Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μανούλες Νοεμβρίου 2021!


Recommended Posts

στις πριν 13 ώρες, ο/η Maimoudaki92 είπε:

Μπράβο συγχαρητήρια για τα αποτελέσματα! Όλα καλά και με το καλό και η papp a. Αυτό που λες με την προεκλαμψια ενώ και εγω έχω πάντα χαμηλή πίεση μου το έβγαλε 1/300 και για αυτό το λόγο με εβαλε και ξεκίνησα το salospire ασπιρίνη για να γίνεται καλύτερη αιμάτωση και να μην έχει θέμα ανάπτυξης μου είπε 🤔

Να ρωτήσεις το γυναικολόγο σου! 🙂

Πω πω άρα κι εγώ με 1 προς 93 θα πάρω οπωσδήποτε....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 5.5k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 26 λεπτά, ο/η Dioni20 είπε:

Πω πω άρα κι εγώ με 1 προς 93 θα πάρω οπωσδήποτε....

Μην το λες...Προς το παρόν ο γυναικολόγος μου που έχουμε μιλήσει δεν μου έχει δώσει παρόλο που έχω μεγαλύτερο ποσοστό από εσένα. Θέλω να μιλήσω και με την αιματολόγο να ακούσω τη γνώμη της για το θέμα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 ώρες, ο/η Dioni20 είπε:

Νομίζω ότι αυτό είναι η προεκλαμψια η αυξημένη πίεση που δημιουργεί όμως και οίδημα σε χέρια πόδια κ.λ.π...Δεν γνωρίζω και πολλά...το θέμα είναι ότι όλη μου τη ζωή έχω υπόταση 🤣

Οι αίματος θα βγουν την Δευτέρα. 

Τι να πω ας ελπίσουμε να μην γίνει ποτέ...

Κορίτσια εμένα οι αίματος βγήκαν την ίδια ημέρα γιατί εσας βγαίνουν μετά από τόσες ημέρες???

Σε 2 ώρες είχα μάθει τα αποτελέσματα

Βλέπω πολλά κορίτσια λένε μετά από 1 βδομάδα μετά από 3 ημέρες και είπα να ρωτήσω γιατί τόσο πολύ χρόνο είναι ποιο σίγουρα τα αποτελέσματα μετά από τόσο χρονικό διάστημα???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 42 λεπτά, ο/η 1994Μαρια είπε:

Κορίτσια εμένα οι αίματος βγήκαν την ίδια ημέρα γιατί εσας βγαίνουν μετά από τόσες ημέρες???

Σε 2 ώρες είχα μάθει τα αποτελέσματα

Βλέπω πολλά κορίτσια λένε μετά από 1 βδομάδα μετά από 3 ημέρες και είπα να ρωτήσω γιατί τόσο πολύ χρόνο είναι ποιο σίγουρα τα αποτελέσματα μετά από τόσο χρονικό διάστημα???

Ισως έχει να κάνει με την περιοχή που γίνονται εάν δεν υπάρχει κοντά κάποιο εργαστήριο εξειδικευμένο 🤔

Εμένα στη Θεσ/νίκη σε 2 ώρες βγήκαν και τις 2 φορές σε διαφορετικά εργαστήρια 🤔

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Dioni20 είπε:

Πω πω άρα κι εγώ με 1 προς 93 θα πάρω οπωσδήποτε....

Οχι βρε συ πιθανότητες ειναι δεν είναι σίγουρο αλλα προληπτικά ισως σου δώσει εκτός και αν εχει και άλλες θεραπείες 🤔😇

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 49 λεπτά, ο/η troia είπε:

Μην το λες...Προς το παρόν ο γυναικολόγος μου που έχουμε μιλήσει δεν μου έχει δώσει παρόλο που έχω μεγαλύτερο ποσοστό από εσένα. Θέλω να μιλήσω και με την αιματολόγο να ακούσω τη γνώμη της για το θέμα.

