Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μανούλες Νοεμβρίου 2021!


Recommended Posts

Σχετικά με τις κινήσεις των μικρών σας έχετε να μοιραστείτε κάποια εμπειρία; Εγώ συχνά όταν τρώω τρελενεται, δεν με αφήνει σε ησυχία. Ή αν πάω να ακουμπήσω βιβλίο ή κάτι άλλο στην κοιλιά μου αρχίζει και κλωτσαει, μου φαίνεται ενοχλείται 😂 Γενικά ώρες ώρες είναι πάρα πολύ κινητικός, λες και με τραντάζει από μέσα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 5.5k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Stardust_83 είπε:

Σχετικά με τις κινήσεις των μικρών σας έχετε να μοιραστείτε κάποια εμπειρία; Εγώ συχνά όταν τρώω τρελενεται, δεν με αφήνει σε ησυχία. Ή αν πάω να ακουμπήσω βιβλίο ή κάτι άλλο στην κοιλιά μου αρχίζει και κλωτσαει, μου φαίνεται ενοχλείται 😂 Γενικά ώρες ώρες είναι πάρα πολύ κινητικός, λες και με τραντάζει από μέσα. 

Ναι!!! Δεν του αρέσει να γυρνάω στο πλάι! Μόλις ξαπλώσω στο πλάι, σκουντάει με δύναμη στο σημείο που ακουμπάει στο κρεβάτι σαν να προσπαθεί να με γυρίσει!😅😅😅 και αυτό που λες, αν ακουμπάω κάτι πάνω στη κοιλιά, αντιδράει!! Φυσικά μετά από γλυκιές τροφές, κάνει πάρτι!! 

Ρε κορίτσια, άρχισα να έχω αυξημένη όρεξη για φαγητό και λιγούρες όπως το πρώτο τρίμηνο, το έχετε κι εσείς?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η annoula1987 είπε:

Ναι!!! Δεν του αρέσει να γυρνάω στο πλάι! Μόλις ξαπλώσω στο πλάι, σκουντάει με δύναμη στο σημείο που ακουμπάει στο κρεβάτι σαν να προσπαθεί να με γυρίσει!😅😅😅 και αυτό που λες, αν ακουμπάω κάτι πάνω στη κοιλιά, αντιδράει!! Φυσικά μετά από γλυκιές τροφές, κάνει πάρτι!! 

Ρε κορίτσια, άρχισα να έχω αυξημένη όρεξη για φαγητό και λιγούρες όπως το πρώτο τρίμηνο, το έχετε κι εσείς?

Και να έχω εγώ πρέπει να προσέχω την διατροφή μου. Αλλά ευτυχώς δεν έχω. Δεν μπορώ να φάω και πολύ γιατί νιώθω ότι θα σκάσω, το στομάχι πρέπει να έχει ανέβει στο στήθος με την κοιλιά 😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Stardust_83 είπε:

Και να έχω εγώ πρέπει να προσέχω την διατροφή μου. Αλλά ευτυχώς δεν έχω. Δεν μπορώ να φάω και πολύ γιατί νιώθω ότι θα σκάσω, το στομάχι πρέπει να έχει ανέβει στο στήθος με την κοιλιά 😂

Καλημέρα!! Ποσότητες δεν μπορώ κι εγώ να φάω, φουσκωνω αμέσως αλλά μετά από καμιά ώρα, ξαναπεινάω!!🤣🤣🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Stardust_83 είπε:

Σχετικά με τις κινήσεις των μικρών σας έχετε να μοιραστείτε κάποια εμπειρία; Εγώ συχνά όταν τρώω τρελενεται, δεν με αφήνει σε ησυχία. Ή αν πάω να ακουμπήσω βιβλίο ή κάτι άλλο στην κοιλιά μου αρχίζει και κλωτσαει, μου φαίνεται ενοχλείται 😂 Γενικά ώρες ώρες είναι πάρα πολύ κινητικός, λες και με τραντάζει από μέσα. 

