Μετάβαση σε περιεχόμενο

Σπερματεγχυση η εξωσωματική


Recommended Posts

στις πριν 1 ώρα, ο/η HopefulMama2Be είπε:

Ευχαριστώ πάρα πολύ! Μια χαρά πήγε, το σπέρμα και το ενδομήτριο πολύ καλά, το τάιμινγκ επίσης (φυσικός κύκλος, χωρίς πρόκληση), οπότε ηρεμία και υπομονή τώρα! 
 

Καλή επιτυχία και σε σας εύχομαι, με όλη μου την καρδιά! Έστω ένα μικρό boostάρισμα, γιατί όχι ☺️ τουλάχιστον έτσι το βλέπω εγώ.  

Θεωρώ ότι βοηθάει πολύ αυτή η αλληλοστηριξη... Καλά αποτελέσματα θα περιμένουμε νέα...όλα θα πάνε καλά ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η ElenaPap είπε:

Νομίζω πως είναι υπερβολικό το ποσό αυτό τώρα αλλά δεν γνωρίζω να σου πω. Ούτε για την επιτροπή ξέρω κατι..θα ρωτήσω έτσι κ αλλιώς τον γιατρό μου οπότε θα σου πω..

Εμένα μου είχε πει ο γιατρός πως όταν υπάρχει πρόβλημα είτε από την γυναίκα είτε από τον άντρα και υπάρχουν οι εξετάσεις περνάς από ειδική επιτροπή και τα φάρμακα χορηγούνται δωρεάν γιατί είναι ακριβά . Τώρα ότι μου λένε λέω και εγώ . Και μένα πολλά μου ακούστηκαν . Σε ευχαριστώ πολύ πάντως που το συζητάς μαζί μου γιατί του έχω κουράσει όλους τόσο πολύ !!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η Evaki92 είπε:

Εμένα μου είχε πει ο γιατρός πως όταν υπάρχει πρόβλημα είτε από την γυναίκα είτε από τον άντρα και υπάρχουν οι εξετάσεις περνάς από ειδική επιτροπή και τα φάρμακα χορηγούνται δωρεάν γιατί είναι ακριβά . Τώρα ότι μου λένε λέω και εγώ . Και μένα πολλά μου ακούστηκαν . Σε ευχαριστώ πολύ πάντως που το συζητάς μαζί μου γιατί του έχω κουράσει όλους τόσο πολύ !!

Τι είναι αυτά που λες; Αν θέλεις θα χαρώ να μιλήσουμε και προσωπικά..μην νομίζεις κ εγώ δεν έχω κανέναν να συζητάω τέτοια θέματα εκτός από τον άντρα μου που τον έχω ζαλίσει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η ElenaPap είπε:

Τι είναι αυτά που λες; Αν θέλεις θα χαρώ να μιλήσουμε και προσωπικά..μην νομίζεις κ εγώ δεν έχω κανέναν να συζητάω τέτοια θέματα εκτός από τον άντρα μου που τον έχω ζαλίσει...

Με μεγάλη μου χαρά !!!! Εμένα πούρα ο άντρας μου με ακούει πια . Τον έχω τρελάνει ! Ωστόσο δεν ξέρω να χρησιμοποιώ την σελίδα εδώ πολύ καλά . Απολογούμαι εάν δεν στέλνω τα μηνύματα σωστά ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η Evaki92 είπε:

Με μεγάλη μου χαρά !!!! Εμένα πούρα ο άντρας μου με ακούει πια . Τον έχω τρελάνει ! Ωστόσο δεν ξέρω να χρησιμοποιώ την σελίδα εδώ πολύ καλά . Απολογούμαι εάν δεν στέλνω τα μηνύματα σωστά ! 

Άντε καλέ μια χαρά τα στέλνεις... Αυτό είναι το email μου για να μου στείλεις εκεί να σου δώσω φβ κλπ : elenpapg@gmail.com

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Evaki92 είπε:

Δεν έχουμε κάτι να χάσουμε νομίζω !!! Εγώ θα κάνω μια προσπάθεια και μετά εξωσωματική !! Ξέρεις κάποια κοπέλα να μας ποσό μπορεί να κοστίσει η εξωσωματική ;

Καλησπέρα. Έκανα εξωσωματική στην Θεσσαλονίκη τον Οκτώβριο πλήρωσα περίπου 3500 μαζί με την αμοιβή του γιατρού μου συν κάτι εξετάσεις που χρειάστηκε να κάνω . Σε περίπτωση που περάσεις επιτροπή μετά την εμβρυομεταφορα κάνεις αίτηση στον ΕΟΠΥΥ και παίρνεις πίσω 350ευρω κάτι σαν επίδομα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Evaki92 είπε:

