Μετάβαση σε περιεχόμενο

Του Μαρτίου οι αγκαλίτσες θα φέρουν μωράκια στις κοιλίτσες!!!!!!!!!


manoula84

Recommended Posts

στις πριν 2 ώρες, ο/η Lacostaki είπε:

Κορίτσια αλήθεια δεν μπορώ να καταλάβω τι γίνεται με τα τεστακια.... υποτίθεται ότι έχω 16 μέρες μέχρι την επόμενη περίοδο και ακόμα ούρα καν πλησιάζουν στο θετικο

Δεν καταλαβαίνω γιατί αγχώνεσαι τόσο πολύ. Εγώ αυτό το μήνα είχα την 15η μέρα θετικό τεστ, σε κύκλο 28 ημερών. Τον προηγούμενο μήνα αδιαθέτησα 13 μέρες μετά το θετικό, οποτε έχεις περιθώρια. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 877
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Αγάπες μου μόλις γύρισα από τον πρώτο υπέρηχο!! Είδαμε σάκο και μέσα λεκιθικο σακο! Και την άλλη πεμπτη θα πάμε να ακούσουμε καρδούλα! ❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Daizy28 είπε:

Δεν καταλαβαίνω γιατί αγχώνεσαι τόσο πολύ. Εγώ αυτό το μήνα είχα την 15η μέρα θετικό τεστ, σε κύκλο 28 ημερών. Τον προηγούμενο μήνα αδιαθέτησα 13 μέρες μετά το θετικό, οποτε έχεις περιθώρια. 

Το πρόβλημα είναι ότι δεν ξέρω πότε να περιμένω την επόμενη περίοδο και εντάξει κανονικά έχω κύκλο 26 ημερών είμαι στην 11 μέρα άρα την περιμένω σε 16 μέρες αλλά το θέμα είναι θα έρθει;; Και αν δεν έρθει θα είναι επειδή θα έχει συμβεί κάτι υπέροχο ή επειδή δεν θα έχω κάνει ωορρηξία;;; Δηλαδή αν έρθει η 26 μέρα και δεν έρθει η ακατανομαστη να χαρώ ή τσάμπα η χαρά;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κορίτσια μου με το καλό αυτός π μήνας να είναι και ο τυχερός μας !!!! Θέλω να ρωτήσω κ εγώ αν καμία από σας είχε έντονους πόνους περιόδου 4 μέρα μετά την εμβρυομεταφορα ! Βάλαμε 2 Βλαστοκυστες . Ευχαριστώωωω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 50 λεπτά, ο/η Lacostaki είπε:

Το πρόβλημα είναι ότι δεν ξέρω πότε να περιμένω την επόμενη περίοδο και εντάξει κανονικά έχω κύκλο 26 ημερών είμαι στην 11 μέρα άρα την περιμένω σε 16 μέρες αλλά το θέμα είναι θα έρθει;; Και αν δεν έρθει θα είναι επειδή θα έχει συμβεί κάτι υπέροχο ή επειδή δεν θα έχω κάνει ωορρηξία;;; Δηλαδή αν έρθει η 26 μέρα και δεν έρθει η ακατανομαστη να χαρώ ή τσάμπα η χαρά;;

Το ξέρω ότι είναι τετριμμένο αυτό που θα σου πω, αλλά το άγχος δεν βοηθάει πουθενά. Εσύ κάνε τις επαφές σου κι από κει και πέρα, αν βρεις θετικό υπολόγισε μέγιστο 15 μέρες μετά. Εγώ είμαι στον πέμπτο μήνα προσπαθειών και εκτός από μια φορά που είχα καθυστέρηση και έκανα τεστ, τις υπόλοιπες ερχόταν στην ώρα της, να μην έχω αμφιβολίες😂

Γενικά επειδή πήγα και για τον ετήσιο έλεγχο χθες, ο γιατρός μου είπε ότι ο σταθερός κύκλος υποδηλώνει ότι κάνουμε ωορρηξία κάθε μήνα. Αλλιώς θα ήταν άστατος ο κύκλος. Ποια τεστ κανεις; Εγώ έκανα τα ψηφιακά για να μην υπάρχει αμφιβολία 🙃