Μόλις ξαπλώνω στο πλάι ενοχλείται με σκουνταει σα να μου λέει μαμά με πιέζεις!!χαχαχα😂😂 μόλις τρώω κάνει σαν ψαράκι!! Γενιά δε νομίζω ότι κοιμάται ποτέ η μικρή είναι υπερκινητική!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η annoula1987 είπε:

Καλημέρα!! Ποσότητες δεν μπορώ κι εγώ να φάω, φουσκωνω αμέσως αλλά μετά από καμιά ώρα, ξαναπεινάω!!🤣🤣🤣

Καλημέρα🙂 ποσότητες ούτε εγώ τρώω αλλά εδώ και δύο τρεις βδομάδες όλο θέλω να τσιμπολογαω και ενώ τα πήγαινα πολύ καλά με τα κιλά έχω πάρει 6 κιλά νομίζω ότι αρχίζω να ξεφεύγω!πόσα κιλά να παίρνουμε τη βδομάδα;;;εγώ δε θέλω να πάρω πάνω από 10στο σύνολο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Stardust_83 είπε:

Σχετικά με τις κινήσεις των μικρών σας έχετε να μοιραστείτε κάποια εμπειρία; Εγώ συχνά όταν τρώω τρελενεται, δεν με αφήνει σε ησυχία. Ή αν πάω να ακουμπήσω βιβλίο ή κάτι άλλο στην κοιλιά μου αρχίζει και κλωτσαει, μου φαίνεται ενοχλείται 😂 Γενικά ώρες ώρες είναι πάρα πολύ κινητικός, λες και με τραντάζει από μέσα. 

Καλημέρα! Εμενα από τότε που άλλαξε πλευρά ο μπέμπης είναι λίγο πιο ήσυχος . Υπάρχουν μερες που κλωτσάει αρκετά κ αλλες που είναι πιο ήρεμος. Εμενα πάντως έχει αρκετές φορες τη μέρα λοξυγγα κ έχει πλάκα Γτ το γκυκουλι χοροπηδάει όταν έχει,ρώτησα κ τον γιατρό γι αυτό κ μου είπε είναι πολύ καλό που έχει. Παντως τώρα που τα ποδαράκια του είναι από δεξια κάθε φορά που ξαπλώνω στο πλάι δεξια με κλωτσάει . Γενικά τον νιώθω να κουνιεται συνέχεια κ νιώθω τώρα πιο πολύ τις μπουνιές του χαμηλά . 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η annoula1987 είπε:

Ναι!!! Δεν του αρέσει να γυρνάω στο πλάι! Μόλις ξαπλώσω στο πλάι, σκουντάει με δύναμη στο σημείο που ακουμπάει στο κρεβάτι σαν να προσπαθεί να με γυρίσει!😅😅😅 και αυτό που λες, αν ακουμπάω κάτι πάνω στη κοιλιά, αντιδράει!! Φυσικά μετά από γλυκιές τροφές, κάνει πάρτι!! 

Ρε κορίτσια, άρχισα να έχω αυξημένη όρεξη για φαγητό και λιγούρες όπως το πρώτο τρίμηνο, το έχετε κι εσείς?

Αυξημένη όρεξη δν έχω όπως στους 5 πρωτους μήνες  που συνέχεια πεινουσα,αφού εκεί πήρα τα 5 κιλά κ τώρα έχω πάρει 7,5 στο σύνολο ,  κ επισης δν τρωω κ ποσότητες Γτ φουσκώνω κ μετά δν μπορώ να αναπνεύσω. Πλέον πρέπει κ γω να προσέχω λίγο το τι τρωω Γτ μετράω το ζάχαρο αλλα ευτυχως όλα είναι καλά μέχρι στιγμής .Απλά δν μπορώ να φάω τα μπέργκερ που ήθελα συνέχεια 😜 Εγώ είμαι του αλμυρού κ γενικά ο μπέμπης κάνει πάρτυ με τα μπέργκερ 😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Lenia1983 είπε:

Καλημέρα🙂 ποσότητες ούτε εγώ τρώω αλλά εδώ και δύο τρεις βδομάδες όλο θέλω να τσιμπολογαω και ενώ τα πήγαινα πολύ καλά με τα κιλά έχω πάρει 6 κιλά νομίζω ότι αρχίζω να ξεφεύγω!πόσα κιλά να παίρνουμε τη βδομάδα;;;εγώ δε θέλω να πάρω πάνω από 10στο σύνολο!

