Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες Εξωσωματικής 2022🌺


Recommended Posts

στις πριν 13 ώρες, ο/η Sylia είπε:

Κορίτσια η χαρά μου είναι απερίγραπτη...έκανα σήμερα χοριακη κι είναι θετική🙂 εύχομαι μέσα από την καρδιά μου καλή επιτυχία σε όλες σε όποια φάση κι αν βρίσκεστε. Σας ευχαριστώ πολύ για την συμπαράσταση αυτό το διάστημα. Παρεμπιπτόντως για να μην αγχώνονται κάποια κορίτσια είχα πονάκια περιόδου τη μέρα της έμβρυομεταφορας και λίγα που κ που κ τις επόμενες μέρες. Επισης να πω ότι είχα απόλυτη εμπιστοσύνη στο γιατρό μου. Δεν ήταν τυχαία η επιλογή. Έγινε με πολύ αυστηρά κριτήρια κ του βγάζω το καπέλο για το πρωτόκολλο διέγερσης

Συγχαρήτηρια! Καλή και τελειόμηνη εγκυμοσύνη να έχεις ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η Sylia είπε:

Κορίτσια η χαρά μου είναι απερίγραπτη...έκανα σήμερα χοριακη κι είναι θετική🙂 εύχομαι μέσα από την καρδιά μου καλή επιτυχία σε όλες σε όποια φάση κι αν βρίσκεστε. Σας ευχαριστώ πολύ για την συμπαράσταση αυτό το διάστημα. Παρεμπιπτόντως για να μην αγχώνονται κάποια κορίτσια είχα πονάκια περιόδου τη μέρα της έμβρυομεταφορας και λίγα που κ που κ τις επόμενες μέρες. Επισης να πω ότι είχα απόλυτη εμπιστοσύνη στο γιατρό μου. Δεν ήταν τυχαία η επιλογή. Έγινε με πολύ αυστηρά κριτήρια κ του βγάζω το καπέλο για το πρωτόκολλο διέγερσης

 Συγχαρητήριααα!!!! Να είναι τελειόμηνη, ονειρεμένη η εγκυμοσύνη σου!!!

Αν θα ήθελες πες μας για το πρωτόκολλο που ακολουθήσατε. Έχεις χαμηλή αμη; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η skorpina78 είπε:

Να σου ζήσουν τα αγγελούδια σου!! Κι εγω 18/6 2 έβαλα!!! Αχχχ μακαρι!!! 🙏🏻🙏🏻🙏🏻

Με το καλό με το καλό σας στέλνω διδυμομπεμπεδοσκονη!!!! 🙏😃😃

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η Sylia είπε:

Κορίτσια η χαρά μου είναι απερίγραπτη...έκανα σήμερα χοριακη κι είναι θετική🙂 εύχομαι μέσα από την καρδιά μου καλή επιτυχία σε όλες σε όποια φάση κι αν βρίσκεστε. Σας ευχαριστώ πολύ για την συμπαράσταση αυτό το διάστημα. Παρεμπιπτόντως για να μην αγχώνονται κάποια κορίτσια είχα πονάκια περιόδου τη μέρα της έμβρυομεταφορας και λίγα που κ που κ τις επόμενες μέρες. Επισης να πω ότι είχα απόλυτη εμπιστοσύνη στο γιατρό μου. Δεν ήταν τυχαία η επιλογή. Έγινε με πολύ αυστηρά κριτήρια κ του βγάζω το καπέλο για το πρωτόκολλο διέγερσης

Μπραβο κοριτσι μου!!!! Καλούς διπλασιασμούς να εχεις τωρα και να συνεχίσεις ετσι!!!! Ολα καλα!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η lactaki είπε:

Με το καλό με το καλό σας στέλνω διδυμομπεμπεδοσκονη!!!! 🙏😃😃

Μην την τσιγκουνευτείς κορίτσι! Στείλε μπόλικη γιατί είμαστε πολλές! ☺️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 33 λεπτά, ο/η carpe είπε:

 Συγχαρητήριααα!!!! Να είναι τελειόμηνη, ονειρεμένη η εγκυμοσύνη σου!!!

Αν θα ήθελες πες μας για το πρωτόκολλο που ακολουθήσατε. Έχεις χαμηλή αμη; 

Ευχαριστώ πάρα πολύ κορίτσια! Εύχομαι το συντομότερο θετικές χοριακες σε όλες!

