Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μανούλες Νοεμβρίου 2021!


Recommended Posts

στις πριν 10 λεπτά, ο/η 1994Μαρια είπε:

Εγώ έκανα εκεί σαν πορτοκαλάδα ήταν εμένα το ήπια ευχάριστα μπορώ να πω 😂😂😂😂

Ααα ωραία. Εγώ ειχα κάνει κ πριν ένα χρόνο καμπύλη αλλά στη μικροβιολόγο μου κ μου είχε δώσει αυτό σαν πορτοκαλάδα ρωτησα Γτ ο γιατρος μου είπε να πάω εκεί που έχουν αυτό. Εγώ δν μπορώ να πω ότι το ήπια άνετα Γτ γενικά σιχαίνομαι τη ζάχαρη. Ειδικά τη διαλυμένη γλυκόζη σε νερό δν θα μπορούσα να την πιω με τπτ ! Εμείς στο νοσοκομείο γλυκόζη δίνουμε στο μικροβιολογικό κ απορώ πως το πίνουν αυτοί που έρχονται κ κάνουν καμπύλη . 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 5.5k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 12 λεπτά, ο/η sweetheart12 είπε:

Ααα ωραία. Εγώ ειχα κάνει κ πριν ένα χρόνο καμπύλη αλλά στη μικροβιολόγο μου κ μου είχε δώσει αυτό σαν πορτοκαλάδα ρωτησα Γτ ο γιατρος μου είπε να πάω εκεί που έχουν αυτό. Εγώ δν μπορώ να πω ότι το ήπια άνετα Γτ γενικά σιχαίνομαι τη ζάχαρη. Ειδικά τη διαλυμένη γλυκόζη σε νερό δν θα μπορούσα να την πιω με τπτ ! Εμείς στο νοσοκομείο γλυκόζη δίνουμε στο μικροβιολογικό κ απορώ πως το πίνουν αυτοί που έρχονται κ κάνουν καμπύλη . 

Ααααα και εγώ το είχα ένα άγχος αλλά όταν το δοκίμασα ήταν ωραίο δεν είχα κάποιο πρόβλημα ☺️☺️☺️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η 1994Μαρια είπε:

Αλλιώς είναι να σου πει μια μανούλα μπορεί να χρειαζόταν κάτι ακόμα που να μην το είχαν στην λίστα από εκεί κάτι που να της φάνηκε χρήσιμο και δεν το είχε πάρει

Αν ενοχλήθηκες από την ερώτηση μου σας ζήτω συγνώμη 

Καλημέρα. Δεν ενοχλήθηκα, απλά επειδή ρωτάς για συγκεκριμένο μαιευτήριο νόμιζα ότι θες να ξέρεις αυτοί τι θέλουν συγκεκριμένα

Κορίτσια, από πιτζάμες τι σκέφτεστε να πάρετε; Νυχτικά ή πιτζάμες με κουμπιά;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Stardust_83 είπε:

Καλημέρα. Δεν ενοχλήθηκα, απλά επειδή ρωτάς για συγκεκριμένο μαιευτήριο νόμιζα ότι θες να ξέρεις αυτοί τι θέλουν συγκεκριμένα

Κορίτσια, από πιτζάμες τι σκέφτεστε να πάρετε; Νυχτικά ή πιτζάμες με κουμπιά;

Καλημέρα! Λοιπόν την ίδια απορία είχα κ γω Γτ γενικά δν μπορώ τα νυχτικα . Τελικά όμως παρήγγειλα ένα σετ νυχτικό κ ρόμπα κ μια κοντομάνικη νυχτικιά. Γενικά βολεύει περισσότερο το νυχτικό από ότι μου είπαν κ γνωστές μου. Γτ για να αλλάξεις σλιπάκι κ σερβιέτα δν θα χρειαστεί να βάζεις κ να βγάζεις το παντελόνι. Κ γενικά μου είπα ότι έχει αρκετή ζεστη στα μαιευτήρια που δν χρειάζεται να πάρω μακρυμανικες. Μόνο η ρόμπα είναι μακρυμανικη ενώ τα νυχτικα είναι κοντομανικα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η sweetheart12 είπε:

Καλημέρα! Λοιπόν την ίδια απορία είχα κ γω Γτ γενικά δν μπορώ τα νυχτικα . Τελικά όμως παρήγγειλα ένα σετ νυχτικό κ ρόμπα κ μια κοντομάνικη νυχτικιά. Γενικά βολεύει περισσότερο το νυχτικό από ότι μου είπαν κ γνωστές μου. Γτ για να αλλάξεις σλιπάκι κ σερβιέτα δν θα χρειαστεί να βάζεις κ να βγάζεις το παντελόνι. Κ γενικά μου είπα ότι έχει αρκετή ζεστη στα μαιευτήρια που δν χρειάζεται να πάρω μακρυμανικες. Μόνο η ρόμπα είναι μακρυμανικη ενώ τα νυχτικα είναι κοντομανικα. 

