Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μανούλες Νοεμβρίου 2021!


Recommended Posts

Με ετοιμασίες πώς πάτε γενικά κορίτσια; Εγώ τα περισσότερα πράγματα για το μωρό τα έχω ψωνίσει. Θέλω κάποια πράγματα για εμένα όπως σερβιετες λοχείας, νυχτικά κλπ. Σεντονακια κ κουνουπιέρα με βάση θα μου δώσει η αδερφή μου, λίκνο επίσης θα μου δώσουν. Καρότσι ακόμη δεν έχω πάρει αλλά έχω κάνει μια έρευνα αγοράς. Από Σεπτέμβριο λέω σιγά σιγά να αρχίσω να πλένω κ να βάζω σε μια τάξη τα πράγματα του. Α και να πλέξω ένα ή δύο ζακετακια αν προλάβω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 5.5k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Stardust_83 είπε:

Με ετοιμασίες πώς πάτε γενικά κορίτσια; Εγώ τα περισσότερα πράγματα για το μωρό τα έχω ψωνίσει. Θέλω κάποια πράγματα για εμένα όπως σερβιετες λοχείας, νυχτικά κλπ. Σεντονακια κ κουνουπιέρα με βάση θα μου δώσει η αδερφή μου, λίκνο επίσης θα μου δώσουν. Καρότσι ακόμη δεν έχω πάρει αλλά έχω κάνει μια έρευνα αγοράς. Από Σεπτέμβριο λέω σιγά σιγά να αρχίσω να πλένω κ να βάζω σε μια τάξη τα πράγματα του. Α και να πλέξω ένα ή δύο ζακετακια αν προλάβω.

Έχει 3 μέρες τώρα που ξεκίνησα να πλένω/σιδερώνω τα ρούχα μέχρι 6 μηνών γιατί αν πιάσει Χειμώνας εδώ, δεν στεγνώνει τίποτα, άσε που θα βαρύνω και θα έχω και έναν 11χρονο με μαθήματα, φροντιστήριο κτλ. Είμαι φουλ από ρούχα, κουβερτακια, σεντονάκια για το μωρό,  για μένα δεν πήρα ακόμα κάτι... για καρότσι έχω καταλήξει αλλά θέλω να το δω από κοντά πρώτα και σκέφτομαι αν θα το πάρω 3 σε 1 ή μόνο το καρότσι, καθώς κάθισμα αυτοκινήτου και πορτ μπεμπέ θα μας δώσει η αδερφή του άντρα μου, τα είδα, δεν ενθουσιάστηκα είναι η αλήθεια αλλά είναι και τα 2 για 6 μήνες μόνο οπότε μάλλον θα πάρω μόνο το καρότσι..επίσης έχω καταλήξει σε παρκοκρεβατο 2 επιπέδων με αλλαξιερα και κουνουπιέρα αλλά θέλω να το δω κι αυτό από κοντά πρώτα.  Το Σεπτέμβριο με το καλό...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 29 λεπτά, ο/η Stardust_83 είπε:

Με ετοιμασίες πώς πάτε γενικά κορίτσια; Εγώ τα περισσότερα πράγματα για το μωρό τα έχω ψωνίσει. Θέλω κάποια πράγματα για εμένα όπως σερβιετες λοχείας, νυχτικά κλπ. Σεντονακια κ κουνουπιέρα με βάση θα μου δώσει η αδερφή μου, λίκνο επίσης θα μου δώσουν. Καρότσι ακόμη δεν έχω πάρει αλλά έχω κάνει μια έρευνα αγοράς. Από Σεπτέμβριο λέω σιγά σιγά να αρχίσω να πλένω κ να βάζω σε μια τάξη τα πράγματα του. Α και να πλέξω ένα ή δύο ζακετακια αν προλάβω.