Πέρασαν από επιτροπή η όχι ; Γιατί διάβασα ότι όταν περνάς από επιτροπή πέρνει και περισσότερο χρόνο .. κάτι για 4000 € άκουσα εγώ και μου φάνηκαν πολλά 

Προχτές τα βάλαμε κάτω με τον γιατρό και όντως βγαίνουν 4.000 μαζί με τα φάρμακα βέβαια παίζει και ρόλο ποια φάρμακα θα πάρει η κάθε μια αλλά δεν υπολογίσαμε τις εξετάσεις μέσα!μια φίλη της βγήκε 5.000 με επιτροπή μου είπε αλλά είχε υπολογίσει μέσα τα παντα και τα ραντεβού με τον γιατρό όλα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Evaki92 είπε:

Εμένα μου είχε πει ο γιατρός πως όταν υπάρχει πρόβλημα είτε από την γυναίκα είτε από τον άντρα και υπάρχουν οι εξετάσεις περνάς από ειδική επιτροπή και τα φάρμακα χορηγούνται δωρεάν γιατί είναι ακριβά . Τώρα ότι μου λένε λέω και εγώ . Και μένα πολλά μου ακούστηκαν . Σε ευχαριστώ πολύ πάντως που το συζητάς μαζί μου γιατί του έχω κουράσει όλους τόσο πολύ !!

Καλό είναι να προσπαθήσεις να κλείσεις ραντεβού στην επιτροπή από τώρα γιατί κλείνουν μετά από κανένα 2 μηνο πλέον έτσι όπως έχουν τα πράγματα θέλει πολλά χαρτιά και εξετάσεις και έτσι περίπου τόσο θες να τα μαζέψεις επίσης εγώ παίρνω τηλ στην αθηνα εδώ και δυο μέρες και δεν το σηκώνουν!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η geo2222 είπε:

Καλό είναι να προσπαθήσεις να κλείσεις ραντεβού στην επιτροπή από τώρα γιατί κλείνουν μετά από κανένα 2 μηνο πλέον έτσι όπως έχουν τα πράγματα θέλει πολλά χαρτιά και εξετάσεις και έτσι περίπου τόσο θες να τα μαζέψεις επίσης εγώ παίρνω τηλ στην αθηνα εδώ και δυο μέρες και δεν το σηκώνουν!

Καλαα εντάξει !!! Εγώ μένω. Αθήνα . Ήθελα μια εξέταση να κάνω και δεν απαντούσαν στο ΡΕΑ ποτεεε. Εντέλει πήγα από κοντά και έπιναν καφέδες όλοι χαλαρά . Είναι αρκετά τα λεφτά η αλήθεια είναι . Είναι για καλό σκοπό όμως 😊ελπίζω να πάνε όλα καλά 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Evaki92 είπε:

Καλαα εντάξει !!! Εγώ μένω. Αθήνα . Ήθελα μια εξέταση να κάνω και δεν απαντούσαν στο ΡΕΑ ποτεεε. Εντέλει πήγα από κοντά και έπιναν καφέδες όλοι χαλαρά . Είναι αρκετά τα λεφτά η αλήθεια είναι . Είναι για καλό σκοπό όμως 😊ελπίζω να πάνε όλα καλά 

Φυσικά είναι για καλό σκοπό κι εγώ θα κάνω ότι μπορώ για την επιτροπή αν και δεν το υπολογίζω τόσο γιατί έτσι κι αλλιώς μόνο τα φάρμακα σου πληρώνουν όποτε θα την κάνω την εξωσωματική ότι και να γίνει με την επιτροπή!ακουω κιόλας πολλές κοπέλες που δεν παίρνουν έγκριση από την επιτροπή!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η geo2222 είπε:

Φυσικά είναι για καλό σκοπό κι εγώ θα κάνω ότι μπορώ για την επιτροπή αν και δεν το υπολογίζω τόσο γιατί έτσι κι αλλιώς μόνο τα φάρμακα σου πληρώνουν όποτε θα την κάνω την εξωσωματική ότι και να γίνει με την επιτροπή!ακουω κιόλας πολλές κοπέλες που δεν παίρνουν έγκριση από την επιτροπή!