Εσένα τι ποσοστό σου έδωσε; Με 1/300 αι 2 μετριες papp a εμένα μου έδωσαν ασπιρίνη 🤔

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Maimoudaki92 είπε:

Ισως έχει να κάνει με την περιοχή που γίνονται εάν δεν υπάρχει κοντά κάποιο εργαστήριο εξειδικευμένο 🤔

Εμένα στη Θεσ/νίκη σε 2 ώρες βγήκαν και τις 2 φορές σε διαφορετικά εργαστήρια 🤔

Και εγώ για Θεσσαλονίκη μιλάω εκεί έκανα τις εξετάσεις μου

Ισως παίζει ρόλο το εργαστήριο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η 1994Μαρια είπε:

Και εγώ για Θεσσαλονίκη μιλάω εκεί έκανα τις εξετάσεις μου

Ισως παίζει ρόλο το εργαστήριο

Έτσι πιστεύω ναι γιατί σε κάποιες κοπέλες που διάβαζα δεν είχε στην περιοχή τους και τα στέλνανε αλλού για αυτό καθυστερούν 2 3 μέρες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Maimoudaki92 είπε:

Έτσι πιστεύω ναι γιατί σε κάποιες κοπέλες που διάβαζα δεν είχε στην περιοχή τους και τα στέλνανε αλλού για αυτό καθυστερούν 2 3 μέρες.

Ααααα ωραία σε ευχαριστώ πολύ μου έλυσες την απορία

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια να σας ρωτήσω κάτι, σας αφήνουν να έχετε και τον άντρα σας μαζί σας στους υπέρηχους και αυχενική? Γιατί άκουσα ότι στην Ελλάδα δεν επιτρέπουν λόγω covid ενώ εδώ μπαίνει και ο καλός μου σε όλα και έχει φρικάρει λίγο στην ιδέα αν τώρα που θα γυρίσουμε, δεν τον αφήνουν! 😅

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η annoula1987 είπε:

Κορίτσια να σας ρωτήσω κάτι, σας αφήνουν να έχετε και τον άντρα σας μαζί σας στους υπέρηχους και αυχενική? Γιατί άκουσα ότι στην Ελλάδα δεν επιτρέπουν λόγω covid ενώ εδώ μπαίνει και ο καλός μου σε όλα και έχει φρικάρει λίγο στην ιδέα αν τώρα που θα γυρίσουμε, δεν τον αφήνουν! 😅

Δεν αφήνουν πουθενά εμένα η γιατρός μου τον άφησε μια φορά που ακούσαμε την καρδούλα και από εκείνη την στιγμή δεν έχει μπει σε κανέναν υπερηχο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η annoula1987 είπε:

Κορίτσια να σας ρωτήσω κάτι, σας αφήνουν να έχετε και τον άντρα σας μαζί σας στους υπέρηχους και αυχενική? Γιατί άκουσα ότι στην Ελλάδα δεν επιτρέπουν λόγω covid ενώ εδώ μπαίνει και ο καλός μου σε όλα και έχει φρικάρει λίγο στην ιδέα αν τώρα που θα γυρίσουμε, δεν τον αφήνουν! 😅

Στην αυχενική δεν άφησαν καθόλου ενώ στη γυναικολόγο μπαίνει κανονικά κάθε φορά το ιατρείο συνέχεια είναι γεμάτο με ζευγάρια 😀

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου, επιτέλους βγήκε το νιπτ σήμερα 😴 Χαμηλού κινδύνου λεει εν τέλει οπότε όλα καλά.

Πιστεύω δεν χρειάζεται τώρα παρακέντηση που μας είχαν πει για να είμαστε 100% σίγουροι. 

Αααα και στην αυχενική μας είχαν πει 80% αγόρι και στις 2 και εν τελει είναι κοριτσάκι 🥰🥰🥰

Μακάρι όλες μας να μην έχουμε άλλο άγχος από εδω και πέρα 😴

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@annoula1987 εμένα ο γυναικολόγος μου μόνο μια φορά τον άφησε να μπει. Μας είπε ότι δεν επιτρέπεται... Φαντάζομαι όμως είναι στον γιατρό κ κατά πόσο τηρεί τους κανόνες.. 

@Maimoudaki92 πολύ ευχάριστα τα νέα.. ίσα για να αγχωθεις έγινε ότι έγινε!! Με το καλό λοιπόν η κορούλα σας!! ♥️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η touloumpitsa είπε:

@annoula1987 εμένα ο γυναικολόγος μου μόνο μια φορά τον άφησε να μπει. Μας είπε ότι δεν επιτρέπεται... Φαντάζομαι όμως είναι στον γιατρό κ κατά πόσο τηρεί τους κανόνες.. 

@Maimoudaki92 πολύ ευχάριστα τα νέα.. ίσα για να αγχωθεις έγινε ότι έγινε!! Με το καλό λοιπόν η κορούλα σας!! ♥️

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ ❤ 

Από εδώ και πέρα να έχουμε μόνο ευχάριστα 🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Maimoudaki92 είπε:

Κορίτσια μου, επιτέλους βγήκε το νιπτ σήμερα 😴 Χαμηλού κινδύνου λεει εν τέλει οπότε όλα καλά.

