Μετάβαση σε περιεχόμενο

κενωσεις στο δευτερο μηνα/σφιξιμο


Recommended Posts

καλησπερα σας.

το μωρακι μου ειναι 2 μηνων ακριβως και εχει αρχισει να πινει απο μπιμπερο το γαλατακι frisolac.θηλαζει ομως και 2 φορες την ημερα.Θα ηθελα να ρωτησω οποια μανουλα ξερει..τι μπορει να σημαινει το υπερβολικο σφιξιμο οταν κανει κακακια.Σχεδον ολη μερα σφιγγεται,δειχνει να δυσφορει και ειναι ανησυχο γιατι προσπαθει να κανει κακακια.Οι κενωσεις του ειναι πολυ συχνες..οσο και τα γευματα του και μεγαλες σε ποσοτητα.Με χει ανησυχησει ομως το γεγονος οτι λερωνεται απιστευτα μετα απο καθε κενωση..η ποσοτητα των κενωσεων και κυριως το οτι σφιγγεται πολυ και δειχνει να ποναει.Αυτο κανει το μωρο μου ολη μερα ανησυχο και κακοδιαθετο.Εχει καποια παρομοια εμπειρια καποια απο εσας?Σας ευχαριστω πολυ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΜΕΝΑ ΣΦΙΓΓΕΤΑΙ ΟΤΑΝ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΚΑΚΑΚΙΑ, ΚΡΑΤΑΕΙ ΤΗΝ ΑΝΑΠΝΟΗ ΤΟΥ ΚΑΙ ΚΟΚΙΝΙΖΕΙ Η ΦΑΤΣΟΥΛΑ ΤΟΥ! ΚΑΠΟΙΕΣ ΦΟΡΕΣ ΟΧΙ ΟΛΕΣ ΜΟΥΓΚΡΙΖΕΙ ΚΙΟΛΑΣ!

ΤΑ ΚΑΚΑΚΙΑ ΤΟΥ ΟΜΩΣ ΕΙΝΑΙ ΜΑΛΑΚΑ ΟΠΟΤΕ ΔΕΝ ΑΝΥΣΗΧΩ!

ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ ΠΩΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΑΝΥΣΗΧΕΙΣ ΑΦΟΥ ΕΙΝΑΙ ΜΑΛΑΚΑ ΚΑΙ ΟΧΙ ΚΟΥΡΑΔΑΚΙΑ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα και απο εμενα

λοιπον το ιδιο εκανε και η δικια μου.

μολις μαλιστα σταματησα τον θυλασμο εκανε μονο μια φορα κακακια και ηταν σφιχτα και χρωμα λαδι.

Μιλησα με τον γιατρο της και καναμε το εξης της δινω 2 γευματα με νερο εμφιαλωμενο που εχει εξτρα μαγνησιο.. μολις το πινει μετα απο 5 λεπτα χαλαρααα κανουμε κακα.

μην ανησυχεις ειναι φυσιολογικο ολο αυτο.

Το παιδακι στρωνει κανονικα οταν αρχισει να τρωει κανονικα μετα τον 6ο μηνα.

φιλικα

Βενια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσια...

Και ο δικος μου τους πρωτους μηνες σφιγγοτανε πολυ για να κανει κακακια και κοκκινιζε το πρωσοπακι του. Το εκανε και καμια φορα μεσα στη μερα χωρις να κανει κατι.

Δεν νομιζω οτι ειναι τιποτα αυτο. Μετα απο λιγο καιρο περναει. Τωρα ουτε που τον καταλαβαινω ποτε τα κανει και πρεπει να τον κοιταω συνεχεια...

:kiss: :kiss: :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

vasiliki mou na sou zisei to zouzouni sou ki emena to kanei auto apo 1misi minon.. na xerese pou kanei kakakai tou ... emena otan to ksekinise auto stamatise gia 4 meres ta kakakia kai ponage polu mexri pou tis ekana klusma giati apo ton pono den etroge kai tora mpikame sti seira mas kai kanoume 1 fora ti mera... alla to sfiksimo sinexizei mexri pou allazei kai xroma ginete pantzaraki otan kanei kaka tis..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

το βαζω στον βραστηρα να ζεστανει λιγο κοριτσακι μου.

Αλλα ειδα τεραστια διαφορα μονο σε δυο γευματα της το βαζω στο τελευταιο της και το πρωτο της ημερα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα βασιλικη

η μικρη μου το κανει αυτο ( σφιγγεται και κοκινιζει - μερικες φορες μουγγριζει και αναρωτιεσαι τι εφαγε και δυσκολευται τοσο....χεχεχε) τελικα τα κακα της ειναι η κλασικη "παστα" και τιπτοε περισσοτερο..μου εχουν πει οτι ειναι πρωτογνωρη η λειτουργια της εκκενωσης στα μω ρα και γι αυτο αντιδρουν ετσι...οσον αφορα στις πολυ συχνες εκκενωσεις δεν γνωριζ πραγματικα να σου πω γιατι η δικη μου δεν κανει κακα της περισσοτερο απο 1-2 φορες την ημερα...

φιλια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ειναι εμφιαλωμενο με extra μαγνησιο οποιαδηποτε μαρκα αρκει να ειναι εμπλουτισμενο με μαγνησιο.

Εδω η μαρκα που παιρνω λεγεται hepar αλλα δεν υπαρχει στην Ελλαδα.:(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα και απο μενα εμεις σημερα γιναμε 2 μηνων και μενα ετσι κανει βγαζει κατι ηχους και καμοια φορα απο το σφιξιμο κοκκινιζει αλλα γελαει παραλληλα εχει πολυ πλακα οταν το κανει αυτο αλλα και μενα 1-2 φορες κανει κακακια την ημερα αλλα μπορει να τον ακους να κανει αυτους τους ηχουν σχεδον ολη την ημερα

:laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...