Μετάβαση σε περιεχόμενο

Σπερματεγχυση η εξωσωματική


Recommended Posts

Κορίτσια καλησπέρα σας ξανά. Ζήτω συγγνώμη που σας "πρίζω" αλλά δεν έχω που να απευθυνθώ μέχρι το επόμενο μου ραντεβού με το γιατρό. Πάνω από ένας χρόνος προσπαθειών. Όλες οι απαραίτητες εξετάσεις και των δύο είναι μια χαρά αλλά για κάποιο λόγο δεν μπορούμε να συλλάβουμε και κάθε μήνα η πίκρα είναι μεγάλη. Έχουμε αρχίσει να σκεφτόμαστε τη σπερματεγχυση. Έχετε κάποια εμπειρία; Εγώ σκέφτομαι και την εξωσωματική..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 44 λεπτά, ο/η ElenaPap είπε:

Κορίτσια καλησπέρα σας ξανά. Ζήτω συγγνώμη που σας "πρίζω" αλλά δεν έχω που να απευθυνθώ μέχρι το επόμενο μου ραντεβού με το γιατρό. Πάνω από ένας χρόνος προσπαθειών. Όλες οι απαραίτητες εξετάσεις και των δύο είναι μια χαρά αλλά για κάποιο λόγο δεν μπορούμε να συλλάβουμε και κάθε μήνα η πίκρα είναι μεγάλη. Έχουμε αρχίσει να σκεφτόμαστε τη σπερματεγχυση. Έχετε κάποια εμπειρία; Εγώ σκέφτομαι και την εξωσωματική..

Εγώ έκανα σπερματέγχυση αλλά δεν πέτυχε γιατί εμείς έχουμε θέμα με το σπερμα αν έχεις σκοπό να κανείς εξωσωματική κάνε πρώτα μια σπερματέγχυση γιατί ποτέ δεν ξέρεις 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η geo2222 είπε:

Εγώ έκανα σπερματέγχυση αλλά δεν πέτυχε γιατί εμείς έχουμε θέμα με το σπερμα αν έχεις σκοπό να κανείς εξωσωματική κάνε πρώτα μια σπερματέγχυση γιατί ποτέ δεν ξέρεις 

Και τι κάνατε μετά; Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση σου και σου εύχομαι να τελειώσει ευχάριστα η ταλαιπωρία σου ..

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η ElenaPap είπε:

Και τι κάνατε μετά; Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση σου και σου εύχομαι να τελειώσει ευχάριστα η ταλαιπωρία σου ..

 

Θα κάνει μια θεραπεία τώρα ο άντρας μου για 3 μήνες και θα πάμε για εξωσωματική αλλά μέσα στο 3μηνο ζήτησα εγώ από τον γιατρό να κάνουμε άλλη μια χαχαχαχα αν και το ξέρω για εμάς είναι ελάχιστες οι πηθανοτητες αλλά θέλω να το προσπαθήσω ακόμα μήπως και γίνει θαύμα!χαχαχαχχα παρ’ολα αυτά είμαι αισιόδοξη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πολύ καλά κάνεις και είσαι αισιόδοξη, έτσι πρέπει..εύχομαι τα καλύτερα! Πόσο κοστίζει μια σπερματεγχυση περίπου αν επιτρέπεται;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η ElenaPap είπε:

Πολύ καλά κάνεις και είσαι αισιόδοξη, έτσι πρέπει..εύχομαι τα καλύτερα! Πόσο κοστίζει μια σπερματεγχυση περίπου αν επιτρέπεται;

Εγώ πλήρωσα περίπου 150 νοσοκομείο και μετά ότι σου πάρει ο γιατρός σου πάνω κάτω τα ίδια παίρνει και ο γιατρός γύρω στα 300 βγαίνει αλλά έχω ακούσει και εξωφρενικά ποσά αλλά και 250!πισταυω ότι αν πάνω από 300 δεν αξίζει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 ώρες, ο/η ElenaPap είπε:

Κορίτσια καλησπέρα σας ξανά. Ζήτω συγγνώμη που σας "πρίζω" αλλά δεν έχω που να απευθυνθώ μέχρι το επόμενο μου ραντεβού με το γιατρό. Πάνω από ένας χρόνος προσπαθειών. Όλες οι απαραίτητες εξετάσεις και των δύο είναι μια χαρά αλλά για κάποιο λόγο δεν μπορούμε να συλλάβουμε και κάθε μήνα η πίκρα είναι μεγάλη. Έχουμε αρχίσει να σκεφτόμαστε τη σπερματεγχυση. Έχετε κάποια εμπειρία; Εγώ σκέφτομαι και την εξωσωματική..