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 36 λεπτά, ο/η Ani18 είπε:

Καλησπερα κορίτσια μου με το καλό αυτός π μήνας να είναι και ο τυχερός μας !!!! Θέλω να ρωτήσω κ εγώ αν καμία από σας είχε έντονους πόνους περιόδου 4 μέρα μετά την εμβρυομεταφορα ! Βάλαμε 2 Βλαστοκυστες . Ευχαριστώωωω

Κορίτσι μου έχω κάνει 4 ετ κ η αλήθεια είναι πως δεν είχα πότε πόνους. Ούτε στην πρώτη κιόλας που ήταν βιοχημική. Ρώτησε καλύτερα στις μελλοντικές μανούλες με εξωσωματική 2021. Μπορεί κάποια να έχει παρόμοια εμπειρία. Σου εύχομαι να είναι από την εμφύτευση!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Zeta. είπε:

Κορίτσι μου έχω κάνει 4 ετ κ η αλήθεια είναι πως δεν είχα πότε πόνους. Ούτε στην πρώτη κιόλας που ήταν βιοχημική. Ρώτησε καλύτερα στις μελλοντικές μανούλες με εξωσωματική 2021. Μπορεί κάποια να έχει παρόμοια εμπειρία. Σου εύχομαι να είναι από την εμφύτευση!!!

Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση !!! Εύχομαι να πάνε όλα καλά για όλες μας !!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 28/2/2021 at 1:13 ΜΜ, ο/η Lacostaki είπε:

ΠΙΝΑΚΑΚΙ ΜΕ ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ🤰❤️🍼🎂

Ελενακι12: ΓΈΝΝΗΣΕ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ 29/06/20

🎂❤️

St3llina:Γέννησε αγορακι🍼💙

Frogel:Γέννησε κοριτσακι❤️🎂 

Princess28:ΓΕΝΝΗΣΕ:03/09/20 🍼💙

Evie2:ΓΕΝΝΗΣΕ κοριτσακι13/10/20🎂🎂

Mt3508: ΓΈΝΝΗΣΕ:3/8/20αγορακι💙😙

💗🎂💗

Mariaira:ΘΕΤΙΚΟ👶 

Σαμανη:ΘΕΤΙΚΟ👶 

Mt3508:ΓΕΝΝΗΣΕ:03/08/20:αγορακι👶

Tzortzina123:ΘΕΤΙΚΟ ΠΗΤ:23/08👶 

Whatever:ΘΕΤΙΚΟ👶 

Xrita:ΘΕΤΙΚΟ👶 

LadyP:ΘΕΤΙΚΟ👶 

gorgona:ΘΕΤΙΚΟ👶 

Fanioko: ΘΕΤΙΚΟ👶 

👶

Katerinaki_dm:ΘΕΤΙΚΟ👶 

Denizz:ΘΕΤΙΚΟ👶 

Ελενικον:ΘΕΤΙΚΟ👶 

Marba:ΘΕΤΙΚΟ👶 

St33:ΘΕΤΙΚΟ👶 

Μάσα:ΓΕΝΝΗΣΕ 6/12/20 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ💗🎂🌺👶

Eirinik94:ΘΕΤΙΚΟ👶 

Eiffel:ΘΕΤΙΚΟ👶 

Hope19:ΘΕΤΙΚΟ👶 

Kardoula1991:ΘΕΤΙΚΟ👶 

Kallina:ΘΕΤΙΚΟ👶 

Ioannastr:ΘΕΤΙΚΟ👶 

BASOULA2:ΘΕΤΙΚΟ👶 

Σταυρι:ΘΕΤΙΚΟ👶 

Μαρινα22:ΘΕΤΙΚΟ👶 

Beatrice:ΘΕΤΙΚΟ👶 

Lactaki:ΘΕΤΙΚΟ👶 

Prinssc1313:ΘΕΤΙΚΟ👶 

Smurff88:ΘΕΤΙΚΟ👶 

Natasha24:ΘΕΤΙΚΟ👶 

DIAMANTW:ΘΕΤΙΚΟ👶 

ζουζούνα*: ΘΕΤΙΚΟ :ΠΗΤ 22/07👶

Clairy:ΘΕΤΙΚΟ👶 

billibas:ΘΕΤΙΚΟ 👶 

annie: ΓΈΝΝΗΣΕ:09/01/21:ΔΙΔΥΜΑΚΙΑ💙🍼💗🎂👶

anna90:ΘΕΤΙΚΟ👶 

Starrr:ΘΕΤΙΚΟ👶 ΠΗΤ:05/07/21

Αna1989: ΘΕΤΙΚΟ👶

Celine:ΘΕΤΙΚΟ👶

Manoula84: ΘΕΤΙΚΟ👶 

Μaroulli:ΘΕΤΙΚΟ👶

Xrys_pa:ΘΕΤΙΚΟ 

Μarakii: ΘΕΤΙΚΟ 👶


👶

Θετικό 👶

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Lacostaki είπε:

Το πρόβλημα είναι ότι δεν ξέρω πότε να περιμένω την επόμενη περίοδο και εντάξει κανονικά έχω κύκλο 26 ημερών είμαι στην 11 μέρα άρα την περιμένω σε 16 μέρες αλλά το θέμα είναι θα έρθει;; Και αν δεν έρθει θα είναι επειδή θα έχει συμβεί κάτι υπέροχο ή επειδή δεν θα έχω κάνει ωορρηξία;;; Δηλαδή αν έρθει η 26 μέρα και δεν έρθει η ακατανομαστη να χαρώ ή τσάμπα η χαρά;;

Εάν έκανες ωορρηξίας 11η ημέρα. Εννοείται να χαρείς 26η ημέρα κύκλου. Αν βγει αρνητικό το τεστ. Ας συμβουλευτείς το γιατρό σου το λόγο που γίνεται αυτό. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα και από εμένα κορίτσια!

Είμαι 33 και προσπαθούμε εδώ και λίγους μήνες  για μωράκι. Επειδή στην τύχη δεν μας έκατσε πήρα τεστ ωορρηξίας. Έκανα το τεστ προχτές το πρωί και ήταν αρνητικό, όμως επειδή ένιωθα υγρά και τέτοια... ξαναέκανα τεστ το απόγευμα και ήταν θετικό.  Το βράδυ είχαμε κανονικά επαφές και ελπίζω για το καλύτερο...Τον προηγούμενο μήνα είχα κάνει ένα τεστ ωορρηξίας που βγήκε θετικό, είχα τις επαφές μου, αλλά η περίοδος μου άργησε πολύ να έρθει μετά, γύρω στις δέκα μέρες. Πίστευα ότι ήμουν έγκυος αλλά δεν...Θέλω να καταλήξω-επειδή διαβάζω τα σχόλιά σας- ότι κάθε περίπτωση είναι διαφορετική και πρέπει να έχουμε πολύ υπομονή τελικά. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Starrr είπε:

Εάν έκανες ωορρηξίας 11η ημέρα. Εννοείται να χαρείς 26η ημέρα κύκλου. Αν βγει αρνητικό το τεστ. Ας συμβουλευτείς το γιατρό σου το λόγο που γίνεται αυτό. 

Αμ εδώ σε θέλω κάβουρα....έκανα ωορρηξία;;; θα κάνω;;; δεν θα κάνω;;; Πάντως τα τεστακια είναι σαν να μην έχω μπει καν στις γόνιμες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η Ani18 είπε:

Καλησπερα κορίτσια μου με το καλό αυτός π μήνας να είναι και ο τυχερός μας !!!! Θέλω να ρωτήσω κ εγώ αν καμία από σας είχε έντονους πόνους περιόδου 4 μέρα μετά την εμβρυομεταφορα ! Βάλαμε 2 Βλαστοκυστες . Ευχαριστώωωω

