Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ο Φλεβάρης να μας φέρει θετικό τεστ στο χέρι!!!!


Evi87

Recommended Posts

στις πριν 1 λεπτό, ο/η EFI 1981 είπε:

Αχ κορίτσι μου γλυκό έχεις απόλυτο δίκαιο!! Κοντεύω τα 40 κ με έχει πιάσει πανικός.....

Είσαι τόσο καλό παιδί κ πραγματικά εισπράττω τη θετική σου ενέργεια!! 

Μακάρι να έχω κ γω κάποια στιγμή ευχάριστα νέα να σας πω!!

Χαίρομαι πάρα πολύ που σας γνώρισα όλες εδώ μέσα!!

Σου στέλνω πολλά φιλιά κ εύχομαι όλα τα καλά μέσα από την καρδιά μου!!💗💗💗💗💗

Κοίτα και μαθηματικά να το πάρεις όλες θα μείνουμε έγκυες στο υπογράφω,  αλλά υπάρχει μια θεωρία που την πιστεύω απολύτως και λέει ότι οι γυναίκες που κάνουν παρέα έχουν τον ίδιο κύκλο και γενικά συνχρονιζονται τα βιολογικά τους Ρολόγια, οπότε δεν θα λες μακάρι θα το έχεις σίγουρο απλά δεν θα ξέρεις αν θα είναι αυτόν ή τον επόμενο μήνα!!! Θέλω σίγουρα πράγματα Εγώ χαχαχ. Αλλά αλήθεια το ανχος είναι μεγάλο πράγμα εγώ αυτό το μήνα που ψηλό τσακωνόμαστε με τον άνδρα μου γιατί δεν θα προλαβαιναμε την ωορρηξία και μετά ξενέρωσα και του λέω άντε να δοκιμάσουμε για πλάκα έπιασε, αλήθεια πρέπει να φύγει το άγχος 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια μου!! Συγχαρητήρια στις εγκυούλες και με το καλό να ακολουθήσουν και οι υπόλοιπες 💖💖💖έγινε καλή αρχή...

Στα δικά μου νέα, η μπεμπουλα μεγαλώνει πολύ καλά, είμαι πλέον στην 24η εβδομάδα αλλά δυστυχώς είμαι ξάπλα!! Κάναμε τη β επιπέδου την περασμένη εβδομάδα και είδαμε ότι κοντυνε ο τράχηλος, είναι στο κατώτερο φυσιολογικό όριο.. ακολουθώ αγωγή κ περιμένω να πάω στον γιατρό μου την Πέμπτη να δούμε πως πάμε..με είχε καταβάλει πανικός και φοβία στην αρχή, η ξάπλα είναι πολύ δύσκολη παρέα με ένα 2 χρόνο αλλά δυστυχώς δεν μπορούμε να κάνουμε κάτι άλλο.. ελπίζω να αντέξει μέχρι το τέλος η μικρή μας🙏🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κοριτσια μου!!εμεις ξυπνήσαμε το πρωι και είδαμε χιονι εξω!!βγηκαμε  λιγο με το συζυγο και αρχίσαμε το χιονοπολεμο!!αχ πολυ το ευχαριστήθηκα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα! !!

Ελπίζω όσα κορίτσια έχουν μέρες να μπουν να είναι καλά και ασφαλείς. Ήταν σφοδρή η κακοκαιρία που πέρασε και πρωτόγνωρη για κάποιες. Και να προσέχετε τον πάγο! !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 ώρες, ο/η manoula84 είπε:

Κοίτα και μαθηματικά να το πάρεις όλες θα μείνουμε έγκυες στο υπογράφω,  αλλά υπάρχει μια θεωρία που την πιστεύω απολύτως και λέει ότι οι γυναίκες που κάνουν παρέα έχουν τον ίδιο κύκλο και γενικά συνχρονιζονται τα βιολογικά τους Ρολόγια, οπότε δεν θα λες μακάρι θα το έχεις σίγουρο απλά δεν θα ξέρεις αν θα είναι αυτόν ή τον επόμενο μήνα!!! Θέλω σίγουρα πράγματα Εγώ χαχαχ. Αλλά αλήθεια το ανχος είναι μεγάλο πράγμα εγώ αυτό το μήνα που ψηλό τσακωνόμαστε με τον άνδρα μου γιατί δεν θα προλαβαιναμε την ωορρηξία και μετά ξενέρωσα και του λέω άντε να δοκιμάσουμε για πλάκα έπιασε, αλήθεια πρέπει να φύγει το άγχος 

Κορίτσια μου καλημέρα όλη μέρα να έχετε!!

