Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μανούλες Νοεμβρίου 2021!


Recommended Posts

στις πριν 2 ώρες, ο/η 1994Μαρια είπε:

Εμένα είναι μπροστά στην μήτρα δεν με είπε τίποτα ότι δεν θα μπορέσω φυσιολογικά να γεννήσω εγώ το σκέφτομαι αυτό

Εννοείτε πως με νοιάζει να εχουμε την υγεία μας πρώτα

Καλημέρα κοπέλα μου μην ανησυχείς παρακολούθηση και όλα καλά! Σκέψου θετικά!εμενα με πήραν μόλις από τον παιδικό να πάμε να πάρουμε τον μικρό έχει λίγο πυρετό και με έχουν ζώσει τα φίδια από εκείνη την ώρα ! Εγώ στο νοσοκομείο και το παιδί έτσι 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 5.5k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Doritoula11 είπε:

Καλημέρα κοπέλα μου μην ανησυχείς παρακολούθηση και όλα καλά! Σκέψου θετικά!εμενα με πήραν μόλις από τον παιδικό να πάμε να πάρουμε τον μικρό έχει λίγο πυρετό και με έχουν ζώσει τα φίδια από εκείνη την ώρα ! Εγώ στο νοσοκομείο και το παιδί έτσι 

Εσυ μην στεναχωριέσαι μια χαρά θα είναι ο μικρός σου θα εχει την φροντίδα του μπαμπα του στο σπίτι ❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η 1994Μαρια είπε:

Εμένα είναι μπροστά στην μήτρα δεν με είπε τίποτα ότι δεν θα μπορέσω φυσιολογικά να γεννήσω εγώ το σκέφτομαι αυτό

Εννοείτε πως με νοιάζει να εχουμε την υγεία μας πρώτα

Ε, αφού δεν σου είπε κάτι, τότε ίσως να μπορείς να γεννήσεις φυσιολογικά. Εγώ θα γεννήσω με καισαρική λόγω χειρουργείου που είχα κάνει για την αφαίρεσή του, είναι άλλη ιστορία η δική μου...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η troia είπε:

Ε, αφού δεν σου είπε κάτι, τότε ίσως να μπορείς να γεννήσεις φυσιολογικά. Εγώ θα γεννήσω με καισαρική λόγω χειρουργείου που είχα κάνει για την αφαίρεσή του, είναι άλλη ιστορία η δική μου...

Vadac δεν μπορείς να κάνεις κορίτσι μου???

Μην με παρεξηγείς απλός ρωτάω ενημερωτικά 😊😊😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 43 λεπτά, ο/η troia είπε:

Ε, αφού δεν σου είπε κάτι, τότε ίσως να μπορείς να γεννήσεις φυσιολογικά. Εγώ θα γεννήσω με καισαρική λόγω χειρουργείου που είχα κάνει για την αφαίρεσή του, είναι άλλη ιστορία η δική μου...

Σου πείραξε μήτρα και πρέπει να πας καισαρική? Γιατί εμένα μου είπε ότι δεν υπάρχει κανένας λόγος να μην γεννήσω φυσιολογικά, παρόλο που έκανα τομή μεγάλη όπως της καισαρικής. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η 1994Μαρια είπε:

Vadac δεν μπορείς να κάνεις κορίτσι μου???

Μην με παρεξηγείς απλός ρωτάω ενημερωτικά 😊😊😊

Καμία, μα καμία σχέση! Το δικό μου ινομύωμα, το οποίο αφαίρεσα λαπαροσκοπικά το 2015, ήταν στον πυθμένα της μήτρας, ο οποίος χρησιμεύει για να ωθήσει το μωρό προς τα έξω όταν αρχίσουν οι συσπάσεις. Για το λόγο αυτό, υπάρχει ρίσκο η μήτρα μου να μην αντέξει τις συσπάσεις και αυτό είναι πολύ επικίνδυνο. Υπάρχει πιθανότητα να γίνει ρήξη μήτρας, κάτι το οποίο είναι πάρα, μα πάρα πολύ κακό. Από την άλλη, στην καισαρική η τομή γίνεται στο κάτω μέρος της μήτρας, κοντά στον τράχηλο, και δεν υπάρχει τέτοιος κίνδυνος. Εξ ου και, υπό προϋποθέσεις, γίνεται vbac.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η annoula1987 είπε:

Σου πείραξε μήτρα και πρέπει να πας καισαρική? Γιατί εμένα μου είπε ότι δεν υπάρχει κανένας λόγος να μην γεννήσω φυσιολογικά, παρόλο που έκανα τομή μεγάλη όπως της καισαρικής. 