Από εδώ και πέρα θα παίρνουμε περίπου 200γρ την εβδομάδα! Το φυσιολογικό είναι μέχρι 15 κιλά αν ξεκινάς αδύνατη.  Εγώ με βλέπω μέχρι το τέλος να έχω πάρει γύρω στα 12,αφού τώρα είμαι ήδη +9. Τόσα είχα πάρει συνολικά στον πρώτο μου γιο και είχα ξεκινήσει με 4 κιλά λιγότερα...οπότε τώρα νιώθω πολύ βαριά...δεν έχω ξαναφτασει ποτέ σε αυτά τα κιλά. Τσιμπολόγημα κι εγώ αρκετό τελευταία... προσπαθώ να είναι όσο το δυνατόν υγιεινά σνακ, τελευταία ας πούμε τσακιζω τις χρωματιστές πιπεριές...αλλά δεν χορταίνω!🤣🤣🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η annoula1987 είπε:

Από εδώ και πέρα θα παίρνουμε περίπου 200γρ την εβδομάδα! Το φυσιολογικό είναι μέχρι 15 κιλά αν ξεκινάς αδύνατη.  Εγώ με βλέπω μέχρι το τέλος να έχω πάρει γύρω στα 12,αφού τώρα είμαι ήδη +9. Τόσα είχα πάρει συνολικά στον πρώτο μου γιο και είχα ξεκινήσει με 4 κιλά λιγότερα...οπότε τώρα νιώθω πολύ βαριά...δεν έχω ξαναφτασει ποτέ σε αυτά τα κιλά. Τσιμπολόγημα κι εγώ αρκετό τελευταία... προσπαθώ να είναι όσο το δυνατόν υγιεινά σνακ, τελευταία ας πούμε τσακιζω τις χρωματιστές πιπεριές...αλλά δεν χορταίνω!🤣🤣🤣

Καλά κ γω νιώθω βαριά Γτ κ γω πρώτη φορά είμαι σε αυτά τα κιλά. Εγώ με βλέπω γύρω στα 10 να παίρνω . Ξεκίνησα 52 κιλά την εγκυμοσυνη κ είχα πάρει πριν μείνω 2-3 κιλά Γτ μου είχε κει ο γιατρος ότι πρέπει να πάρω λίγο βαρος . Όποτε το πολύ να φτάσω στα 62 μέχρι να γεννήσω. Μέχρι 15 κιλα να πάρει κάποια όπως είπες είναι φυσιολογικό . Καλά τι να σε χορτάσουν μόνο οι πιπεριές. Αλλά καλύτερα να είναι πιο υγιεινά τα σνακ κ ας μην χορταίνουμε ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η annoula1987 είπε:

Από εδώ και πέρα θα παίρνουμε περίπου 200γρ την εβδομάδα! Το φυσιολογικό είναι μέχρι 15 κιλά αν ξεκινάς αδύνατη.  Εγώ με βλέπω μέχρι το τέλος να έχω πάρει γύρω στα 12,αφού τώρα είμαι ήδη +9. Τόσα είχα πάρει συνολικά στον πρώτο μου γιο και είχα ξεκινήσει με 4 κιλά λιγότερα...οπότε τώρα νιώθω πολύ βαριά...δεν έχω ξαναφτασει ποτέ σε αυτά τα κιλά. Τσιμπολόγημα κι εγώ αρκετό τελευταία... προσπαθώ να είναι όσο το δυνατόν υγιεινά σνακ, τελευταία ας πούμε τσακιζω τις χρωματιστές πιπεριές...αλλά δεν χορταίνω!🤣🤣🤣

Εσυ τσιμπολογας υγιεινά τουλάχιστον!εγώ χαζομάρες από τότε που βγήκε η καμπύλη καλή καλύτερη και πριν την εγκυμοσύνη και το σάκχαρο που μετράμε κάθε μήνα απίστευτα καλό τις κάνω τις ατασθαλίες μου!,200 μόνο;;; Μακάρι να τα καταφέρω να παίρνω μόνο τόσο!😆