Με το καλό να φωλιάσουν εκεί τα εμβρυάκια σου!! Εγώ είχα κάτι λίγα πονάκια αλλά γενικά μη δίνεις σημασία. Παίρνουμε τόσα φάρμακα κοριτσάκι μου που δεν υπάρχουν συμπτώματα. Το μόνο που προμήνυε την εγκυμοσύνη μου ήταν κάτι ελάχιστα καφέ που είχα στο σκούπισμα την 6η μέρα από την ετ. Εύχομαι μια τριψηφια χοριακη κοπέλα μου!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η annie! είπε:

Με το καλό να φωλιάσουν εκεί τα εμβρυάκια σου!! Εγώ είχα κάτι λίγα πονάκια αλλά γενικά μη δίνεις σημασία. Παίρνουμε τόσα φάρμακα κοριτσάκι μου που δεν υπάρχουν συμπτώματα. Το μόνο που προμήνυε την εγκυμοσύνη μου ήταν κάτι ελάχιστα καφέ που είχα στο σκούπισμα την 6η μέρα από την ετ. Εύχομαι μια τριψηφια χοριακη κοπέλα μου!! 

Σε ευχαριστώ κορίτσι μου να είσαι καλαααα κ να χαίρεσαι το παιδάκι/α σου !! Νομίζω παντού συμπτώματα βλέπουμε αλλά ναι υπομονή μέχρι την Δευτέρα !!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 34 λεπτά, ο/η Lacostaki είπε:

Αμ εδώ σε θέλω κάβουρα....έκανα ωορρηξία;;; θα κάνω;;; δεν θα κάνω;;; Πάντως τα τεστακια είναι σαν να μην έχω μπει καν στις γόνιμες

Γι αυτό κ γω δε έβγαζα άκρη. Κ έκανα υπέρηχους... Κ θετικό να βρεις σου χωπει δε σημαίνει ότι έκανες ωορρηξίας. Μπορεί να ανέβηκε τόσο όσο να μην γίνει ρήξη. Κ να γίνει κύστη... Δηλ κ θετικό να έβλεπες δε σου λέει κάποιος πωσ 100% έγινε ωορρηξία.... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η Ani18 είπε:

Καλησπερα κορίτσια μου με το καλό αυτός π μήνας να είναι και ο τυχερός μας !!!! Θέλω να ρωτήσω κ εγώ αν καμία από σας είχε έντονους πόνους περιόδου 4 μέρα μετά την εμβρυομεταφορα ! Βάλαμε 2 Βλαστοκυστες . Ευχαριστώωωω

Ναι κοριτσάκι μου είναι οι κρίσιμες μέρες για εμφυτευση!! Δευτέρα έκανα Ετ Παρασκευή είχα κράμπες χαμηλά στη κοιλιά.. Κ σε 3-4 βδομάδες περιμενω τις δίδυμουλες μου  τα καλυτερα σου ευχομαι😍😍😍

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Starrr είπε:

Γι αυτό κ γω δε έβγαζα άκρη. Κ έκανα υπέρηχους... Κ θετικό να βρεις σου χωπει δε σημαίνει ότι έκανες ωορρηξίας. Μπορεί να ανέβηκε τόσο όσο να μην γίνει ρήξη. Κ να γίνει κύστη... Δηλ κ θετικό να έβλεπες δε σου λέει κάποιος πωσ 100% έγινε ωορρηξία.... 

Ακριβώς, συμφωνω.. Κ να έσκασε δλδ μπορεί να μην είναι καλό. Ενώ με τον υπέρηχο αν θυμάμαι καλά έχεις μια εικόνα. Αμα το δεις κ φθάνει 30 σε μέγεθος Ε δε θα ναι καλό εννοείται.. κανονικά 19-20-21 σπανε τ αβγά μας.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η lactaki είπε:

Ναι κοριτσάκι μου είναι οι κρίσιμες μέρες για εμφυτευση!! Δευτέρα έκανα Ετ Παρασκευή είχα κράμπες χαμηλά στη κοιλιά.. Κ σε 3-4 βδομάδες περιμενω τις δίδυμουλες μου  τα καλυτερα σου ευχομαι😍😍😍

