Μετάβαση σε περιεχόμενο

Με τον Μάη έρχονται "Μαγιατικα" μωράκια!!!


Recommended Posts

στις πριν 9 ώρες, ο/η Zeta. είπε:

Στην babyshark απαντούσα παραπάνω😁, θυμάμαι ότι είσαι μικρή εσύ. Άκουσε τον γιατρό σου τότε κ αν δεν έρθει θα πάρεις προγεστερόνη κ θα έρθει. Άσε τον οργανισμό σου μήπως κ τα καταφέρει μόνος του. Για 20 μέρες δε χάνεται ο κόσμος.  

Καλημερα!! Είμαστε κ πολλές εδώ 😇😎 έτσι θα πράξω! Θα χαλαρώσω! Κ αν αργήσει βλέπουμε! 

Θα απολαυσω ένα μήνα! Απλά θα ήταν ιδανικό αν μου ερχόταν στην ώρα του γιατί θα είχαμε χρόνο ελευθερο με το συντροφο μου τον άλλο μήνα και θα ήμασταν πολυ πιο χαλαροί!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Zeta. είπε:

Καλή επιτυχία εύχομαι!!! Πόσο χρονών είσαι αν επιτρέπεται; Με τεστ ωορρηξίας μπορείς να έχεις πιο στοχευμένες προσπάθειες, αλλά με παρακολούθηση υπερήχου ακόμα μεγαλύτερες πιθανότητες. Είναι προγραμματισμένες επαφές, που εμένα προσωπικά με βοήθησαν πολύ. Όπως κ να έχει χαλάρωσε κ το βασικό μην μεταδίδεις την απογοήτευση σου στο άλλο σου μισό γιατί μετά πιέζονται τα αγόρια μας😁.

Μακάρι να πάνε όλα καλά! 🙏 Είμαι 33 και 38 ο σύζυγος. Κάνω τέστ ωορρηξίας τους τελευταίους 4 μήνες με πιο σωστή παρακολούθηση τους 2 τελευταίους. Αχχ.. μακάρι να μπορούσα να χαλαρώσω,αλλά τριγυρίζουν στο μυαλό μου διάφορα. Εσείς πώς τα καταφέρνετε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Mimi26 είπε:

Εννοώ αν ελέγχεις κάπως ότι έχεις ωορρηξία κ κάνετε επαφές! Είτε με τεστακι είτε με υπέρηχο. 

Ναι ναι.  Κάνω τέστ ωορρηξίας τους τελευταίους 4 μήνες με πιο σωστή παρακολούθηση τους 2 τελευταίους

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!! 
Βρε κοριτσια, χρησιμοποίησε καμία κολπική τζελ προγεστερονης;;; 
Την ξεκίνησα σήμερα αλλά δεν ξέρω κατά ποσό το κάνω σωστά! 🙄 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Maroulita! είπε:

Καλημέρα!! 
Βρε κοριτσια, χρησιμοποίησε καμία κολπική τζελ προγεστερονης;;; 
Την ξεκίνησα σήμερα αλλά δεν ξέρω κατά ποσό το κάνω σωστά! 🙄 

Είχα χρησιμοποιήσει στην πρώτη εγκυμοσύνη μου την vasclor. Βάζεις το σωληνάριο μέχρι εκεί που νιώθεις ότι ακουμπάει, κοντά στον τράχηλο δηλαδή. Σιγά σιγά γιατί μπορεί να τραυματιστείς. Θα δεις τις επόμενες μέρες άσπρα κομμάτια να φεύγουν γι αυτό μην ανησυχήσεις.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Maroulita! είπε:

Καλημέρα!! 
Βρε κοριτσια, χρησιμοποίησε καμία κολπική τζελ προγεστερονης;;; 
Την ξεκίνησα σήμερα αλλά δεν ξέρω κατά ποσό το κάνω σωστά! 🙄 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η BabyShark είπε:

Μακάρι να πάνε όλα καλά! 🙏 Είμαι 33 και 38 ο σύζυγος. Κάνω τέστ ωορρηξίας τους τελευταίους 4 μήνες με πιο σωστή παρακολούθηση τους 2 τελευταίους. Αχχ.. μακάρι να μπορούσα να χαλαρώσω,αλλά τριγυρίζουν στο μυαλό μου διάφορα. Εσείς πώς τα καταφέρνετε?