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η annoula1987 είπε:

Από εδώ και πέρα θα παίρνουμε περίπου 200γρ την εβδομάδα! Το φυσιολογικό είναι μέχρι 15 κιλά αν ξεκινάς αδύνατη.  Εγώ με βλέπω μέχρι το τέλος να έχω πάρει γύρω στα 12,αφού τώρα είμαι ήδη +9. Τόσα είχα πάρει συνολικά στον πρώτο μου γιο και είχα ξεκινήσει με 4 κιλά λιγότερα...οπότε τώρα νιώθω πολύ βαριά...δεν έχω ξαναφτασει ποτέ σε αυτά τα κιλά. Τσιμπολόγημα κι εγώ αρκετό τελευταία... προσπαθώ να είναι όσο το δυνατόν υγιεινά σνακ, τελευταία ας πούμε τσακιζω τις χρωματιστές πιπεριές...αλλά δεν χορταίνω!🤣🤣🤣

Νομίζω ότι από εδώ και πέρα θα παίρνουμε μισό κιλό την εβδομάδα...Και το μισό από αυτό πηγαίνει στο μωρό, το άλλο μισό σε εμάς. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η troia είπε:

Νομίζω ότι από εδώ και πέρα θα παίρνουμε μισό κιλό την εβδομάδα...Και το μισό από αυτό πηγαίνει στο μωρό, το άλλο μισό σε εμάς. 

Έτσι μάλιστα!!!γιατί αλλιώς δεν έβγαινε..😀😜

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 ώρες, ο/η Stardust_83 είπε:

Σχετικά με τις κινήσεις των μικρών σας έχετε να μοιραστείτε κάποια εμπειρία; Εγώ συχνά όταν τρώω τρελενεται, δεν με αφήνει σε ησυχία. Ή αν πάω να ακουμπήσω βιβλίο ή κάτι άλλο στην κοιλιά μου αρχίζει και κλωτσαει, μου φαίνεται ενοχλείται 😂 Γενικά ώρες ώρες είναι πάρα πολύ κινητικός, λες και με τραντάζει από μέσα. 

Μια από τα ίδια με το φαγητό δεν τρελαίνεται τόσο γιατί δεν τρώω γλυκά ή ιδιαίτερα φαγητά..δείχνει να του αρέσει πολύ το μέλι ωστόσο...κι εγώ αν ακουμπήσω κάτι στην κοιλιά το σπρώχνει...μόνο στον μπαμπά του δεν κάνει την χάρη....μπορεί να χτυπιέται όλη μέρα και να βάλει ο μπαμπάς μας το χέρι του στη κοιλιά και να μείνει ακίνητος για απίστευτη ώρα...

Δεν ξέρω γιατί το κάνει αυτό 🤣😂🤣😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 ώρες, ο/η annoula1987 είπε:

Ναι!!! Δεν του αρέσει να γυρνάω στο πλάι! Μόλις ξαπλώσω στο πλάι, σκουντάει με δύναμη στο σημείο που ακουμπάει στο κρεβάτι σαν να προσπαθεί να με γυρίσει!😅😅😅 και αυτό που λες, αν ακουμπάω κάτι πάνω στη κοιλιά, αντιδράει!! Φυσικά μετά από γλυκιές τροφές, κάνει πάρτι!! 

Ρε κορίτσια, άρχισα να έχω αυξημένη όρεξη για φαγητό και λιγούρες όπως το πρώτο τρίμηνο, το έχετε κι εσείς?

Είχα κι εγώ πολύ πείνα αρχές του 7ου και εγώ δυστυχώς δεν μπορώ να φάω και πολύ παραπάνω...😔 

Τώρα έχει μετριαστεί κάπως η πείνα αλλά υπάρχει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 29 λεπτά, ο/η Dioni20 είπε:

Μια από τα ίδια με το φαγητό δεν τρελαίνεται τόσο γιατί δεν τρώω γλυκά ή ιδιαίτερα φαγητά..δείχνει να του αρέσει πολύ το μέλι ωστόσο...κι εγώ αν ακουμπήσω κάτι στην κοιλιά το σπρώχνει...μόνο στον μπαμπά του δεν κάνει την χάρη....μπορεί να χτυπιέται όλη μέρα και να βάλει ο μπαμπάς μας το χέρι του στη κοιλιά και να μείνει ακίνητος για απίστευτη ώρα...