Είμαι 37 με καλή ΑΜΗ. Έχω πολυκυστικες μέτριας βαρύτητας θα λεγα και το σπέρμα ήταν καλό. Προσπαθούσαμε 3 χρόνια φυσικά, και μετά σπερματεγχυσεις όλες ανεπιτυχείς. 

Επειδή είχα πολυκυστικες ξεκίνησα puregon πολύ πολύ χαμηλή δόση με εξαιρετικά συχνή παρακολούθηση και εξετάσεις και σχετικά άμεσα ανταγωνιστη. Ήταν μεγάλη η ανταπόκριση στην αρχή και φοβήθηκαμε υπερδιέγερση αλλά όλα πήγαν καλά. Είχαμε βέβαια χαμηλή γονιμοποίηση για τον αριθμό των ωαρίων που είχα. Αλλά σημασία έχει η ποιότητα τελικά.

Καλή επιτυχία εύχομαι και σε σένα! Και ο,τι άλλο χρειαστείς να σου πω αν μπορώ να βοηθήσω🙂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 32 λεπτά, ο/η lactaki είπε:

Με το καλό με το καλό σας στέλνω διδυμομπεμπεδοσκονη!!!! 🙏😃😃

Αχ βρε κοριτσάκι μου σε ευχαριστώ πολύ πολύ! Μακάρι να πιάσει η μπεμπεδοσκόνη σου έστω και για ένα μπεμπέ!!! ❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η Sylia είπε:

Κορίτσια η χαρά μου είναι απερίγραπτη...έκανα σήμερα χοριακη κι είναι θετική🙂 εύχομαι μέσα από την καρδιά μου καλή επιτυχία σε όλες σε όποια φάση κι αν βρίσκεστε. Σας ευχαριστώ πολύ για την συμπαράσταση αυτό το διάστημα. Παρεμπιπτόντως για να μην αγχώνονται κάποια κορίτσια είχα πονάκια περιόδου τη μέρα της έμβρυομεταφορας και λίγα που κ που κ τις επόμενες μέρες. Επισης να πω ότι είχα απόλυτη εμπιστοσύνη στο γιατρό μου. Δεν ήταν τυχαία η επιλογή. Έγινε με πολύ αυστηρά κριτήρια κ του βγάζω το καπέλο για το πρωτόκολλο διέγερσης

Κορίτσι μου γλυκό ....μπράβοοοοοο...μια τελειόμηνη και ανέφελη εγκυμοσύνη ευχομαι!!!!!

μακάρι για όλες μας να γεμίσει μπεμπεδόσκονη ...💐

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Sylia συγχαρητηρια κοριτσι μου!!! σου ευχομαι μια τελειομηνη εγκυμοσυνη!!!ευχομαι μονο τα καλυτερα απο εδω και στο εξης!!!🤸‍♂️🎈💛

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 ώρες, ο/η Sylia είπε:

Κορίτσια η χαρά μου είναι απερίγραπτη...έκανα σήμερα χοριακη κι είναι θετική🙂 εύχομαι μέσα από την καρδιά μου καλή επιτυχία σε όλες σε όποια φάση κι αν βρίσκεστε. Σας ευχαριστώ πολύ για την συμπαράσταση αυτό το διάστημα. Παρεμπιπτόντως για να μην αγχώνονται κάποια κορίτσια είχα πονάκια περιόδου τη μέρα της έμβρυομεταφορας και λίγα που κ που κ τις επόμενες μέρες. Επισης να πω ότι είχα απόλυτη εμπιστοσύνη στο γιατρό μου. Δεν ήταν τυχαία η επιλογή. Έγινε με πολύ αυστηρά κριτήρια κ του βγάζω το καπέλο για το πρωτόκολλο διέγερσης

Μπράβο κορίτσι!!!!! Ευχομαι μια όμορφη και τελειωμένη εγκυμοσυνη!!!!❤️❤️❤️❤️😍😍😍

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η geo2222 είπε:

Μπράβο κορίτσι!!!!! Ευχομαι μια όμορφη και τελειωμένη εγκυμοσυνη!!!!❤️❤️❤️❤️😍😍😍

Και στα δικά σου μικρή μου! Πώς είσαι;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η BlackCat είπε:

Τελικά κατάλαβα λάθος γιατρό (νόμιζα τον Κωστ.) στον οποίο πέτυχαν οι φίλες μου.

