Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μανούλες Νοεμβρίου 2021!


Recommended Posts

στις πριν 29 λεπτά, ο/η Dioni20 είπε:

Όντως ο κάθε γιατρός ακολουθεί άλλη τακτική...

Γλυκοζιλιωμένη έχετε κανει;

Εγώ έχω κάνει κοπέλα μου τον προηγούμενο μήνα και μου έγραψε και τώρα αλλά μου είπε να τις κάνω προς το τέλος του μήνα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 5.5k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 1 ώρα, ο/η Dioni20 είπε:

Καλημέρα κορίτσια κι απο εμένα...

@touloumpitsa Από που μπορεί να είναι αυτοί οι μικροοργανισμοί; Τους είχες ίσως απο πρίν;;;Εγώ όταν μπήκα στον 4ο ξαναέκανα ούρων και ήταν καθαρές...μετά σου ξανακάνουν;;;

@Lenia1983 Κορίτσι πήρα 3 κιλά τους πρώτους μήνες και τώρα έχω χάσει ένα...δεν νομίζω ότι τρέχει κάτι...απλά συζήτησε το και με τον γιατρό να σου φύγει το άγχος...

Εμένα ο γιατρος μου έδωσε να κάνω γενική κ καλλιέργεια ούρων όταν μπήκα στον 4ο . Στο πρώτο τρίμηνο δν δίνει εξετάσεις ούρων. Τώρα λογικά όταν θα ξαναπάω που θα είμαι στον 5ο μάλλον θα μου δώσει παλι. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Dioni20 είπε:

Όντως ο κάθε γιατρός ακολουθεί άλλη τακτική...

Γλυκοζιλιωμένη έχετε κανει;

Γλυκοζικιωμενη μου είχε δώσει η αιματολόγος να κάνω όταν ήμουν 8η βδομάδα. Αλλά γενικά στις βιοχημικές που κάνω κάθε μήνα έχει κ ζάχαρο όποτε αυτό κοιτάνε περισσότερο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια να σας ρωτήσω κάτι; Εσείς που είστε στη 16η με 18η βδομάδα έχετε συχνοουρία ; Ξυπνάτε το βράδυ για τουαλέτα; Εγώ να σας πως την αλήθεια στην αρχή της εγκυμοσυνης είχα συχνοουρία αλλά σε λογικά πλαίσια κ το βράδυ άντε να ξυπνούσα μια φορά για τουαλέτα αλλά εδώ κ 1,5 βδομάδα πηγαίνω συνέχεια τουαλέτα κ πολλές φορες τα ουρα είναι 3 σταγόνες κ το βράδυ θα σηκωθώ δυο φορες . Έκανα γενική κ καλλιέργεια ούρων πριν 2 βδομαδες κ όλα ήταν καλά. Γενικά πίνω πολύ νερό 3λιτρα κ λέω μήπως κ γι αυτό κατουριέμαι συνεχώς. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Dioni20 είπε:

Όντως ο κάθε γιατρός ακολουθεί άλλη τακτική...

Γλυκοζιλιωμένη έχετε κανει;

Ο γυναικολόγος μου δεν έχει ασχοληθεί καθόλου με το θέμα "ζάχαρο" ακόμα. Αλλά ο ενδοκρινολόγος μου μου μέτρησε γλυκοζυλιωμένη μόλις έκλεισα το α' τρίμηνο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Stardust_83 είπε:

Ναι και αίματος δίνει. Αυτή την φορά μου έδωσε γενική ούρων, ουρία, κρεατινίνη, ασβέστιο, ουρικό οξύ και τρανσαμινασες.

Αυτά όλα μου τα έλεγξε ο ενδοκρινολόγος μου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 37 λεπτά, ο/η sweetheart12 είπε:

Κοριτσια να σας ρωτήσω κάτι; Εσείς που είστε στη 16η με 18η βδομάδα έχετε συχνοουρία ; Ξυπνάτε το βράδυ για τουαλέτα; Εγώ να σας πως την αλήθεια στην αρχή της εγκυμοσυνης είχα συχνοουρία αλλά σε λογικά πλαίσια κ το βράδυ άντε να ξυπνούσα μια φορά για τουαλέτα αλλά εδώ κ 1,5 βδομάδα πηγαίνω συνέχεια τουαλέτα κ πολλές φορες τα ουρα είναι 3 σταγόνες κ το βράδυ θα σηκωθώ δυο φορες . Έκανα γενική κ καλλιέργεια ούρων πριν 2 βδομαδες κ όλα ήταν καλά. Γενικά πίνω πολύ νερό 3λιτρα κ λέω μήπως κ γι αυτό κατουριέμαι συνεχώς. 