Χαίρεται και από εμένα !!! Σκέφτομαι και εγώ την σπερματέγχυση . Περιμένω σε λίγες μέρες να δω αν θα αδιαθετήσω η όχι και είπαμε με το σύζυγο μου να το δοκιμάσουμε . Και εμάς είναι καλές οι εξετασεις μας αλλά τζιφοος.. Ωστόσο , έχω ακούσει λίγες κοπέλες να έχει λένε πως πέτυχε . Παρόλα αυτά όμως θα κάνω μια προσπάθεια και εάν δεν ,τότε εξωσωματική . Σε καταλαβαίνω απόλυτα . Κάθε μήνα 1 εβδομάδα πριν έρθει η περίοδος δεν κοιμάμαι 😔

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Evaki92 είπε:

Χαίρεται και από εμένα !!! Σκέφτομαι και εγώ την σπερματέγχυση . Περιμένω σε λίγες μέρες να δω αν θα αδιαθετήσω η όχι και είπαμε με το σύζυγο μου να το δοκιμάσουμε . Και εμάς είναι καλές οι εξετασεις μας αλλά τζιφοος.. Ωστόσο , έχω ακούσει λίγες κοπέλες να έχει λένε πως πέτυχε . Παρόλα αυτά όμως θα κάνω μια προσπάθεια και εάν δεν ,τότε εξωσωματική . Σε καταλαβαίνω απόλυτα . Κάθε μήνα 1 εβδομάδα πριν έρθει η περίοδος δεν κοιμάμαι 😔

Πόσο σε καταλαβαίνω να ήξερες.... Δεν υπάρχει πιο δύσκολο συναίσθημα από αυτό... Εγώ περιμένω πως και πως να έρθει η πέμπτη να το συζητήσω με τον γιατρό μου..πόσο θα ήθελα να προλάβω κ σε αυτόν τον κύκλο να κάνουμε σπερματεγχυση..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 54 λεπτά, ο/η ElenaPap είπε:

Πόσο σε καταλαβαίνω να ήξερες.... Δεν υπάρχει πιο δύσκολο συναίσθημα από αυτό... Εγώ περιμένω πως και πως να έρθει η πέμπτη να το συζητήσω με τον γιατρό μου..πόσο θα ήθελα να προλάβω κ σε αυτόν τον κύκλο να κάνουμε σπερματεγχυση..

Ποσό χρόνων είσαι εάν επιτρέπεται ; Πιο πολύ νομίζω με επηρεάζουν οι γύρω μου που με ρωτούν συνέχεια ποτέ θα κάνουνε παιδί . Θέλει θετική σκέψη και θετική ενέργεια αλλά δεν έχω τίποτα από τα 2 . Δεν είναι μακριά ο επόμενος κύκλος !!! ΥΠΟΜΟΝΗ ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Evaki92 είπε:

Ποσό χρόνων είσαι εάν επιτρέπεται ; Πιο πολύ νομίζω με επηρεάζουν οι γύρω μου που με ρωτούν συνέχεια ποτέ θα κάνουνε παιδί . Θέλει θετική σκέψη και θετική ενέργεια αλλά δεν έχω τίποτα από τα 2 . Δεν είναι μακριά ο επόμενος κύκλος !!! ΥΠΟΜΟΝΗ ❤️

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ είμαι είκοσι εφτά και ο άντρας μου 39. Η αλήθεια είναι πως ξέρω ότι είναι μικρή αλλά ακριβώς για αυτό με έχει αγχώδεις που πάνω από ένα χρόνο δεν έχουμε καταφέρει να συλλάβουμε... Και έχω γεμίσει άγχος...