Δεν τα καταφέρνουμε έτσι απλά... Για να μιλήσω για εμένα μετά την αποβολή πέρσι πριν από 1 χρόνο ένιωθα στεναχώρια, λύπη, απογοήτευση μετά ήθελα πάραααα πολύ να πετύχω μωρό μετά τον 1ο Μηνα και κάθε μήνα όσο δεν ερχόταν τόσο αγχωνομουν, νευριάζα, μαλωνα με τον σύζυγό, έκανα τεστ ωορρηξίας πάραααα πολλά έκανα τεστ εγκυμοσύνης πολλά όλα αρνητικά και όσο ήταν αρνητικά τόσο πιο πολύ έπεφτα ... Ενα κάρο εξετάσεις... Ολα καλά να λένε οι γιατροί.... Ολα αυτά για 12 μήνες... Μέχρι που τον προηγούμενο μήνα πήγα γυναικολόγο για στοχευμενες επαφές και πήρα ένα σωρό ορμόνες αλλά και πάλι τίποτα...γιατι;;;λογω αγχους...ε αυτό ήταν το κερασάκι στην τούρτα λέω τέλος δεν γίνεται έτσι.... Δεν σε πιάνουν ούτε καν τα χάπια... Και έτσι χαλάρωσα... ΑΛΛΆ πέρασα από οοοολα αυτά τα στάδια και τα συναισθήματα.... Τώρα που χαλάρωσα πιστεύω θα έρθει... Το εύχομαι τουλάχιστον!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 38 λεπτά, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Δεν τα καταφέρνουμε έτσι απλά... Για να μιλήσω για εμένα μετά την αποβολή πέρσι πριν από 1 χρόνο ένιωθα στεναχώρια, λύπη, απογοήτευση μετά ήθελα πάραααα πολύ να πετύχω μωρό μετά τον 1ο Μηνα και κάθε μήνα όσο δεν ερχόταν τόσο αγχωνομουν, νευριάζα, μαλωνα με τον σύζυγό, έκανα τεστ ωορρηξίας πάραααα πολλά έκανα τεστ εγκυμοσύνης πολλά όλα αρνητικά και όσο ήταν αρνητικά τόσο πιο πολύ έπεφτα ... Ενα κάρο εξετάσεις... Ολα καλά να λένε οι γιατροί.... Ολα αυτά για 12 μήνες... Μέχρι που τον προηγούμενο μήνα πήγα γυναικολόγο για στοχευμενες επαφές και πήρα ένα σωρό ορμόνες αλλά και πάλι τίποτα...γιατι;;;λογω αγχους...ε αυτό ήταν το κερασάκι στην τούρτα λέω τέλος δεν γίνεται έτσι.... Δεν σε πιάνουν ούτε καν τα χάπια... Και έτσι χαλάρωσα... ΑΛΛΆ πέρασα από οοοολα αυτά τα στάδια και τα συναισθήματα.... Τώρα που χαλάρωσα πιστεύω θα έρθει... Το εύχομαι τουλάχιστον!!! 

Θα έρθει που θα πάει... τι ορμόνες σου έδωσε ο γιατρός; Εγώ δεν πήρα κάτι. Μόνο την ovitrelle έκανα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 54 λεπτά, ο/η Zeta. είπε:

Θα έρθει που θα πάει... τι ορμόνες σου έδωσε ο γιατρός; Εγώ δεν πήρα κάτι. Μόνο την ovitrelle έκανα.