Πώς είστε όλες??

Ήθελα να ρωτήσω κάτι αν ξέρετε.

Γνωρίζετε αν έχουμε ωορρηξία κάθε μήνα?? Υπάρχει περίπτωση κάποιο μήνα να μην έχουμε?? Το ρωτάω γιατί κάποιες φορές την καταλαβαίνω από τον πόνο και τα υγρά, άλλες πάλι μόνο από τα υγρά, ενώ κάποιες φορές ούτε πόνο έχω ούτε υγρά στις μέρες που λογικά θα είχα.

Δε ξέρω. Μπερδεύτηκα.....

Ευχαριστώ πολύ!!😘

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η EFI 1981 είπε:

Κορίτσια μου καλημέρα όλη μέρα να έχετε!!

Πώς είστε όλες??

Ήθελα να ρωτήσω κάτι αν ξέρετε.

Γνωρίζετε αν έχουμε ωορρηξία κάθε μήνα?? Υπάρχει περίπτωση κάποιο μήνα να μην έχουμε?? Το ρωτάω γιατί κάποιες φορές την καταλαβαίνω από τον πόνο και τα υγρά, άλλες πάλι μόνο από τα υγρά, ενώ κάποιες φορές ούτε πόνο έχω ούτε υγρά στις μέρες που λογικά θα είχα.

Δε ξέρω. Μπερδεύτηκα.....

Ευχαριστώ πολύ!!😘

Καλημέρα!!! Ναι συμβαίνει είναι οι λεγόμενοι ανωρικτικοι κύκλοι αυτό που δεν ξέρω είναι αν συμβαίνει σε όλη την διάρκεια της αναπαραγωγικής ηλικίας ή ξεκινάει από μια ηλικία και μετά πάντως είναι κάτι απόλυτα φυσιολογικό

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κορίτσια! Συγχαρητήρια σε όσες τα κατάφεραν και καλή επιτυχία σε όσες προσπαθούν και περιμένουν αποτελέσματα!Σας παρακολουθώ τον τελευταίο μήνα γιατί είμαι κι εγώ σε ίδια φάση. Προσπαθούμε 4 μήνες για δεύτερο παιδάκι, δυστυχώς χωρίς αποτέλεσμα. Τον τελευταίο μήνα, δοκίμασα τα τεστ ωορρηξίας, clear blue και σε κύκλο 26 ημερών, χαμογέλασε τη 14η μέρα. Επαφή είχαμε μόνο τη μέρα του χαμόγελου, οι υπόλοιπες ήταν αρκετά πιο μετά και πιο πριν. Εσείς που είστε πιο έμπειρες με τα εν λόγω τεστ τι πιστεύετε; Μπορεί να έγινε και νωρίτερα η ωορρηξία, πριν το θετικό αποτέλεσμα δηλαδή, γιατί περίοδος μου ήρθε 12 μέρες μετά το χαμόγελο. Τώρα είμαι στην 4η μέρα περιόδου και στη δέκατη λέω να ξαναρχίσω με τα τεστ, λίγο πιο προσεκτικά😬

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 46 λεπτά, ο/η EFI 1981 είπε:

Κορίτσια μου καλημέρα όλη μέρα να έχετε!!

Πώς είστε όλες??

Ήθελα να ρωτήσω κάτι αν ξέρετε.

Γνωρίζετε αν έχουμε ωορρηξία κάθε μήνα?? Υπάρχει περίπτωση κάποιο μήνα να μην έχουμε?? Το ρωτάω γιατί κάποιες φορές την καταλαβαίνω από τον πόνο και τα υγρά, άλλες πάλι μόνο από τα υγρά, ενώ κάποιες φορές ούτε πόνο έχω ούτε υγρά στις μέρες που λογικά θα είχα.

Δε ξέρω. Μπερδεύτηκα.....

