Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ο Φλεβάρης να μας φέρει θετικό τεστ στο χέρι!!!!


Evi87

Recommended Posts

στις πριν 2 ώρες, ο/η Tokyo είπε:

@lavie @geo2222 γειά σας κορίτσια... Επειδή κ εμεις δυσκολεύτηκαμε κ ψάξαμε πολλά (έμεινα έγκυος με εξωσωματική τελικά), θέλω να πω ότι σοερματεγχυση με κακό σπέρμα δεν έχει νόημα... Πρέπει το σπέρμα να είναι καλό κ κινητικό γιατί οκ το τοποθετούν μεν αλλά τελικά πρέπει να κινηθεί για να γινει γονιμοποίηση... Επισκεφτείτε γιατρό ειδικό στην υπογονιμοτητα κ όχι απλούς γυναικολόγους, μόνο καθυστερήσεις θα σας φερουν...

Εύχομαι ότι καλύτερο και καλά 

Έχεις απόλυτο δίκιο.. Εχουμε ξεκινήσει το ψάξιμο περίπου 2 μηνες οποτε βήμα βήμα θα βρούμε ακριβώς ποιο είναι ο προβλημα και θα εστιάσουμε πάνω σε αυτο.. εμάς πολυ πιθανό να έφταιγε ο πυρετός του άντρα μου...βέβαια τιποτα δεν είναι σίγουρο.. θα κάνουμε παλι σπερμοδιαγραμμα για να σιγουρευτούμε!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Tokyo είπε:

@lavie @geo2222 γειά σας κορίτσια... Επειδή κ εμεις δυσκολεύτηκαμε κ ψάξαμε πολλά (έμεινα έγκυος με εξωσωματική τελικά), θέλω να πω ότι σοερματεγχυση με κακό σπέρμα δεν έχει νόημα... Πρέπει το σπέρμα να είναι καλό κ κινητικό γιατί οκ το τοποθετούν μεν αλλά τελικά πρέπει να κινηθεί για να γινει γονιμοποίηση... Επισκεφτείτε γιατρό ειδικό στην υπογονιμοτητα κ όχι απλούς γυναικολόγους, μόνο καθυστερήσεις θα σας φερουν...

Εύχομαι ότι καλύτερο και καλά αποτελέσματα! 

Σε ευχαριστώ για την απάντηση σου φυσικά και ο γιατρός είναι ειδικός στην υπογονιμότητα δεν θα πήγαινα για κάτι τέτοιο σε έναν απλά γυναικολόγο και φυσικά είμαι ενήμερη και για τα δυο σπερματέγχυση και εξωσωματική και φυσικά γνωρίζω ότι είναι λίγες οι ελπίδες έως μηδαμινές και φυσικά ο γιατρός μου έχει μιλήσει για εξωσωματική μόνη μου πήρα την απόφαση για σπερματέγχυση το θεωρώ ενώ μικρό βήμα πριν το μεγάλο και που ξέρεις μπορεί και να το πετύχω έτσι το βλέπω εγώ!παντως και τα δυο είναι θέμα ποσοστών απλά για μένα η εξωσωματική είναι και η τελευταία ελπίδα και νιώθω καλύτερα να την κάνω όταν νιώσω ότι ήρθε η ώρα της γιατί είναι πιο επίπονη από την σπερματέγχυση για μένα παντα έτσι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η lavie είπε:

Εγώ την Τετάρτη περιμένω αλλά από τη Δευτέρα εχω ενα στήθος παρά πολύ πρησμένο και πολύ έντονους πόνους...βέβαια αυτό το εχω λόγω της προλακτινης..παίζει πολύ σημαντικό ρόλο αυτή η προλακτινη..εσύ την ρυθμίσεις ευκολα;;

Και εγώ είχα θέμα με τον στήθος και όταν την ρύθμισα ηρέμησα!ναι στο πρώτο τρίμηνο είχε πέσει στο 4 και μετά από ένα τρίμηνο πάλι ήταν ακόμα στο 4 βέβαια το χάπι δεν το έκοψα παίρνω το 1/4  δυο φορές την βδομάδα μέχρι να μείνω εγκυος μου είπε ο γιατρός!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η geo2222 είπε:

Και εγώ είχα θέμα με τον στήθος και όταν την ρύθμισα ηρέμησα!ναι στο πρώτο τρίμηνο είχε πέσει στο 4 και μετά από ένα τρίμηνο πάλι ήταν ακόμα στο 4 βέβαια το χάπι δεν το έκοψα παίρνω το 1/4  δυο φορές την βδομάδα μέχρι να μείνω εγκυος μου είπε ο γιατρός!

Ναι κι εμενα μου ειπε να παίρνω μισό χαπάκι καθε 4 μέρες.. μου ειπε επίσης ο γιατρός ότι η προλακτινη έχει να κάνει σε μεγάλο βαθμό και με τον θυροειδη που εχω ανεβασμένο αλλα σίγουρα και με το άγχος.. μαζι με όλες τις άλλες εξετάσεις έκανα και την ΑΜΗ και ήταν πολύ καλή 2.42...οποτε είμαστε στην αναμονή για θυροειδη και προλακτινη και νέο σπερμοδιαγραμμα μετα και από τις profertil....και ελπίζουμε σε κατο καλύτερο!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 38 λεπτά, ο/η lavie είπε:

Ναι κι εμενα μου ειπε να παίρνω μισό χαπάκι καθε 4 μέρες.. μου ειπε επίσης ο γιατρός ότι η προλακτινη έχει να κάνει σε μεγάλο βαθμό και με τον θυροειδη που εχω ανεβασμένο αλλα σίγουρα και με το άγχος.. μαζι με όλες τις άλλες εξετάσεις έκανα και την ΑΜΗ και ήταν πολύ καλή 2.42...οποτε είμαστε στην αναμονή για θυροειδη και προλακτινη και νέο σπερμοδιαγραμμα μετα και από τις profertil....και ελπίζουμε σε κατο καλύτερο!!!

Και εμένα η ΑΜΗ ήταν 4,95!σιγουρα το άγχος επηρεάζει την προλακτινη!οταν κάνετε και τις εξετάσεις του άντρα θα δεις θα ηρεμήσεις και θα τα καταφέρουμε και εμείς μην αγχώνεσαι εγώ πλέον λέω με τον έναν η με τον άλλον τρόπο θα τα καταφέρουμε!και κάθε φορά που εμφανίζεται κάτι λέω δεν πειράζει γιατί ξέρω που βαδίζουμε από την μια και που είναι το θέμα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η geo2222 είπε:

Και εμένα η ΑΜΗ ήταν 4,95!σιγουρα το άγχος επηρεάζει την προλακτινη!οταν κάνετε και τις εξετάσεις του άντρα θα δεις θα ηρεμήσεις και θα τα καταφέρουμε και εμείς μην αγχώνεσαι εγώ πλέον λέω με τον έναν η με τον άλλον τρόπο θα τα καταφέρουμε!και κάθε φορά που εμφανίζεται κάτι λέω δεν πειράζει γιατί ξέρω που βαδίζουμε από την μια και που είναι το θέμα!

Ακριβώς αυτά σκέφτομαι κι εγώ...όλα καλά θα πάνε!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 ώρες, ο/η lavie είπε:

Υπομονή και θετικές σκέψεις μονο!!!Σίγουρα μέσα στο 2021 θα έχουμε θετικά αποτελεσματα!!!

Μακάρι ρε κορίτσι μου μακάρι μας το εύχομαι μέσα από την καρδιά μου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 ώρες, ο/η Kostef είπε:

Και εγω ευχαριστώ!!! Μια χαρά αφου έκανες και τις εξετάσεις σου. 

Και εγώ αυτό κάνω τους τελευταίους 2 κυκλους. Παρακολουθηση με υπέρηχο και ένεση. Δεν ειναι κατι τρομερό η να σε αγχώσει, ίσα ίσα που με την ενεση σπάει σίγουρα το ωοθηλακιο ενώ χωρίς καμία φορά γίνονται κυστικα. 