Κορίτσια καλησπερα, 

Πήγα κ έκανα υπέρηχο τελικά να μου λυθεί η απορία. Τελικά είμαι 12 η μέρα και δεν υπάρχει καμία περίπτωση ναιυ έρθει περίοδος ουτε σε 6 μήνες. Μικρό ενδομητρίο κ κανένα ωάριο έτοιμο. Όπως και το φαντάστηκα. Πήρα τηλέφωνο τη γραμματέα του γιατρου μου κ της ζήτησα να κατέβω Αθήνα την άλλη βδομάδα να πάρω την σαλπιγγογραφια που την έχω αφήσει εκεί στο ιατρείο κ να μου κλείσει ένα μικρό Ραντεβού να μιλήσω με το γιατρό. 

Ρε κορίτσια σας παρακαλω βοηθήστε με λίγο. Πελαγωσα. Έχω πολυκυστικες ωοθήκες. Τόσο καιρό έπαιρνα αντισυλληπτικά. Από τότε που τα έκοψα για να αρχίσω προσπαθειεςς για μωρό δεν είχα περίοδο από μόνη ΠΟΤΕ!!!!! 

ΑΡΧΙΣΑ ΝΑ έχω με το χάπι το κλομιφεν η το φεμαρα.

Σας παρακαλω βοηθήστε με γιατί κοντευω να τρελαθω. Οι ορμόνες δηλαδή δεν παίζουν ρόλο;

Γιατί με έβαλε να κάνω μόνο Προλακτινη Προγεστερονη κ tsh;  οι άλλες ορμόνες δεν τον μοιάζουν; ανδρογυνο τεστοστερόνη κλπ; πως εγώ δηλαδή αν δεν έχω καλές ορμόνες θα μείνω έγκυος ρε κορίτσια. 

Εσας με το χάπι ωορηξιας σας  δινει και κάτι άλλο; οιστρογονα πχ;

Εγώ από παλια είχα θέμα με ορμόνες. Χαμηλά οιστρογόνα κ πολλα ανδρογυνο τώρα δηλαδή τι γίνεται;;;

Οκ ο φίλος μου είχε το θέμα εν τέλει με τη Κιρσοκηλη αλλά εξ αρχής για το δικό μου θέμα των πολυκυστικων πήγα εκεί. 

Θέλω να πάω από κοντά να του μιλήσω. Αλλά πείτε μου σας παρακαλω τη γνώμη σας. 

Με έτρωγε κ πήγα έκανα υπέρηχο αλλά κ εκεί που πήγα σε ένα απλό κοινό γυναικολόγο με ρωτησε αν έχω κάνει ορμονικές όλες αμη κλπ. Τι γίνεται;

Δηλαδή μόνο τι χάπι της ωορηξιας αρκεί για να πιασεις παιδι;;;;

Όλα τα υπόλοιπα;δεν μετράνε στην γονιμοποίηση;

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Mimi26 είπε:

Κορίτσια καλησπερα, 

Πήγα κ έκανα υπέρηχο τελικά να μου λυθεί η απορία. Τελικά είμαι 12 η μέρα και δεν υπάρχει καμία περίπτωση ναιυ έρθει περίοδος ουτε σε 6 μήνες. Μικρό ενδομητρίο κ κανένα ωάριο έτοιμο. Όπως και το φαντάστηκα. Πήρα τηλέφωνο τη γραμματέα του γιατρου μου κ της ζήτησα να κατέβω Αθήνα την άλλη βδομάδα να πάρω την σαλπιγγογραφια που την έχω αφήσει εκεί στο ιατρείο κ να μου κλείσει ένα μικρό Ραντεβού να μιλήσω με το γιατρό. 

Ρε κορίτσια σας παρακαλω βοηθήστε με λίγο. Πελαγωσα. Έχω πολυκυστικες ωοθήκες. Τόσο καιρό έπαιρνα αντισυλληπτικά. Από τότε που τα έκοψα για να αρχίσω προσπαθειεςς για μωρό δεν είχα περίοδο από μόνη ΠΟΤΕ!!!!! 