Εδω και 5 μέρες έχω συχνοουρια !το βράδυ θα πάω μόνο μια φορά γιατί δεν πίνω πολύ νερό μετά τις 21.00,αλλά όλη μέρα που πίνω 2 λίτρα νερό πάω συνέχεια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Lenia1983 είπε:

Εδω και 5 μέρες έχω συχνοουρια !το βράδυ θα πάω μόνο μια φορά γιατί δεν πίνω πολύ νερό μετά τις 21.00,αλλά όλη μέρα που πίνω 2 λίτρα νερό πάω συνέχεια!

Κ γω είπα πλέον μετά τις 21:30 να μην πίνω άλλο νερό για να μη ξυπνάω τόσες φορες. Αλλά μέσα στη μέρα που πίνω πολύ νερό είμαι συνέχεια στην τουαλέτα. Κ αυτό έγινε πιο έντονο από τότε που μπήκα στη 16η βδομάδα δλδ μια βδομάδα τώρα. Πήρα κ τη μαία του γιατρού τώρα κ μου είπε ότι συμβαίνει Γτ πιέζει το μωρό κ όσο αυτό θα μεγαλώνει μου λέει πιο πολύ θα ξυπνάς το βράδυ παρά θα κοιμασαι 🤪

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η sweetheart12 είπε:

Κ γω είπα πλέον μετά τις 21:30 να μην πίνω άλλο νερό για να μη ξυπνάω τόσες φορες. Αλλά μέσα στη μέρα που πίνω πολύ νερό είμαι συνέχεια στην τουαλέτα. Κ αυτό έγινε πιο έντονο από τότε που μπήκα στη 16η βδομάδα δλδ μια βδομάδα τώρα. Πήρα κ τη μαία του γιατρού τώρα κ μου είπε ότι συμβαίνει Γτ πιέζει το μωρό κ όσο αυτό θα μεγαλώνει μου λέει πιο πολύ θα ξυπνάς το βράδυ παρά θα κοιμασαι 🤪

Ναι ναι είναι φυσιολογικό και όσο περνάει ο καιρός τόσο πιο πολύ θα πιεζομαστε!😁

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Lenia1983 είπε:

Ναι ναι είναι φυσιολογικό και όσο περνάει ο καιρός τόσο πιο πολύ θα πιεζομαστε!😁

Αστα να πάνε 😆 Πάντως εγώ με το νερό δν ξέρω πως θα τα καταφέρω να μην πιω μετά τις 21:30 Γτ ακόμη κ το βράδυ όταν ξυπνάω για τουαλέτα διψάω κ πίνω κ λίγο νερό! Από μωρό μου είπε η μάνα μου έπινα πολύ νερό. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η sweetheart12 είπε:

Αστα να πάνε 😆 Πάντως εγώ με το νερό δν ξέρω πως θα τα καταφέρω να μην πιω μετά τις 21:30 Γτ ακόμη κ το βράδυ όταν ξυπνάω για τουαλέτα διψάω κ πίνω κ λίγο νερό! Από μωρό μου είπε η μάνα μου έπινα πολύ νερό. 

Και εγω διψάω πολύ! Τα 2 λίτρα είναι σίγουρο την ημέρα! Κάθε βδομάδα και μια έκπληξη! 😅😅

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η Lenia1983 είπε:

Ναι ναι είναι φυσιολογικό και όσο περνάει ο καιρός τόσο πιο πολύ θα πιεζομαστε!😁

Ακριβώς. Και εγώ έπινα πολύ νερό ανέκαθεν, ειδικά τώρα που είναι καλοκαίρι το θέλω περισσότερο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Lenia1983 είπε:

Και εγω διψάω πολύ! Τα 2 λίτρα είναι σίγουρο την ημέρα! Κάθε βδομάδα και μια έκπληξη! 😅😅

Όλο εκπλήξεις είναι τα μωράκια μας! Δν πειράζει όμως  Γτ είναι ευχάριστες αυτές οι εκπλήξεις! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η sweetheart12 είπε:

Κοριτσια να σας ρωτήσω κάτι; Εσείς που είστε στη 16η με 18η βδομάδα έχετε συχνοουρία ; Ξυπνάτε το βράδυ για τουαλέτα; Εγώ να σας πως την αλήθεια στην αρχή της εγκυμοσυνης είχα συχνοουρία αλλά σε λογικά πλαίσια κ το βράδυ άντε να ξυπνούσα μια φορά για τουαλέτα αλλά εδώ κ 1,5 βδομάδα πηγαίνω συνέχεια τουαλέτα κ πολλές φορες τα ουρα είναι 3 σταγόνες κ το βράδυ θα σηκωθώ δυο φορες . Έκανα γενική κ καλλιέργεια ούρων πριν 2 βδομαδες κ όλα ήταν καλά. Γενικά πίνω πολύ νερό 3λιτρα κ λέω μήπως κ γι αυτό κατουριέμαι συνεχώς. 

Ναιιι αυτή η βδομάδα ήταν μαρτύριο...πολύ τουαλέτα λέμε...2-3 φορές κάθε βράδυ...και πολύ δίψα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η Dioni20 είπε:

Ναιιι αυτή η βδομάδα ήταν μαρτύριο...πολύ τουαλέτα λέμε...2-3 φορές κάθε βράδυ...και πολύ δίψα!!!

Όποτε είναι φυσιολογικό όλο αυτό κ δν είμαι η μόνη 😉 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 ώρες, ο/η Stardust_83 είπε:

Ναι και αίματος δίνει. Αυτή την φορά μου έδωσε γενική ούρων, ουρία, κρεατινίνη, ασβέστιο, ουρικό οξύ και τρανσαμινασες.

Τι να πω κορίτσια, είπαμε ο κάθε γιατρός διαφορετικά πράγματα ζητάει.

Κορίτσια εμένα δεν μου έχει γράψει τίποτα... Μόνο το βάρος και την πίεση μου ελέγχει όταν πηγαίνω.. ούτε γενική αίματος ούτε ούρων.. Τίποτα.. :-(  αφού τόσο που ακούω από εσάς λέω να πάω να κάνω μόνη μου απλά για έλεγχο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η mairpapa είπε:

Κορίτσια εμένα δεν μου έχει γράψει τίποτα... Μόνο το βάρος και την πίεση μου ελέγχει όταν πηγαίνω.. ούτε γενική αίματος ούτε ούρων.. Τίποτα.. :-( αφού τόσο που ακούω από εσάς λέω να πάω να κάνω μόνη μου απλά για έλεγχο

Καλημέρα, Αλήθεια κορίτσι μου ; Πρέπει να του το πεις να σου δώσει ! Γενική αίματος χρειάζεται σίγουρα κάθε μήνα! Για γενική ούρων κ καλλιέργεια ούρων εμένα μου έδωσε στον 4ο κ λογικά θα μου δινει κάθε μήνα που πηγαίνω. Επίσης σίγουρα πρέπει να σου δώσει κ ένα βιοχημικό για να δει ζάχαρο, τρανσαμινασες  , ασβέστιο ,ουρία ,ουρικό οξύ ,κρεατινινη. Δλδ μου φαίνεται περίεργο να μη σου έχει δωσει εξετάσεις ακομα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κι εμένα μου έδωσε στον τέταρτο γενική ούρων, αίματος,ζάχαρο, τοξόπλασμα κ τώρα που πήγα πάλι τα ίδια!άρα λογικά κάθε μήνα τσεκαρουν..και εκεί μου μετράνε πίεση κ κιλά! τώρα μου διπλασίασε σίδηρο γιατί είπε αναμένουμε πτώση αιματοκρίτη και σε δύο εβδομάδες ξεκινάω ασβέστιο.εχω δει που τα καταχωρει η μαία σε αρχεία κ συγκρίνουν κάθε μήνα.

