Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ωορρηξία - Please help!!!!!!!!!!


sevelyn

Recommended Posts

Καλημέρα κοριτσάκια, να είστε όλες καλά και εγκυούλες.

Είμαι στο πρώτο μήνα προσπαθειών και είπα να οργανωθώ μπας και βοηθήσω η εγκυμοσύνη να έρθει το συντομότερο δυνατόν. Έχω κύκλο περιόδου 32-33 ημερών και ξεκίνησα να κάνω τεστ ωορρηξίας από τη 13η ημέρα, σήμερα είναι η 21η είμαι στη δεύτερη συσκευασία και το ανθρωπάκι :( δε μου χαμογέλασε. Έχω αρχίσει και ανησυχώ μήπως κάτι έχω και δεν κάνω ωορρηξία, θα πάω στο γιατρό τον επόμενο μήνα αλλά ήθελα τη γνώμη σας αν έχετε και εσείς παρόμοια εμπειρία.

Δεν έχω άγχος γιατί ξέρω πως είναι νωρίς για την εγκυμοσύνη από το πρώτο μήνα, έχω στεναχωρηθεί μην τυχόν και δεν κάνω αβγουλάκια!!!!!

Περιμένω νέα σας γιατί ανησυχώ πάρα πολύ!!!!!

Πολλά φιλιά :blush:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!!!! Η γνώμη μου είναι να πας σε γιατρό τον άλλο μήνα για να παρακολουθήσει με υπέρηχο την ωορηξία. Τα τεστ ωορηξίας δεν ξέρω πόσο αξιοπιστα είναι αλλά εγω που δοκίμασα μια φορά δεν μπορούσα να το καταλάβω... και δεν βρίκα γόνιμη μέρα ....

Επίσης η ωορηξία δεν είναι κάτι το σταθερό. Μπορεί να αλλάξει η ημέρα του κύκλου που γίνεται εύκολα...απο διάφορους παράγοντες όπως κρύωμα- άγχος κ.α. ή να μη γίνει καθόλου σε ένα κύκλο...

Εγω απο το άγχος που είχα (και εχω ακομα... ) ενω εκανα ωοθηλάκια και μεγάλωναν αλλά δεν έσπαγαν... (αρα ωορηξία γιοκ)και γίνονταν κύστη.

Αλλά ακόμα κ να μην κάνεις ωορηξία .... μη σε προβληματίζει ... υπάρχει θεραπεία που προκαλέι ωορηξία (την κάνω τώρα.

Γιαυτό σου λέω: καλύτερα να σε δει γιατρός.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΓΙΑΤΙ ΦΟΡΤΩΝΕΙΣ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΣΟΥ ΜΕ ΑΓΧΟΣ;

ΠΕΤΑ ΤΟ ΤΕΣΤ ΜΕ ΕΝΑ ΜΗΝΑ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΩΝ ΔΕΝ ΑΞΙΖΕΙ ΝΑ ΑΓΧΩΝΕΣΑΙ!!

ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙΣ ΤΗΝ ΩΟΡΡΗΞΙΑ ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΕ ΣΤΗΝ ΔΙΑΡΚΕΙΑ ΤΟΥ ΚΥΚΛΟΥ ΣΟΥ

ΑΝ ΕΧΕΙΣ ΑΥΞΗΣΗ ΤΩΝ ΚΟΛΠΙΚΩΝ ΥΓΡΩΝ ΣΟΥ ΚΑΙ ΑΝ ΠΟΝΑΣ ΕΛΑΦΡΙΑ ΣΤΟ ΥΠΟΓΑΣΤΡΙΟ ΑΠΟ ΤΗΝ 12η ΕΩΣ ΤΗΝ 16η ΗΜΕΡΑ. ΑΥΤΗ ΕΙΝΑΙ Η ΩΟΡΡΗΞΙΑ.

ΑΠΟΛΑΥΣΕ ΤΟΝ ΕΡΩΤΑ ΚΑΙ ΘΑ ΔΕΙΣ ΟΤΙ ΟΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ.:lol: :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Υπάρχει περίπτωη να περάσει κάποιος μήνας και να μην κάνεις καθόλου ωορρηξία!

Ξεκίνησες μόλις τώρα τις προσπάθειες... δεν υπάρχει λόγος να αγχώνεσαι τόσο πολύ και να ψάχνεις την ωορρηξία σου με τα τεστ!

Το άγχος μόνο κακό μπορεί να σου κάνει!

Άσε, που με αυτόν τον τρόπο καταστρέφεται και ο έρωτας και είναι πολύ άδικο!

Στον γιατρό να πας!

Μία επιστημονικά συμβουλή είναι ό,τι καλύτερο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

sevelyn και εγώ το ίδιο έχω πάθει με σένα. Έχω 1 τεστ ακόμα για αύριο και έχω ξεκινήσει από την 9η μέρα και μέχρι σήμερα 13η μέρα δεν έχω δει την φατσούλα να χαμογελάει...

εγώ είπα να κάνω τα τεστ ωορρηξίας γιατί έχω σχετικά άστατη περίοδο (από 25 μέχρι 29 μέρες) και δεν μπορώ να καταλάβω πότε έχω ωορρηξία.

Δεν το βάζω κάτω πάντως. Θα πάρω και 2η συσκευασία και θα το κάνω συνέχεια μέχρι να μου έρθει περίοδος (και τεστ και έρωτα, εννοείται!)

Αν δεν δω τίποτα αυτόν και τον άλλο μήνα, θα πάω στον γιατρό, μήπως με βοηθήσει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σου καλη μου sevelyn!

Λοιπον εγω για να αποφυγω την διαδικασια αυτη, τεστ ,να ερχομαι σε επαφη μερες πολλες το οποιο με αγχωνει...να μετραω μερες και να πρεπει να γινει χωρις να ξερω κιολας αν οντως γινεται ωορηξια...Θα με αγχωνε παρα πολυ...

Οποτε πηγα στον γιατρο μου κοντα στις υποτιθεμενες μερες ωορηξιας και μου ειπε ποτε ακριβως να ερθω σε επαφη!!και τωρα περιμενω...

Μην αγχωνεσαι ειναι νωρις και επισης για μενα ειναι μια διαδικασια που ποτε δεν ξερεις αν ειναι και σωστη,των τεστ!

Και μια χαρα αυγουλακια θα εχεις :-)

Φιλακια!

Αλλα οπως ειπε και η Νανουκα μπορει να τυχει καποιο μηνα να μην γινει ωορηξια..

Ευχομαι καλη αρχη και καλη επιτυυχια να δεις που θα ερθει συντομα!!!!!

Φιλακια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σε ευχαριστώ πολύ αγαπούλα για τις συμβουλές σου,σου εύχομαι σύντομα να ακούσεις πολύ καλά νέα και σε 9 μήνες να είσαι μανούλα. Θα κανονίσω και εγώ να παώ στο γιατρό μου.

Φιλάκια να μου στέλνεις νέα σου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και εγώ το ίδιο κάνω κοριτσάκι, είμαι στο δέυτερο τεστ και αν δε γίνει τίποτα θα πάω στο γιατρό!!! Αν έχεις νέα ενημέρωσε με μια και έχουμε κοινή πορεία. Μακάρι να μας έρθει ένα μωράκι πολύ σύντομα!!!!

Φιλάκια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αγάπη μου έχεις δίκιο, τον άλλο μήνα θα πάω στο γιατρό!!!

Σου εύχομαι και εσένα πραγματικά το καλύτερο και σύντομα μωράκι!!!!

Φιλιά πολλά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...