Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μανούλες Νοεμβρίου 2021!


Recommended Posts

στις πριν 5 λεπτά, ο/η annoula1987 είπε:

@touloumpitsaμια χαρά! Κι εμένα μετά από μήνα μου έδωσε το επόμενο ραντεβού εφόσον όλα πάνε καλά! 

@Maimoudaki92 πάντα να κοιτάς συστατικά! Δεν φαντάζεσαι το βάζουν μέσα σε κάποια τρόφιμα! Εγώ λόγω της χορτοφαγίας έχω μάθει να διαβάζω πάντα συστατικά. 

Κορίτσια, ψήνεστε να ανοίξουμε μια κρυφή ομάδα στο φατσοβιβιλίο? Νομίζω εκεί πιο εύκολα διαβάζουμε/απαντάμε και είναι και πιο άμεσο..τι λέτε? 

Θα περάσει ο καιρός.. που θα πάει... 

Εγώ δεν έχω Facebook... 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 5.5k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 12 λεπτά, ο/η touloumpitsa είπε:

Ναι από το εμβόλιο μακρυά λένε.. κάνε ανταύγειες..  είναι πιο ωραίες το καλοκαίρι από το να κάνεις συνέχεια ρίζα..  κι εγώ ανταύγειες είχα κάνει λίγο πριν πάλι καλά.. στον 9ο πάλι με το καλό είπε.. να ξεκουραστούν κιόλας... 😛 

Εμένα μου είπε να κάνω της pfizer, αλλά το σκέφτομαι...Κλίνω πιο πολύ στο να μην το κάνω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η troia είπε:

Έχω ακούσει και για τα natarelle ότι είναι πολύ καλά και χωρίς συντηρητικά. Τώρα, για το ποσοστό κρέατος, δεν  γνωρίζω...

Κι αυτά τα ίδια είναι... 70-80% μόλις κρέας... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 30 λεπτά, ο/η touloumpitsa είπε:

Τώρα για τα νύχια τι να σου πω.. του λέω νεκρος οργανισμός είναι κ μου απαντάει ότι δεν είναι έτσι κ απορροφούν τις ουσίες.. δεν το έχω ξανακουσει να μην αφήνουν αλλά επειδή είναι πολύ διαβασμενος κ ενημερωμένος για τα πάντα θα τον ακούσω.. Δε χάλασε κ ο κόσμος.. θα χωνω την πατούσα μέσα στην άμμο να μη φαίνονται. 😂

Για τα νύχια σίγουρα ισχύει ότι απορροφούν και δυστυχώς δεν είναι νεκρός οργανισμός. Ειδικά από το ημιμόνιμο μανικιούρ μακριά, όχι τώρα μόνο, αλλά γενικά. Ένα θα πω μόνο: η κα. Τσεκούρα (αιματολόγος) στο τμ. καθ΄ έξιν αποβολών του Έλενα μέσα στο ιστορικό που σου παίρνει αν έχεις αποβολές, αποτυχημένες εξωσωματικές ή υπογονιμότητα σε ρωτάει κι αν βάφεις τα νύχια σου. Και λέει ότι είναι πολύ χειρότερο από να βάφεις τα μαλλιά σου. Και η εξήγηση είναι ότι τα μανό, ειδικά τα ημιμόνιμα, περιέχουν φθαλικές ενώσεις, μία πολύ βλαβερή ουσία, η οποία ανήκει στους ορμονικούς διαταρράκτες κι επίσης χαλάει και την ποιότητα των ωαρίων. Όμως υπάρχουν λύσεις, όπως π.χ. κάποια μανό που δεν περιέχουν φθαλικές ενώσεις και άλλα άσχημα πράγματα (π.χ. του Κορρέ).

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 49 λεπτά, ο/η touloumpitsa είπε:

Κορίτσια πήγα και στο γιατρό να δει την αυχενική κ την Pap a. Μου είπε όλα είναι πολύ καλά κ μου είπε να συνεχίσω το φυλλικό οξύ κ επιπλέον μου έδωσε σίδηρο, ασβέστιο κ μαγνήσιο. Το σαλοσπιρ μου είπε το κόβω από σήμερα κ τα utrogestan σταδιακά μειώνω τη δοσολογία τις επόμενες δύο βδομάδες για να κοπούν κ αυτά.. ραντεβού σε ένα μήνα...  Πολύ μου φαίνεται...😥😥  Β' επιπέδου που ρώτησα την 23η βδομάδα θα την κάνουμε.. 

