Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μανούλες Νοεμβρίου 2021!


Recommended Posts

στις πριν 3 ώρες, ο/η Maimoudaki92 είπε:

Κορίτσια να ρωτήσω εσείς έχετε ξεκινήσει κρέμες για ραγάδες; Εάν ναι ποια πιστεύετε ότι είναι καλύτερη; 

Εμένα με είχε πει η γιατρός μετά τον 4 και ακόμα δεν πήρα. Αύριο μπαινω στη 16η εβδομάδα και έλεγα να πάω σε λίγο να πάρω μια στο φαρμακείο.

Εγώ βάζω μια απλή ενυδατική και μάλιστα fisan που είναι για μωρά. Κάποια ειδική κρέμα δεν έχω πάρει ακόμα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 5.5k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Maimoudaki92 είπε:

Τέλεια! Πιστεύω πως οποίο και να επιλέξουμε από αυτά θα είναι εξίσου καλό. 

Καλά αποτελέσματα να έχεις ☺

Ευχαριστώ πολύ! Επίσης!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Maimoudaki92 είπε:

Εχει διαφορά σαν ονομασίες από όσο είδα το nifty, veracity, panorama, harmony κτλ. Εμένα αυτός που έκανα την αυχενική συνεργάζεται με αυτούς που κάνουν το nifty και κάναμε το απλό που βλέπει τις τρισωμιες, το φύλο και 2 3 αλλα πράγματα. Κόστισε 390 και έκανε 10 ημέρες να βγει. 

Εσενα σου είπε ονομασία;

Και εμένα το nifty το απλό μου είπε να κάνω. 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Anna Tsak είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου!!!!

Ποιες έχετε νιώσει τα μωράκια σας💗??

Ή μήπως βιάζομαι λίγο??😊 

Καλημέρα!!! Νομίζω βιάζεσαι λιγάκι... Χαχα...  Εγώ νιώθω διάφορα  από την αρχή, αλλά δεν είναι το μωράκι από τόσο νωρίς... Τα έντερα είναι που κουνιούνται.. νομίζω ότι στην πρώτη εγκυμοσύνη αρχίζεις να το νιώθεις το νωρίτερο από την 20η βδομάδα κ μετά, και στη 2η ίσως λίγο πιο πριν.. οπότε έχουμε ακόμα..  😉

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η touloumpitsa είπε:

Καλημέρα!!! Νομίζω βιάζεσαι λιγάκι... Χαχα...  Εγώ νιώθω διάφορα  από την αρχή, αλλά δεν είναι το μωράκι από τόσο νωρίς... Τα έντερα είναι που κουνιούνται.. νομίζω ότι στην πρώτη εγκυμοσύνη αρχίζεις να το νιώθεις το νωρίτερο από την 20η βδομάδα κ μετά, και στη 2η ίσως λίγο πιο πριν.. οπότε έχουμε ακόμα..  😉

χαχα το παραέκανα λίγο!!! Εγώ αύριο μπαίνω στο τέταρτο μήνα επιτέλους, οπότε έχω καιρό ακόμα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Anna Tsak είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου!!!!

Ποιες έχετε νιώσει τα μωράκια σας💗??

Ή μήπως βιάζομαι λίγο??😊 

Εμένα είναι η πρώτη μου εγκυμοσύνη- αν εξαιρέσω μία παλινδρομη- και ακόμη δεν το έχω νιώσει. Λένε ότι στην δεύτερη το καταλαβαίνεις πιο νωρίς. Η αδερφή μου πάλι που έχει ένα παιδάκι άρχισε να το νιώθει στην 16η εβδομάδα. Καλά να είναι μόνο τα μωράκια μας και θα έρθει και εκείνη η ώρα 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Anna Tsak είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου!!!!

Ποιες έχετε νιώσει τα μωράκια σας💗??

Ή μήπως βιάζομαι λίγο??😊 

Νομιζω προς το τέλος του 4ου έχω ακούσει που λένε για όσες είναι η πρώτη φορά. Αν και θα διαφέρει από κοπέλα σε κοπέλα 😀

Έχουμε ακόμα 😀

Εσεις πονακια περιόδου έχετε; Από χθες έχω ανά διαστήματα πονακια και ψιλό αγχωθηκα 🤔

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Maimoudaki92 είπε:

Νομιζω προς το τέλος του 4ου έχω ακούσει που λένε για όσες είναι η πρώτη φορά. Αν και θα διαφέρει από κοπέλα σε κοπέλα 😀

Έχουμε ακόμα 😀

Εσεις πονακια περιόδου έχετε; Από χθες έχω ανά διαστήματα πονακια και ψιλό αγχωθηκα 🤔

Εγώ όχι τίποτα από πόνους...