Καλημέρα κορίτσι μου!!

Να σου πω την αλήθεια εδώ κ 6μηνες που προσπαθούμε δεν ασχολήθηκα με την ωορρηξία. Τον προηγούμενο μήνα μου μπήκε στο μυαλό κ άρχισα να το ψάχνω. Άλλαξα κ γιατρό, γιατί η γυναικολόγος που πήγαινα με το ζόρι μου έβαλε να κάνω τις ορμονολογικες. Ύστερα από δικη μου προτροπή. Και το μόνο που μου είχε πει είναι να συνεχίσουμε τις προσπάθειες. Για αυτό πριν 3 εβδομάδες πήγαμε σε έναν άλλο γιατρό κ αυτός μου είπε για την ένεση. Απλά είπα να μην την κάνω ακόμα,για να μην αγχωθω κ γω κ ο άντρας μου ότι πρέπει να προσπαθήσουμε σε συγκεκριμένο χρόνο. Στον επόμενο κύκλο όμως σκέφτομαι να την κάνω. 

Εύχομαι να το πετύχουμε κορίτσι μου με τον έναν ή τον άλλο τρόπο κ συ κ γω κ όλες όσες προσπαθούμε!!🙏🙏🙏🙏🙏😘

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κορίτσια μου!🥰

Για εμένα αυτές οι ημέρες είναι και οι καλές μου! Αφού σήμερα και επίσημα έχω θετικό ωορρηξίας! Ελπίζω μόνο να είναι και οι τυχερές μου! Αχ μακάρι να τα καταφέρουμε! Όχι μόνο εμείς.... όλες μας κορίτσια! Εύχομαι μέχρι το Πάσχα να δούμε πολλά πολλά θετικά τεστακια!( Εγκυμοσύνης φυσικά γιατί από τα άλλα χορτάσαμε!😄)

💗💗💗💗💗💗💗💗

IMG_20210218_123317.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Ευάγγελοςτ είπε:

Γειά σας κορίτσια μου!🥰

Για εμένα αυτές οι ημέρες είναι και οι καλές μου! Αφού σήμερα και επίσημα έχω θετικό ωορρηξίας! Ελπίζω μόνο να είναι και οι τυχερές μου! Αχ μακάρι να τα καταφέρουμε! Όχι μόνο εμείς.... όλες μας κορίτσια! Εύχομαι μέχρι το Πάσχα να δούμε πολλά πολλά θετικά τεστακια!( Εγκυμοσύνης φυσικά γιατί από τα άλλα χορτάσαμε!😄)

💗💗💗💗💗💗💗💗

IMG_20210218_123317.jpg

Ε ρε τι εχει να γίννννει! Δώσε πόνο Βαγγέλη! φτου φτου φτου! 
 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 31 λεπτά, ο/η Ευάγγελοςτ είπε:

Γειά σας κορίτσια μου!🥰

Για εμένα αυτές οι ημέρες είναι και οι καλές μου! Αφού σήμερα και επίσημα έχω θετικό ωορρηξίας! Ελπίζω μόνο να είναι και οι τυχερές μου! Αχ μακάρι να τα καταφέρουμε! Όχι μόνο εμείς.... όλες μας κορίτσια! Εύχομαι μέχρι το Πάσχα να δούμε πολλά πολλά θετικά τεστακια!( Εγκυμοσύνης φυσικά γιατί από τα άλλα χορτάσαμε!😄)

💗💗💗💗💗💗💗💗

IMG_20210218_123317.jpg

Αυτή τη φωτο να την κρατήσουμε να τη δείχνουμε σε οποία έχει απορία ποτε είναι θετικό το τεστ!!! Πιο θετικό δεν έχω ξαναδεί!!!!! 