Όσο για τους γύρω σου ας μην σου πω καλύτερα τι θα πρεπε να τους απαντήσεις...πολύ με ενοχλούν τέτοιου είδους πιέσεις από φίλους κ οικογένεια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και εγώ 28 είμαι και ο σύζυγος 31 . Αυτό ακριβώς με αγχώνει και εμένα . Όλα καλά αλλά τίποταααα!!!! Ας κάνουμε υπομονή και αυτόν τον μήνα !!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η Evaki92 είπε:

Χαίρεται και από εμένα !!! Σκέφτομαι και εγώ την σπερματέγχυση . Περιμένω σε λίγες μέρες να δω αν θα αδιαθετήσω η όχι και είπαμε με το σύζυγο μου να το δοκιμάσουμε . Και εμάς είναι καλές οι εξετασεις μας αλλά τζιφοος.. Ωστόσο , έχω ακούσει λίγες κοπέλες να έχει λένε πως πέτυχε . Παρόλα αυτά όμως θα κάνω μια προσπάθεια και εάν δεν ,τότε εξωσωματική . Σε καταλαβαίνω απόλυτα . Κάθε μήνα 1 εβδομάδα πριν έρθει η περίοδος δεν κοιμάμαι 😔

Καλημέρα κορίτσια ! Σε λίγο θα κάνω την 1η μου σπερματέγχυση 🙌🙌 

Είπαμε να το δοκιμάσουμε και αυτό, αλλά κρατάω μικρό καλάθι, και είμαι έτοιμη για εξωσωματική αμέσως στον επόμενο κύκλο. Πλάνο, πίστη και θετική σκέψη! Χ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η HopefulMama2Be είπε:

Καλημέρα κορίτσια ! Σε λίγο θα κάνω την 1η μου σπερματέγχυση 🙌🙌 

Είπαμε να το δοκιμάσουμε και αυτό, αλλά κρατάω μικρό καλάθι, και είμαι έτοιμη για εξωσωματική αμέσως στον επόμενο κύκλο. Πλάνο, πίστη και θετική σκέψη! Χ

Σου εύχομαι τα καλύτερα το συντομότερο δυνατόν...πόσο καιρό προσπαθείτε; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 51 λεπτά, ο/η HopefulMama2Be είπε:

Καλημέρα κορίτσια ! Σε λίγο θα κάνω την 1η μου σπερματέγχυση 🙌🙌 

Είπαμε να το δοκιμάσουμε και αυτό, αλλά κρατάω μικρό καλάθι, και είμαι έτοιμη για εξωσωματική αμέσως στον επόμενο κύκλο. Πλάνο, πίστη και θετική σκέψη! Χ

Καλημέραααααα!!!! Εύχομαι καλή επιτυχία να πάνε όλα τέλεια και περιμένουμε να μας πεις πως πήγε !!! Μάλλον και εγώ τον επόμενο μήνα θα το τολμήσω !!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Evaki92 είπε:

Καλημέραααααα!!!! Εύχομαι καλή επιτυχία να πάνε όλα τέλεια και περιμένουμε να μας πεις πως πήγε !!! Μάλλον και εγώ τον επόμενο μήνα θα το τολμήσω !!!

Θα σας ενημερώσω αφού τον επισκεφτώ...έχω μεγάλη αγωνία... Να το τολμήσουμε λες;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν έχουμε κάτι να χάσουμε νομίζω !!! Εγώ θα κάνω μια προσπάθεια και μετά εξωσωματική !! Ξέρεις κάποια κοπέλα να μας ποσό μπορεί να κοστίσει η εξωσωματική ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Evaki92 είπε:

Δεν έχουμε κάτι να χάσουμε νομίζω !!! Εγώ θα κάνω μια προσπάθεια και μετά εξωσωματική !! Ξέρεις κάποια κοπέλα να μας ποσό μπορεί να κοστίσει η εξωσωματική ;

Στην Θεσσαλονίκη μια φίλη μου που έκανε είναι κοντά στα 2.000€ με τα φάρμακα κλπ αλλά βέβαια εκείνοι είχαν πρόβλημα και οι δύο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η ElenaPap είπε:

Στην Θεσσαλονίκη μια φίλη μου που έκανε είναι κοντά στα 2.000€ με τα φάρμακα κλπ αλλά βέβαια εκείνοι είχαν πρόβλημα και οι δύο...