Η αλήθεια είναι πως αυτό με τρομάζει . Ότι είναι πολλές που δεν περνούν έγκριση και δεν θέλω να χάσω χρόνο περιμένοντας και στο τέλος να με απορρίψουν . Επίσης ξέρεις ποσό καιρό κρατάει η όλη προετοιμασία με τα χάπια ; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 25/2/2021 at 5:43 ΜΜ, ο/η ElenaPap είπε:

Κορίτσια καλησπέρα σας ξανά. Ζήτω συγγνώμη που σας "πρίζω" αλλά δεν έχω που να απευθυνθώ μέχρι το επόμενο μου ραντεβού με το γιατρό. Πάνω από ένας χρόνος προσπαθειών. Όλες οι απαραίτητες εξετάσεις και των δύο είναι μια χαρά αλλά για κάποιο λόγο δεν μπορούμε να συλλάβουμε και κάθε μήνα η πίκρα είναι μεγάλη. Έχουμε αρχίσει να σκεφτόμαστε τη σπερματεγχυση. Έχετε κάποια εμπειρία; Εγώ σκέφτομαι και την εξωσωματική..

Καλησπέρα φίλη μου, νιώσε άνετα και ρώτα ότι θες στην ομάδα. Όταν διάβασα την συζήτηση σου ήταν σαν να έβλεπα εμένα στις πρώτες μου δημοσιεύσεις. 

Σε καταλαβαίνω απόλυτα μόνο που εγώ το ζω πάνω από 4 χρόνια. Εμεις έχουμε ανεξήγητη υπόγονιμότητα. Πολύ αναμονή πολύ κλάμα κάθε μήνα όπως όλες... Γι αυτό και Σε καταλαβαίνω....

Όταν στον πρώτο χρόνο είδαμε ότι δεν έρχετε το παιδάκι ψαχτικαμε και εμεις με όλες τις απαραίτητες εξετάσεις και μας ειπαν για αρχή για την σπέρματενχιση λόγο του ότι έχουμε και καλό σπερπα και η ηλικία μας ηταν στα 30 έχει μεγάλο ποσοστό επιτυχίας και ξέρω ότι αρκετές κοπέλες είχαν θετική έκβαση. Το κόστος στην Πάτρα σε ιδιωτικη κλινική ήταν 400 ευρώ, δυστυχώς εμάς δεν πέτυχε αλλά πιστεύουμε ότι έχει ευθύνη το κέντρο. (Ο γιατρός μας είχε συμβουλέψει να μην κάνουμε πάνω από 3 σπέρματενχισεις αν αποτύχουν λόγο χάσιμο χρόνου και χρημάτων και ψυχολογικής φθοράς,) τελικά δεν κάναμε άλλη σπέρματενχιση και επειδή τα χρόνια πέρασαν παμε τώρα για εξωσωματική. Βρήκα μέσω της ομάδας δημόσιο νοσοκομείο πανεπιστήμιακο στην Αθήνα, με πολύ καλό κέντρο εξωσωματικής με πολύ λίγα χρήματα, δίνοντας το ιστορικό σου βλέπουν τι εξετάσεις θες παρα πάνω και σε παρακολουθούν και αν θες περνάς και επιτροπή μέσω εοπυ και περνεις και τα φάρμακα της διαδικασίας δωρεάν. Εμείς περάσαμε πολύ γρήγορα επιτροπή και συνήθως ακόμα και με ανεξάρτητη υπόγονιμότητα σε περνάνε. Φαντάσου εμείς με τέλειες εξετάσεις περάσαμε.  Αν έχεις ήδη γιατρό και νοσοκομείο και δεν χρειάζεσαι επιτροπή τα πράγματα είναι πολύ πιο απλά και γρήγορα... 

ότι θες να μην διστάσεις να ρωτάς και εύχομαι σύντομα ότι απόφαση και να πάρεις να είναι για καλό γιατί ο καιρός περνάει!!! 

Φιλικά 🌷

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 58 λεπτά, ο/η ΧΑΡΜΑ είπε:

Καλησπέρα φίλη μου, νιώσε άνετα και ρώτα ότι θες στην ομάδα. Όταν διάβασα την συζήτηση σου ήταν σαν να έβλεπα εμένα στις πρώτες μου δημοσιεύσεις. 

Σε καταλαβαίνω απόλυτα μόνο που εγώ το ζω πάνω από 4 χρόνια. Εμεις έχουμε ανεξήγητη υπόγονιμότητα. Πολύ αναμονή πολύ κλάμα κάθε μήνα όπως όλες... Γι αυτό και Σε καταλαβαίνω....