Δεν ξέρω γιατί το κάνει αυτό 🤣😂🤣😂

Μου λέει προχθές ο άντρας μου " κάποιος κλωτσούσε χθες το βράδυ", του λέω εγώ; Μέσα στην νύχτα μερικές φορές γυρνάω κ τον αγκαλιάζω και έτσι όπως ακουμπάει η κοιλιά μου στην μέση-πλατη του αρχίζει ο μικρός και κλωτσαει 😂🥰 Δύο φορές μου το έχει αναφέρει μέχρι τώρα ο σύζυγος

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Stardust_83 είπε:

Μου λέει προχθές ο άντρας μου " κάποιος κλωτσούσε χθες το βράδυ", του λέω εγώ; Μέσα στην νύχτα μερικές φορές γυρνάω κ τον αγκαλιάζω και έτσι όπως ακουμπάει η κοιλιά μου στην μέση-πλατη του αρχίζει ο μικρός και κλωτσαει 😂🥰 Δύο φορές μου το έχει αναφέρει μέχρι τώρα ο σύζυγος

Χαχαχα είναι ζουζούνια όμως...εμένα μου ρίχνει ώρες ώρες κάτι καλές...

Μερικές φορές τσαντίζεται κιόλας γιατί έχει λόξυγγα 🤣😂🤣😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Dioni20 είπε:

Μια από τα ίδια με το φαγητό δεν τρελαίνεται τόσο γιατί δεν τρώω γλυκά ή ιδιαίτερα φαγητά..δείχνει να του αρέσει πολύ το μέλι ωστόσο...κι εγώ αν ακουμπήσω κάτι στην κοιλιά το σπρώχνει...μόνο στον μπαμπά του δεν κάνει την χάρη....μπορεί να χτυπιέται όλη μέρα και να βάλει ο μπαμπάς μας το χέρι του στη κοιλιά και να μείνει ακίνητος για απίστευτη ώρα...

Δεν ξέρω γιατί το κάνει αυτό 🤣😂🤣😂

Αυτό με τον μπαμπά, κάνει και ο δικός μου, χαλαρώνει αμέσως!! Εδώ τις προάλλες το βράδυ που ξαπλώσαμε, και έκανε παρτάρα ο μικρούλης,  έβαλε ο Γιάννης το χέρι του,άρχισε να κουνά τη κοιλιά πέρα δώθε απαλά και ο μικρός κοιμήθηκε, δεν ξανακουνηθηκε!😅😅😅 κάνει εξασκηση ο χαζομπαμπας!!🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η annoula1987 είπε:

Αυτό με τον μπαμπά, κάνει και ο δικός μου, χαλαρώνει αμέσως!! Εδώ τις προάλλες το βράδυ που ξαπλώσαμε, και έκανε παρτάρα ο μικρούλης,  έβαλε ο Γιάννης το χέρι του,άρχισε να κουνά τη κοιλιά πέρα δώθε απαλά και ο μικρός κοιμήθηκε, δεν ξανακουνηθηκε!😅😅😅 κάνει εξασκηση ο χαζομπαμπας!!🥰

Χαχαχαχαχ εντάξει δεν είμαστε μόνο εμείς!!!

Ο γλυκούλης μου ενθουσιάζεται τόσο πολύ όταν τελικά του κάνει την χάρη να κουνηθεί....🥰🥰🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 39 λεπτά, ο/η Dioni20 είπε:

Χαχαχαχαχ εντάξει δεν είμαστε μόνο εμείς!!!

