Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μανούλες Νοεμβρίου 2021!


Recommended Posts

στις πριν 2 ώρες, ο/η Ρουλ@@ είπε:

Ας ελπίσουμε τς μωρά μας να είναι γερά κ να μη ξαναχρειαστουν αντιβίωσεις όσο πιο πολύ γίνεται 

Η αντιβίωση για την ώρα είναι το λιγότερο που με απασχολεί. Δεν έχουμε τελειώσει με τον κύκλο των εξετάσεων που πρέπει να κάνουμε και ίσως χρειαστεί εγχείρηση.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 5.5k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 2 ώρες, ο/η Ρουλ@@ είπε:

Ναι το ξέρω το κάνουν πολλοί παιδίατρο γιαυτό τον λόγο που είπες. Εγω αν κ έχω ένα κοριτσάκι 5χρονων δε μ το εχει πει ακόμα για τον μπέμπη. Στη μεγάλη μ δε μας το είχε πει

@Lenia1983 της αδερφής μου το πρώτο παιδάκι όταν ήταν λίγων ημερών παρουσίασε τη γαστρεντερίτιδα αυτή και χρειάστηκε να νοσηλευτεί στη ΜΕΝ.  Εγώ δεν είχα ιδέα για αυτό το εμβόλιο γτ ο παιδίατρος που είχαμε στον γιο μου δε μας το είχε αναφέρει ποτέ. Τώρα μας το είπε η νέα παιδίατρος κ όποια φίλη μαμά ρωτάω μου λέει ότι το έχει κάνει στο παιδάκι της. 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Stardust_83 είπε:

Η αντιβίωση για την ώρα είναι το λιγότερο που με απασχολεί. Δεν έχουμε τελειώσει με τον κύκλο των εξετάσεων που πρέπει να κάνουμε και ίσως χρειαστεί εγχείρηση.....

Γιατι εγχείρηση καλε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Ρουλ@@ είπε:

Γιατι εγχείρηση καλε?

Γιατί υπάρχει περίπτωση το θέμα που έχουμε  να μην διορθωθεί από μόνο του και να χρειαστεί εγχείρηση.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Stardust_83 είπε:

Γιατί υπάρχει περίπτωση το θέμα που έχουμε  να μην διορθωθεί από μόνο του και να χρειαστεί εγχείρηση.

Εμενα η κουμπάρα μ το μωρό της είχε πυελικο νεφρό με υδρονεφρωση αν το λέω σωστά κ μόλις γεννήθηκε έπαθε κ ουρολοιμωξη κ τωρα είναι μεγαλο παιδί δεν ξαναεπαθε τπτ. Εσυ γιατί αγχώνεσαι τόσο πολύ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 47 λεπτά, ο/η touloumpitsa είπε:

@Lenia1983 της αδερφής μου το πρώτο παιδάκι όταν ήταν λίγων ημερών παρουσίασε τη γαστρεντερίτιδα αυτή και χρειάστηκε να νοσηλευτεί στη ΜΕΝ.  Εγώ δεν είχα ιδέα για αυτό το εμβόλιο γτ ο παιδίατρος που είχαμε στον γιο μου δε μας το είχε αναφέρει ποτέ. Τώρα μας το είπε η νέα παιδίατρος κ όποια φίλη μαμά ρωτάω μου λέει ότι το έχει κάνει στο παιδάκι της. 

 

Σ ευχαριστώ με βοήθησες γιατί το σκεφτόμασταν! 😄

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Lenia1983 είπε:

Σ ευχαριστώ με βοήθησες γιατί το σκεφτόμασταν! 😄

🤗🤗Κι εγώ όσο το συζητάω κ ακούω ότι το έχουν κάνει οι περισσότερες στα παιδάκια τους τόσο πείθομαι να το κάνω.. 😉

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η Ρουλ@@ είπε:

Εμενα η κουμπάρα μ το μωρό της είχε πυελικο νεφρό με υδρονεφρωση αν το λέω σωστά κ μόλις γεννήθηκε έπαθε κ ουρολοιμωξη κ τωρα είναι μεγαλο παιδί δεν ξαναεπαθε τπτ. Εσυ γιατί αγχώνεσαι τόσο πολύ?