Καλη σου επιτυχία και σε δυο εβδομαδες ένα τοοοοοοσο θετικό τεστ εγκυμοσύνης!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Kostef είπε:

Αυτή τη φωτο να την κρατήσουμε να τη δείχνουμε σε οποία έχει απορία ποτε είναι θετικό το τεστ!!! Πιο θετικό δεν έχω ξαναδεί!!!!! 

Καλη σου επιτυχία και σε δυο εβδομαδες ένα τοοοοοοσο θετικό τεστ εγκυμοσύνης!!!! 

Η αλήθεια είναι ότι σήμερα βγήκε πολύ σκούρο! Αφού λέω τι έγινε ανάποδα το κρατάω;😆

Μακάρι kostef μου! Δεν ξέρω αλλά τελευταία νιώθω αισιόδοξη! Πιστεύω ότι φέτος θα είναι η χρονιά μας και η παρέα μας θα γεμίσει με ακόμα περισσότερα νινακια!🤗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 42 λεπτά, ο/η misofeggaro είπε:

Ε ρε τι εχει να γίννννει! Δώσε πόνο Βαγγέλη! φτου φτου φτου! 
 

Αν και άλλος πρέπει να εργαστεί σκληρότερα αυτές τις ημέρες misofeggaro μου θα κάνω κι εγώ τις τσαχπινιες μου💃. Μην μου κομπλαρει πάλι από το άγχος και μείνω με το θετικό στο χέρι!😆

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Ευάγγελοςτ είπε:

Αν και άλλος πρέπει να εργαστεί σκληρότερα αυτές τις ημέρες misofeggaro μου θα κάνω κι εγώ τις τσαχπινιες μου💃. Μην μου κομπλαρει πάλι από το άγχος και μείνω με το θετικό στο χέρι!😆

Εννοείται πως θα κάνεις και εσύ τα τσαλιμακια σου. Δεν θα κάτσεις σαν τον αστερία ατάραχη. .  . Θα ρίξεις το μελάνι σου σαν τη σουπιά, θα χτυπηθείς σαν χταπόδι, θα τον τσιμπήσεις σαν τσουχτρα και μετά σαν γοργόνα θα κάτσεις να το απολαύσεις. .. αν και δεν ξέρω από πού το. ..απολαμβάνει η γοργόνα αλλά αυτό είναι άλλο θέμα. .. 😆😅😎

 

 

 

ΠΕΙΝΑΣΑ. ... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Ευάγγελοςτ είπε:

Γειά σας κορίτσια μου!🥰

Για εμένα αυτές οι ημέρες είναι και οι καλές μου! Αφού σήμερα και επίσημα έχω θετικό ωορρηξίας! Ελπίζω μόνο να είναι και οι τυχερές μου! Αχ μακάρι να τα καταφέρουμε! Όχι μόνο εμείς.... όλες μας κορίτσια! Εύχομαι μέχρι το Πάσχα να δούμε πολλά πολλά θετικά τεστακια!( Εγκυμοσύνης φυσικά γιατί από τα άλλα χορτάσαμε!😄)

💗💗💗💗💗💗💗💗

IMG_20210218_123317.jpg

Κορίτσι αυτό είναι το θετικό σου? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Ευάγγελοςτ είπε:

Ναι starrr μου γιατί;💗

Γιατί κάπως μπερδεύτηκα. Δε θα πρεπε να ταν κ τα δύο κόκκινα? Η εγώ δε βλέπω κάτι σωστά?? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Γιατί κάπως μπερδεύτηκα. Δε θα πρεπε να ταν κ τα δύο κόκκινα? Η εγώ δε βλέπω κάτι σωστά?? 

Στις οδηγίες λέει ότι θετικό είναι όταν είναι και οι δυο γραμμές ίδιες ή όταν είναι εντονότερη. Δεν νομίζω να είναι λάθος γιατί είμαι 13η ημέρα και όσες φορές έχω κάνει τέστ βρίσκω θετικό 13η ή 14η ημέρα. Άσε που έχω και αρκετά έντονους πόνους. Γιατί λες να μην έγινε σωστά;🤔

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...