Συχνοουρια δεν έχω αλλά είναι φυσιολογικό, πιέζουν τα μωράκια!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η mairpapa είπε:

Κορίτσια εμένα δεν μου έχει γράψει τίποτα... Μόνο το βάρος και την πίεση μου ελέγχει όταν πηγαίνω.. ούτε γενική αίματος ούτε ούρων.. Τίποτα.. :-( αφού τόσο που ακούω από εσάς λέω να πάω να κάνω μόνη μου απλά για έλεγχο

Ναι βρε κορίτσι μου.. οπωσδήποτε πρέπει να σου γράψει.. γενική αίματος, ούρων, ουρια, ουρικό οξύ, σάκχαρο, κρεατινίνη, αντισώματα για κυτταρομεγαλοϊό κ για τοξόπλασμα.. Εγω αυτές έχω κάνει κ  από τον δεύτερο μήνα μου τις εγραψε κ μου γράφει καθε μήνα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια...μπήκαμε αισίως στην 17w...από την προηγούμενη εβδομάδα τα πονάκια έχουν μειωθεί αισθητά και όπως έχω ξαναπεί πλέον αν εξαιρέσουμε ότι νιώθω κουρασμένη και την συχνοουρία δεν έχω άλλα συμπτώματα...

Το ραντεβού μου απέχει ακόμα μια εβδομάδα και ειλικρινά τον επόμενο μήνα θα του πω να μας βάλει δυο φορές γιατί το άγχος δεν παλεύεται...

Σε ποια εβδομάδα είδατε εσείς τα μωράκια σας αυτό το μήνα;;Γιατί εμένα με έχει βάλει τέλος της 17ης ...ουσιαστικά θα μπαίνω στον 5ο μήνα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Dioni20 είπε:

Καλημέρα κορίτσια...μπήκαμε αισίως στην 17w...από την προηγούμενη εβδομάδα τα πονάκια έχουν μειωθεί αισθητά και όπως έχω ξαναπεί πλέον αν εξαιρέσουμε ότι νιώθω κουρασμένη και την συχνοουρία δεν έχω άλλα συμπτώματα...

Το ραντεβού μου απέχει ακόμα μια εβδομάδα και ειλικρινά τον επόμενο μήνα θα του πω να μας βάλει δυο φορές γιατί το άγχος δεν παλεύεται...

Σε ποια εβδομάδα είδατε εσείς τα μωράκια σας αυτό το μήνα;;Γιατί εμένα με έχει βάλει τέλος της 17ης ...ουσιαστικά θα μπαίνω στον 5ο μήνα...

Καλημέρα κορίτσι μου. Κ γω 17η είμαι. Σήμερα . Εσυ είσαι τυχερή κ έχεις  σε μια βδομάδα ραντεβού εγώ που έχω 1/7 τι να πω! Θα είμαι 19+5 τότε. Πήγα όταν ήμουν 15+4 κ μου είπε σε ένα μήνα τώρα. Αλλά δν έπρεπε να τον ακούσω έπρεπε να πω στη μαία νωρίτερα 😂 Κ γω μόνο συχνοουρία νιώθω αυτές τις μέρες ! Ποτέ έχεις ΠΗΤ ; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Dioni20 είπε:

Καλημέρα κορίτσια...μπήκαμε αισίως στην 17w...από την προηγούμενη εβδομάδα τα πονάκια έχουν μειωθεί αισθητά και όπως έχω ξαναπεί πλέον αν εξαιρέσουμε ότι νιώθω κουρασμένη και την συχνοουρία δεν έχω άλλα συμπτώματα...

Το ραντεβού μου απέχει ακόμα μια εβδομάδα και ειλικρινά τον επόμενο μήνα θα του πω να μας βάλει δυο φορές γιατί το άγχος δεν παλεύεται...

Σε ποια εβδομάδα είδατε εσείς τα μωράκια σας αυτό το μήνα;;Γιατί εμένα με έχει βάλει τέλος της 17ης ...ουσιαστικά θα μπαίνω στον 5ο μήνα...

Πολύ ευχάριστα τα νέα σου.. μπράβο!! Εγώ πήγα αυτή τη βδομάδα μόλις είχα μπει στην 15η κ θα ξαναπάω στις αρχές της 18ης πάλι με το καλό... Στις τρεις βδομάδες δηλαδή.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η sweetheart12 είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου. Κ γω 17η είμαι. Σήμερα . Εσυ είσαι τυχερή κ έχεις  σε μια βδομάδα ραντεβού εγώ που έχω 1/7 τι να πω! Θα είμαι 19+5 τότε. Πήγα όταν ήμουν 15+4 κ μου είπε σε ένα μήνα τώρα. Αλλά δν έπρεπε να τον ακούσω έπρεπε να πω στη μαία νωρίτερα 😂 Κ γω μόνο συχνοουρία νιώθω αυτές τις μέρες ! Ποτέ έχεις ΠΗΤ ; 

Στην αυχενική μου έδωσαν τελική ημερομηνία 30/11....