Αλλά και αυτά που αναφέρεις για τον δικό σου στην φάση που είμαι και με την εμπειρία που έχω  και με την Τσεκούρα support θα με κάλυπτε η προσέγγισή του.

Όμως μου ειναι τρομερά δύσκολο να ξεκινήσω συλλογή ωαρίων ειδικά με φυσικούς που είναι χρονοβόρα διαδικασία στο κέντρο που αναμφίβολα θα συναντηθώ με τον προηγούμενο γιατρό και το team του, γιατί η αλήθεια είναι ότι ούτε τσακώθηκα ουτε μπήκα σε διαδικασία να πω οτι δεν με κάλυψε η προσέγγισή του.

Στο Μητέρα έκανα ένα ραντεβού με γιατρό εκεί επικεφαλή αλλά επειδή ουτε αυτός ασχολήθηκε με την κατατμηση και οταν ζήτησα PICSI ενώ την κάνουν στο μητέρα μου είπε οτι δεν την θεωρεί απαραίτητη στην περίπτωσή μας και οτι να επιμείνουμε γιατί είμαστε άτυχοι και οτι θα τα καταφέρουμε μόνοι μας!!! Επομένως δεν συνέχισα. Αλλά το μητέρα παραμένει μια δυνατή επιλογή από άποψη εμβρυολογικού.

Σχετικά με το ΝΝΑ ήταν δύσκολη η αποφαση να μην συνεχίσω γιατί το δωρεάν ήταν οχι μονο δελεαστικό αλλά και σωτήριο, αλλά χωρίς χημεία και εμπιστοσύνη στο γιατρό θα ήταν τρομερά δύσκολο. Αν ήταν η πρώτη μου φορά που δεν είχα ιδέα σίγουρα θα το δοκίμαζα. Μετά όμως από δυο αποτυχίες δεν το τόλμησα το βήμα.

 

Όχι, όχι, ο δικός μου είναι ο υιος Κοντ...Αλλά κι εμένα μετά το ξεσκόνισμα που μου έκαναν οι γιατροί των άλλων ειδικοτήτων, μια χαρά μου έκανε η προσέγγισή του. Ένιωθα ασφάλεια δηλαδή, επειδή είχα και τους άλλους που μας πρόσεξαν πολύ (ενδοκρινολόγο, ουρολόγο και Τσεκούρα). Και αυτό συμβαίνει και τώρα στην εγκυμοσύνη, ο ενδοκρινολόγος μου και η Τσεκούρα με έχουν προσέξει πάρα πολύ!!! Αυτό με τον κατακερματισμό, το Picsi κτλ. ειλικρινά δεν το καταλαβαίνω!!! Κάπως σαν να συνωμοτούν όλοι τους να υποβαθμίσουν το θέμα του σπέρματος και να ρίξουν όλο το φταίξιμο στα ωάρια....Δεν σου κρύβω ότι κι ο δικός μου εξωσωματιστής μίλησε υποτιμητικά για το θέμα, αλλά εγώ για το σπέρμα άκουγα μόνο τον ουρολόγο, τον κο. Α. και κανέναν άλλον! Και χθες έγραψε μια κοπέλα από το parents cafe ότι στη δική τους περίπτωση συννενοήθηκε ο ίδιος με το εμβρυολογικό για το πώς θα μεταχειριστούν το σπέρμα. Οπότε έχε το κι αυτό υπόψη, εφόσον είναι ο γιατρός σας, μπορεί να σας βοηθήσει σε αυτό. Επίσης, εγώ από εκείνον ζήτησα σύσταση για εξωσωματιστή όταν έψαχνα. Ίσως δηλαδή μπορεί να σας προτείνει κάποιον συνεργάσιμο και θετικό να ασχοληθεί με το σπέρμα ή κάποιον με τον οποίο να συνεργάζεται.

Το ΝΝΑ έχει λίγους και συγκεκριμένους γιατρούς, για να πω την αλήθεια τα καλύτερα λόγια τα έχω ακούσει για τον Α.Σ. Πρόσφατα πέτυχε μια κοπέλα από το parents cafe μαζί του, βέβαια με δωρεά και όχι στο ΝΝΑ, αλλά στο Ιασώ. Αλλά αν επέλεγα το ΝΝΑ, νομίζω σε αυτόν θα πήγαινα.