Ναι για το μαιευτήριο βολεύει. Εγώ και για καλοκαίρι νυχτικιές πήρα γιατί δεν ήθελα να με πιέζει το λάστιχο από το παντελόνι στην κοιλιά. Η αδερφή μου πάντως μου είπε για το σπίτι ότι είναι καλύτερες οι πιτζάμες με κουμπιά γιατί κρύωναν τα πόδια της με νυχτικό.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!

Στον πρώτο μου ειχα πάρει πυτζάμες και τελικά κατέληξα να φοράω ένα πουκάμισο του άντρα μου γιατί όντως δεν βολεύει η πιτζάμα,  εκτός του ότι ζορίζεσαι σε αλλαγές εσωτούχου,  σε βλέπει και ο γιατρός από κάτω κάθε μέρα . Οπότε αυτή τη φορά θα πάρω 2 νυχτικές για το μαιευτήριο και 2-3 πυτζάμες ζεστές για το σπίτι. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Stardust_83 είπε:

Ναι για το μαιευτήριο βολεύει. Εγώ και για καλοκαίρι νυχτικιές πήρα γιατί δεν ήθελα να με πιέζει το λάστιχο από το παντελόνι στην κοιλιά. Η αδερφή μου πάντως μου είπε για το σπίτι ότι είναι καλύτερες οι πιτζάμες με κουμπιά γιατί κρύωναν τα πόδια της με νυχτικό.

Κοίταξε στο σπιτι αφού θα έχεις γεννήσει εεε ναι θα πάρεις πιτζάμες για να μη κρυώνεις. Εγώ έλεγα για το μαιευτήριο μόνο. Κ γω μετά τις νυχτικιές δν θα τος φορέσω στο σπιτι Γτ δν με βολεύουν καθόλου ,ούτε στον υπνο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η sweetheart12 είπε:

Κοίταξε στο σπιτι αφού θα έχεις γεννήσει εεε ναι θα πάρεις πιτζάμες για να μη κρυώνεις. Εγώ έλεγα για το μαιευτήριο μόνο. Κ γω μετά τις νυχτικιές δν θα τος φορέσω στο σπιτι Γτ δν με βολεύουν καθόλου ,ούτε στον υπνο. 

Για το σπίτι σκέφτομαι αυτές που το πάνω μέρος είναι ζακέτα, δλδ έχει από πάνω μέχρι κάτω κουμπιά. Είχα πάρει μια αλλά τώρα που ψάχνω δεν βρίσκω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η 1994Μαρια είπε:

Καλημέρα κορίτσια για δώστε μου ιδές από που πήρατε νυχτικιές δεν μπορώ να βρω πουθενά από που παραγγείλατε???

Εγώ κορίτσι μου παρηγγειλα από το casualo.gr είχε σε προσφορές σετ κ νυχτικα. Αλλά κ με προσφορά το σετ είχε 30,5€ κ το νυχτικό 17,5€ . Γενικά είναι λίγο τσιμπημένα για κάτι που δν θα φορεθούν ξανά . Αλλά το να κάνουμε δν βρήκα κ κάπου άλλου φθηνότερα .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η sweetheart12 είπε:

Εγώ κορίτσι μου παρηγγειλα από το casualo.gr είχε σε προσφορές σετ κ νυχτικα. Αλλά κ με προσφορά το σετ είχε 30,5€ κ το νυχτικό 17,5€ . Γενικά είναι λίγο τσιμπημένα για κάτι που δν θα φορεθούν ξανά . Αλλά το να κάνουμε δν βρήκα κ κάπου άλλου φθηνότερα .