Κάνε ένα τηλέφωνο στο γιατρό σου αν και δεν πιστεύω ότι είναι  κάτι απλά για να σου φύγει από τ μυαλό!!!😍

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Maimoudaki92 είπε:

Νομιζω προς το τέλος του 4ου έχω ακούσει που λένε για όσες είναι η πρώτη φορά. Αν και θα διαφέρει από κοπέλα σε κοπέλα 😀

Έχουμε ακόμα 😀

Εσεις πονακια περιόδου έχετε; Από χθες έχω ανά διαστήματα πονακια και ψιλό αγχωθηκα 🤔

Εγώ από την αρχή έχω πόνους... Σαν να πιέζουν στην κοιλιά... Μου είπε ο γιατρός ότι τώρα με το μαγνήσιο θα περάσουν γιατί χαλαρώνουν οι μύες. Πολλές κοπέλες νιώθουν πόνους περιόδου. Νομίζω θα σου πει ότι είναι φυσιολογικό.. μην ανησυχείς.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η touloumpitsa είπε:

Εγώ από την αρχή έχω πόνους... Σαν να πιέζουν στην κοιλιά... Μου είπε ο γιατρός ότι τώρα με το μαγνήσιο θα περάσουν γιατί χαλαρώνουν οι μύες. Πολλές κοπέλες νιώθουν πόνους περιόδου. Νομίζω θα σου πει ότι είναι φυσιολογικό.. μην ανησυχείς.. 

@touloumpitsa @Anna Tsak ναι ναι θα παρω το απόγευμα ένα τηλ να μου φυγει από το μυαλό γιατί έχω και καμια σταγόνα καφέ την ημέρα και ψιλό αγχωθηκα σε συνδυασμό με τα πονακια.

Ελπίζω να είναι φυσιολογικό. Μαγνήσιο μου είχε πει θα μου δώσει αλλά δε μου έδωσε την τελευταία φορά. Βοηθά σε πόνους;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Maimoudaki92 είπε:

@touloumpitsa @Anna Tsak ναι ναι θα παρω το απόγευμα ένα τηλ να μου φυγει από το μυαλό γιατί έχω και καμια σταγόνα καφέ την ημέρα και ψιλό αγχωθηκα σε συνδυασμό με τα πονακια.

Ελπίζω να είναι φυσιολογικό. Μαγνήσιο μου είχε πει θα μου δώσει αλλά δε μου έδωσε την τελευταία φορά. Βοηθά σε πόνους;

Κάνει δουλειά το μαγνήσιο αν διαβάσεις.. είναι απαραίτητο στην εγκυμοσύνη.. αποτρέπει τις συσπάσεις της μήτρας, χαλαρώνει τους μύες, βοηθάει στην ανάπτυξη των ιστών, βοηθάει να μην παθαίνεις κράμπες στα πόδια και πάρα πολλά άλλα... Η έλλειψη του φαντάσου μπορεί να οδηγήσει σε προεκλαμψία και στην κακή ανάπτυξη του μωρού.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Maimoudaki92 είπε:

Νομιζω προς το τέλος του 4ου έχω ακούσει που λένε για όσες είναι η πρώτη φορά. Αν και θα διαφέρει από κοπέλα σε κοπέλα 😀

Έχουμε ακόμα 😀

Εσεις πονακια περιόδου έχετε; Από χθες έχω ανά διαστήματα πονακια και ψιλό αγχωθηκα 🤔

Ναι είχα και εγώ. Ειδικά δύο μέρες που κουράστηκα ήταν λίγο θα πιο έντονα. Οπότε ξάπλα και η γιατρός μου αυξήσει μαγνήσιο για να χαλαρώσει η μήτρα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Anna Tsak είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου!!!!

Ποιες έχετε νιώσει τα μωράκια σας💗??

Ή μήπως βιάζομαι λίγο??😊 

Είναι λίγο νωρίς... τον πρώτο μου τον ένιωσα περίπου 18η εβδομάδα, τώρα να δούμε τον δεύτερο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Maimoudaki92 είπε:

Νομιζω προς το τέλος του 4ου έχω ακούσει που λένε για όσες είναι η πρώτη φορά. Αν και θα διαφέρει από κοπέλα σε κοπέλα 😀

Έχουμε ακόμα 😀

Εσεις πονακια περιόδου έχετε; Από χθες έχω ανά διαστήματα πονακια και ψιλό αγχωθηκα 🤔

Κάποιες φορές με πιάνουν πονάκια αλλά όχι σε τακτικά διαστήματα.  Καλό θα ήταν να μιλήσεις με τον γιατρό. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η touloumpitsa είπε:

Κάνει δουλειά το μαγνήσιο αν διαβάσεις.. είναι απαραίτητο στην εγκυμοσύνη.. αποτρέπει τις συσπάσεις της μήτρας, χαλαρώνει τους μύες, βοηθάει στην ανάπτυξη των ιστών, βοηθάει να μην παθαίνεις κράμπες στα πόδια και πάρα πολλά άλλα... Η έλλειψη του φαντάσου μπορεί να οδηγήσει σε προεκλαμψία και στην κακή ανάπτυξη του μωρού.. 

Εγώ τώρα ξεκίνησα μαγνήσιο, και μου είπε να το παίρνω μία φόρα κάθε πρωί μετά το φαγητό!