Στο Μητέρα έκανες ραντεβού μήπως με τον κο. Ε.Μ.; Που κάνει και τις ωοληψίες στο Αττικό σε περίπτωση covid; Γενικά ακούγονται καλά λόγια γι' αυτόν...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 ώρες, ο/η Αννια27 είπε:

Κορίτσι μου σε καταλαβαίνω απόλυτα και εγώ έτσι ακριβώς δεν ένιωθα τίποτα , περιμένω και εγώ αποτελέσματα,να είσαι θετική και είμαι σίγουρη ότι θα τα καταφέρουμε 😉 ❤️

Κ εγώ έτσι ένιωθα κορίτσια και πέτυχε η εμφύτευση άλλο που δεν προχώρησε! Όποτε να μην αγχώνεστε! Τα ζουζούνια σας τρυπώνουν! Να έχετε πίστη και να είστε αισιόδοξες!! Όλα θα πάνε καλά!! 😊😊🙏🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 ώρες, ο/η Sylia είπε:

Κορίτσια η χαρά μου είναι απερίγραπτη...έκανα σήμερα χοριακη κι είναι θετική🙂 εύχομαι μέσα από την καρδιά μου καλή επιτυχία σε όλες σε όποια φάση κι αν βρίσκεστε. Σας ευχαριστώ πολύ για την συμπαράσταση αυτό το διάστημα. Παρεμπιπτόντως για να μην αγχώνονται κάποια κορίτσια είχα πονάκια περιόδου τη μέρα της έμβρυομεταφορας και λίγα που κ που κ τις επόμενες μέρες. Επισης να πω ότι είχα απόλυτη εμπιστοσύνη στο γιατρό μου. Δεν ήταν τυχαία η επιλογή. Έγινε με πολύ αυστηρά κριτήρια κ του βγάζω το καπέλο για το πρωτόκολλο διέγερσης

Συγχαρητήρια!!! Με το καλό!! Ευχομαι όλα να πάνε καλά και να χεις τα μωράκια άου αγκαλιά σ εννιά μήνες!! ❣️❣️❣️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η troia είπε:

Όχι, όχι, ο δικός μου είναι ο υιος Κοντ...Αλλά κι εμένα μετά το ξεσκόνισμα που μου έκαναν οι γιατροί των άλλων ειδικοτήτων, μια χαρά μου έκανε η προσέγγισή του. Ένιωθα ασφάλεια δηλαδή, επειδή είχα και τους άλλους που μας πρόσεξαν πολύ (ενδοκρινολόγο, ουρολόγο και Τσεκούρα). Και αυτό συμβαίνει και τώρα στην εγκυμοσύνη, ο ενδοκρινολόγος μου και η Τσεκούρα με έχουν προσέξει πάρα πολύ!!! Αυτό με τον κατακερματισμό, το Picsi κτλ. ειλικρινά δεν το καταλαβαίνω!!! Κάπως σαν να συνωμοτούν όλοι τους να υποβαθμίσουν το θέμα του σπέρματος και να ρίξουν όλο το φταίξιμο στα ωάρια....Δεν σου κρύβω ότι κι ο δικός μου εξωσωματιστής μίλησε υποτιμητικά για το θέμα, αλλά εγώ για το σπέρμα άκουγα μόνο τον ουρολόγο, τον κο. Α. και κανέναν άλλον! Και χθες έγραψε μια κοπέλα από το parents cafe ότι στη δική τους περίπτωση συννενοήθηκε ο ίδιος με το εμβρυολογικό για το πώς θα μεταχειριστούν το σπέρμα. Οπότε έχε το κι αυτό υπόψη, εφόσον είναι ο γιατρός σας, μπορεί να σας βοηθήσει σε αυτό. Επίσης, εγώ από εκείνον ζήτησα σύσταση για εξωσωματιστή όταν έψαχνα. Ίσως δηλαδή μπορεί να σας προτείνει κάποιον συνεργάσιμο και θετικό να ασχοληθεί με το σπέρμα ή κάποιον με τον οποίο να συνεργάζεται.