Ναι, ναι, το ινομύωμα που αφαίρεσα ήταν σε πολύ κακό σημείο, στον πυθμένα της μήτρας. Το εξηγώ παραπάνω. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η troia είπε:

Καμία, μα καμία σχέση! Το δικό μου ινομύωμα, το οποίο αφαίρεσα λαπαροσκοπικά το 2015, ήταν στον πυθμένα της μήτρας, ο οποίος χρησιμεύει για να ωθήσει το μωρό προς τα έξω όταν αρχίσουν οι συσπάσεις. Για το λόγο αυτό, υπάρχει ρίσκο η μήτρα μου να μην αντέξει τις συσπάσεις και αυτό είναι πολύ επικίνδυνο. Υπάρχει πιθανότητα να γίνει ρήξη μήτρας, κάτι το οποίο είναι πάρα, μα πάρα πολύ κακό. Από την άλλη, στην καισαρική η τομή γίνεται στο κάτω μέρος της μήτρας, κοντά στον τράχηλο, και δεν υπάρχει τέτοιος κίνδυνος. Εξ ου και, υπό προϋποθέσεις, γίνεται vbac.

Ααααα κατάλαβα κορίτσι μου σε ευχαριστώ για την εξήγηση σου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Lenia1983 είπε:

Κορίτσια τι κάνετε;έχετε κοιτάξει για relax?ανάμεσα στα chicco και στα fisher price τι λέτε ποια εταιρεία είναι πιο αξιόπιστη;

Τι εννοείς αξιόπιστη; Το ριλαξ, ριλαξ είναι... Δεν είναι κ κάθισμα αυτοκινήτου που γίνονται τεστ πρόσκρουσης για την ασφάλεια του παιδιού. Και οι δύο εταιρείες, οποία κι αν επιλέξεις πολύ καλές είναι.. ο δικός μου στο ριλαξ να έκατσε δύο φορές. Δεν του άρεσε καθόλου... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Doritoula11 είπε:

Καλημέρα κοπέλα μου μην ανησυχείς παρακολούθηση και όλα καλά! Σκέψου θετικά!εμενα με πήραν μόλις από τον παιδικό να πάμε να πάρουμε τον μικρό έχει λίγο πυρετό και με έχουν ζώσει τα φίδια από εκείνη την ώρα ! Εγώ στο νοσοκομείο και το παιδί έτσι 

Περαστικά στον μικρό σου. Εύχομαι να του περάσει σύντομα... Είναι καθόλου καλύτερα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η touloumpitsa είπε:

Περαστικά στον μικρό σου. Εύχομαι να του περάσει σύντομα... Είναι καθόλου καλύτερα;

Ευχαριστώ πολύ!!  Τον Πήγε ο άντρας μ στο νοσοκομείο του κάνανε και τεστ όλα καλά δόξα τον θεό!ειναι λέει ίωση βρήκε και τον λαιμό του κάπως αλλά όλα καλά σχετικα!ειναι με υποθετα τώρα για τον πυρετό και βλέπουμε! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Lenia1983 είπε:

Κορίτσια τι κάνετε;έχετε κοιτάξει για relax?ανάμεσα στα chicco και στα fisher price τι λέτε ποια εταιρεία είναι πιο αξιόπιστη;

Εγώ κορίτσι μου έχω δει κάποια στο Ίντερνετ αλλά να σου πω την αλήθεια δν θα πάρω τους πρώτους 3 μήνες. Κ δν ξέρω άμα θα πάρω γενικά! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Lenia1983 είπε:

Κορίτσια τι κάνετε;έχετε κοιτάξει για relax?ανάμεσα στα chicco και στα fisher price τι λέτε ποια εταιρεία είναι πιο αξιόπιστη;

Εγώ έλεγα να πάρω αυτά τα ηλεκτρικά που είναι και έχει και μουσική και το κουνάει κιόλας αλλά δεν ξέρω ακόμα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Lenia1983 είπε:

Κορίτσια τι κάνετε;έχετε κοιτάξει για relax?ανάμεσα στα chicco και στα fisher price τι λέτε ποια εταιρεία είναι πιο αξιόπιστη;

Καλησπέρα !! Εγώ στον μικρό είχα Chicco αλλά ναό και εμένα δεν έκατσε πολύ ! Η ξαδέρφη μ πχ το χρησιμοποίησε πολύ κοιμόταν και εκεί το μωρό 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Doritoula11 είπε:

Ευχαριστώ πολύ!!  Τον Πήγε ο άντρας μ στο νοσοκομείο του κάνανε και τεστ όλα καλά δόξα τον θεό!ειναι λέει ίωση βρήκε και τον λαιμό του κάπως αλλά όλα καλά σχετικα!ειναι με υποθετα τώρα για τον πυρετό και βλέπουμε! 