Δεν αγχώνομαι. Είπα ότι ελπίζω να μην χρειαστεί να φτάσουμε εκεί. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 ώρες, ο/η touloumpitsa είπε:

Εμείς εχθές σαραντισαμε και έχω καθαρίσει. Στις 50 μέρες μου έχει πει ο γιατρός να πάω να με δει και να μου κάνει και τέστ Παπ. 

Πιπίλα εγώ της δίνω το βράδυ μόνο αλλά δεν τη θέλει. 8 στις 10 θα την πετάξει.. 

 

Καλησπέρα! Έλεος μονο εγώ δν έχω καθαρίσει ακόμα! 53 μέρες σήμερα κ ακόμα έχω καφέ υγρά . Λιγοστεύουν βέβαια. Εγω τη Δευτέρα θα πάω στο γιατρό για να μου κάνει υπέρηχο κ τεστ ΠΑΠ κ τα σχετικά, εμένα μου είχε πει στις 55 με 60 μέρες να πάω! 
Κοριτσι τα μωράκια σας κάθονται στο ρηλαξ . Εγώ του πήρα το ρηλαξ όταν έγινε ενός μηνών για να μπορεί να κάθεται καλύτερα ,αλλά δν του πολύ αρέσει κάθεται για λίγο κ γκρινιάζει.  Δν θέλω να τον αφήνω να κάθεται συνέχεια στο λίκνο κ στη φώλια για να μην είναι όλη την ώρα ξαπλωμένος κ δν ξερω τι να κάνω για να τον απασχολώ .Στο λίκνο του βάζω το μομπιλε κ το παρατηρεί ,μετά θα τον πάρω λίγο κ θα του βάλω κάνα τραγουδάκι θα του κουνάω κ την κουδουνίστρα ,αλλά θέλω να κάθεται κ στο ρηλαξ κ να παίζουνε για να είναι κ  λίγο πιο όρθιος. Τώρα που θα γίνει δυο μηνών θα πάρω κ το γυμναστήριο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 ώρες, ο/η touloumpitsa είπε:

Εμένα τη βιταμίνη D μου είπε να τη δίνω ότι ώρα θέλω μέσα στην ημέρα. Επίσης σας έχουν πει οι παιδίατροι για το εμβόλιο της γαστρεντερίτιδας του ροταϊού; Είναι πόσιμο, όχι ενέσιμο.  Δεν είναι υποχρεωτικο και γίνεται τώρα που είναι βρέφη. Έως 7-8 μηνών. Συνήθως το κάνουν αυτά που έχουν κ μεγαλύτερα αδερφάκια απ' ότι έχω καταλάβει που φέρνουν σπίτι ιώσεις και είναι πιο εύκολο να κολλήσει το μωρό. Εγώ λέω να το κάνω στη μπέμπα.. 

Εμένα δν μου έχει πει κάτι ο Παιδιατρος για το εμβόλιο αυτό. Βέβαια 15/1 θα γίνουμε 2 μηνών κ θα πάμε να κάνουμε το πρώτο μας εμβόλιο . Όποτε τότε αν δν μου πει κάτι θα του το προτείνω εγώ κ ας μην έχω άλλο μεγαλύτερο παιδάκι. Καλύτερα να είναι καλυμμένος από όλα τα εμβόλια για να μην κολλήσει . 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η sweetheart12 είπε:

Καλησπέρα! Έλεος μονο εγώ δν έχω καθαρίσει ακόμα! 53 μέρες σήμερα κ ακόμα έχω καφέ υγρά . Λιγοστεύουν βέβαια. Εγω τη Δευτέρα θα πάω στο γιατρό για να μου κάνει υπέρηχο κ τεστ ΠΑΠ κ τα σχετικά, εμένα μου είχε πει στις 55 με 60 μέρες να πάω! 
Κοριτσι τα μωράκια σας κάθονται στο ρηλαξ . Εγώ του πήρα το ρηλαξ όταν έγινε ενός μηνών για να μπορεί να κάθεται καλύτερα ,αλλά δν του πολύ αρέσει κάθεται για λίγο κ γκρινιάζει.  Δν θέλω να τον αφήνω να κάθεται συνέχεια στο λίκνο κ στη φώλια για να μην είναι όλη την ώρα ξαπλωμένος κ δν ξερω τι να κάνω για να τον απασχολώ .Στο λίκνο του βάζω το μομπιλε κ το παρατηρεί ,μετά θα τον πάρω λίγο κ θα του βάλω κάνα τραγουδάκι θα του κουνάω κ την κουδουνίστρα ,αλλά θέλω να κάθεται κ στο ρηλαξ κ να παίζουνε για να είναι κ  λίγο πιο όρθιος. Τώρα που θα γίνει δυο μηνών θα πάρω κ το γυμναστήριο. 

Εμενα ο μεγάλος μου δεν έκατσε καθόλου στο ριλαξ και τώρα ούτε που το έχω σπίτι.. Άλλα καθονται και άλλα όχι. Εγώ τη βάζω σε ένα ψηλό καρεκλακι φαγητού που έχω που ξαπλώνει κιόλας κ γίνεται σαν το αυγό κ είναι από νεογέννητο. Εκεί κάθεται αρκετά.. 

Ρώτα κ για το εμβόλιο να σου πει γτ κάθε γιατρός έχει τη γνώμη του.  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η sweetheart12 είπε:

Καλησπέρα! Έλεος μονο εγώ δν έχω καθαρίσει ακόμα! 53 μέρες σήμερα κ ακόμα έχω καφέ υγρά . Λιγοστεύουν βέβαια. Εγω τη Δευτέρα θα πάω στο γιατρό για να μου κάνει υπέρηχο κ τεστ ΠΑΠ κ τα σχετικά, εμένα μου είχε πει στις 55 με 60 μέρες να πάω! 
Κοριτσι τα μωράκια σας κάθονται στο ρηλαξ . Εγώ του πήρα το ρηλαξ όταν έγινε ενός μηνών για να μπορεί να κάθεται καλύτερα ,αλλά δν του πολύ αρέσει κάθεται για λίγο κ γκρινιάζει.  Δν θέλω να τον αφήνω να κάθεται συνέχεια στο λίκνο κ στη φώλια για να μην είναι όλη την ώρα ξαπλωμένος κ δν ξερω τι να κάνω για να τον απασχολώ .Στο λίκνο του βάζω το μομπιλε κ το παρατηρεί ,μετά θα τον πάρω λίγο κ θα του βάλω κάνα τραγουδάκι θα του κουνάω κ την κουδουνίστρα ,αλλά θέλω να κάθεται κ στο ρηλαξ κ να παίζουνε για να είναι κ  λίγο πιο όρθιος. Τώρα που θα γίνει δυο μηνών θα πάρω κ το γυμναστήριο. 

Καλησπέρα. Και εγώ εντελώς δεν έχω καθαρίσει, δεν είσαι η μόνη. Εμένα στο ριλαξ ευτυχώς κάθεται, στο γυμναστήριο ακόμη όχι. Του κάνω γυμναστικουλα, του μιλάω, προσπαθώ να του δείχνω βιβλιαράκια με ασπρόμαυρες εικόνες και ένα πάνινο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η sweetheart12 είπε:

Καλησπέρα! Έλεος μονο εγώ δν έχω καθαρίσει ακόμα! 53 μέρες σήμερα κ ακόμα έχω καφέ υγρά . Λιγοστεύουν βέβαια. Εγω τη Δευτέρα θα πάω στο γιατρό για να μου κάνει υπέρηχο κ τεστ ΠΑΠ κ τα σχετικά, εμένα μου είχε πει στις 55 με 60 μέρες να πάω! 
Κοριτσι τα μωράκια σας κάθονται στο ρηλαξ . Εγώ του πήρα το ρηλαξ όταν έγινε ενός μηνών για να μπορεί να κάθεται καλύτερα ,αλλά δν του πολύ αρέσει κάθεται για λίγο κ γκρινιάζει.  Δν θέλω να τον αφήνω να κάθεται συνέχεια στο λίκνο κ στη φώλια για να μην είναι όλη την ώρα ξαπλωμένος κ δν ξερω τι να κάνω για να τον απασχολώ .Στο λίκνο του βάζω το μομπιλε κ το παρατηρεί ,μετά θα τον πάρω λίγο κ θα του βάλω κάνα τραγουδάκι θα του κουνάω κ την κουδουνίστρα ,αλλά θέλω να κάθεται κ στο ρηλαξ κ να παίζουνε για να είναι κ  λίγο πιο όρθιος. Τώρα που θα γίνει δυο μηνών θα πάρω κ το γυμναστήριο. 

Κορίτσι μου ούτε εγώ έχω καθαρίσει και κοντεύω τις 60 μέρες!έχω και εγώ ακόμη καφέ υγρά!Στο γιατρό είχα πάει ακριβώς την ημέρα που σαραντισαμε!ήταν όλα καλά και μου είπε να ξαναπάω μόλις καθαρίσω! Όσο για το ρηλαξ τη βαζω και εγώ αλλά δεν καθεται σχεδόν καθόλου και όση ώρα κάθεται δεν της πολύ αρέσει! Σε !ιγες μέρες που θα γίνει 2 μηνών θα ξεκινήσουμε να χρησιμοποιούμε το γυμναστήριο και ελπίζω να της αρέσει καλύτερα!🙂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 6/1/2022 at 3:04 ΜΜ, ο/η touloumpitsa είπε:

Εμένα τη βιταμίνη D μου είπε να τη δίνω ότι ώρα θέλω μέσα στην ημέρα. Επίσης σας έχουν πει οι παιδίατροι για το εμβόλιο της γαστρεντερίτιδας του ροταϊού; Είναι πόσιμο, όχι ενέσιμο.  Δεν είναι υποχρεωτικο και γίνεται τώρα που είναι βρέφη. Έως 7-8 μηνών. Συνήθως το κάνουν αυτά που έχουν κ μεγαλύτερα αδερφάκια απ' ότι έχω καταλάβει που φέρνουν σπίτι ιώσεις και είναι πιο εύκολο να κολλήσει το μωρό. Εγώ λέω να το κάνω στη μπέμπα.. 

Καλησπέρα κορίτσι...κι εμείς θα του το κάνουμε και δεν εχουμε μεγαλύτερο αδερφάκι...

Επειδή φέτος έχουν όλα έξαρση όμως καλό πιστεύω θα του κάνει να εχει λίγα αντισωματακια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 ώρες, ο/η Stardust_83 είπε:

Καλησπέρα. Και εγώ εντελώς δεν έχω καθαρίσει, δεν είσαι η μόνη. Εμένα στο ριλαξ ευτυχώς κάθεται, στο γυμναστήριο ακόμη όχι. Του κάνω γυμναστικουλα, του μιλάω, προσπαθώ να του δείχνω βιβλιαράκια με ασπρόμαυρες εικόνες και ένα πάνινο. 

Καλημέρα κορίτσι μου. Ούτε ‘σύ έχεις καθαρίσει . Εγώ όταν τον βάζω να κάτσει στο ρηλαξ τον απασχολώ με τραγουδάκια κ του μιλάω κ γώ αρκετά. Χθες το απόγευμα έκατσε κάπως παραπάνω στο ρηλαξ. Γενικά σε όλη τη μέρα του μιλάω κ του τραγουδάω κ του δείχνω βασικά έντονα χρώματα εγώ όπως κόκκινο. Κ γενικά φοράω μπλούζες με τέτοια μοτίβα κ όταν θηλάζει τον βλέπω που τις κοιτάζει. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η Lenia1983 είπε:

Κορίτσι μου ούτε εγώ έχω καθαρίσει και κοντεύω τις 60 μέρες!έχω και εγώ ακόμη καφέ υγρά!Στο γιατρό είχα πάει ακριβώς την ημέρα που σαραντισαμε!ήταν όλα καλά και μου είπε να ξαναπάω μόλις καθαρίσω! Όσο για το ρηλαξ τη βαζω και εγώ αλλά δεν καθεται σχεδόν καθόλου και όση ώρα κάθεται δεν της πολύ αρέσει! Σε !ιγες μέρες που θα γίνει 2 μηνών θα ξεκινήσουμε να χρησιμοποιούμε το γυμναστήριο και ελπίζω να της αρέσει καλύτερα!🙂

Ααα πηγές στο γιατρό ηδη. Άντε να καθαρίσουμε επιτέλους με κούρασε εμένα 🤪 Κ από το άλλο Σάββατο που θα γίνει 2 μηνών λέω να παραγγείλω το γυμναστήριο για να αρχίσω να τον βάζω κ ελπίζω να του αρέσει κ μένα! Ποιο γυμναστήριο πήρες εσυ; Έχει παρά πολλά στο Ίντερνετ κ δν ξέρω ποιο να διαλέξω. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η sweetheart12 είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου. Ούτε ‘σύ έχεις καθαρίσει . Εγώ όταν τον βάζω να κάτσει στο ρηλαξ τον απασχολώ με τραγουδάκια κ του μιλάω κ γώ αρκετά. Χθες το απόγευμα έκατσε κάπως παραπάνω στο ρηλαξ. Γενικά σε όλη τη μέρα του μιλάω κ του τραγουδάω κ του δείχνω βασικά έντονα χρώματα εγώ όπως κόκκινο. Κ γενικά φοράω μπλούζες με τέτοια μοτίβα κ όταν θηλάζει τον βλέπω που τις κοιτάζει. 

Καλημέρα. Θέλουν αλληλεπίδραση τα μωράκια, δεν μπορείς όλη την ημέρα να τα έχεις σε ένα ριλαξ σαν κούκλες. 

Γυμναστήριο εμένα μου έκαναν δώρο αυτό, το μόνο αρνητικό είναι ότι το πιανακι δεν έχει Ελληνικά

https://www.kiddo.gr/spiti-relax/brefika-gumnastiria/bright-starts-brefiko-gumnastirio-4in1-groovin-kicks-piano-drum-kick-gym-tropical-safari

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλησπέρα, έχετε καταλάβει κάποιο αλμα ανάπτυξης ως τώρα? Εμένα σήμερα κλείνει 2 μήνες κ εδώ κ 3 μέρες είναι ανήσυχη, δεν κοιμάται σχεδόν καθόλου τη μέρα, το πολύ 2 ώρες κ τη νύχτα από εκεί που έκανε μέχρι κ ένα 5ωρο την περασμένη εβδομάδα κ συνήθως 3ωρα,ξυπναει στη 1-1.5ώρα κ θηλάζει συνέχεια. Έχω απελπιστεί νιώθω λες κ κάνουμε βήματα προς τα πίσω... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η IridaP είπε:

Κορίτσια καλησπέρα, έχετε καταλάβει κάποιο αλμα ανάπτυξης ως τώρα? Εμένα σήμερα κλείνει 2 μήνες κ εδώ κ 3 μέρες είναι ανήσυχη, δεν κοιμάται σχεδόν καθόλου τη μέρα, το πολύ 2 ώρες κ τη νύχτα από εκεί που έκανε μέχρι κ ένα 5ωρο την περασμένη εβδομάδα κ συνήθως 3ωρα,ξυπναει στη 1-1.5ώρα κ θηλάζει συνέχεια. Έχω απελπιστεί νιώθω λες κ κάνουμε βήματα προς τα πίσω... 