16w 1d σήμερα...

Κι εγώ ένα μήνα περιμένω...ατέλειωτος αυτός ο μήνας...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η touloumpitsa είπε:

Πολύ ευχάριστα τα νέα σου.. μπράβο!! Εγώ πήγα αυτή τη βδομάδα μόλις είχα μπει στην 15η κ θα ξαναπάω στις αρχές της 18ης πάλι με το καλό... Στις τρεις βδομάδες δηλαδή.. 

Εμένα με είχε δει τελευταία φορά γύρω στις 13w αμέσως μετά την αυχενική και τώρα περιμένω την άλλη Παρασκευή που θα είμαι 17w ακριβώς...

Ζήτησες εσυ να σε βάλουν νωρίτερα;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Dioni20 είπε:

Στην αυχενική μου έδωσαν τελική ημερομηνία 30/11....

16w 1d σήμερα...

Κι εγώ ένα μήνα περιμένω...ατέλειωτος αυτός ο μήνας...

Ααα εγώ είμαι ακριβώς 17w δλδ μπήκα στην 18η. Εμένα ΠΗΤ στην αυχενική μου έδωσε 21//11 αλλά τώρα που πήγα στο γιατρό σύμφωνα με τις μετρήσεις έβγαινε 17/11 είναι 4 μέρες μεγαλύτερος ο μπέμπης. Κ στην αυχενική ήταν δυο μέρες μεγαλύτερος κ γι αυτό δν μου την άλλαξε την ΠΗΤ . Άσε μετράω τις μέρες . Μετά τον υπέρηχο χαλάρωνω για 2-3 μέρες κ μετά πάλι θέλω να πάω να το δω το μικρό μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Πωπω βρε κορίτσι μου τι περασες;! Δόξα το Θεό είσαι καλύτερα τώρα, εύχομαι περαστικά να είναι όλα στο τέλος και θα ηρεμήσετε μετά! Μην ακούς κανέναν, να κάνεις όπως νιώθεις εσύ καλά, οι γύρω πάντα λένε!
    • Καλημέρα Ιωάννα μου, πως είσαι; το μικρό σου; καλά εμείς δόξα το Θεό, τώρα περιμένω από μέρα σε μέρα το δεύτερο😊
    • Γελάω με το κουνέλι 🤣  Περαστικά! Το έχω κι εγώ φόβο πως θα αποθηλασω και αν θα καταφέρει να τρώει όταν θα λείπω. Γιατί προς το παρόν πίνει κυρίως γάλα. Τρώει και τροφές αλλά θηλασμους δεν έχει κόψει 😕 Βρήκαμε βρεφονηπιακό. Σήμερα την έγραψα κι όλας. Έχω βρει και γυναίκα για να την κρατάει το καλοκαίρι μέχρι να ξεκινήσει ο βρεφονηπιακός. Και θα κάνουμε σταδιακή προσαρμογή με αυτή να την συνηθίσει και να συνηθίσει και ότι εγώ θα λείπω. Πέρασε ο καιρός 🥲 Σκέφτεστε να βάλετε μπροστά και για 2ο? Εμένα μου έχει μπει η ιδέα αλλά λέω καλύτερα από τα Χριστούγεννα και μετά να ξεκινήσουμε τις προσπάθειες.
    • Μαγική!!! Φυσικά κ υπάρχει κούραση αλλά είναι απόλαυση τα άτιμα!!! Έχουν ο ένας τον άλλον κ παίζουν μεταξύ τους όποτε υπάρχουν κάποιες στιγμές ηρεμίας (αν δεν μαλώνουν για το ίδιο παιχνίδι🤣🤣🤣) Κλαίμε από τα γέλια με τις συζητήσεις τους!!!  Όταν αισθανθείς έτοιμη κ ψυχικά κ σωματικά θα βάλεις μπρος. Κ αν δεν θέλεις δε θα το κανεις!! Εσυ να είσαι καλά για να είναι κ το παιδάκι σου καλά!!
    • Άντε ωραία μεγαλώνει το μωρακι σας 😊 Ααα αρα κολπικά στο έβγαλε και μεγαλύτερο μια χαρα ειναι κορίτσι μου μην το σκεφτεσαι καθόλου όλα είναι οκ αφού το λέει και η γιατρό σου  Το παρτυ για το φύλο ποτε σκέφτεσαι να το κανείς ; Μετά την β επιπέδου ;   
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...