Περαστικά του κορίτσι μου όλα καλά θα είναι θα πέσει και ο πυρετός και όλα θα πάνε καλα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η 1994Μαρια είπε:

Περαστικά του κορίτσι μου όλα καλά θα είναι θα πέσει και ο πυρετός και όλα θα πάνε καλα

Ευχαριστώ πολύ και εγώ έτσι ελπίζω να πέσει γρήγορα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Doritoula11 είπε:

Ευχαριστώ πολύ!!  Τον Πήγε ο άντρας μ στο νοσοκομείο του κάνανε και τεστ όλα καλά δόξα τον θεό!ειναι λέει ίωση βρήκε και τον λαιμό του κάπως αλλά όλα καλά σχετικα!ειναι με υποθετα τώρα για τον πυρετό και βλέπουμε! 

Περαστικά στο μικρό σου κορίτσι μου! Καλά θα είναι μην ανησυχείς , θα τον προσέχει ο άντρας σου ! Έχει περίεργο καιρό εκεί στη Γερμανία είδα ότι βρέχει από γνωστό μου που ζει εκεί , οπότε μπορεί να την άρπαξε .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Doritoula11 είπε:

Ευχαριστώ πολύ και εγώ έτσι ελπίζω να πέσει γρήγορα! 

Αχχχχ κοριτσάκι μου όλα μαζί σου ήρθαν κοιτά να είσαι ήρεμη όσο μπορείς έχεις και ακόμα ένα νινακι 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η sweetheart12 είπε:

Περαστικά στο μικρό σου κορίτσι μου! Καλά θα είναι μην ανησυχείς , θα τον προσέχει ο άντρας σου ! Έχει περίεργο καιρό εκεί στη Γερμανία είδα ότι βρέχει από γνωστό μου που ζει εκεί , οπότε μπορεί να την άρπαξε .

Ο καιρός είναι άθλιος την ημέρα μπορεί να έχει πολλή ζέστη αλλά οι βαθμοί προς το βράδυ πέφτουν απότομα! Πιστεύω είναι από τον παιδικό ! Εδώ οι γονείς δεν είναι σαν εμάς με δέκατα τα στέλνουν!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η 1994Μαρια είπε:

Αχχχχ κοριτσάκι μου όλα μαζί σου ήρθαν κοιτά να είσαι ήρεμη όσο μπορείς έχεις και ακόμα ένα νινακι 

Προσπαθώ να είμαι ήρεμη ναι!εχω συνηθίσει σε περίεργες καταστάσεις όποτε το παλεύω !εσεις όλα καλά;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Doritoula11 είπε:

Προσπαθώ να είμαι ήρεμη ναι!εχω συνηθίσει σε περίεργες καταστάσεις όποτε το παλεύω !εσεις όλα καλά;

Δόξα το θεό όλα καλά σε 2 εβδομάδες θα κάνω καμπύλη ζαχαρου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η touloumpitsa είπε:

Τι εννοείς αξιόπιστη; Το ριλαξ, ριλαξ είναι... Δεν είναι κ κάθισμα αυτοκινήτου που γίνονται τεστ πρόσκρουσης για την ασφάλεια του παιδιού. Και οι δύο εταιρείες, οποία κι αν επιλέξεις πολύ καλές είναι.. ο δικός μου στο ριλαξ να έκατσε δύο φορές. Δεν του άρεσε καθόλου... 

Ναι ακόμη και το ρηλαξ κατά την κρίση μου πρέπει να είναι αξιόπιστο ως προς την ποιότητα και πόσο μάλλον για μας τις καινούργιες μαμάδες που δεν έχουμε ιδέα!😆 Μας φαινονται όλα βουνό ψάχνουμε τα πάντα!😏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Doritoula11 είπε:

Προσπαθώ να είμαι ήρεμη ναι!εχω συνηθίσει σε περίεργες καταστάσεις όποτε το παλεύω !εσεις όλα καλά;

Και εγώ μάλλον την επόμενη εβδομάδα ! Αν δεν έχω βγει θα μου την κάνουν εδώ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η sweetheart12 είπε:

Εγώ κορίτσι μου έχω δει κάποια στο Ίντερνετ αλλά να σου πω την αλήθεια δν θα πάρω τους πρώτους 3 μήνες. Κ δν ξέρω άμα θα πάρω γενικά! 