Όταν στον πρώτο χρόνο είδαμε ότι δεν έρχετε το παιδάκι ψαχτικαμε και εμεις με όλες τις απαραίτητες εξετάσεις και μας ειπαν για αρχή για την σπέρματενχιση λόγο του ότι έχουμε και καλό σπερπα και η ηλικία μας ηταν στα 30 έχει μεγάλο ποσοστό επιτυχίας και ξέρω ότι αρκετές κοπέλες είχαν θετική έκβαση. Το κόστος στην Πάτρα σε ιδιωτικη κλινική ήταν 400 ευρώ, δυστυχώς εμάς δεν πέτυχε αλλά πιστεύουμε ότι έχει ευθύνη το κέντρο. (Ο γιατρός μας είχε συμβουλέψει να μην κάνουμε πάνω από 3 σπέρματενχισεις αν αποτύχουν λόγο χάσιμο χρόνου και χρημάτων και ψυχολογικής φθοράς,) τελικά δεν κάναμε άλλη σπέρματενχιση και επειδή τα χρόνια πέρασαν παμε τώρα για εξωσωματική. Βρήκα μέσω της ομάδας δημόσιο νοσοκομείο πανεπιστήμιακο στην Αθήνα, με πολύ καλό κέντρο εξωσωματικής με πολύ λίγα χρήματα, δίνοντας το ιστορικό σου βλέπουν τι εξετάσεις θες παρα πάνω και σε παρακολουθούν και αν θες περνάς και επιτροπή μέσω εοπυ και περνεις και τα φάρμακα της διαδικασίας δωρεάν. Εμείς περάσαμε πολύ γρήγορα επιτροπή και συνήθως ακόμα και με ανεξάρτητη υπόγονιμότητα σε περνάνε. Φαντάσου εμείς με τέλειες εξετάσεις περάσαμε.  Αν έχεις ήδη γιατρό και νοσοκομείο και δεν χρειάζεσαι επιτροπή τα πράγματα είναι πολύ πιο απλά και γρήγορα... 

ότι θες να μην διστάσεις να ρωτάς και εύχομαι σύντομα ότι απόφαση και να πάρεις να είναι για καλό γιατί ο καιρός περνάει!!! 

Φιλικά 🌷

Ειλικρινά δεν ξέρεις πόσο σε ευχαριστώ για αυτήν την ανταπόκριση σου. Θα αποθηκεύσω κάθε σου πληροφορία και μετά τη συνάντηση με το γιατρό θα δούμε τι θα κάνουμε...σου εύχομαι ότι καλύτερο πραγματικά και όχι άλλες στενοχώριες..μόνο καλά νέα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βρε κορίτσια παίρνω την στην επιτροπή εδώ και αρκετές μέρες και δεν το σηκώνουν έχει πάρει κάποια αυτές τις μέρες και της έχουν απαντήσει;στην αθηνα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...

Καλησπερα κοριτσια, καλή Σαρακοστή.

Ύστερα από 2-3 χρονια ελεύθερων επαφών (όχι συστηματικών προσπαθειων κάθε μήνα) και από εξετάσεις βρήκαμε ότι το σπερμα μας δεν είναι τόσο δυνατό! Τις εξετάσεις ακόμα δεν τις έχει δει ο γιατρός  ώστε να μας πει τι ακριβώς γίνεται καθώς ο άντρας μου έχει ραντεβού τελος του μήνα. Παρ όλα αυτά με μια πρόχειρη ανάγνωση καταλαβαίνεις τι γίνεται! 
Σκεφτήκαμε και την εξωσωματική και την σπερματέγχυση αλλά ακόμη δεν ξέρω πως θα κινηθούμε..Το πιο πιθανό είναι να ξεκινήσουμε με σπερματέγχυση χωρίς να περιμένουμε κάτι απλά για να πούμε ότι το δοκιμάσαμε και έπειτα προχωράμε με εξωσωματική. Αξίζει λέτε μια προσπάθεια ή να πάμε κατευθείαν για εξωσωματική;
Να σημειώσω ότι η ηλικία μου είναι 32 και οι δικές μου ορμονικές εξετάσεις ήταν καλές (πέρσι τουλάχιστον, φέτος ακόμη δεν έκανα)!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Maroulita! είπε:

Καλησπερα κοριτσια, καλή Σαρακοστή.

