πανε ολα μα ολα καλα!!!αρα θα ειμαστε μαζι σε ολη την διαδικασια!!! και εδω ειμαστε ολες να τα λεμε!!! μαθαινουμε , κατανοουμε και συμπορευομαστε!
δεν ξερω καθολου πως ειναι η διαδικασια με τη δοτρια...εαν θελεις και μονο πες μας! παρολ αυτα ενημερωσε με πως πηγαινεις...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 ώρες, ο/η Lucia79 είπε:

Ναι αλλά τι εννοεί φάση προσπάθειας? Ποσό κενό πρέπει να υπάρχει ανάμεσα? Ναι καταλαβαίνω ότι οι 15 μέρες ίσως είναι λίγο αλλά ας πούμε ο μήνας είναι οκ? Θα μπορούσα να κάνω μόνο την 1η δόση 7 Ιουλίου και μετά ξανά διέγερση στις 20 Αυγούστου. Αυτό θα ήταν οκ? Αν και από άποψη ανοσιας δεν δίνει πολλά η 1η δόση μονής της. 
επισης έχεις καταλαβει, αυτό που δε θέλουν οι γιατροί είναι η αλληλεπίδραση εμβολίου με ορμόνες για τον οργανισμό μας η φοβούνται κάτι άλλο, ότι ας πούμε θα επηρεάσει και την ποιότητα των ωαρίων?

Δεν τα γνωρίζω όλα αυτά που ρωτάς. Οι περισσότεροι γυναικολόγοι λένε ότι δεν υπάρχει κάποιο πρόβλημα με τα εμβόλια ούτε σε φάση προσπάθειας, αλλά ούτε στην εγκυμοσύνη. Το ίδιο και ο δικός μου. Εγώ όταν ήμουν στη δική σου φάση δεν είχε έρθει ακόμα η σειρά μου να εμβολιαστώ και η σειρά μου ήρθε όταν ήμουν ήδη έγκυος. Τότε ρώτησα την Τσεκούρα και μου είπε να μην το κάνω, επειδή είναι ακόμα νωρίς και δεν έχουμε επαρκή δεδομένα. Για τη φάση της προσπάθειας και της προετοιμασίας την έχουν ρωτήσει άλλες κοπέλες από το parents cafe και έχει πει και πάλι όχι, αλλά δε γνωρίζω περισσότερες λεπτομέρειες, καθώς δεν με αφορούσε προσωπικά. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλησπέρα. Είχα πάει στο γιατρο μου μέσα Απριλιου και μου συστησε σαλπιγγογραφια. Τον ρώτησαν αν μπορω να κανω την υπερηχοσαλπιγγογραφια και μου ειπε οτι δεν τη δεχεται ο ΕΟΠΥ στα δικαιολογητικα για εξωσωματικη. Τωρα κανονισα να την κανω την αλλη εβδομαδα αλλα φοβαμαι πολυ και επεσα κατα τυχη και σε ένα νεο έγγραφο https://www.eopyy.gov.gr/Files/arep/20210422_11286_ΝΕΑ ΕΝΤΥΠΑ ΚΑΙ ΕΓΓΡΑΦΟpdf.pdf

Αλλαξαν όντως τα δικαιολογητικα;

Σπερμοδιάγραμμα απο Λυμπεροπουλο γινεται δεκτό;

Ευχαριστω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η BlackCat είπε:

Καλημέρα , δεν ξέρω αν ζητάνε σε όλες τι κοπέλες ανεξαρτήτως ηλικίας.

Εγώ οταν ξεκίνησα ήμουν 35 και μου ζήτησε να καταλάβεις ο απλός γυναικολόγος που είχα τότε (οχι ο εξωσωματιστής). Χαρακτηριστικά μου είπε οτι θέλω μαστογραφία και σαλπιγγογραφία πριν ξεκινήσεις οτιδήποτε.