ΑΡΧΙΣΑ ΝΑ έχω με το χάπι το κλομιφεν η το φεμαρα.

Σας παρακαλω βοηθήστε με γιατί κοντευω να τρελαθω. Οι ορμόνες δηλαδή δεν παίζουν ρόλο;

Γιατί με έβαλε να κάνω μόνο Προλακτινη Προγεστερονη κ tsh;  οι άλλες ορμόνες δεν τον μοιάζουν; ανδρογυνο τεστοστερόνη κλπ; πως εγώ δηλαδή αν δεν έχω καλές ορμόνες θα μείνω έγκυος ρε κορίτσια. 

Εσας με το χάπι ωορηξιας σας  δινει και κάτι άλλο; οιστρογονα πχ;

Εγώ από παλια είχα θέμα με ορμόνες. Χαμηλά οιστρογόνα κ πολλα ανδρογυνο τώρα δηλαδή τι γίνεται;;;

Οκ ο φίλος μου είχε το θέμα εν τέλει με τη Κιρσοκηλη αλλά εξ αρχής για το δικό μου θέμα των πολυκυστικων πήγα εκεί. 

Θέλω να πάω από κοντά να του μιλήσω. Αλλά πείτε μου σας παρακαλω τη γνώμη σας. 

Με έτρωγε κ πήγα έκανα υπέρηχο αλλά κ εκεί που πήγα σε ένα απλό κοινό γυναικολόγο με ρωτησε αν έχω κάνει ορμονικές όλες αμη κλπ. Τι γίνεται;

Δηλαδή μόνο τι χάπι της ωορηξιας αρκεί για να πιασεις παιδι;;;;

Όλα τα υπόλοιπα;δεν μετράνε στην γονιμοποίηση;

 

Κορίτσι μου κανόνισε να πας στον γιατρό σου και να του ζητήσεις να σου λύσει όλες αυτές τις απορίες που έχεις γιατί φοβάμαι ότι αν σου πούμε εμείς τη γνώμη μας το μόνο που θα καταφέρουμε είναι να σε αγχωσουμε περισσοτερο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η Lacostaki είπε:

Κορίτσι μου κανόνισε να πας στον γιατρό σου και να του ζητήσεις να σου λύσει όλες αυτές τις απορίες που έχεις γιατί φοβάμαι ότι αν σου πούμε εμείς τη γνώμη μας το μόνο που θα καταφέρουμε είναι να σε αγχωσουμε περισσοτερο

Έκλεισα ραντεβού μαζί του την άλλη εβδομάδα. Ακουω τόσα πολλα δεξιά αριστερά αλλά δεν έχω περιοδο χωρίς χάπια αυτό με αγχώνει πολυ. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Mimi26 είπε:

Έκλεισα ραντεβού μαζί του την άλλη εβδομάδα. Ακουω τόσα πολλα δεξιά αριστερά αλλά δεν έχω περιοδο χωρίς χάπια αυτό με αγχώνει πολυ. 

Γιαυτό σου είπα ότι πρέπει να σου λύσει πρώτα τις απορίες σου για εμένα πρεπει πρώτα να διορθώσεις το πρόβλημα με την περίοδο και αλήθεια δεν μπορώ να καταλάβω γιατί σε έστειλε για σαλπιγγογραφια από τη στιγμή που δεν έχει λυθεί το βασικό πρόβλημα... Βέβαια εγώ γιατρός δεν είμαι κ ας  ίσως να σου λέω και βλακειες αλλά θεωρώ ότι χωρίς κανονική περίοδο ο φυσιολογική σύλληψη δεν μπορεί να υπαρξει 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Lacostaki είπε:

Γιαυτό σου είπα ότι πρέπει να σου λύσει πρώτα τις απορίες σου για εμένα πρεπει πρώτα να διορθώσεις το πρόβλημα με την περίοδο και αλήθεια δεν μπορώ να καταλάβω γιατί σε έστειλε για σαλπιγγογραφια από τη στιγμή που δεν έχει λυθεί το βασικό πρόβλημα... Βέβαια εγώ γιατρός δεν είμαι κ ας  ίσως να σου λέω και βλακειες αλλά θεωρώ ότι χωρίς κανονική περίοδο ο φυσιολογική σύλληψη δεν μπορεί να υπαρξει 

Φυσιολογικη συλληψη μας την έχει αποκλίσει... Σπερματεγχυση και βλέπουμε.... Πάντως με φυσιολογικη συλληψη δεν μας έχει δώσει καμια ελπίδα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Mimi26 είπε:

Φυσιολογικη συλληψη μας την έχει αποκλίσει... Σπερματεγχυση και βλέπουμε.... Πάντως με φυσιολογικη συλληψη δεν μας έχει δώσει καμια ελπίδα! 

Λογικό το βρίσκω... Μακάρι κορίτσι μου να έχετε σύντομα αποτελέσματα αν και πιστεύω ότι δεν πρέπει να αφήσετε πολύ το χρόνο να περνάει και να προχωρήσετε στο επόμενο βήμα της εξωσωματικής γιατί από όσο ξέρω η σπερματενχυση έχει σχεδόν τις ίδιες πιθανότητες με την φυσιολογική σύλληψη και στο λέω εγώ που ακόμα δεν μπορώ να πάρω απόφαση να προχωρήσω σε τέτοιες μεθόδους αλλά εγώ είμαι άλλη περίπτωση 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Mimi26κορίτσι μου θα συμφωνήσω με όσα είπε η Lacostaki. Ψάξε το κομμάτι της περιόδου, γιατί έχω κ εγώ πολυκυστικές, αλλά κ περίοδο κάθε μήνα. Χθες κατάλαβα πως έπαιρνες για πολλά χρόνια αντισυλληπτικά, όπου ξέρω κ αλλά κορίτσια που το κάνουν, αλλά δεν έχω ξανά ακούσει ότι σταματώντας τα διακόπτεται η περίοδος. Επίσης συμφωνώ πως η σπερματέγχυση είναι σαν την φυσική σύλληψη. Απλά παίρνεις ορμόνες για να έχεις πιο πολλά ωάρια απ ότι ένα κ ρίχνουν πιο στοχευμένα το σπέρμα. Όπως κ να έχει θα μιλήσεις με τον γιατρό σου σε λίγες μέρες. Κ όπως έχω ξαναπεί θα καταφέρεις το σκοπό σου είτε με τον ένα ή τον άλλο τρόπο❤️.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η Zeta. είπε:

@Mimi26κορίτσι μου θα συμφωνήσω με όσα είπε η Lacostaki. Ψάξε το κομμάτι της περιόδου, γιατί έχω κ εγώ πολυκυστικές, αλλά κ περίοδο κάθε μήνα. Χθες κατάλαβα πως έπαιρνες για πολλά χρόνια αντισυλληπτικά, όπου ξέρω κ αλλά κορίτσια που το κάνουν, αλλά δεν έχω ξανά ακούσει ότι σταματώντας τα διακόπτεται η περίοδος. Επίσης συμφωνώ πως η σπερματέγχυση είναι σαν την φυσική σύλληψη. Απλά παίρνεις ορμόνες για να έχεις πιο πολλά ωάρια απ ότι ένα κ ρίχνουν πιο στοχευμένα το σπέρμα. Όπως κ να έχει θα μιλήσεις με τον γιατρό σου σε λίγες μέρες. Κ όπως έχω ξαναπεί θα καταφέρεις το σκοπό σου είτε με τον ένα ή τον άλλο τρόπο❤️.