Εγώ έχω αγοράσει κάποια πράγματα ,τώρα περιμένω να μου έρθουν κ τα σεντόνια του λίκνου ,σελτεδακια κ σαλιαρες . Από ρουχαλάκια δν ξέρω αν είναι αρκετά αυτά που έχω ,έχω κάπου στα 8 φορμάκια ,ζιπουνακια 6 κοντομάνικα 3αμανικα ,3 μπλουζάκια κ 3 παντελονάκια. Μπουρνουζοπετσετα για το μπάνιο θα πάρω άλλη μια για να έχω δυο κ πιστεύω για αρχή για τις πρώτες μέρες ειναι καλά Γτ λογικά θα φέρουν κ δώρα .  Καροτσι κ λίκνο θα τα παραγγείλω αρχες με μέσα Σεπτεμβρίου. Το πλύσιμο θα το ξεκινήσω μόλις έρθει η ντουλάπα για να μπορώ να βάλω τα ρούχα του. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Stardust_83 είπε:

Με ετοιμασίες πώς πάτε γενικά κορίτσια; Εγώ τα περισσότερα πράγματα για το μωρό τα έχω ψωνίσει. Θέλω κάποια πράγματα για εμένα όπως σερβιετες λοχείας, νυχτικά κλπ. Σεντονακια κ κουνουπιέρα με βάση θα μου δώσει η αδερφή μου, λίκνο επίσης θα μου δώσουν. Καρότσι ακόμη δεν έχω πάρει αλλά έχω κάνει μια έρευνα αγοράς. Από Σεπτέμβριο λέω σιγά σιγά να αρχίσω να πλένω κ να βάζω σε μια τάξη τα πράγματα του. Α και να πλέξω ένα ή δύο ζακετακια αν προλάβω.

Καλησπέρα κοριτσια εγώ έχω πάρει ρουχαλάκια για την μπέμπα,τα σεντόνια για το κρεβατάκι της,πάπλωμα με μαξιλάρι,το μπανιερό της με την βάση του,τσάντα αλαξιέρα για τις βόλτες μας,το μπουρνούζι της,της πρώτες μας πάνες,μαζί με σαπούνι, γαλακτομα σώματος,σπαθολαδο και κρέμα για το σύγκαμα,τα μπιμπερό της, τον αποστείρωτι,έχω παραγγείλει το καρότσι,μια μάλλινη κουβερτούλα για την έξοδο μας από το μαιευτήριο, τον νυχοκόπτη με ψαλιδάκι και λίμα,θερμόμετρο μπάνιου για το νερό,την πάντα με την κουνουπιέρα της και δυο μαξιλαράκια,επιθέματα στήθους για εμένα και τώρα μου έμειναν να πάρω κάνα δυο νυχτικιές για εμένα και το σετ δωματίου της μπέμπας και νομίζω πως είμαι έτοιμη για την μικρη (χωρίς να είμαι 100% σίγουρη γιατί όλο και κάτι θα θυμηθώ πάλι🤣🤣🤣)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η Lenia1983 είπε:

Και εγώ κοιτάζω διάφορα για αυτό ρωτάω!Αν καταφέρω τελικά να παραγγείλω ,γιατί δε δέχεται τον τκ !😏

Γεια σου!! Εγω είμαι στο θεμα μωράκια Οκτωβρίου απλα διαβάζω κ εσας!! Για τον Τ.Κ. που λες για το pat pat πρέπει να τον βάλεις με αυτήν την μορφή π.χ. 412 22 με κενό στα δυο τελευταία νούμερα οχι συνεχόμενα! Ετσι την είχα πατήσει κ εγω μέχρι να το βρω!!!😁😁😁

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια. Τι κάνετε; Έστειλα χθες τις μετρήσεις σακχάρου στον διαβητολογο, μου είπε ότι τα πάω τέλεια και χάρηκα πολύ 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μου...τι κάνετε;;;

Κι εμείς έχουμε πάρει αρκετά πραγματάκια...

Πήρα και 4 μπιμπερό για να υπάρχουν από Dr.Brown 

Το καρότσι με έχει ταλαιπωρήσει...δεν μπορώ να αποφασίσω...

Σεντόνια ,πετσέτες,πανες αγκαλιας κ.λ.π έχουμε πάρει απ'όλα...

Κοιτάζουμε για στρώμα για την κούνια τώρα...

Φανελάκια έχω πάρει κάνα 7αρι με μακρύ μανίκι για την αρχή που κρυώνουν και πολύ και τώρα θέλω να πάρω και πυτζαμάκια-φορμάκια αλλά περιμένω λίγο μήπως βρω και λίγο πιο χοντρά από αυτά που κυκλοφορούν τώρα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 39 λεπτά, ο/η Dioni20 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου...τι κάνετε;;;

Κι εμείς έχουμε πάρει αρκετά πραγματάκια...