Εμβόλιο κόβιντ όχι, μπάνια μπορώ να κάνω στη θάλασσα όχι σε πισίνα μου είπε κ δε βάφω μαλλιά κ νύχια... (Κλαίω για τα νύχια καλοκαιριάτικα)

Μπράβο πολύ ευχάριστα τα νέα σου. Εύχομαι να συνεχίσεις έτσι. Μην στεναχωριέσαι βρε για τα νύχια. Εγώ τι να πω που τα μαλλιά μου πάνω πάνω είναι όλα άσπρα κ είμαι σαν γριούλα....😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η troia είπε:

Για τα νύχια σίγουρα ισχύει ότι απορροφούν και δυστυχώς δεν είναι νεκρός οργανισμός. Ειδικά από το ημιμόνιμο μανικιούρ μακριά, όχι τώρα μόνο, αλλά γενικά. Ένα θα πω μόνο: η κα. Τσεκούρα (αιματολόγος) στο τμ. καθ΄ έξιν αποβολών του Έλενα μέσα στο ιστορικό που σου παίρνει αν έχεις αποβολές, αποτυχημένες εξωσωματικές ή υπογονιμότητα σε ρωτάει κι αν βάφεις τα νύχια σου. Και λέει ότι είναι πολύ χειρότερο από να βάφεις τα μαλλιά σου. Και η εξήγηση είναι ότι τα μανό, ειδικά τα ημιμόνιμα, περιέχουν φθαλικές ενώσεις, μία πολύ βλαβερή ουσία, η οποία ανήκει στους ορμονικούς διαταρράκτες κι επίσης χαλάει και την ποιότητα των ωαρίων. Όμως υπάρχουν λύσεις, όπως π.χ. κάποια μανό που δεν περιέχουν φθαλικές ενώσεις και άλλα άσχημα πράγματα (π.χ. του Κορρέ).

Αλήθεια; Τι λες ρε παιδί μου... Τόσο πολύ ε; Δεν είχα ιδέα... του Κορρέ δλδ αν πάρω τώρα στην εγκυμοσύνη είναι εντάξει;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 50 λεπτά, ο/η touloumpitsa είπε:

Εμβόλιο κόβιντ όχι, μπάνια μπορώ να κάνω στη θάλασσα όχι σε πισίνα μου είπε κ δε βάφω μαλλιά κ νύχια... (Κλαίω για τα νύχια καλοκαιριάτικα)

Εμένα όχι μόνο μου επέτρεψε να πάω στο κολυμβητήριο, αλλά ενθουσιάστηκε με την ιδέα και μου είπε να προσπαθήσω να κολυμπάω μέχρι τέλους!

Για τα νύχια, πάρε μανό του κορρέ και θα είσαι μια χαρά. Ρώτα τον κιόλας αν θέλεις. Δες τι δεν βλαβερό δεν περιέχεται και θα σου πει εκείνος.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η touloumpitsa είπε:

Αλήθεια; Τι λες ρε παιδί μου... Τόσο πολύ ε; Δεν είχα ιδέα... του Κορρέ δλδ αν πάρω τώρα στην εγκυμοσύνη είναι εντάξει;

Διάβασε τα συστατικά και βασικά τι βλαβερό δεν περιέχουν και ρώτα το γιατρό σου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η touloumpitsa είπε:

Κι αυτά τα ίδια είναι... 70-80% μόλις κρέας... 

Α, ωραία...Μένω στο ότι γενικά πρέπει να αποφεύγουμε τα αλλαντικά, γιατί δεν είναι καθόλου υγιεινά...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η troia είπε:

Διάβασε τα συστατικά και βασικά τι βλαβερό δεν περιέχουν και ρώτα το γιατρό σου.

Οκ. Σ' ευχαριστώ πολύ!! Κολύμπι μου είπε κ εμένα ναι αλλά στη θάλασσα... τώρα τι να πω... Ότι πιστεύει ο καθένας λέει όπως έχουμε ξαναπεί...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 47 λεπτά, ο/η Maimoudaki92 είπε:

Ααα πολύ ωραία! Ευχάριστα τα νέα γιατί με αυτή την papp a πολύ άγχος μέχρι να μάθουμε τα αποτελέσματα. 

Σίδηρο τι σου εδωσε; Εμένα ο σίδηρος έχει μέσα και φυλλικο για αυτό το λόγο μου το έκοψε. 