Το ΝΝΑ έχει λίγους και συγκεκριμένους γιατρούς, για να πω την αλήθεια τα καλύτερα λόγια τα έχω ακούσει για τον Α.Σ. Πρόσφατα πέτυχε μια κοπέλα από το parents cafe μαζί του, βέβαια με δωρεά και όχι στο ΝΝΑ, αλλά στο Ιασώ. Αλλά αν επέλεγα το ΝΝΑ, νομίζω σε αυτόν θα πήγαινα.

Στο Μητέρα έκανες ραντεβού μήπως με τον κο. Ε.Μ.; Που κάνει και τις ωοληψίες στο Αττικό σε περίπτωση covid; Γενικά ακούγονται καλά λόγια γι' αυτόν...

Άμα τρελαίνει εσένα που πέτυχες και πάνε ολα καλά φαντάσου τι συμβαίνει στο δικό μου το κεφάλι μετά από δυο αποβολές και 5 χρόνια προσπαθειών με τεράστιο ψυχολογικό και οικονομικό κόστος.

Και ξαναλέω δεν ψάχνω να αποδώσω ευθύνες (φταίει το σπέρμα φταίει το ωάριο) αλλά ρε φίλε μπαίνεις που μπαίνεις σε αυτή την διαδικασία με όλα τα παρελκόμενα καθοδήγησε μας σωστά. Βάλε κάτω όλους τους παράγοντες, πρότεινε μας γιατρούς όλων των ειδικοτήτων ώστε να υπάρχει εξειδίκευση κύκλωσε το από παντού και αν δεν πετύχει δοκιμάζεις εναλλακτικές. Για μένα προσωπικά τρελαίνομαι περισσότερο γιατί ξεκίνησαμε με ανδρική υπογονιμότητα εξ αρχής. Δηλαδή ηταν γνωστό το θέμα μας δεν πηγαίναμε με ανεξήγητη. Και τα βάζω με τον εαυτό μου γιατί δεν ενημερώθηκα εξ αρχής σωστά.

Αλλά στο κάτω κάτω δεν είναι δουλειά μου να το κάνω ειδικά οταν ξεκινήσαμε. Ίσως ήμουν πολύ ρομαντική δεν ξέρω και πίστευα στην ανθρώπινη πλευρά του κάθε γιατρού. Ίσως έχω κουραστεί και από τον συνεχή αγώνα.

Σίγουρα θα ρωτήσω τον Α. για την προσέγγιση που προτείνει, ήδη μας έβαλε κάποιες εξειδικευμένες εξετάσεις που όντως έδειξαν μικρόβιο, επομένως θα γίνει αγωγή πριν την διέγερση.

Απλά να τονίσω και για τις κοπέλες που διαβάζουν οτι και εμείς ουρολόγο εξειδικευμένο βρήκαμε μετά από διάβασμα εδώ και δική μου επιμονή.Υπήρξε ένας ουρολόγος χειρούργος που βρήκε την κυρσοκοίλη και τον χειρούργησε, έδωσε και βιταμίνες κλπ και μας άφησε στο έλεος μετά. Ολοι οι εξωσωματιστές οκ έχουμε ενα μετριο σπερμα δεν βαριέσαι ξεπερνιέται. Και μετά από δική μου επιμονή ξεκινήσαμε να μας παρακολουθεί ο Ασβ.γιατί έβλεπα οτι οι εξετάσεις του σπέρματος παραμένουν ίδιες και κανένας δεν έδινε σημασία. Επίσης τον τελευταίο ενάμιση χρόνο ο σύζυγος κάνει διατροφή με αντιξιοδωτικά κλπ από δική του μελέτη και με την λίστα της Τσεκούρα ευαγγέλιο, όπως και εγώ.

Τέλος, ναι το ραντεβού έγινε με τον κο. Ε.Μ , είχα ακούσει καλά λόγια και εγώ, αλλά εφόσον δεν πρότεινε την PICSI ενώ γίνεται στο Μητέρα και δεν είπε κάτι για το DFI , παρά μόνο κάνε άλλη μια επαναληπτική εξέταση γιατί κάνω εξειδίκευση στους φοιτητες μου πανω σε αυτό και θα με ενδιέφερε το αποτελεσμα!! Δηλαδή δώστε παιδιά επιπλέον 200€ για να μου βγει και εμένα η έρευνα το στατιστικό δείγμα. Να γελάς και να κλαις μαζί.Και το κερασάκι στην τούρτα ήταν οτι μας είπε φέυγοντας και χωρίς να ξέρει οτι δεν θα συνεργαστούμε "Πιστεύω πολύ σε εσας, μη το βάζετε κάτω , θα το καταφέρετε μόνοι σας".