Επειδή στην εγκυμοσύνη (φυσική σύλληψη ή IVF δεν έχει σημασία) ορμονικά γίνεται έκρηξη ήθελε να υπάρχει μαστογραφία αναφοράς για να είμαστε σίγουροι και να μην προκύψει κάτι που θα το πυροδοτήσει η εγκυμοσύνη όχι η διέγερση. Μέχρι τότε και εγώ εξεταζόμουν με υπερήχους και ψηλάφηση.

Προσωπικά μετά τις δυο παλίνδρομες πήγα στον Αγιο Σάββα σε μαστολόγο να με παρακολουθεί και μάλιστα πριν ξεκινήσω νέα διέγερση τον ρώτησα και εφόσον ελέγχθηκα και με μαστογραφία και με υπερήχους και με παρακέντηση γιατί βρέθηκε ένα ινοαδένωμα που δεν υπήρχε πριν πήρα το οκ να προχωρήσω.

Ήταν ομως δική μου απόφαση δεν με έστειλε κάποιος γιατρός. Ο εξωσωματιστής που ρώτησα μου είπε εφόσον σε παρακολουθεί μαστολόγος ακολουθείς τις οδηγίες του.

Γενικά σε κοπέλες από 35 και πάνω καλό ειναι να υπάρχει μαστογραφία αναφοράς πριν την διέγερση.

Από εκεί και πέρα είναι απόφαση της κάθε κοπέλας πως θέλει να κινηθεί.

Συμφωνώ. Τα ίδια έκανα κι εγώ. Δεν μου το ζήτησε ο εξωσωματιστής, αλλά τώρα βλέπω ότι στο Ιασώ που έκανα εγώ την προσπάθεια τη μαστογραφία την έχουν βάλει μέσα στις εξετάσεις που ζητάνε πριν την προσπάθεια. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η angel35 είπε:

Επίσης κάτι ακόμα άσχετο, αλλά με ξέρετε.... 

Χρειάζεται και μαστογραφία για την επιτροπή;;; 

Τα δικαιολογητικά που ζητάνε τα βρίσκεις μέσα στο site του εοπυυ. Δε ζητάνε μαστογραφία, όχι. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 ώρες, ο/η geo2222 είπε:

Μακαρι κι η χοριακη να βγει καλή κορίτσια αλλά το πρώτο βήμα έγινε!!!!ακομα είμαι σε σοκ πρώτη φορά μετά από τόσα αρνητικά τεστ επιτελους πιάνω ένα θετικό!!!κοριτσια μου όλες θα τα καταφέρουμε!!!!

Που είσαι κορίτσι μου δώσε μας νούμερο να παρουμε θάρρος και εμείς!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η geo2222 είπε:

Κορίτσια έχω πάθει σοκ! 847 η χοριακη!δεν είναι πολύ υψηλή για 11η μέρα;

Κορίτσι μου σε βλέπω διδυμομανουλα.......μπράβο σου είναι απίστευτη κορίτσι μου!!!!! Μια τελειομενη εγκυμοσύνη να έχεις.....όλα τα καλά σου εύχομαι...στείλε μπεμπεδοσκονη προς τα εδώ καλέ❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η troia είπε:

Δεν τα γνωρίζω όλα αυτά που ρωτάς. Οι περισσότεροι γυναικολόγοι λένε ότι δεν υπάρχει κάποιο πρόβλημα με τα εμβόλια ούτε σε φάση προσπάθειας, αλλά ούτε στην εγκυμοσύνη. Το ίδιο και ο δικός μου. Εγώ όταν ήμουν στη δική σου φάση δεν είχε έρθει ακόμα η σειρά μου να εμβολιαστώ και η σειρά μου ήρθε όταν ήμουν ήδη έγκυος. Τότε ρώτησα την Τσεκούρα και μου είπε να μην το κάνω, επειδή είναι ακόμα νωρίς και δεν έχουμε επαρκή δεδομένα. Για τη φάση της προσπάθειας και της προετοιμασίας την έχουν ρωτήσει άλλες κοπέλες από το parents cafe και έχει πει και πάλι όχι, αλλά δε γνωρίζω περισσότερες λεπτομέρειες, καθώς δεν με αφορούσε προσωπικά. 