Πιστεύω δεν χρειάζεται τώρα παρακέντηση που μας είχαν πει για να είμαστε 100% σίγουροι. 

Αααα και στην αυχενική μας είχαν πει 80% αγόρι και στις 2 και εν τελει είναι κοριτσάκι 🥰🥰🥰

Μακάρι όλες μας να μην έχουμε άλλο άγχος από εδω και πέρα 😴

Τέλεια νέα!! Με το καλό το μωράκι λοιπόν! Ηρεμησε και απόλαυσε την εγκυμοσύνη σου!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η annoula1987 είπε:

Τέλεια νέα!! Με το καλό το μωράκι λοιπόν! Ηρεμησε και απόλαυσε την εγκυμοσύνη σου!!

Σε ευχαριστώ πολύυυ! Επιτέλους έφυγε ένα βάρος. Να χαρούμε λιγάκι 😇

Προχθές μπήκα και στον 4ο 14w και 2d σήμερα περναει ο καιρός 😯

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Maimoudaki92 είπε:

Εσένα τι ποσοστό σου έδωσε; Με 1/300 αι 2 μετριες papp a εμένα μου έδωσαν ασπιρίνη 🤔

Αν δεν κάνω λάθος, 1/82. Δεν τον έχω δει από κοντά ακόμα το γιατρό, αλλά στο τηλέφωνο που μιλήσαμε μου είπε όλα καλά και δεν σχολίασε κάτι άλλο....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η touloumpitsa είπε:

@annoula1987 εμένα ο γυναικολόγος μου μόνο μια φορά τον άφησε να μπει. Μας είπε ότι δεν επιτρέπεται... Φαντάζομαι όμως είναι στον γιατρό κ κατά πόσο τηρεί τους κανόνες.. 

Ούτε ο δικός μου επιτρέπει, αλλά τη μία φορά μου κανόνισε ραντεβού πολύ αργά, μόλις είχαν φύγει όλοι κι έτσι μπόρεσε και μπήκε κι εκείνος μέσα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η troia είπε:

Ούτε ο δικός μου επιτρέπει, αλλά τη μία φορά μου κανόνισε ραντεβού πολύ αργά, μόλις είχαν φύγει όλοι κι έτσι μπόρεσε και μπήκε κι εκείνος μέσα. 

Ο γιατρός της αυχενικής τον άφησε κανονικά. 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η troia είπε:

Ούτε ο δικός μου επιτρέπει, αλλά τη μία φορά μου κανόνισε ραντεβού πολύ αργά, μόλις είχαν φύγει όλοι κι έτσι μπόρεσε και μπήκε κι εκείνος μέσα. 

Ελπίζω τώρα που χαλάρωσαν τα μέτρα να τους αφήνουν.. τι να πω.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμείς μπαίνουμε παντού μαζί...σε όλους τους υπέρηχους  στον γυναικολόγο και στην Αυχενική...

@maimoudaki92 επιτέλους τέλεια νέα!!!

Με το Καλό κορίτσι μου...να πάμε ολα καλά από εδώ και πέρα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 46 λεπτά, ο/η Dioni20 είπε:

Εμείς μπαίνουμε παντού μαζί...σε όλους τους υπέρηχους  στον γυναικολόγο και στην Αυχενική...

@maimoudaki92 επιτέλους τέλεια νέα!!!

Με το Καλό κορίτσι μου...να πάμε ολα καλά από εδώ και πέρα...

Σε ευχαριστώ πάρα πολύυυ! Μακάρι να πάει καλά σε όλες μας να ηρεμήσουμε! 

Ααα και καλα αποτελέσματα για τη Δευτέρα 🙂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Dioni20 είπε:

Εμείς μπαίνουμε παντού μαζί...σε όλους τους υπέρηχους  στον γυναικολόγο και στην Αυχενική...

@maimoudaki92 επιτέλους τέλεια νέα!!!

Με το Καλό κορίτσι μου...να πάμε ολα καλά από εδώ και πέρα...

Ποιον γιατρό έχεις? Σε ποια πόλη είσαι? Ο δικός μου θα πάθει αμοκ αν δεν τον αφήνουν!!!😅😅😅

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η annoula1987 είπε:

Ποιον γιατρό έχεις? Σε ποια πόλη είσαι? Ο δικός μου θα πάθει αμοκ αν δεν τον αφήνουν!!!😅😅😅

Xaxaxaxa Αμαλιάδα...είμαστε επαρχία..Αυχενική κάναμε Αθήνα...Κι εκεί δεν είχαμε θέμα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...