Πω πω γιατί τόσο αργά μετά από ένα μηνα;;; Πολύ μου φαινεται! Δε δέχεται να πηγαίνεις ανά 15; Έχουμε μάλλον ακόμα για την β επιπέδου 😀

Νύχια εμένα με ειπε δεν υπάρχει πρόβλημα 🤔🤔

Κάθε μήνα με βλέπει κι εμένα. Μέχρι πριν την αυχενική με έβλεπε μόνο κάθε 15', αλλά τώρα κάθε μήνα. Στο τέλος μόνο αυξάνεται η συχνότητα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η touloumpitsa είπε:

Οκ. Σ' ευχαριστώ πολύ!! Κολύμπι μου είπε κ εμένα ναι αλλά στη θάλασσα... τώρα τι να πω... Ότι πιστεύει ο καθένας λέει όπως έχουμε ξαναπεί...

Α, ναι, δεν το συζητάω...Δεν έχουμε άλλη επιλογή από το να ακολουθούμε αυτά που μας λέει ο γιατρός μας. Αυτόν επιλέξαμε, αυτόν θα ακολουθήσουμε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η annoula1987 είπε:

@touloumpitsaμια χαρά! Κι εμένα μετά από μήνα μου έδωσε το επόμενο ραντεβού εφόσον όλα πάνε καλά! 

@Maimoudaki92 πάντα να κοιτάς συστατικά! Δεν φαντάζεσαι το βάζουν μέσα σε κάποια τρόφιμα! Εγώ λόγω της χορτοφαγίας έχω μάθει να διαβάζω πάντα συστατικά. 

Κορίτσια, ψήνεστε να ανοίξουμε μια κρυφή ομάδα στο φατσοβιβιλίο? Νομίζω εκεί πιο εύκολα διαβάζουμε/απαντάμε και είναι και πιο άμεσο..τι λέτε? 

Χρειάζεται ναι θα τα κοιτάω από εδω και πέρα. Ειδικά για το κοτόπουλο το θεωρούσα και καλα πιο υγιεινό σε σχέση με τα υπόλοιπα αλλα μαλλον δεν είναι και τόσο. Καλύτερα σκέτο κασέρι. 

Ναι άμα θέλετε κάνουμε ομάδα και εκει αν έχουν και τα κοριτσια 😀

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η troia είπε:

Για τα νύχια σίγουρα ισχύει ότι απορροφούν και δυστυχώς δεν είναι νεκρός οργανισμός. Ειδικά από το ημιμόνιμο μανικιούρ μακριά, όχι τώρα μόνο, αλλά γενικά. Ένα θα πω μόνο: η κα. Τσεκούρα (αιματολόγος) στο τμ. καθ΄ έξιν αποβολών του Έλενα μέσα στο ιστορικό που σου παίρνει αν έχεις αποβολές, αποτυχημένες εξωσωματικές ή υπογονιμότητα σε ρωτάει κι αν βάφεις τα νύχια σου. Και λέει ότι είναι πολύ χειρότερο από να βάφεις τα μαλλιά σου. Και η εξήγηση είναι ότι τα μανό, ειδικά τα ημιμόνιμα, περιέχουν φθαλικές ενώσεις, μία πολύ βλαβερή ουσία, η οποία ανήκει στους ορμονικούς διαταρράκτες κι επίσης χαλάει και την ποιότητα των ωαρίων. Όμως υπάρχουν λύσεις, όπως π.χ. κάποια μανό που δεν περιέχουν φθαλικές ενώσεις και άλλα άσχημα πράγματα (π.χ. του Κορρέ).

Σοκ! Εμένα μου είπε ότι ειναι νεκρός οργανισμός και ότι δεν περνάει και για αυτό συνέχισα είναι η αληθεια να τα κάνω. Αλλά για να το λέει σίγουρα θα επηρεάζει 🤔🤔🤔

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Maimoudaki92 είπε:

Σοκ! Εμένα μου είπε ότι ειναι νεκρός οργανισμός και ότι δεν περνάει και για αυτό συνέχισα είναι η αληθεια να τα κάνω. Αλλά για να το λέει σίγουρα θα επηρεάζει 🤔🤔🤔