Εσείς πως τ παίρνετε γιατί γνωστές μου το έπαιρναν δυο φορές! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Anna Tsak είπε:

Εγώ τώρα ξεκίνησα μαγνήσιο, και μου είπε να το παίρνω μία φόρα κάθε πρωί μετά το φαγητό!

Εσείς πως τ παίρνετε γιατί γνωστές μου το έπαιρναν δυο φορές! 

Εγώ παίρνω πρωί-βραδυ μαγνήσιο, μία φορά φυλλικό, μία σίδηρο κ μία ασβέστιο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η touloumpitsa είπε:

Εγώ παίρνω πρωί-βραδυ μαγνήσιο, μία φορά φυλλικό, μία σίδηρο κ μία ασβέστιο. 

Φυλλικό και εγώ μία, Β12 και D3 παίρνω επίσης από μία φορά!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Anna Tsak είπε:

Εγώ τώρα ξεκίνησα μαγνήσιο, και μου είπε να το παίρνω μία φόρα κάθε πρωί μετά το φαγητό!

Εσείς πως τ παίρνετε γιατί γνωστές μου το έπαιρναν δυο φορές! 

Δύο φορές την ημέρα με δίωρη αποχή από γαλακτοκομικά. Πλέον τρία γιατί έχω πονακια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η touloumpitsa είπε:

Κάνει δουλειά το μαγνήσιο αν διαβάσεις.. είναι απαραίτητο στην εγκυμοσύνη.. αποτρέπει τις συσπάσεις της μήτρας, χαλαρώνει τους μύες, βοηθάει στην ανάπτυξη των ιστών, βοηθάει να μην παθαίνεις κράμπες στα πόδια και πάρα πολλά άλλα... Η έλλειψη του φαντάσου μπορεί να οδηγήσει σε προεκλαμψία και στην κακή ανάπτυξη του μωρού.. 

Αντε ρε συ βοηθάει πολύ καπως ετσι νοιωθω σαν μικρές κραμπες. Και η αλήθεια είναι οτι μου είπε πως θα μου έδινε την περασμένη φορά ίσως της το θυμησω σήμερα που θα την πάρω τηλ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Stardust_83 είπε:

Ναι είχα και εγώ. Ειδικά δύο μέρες που κουράστηκα ήταν λίγο θα πιο έντονα. Οπότε ξάπλα και η γιατρός μου αυξήσει μαγνήσιο για να χαλαρώσει η μήτρα.

Η αληθεια ειναι οτι χθες που ειχα τα πονακια περπάτησα αρκετά από την αρχή της εγκυμοσύνης δεν εχω περπατήσει τόσο και εκανα και σκούπισμα κλπ ίσως φταίει και αυτό. 

@annoula1987 ναι ναι οπωσδήποτε θα ρωτήσω σήμερα το απόγευμα για να ξέρω τι πρέπει να κάνω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η Maimoudaki92 είπε:

Η αληθεια ειναι οτι χθες που ειχα τα πονακια περπάτησα αρκετά από την αρχή της εγκυμοσύνης δεν εχω περπατήσει τόσο και εκανα και σκούπισμα κλπ ίσως φταίει και αυτό. 

@annoula1987 ναι ναι οπωσδήποτε θα ρωτήσω σήμερα το απόγευμα για να ξέρω τι πρέπει να κάνω.

Κορίτσια προσοχή με τις δουλείες του σπιτιού, ξέρω δεν τελειώνουνε ποτέ είναι και η εποχή που πρέπει  να σηκώσουμε χαλιά και να κάμουμε ντουλάπες αλλά με μέτρο. Προέχει η υγεία μας και του μωρού μας 💗😍💗😍

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η touloumpitsa είπε:

Κάνει δουλειά το μαγνήσιο αν διαβάσεις.. είναι απαραίτητο στην εγκυμοσύνη.. αποτρέπει τις συσπάσεις της μήτρας, χαλαρώνει τους μύες, βοηθάει στην ανάπτυξη των ιστών, βοηθάει να μην παθαίνεις κράμπες στα πόδια και πάρα πολλά άλλα... Η έλλειψη του φαντάσου μπορεί να οδηγήσει σε προεκλαμψία και στην κακή ανάπτυξη του μωρού.. 

Πολύ σωστά!απλά πρέπει να το λαμαβανεται μακριά από τη λήψη γαλακτοκομικών και ασβεστιου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@annatsak Δυστυχώς μάλλον είναι λίγο νωρίς...στο τέλος αυτού του μήνα διάβασα συνήθως αρχίζουν να τα ακούν...οπότε περιμένω  κι εγώωω...

Να μην έχουμε και το άγχος αν είναι καλά βρε αδερφέ...χααχα

Μαγνήσιο εμένα μου έχει δώσει ένα κάθε βράδυ...όντως με έχει βοηθήσει με τα πονάκια τα οποία τα είχα από την αρχή  μέχρι και τώρα αλλά πιο αραιά και με την μέση μου που αν κάνω το λάθος και ξαπλώσω σε καναπέ ανάσκελα ή κάτσω λίγο περίεργα με πεθαίνει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...