Πήρα και 4 μπιμπερό για να υπάρχουν από Dr.Brown 

Το καρότσι με έχει ταλαιπωρήσει...δεν μπορώ να αποφασίσω...

Σεντόνια ,πετσέτες,πανες αγκαλιας κ.λ.π έχουμε πάρει απ'όλα...

Κοιτάζουμε για στρώμα για την κούνια τώρα...

Φανελάκια έχω πάρει κάνα 7αρι με μακρύ μανίκι για την αρχή που κρυώνουν και πολύ και τώρα θέλω να πάρω και πυτζαμάκια-φορμάκια αλλά περιμένω λίγο μήπως βρω και λίγο πιο χοντρά από αυτά που κυκλοφορούν τώρα...

Τι σε προβληματίζει; Σε ποια καροτσια είσαι ανάμεσα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Maraki 986 είπε:

Γεια σου!! Εγω είμαι στο θεμα μωράκια Οκτωβρίου απλα διαβάζω κ εσας!! Για τον Τ.Κ. που λες για το pat pat πρέπει να τον βάλεις με αυτήν την μορφή π.χ. 412 22 με κενό στα δυο τελευταία νούμερα οχι συνεχόμενα! Ετσι την είχα πατήσει κ εγω μέχρι να το βρω!!!😁😁😁

Αχ να σαι καλά κοπέλα μου!και ένα ένα το έβαζα και πάλι τίποτα!με το καλό το μωράκι σου!σ ευχαριστώ πολύ!❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Stardust_83 είπε:

Καλημέρα κορίτσια. Τι κάνετε; Έστειλα χθες τις μετρήσεις σακχάρου στον διαβητολογο, μου είπε ότι τα πάω τέλεια και χάρηκα πολύ 😊

Μπράβο κοπέλα μου!έτσι να συνεχίσεις και όλα τέλεια θα πάνε!💙

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Lenia1983 είπε:

Αχ να σαι καλά κοπέλα μου!και ένα ένα το έβαζα και πάλι τίποτα!με το καλό το μωράκι σου!σ ευχαριστώ πολύ!❤️

Ξέχασα να σε ρωτήσω!είσαι ευχαριστημένη ποιοτικά;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Stardust_83 είπε:

Καλημέρα κορίτσια. Τι κάνετε; Έστειλα χθες τις μετρήσεις σακχάρου στον διαβητολογο, μου είπε ότι τα πάω τέλεια και χάρηκα πολύ 😊

Άντε ωραία κορίτσι μου! Ποσό καιρό μετριέσαι; Μου βγήκε κ μένα η τελευταία τιμή λίγο παραπάνω κ πήγα στον ενδοκρινολόγο μου να μου δώσει μετρητή  κ μου είπε να μετρηθώ για μια βδομάδα . Να μετράω νηστείας  κ 1 ώρα μετά το πρωινό ,μεσημεριανό,βραδινο. Πάντως τα αποτελέσματα απο το μικροβιολογικό δν μου κολλούσαν πολύ με το δικό μου ζάχαρο. Χθες το βράδυ 1 ώρα μετά το βραδινο είχα 75 κ σήμερα νηστείας είχα 45 κ τώρα μια ώρα μετά το μεσημεριανό είχα 89. Δν ξέρω τη παίζει Γτ δν ένιωθα να έχω υπογλυκαιμία το πρωί . Κ πάντα είχα παρά πολύ καλό ζάχαρο κ πριν 1,5 χρόνο που είχα κάνει καμπύλη ζαχαρου μετά απο την αποβολή που είχα οι τιμες ήταν σούπερ, επισης δν τρωω γλυκα , μακαρόνια κ άσπρο ψωμι κ δν έχω ούτε κληρονομική προδιάθεση κ μου φαίνεται περίεργο . 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 49 λεπτά, ο/η Lenia1983 είπε:

Ξέχασα να σε ρωτήσω!είσαι ευχαριστημένη ποιοτικά;;;

Σ'ευχαριστώ πολυ να σαι καλά! Δεν εχω παραλάβει ακόμα οπότε δεν ξέρω. Αλλά κάποιες κοπέλες που έχουν πάρει είναι ικανοποιημένες. Βέβαια εγω πήρα για δοκιμή πιο πολυ για να δω την ποιότητα. Κ εσυ με το καλο το μωράκι σου!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η sweetheart12 είπε:

Άντε ωραία κορίτσι μου! Ποσό καιρό μετριέσαι; Μου βγήκε κ μένα η τελευταία τιμή λίγο παραπάνω κ πήγα στον ενδοκρινολόγο μου να μου δώσει μετρητή  κ μου είπε να μετρηθώ για μια βδομάδα . Να μετράω νηστείας  κ 1 ώρα μετά το πρωινό ,μεσημεριανό,βραδινο. Πάντως τα αποτελέσματα απο το μικροβιολογικό δν μου κολλούσαν πολύ με το δικό μου ζάχαρο. Χθες το βράδυ 1 ώρα μετά το βραδινο είχα 75 κ σήμερα νηστείας είχα 45 κ τώρα μια ώρα μετά το μεσημεριανό είχα 89. Δν ξέρω τη παίζει Γτ δν ένιωθα να έχω υπογλυκαιμία το πρωί . Κ πάντα είχα παρά πολύ καλό ζάχαρο κ πριν 1,5 χρόνο που είχα κάνει καμπύλη ζαχαρου μετά απο την αποβολή που είχα οι τιμες ήταν σούπερ, επισης δν τρωω γλυκα , μακαρόνια κ άσπρο ψωμι κ δν έχω ούτε κληρονομική προδιάθεση κ μου φαίνεται περίεργο . 

Έχει 20 μέρες που κάνω μετρήσεις. Με 45 σάκχαρο θα έπρεπε να έχεις πέσει κάτω, τι να πω! Πολύ χαμηλές μου φαίνονται οι τιμές σου αλλά ρώτα τον γιατρό σου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Maraki 986 είπε:

Σ'ευχαριστώ πολυ να σαι καλά! Δεν εχω παραλάβει ακόμα οπότε δεν ξέρω. Αλλά κάποιες κοπέλες που έχουν πάρει είναι ικανοποιημένες. Βέβαια εγω πήρα για δοκιμή πιο πολυ για να δω την ποιότητα. Κ εσυ με το καλο το μωράκι σου!! 

Ωραία τότε ας τα δοκιμάσουμε!!😀σ ευχαριστώ πολύ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 51 λεπτά, ο/η Stardust_83 είπε:

Έχει 20 μέρες που κάνω μετρήσεις. Με 45 σάκχαρο θα έπρεπε να έχεις πέσει κάτω, τι να πω! Πολύ χαμηλές μου φαίνονται οι τιμές σου αλλά ρώτα τον γιατρό σου.

Κ όμως δν αισθανόμουν τπτ. Δν ξέρω αν είναι κ απόλυτα ακριβες το μέτρημα με τον μετρητή . Κανονικά ζάχαρο νηστείας έχω 72-75 , αλλά αρχες Αυγούστου που είχα κανει βιοχημικές εξετάσεις είχα 65. Εμένα μου είπε μια βδομάδα να μετρηθώ κ να του στείλω τις μετρήσεις για να δούμε τι θα κάνουμε. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η sweetheart12 είπε:

Κ όμως δν αισθανόμουν τπτ. Δν ξέρω αν είναι κ απόλυτα ακριβες το μέτρημα με τον μετρητή . Κανονικά ζάχαρο νηστείας έχω 72-75 , αλλά αρχες Αυγούστου που είχα κανει βιοχημικές εξετάσεις είχα 65. Εμένα μου είπε μια βδομάδα να μετρηθώ κ να του στείλω τις μετρήσεις για να δούμε τι θα κάνουμε. 

Πολλές φορές το πολύ χαμηλό ζάχαρο δείχνει διαβήτη κύησης όπως και το πολύ υψηλό...μείνε σε επικοινωνία με το γιατρό σου γιατί όντως φαίνονται περίεργες οι τιμές σου...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η sweetheart12 είπε:

Κ όμως δν αισθανόμουν τπτ. Δν ξέρω αν είναι κ απόλυτα ακριβες το μέτρημα με τον μετρητή . Κανονικά ζάχαρο νηστείας έχω 72-75 , αλλά αρχες Αυγούστου που είχα κανει βιοχημικές εξετάσεις είχα 65. Εμένα μου είπε μια βδομάδα να μετρηθώ κ να του στείλω τις μετρήσεις για να δούμε τι θα κάνουμε. 

