Μετάβαση σε περιεχόμενο

Eξωσωματική - Γιατροί


Recommended Posts

Kαλησπέρα σε όλες! Ποιά είναι η γνώμη σας για το Μαστρομηνά, τον οποίο συνάντηση στο Γενεσις στη Θεσσαλονίκη? Σε μια πρώτη κουβέντα δεν φαίνεται να είναι λάτρης της εξωσωματικής σε φυσικό κύκλο, ενώ άλλοι είναι πιο ανοιχτοι σε αυτη την διαδικασία. Επόμενο ραντεβού θα κάνω με τον Χριστοφορίδη στο Εmryolab.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 41 λεπτά, ο/η Alexia23 είπε:

Kαλησπέρα σε όλες! Ποιά είναι η γνώμη σας για το Μαστρομηνά, τον οποίο συνάντηση στο Γενεσις στη Θεσσαλονίκη? Σε μια πρώτη κουβέντα δεν φαίνεται να είναι λάτρης της εξωσωματικής σε φυσικό κύκλο, ενώ άλλοι είναι πιο ανοιχτοι σε αυτη την διαδικασία. Επόμενο ραντεβού θα κάνω με τον Χριστοφορίδη στο Εmryolab.

Καλησπέρα!

με τον Χριστοφορίδη έχω ραντεβού στις 3/3, ο οποίος σε μια φίλη που τον είδε πρόσφατα της έδωσε ελπίδες για εγκυμοσύνη φυσιολογικά παρόλο τις εξετάσεις της,  ενώ ο γυναικολόγος της το απέκλειε.. Για τον Μαστρομηνά άκουσα απλά ότι είναι πολύ καλός, λαμβάνω όμως υπόψη την δική σου εμπειρία.  Δεν ξέρω αν σε βοηθάνε αυτά που γράφω. Νεότερα θα έχω μετά την Τετάρτη για τον Χριστοφορίδη.

  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η glykaki είπε:

Καλησπέρα!

με τον Χριστοφορίδη έχω ραντεβού στις 3/3, ο οποίος σε μια φίλη που τον είδε πρόσφατα της έδωσε ελπίδες για εγκυμοσύνη φυσιολογικά παρόλο τις εξετάσεις της,  ενώ ο γυναικολόγος της το απέκλειε.. Για τον Μαστρομηνά άκουσα απλά ότι είναι πολύ καλός, λαμβάνω όμως υπόψη την δική σου εμπειρία.  Δεν ξέρω αν σε βοηθάνε αυτά που γράφω. Νεότερα θα έχω μετά την Τετάρτη για τον Χριστοφορίδη.

  

Εννοείτε της εδωσε ελπιδες με εξωσωματικη σε φυσικο κυκλο? χωρις φάρμακα μαλλον. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Alexia23 είπε:

Εννοείτε της εδωσε ελπιδες με εξωσωματικη σε φυσικο κυκλο? χωρις φάρμακα μαλλον. 

Καλησπέρα, εύχομαι να κάνεις την καλύτερη επιλογή. Το αν θα πας σε εξωσωματική σε φυσικο κύκλο ή με φάρμακα εξαρτάται από την ηλικία σου, το ορμονικό σου προφίλ και φυσικά από το αν θες να πάρεις φάρμακα. Οπότε συνήθως οι γιατροί βοηθούν με την γνώμη τους. Εσύ γιατί προτιμάς τον φυσικό; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 31 λεπτά, ο/η Jaipur είπε:

Καλησπέρα, εύχομαι να κάνεις την καλύτερη επιλογή. Το αν θα πας σε εξωσωματική σε φυσικο κύκλο ή με φάρμακα εξαρτάται από την ηλικία σου, το ορμονικό σου προφίλ και φυσικά από το αν θες να πάρεις φάρμακα. Οπότε συνήθως οι γιατροί βοηθούν με την γνώμη τους. Εσύ γιατί προτιμάς τον φυσικό; 

Καλησπέρα!Για να αποφύγω σε πρώτη φάση τα φάρμακα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Alexia23 είπε:

Καλησπέρα!Για να αποφύγω σε πρώτη φάση τα φάρμακαν

Τα φοβάσαι φαντάζομαι. Αν έχεις καλή ανταπόκριση πάντως διευκολύνουν πολύ τη διαδικασία. Ίσως τον είδες διστακτικο, γιατί το βλέπω δύσκολο να σε παρακολουθήσει ο ίδιος σε φυσικό κύκλο. Ο φυσικος θέλει πολύ στενή παρακολούθηση, δεν προγραμματιζεται, και αυτό νομίζω πως δεν μπορεί να γίνει από έναν γιατρό η βάση του οποίου είναι στην Αθήνα. Μόνο μέσω κάποιου συνεργάτη του. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Alexia23 είπε:

Kαλησπέρα σε όλες! Ποιά είναι η γνώμη σας για το Μαστρομηνά, τον οποίο συνάντηση στο Γενεσις στη Θεσσαλονίκη? Σε μια πρώτη κουβέντα δεν φαίνεται να είναι λάτρης της εξωσωματικής σε φυσικό κύκλο, ενώ άλλοι είναι πιο ανοιχτοι σε αυτη την διαδικασία. Επόμενο ραντεβού θα κάνω με τον Χριστοφορίδη στο Εmryolab.