Και εμένα για τα νυχια ήταν πιο θετικός από τα μαλλιά !έχω σοκαριστεί γιατί πριν 4 μερες τα έβαψα!ό🙁🙁σο για τα αλλαντικά πρέπει να τα αποφεύγουμε!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευτυχώς εγώ ποτέ δεν έμαθα να φτιάχνω νύχια,  μια φορά το χρόνο μόνο κάνω στα πόδια για το καλοκαίρι! Μαλλιά έβαψα λίγες μέρες πριν μάθω για την εγκυμοσύνη και γενικά τα έβαφα μια φορά στους 4 μήνες γιατί το χρώμα που έχω είναι πολύ κοντά στο φυσικό μου και δεν φαίνεται άσχημα η ρίζα,  δεν ξέρω αν θα τα ξαναβαψω μέχρι να γεννήσω ή να τα αφήσω στο φυσικό μου ξανά. Έχω μόνο 3 χρόνια που άρχισα να τα βάφω, λευκά δεν έχω, θα δούμε τι θα μου πει ο γιατρός που θα βρω στην Ελλάδα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 ώρες, ο/η sweetheart12 είπε:

Καλό κ χορταστικό πρωινό είναι μια φέτα ψωμί ολικής με φέτα ή κασέρι, αυγό βραστό κ ντοματίνια! Επίσης γιαουρτι με βρώμη,φρούτα,ξηρούς καρπούς κ μέλι σούπερφουντ καθώς κ δημητριακά ολικής με γάλα κ ένα φρούτο! Φέτα ψωμί με φυστικοβουτυρο ή αλλά βούτυρα ξηρών καρπών με μπανάνα ή φράουλες! Εγώ σε γενικές γραμμές αυτά τρωω το πρωί. Μαρμελάδες τρωω σπάνια! Πήρα κ σαν μερεβτα χωρίς γλουτένη κ ζάχαρη από μαύρη σοκολάτα για να βάζω στα πανκεικς που φτιάχνω από βρώμη ,μια στο τόσο που θα φάω.

Καλημέρααα, σχετικά με τα γιαούρτια και γενικά τα γαλακτοκομικά εμένα μου έχει πει να τρώω μόνο κατσικίσια και πρόβεια αλλά είναι χάλια, δεν τα αντέχω καθόλου μυρίζουν πάρα πολύ!!

Εσάς σας έχουν αναφέρει κάτι τέτοιο??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 ώρες, ο/η Maimoudaki92 είπε:

Χαχα μεγάλο θέμα άνοιξες 😀

Αυτο σκεφτόμουν και εγώ χθες. Πριν την εγκυμοσύνη έτρωγα και δημητριακά με γάλα, τοστ, πίτες, μπάρες δημητριακών, χυμούς φρούτα κλπ, ενώ τώρα πέρα από το 3πλο τοστ που κάνω κάθε μέρα δε μπορώ δεν εχω όρεξη για κάτι άλλο 😀

Το πρόβλημα είναι ότι εδώ και 2 μηνες τρώω κάθε μέρες 3 φέτες ψωμί και νομίζω είναι υπερβολή πρέπει να αλλάξω και εγω το πρωινό μου. Τρώω και μπάρες δημητριακών. Όσο για φυστικοβουτυρο κλπ όπως είπε και η @Dioni20 είμαι και εγώ λίγο ιδιότροπη 😀

Εκτός από φυστικοβούτυρο πλέον μπορείς να βρεις πολλά γιατί ούτε εγώ το τρώω. Εγώ παίρνω ταχίνι με κακάο που δεν έχει κάποια περίεργη γεύση και μαρμελάδα με stevia κυρίως αυτή με την φράουλα την πεθαίνω.

Απλά βαρέθηκα να τρώω κάθε μέρα ψωμί! Έχω πάρει και κάτι φρυγανιές στρόγγυλες πολύ νόστιμες, αλλά έχω στερέψει από ιδέες!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η touloumpitsa είπε:

Κορίτσια πήγα και στο γιατρό να δει την αυχενική κ την Pap a. Μου είπε όλα είναι πολύ καλά κ μου είπε να συνεχίσω το φυλλικό οξύ κ επιπλέον μου έδωσε σίδηρο, ασβέστιο κ μαγνήσιο. Το σαλοσπιρ μου είπε το κόβω από σήμερα κ τα utrogestan σταδιακά μειώνω τη δοσολογία τις επόμενες δύο βδομάδες για να κοπούν κ αυτά.. ραντεβού σε ένα μήνα...  Πολύ μου φαίνεται...😥😥  Β' επιπέδου που ρώτησα την 23η βδομάδα θα την κάνουμε.. 