Να μας πεις τότε αν θες τι σου είπε. Εγώ προς την ώρα θα πάω στην γυναικολόγο σε δέκα μέρες, να δούμε πώς αναπτύσσεται ο μπουμπουκος μου, να την ενημερώσω κ αυτή και βλέπουμε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Stardust_83 είπε:

Τι σε προβληματίζει; Σε ποια καροτσια είσαι ανάμεσα;

Αρχικά έλεγα να πάρουμε ένα 3 σε ένα να ξεμπερδεύουμε...διαβάζοντας όμως είδα ότι τα αυγά δεν είναι και ότι καλύτερο στα 3 σε 1 οπότε σκέφτομαι να το αγοράσουμε ξεχωριστά και να πάρουμε ένα καρότσι 2-1 Για να έχει και την καλαθούνα και μπορεί να κοιμάται εκεί όταν είμαστε έξω ή στους παππούδες αλλά να το έχει και για αργότερα μεγαλώνοντας...

Ότι 2-1 βρίσκω όμως δεν έχει ιδιαίτερα καλές κριτικές....τα 1000€ για καρότσι μου φαίνονται υπερβολικά και δεν θα ήθελα να δώσω τόσα...ψάχνω κάτι της τάξης 400-500€ και να πάρουμε κι ένα καλό αυγό...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Dioni20 είπε:

Αρχικά έλεγα να πάρουμε ένα 3 σε ένα να ξεμπερδεύουμε...διαβάζοντας όμως είδα ότι τα αυγά δεν είναι και ότι καλύτερο στα 3 σε 1 οπότε σκέφτομαι να το αγοράσουμε ξεχωριστά και να πάρουμε ένα καρότσι 2-1 Για να έχει και την καλαθούνα και μπορεί να κοιμάται εκεί όταν είμαστε έξω ή στους παππούδες αλλά να το έχει και για αργότερα μεγαλώνοντας...

Ότι 2-1 βρίσκω όμως δεν έχει ιδιαίτερα καλές κριτικές....τα 1000€ για καρότσι μου φαίνονται υπερβολικά και δεν θα ήθελα να δώσω τόσα...ψάχνω κάτι της τάξης 400-500€ και να πάρουμε κι ένα καλό αυγό...

Κ εγώ κοιτούσα για δύο σε ένα αλλά είναι όντως πολύ ακριβά, έρχονται σχεδόν στα ίδια χρήματα με τα 3 σε 1. Έχω δει κάποια στο ίντερνετ, όταν θα έρθει η ώρα θα αποφασίσω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια πήγα είδα την μπέμπα μεγαλώνει πολύ καλά είμαι πολύ χαρούμενη είμαστε 1.200 είναι πολύ καλή στα κιλά της🥰🥰🥰😊😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Stardust_83 είπε:

Να μας πεις τότε αν θες τι σου είπε. Εγώ προς την ώρα θα πάω στην γυναικολόγο σε δέκα μέρες, να δούμε πώς αναπτύσσεται ο μπουμπουκος μου, να την ενημερώσω κ αυτή και βλέπουμε.

Χθες πήγα στον ενδοκρινολόγο κ μου είπε μα μετρηθώ για 3 μέρες . Αλλά ο γυναικολογος μου είπε να μετρηθώ καλύτερα για μια βδομάδα. Γενικά η τιμη που βγήκε ελάχιστα παραπάνω απο το όριο ηταν στα 120 λεπτά (δλδ 155 το όριο εγω είχα 160)Τώρα θα μετρηθώ για μια βδομάδα κ θα στείλω τα αποτελέσματα να δω τι θα μου πει. Εγώ σε 15 μέρες θα πάω στον γιατρό ξανά. Το θέμα είναι ότι η διατροφή μου δν περιέχει τρόφιμα που ανεβάζουν το ζάχαρο. Τεσπα θα δούμε πως θα πάει με τις μετρήσεις. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Dioni20 είπε:

Πολλές φορές το πολύ χαμηλό ζάχαρο δείχνει διαβήτη κύησης όπως και το πολύ υψηλό...μείνε σε επικοινωνία με το γιατρό σου γιατί όντως φαίνονται περίεργες οι τιμές σου...