Έχω να λέω ιστορίες...όρεξη να έχετε να ακούτε..🤪

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Vasilique είπε:

Επιτροπή📅

@Margitc--> 23/9

Ωοληψία ✌️

@Vasilique -- > ?

@elena0212--> ?

@Παρασκευαιδου--> ?

@Jesabell --> ?

@Eva29--> ?

Εμβρυομεταφορά 🙏

 

 Χοριακή

@Dimi1981 194 🥰

@geokou  359 🥰

@JNtina 111 🥰

@Nansi 940 🥰

@Sabinaret812 🥰

@Αννια27--> 24/06

@geo2222-->

@skorpina78--> 28/6

Εγκυμοσύνη 🤰

@Taggeris

@Avocando

@carpe

@Dimi1981

@Nansi

@geokou

@JNtina

@Sabinaret

@Sylia

Καλημέρα κορίτσια! Τελικά μήπως όταν δεν μπαίνω είμαι πιο γουρλού;;; 🤣 Λείπω για λίγο κ μόλις επιστρέφω τι να δω! Χαμούλης από ετ, θετικές χοριακές κ δεν συμμαζεύεται! Μπράβο μας!

@Syliaτα θερμά μου συγχαρητήρια! Να έχεις τέλειους διπλασιασμούς κορίτσι μου!

@Αννια27@geo2222@skorpina78 περιμένουμε κ τα δικά σας ρεεεεεεεεεε!

@FAITH_άντε κορίτσι μου με το καλό να περάσεις κ στην επόμενη πίστα! Τελείωσες με την επιτροπή οπότε όπου να 'ναι ξεκινάς κ εσύ ...

Πείτε μου εάν ξέχασα κάποια καλέ! Είμαστε πολλές!

Εγώ ξεκίνησα από το Σάββατο τις ενεσούλες μου κ γουστάρω! Αχ, πόσο μου είχαν λείψει! 😉. Την Πέμπτη πάω για υπέρηχο για να δούμε τον αριθμό κ μετά βήμα βήμα για ωοληψία κ.λ.π. Σαν χθες μου φαίνεται που ήμουν πάλι στην διαδικασία αυτή της διέγερσης ... Πόσο γρήγορα περνάει ο καιρός! Το λέω για τις κοπέλες που αγωνιούν περιμένοντας να έρθει κ η σειρά τους...

 

Καλέ εμένα ξεχάσατε......λοιπόν κορίτσια τα νέα μου μέχρι στιγμής είναι καλά....το ανώριμο ωαριακι μου που ωρίμασε στο εργαστήριο σήμερα είναι ένα τέλειο έμβρυο 3 ης μέρας 10 κυττάρων.....την Πέμπτη 24.6 θα πάω για την μεταφορά...... κορίτσι μου καλή αρχή σου εύχομαι...και καλή αυγολοπαραγωγη.....@sylia συγχαρητήρια κορίτσι μου....καλούς διπλασιασμους σου εύχομαι....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 ώρες, ο/η Sylia είπε:

Κορίτσια η χαρά μου είναι απερίγραπτη...έκανα σήμερα χοριακη κι είναι θετική🙂 εύχομαι μέσα από την καρδιά μου καλή επιτυχία σε όλες σε όποια φάση κι αν βρίσκεστε. Σας ευχαριστώ πολύ για την συμπαράσταση αυτό το διάστημα. Παρεμπιπτόντως για να μην αγχώνονται κάποια κορίτσια είχα πονάκια περιόδου τη μέρα της έμβρυομεταφορας και λίγα που κ που κ τις επόμενες μέρες. Επισης να πω ότι είχα απόλυτη εμπιστοσύνη στο γιατρό μου. Δεν ήταν τυχαία η επιλογή. Έγινε με πολύ αυστηρά κριτήρια κ του βγάζω το καπέλο για το πρωτόκολλο διέγερσης