Ύστερα από 2-3 χρονια ελεύθερων επαφών (όχι συστηματικών προσπαθειων κάθε μήνα) και από εξετάσεις βρήκαμε ότι το σπερμα μας δεν είναι τόσο δυνατό! Τις εξετάσεις ακόμα δεν τις έχει δει ο γιατρός  ώστε να μας πει τι ακριβώς γίνεται καθώς ο άντρας μου έχει ραντεβού τελος του μήνα. Παρ όλα αυτά με μια πρόχειρη ανάγνωση καταλαβαίνεις τι γίνεται! 
Σκεφτήκαμε και την εξωσωματική και την σπερματέγχυση αλλά ακόμη δεν ξέρω πως θα κινηθούμε..Το πιο πιθανό είναι να ξεκινήσουμε με σπερματέγχυση χωρίς να περιμένουμε κάτι απλά για να πούμε ότι το δοκιμάσαμε και έπειτα προχωράμε με εξωσωματική. Αξίζει λέτε μια προσπάθεια ή να πάμε κατευθείαν για εξωσωματική;
Να σημειώσω ότι η ηλικία μου είναι 32 και οι δικές μου ορμονικές εξετάσεις ήταν καλές (πέρσι τουλάχιστον, φέτος ακόμη δεν έκανα)!

Για σπερματεγχυση το σπερμα πρεπει να ειναι αριστο.Πιο καλα να κανετε εξωσωματικη,απο την αποψη να μη χρεωνεστε τζαπα την αποτυχια.Δεν εχει καλα ποσοστα επιτυχιας η σπερματεγχυση απ οτι βλεπω εδω κι πολλες κοπελες λενε οτι το εχουν συστημα οι γιατροι στα υπογονιμα ζευγαρια που ειναι για εξωσωματικη να τα περνανε 2-3 σπερματεγχυσεις ετσι για να τα τσακωνουν λιγακι...ετσι κι αλλιως πολλες εχουμε καταλαβει οτι μερικοι γιατροι το χουνε κανει επιχειρηση το θεμα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κ καλή Σαρακοστή σ όλες!!!Εμείς έχουμε ένα θεματάκι στη μορφολογια..Κατά τ άλλα όλα οκ και στους 2!!Δυστυχώς κάναμε 3 σπερματεγχυσεις αλλά τπτ!!😏😔😔😔Κ από φίλες μ που έχουν κάνει σπερματεγχυση δυστυχώς καμία δεν είχε θετικό αποτέλεσμα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Maroulita! είπε:

Καλησπερα κοριτσια, καλή Σαρακοστή.

Ύστερα από 2-3 χρονια ελεύθερων επαφών (όχι συστηματικών προσπαθειων κάθε μήνα) και από εξετάσεις βρήκαμε ότι το σπερμα μας δεν είναι τόσο δυνατό! Τις εξετάσεις ακόμα δεν τις έχει δει ο γιατρός  ώστε να μας πει τι ακριβώς γίνεται καθώς ο άντρας μου έχει ραντεβού τελος του μήνα. Παρ όλα αυτά με μια πρόχειρη ανάγνωση καταλαβαίνεις τι γίνεται! 
Σκεφτήκαμε και την εξωσωματική και την σπερματέγχυση αλλά ακόμη δεν ξέρω πως θα κινηθούμε..Το πιο πιθανό είναι να ξεκινήσουμε με σπερματέγχυση χωρίς να περιμένουμε κάτι απλά για να πούμε ότι το δοκιμάσαμε και έπειτα προχωράμε με εξωσωματική. Αξίζει λέτε μια προσπάθεια ή να πάμε κατευθείαν για εξωσωματική;
Να σημειώσω ότι η ηλικία μου είναι 32 και οι δικές μου ορμονικές εξετάσεις ήταν καλές (πέρσι τουλάχιστον, φέτος ακόμη δεν έκανα)!

Καλησπέρα! Σε θυμάμαι από τα παλαιότερα θέματα 😊κι εγώ, όπως σου είπαν τα κορίτσια, θα σου πρότεινα κατευθείαν εξωσωματικη. Η σπερματεγχυση θέλει καλό σπέρμα, αλλιώς δεν έχει νόημα. Το εμπλουτίζουν μεν, αλλά πρέπει να ναι καλή η βάση. Dfi κάνατε? Ή μόνο σπερμοδιαγραμμα? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Γιάννα 36 είπε:

Καλησπέρα! Σε θυμάμαι από τα παλαιότερα θέματα 😊κι εγώ, όπως σου είπαν τα κορίτσια, θα σου πρότεινα κατευθείαν εξωσωματικη. Η σπερματεγχυση θέλει καλό σπέρμα, αλλιώς δεν έχει νόημα. Το εμπλουτίζουν μεν, αλλά πρέπει να ναι καλή η βάση. Dfi κάνατε? Ή μόνο σπερμοδιαγραμμα? 