Το έχω σκεφτεί και εγώ να πάρω αργότερα αλλά τα κοιτάζω από τώρα γιατί μετά δε θα υπάρχει χρόνος επιλογής!Θα τρέχουμε και δε θα φτάνουμε😆

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Κορίτσι μου έτσι σε θέλω να είσαι θετική ! Φίλη μου 34 χρονων όπου θα έμπαινε σε πρόωρη  εμμηνόπαυση στην 2η εξωσωματικη εμεινε έγκυος και έχει μια πανέμορφη μπεμπουλα 9 μηνων🥰 να κανεις τις απαραίτητες ενέργειες και να ξερεις ότι υπάρχουν παρά πολλοί τρόποι! Πάντως να ξερεις πως η σπερματεγχυνση είναι πολύ απλή διαδικασία ! Κανεις διεγερση παρακολούθησε με υπερήχους και συγκεκριμένη μέρα που θα ορίσει ο γυναικολόγος κανεις την σπερματεγχυνση ! Εγώ πρώτα ο θεος μάλλον τον Ιούνιο θα κάνω την Τρίτη μου σπερματεγχυνση🙏  ευχομαι κορίτσι μου πολύ συντομα να μας πεις και εσυ τα χαρμοσυνα 🥰
    • Μας βλέπω όλο για φαγητά να λέμε 😄😄 Να πάνε όλα καλά να τρώω μετά του σκασμού! Αυτό λέω στον άντρα μου, θέλω μια φορά να φάω έτσι να σκάσω από το φαγητό 😄😄 Άσχετο, πήγαμε σήμερα να δούμε για κούνια και συρταριέρα γτ δεν έχουμε κάποιον να μας δώσει δυστυχώς.. Μας άρεσαν δύο κούνιες αλλά η μία διπλάσια τιμή από την άλλη..Η ακριβή μας είπε ότι ήταν από ξύλο οξιάς και η οικονομική από mdf. Η αλήθεια είναι ότι η οικονομική πέραν από την τιμή της μας άρεσε  πιο πολύ και σαν σχέδιο, πειράζει λέτε που είναι από mdf? Θα εκπέμπει βλαβερές ουσίες κτλ;
    • Γειά σου κορίτσι μου, φυσικά κ επιτρέπεται..έχω μια πρόωρη γήρανση ωοθηκών.🥺🥺🥺 Είμαι 38 χρόνων και το ξέρω αυτό απ τα 34, που ήταν και η 1η φορά που κάναμε κουβέντα με τον γιατρό μου για το εάν θέλω να αποκτήσω παιδί. Εκείνη την περίοδο δεν ήμουν σε τέτοια φάση και η αλήθεια είναι ότι όταν το έμαθα μου κόπηκαν λίγο τα πόδια..😟☹️ Τέλος πάντων μην στα πολυλογώ.. Η μία μου ωοθήκη δείχνει αρκετά γερασμένη και δεν κάνει αυγουλακια ενώ η άλλη κάνει αλλά μάλλον όχι και πολύ καλά (τουλάχιστον αυτό επιβεβαίωσαν κ οι ορμονολογικες που έκανα). Γιαυτό λέω ότι δεν ξέρω τι ελπίδες έχω, αλλά σίγουρα θέλω να κάνω τις απαραίτητες ενέργειες για να βοηθήσω όσο μπορώ την κατάσταση. Επίσης πόσο πολύ χάρηκα που μοιράστηκες μαζί μας την δική σου εμπειρία με την σπερματεγχυση γιατί είναι κ αυτό στα άμεσα πλάνα μου. 
    • Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου❤️και σε εσενα εύχομαι πολύ συντομα μα έρθει το μωρακι σου🙏❤️ η αλήθεια είναι πως  είναι πολύ θετικο που κάνω συλληψη έστω και με σπερματεγχυνση 🙏 μέσα στο καλοκαιρι θα κάνω πάλι σπερματεγχυνση καθώς μου έδωσε το οκ ο γιατρός ! Θα του πω αν είναι να την κάνω τον Ιούνιο πρώτα ο θεος🙏
    • Εντάξει μπορείς να φας λίγο πιστεύω εμένα με αφηνε η Ενδοκρινολογος να φάω μου είχε πει ποσότητα αλλά δεν θυμάμαι ποσο μου είχε πει 🤔  αλλά εγω να πω την αλήθεια το παγωτο λαχταρουσα πιο πολύ το καλοκαίρι  😂
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...