Μετάβαση σε περιεχόμενο

Θετικη στον κορονοιο και θηλασμος


Recommended Posts

Γεια σας. Ειμαι πολυ αγχωμενη. Εχω ενα μωρακι 50ημερων και διαγνωστηκα με κοβιτ. Θηλαζω αποκλειστικά. Η παιδίατρος μου είπε οτι συνεχιζω τον θηλασμο απλα με διπλη μασκα,πληρη απολύμανση και επαφη με την μικρη μονο για θηλασμο. Να πω την αλήθεια με σκοτωνει η ολη κατάσταση. Το εχει περασει καμια αλλη να μου δωσει κουραγιο; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 3 weeks later...
στις On 13/4/2021 at 12:21 ΜΜ, ο/η kalina είπε:

Γεια σας. Ειμαι πολυ αγχωμενη. Εχω ενα μωρακι 50ημερων και διαγνωστηκα με κοβιτ. Θηλαζω αποκλειστικά. Η παιδίατρος μου είπε οτι συνεχιζω τον θηλασμο απλα με διπλη μασκα,πληρη απολύμανση και επαφη με την μικρη μονο για θηλασμο. Να πω την αλήθεια με σκοτωνει η ολη κατάσταση. Το εχει περασει καμια αλλη να μου δωσει κουραγιο; 

πως είσαι ; πως την περνάς την ίωση; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Klimentini είπε:

πως είσαι ; πως την περνάς την ίωση; 

Καλησπέρα και Χριστός Ανέστη. Ευτυχως την περάσαμε και οι 3μας πολυ ελαφριά. Εγω ειχα για μια μέρα πυρετό (μεχρι 39) και αδυναμια,μετα απο λιγες μερες ο σύζυγος ειχε για 2μερες δεκατα, μπουκωμα, ελλειψη όσφρησης και γευσης και αδυναμία,και 2μερες μετα τον σύζυγό η μικρή λιγο βηχαλακι,μπουκωματακι και δεκατα για 3μερες. Δυστυχώς μπηκαμε για 1 μερα στο Παίδων προληπτικά γιατι τρομαξε η παιδίατρος λογω του νεαρού της ηλικιας της μπέμπας. Ηταν η πιο απαίσια εμπειρία ever. Ευτυχως ειδαν οτι δεν υπάρχει λογος να ταλαιπωρουν την μικρη και την επομενη μερα μας εδωσαν εξιτήριο. Τωρα πια ειμαστε καλα και οι 3,την μικρη θα την πηγαίνουμε συχνα για επανέλεγχο (παλι προληπτικά αν και δεν θα ηθελα να ξανα πατησω εκει,σε εναν ιδιωτη  θα ηθελα).

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η kalina είπε:

Καλησπέρα και Χριστός Ανέστη. Ευτυχως την περάσαμε και οι 3μας πολυ ελαφριά. Εγω ειχα για μια μέρα πυρετό (μεχρι 39) και αδυναμια,μετα απο λιγες μερες ο σύζυγος ειχε για 2μερες δεκατα, μπουκωμα, ελλειψη όσφρησης και γευσης και αδυναμία,και 2μερες μετα τον σύζυγό η μικρή λιγο βηχαλακι,μπουκωματακι και δεκατα για 3μερες. Δυστυχώς μπηκαμε για 1 μερα στο Παίδων προληπτικά γιατι τρομαξε η παιδίατρος λογω του νεαρού της ηλικιας της μπέμπας. Ηταν η πιο απαίσια εμπειρία ever. Ευτυχως ειδαν οτι δεν υπάρχει λογος να ταλαιπωρουν την μικρη και την επομενη μερα μας εδωσαν εξιτήριο. Τωρα πια ειμαστε καλα και οι 3,την μικρη θα την πηγαίνουμε συχνα για επανέλεγχο (παλι προληπτικά αν και δεν θα ηθελα να ξανα πατησω εκει,σε εναν ιδιωτη  θα ηθελα).

Αληθώς ο Κύριος! πολύ χαίρομαι! είναι μια στρεσογόνος περίοδος για εσάς τώρα και οι περιπέτειες τέτοιου είδους μόνο άγχος και έξτρα ταλαιπωρία προσθέτουν. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...