Καλησπέρα!

Απ' όσο έχω ψάξει, κανένας δεν είναι λάτρης του φυσικού κύκλου γιατί έχει μεγάλη διαδικασία και πολύ μικρά ποσοστά επιτυχίας.  Έγω παρόλα αυτά επέμεινα και έκανα μια πρώτη προσπάθεια σε φυσικό κύκλο και δυστυχώς δεν πήγε καλά γιατί πέσαμε σε μήνα που δεν είχα ωάριο. Για τα δικά μου μέτρα, η διαδικασία μου φάνηκε κυρίωες ψυχοφθόρα , δεν θα άντεχα να την επαναλάβω αρκετές φορές και αποφάσισα να κάνω διέγερση. Πήγαμε στο Emvryolab.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...
στις On 25/2/2021 at 1:14 ΜΜ, ο/η glykaki είπε:

Καλησπέρα!

με τον Χριστοφορίδη έχω ραντεβού στις 3/3, ο οποίος σε μια φίλη που τον είδε πρόσφατα της έδωσε ελπίδες για εγκυμοσύνη φυσιολογικά παρόλο τις εξετάσεις της,  ενώ ο γυναικολόγος της το απέκλειε.. Για τον Μαστρομηνά άκουσα απλά ότι είναι πολύ καλός, λαμβάνω όμως υπόψη την δική σου εμπειρία.  Δεν ξέρω αν σε βοηθάνε αυτά που γράφω. Νεότερα θα έχω μετά την Τετάρτη για τον Χριστοφορίδη.

  

Καλησπέρα!!

Σε συνεχεία της συζήτησης μας για τον Χριστοφορίδη, ο ίδιος μου έδωσε ελπίδες για φυσική σύλληψη και  φυσικά  η ΑΜΗ μου είναι αναμενόμενο στα 42 να είναι χαμηλή. Μας ενθάρρυνε μάλιστα να προσπαθούμε περισσότερο μόνοι μας  και  αν θέλουμε μπορούμε να σκεφτούμε και την εξωσωματική.  Προσωπικά με ανακούφισε πολύ η συζήτηση μαζί του και με ξεάγχωσε.  Φυσικά η κάθε μια μας είναι ξεχωριστή περίπτωση.

Καλή συνέχεια!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η glykaki είπε:

Καλησπέρα!!

Σε συνεχεία της συζήτησης μας για τον Χριστοφορίδη, ο ίδιος μου έδωσε ελπίδες για φυσική σύλληψη και  φυσικά  η ΑΜΗ μου είναι αναμενόμενο στα 42 να είναι χαμηλή. Μας ενθάρρυνε μάλιστα να προσπαθούμε περισσότερο μόνοι μας  και  αν θέλουμε μπορούμε να σκεφτούμε και την εξωσωματική.  Προσωπικά με ανακούφισε πολύ η συζήτηση μαζί του και με ξεάγχωσε.  Φυσικά η κάθε μια μας είναι ξεχωριστή περίπτωση.

Καλή συνέχεια!!

Ποσό αμη εχεις;εχω ακουσει τα καλυτερα για τον χριστοφ .αν ημουν θες/νικη θα πηγαινα εκει κ μονο..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 10/3/2021 at 11:37 ΜΜ, ο/η Nefeliap είπε:

Ποσό αμη εχεις;εχω ακουσει τα καλυτερα για τον χριστοφ .αν ημουν θες/νικη θα πηγαινα εκει κ μονο..

 

στις On 10/3/2021 at 11:37 ΜΜ, ο/η Nefeliap είπε:

Ποσό αμη εχεις;εχω ακουσει τα καλυτερα για τον χριστοφ .αν ημουν θες/νικη θα πηγαινα εκει κ μονο..

0,8 και FSH 21... ΕΣΥ??

ΝΑΙ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟΣ! 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η glykaki είπε:

 

0,8 και FSH 21... ΕΣΥ??

ΝΑΙ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟΣ! 

 

Αμη 0,3 και 17,5.. οποτε ξεκινας και μαζευεις εξετασεις για εξωσωματικη και παραλληλα κανεις και επαφες !! :-) 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 12/3/2021 at 2:08 ΜΜ, ο/η Nefeliap είπε:

Αμη 0,3 και 17,5.. οποτε ξεκινας και μαζευεις εξετασεις για εξωσωματικη και παραλληλα κανεις και επαφες !! :-) 

🙂🤗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια!!!

Έχω μαζέψει όλα τα χαρτιά μου για επιτροπή και περιμένω να με ειδοποιήσουν!! Εγώ θα κάνω στα Ιωάννινα και η αλήθεια είναι πως ανυπομονώ¡😍😍

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...