Συγχαρητήριααααα!!! Εύχομαι ότι καλύτερο καλούς διπλασιασμούς και μια ευχάριστη εγκυμοσύνη!!! Αντε να συνεχίζουμε με θετικά ρε κορίτσια... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η kk88 είπε:

Καλέ εμένα ξεχάσατε......λοιπόν κορίτσια τα νέα μου μέχρι στιγμής είναι καλά....το ανώριμο ωαριακι μου που ωρίμασε στο εργαστήριο σήμερα είναι ένα τέλειο έμβρυο 3 ης μέρας 10 κυττάρων.....την Πέμπτη 24.6 θα πάω για την μεταφορά...... κορίτσι μου καλή αρχή σου εύχομαι...και καλή αυγολοπαραγωγη.....@sylia συγχαρητήρια κορίτσι μου....καλούς διπλασιασμους σου εύχομαι....

Πώς έγινε αυτό;;; Σε περνάω ευθύς αμέσως κορίτσι! Πολύ ωραία τα νέα σου! Άρα την Πέμπτη πας να βάλεις μια υπέροχη βλαστοκύστη! Με το καλό να την υποδεχτείς! ✌️

Σ' ευχαριστώ! ☺️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η kk88 είπε:

Καλέ εμένα ξεχάσατε......λοιπόν κορίτσια τα νέα μου μέχρι στιγμής είναι καλά....το ανώριμο ωαριακι μου που ωρίμασε στο εργαστήριο σήμερα είναι ένα τέλειο έμβρυο 3 ης μέρας 10 κυττάρων.....την Πέμπτη 24.6 θα πάω για την μεταφορά...... κορίτσι μου καλή αρχή σου εύχομαι...και καλή αυγολοπαραγωγη.....@sylia συγχαρητήρια κορίτσι μου....καλούς διπλασιασμους σου εύχομαι....

Φανταστικά νέα! Πάμε για μια άριστη βλαστοκυστη 🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 ώρες, ο/η Sylia είπε:

Κορίτσια η χαρά μου είναι απερίγραπτη...έκανα σήμερα χοριακη κι είναι θετική🙂 εύχομαι μέσα από την καρδιά μου καλή επιτυχία σε όλες σε όποια φάση κι αν βρίσκεστε. Σας ευχαριστώ πολύ για την συμπαράσταση αυτό το διάστημα. Παρεμπιπτόντως για να μην αγχώνονται κάποια κορίτσια είχα πονάκια περιόδου τη μέρα της έμβρυομεταφορας και λίγα που κ που κ τις επόμενες μέρες. Επισης να πω ότι είχα απόλυτη εμπιστοσύνη στο γιατρό μου. Δεν ήταν τυχαία η επιλογή. Έγινε με πολύ αυστηρά κριτήρια κ του βγάζω το καπέλο για το πρωτόκολλο διέγερσης

Πολλά συγχαρητήρια! Μια τελειομηνη εγκυμοσύνη εύχομαι και να απολαύσεις αυτή την περίοδο !!! 🌟♥️😍

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα σε όλες, είμαι καινουρια και παρακολουθώ σιωπηλά. Μόλις έκανα τη δεύτερη διέγερση και περιμένω αποτελέσματα από προεμφυτευτικο για να δούμε αν θα μας μείνει καμία καλή βλαστοκύστη από τις 5 που προέκυψαν. 
στο μεταξύ όμως μου ήρθε περίοδος χτες και τα αποτελέσματα δεν θα τα έχω πριν την Πέμπτη Παρασκευη οποτε αν χρειαστεί κι άλλη διέγερση δυστυχώς χάνω τον κύκλο.