Πέρασαν από επιτροπή η όχι ; Γιατί διάβασα ότι όταν περνάς από επιτροπή πέρνει και περισσότερο χρόνο .. κάτι για 4000 € άκουσα εγώ και μου φάνηκαν πολλά 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η ElenaPap είπε:

Σου εύχομαι τα καλύτερα το συντομότερο δυνατόν...πόσο καιρό προσπαθείτε; 

Ευχαριστώ πολύ! 5 μήνες προσπαθούμε μόνο, απλά λόγω ηλικίας (41 και 48) δεν θελουμε να χάσουμε πολύτιμο χρόνο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Evaki92 είπε:

Καλημέραααααα!!!! Εύχομαι καλή επιτυχία να πάνε όλα τέλεια και περιμένουμε να μας πεις πως πήγε !!! Μάλλον και εγώ τον επόμενο μήνα θα το τολμήσω !!!

Ευχαριστώ πάρα πολύ! Μια χαρά πήγε, το σπέρμα και το ενδομήτριο πολύ καλά, το τάιμινγκ επίσης (φυσικός κύκλος, χωρίς πρόκληση), οπότε ηρεμία και υπομονή τώρα! 
 

Καλή επιτυχία και σε σας εύχομαι, με όλη μου την καρδιά! Έστω ένα μικρό boostάρισμα, γιατί όχι ☺️ τουλάχιστον έτσι το βλέπω εγώ.  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ποσο σε καταλαβαίνω....Εμείς κάναμε σπερματεγχυσεις χωρίς αποτέλεσμα...δυστυχως...βέβαια είχα ένα ινομυωμα το οποίο έβγαλα με υστεροσκοπηση πριν 15μερες...οπότε κ μείς περιμένουμε το οκ του γιατρού για να δούμε πως θα προχωρήσουμε!!!ειναι ανώδυνη κ απλη η διαδικασία οπότε κάνε πριν δοκιμάσεις για εξ.

Σου εύχομαι καλή επιτυχία κ να πετύχει με τη πρώτη 😊😊😊😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 30 λεπτά, ο/η HopefulMama2Be είπε:

Ευχαριστώ πάρα πολύ! Μια χαρά πήγε, το σπέρμα και το ενδομήτριο πολύ καλά, το τάιμινγκ επίσης (φυσικός κύκλος, χωρίς πρόκληση), οπότε ηρεμία και υπομονή τώρα! 
 

Καλή επιτυχία και σε σας εύχομαι, με όλη μου την καρδιά! Έστω ένα μικρό boostάρισμα, γιατί όχι ☺️ τουλάχιστον έτσι το βλέπω εγώ.  

Συμφωνώ απόλυτα μαζί σου !! Εύχομαι τα καλύτερα και να μας φέρεις και μας λίγη τύχη !! Κράτησε μας ενήμερες ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Evaki92 είπε:

Πέρασαν από επιτροπή η όχι ; Γιατί διάβασα ότι όταν περνάς από επιτροπή πέρνει και περισσότερο χρόνο .. κάτι για 4000 € άκουσα εγώ και μου φάνηκαν πολλά 