Ναι κορίτσια αυτό έκανα. Πήρα τηλέφωνο και ζήτησα να παω Αθήνα να μιλήσω μαζί του και θα κάτσω να κάνω κουβέντα για το τι έχω τι γίνεται και τι περιμενουμε.... Οχι δεν έχω περιοδο.... Αυτό με έχει φρικαρει πολυ.... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 24/5/2021 at 4:05 ΜΜ, ο/η geo2222 είπε:

Καλησπέρα κορίτσι μου να είσαι αισιοδοξη και θα δεις θα φτιάξει η κινητικότητα έτσι κι ελπίζω ένα θελουμε!!!εμενα του αυτά μου μετά το ντρεμπον έφτιαξε αρκετά!!!

Μακάρι κοπελα μου...Κι εμείς συνεχίζουμε το τρεμπον και θα δούμε.. την άλλη εβδομάδα θα πάμε για σπερμοδιαγραμμα και ευχόμαστε να υπάρξει μια βελτίωση...θα σας ενημερώσω όταν εχω τα αποτελέσματα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Lacostaki είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!!! 

Καλησπέρα κορίτσια, εύχομαι όλες σύντομα εγκυουλες :-) ,εγώ εχω ξεκίνησει ενέσεις και 15 Ιουνίου πάω για δεύτερη ετ (ελπίζω και τυχερή ) !!! Να έχουμε ένα καλοκαίρι γεμάτο φουσκωμένες κοιλιτσες 😉

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Αννια27 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια, εύχομαι όλες σύντομα εγκυουλες :-) ,εγώ εχω ξεκίνησει ενέσεις και 15 Ιουνίου πάω για δεύτερη ετ (ελπίζω και τυχερή ) !!! Να έχουμε ένα καλοκαίρι γεμάτο φουσκωμένες κοιλιτσες 😉

Κορίτσι μου καλη επιτυχία 😇

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η Αννια27 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια, εύχομαι όλες σύντομα εγκυουλες :-) ,εγώ εχω ξεκίνησει ενέσεις και 15 Ιουνίου πάω για δεύτερη ετ (ελπίζω και τυχερή ) !!! Να έχουμε ένα καλοκαίρι γεμάτο φουσκωμένες κοιλιτσες 😉

Καλή επιτυχία κοριτσάκι μου! Μακάρι αυτό το καλοκαίρι να είναι το τυχερό μας και να φέρει νινακια σε όλες μας!💗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Lacostaki είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!!! 