Ναι το ξέρω ότι κ το χαμηλό δείχνει διαβήτη κύησης . Αλλά η σημερινή τιμή νηστείας ήταν πολύ χαμηλή Γτ κ Κυριακή που μετρήθηκα με του πεθερού μου ήταν 69. Θα μετρηθώ τώρα μια βδομάδα κ θα δούμε πως θα είναι κ μετά θα τα στείλω στον ενδοκρινολόγο μου για να μου πει. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Dioni20 είπε:

Αρχικά έλεγα να πάρουμε ένα 3 σε ένα να ξεμπερδεύουμε...διαβάζοντας όμως είδα ότι τα αυγά δεν είναι και ότι καλύτερο στα 3 σε 1 οπότε σκέφτομαι να το αγοράσουμε ξεχωριστά και να πάρουμε ένα καρότσι 2-1 Για να έχει και την καλαθούνα και μπορεί να κοιμάται εκεί όταν είμαστε έξω ή στους παππούδες αλλά να το έχει και για αργότερα μεγαλώνοντας...

Ότι 2-1 βρίσκω όμως δεν έχει ιδιαίτερα καλές κριτικές....τα 1000€ για καρότσι μου φαίνονται υπερβολικά και δεν θα ήθελα να δώσω τόσα...ψάχνω κάτι της τάξης 400-500€ και να πάρουμε κι ένα καλό αυγό...

Όντως τα 3 σε 1 δν έχουν καλό αυγό Γτ κ γω αυτό διαβασα κάπου.  Κ γω δν θα πάρω 3 σε 1 αλλά ούτε κ πορτ μπεμπέ . Αυτό που έχω καταλήξει να πάρω είναι  το cybex platinum Priam κ καροτσι κ καθισμα είναι ακριβό η αλήθεια κ δν θα ήθελα ούτε εγώ να δωσω τόσα χρήματα αλλά βολεύει στη δίκη μου περίπτωση, Γτ έχει σύστημα που πι μπροστινές ρόδες κλείνουν κ έρχονται στις πίσω κ μπορείς να ανέβεις σκάλες ενώ είναι μέσα στο καροτσι το μωρό γτ έχω 12 σκαλιά να ανέβω για το ασανσέρ κ  δν έχω ούτε πολύ μεγάλο ασανσέρ ούτε κ χώρο στο σπιτι. Κ το καθισμα του  είναι ως 15 κιλά και όχι ως 9 που είναι τα αλλά  κ είναι πιο άνετο από αυτά που έχουν τα 3 σε 1 για να κοιμάται το μωρό οταν πας βόλτα . Πάντως αν δν θες να διαθέσεις αρκετά χρήματα μπορείς να πάρεις ένα καλό 3 σε 1 σε λογικές τιμες κ μόλις γίνει 6μηνων το παιδί παιρνεις  ένα καλο καθισμα αυτοκινήτου. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 35 λεπτά, ο/η sweetheart12 είπε:

Όντως τα 3 σε 1 δν έχουν καλό αυγό Γτ κ γω αυτό διαβασα κάπου.  Κ γω δν θα πάρω 3 σε 1 αλλά ούτε κ πορτ μπεμπέ . Αυτό που έχω καταλήξει να πάρω είναι  το cybex platinum Priam κ καροτσι κ καθισμα είναι ακριβό η αλήθεια κ δν θα ήθελα ούτε εγώ να δωσω τόσα χρήματα αλλά βολεύει στη δίκη μου περίπτωση, Γτ έχει σύστημα που πι μπροστινές ρόδες κλείνουν κ έρχονται στις πίσω κ μπορείς να ανέβεις σκάλες ενώ είναι μέσα στο καροτσι το μωρό γτ έχω 12 σκαλιά να ανέβω για το ασανσέρ κ  δν έχω ούτε πολύ μεγάλο ασανσέρ ούτε κ χώρο στο σπιτι. Κ το καθισμα του  είναι ως 15 κιλάκια όχι ως 9 που είναι τα αλλά  κ είναι πιο άνετο από αυτά που έχουν τα 3 σε 1 για να κοιμάται το μωρό οταν πας βόλτα . Πάντως αν δν θες να διαθέσεις αρκετά χρήματα μπορείς να πάρεις ένα καλό 3 σε 1 σε λογικές τιμες κ μόλις γίνει 6μηνων το παιδί παιρνεις  ένα καλο καθισμα αυτοκινήτου. 

Και εγώ έτσι ακριβώς θα κάνω και στο 6 μηνο θα πάρω ένα καλό κάθισμα αυτοκινήτου!μην ξεχνάτε ότι γεννάνε και χειμώνα δεν θα μπορούμε να πάμε πολλές βόλτες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...