Ευχαριστώ για την απάντηση σου. Αυτό είναι το κακό, ο καθένας έχει άλλη άποψη και άντε μετά εσυ που δεν είσαι και γιατρός αλλά είσαι και 41 μισό οποτε στο όριο προλαβαίνω δεν προλαβαίνω, να πάρεις μόνη σου την απόφαση…

αυτη η Τσεκούρα πρέπει να είναι γκουρού έτσι? βλέπω αρκετές κοπέλες εδώ παραπέμπουν σε αυτήν. Έχω σκοπό να την αναζητήσω κι εγώ αύριο μήπως καταφέρω να κλείσω ραντεβού παρότι ο γιατρός μου δεν μου έχει ζητήσει να επισκεφτώ αιματολόγο ούτε μου έχει ζητήσει εξετάσεις θρόμβο φιλίας. Αλλά όπως σωστά σκέφτονται και άλλες εδώ, η ηλικία δε μας επιτρέπει να κάνουμε λάθος σε τίποτα οποτε θα προσπαθήσω να την συμβουλευτώ. 

@geo2222 πολλά μωρά δηλαδή με τέτοια χοριακη! Μπραβοοοο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η geo2222 είπε:

Κορίτσια έχω πάθει σοκ! 847 η χοριακη!δεν είναι πολύ υψηλή για 11η μέρα;

Γιουπιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι,,,,,,,καλέ ναι είναι τέλεια!!!!!!!!!!!! είναι διδυμοχοριακή φίλη,,,,,γελα δυο φορές,,,,πάρε ανάσες δυο φορές και σου επιτρέπεται να τα βλέπεις διπλά!!!!!!!!! Ευχαριστήσου το κοπελάρα μου!!!!!!!!!! Είδες? Αν είναι να πιαστούν πως πιάνονται τα μπεμπακιααααααααα!!!!!!!!!! Δε μπορείς να φανταστείς τί χαρά μου δίνεις!!!!!!!!!!! Να απολαύσεις την εγκυμοσύνη σου στο έπακρο!!!!!!! 🙏👶💖👶💖

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η kk88 είπε:

Κορίτσι μου σε βλέπω διδυμομανουλα.......μπράβο σου είναι απίστευτη κορίτσι μου!!!!! Μια τελειομενη εγκυμοσύνη να έχεις.....όλα τα καλά σου εύχομαι...στείλε μπεμπεδοσκονη προς τα εδώ καλέ❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️

Κορίτσι μου σου στέλνω άπειρη μπεμπεδοσκονη 😇😇😇😇😇😇

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η geo2222 είπε:

Κορίτσια έχω πάθει σοκ! 847 η χοριακη!δεν είναι πολύ υψηλή για 11η μέρα;

Είναι εξαιρετική!! Συγχαρήτηρια και πάλι.

Να πάνε όλα καλά μέχρι τέλος και να κρατήσεις γερά μωρά στα χεράκια σου ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η condios είπε:

Γιουπιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι,,,,,,,καλέ ναι είναι τέλεια!!!!!!!!!!!! είναι διδυμοχοριακή φίλη,,,,,γελα δυο φορές,,,,πάρε ανάσες δυο φορές και σου επιτρέπεται να τα βλέπεις διπλά!!!!!!!!! Ευχαριστήσου το κοπελάρα μου!!!!!!!!!! Είδες? Αν είναι να πιαστούν πως πιάνονται τα μπεμπακιααααααααα!!!!!!!!!! Δε μπορείς να φανταστείς τί χαρά μου δίνεις!!!!!!!!!!! Να απολαύσεις την εγκυμοσύνη σου στο έπακρο!!!!!!! 🙏👶💖👶💖

Ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου!!!!ευχομαι και στα δικά σου σύντομα!!!απλα αγχώθηκα λίγο επειδή ήταν τόσο υψηλή!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η geo2222 είπε:

Κορίτσι μου σου στέλνω άπειρη μπεμπεδοσκονη 😇😇😇😇😇😇

Πες μου αν νιώθεις κάτι άλλο εκτός από ζαλάδα που ένιωθες να δω μπας και βρω και εγώ κάτι και αναθαρισω.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...