Εμβόλιο κόβιντ όχι, μπάνια μπορώ να κάνω στη θάλασσα όχι σε πισίνα μου είπε κ δε βάφω μαλλιά κ νύχια... (Κλαίω για τα νύχια καλοκαιριάτικα)

Μπράβο κορίτσι μου!!!!Ευχάριστα νέα, έτσι από εδώ και πέρα μόνο καλά νέα να ακούμε!!!Και εμένα μία φορά τον μήνα θα με βλέπει είχα πάει 6/05 και τώρα θα πάω στις 3/06, δεν κρατιέμαι τόσο καιρό είναι η αλήθεια !!!!!

Εμένα μαλλιά μου είπε όχι νύχια δεν την πειράζει, αλλά να σου πω την αλήθεια δεν με νοιάζει και πολύ ας είναι γερό το μωράκι και τίποτα άλλο δεν με απασχολεί!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η Anna Tsak είπε:

Μπράβο κορίτσι μου!!!!Ευχάριστα νέα, έτσι από εδώ και πέρα μόνο καλά νέα να ακούμε!!!Και εμένα μία φορά τον μήνα θα με βλέπει είχα πάει 6/05 και τώρα θα πάω στις 3/06, δεν κρατιέμαι τόσο καιρό είναι η αλήθεια !!!!!

Εμένα μαλλιά μου είπε όχι νύχια δεν την πειράζει, αλλά να σου πω την αλήθεια δεν με νοιάζει και πολύ ας είναι γερό το μωράκι και τίποτα άλλο δεν με απασχολεί!!

Σ' ευχαριστώ πολύ!! Μόνο ευχάριστα νέα για όλες μας εύχομαι!! 

Εμένα δε μου έχει πει κάτι για τα αγελαδινά. Για τη διατροφή μόνο τα κλασσικά.. καλό πλύσιμο σε φρούτα κ λαχανικά κ ότι απαγορεύονται τα ωμά, ξιδάτα κ καπνιστά ψάρια. Κ τα κρέατα να είναι καλοψημενα. 

Στη φρυγανιά σου μπορείς να βάζεις κ Philadelphia με γαλοπούλα ή ντομάτα ή ελιές... Γενικά ότι σ'αρεσει. Εγώ παίρνω επίσης τις wasa ολικής κ βαζω πάνω αυγοσαλάτα κ είναι τρομερή. Ανακατεύω σε μπωλ 1αυγό ψιλοκομμένο με 20γρ γιαουρτι κ ελάχιστη μουστάρδα, κρεμμυδάκι, άνηθο, αλάτι, πιπέρι κ την απλώνω πάνω... Φοβερή και υγιεινή... και τις φτιάχνω/τρώω δύο δύο εννοείται..😛 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η touloumpitsa είπε:

Σ' ευχαριστώ πολύ!! Μόνο ευχάριστα νέα για όλες μας εύχομαι!! 

Εμένα δε μου έχει πει κάτι για τα αγελαδινά. Για τη διατροφή μόνο τα κλασσικά.. καλό πλύσιμο σε φρούτα κ λαχανικά κ ότι απαγορεύονται τα ωμά, ξιδάτα κ καπνιστά ψάρια. Κ τα κρέατα να είναι καλοψημενα. 

Στη φρυγανιά σου μπορείς να βάζεις κ Philadelphia με γαλοπούλα ή ντομάτα ή ελιές... Γενικά ότι σ'αρεσει. Εγώ παίρνω επίσης τις wasa ολικής κ βαζω πάνω αυγοσαλάτα κ είναι τρομερή. Ανακατεύω σε μπωλ 1αυγό ψιλοκομμένο με 20γρ γιαουρτι κ ελάχιστη μουστάρδα, κρεμμυδάκι, άνηθο, αλάτι, πιπέρι κ την απλώνω πάνω... Φοβερή και υγιεινή... και τις φτιάχνω/τρώω δύο δύο εννοείται..😛 

Αυγοσαλάτα?? Ωραίο ακούγετε δεν το έχω δοκιμάσει θα την φτιάξω σίγουρα σύντομα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η touloumpitsa είπε:

Σ' ευχαριστώ πολύ!! Μόνο ευχάριστα νέα για όλες μας εύχομαι!! 

Εμένα δε μου έχει πει κάτι για τα αγελαδινά. Για τη διατροφή μόνο τα κλασσικά.. καλό πλύσιμο σε φρούτα κ λαχανικά κ ότι απαγορεύονται τα ωμά, ξιδάτα κ καπνιστά ψάρια. Κ τα κρέατα να είναι καλοψημενα. 