Καλησπέρα κορίτσια 😁😍❤️ Σήμερα πάλι με έπιασαν τα ψυχολογικά μου.... Με έπιασε έριξα ένα κλάμα και μετά στανιαρα... 😜  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Είναι λογικό κορίτσι να μας πιάνουν τα ψυχολογικά μας. Εγώ μετά τη 2η αποβολή που είχα τον Απρίλη τώρα κάπως συνέρχομαι αλλά ώρες ώρες με πιάνει απόγνωση! Εύχομαι όμως να μας πάνε όλα καλά!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • @marinamanoulitsaκοριτσακι μου λυπαμαι πολύ και για εσενα😢 πάλι βιοχημικη βρε κορίτσι μου πφφφφ! Δεν ξερω τι να πω πραγματικά! Μη το βάζεις κατω κορίτσι μου γτ είναι πολύ σημαντικό που κανεις συλληψη φυσιολογικά και δεν χρειάζεσαι άλλες μεθόδους! Θα έρθει το μπεμπακι σου είμαι σιγουρη🙏
    • Κορίτσι μου λυπαμαι πολύ😢 ήταν βιοχημικη κορίτσι μου ότι και να έπαιρνες δεν θα βοηθούσε! Πέρασα και εγώ μια βιοχημικη τον Δεκέμβρη που μας πέρασε ακριβώς όπως εσυ η πρώτη χοριακη νου ήταν 9,9 και η δεύτερη αρνητικη  και έπειτα πολύ αίμα και πόνοι δυνατοί ! Ξεκινά καινούργιος κύκλος όποτε σφίξει δοντια σήκωσε ανάστημα και ξεκινά τις προσπάθειες και το μωρακι είναι στο δρομοοοοο❤️🙏
    • Με τίποτα κορίτσι μου δεν θα ήθελα να παρω την απόφαση ! Ούτε να το σκέφτομαι άλλωστε παρακάλεσα τον άγιο Εφραίμ που πήγα και του είπα πως αν είναι άρρωστο το μωρακι μου να το πάρει κοντα του🙏 ο γιατρός μου είπε πως θα είχε πολλα προβλήματα μιας και η αυχενική του ήταν πολύ αυξημένη  αλλά είχε υγρό και στην κοιλιτσα του και αν δεν παλινδρομουσε και ερχόταν στη ζωή θα είχε σοβαρά θέματα! Ευχαριστώ κοριτσάκι μου μακάρι η Τρίτη να είναι και η τυχερη🙏🤞🌈 Μακάρι κορίτσι μου μακαριιιιιιιιιιιι🙏❤️🌈 Ναι είναι σπάνιο σύνδρομο και έχει διάφορες μορφές ! Μπορεί πχ να είναι μόνο στείρο , να έχει αναπτυξιακά , νοητικά (σπάνιο), αλλά και παθολογικά όπως διαβήτη, αυτοάνοσα, αντίσταση στην ινσουλίνη , πρόβληματα στα αυτιά όπως ακοή ωτίτιδες κτλ αλλά και  ψυχοκοινωνικά θέματα. Τυχαίο γεγονός μας είπε και εμας μιας και οι καρυοτυποι μας βγήκαν φφσηολογικοι! Όπως τα λες κορίτσι μου συν αυτά που ανέφερα πιο πάνω! Τα πήρε ψηλά μαζί του για να μην ταλαιπωρηθούν το πιστεύω πολύ αυτό🙏 Σε ευχαριστώ πολύ για τα ομορφα λογια σου κορίτσι μου❤️ θα ανταμειφτούμε όλες μας και θα κρατήσουμε ένα γερό μωρακι στην αγκαλια μας❤️🌈 μπάντα αξία να είσαι είσαι κορίτσι μου🙏 με το καλό η βαφτηση και με το καλό το μπεμπακι σου το γλυκο ουράνιο τόξο σου🙏❤️🌈 Καλύτερα που σταμάτησε η καρδουλα από το κοριτσάκι μου δεν θα άντεχα να έρθει στη ζωή και να ταλαιπωριόνταν με τίποτα🙏 με το καλοοοοστη φίλη σου κοριτσάκι μου🌈 όλα να πανε υπεροχα❤️ Αχ κορίτσακι μου θα έρθει το ουράνιο τόξο μας θα το δεις🌈🌈 εδώ θα είμαστε και θα τα λέμε☺️❤️
    • Ααα εντάξει τότε καλύτερα να έχεις κάποιον κοντά σου εκείνο το διάστημα είναι η αλήθεια  Ναι να πάρεις τηλ μακάρι να βρεις ραντεβού άμεσα.. εγω Τετάρτη θα πάω να με δει και πρέπει να παρω τον άλλο τηλ (τον ιδιώτη ) να του πω ότι λογικά θα σταματήσω να πηγαίνω σε αυτόν 
    • @Ioann89 μην το σκεφτεσαι. Ειναι πολυ αρχικο σταδιο. Κατι ηταν λάθος και δεν προχώρησε. Οση προγεστερονη και να επαιρνες δε θα αλλαζε κατι πιστευω. Μην κανεις τέτοιες σκεψεις. Θα μπορούσες καν να μην καταλαβεις οτι εχεις καθυστέρηση. Λογικα απο αυτο τον κυκλο κιολας θα μπορεις να ξανα προσπαθησεις. Κριμα ρε κοριτσι μου. Δεν εχω κατι αλλο να σου πω.
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...