Αααααχ το ωραία νέα μπράβο κορίτσι μου με το καλό τα διδυμάκια σας !!! Σου εύχομαι τα καλύτερα !!!! Μακάρι κ εγώ Δευτέρα την έκανα κ Πέμπτη Παρασκευή έχω κράμπες κ ζαλάδες αρκετές κ μου είπε ο γιατρός πως είναι από την προγεστερονη ! Τώρα τι να πω ελπίζω να πάνε όλα καλά κ για εμένα !!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η Ani18 είπε:

Αααααχ το ωραία νέα μπράβο κορίτσι μου με το καλό τα διδυμάκια σας !!! Σου εύχομαι τα καλύτερα !!!! Μακάρι κ εγώ Δευτέρα την έκανα κ Πέμπτη Παρασκευή έχω κράμπες κ ζαλάδες αρκετές κ μου είπε ο γιατρός πως είναι από την προγεστερονη ! Τώρα τι να πω ελπίζω να πάνε όλα καλά κ για εμένα !!!

Ναι σίγουρα παιζουν παιχνιδια κ τα φάρμακα που παιρνουμε. Κάνε υπομονή έως την χοριακη κ ολα καλα θα πανε!! 😍😍

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Ani18 είπε:

Σε ευχαριστώ κορίτσι μου να είσαι καλαααα κ να χαίρεσαι το παιδάκι/α σου !! Νομίζω παντού συμπτώματα βλέπουμε αλλά ναι υπομονή μέχρι την Δευτέρα !!!!

Τα διδυμάκια μου!! Ήμουν τυχερή κ πιάσαν κ τα δυο!! Τώρα που σου γράφω θηλάζουν τα μπομπίρια μου.. Λίγη υπομονή ακόμα κορίτσι μου. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πόσο χαίρομαι κορίτσια που διαβάζω νέα σας ανυπομονώ να το ζήσω κ εγώ.. Να τις γνωρίσω κ να τις μοιρισω ❤❤❤  @sovaμου έφθασε η ώρα, ποσο θα είσαι? Με το καλό κ να μας γράψεις όταν μπορέσεις.. 

Εγώ κορίτσια μου μπήκα στην 33, την Τρίτη θα τις δω στο ντομπλερ κ θα προγραμματισουμε 😍❤ περνανε οι μέρες... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αντε με το καλο! Μπηκες στην τελικη ευθεια τωρα!!! Να κανονισεις να παρεις οτι χρειαζεσαι γιατι μετα δεν θα μπορεις!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια! Τι όμορφα να διαβάζουμε για νέες εγκυμοσύνες, και παίρνουμε κουράγιο ❤️

Πόσο μα πόσο ΑΡΓΑ περνάνε αυτές οι 14 μέρες μέχρι να ΜΗΝ έρθει η περίοδος. Αν και είμαι απασχολημένη και με αρκετή δουλίτσα, δεν περνάει ο χρόνος!

Είμαι 6η μέρα μετά τη σπερματέγχυση, και προσπαθώ να μην ψάχνω για συμπτώματα (έκανα αυτό το λάθος στην αρχή, το πίστευα τόσο πολύ ότι ήμουν, και απογοητευόμουν φριχτά μετά). Έχω όμως εδώ και 3 μέρες μικρά πονάκια σαν περιόδου, πολύ αχνά, αλλά αισθητά για ώρες. Ουφ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η annie! είπε:

Τα διδυμάκια μου!! Ήμουν τυχερή κ πιάσαν κ τα δυο!! Τώρα που σου γράφω θηλάζουν τα μπομπίρια μου.. Λίγη υπομονή ακόμα κορίτσι μου. 

Άντε αντεεεεε να τα χαίρεσαι στο άπειρο !!!!! Ηρωίδες μανούλες ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια νομίζω ότι τα τεστακια το πήραν προσωπικά που τα παρά συζητήσαμε αυτές τις μέρες και άρχισαν να παίρνουν μπροστά...το πάνω είναι το χθεσινό και το κάτω το σημερινό

IMG_20210305_175837.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Teleia κοντευει!!! βεβαια ειναι θολο αλλα ή κοντευει ή σχεδον κανεις ωοηρρηξια! Αντε με το καλο!!! ευχομαι να ειναι τελειο το αυγουλακι!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...