Νομίζω πως είναι υπερβολικό το ποσό αυτό τώρα αλλά δεν γνωρίζω να σου πω. Ούτε για την επιτροπή ξέρω κατι..θα ρωτήσω έτσι κ αλλιώς τον γιατρό μου οπότε θα σου πω..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • Ωορρηξία ξέρεις πότε έκανες όμως ακριβώς πότε εμφυτεύτηκε δεν το γνωριζεις. Εδώ σε εξωσωματική δεν το ξέρουμε. Εδώ με υπερήχους και στο πρώτο μου παιδί μετά την β επιπέδου καταλάβαμε ότι ήταν μεγαλύτερος 1 εβδ.  Κάνε λιγάκι υπομονή . Ξέρω πως νιώθεις αλλά σκέψου τίποτα δεν μπορείς να αλλάξεις παρά μόνο να οπλιστείτε με υπομονή
    • Αχ σαν νερό παίρνει ο καιρός.. ο χρόνος . Αχ και αυτός ο χρόνος. Όταν θηλαζω συνήθως έχω πιο ελευθερία 🤫🤫 όχι με τίποτα 3 , ξεκίνησα αντισυλληπτικά χάπια. Ο μικρός αποδεικνύεται θηρίο και εγώ μεγάλωσα για 3 😅 ο δε πρώτος έχει την ζήλια του λογικο αλλά τρελαίνεται για τον αδελφό του.  Εσύ πώς είσαι κοριτσάκι μου. Ξεχνάς τα δικά σου στηρίγματα.. εκεί βράχος δίπλα μου 
    • Ναι βρε συ... εννοειται δν επιλεγουμε εμεις...😊 απλα φευγαμε χθες απο τους κουμπαρους μας κ λεγαμε γ τα κουκουνια μας (εχουμε ξετρελαθει κ λογικο ειναι...) κ του ανεφερα οτι σκεφτομαι κι αυτο π παλευει να εξελιχθει κ του πηρε παραπανω χρονο. Κ γνκ ο αντρας μου αν δει εναν ανθρωπο πιο "αδυναμο" η "ντροπαλο" παντα τον στηριζει, ειναι ετσι σαν ανθρωπος, κ πανω εκει το ειπε..  Οσο γ την ετ, ναι μπορει να αναθαρρυσαμε κ να αφεθηκαμε, αλλα σιγουρα δν εχουμε "δεσει" κατι... ισα ισα, μεχρι τωρα νομιζαμε οτι εχουμε θεμα στη συλληψη (γτ περυσι ειχα παλινδρομη με κενο σακο π σημαινει οτι το εμβρυακι "διαλυθηκε" σε πολυ πρωιμο σταδιο) κ λογω του οτι δν ξερουμε τι φταιει τοσα χρονια π προσπαθουμε, φοβαμαι ολα τα σταδια... Ακομα κ θετικη χοριακη ν δω θα τρεμω.. γτ κ περυσι η χοριακη μου υπερδιπλασιαζοταν σε 48 ωρες κ δν ειδαμε ποτε λεκιθικο ασκο κ εμβρυικα στοιχεια στον 1ο υπερηχο....😢 (6+1 ημουν) Σε ευχαριστω πολυ. ❤️🥰 Μιλαμε τοσο καιρο κ ξερω οτι μου τα λες γ να ειμαι προετοιμασμενη για ολα!! Αλλωστε το εχουμε πει πολλες φορες οτι μετριες βλαστοκυστες εχουν δωσει υγιη μωρακια κ αριστες δυστυχως δν εχουν προχωρησει σε κυηση... Ειναι κι αυτο μια ενδειξη! Ας ελπισουμε οτι θα ειναι υπερ μας! 🙏
    • Ευχαριστω Γιαννα μου!!! ❤️ Να το χαιρεσαι το αντρακι σου!!! Να ειναι γερο κ καλοτυχο!!🙏💙🥰
    • Σώπα ρε!!!! Τι λες τώρα!!! Πάει ένας χρόνος.. Φτου φτου φτου φτου το παιδάκι!!! Μπράβο!! Πως πέρασε έτσι ο καιρός;;! Έλα βρε αγάπη, μπράβο!! Να τον χαίρεσαι!! Να τους χαίρεστε και τους δύο βασικά, υγιεστατους πάνω από όλα στη ζωή τους πάντα!!!  Δεν θες ένα ακόμα καλέ;; Μπορεί να έρθει και η κόρη επιτέλους;! 😝🤣🤣🤣 Όχι, πέρα από τη πλάκα, το ξέρω και μπράβο που συνεχίζεις να στηρίζεις τα κορίτσια! Απορώ που βρίσκεις το χρόνο βέβαια..!!! 😄😄  
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...