Σε ευχαριστώ παρά πολύ δεν μπορούσα να βρω εεεεε 2 θέλω να πάρω έχω ένα αλλά δυο σκεφτόμουν να πάρω να έχω 3 μαζί μου σκεφτόμουν λες να είναι πολλά???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 52 λεπτά, ο/η 1994Μαρια είπε:

Σε ευχαριστώ παρά πολύ δεν μπορούσα να βρω εεεεε 2 θέλω να πάρω έχω ένα αλλά δυο σκεφτόμουν να πάρω να έχω 3 μαζί μου σκεφτόμουν λες να είναι πολλά???

Κ γω σκεφτόμουν στην αρχή να πάρω 3 νυχτικα κ μια ρόμπα. Αλλά μια γνωστή μου μου είπε ότι 2 νυχτικα κ μια ρόμπα είναι μια χαρά. Εγώ εχω κ ένα νυχτικο αμάνικο με κουμπιά μπροστά κ λέω να το πάρω κ αυτο μαζί μου για καβάτζα .Αλλά πιστεύω 2 νυχτικα κ μια ρόμπα είναι καλά Γτ 3 βραδιές είναι κ 4 αν κανείς καισαρική. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η sweetheart12 είπε:

Κ γω σκεφτόμουν στην αρχή να πάρω 3 νυχτικα κ μια ρόμπα. Αλλά μια γνωστή μου μου είπε ότι 2 νυχτικα κ μια ρόμπα είναι μια χαρά. Εγώ εχω κ ένα νυχτικο αμάνικο με κουμπιά μπροστά κ λέω να το πάρω κ αυτο μαζί μου για καβάτζα .Αλλά πιστεύω 2 νυχτικα κ μια ρόμπα είναι καλά Γτ 3 βραδιές είναι κ 4 αν κανείς καισαρική. 

Εγώ αυτήν που έχω είναι μακρυμάνικη οποτε δεν νομίζω να την φορέσω στο μαιευτήριο είναι και σαν γούνινη όποτε βλέπω να μην την φοράω 🤣🤣🤣🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η 1994Μαρια είπε:

Σε ευχαριστώ παρά πολύ δεν μπορούσα να βρω εεεεε 2 θέλω να πάρω έχω ένα αλλά δυο σκεφτόμουν να πάρω να έχω 3 μαζί μου σκεφτόμουν λες να είναι πολλά???

Κορίτσι μου για το μαιευτήριο μόνο είναι πολλά τα τρία... Τρεις μέρες καθόμαστε εκεί. Ένα χρειάζεται κ άλλο ένα σε περίπτωση που σου λερωθεί αυτό που θα φοράς. 

Δε θυμάμαι ποια κοπέλα ρώτησε παραπάνω για το που θα βρει νυχτικάκια, αλλά σε οποιοδήποτε κατάστημα με εσώρουχα  έχουν.. 

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η sweetheart12 είπε:

Καλημέρα! Λοιπόν την ίδια απορία είχα κ γω Γτ γενικά δν μπορώ τα νυχτικα . Τελικά όμως παρήγγειλα ένα σετ νυχτικό κ ρόμπα κ μια κοντομάνικη νυχτικιά. Γενικά βολεύει περισσότερο το νυχτικό από ότι μου είπαν κ γνωστές μου. Γτ για να αλλάξεις σλιπάκι κ σερβιέτα δν θα χρειαστεί να βάζεις κ να βγάζεις το παντελόνι. Κ γενικά μου είπα ότι έχει αρκετή ζεστη στα μαιευτήρια που δν χρειάζεται να πάρω μακρυμανικες. Μόνο η ρόμπα είναι μακρυμανικη ενώ τα νυχτικα είναι κοντομανικα. 

Γεια σας κορίτσια!!!εγώ πήρα 4 νυχτικακια συνολικά!τα 2 που είναι αμανικα τα πήρα από ένα κινέζικο μαγαζί(μπορεί να ακουστεί κάπως ,αλλά για 3 μέρες που τα χρειαζόμαστε είναι μια χαρά)και τα αλλα δύο όπως και τη ρόμπα μου τα έκανε δώρο η μαμά από Αθηνα(tree Jolie λέγεται το μαγαζί)το ένα με μανικακι και τ άλλο ραντακι έχω καλύψει όλη τη γκάμα!!!🤣🤣🤣🤣Η ρόμπα μακρυμάνικη! Μόνο ένα μακρυμάνικο μου λείπει και σκέφτομαι να το πάρω και αυτο!😜

Επεξεργάστηκε από Lenia1983
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η 1994Μαρια είπε:

Εγώ αυτήν που έχω είναι μακρυμάνικη οποτε δεν νομίζω να την φορέσω στο μαιευτήριο είναι και σαν γούνινη όποτε βλέπω να μην την φοράω 🤣🤣🤣🤣

Κράτα την μετά για το σπίτι για τις επισκέψεις!😂😜

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Επειδή ψωνίζω πολλά πράγματα  από εξωτερικό ρίξτε μια ματιά για νυχτικάκια εσείς που θέλετε κ στο shein. Έχει πάααρα πολλά κ οικονομικά... Και όχι μόνο ρούχα... Πολλά κ διάφορα.. 😉

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 54 λεπτά, ο/η touloumpitsa είπε:

Επειδή ψωνίζω πολλά πράγματα  από εξωτερικό ρίξτε μια ματιά για νυχτικάκια εσείς που θέλετε κ στο shein. Έχει πάααρα πολλά κ οικονομικά... Και όχι μόνο ρούχα... Πολλά κ διάφορα.. 😉

Εγώ είδα κ στο shein αλλά κ πάλι τα περισσότερα ήταν από 12€ κ πάνω. Από εκεί πήρα αρχες καλοκαιριού κάποια ρούχα εγκυμοσυνης αλλά τώρα στα νυχτικα δν ήταν κ πιο οικονομικά . 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η sweetheart12 είπε:

Εγώ είδα κ στο shein αλλά κ πάλι τα περισσότερα ήταν από 12€ κ πάνω. Από εκεί πήρα αρχες καλοκαιριού κάποια ρούχα εγκυμοσυνης αλλά τώρα στα νυχτικα δν ήταν κ πιο οικονομικά . 

Έχεις παραγγείλει και από το pat pat?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η sweetheart12 είπε:

Εγώ είδα κ στο shein αλλά κ πάλι τα περισσότερα ήταν από 12€ κ πάνω. Από εκεί πήρα αρχες καλοκαιριού κάποια ρούχα εγκυμοσυνης αλλά τώρα στα νυχτικα δν ήταν κ πιο οικονομικά . 

Οικονομικό είναι γενικά... Με 15€ παίρνεις σούπερ νυχτικάκι..  Τώρα η καθεμία κάνει τις αγορές της με όσα διαθέτει... 🙂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η touloumpitsa είπε:

Οικονομικό είναι γενικά... Με 15€ παίρνεις σούπερ νυχτικάκι..  Τώρα η καθεμία κάνει τις αγορές της με όσα διαθέτει... 🙂

Και σε βιοτεχνίες με πυτζάμες και εσώρουχα έχει οικονομικές λύσεις νομίζω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Stardust_83 είπε:

Και σε βιοτεχνίες με πυτζάμες και εσώρουχα έχει οικονομικές λύσεις νομίζω.

Υποθέτω πως ναι... Τώρα που έχει βιοτεχνίες δεν ξέρω.. Πρέπει να ψάξει να βρει αν κάποια την ενδιαφέρει... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 ώρες, ο/η Lenia1983 είπε:

Έχεις παραγγείλει και από το pat pat?

Καλησπέρα κορίτσι μου. Από το pat pat δν έχω παραγγείλει. Είχα δει κάτι φορμάκια για τον μπέμπη μόνο τα οποία όμως δν τα παράγγειλα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η touloumpitsa είπε:

Οικονομικό είναι γενικά... Με 15€ παίρνεις σούπερ νυχτικάκι..  Τώρα η καθεμία κάνει τις αγορές της με όσα διαθέτει... 🙂

Γενικά σαν σάιτ είναι οικονομικό Γτ πήρα από εκεί ρούχα .Απλα δν πήρα νυχτικο γτ δν είχε μεγάλη διαφορά στην τιμή από αυτό που πήρα από εδώ κ δν ήταν κ βαμβακερό αυτό στο shein. Το νυχτικό το πήρα 17€ κ το σετ νυχτικό κ ρόμπα 30€. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η sweetheart12 είπε:

Καλησπέρα κορίτσι μου. Από το pat pat δν έχω παραγγείλει. Είχα δει κάτι φορμάκια για τον μπέμπη μόνο τα οποία όμως δν τα παράγγειλα. 

Και εγώ κοιτάζω διάφορα για αυτό ρωτάω!Αν καταφέρω τελικά να παραγγείλω ,γιατί δε δέχεται τον τκ !😏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...