εν τω μεταξυ για να καταλαβετε τι κυκλοφορει εξω,εμενα μου ειχε πει ο τοτε γιατροσωτηρας να κανω σπερματεγχυση,χωρις να εχει κανει ο αντρας μου σπερμοδιαγραμμα και γω σαλπιγγογραφια.Το τραγικο ειναι οτι ειναι πρωτοκλασσατο ονομα,σε μεγαλο ιδιωτικο σουπερ-κλας μαιευτηριο στην Αθηνα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Γιάννα 36 είπε:

Καλησπέρα! Σε θυμάμαι από τα παλαιότερα θέματα 😊κι εγώ, όπως σου είπαν τα κορίτσια, θα σου πρότεινα κατευθείαν εξωσωματικη. Η σπερματεγχυση θέλει καλό σπέρμα, αλλιώς δεν έχει νόημα. Το εμπλουτίζουν μεν, αλλά πρέπει να ναι καλή η βάση. Dfi κάνατε? Ή μόνο σπερμοδιαγραμμα? 

Κάναμε σπερμοδιαγραμμα και καλλιέργεια μόνο, δεν ξέρω αν του πει να κάνει και κάτι ακόμα. Είπαμε να πάρουμε και τις γνώμες των γιατρών μας πριν ξεκινήσουμε! Έχω διαβάσει ότι η σπερματεγχυση έχει χαμηλά ποσοστά επιτυχίας αλλά ακριβώς δεν ξέρω τι ακριβώς χρειαζεται. Τώρα άρχισα να τα ψάχνω κι γώ περισσότερο τα πράγματα! 

Το κακό είναι ότι ζώντας σε επαρχία πέραν του γυναικολόγου και ανδρολόγου δεν υπάρχει κάποιος πιο εξειδικευμένος, χωρίς βέβαια να θέλω να πω κάτι για τους ανθρώπους! 😐

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Anna91217 είπε:

Καλησπέρα κ καλή Σαρακοστή σ όλες!!!Εμείς έχουμε ένα θεματάκι στη μορφολογια..Κατά τ άλλα όλα οκ και στους 2!!Δυστυχώς κάναμε 3 σπερματεγχυσεις αλλά τπτ!!😏😔😔😔Κ από φίλες μ που έχουν κάνει σπερματεγχυση δυστυχώς καμία δεν είχε θετικό αποτέλεσμα...

Έχουμε κι εμείς εκεί τα προβληματάκια μας! 🤗

Ευχομαι σύντομα να έχετε θετικό αποτέλεσμα!

Οπως είπα και παραπάνω εμείς αν τελικά επιλέξουμε να το κάνουμε, θα το κάνουμε απλά για να πούμε ότι το προσπαθήσαμε και αυτό χωρίς να περιμένουμε κάτι. Βέβαια αν θέλει καλό σπερμα όπως λέει η @Γιάννα 36 την έχουμε πατήσει από τώρα!!! 😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εύχομαι κ σε σας σύντομα να δείτε θετικό αποτέλεσμα!!!Βέβαια,πότε δε ξέρεις...άλλωστε κ σα διαδικασία είναι απλή κ ανώδυνη!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Maroulita! είπε:

Κάναμε σπερμοδιαγραμμα και καλλιέργεια μόνο, δεν ξέρω αν του πει να κάνει και κάτι ακόμα. Είπαμε να πάρουμε και τις γνώμες των γιατρών μας πριν ξεκινήσουμε! Έχω διαβάσει ότι η σπερματεγχυση έχει χαμηλά ποσοστά επιτυχίας αλλά ακριβώς δεν ξέρω τι ακριβώς χρειαζεται. Τώρα άρχισα να τα ψάχνω κι γώ περισσότερο τα πράγματα! 

Το κακό είναι ότι ζώντας σε επαρχία πέραν του γυναικολόγου και ανδρολόγου δεν υπάρχει κάποιος πιο εξειδικευμένος, χωρίς βέβαια να θέλω να πω κάτι για τους ανθρώπους! 😐

Σε καταλαβαίνω απόλυτα, όποιον έχεις δίπλα σου αυτόν και θα εμπιστευτείς. Κάνε τις ερωτήσεις σου κι εύχομαι να σε κατευθύνουν σωστά 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...