εχω στο ψυγείο menopur 1200 από το οποίο έχω τραβήξει μόλις μια δόση των 300 επομένως για δόσεις 300 μονάδων φτάνει για άλλες 3 ενέσεις. Το διάλυμα ανά συστήθηκε την 6η Ιουνίου και άρα μπορεί να χρησιμοποιηθεί μέχρι τις 4 Ιουλίου (σύμφωνα με τις οδηγίες κρατάει 28 μέρες). Επειδή όπως είπα χάνω τον κύκλο, το χαρίζω σε οποία κοπέλα το χρειάζεται. Ενημερώστε εγκαίρως αν είναι κάποια σε φάση διέγερσης αυτές τις μέρες με menopur. Είμαι κέντρο Αθήνας. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η Vasilique είπε:

Πώς έγινε αυτό;;; Σε περνάω ευθύς αμέσως κορίτσι! Πολύ ωραία τα νέα σου! Άρα την Πέμπτη πας να βάλεις μια υπέροχη βλαστοκύστη! Με το καλό να την υποδεχτείς! ✌️

Σ' ευχαριστώ! ☺️

Και μια κατεψυγμένη που έχω.....😉😉😉 ευχαριστώ πολύ!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Vasilique είπε:

Και στα δικά σου μικρή μου! Πώς είσαι;

Σήμερα ευτυχώς δεν έχω ενοχλήσεις περιόδου όποτε δεν ανησυχώ πτι θα αδιαθετησω!βεβαια το πρωί είχα δυο πολύ έντονους πόνους σαν κράμπα στο έντερο όμως νομίζω αλλά με το φάρμακα που παίρνουμε λογικό να με πιάσουν  τα έντερα μου!ετσι κι αλλιώς όλες οι αντιβιώσεις με ενοχλούν όποτε φαντάζομαι από αυτό είναι!! Άντε άλλες 11 μέρες έμειναν!!!!😂😂😂😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 17/6/2021 at 11:07 ΠΜ, ο/η Taggeris είπε:

Η δωρεά ωαρίων έχει πολύ υψηλά ποσοστά επιτυχίας και μάλιστα με την πρώτη φορά όμως παίζουν ρόλο πολλοί παράγοντες και κυρίως το κέντρο και ο γιατρός..... υπάρχουν πολλοί επιτήδειοι εκεί έξω που υπόσχονται λαγούς με πετραχήλια..... Οι περισσότερες γυναίκες έχουν πετύχει με λιγότερες από 3 προσπαθειες.

Σε ευχαριστώ για το κουράγιο που μου δίνεις....απλά αναρωτιόμουν αν υπάρχει καμία στο φορουμ με ανάλογη εμπειρία να με βοηθήσει .....😘

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Κορίτσια πηγα κ εγώ γιατρό σήμερα! Ολα καλά μας είπε.  Τράχηλο με εξέτασε κολπικά 36.  Πολύ ζωηρή μας είπε ήταν η μπεμπούλα μας👧🏼🎀 Βγήκαν κ τα αποτελέσματα απο Νιπτ ολα καλά κ εκει.  Για την καλλιέργεια μ είπε αφου αγχώνομαι κ το σκεφτομαι να παω σε δεκα μερες να την κανω γιατι δεν μπορούσε σημερα να συνταγογράφησει. Β επιπέδου μετα τις 18/6 μ ειπε να κλείσω ραντεβου 
    • Έλα ρρρεεεέ!! Να τα χαίρεσαι πραγματικά!! Αχχχχχ.. πόσο χαίρομαι για εσάς βρε Κατερίνα μου!!! Πολύ συγκινήθηκα και γέλασα με τις περιγραφές σου!! Φτου φτου φτου τα παιδάκια υγεία να έχουν πάντα στη ζωή τους!! Να είστε και εσείς πάντα καλά να τα καμαρώνετε για μια ολόκληρη ζωή!!🥰 Εγώ ακόμα εδώ στον αγώνα για ένα παιδάκι, όπως τα ήξερες, δεν άλλαξε κάτι.. αν και καταφέραμε μια εγκυμοσύνη πέρσι δυστυχώς σταμάτησε η καρδούλα του μερικές μέρες πριν την αυχενική.. αλλά έχει η ζωή..! Θα έρθει κάποια στιγμή! Και αν όχι, καλά να είμαστε με τον άντρα μου, υγιείς και αγαπημένοι..!
    • Καρότσι ψάχνω τώρα!!! Μάρσιπο και καλαθούνα θα μου φέρουν!
    • Ααα εγω μπρούμυτα δεν μπορούσα ποτε να κοιμηθώ νιωθω δεν μπορω να παρω ανάσα 😅 ναι είναι θέμα τώρα αυτό είναι η αλήθεια.. αν δεν βολεύεσαι για να κοιμηθείς.. και όσο μεγαλώνει η κοιλιά ακόμα πιο ζόρι
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...