Εγώ όχι ιδιαίτερα να πω την αλήθεια. Δεν ξέρω αν είστε σε άλμα, αν και έχεις τα σημάδια, αλλά αυτό που ξέρω είναι ότι συνέχεια αλλάζουν τα μωράκια μας. Μην περιμένεις δλδ κάτι σταθερό και δεδομένο, είναι πολύ μικρό ακόμη για να έχει ωράρια είτε στον ύπνο είτε στον θηλασμό. Υπομονή, θα στρώσει λογικά σε λίγες μέρες.

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η sweetheart12 είπε:

Ααα πηγές στο γιατρό ηδη. Άντε να καθαρίσουμε επιτέλους με κούρασε εμένα 🤪 Κ από το άλλο Σάββατο που θα γίνει 2 μηνών λέω να παραγγείλω το γυμναστήριο για να αρχίσω να τον βάζω κ ελπίζω να του αρέσει κ μένα! Ποιο γυμναστήριο πήρες εσυ; Έχει παρά πολλά στο Ίντερνετ κ δν ξέρω ποιο να διαλέξω. 

 Εγώ έχω κάποιες μέρες που έχει πολύ υγρασία λίγα πονάκια! Ανυπομονώ να τελειώσουν και εμένα με κούρασε πολύ!!!Δώρο μας το έφεραν κοπέλα μου https://www.e-jumbo.gr/paichnidia/vrefika-paichnidia/fisher-price/fisher-price-gymnastiria/gymnastirio-drastiriotiton-2-se-1-flip-fun-fisher-price_1505783/

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η Lenia1983 είπε:

 Εγώ έχω κάποιες μέρες που έχει πολύ υγρασία λίγα πονάκια! Ανυπομονώ να τελειώσουν και εμένα με κούρασε πολύ!!!Δώρο μας το έφεραν κοπέλα μου https://www.e-jumbo.gr/paichnidia/vrefika-paichnidia/fisher-price/fisher-price-gymnastiria/gymnastirio-drastiriotiton-2-se-1-flip-fun-fisher-price_1505783/

Στο ρηλαξ δεν καθοταν ενώ έχει ήχους δόνηση και μια μπάρα παιχνιδιών μέχρι που μας έστειλαν δώρο αυτό το αρκουδάκι 

The Gro Company Grofriend Ollie η Κουκουβάγια USB Επαναφορτιζόμενη tommee tippee

Έχει λευκούς ήχους και μουσικουλα που βάζαμε από το you tube!

 
 
 
 
 
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η IridaP είπε:

Κορίτσια καλησπέρα, έχετε καταλάβει κάποιο αλμα ανάπτυξης ως τώρα? Εμένα σήμερα κλείνει 2 μήνες κ εδώ κ 3 μέρες είναι ανήσυχη, δεν κοιμάται σχεδόν καθόλου τη μέρα, το πολύ 2 ώρες κ τη νύχτα από εκεί που έκανε μέχρι κ ένα 5ωρο την περασμένη εβδομάδα κ συνήθως 3ωρα,ξυπναει στη 1-1.5ώρα κ θηλάζει συνέχεια. Έχω απελπιστεί νιώθω λες κ κάνουμε βήματα προς τα πίσω... 

Κορίτσι μου πολύ πιθανόν να είναι άλμα! Καλά εμένα είναι έτσι εδώ κ πολύ καιρό! Εξακολουθεί να μη κοιμάται τη μέρα. Μπορεί να τον πιάσει ονυπνος κ να κοιμηθεί για ένα μισάωρο το πολύ κ γενικά αυτό γίνεται όλη τη μέρα κ θέλει να είναι μόνο στο στήθος . Ούτε τουαλέτα δν μπορώ να πάω. Μόνο άμα βγούμε βόλτα θα κοιμηθεί. Κ γενικά το ένα βράδυ θα κοιμηθεί 3ωρα κ το άλλο ανά 1,5 με 2 ώρες θα ξυπνάει. Γενικά κάθε μέρα κάτι διαφορετικό κ γώ έτσι είπα όταν άρχισε αυτό το τροπάριο ότι αντί να κάνουνε βήματα μπροστά πάμε πίσω! Ελπίζω μετά τους δυο μήνες να αλλάξουν όπως μου λενε πολλές γνωστές μου! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Lenia1983 είπε:

Στο ρηλαξ δεν καθοταν ενώ έχει ήχους δόνηση και μια μπάρα παιχνιδιών μέχρι που μας έστειλαν δώρο αυτό το αρκουδάκι 

The Gro Company Grofriend Ollie η Κουκουβάγια USB Επαναφορτιζόμενη tommee tippee

Έχει λευκούς ήχους και μουσικουλα που βάζαμε από το you tube!