Στη φρυγανιά σου μπορείς να βάζεις κ Philadelphia με γαλοπούλα ή ντομάτα ή ελιές... Γενικά ότι σ'αρεσει. Εγώ παίρνω επίσης τις wasa ολικής κ βαζω πάνω αυγοσαλάτα κ είναι τρομερή. Ανακατεύω σε μπωλ 1αυγό ψιλοκομμένο με 20γρ γιαουρτι κ ελάχιστη μουστάρδα, κρεμμυδάκι, άνηθο, αλάτι, πιπέρι κ την απλώνω πάνω... Φοβερή και υγιεινή... και τις φτιάχνω/τρώω δύο δύο εννοείται..😛 

Καλημέρα κορίτσια!εμένα μου είπε να αποφεύγω αλλαντικά και τυριά που παρασκευάζονται από μη παστεριωμένο γάλα όπως Philadelphia,la vache quirit για να αποφύγουμε τον κίνδυνο της λιστεριας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η touloumpitsa είπε:

Κορίτσια πήγα και στο γιατρό να δει την αυχενική κ την Pap a. Μου είπε όλα είναι πολύ καλά κ μου είπε να συνεχίσω το φυλλικό οξύ κ επιπλέον μου έδωσε σίδηρο, ασβέστιο κ μαγνήσιο. Το σαλοσπιρ μου είπε το κόβω από σήμερα κ τα utrogestan σταδιακά μειώνω τη δοσολογία τις επόμενες δύο βδομάδες για να κοπούν κ αυτά.. ραντεβού σε ένα μήνα...  Πολύ μου φαίνεται...😥😥  Β' επιπέδου που ρώτησα την 23η βδομάδα θα την κάνουμε.. 

Εμβόλιο κόβιντ όχι, μπάνια μπορώ να κάνω στη θάλασσα όχι σε πισίνα μου είπε κ δε βάφω μαλλιά κ νύχια... (Κλαίω για τα νύχια καλοκαιριάτικα)

Κι εμένα σε ένα μήνα μου έκλεισε το επόμενο ραντεβού κι έχω ζαλίσει τον άντρα μου πως θα ξέρουμε ότι είναι καλά μέχρι τότε...γιατί ακόμα δεν το ακούμε...χαχαχαχα

Φυλλικό μου είπε θα το παίρνω μέχρι τέλος, μαγνήσιο επίσης και περιμένουμε τις εξετάσεις αυτή την εβδομάδα για να δει αν θα μου δώσει σίδηρο και ασβέστιο...salospir συνεχίζω μέχρι την 34w και βλέπουμε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Dioni20 είπε:

Κι εμένα σε ένα μήνα μου έκλεισε το επόμενο ραντεβού κι έχω ζαλίσει τον άντρα μου πως θα ξέρουμε ότι είναι καλά μέχρι τότε...γιατί ακόμα δεν το ακούμε...χαχαχαχα

Φυλλικό μου είπε θα το παίρνω μέχρι τέλος, μαγνήσιο επίσης και περιμένουμε τις εξετάσεις αυτή την εβδομάδα για να δει αν θα μου δώσει σίδηρο και ασβέστιο...salospir συνεχίζω μέχρι την 34w και βλέπουμε...

Αυτή η αγωνία πια... Λες αν πάρουμε κανα στηθοσκοπιο κ το βάλουμε στην κοιλιά μας να ακούμε τίποτα; Τώρα μου ρθε αυτό.. 🤔🤔

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Dioni20 είπε:

Κι εμένα σε ένα μήνα μου έκλεισε το επόμενο ραντεβού κι έχω ζαλίσει τον άντρα μου πως θα ξέρουμε ότι είναι καλά μέχρι τότε...γιατί ακόμα δεν το ακούμε...χαχαχαχα

Φυλλικό μου είπε θα το παίρνω μέχρι τέλος, μαγνήσιο επίσης και περιμένουμε τις εξετάσεις αυτή την εβδομάδα για να δει αν θα μου δώσει σίδηρο και ασβέστιο...salospir συνεχίζω μέχρι την 34w και βλέπουμε...

Χα χα χα εμένα ο άντρας μου είναι χειρότερος από εμένα. Χθες καθόμουνα ξαπλωμένη στον καναπέ και μου λέει κουνήθηκε κουνήθηκε το κατάλαβες??? Πέθανα στο γέλιο γιατί ήταν απλά η κοιλία μου καθώς ανέπνεα 🤣😭🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...