Ο γλυκούλης μου ενθουσιάζεται τόσο πολύ όταν τελικά του κάνει την χάρη να κουνηθεί....🥰🥰🥰

Καλησπέρα κορίτσια!! Αχ χαιρόμαστε και εμείς αλλά αυτοί πιο πολυ!! Από καούρες πως τα πάτε;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 30 λεπτά, ο/η Doritoula11 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!! Αχ χαιρόμαστε και εμείς αλλά αυτοί πιο πολυ!! Από καούρες πως τα πάτε;;

Καούρες δεν έχω...Αλλά κάνω διατροφή οπότε πιστεύω έχει παίξει ρόλο...εγώ παλεύω ακόμα με ζαλάδες...😒

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα! Καούρες πολύ σπάνια, αν φάω κάτι με πολλά μπαχαρικά ή τηγανητά που αποφεύγω.  Ζαλάδες γενικά δεν έχω αλλά μπορεί να με πιάσει απότομα μια ζαλάδα ή οποία περνάει γρήγορα, μόλις βάλω ψηλά τα πόδια.  Το μόνο που φοβάμαι είναι να μην μου συμβεί έξω και σωριαστώ πουθενά!😅 Έχω ξεκινήσει να έχω κσι γάλα! Στον πρώτο δεν το είχα προσέξει! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια. Τι κάνετε; Χθες όπως σας είπα είχα Doppler και μετά γυναικολόγο. Η εμβρυολογος βρήκε πολύ καλό το μικρό μου, έχουμε ακόμη το θέμα με τα νεφρακια αλλά δεν είναι κάτι ανησυχητικό. 2100 είναι σε βάρος και έχω πρόσθιο πλακούντα.

Η γυναικολόγος μου είπε να μην ξεκινήσω ινσουλίνη αφού οι τιμές μου με τον καινούργιο μετρητή είναι ακόμη πιο χαμηλές, φυσικά θα συνεχίσω να προσέχω διατροφή, θα μετράω νηστείας και μία μέτρηση από τις υπόλοιπες κυλιόμενα. Ραντεβού σε έναν μήνα τώρα. 

Έκλεισα και καρότσι χθες και από εβδομάδα θα κλείσω κρεβατάκι. Ρουχακια δεν ξέρω αν πρέπει να ξεκινήσω να πλένω γιατί σκέφτομαι ότι μέχρι να γεννήσω θα σκονιστουν....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 41 λεπτά, ο/η Stardust_83 είπε:

Καλημέρα κορίτσια. Τι κάνετε; Χθες όπως σας είπα είχα Doppler και μετά γυναικολόγο. Η εμβρυολογος βρήκε πολύ καλό το μικρό μου, έχουμε ακόμη το θέμα με τα νεφρακια αλλά δεν είναι κάτι ανησυχητικό. 2100 είναι σε βάρος και έχω πρόσθιο πλακούντα.

Η γυναικολόγος μου είπε να μην ξεκινήσω ινσουλίνη αφού οι τιμές μου με τον καινούργιο μετρητή είναι ακόμη πιο χαμηλές, φυσικά θα συνεχίσω να προσέχω διατροφή, θα μετράω νηστείας και μία μέτρηση από τις υπόλοιπες κυλιόμενα. Ραντεβού σε έναν μήνα τώρα. 

Έκλεισα και καρότσι χθες και από εβδομάδα θα κλείσω κρεβατάκι. Ρουχακια δεν ξέρω αν πρέπει να ξεκινήσω να πλένω γιατί σκέφτομαι ότι μέχρι να γεννήσω θα σκονιστουν....

Καλημέρα σου πολύ ευχάριστα τα νέα σου μεγαλώνει το μωράκι σου εσυ λογικά θα γεννήσεις πρώτη από όλες μας

Ποσο είσαι τώρα???
Εγω σήμερα θα ξεκινήσω να πλένω και θα τα βάλω στην συρταριερα της

Εμεις το εχουμε πάρει το καροτσι πήραμε 3σε1

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η 1994Μαρια είπε:

Καλημέρα σου πολύ ευχάριστα τα νέα σου μεγαλώνει το μωράκι σου εσυ λογικά θα γεννήσεις πρώτη από όλες μας

Ποσο είσαι τώρα???
Εγω σήμερα θα ξεκινήσω να πλένω και θα τα βάλω στην συρταριερα της

Εμεις το εχουμε πάρει το καροτσι πήραμε 3σε1

Είμαι 31+6. Ποιο καρότσι πήρατε τελικά; Μόνο εγώ δεν αγχώνομαι για τις ετοιμασίες μου φαίνεται 😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...