 
 
 
 
 

Κ γώ έχω μερικές φορές που χαλάει ο καιρός κ έχει υγρασία πόνους στην τομή κ μου είχε πει ο γιατρός ότι μπορεί να πάρει κ χρόνο αυτό το πράγμα . Αχ αυτό με την Ollie την κουκουβάγια βλέπαμε τις προάλλες με τον άντρα μου κ είπαμε να το παραγγείλουμε ! Σας βοήθησε εσάς; Κοιμάται καθόλου με αυτό; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η sweetheart12 είπε:

Κορίτσι μου πολύ πιθανόν να είναι άλμα! Καλά εμένα είναι έτσι εδώ κ πολύ καιρό! Εξακολουθεί να μη κοιμάται τη μέρα. Μπορεί να τον πιάσει ονυπνος κ να κοιμηθεί για ένα μισάωρο το πολύ κ γενικά αυτό γίνεται όλη τη μέρα κ θέλει να είναι μόνο στο στήθος . Ούτε τουαλέτα δν μπορώ να πάω. Μόνο άμα βγούμε βόλτα θα κοιμηθεί. Κ γενικά το ένα βράδυ θα κοιμηθεί 3ωρα κ το άλλο ανά 1,5 με 2 ώρες θα ξυπνάει. Γενικά κάθε μέρα κάτι διαφορετικό κ γώ έτσι είπα όταν άρχισε αυτό το τροπάριο ότι αντί να κάνουνε βήματα μπροστά πάμε πίσω! Ελπίζω μετά τους δυο μήνες να αλλάξουν όπως μου λενε πολλές γνωστές μου! 

Μακάρι.. Απο την άλλη λέω είναι τόσο μικρούλα για να έχουμε απαιτήσεις.. Εσένα κοιμάται με το στήθος? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 58 λεπτά, ο/η sweetheart12 είπε:

Κορίτσι μου πολύ πιθανόν να είναι άλμα! Καλά εμένα είναι έτσι εδώ κ πολύ καιρό! Εξακολουθεί να μη κοιμάται τη μέρα. Μπορεί να τον πιάσει ονυπνος κ να κοιμηθεί για ένα μισάωρο το πολύ κ γενικά αυτό γίνεται όλη τη μέρα κ θέλει να είναι μόνο στο στήθος . Ούτε τουαλέτα δν μπορώ να πάω. Μόνο άμα βγούμε βόλτα θα κοιμηθεί. Κ γενικά το ένα βράδυ θα κοιμηθεί 3ωρα κ το άλλο ανά 1,5 με 2 ώρες θα ξυπνάει. Γενικά κάθε μέρα κάτι διαφορετικό κ γώ έτσι είπα όταν άρχισε αυτό το τροπάριο ότι αντί να κάνουνε βήματα μπροστά πάμε πίσω! Ελπίζω μετά τους δυο μήνες να αλλάξουν όπως μου λενε πολλές γνωστές μου! 

Μόνο επάνω σου κοιμάται; Εμένα χθες ενώ κοιμόταν πολύ μέσα στην ημέρα σήμερα από το πρωί ενώ τον παίρνει ο ύπνος όταν τον αφήνω είτε στο καρότσι, είτε στο κρεβάτι, είτε τον παίρνει ο ύπνος ενώ θηλάζω ξαπλωμένη ξυπνάει. Ελπίζω να κοιμηθεί το βράδυ. Ποιες στάσεις θηλασμού σε βολεύουν;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...