Ευχαριστώ πολύ!!😘

Καλημέρα κορίτσι μου εγώ λόγω των πολυκυστικών επειδή έχω παρακολουθήσει τους κύκλους μου κάποιους μήνες δεν κάνω ωορρηξία δυστυχώς...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια. Εγώ κανονικά περιμένω περίοδο σε 6 με 7 μέρες.. είναι λογικό να έχω πονάκια από τώρα? Και το  στήθος μου με πονάει εδώ και τρεις μέρες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 45 λεπτά, ο/η Lacostaki είπε:

Καλημέρα!!! Ναι συμβαίνει είναι οι λεγόμενοι ανωρικτικοι κύκλοι αυτό που δεν ξέρω είναι αν συμβαίνει σε όλη την διάρκεια της αναπαραγωγικής ηλικίας ή ξεκινάει από μια ηλικία και μετά πάντως είναι κάτι απόλυτα φυσιολογικό

Α μάλιστα!

Είχα ρωτήσει τον γιατρό μου,αλλά μου είχε πει ότι πολύ σπάνια συμβαίνει κ ότι δεν την καταλαβαίνουμε πάντα την ωορρηξία. 

Τον προηγούμενο μήνα πάντως την καταλαβα κ έτυχε να πάω στο γυναικολόγο 2 μέρες μετά κ μου το επιβεβαίωσε. 

Αυτό που με έβαλε σε υποψίες είναι ότι ενώ η περίοδος μου διαρκούσε 7 μέρες, το τελευταίο 6μηνο μου κρατάει 3. Στην αρχή σκέφτηκα ότι ήταν από τη θάλασσα, αλλά την τελευταία φορά που αδιαθετησα  μου ξανά κράτησε 7μερες κ είχα καταλάβει ωορρηξία. Δε ξέρω αν παίζει ρόλο, αλλά αυτό με έβαλε σε σκέψεις.

Σ ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Marakii είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου εγώ λόγω των πολυκυστικών επειδή έχω παρακολουθήσει τους κύκλους μου κάποιους μήνες δεν κάνω ωορρηξία δυστυχώς...

Σ ευχαριστώ πάρα πολύ κορίτσι μου για την απάντηση σου. 

Δεν το ήξερα ότι συμβαίνει,τώρα μου μπήκαν υποψίες ύστερα από κάτι διαταραχές του κύκλου. Ο γιατρός βέβαια που τον ρώτησα μου είπε ότι συμβαίνει σπάνια κ δεν έδωσε κ πολλή σημασία.

Εύχομαι ό,τι καλύτερο μέσα από την καρδιά μου!! Να έχεις μια υπέροχη μέρα!!😘

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η Daizy28 είπε:

Καλημερα κορίτσια! Συγχαρητήρια σε όσες τα κατάφεραν και καλή επιτυχία σε όσες προσπαθούν και περιμένουν αποτελέσματα!Σας παρακολουθώ τον τελευταίο μήνα γιατί είμαι κι εγώ σε ίδια φάση. Προσπαθούμε 4 μήνες για δεύτερο παιδάκι, δυστυχώς χωρίς αποτέλεσμα. Τον τελευταίο μήνα, δοκίμασα τα τεστ ωορρηξίας, clear blue και σε κύκλο 26 ημερών, χαμογέλασε τη 14η μέρα. Επαφή είχαμε μόνο τη μέρα του χαμόγελου, οι υπόλοιπες ήταν αρκετά πιο μετά και πιο πριν. Εσείς που είστε πιο έμπειρες με τα εν λόγω τεστ τι πιστεύετε; Μπορεί να έγινε και νωρίτερα η ωορρηξία, πριν το θετικό αποτέλεσμα δηλαδή, γιατί περίοδος μου ήρθε 12 μέρες μετά το χαμόγελο. Τώρα είμαι στην 4η μέρα περιόδου και στη δέκατη λέω να ξαναρχίσω με τα τεστ, λίγο πιο προσεκτικά😬

Καλως ηρθες!!! μου θυμιζεις εμενα και εγω οταν ηρθα στο φορουμ ειχα 4 μηνες προσπαθειασ στον 5 και τωρα ειμαι εγκυος!!! Λοιπον σου προτεινω να συνεχισεις clearblue και κατεβασε την glow app απο το κινητο σου βοηθαει πολυ. επισης τα clearblue ειναι ακριβεστατα οποτε αν ειδες χαμογελο ηταν οκ, βγαζουν χαμογελακι για 2 μερες περιπου. οτι θες να μου στελνεις προσωπικο μηνυμα!!!

@Marakii σου ευχομαι να ειναι οντως πονοι εγκυμοσυνης!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Lacostaki είπε:

Κορίτσια είμαι 4 με 9 μέρες πριν την περίοδο και έχει πρηστεί το στήθος μου και πονάει μου έχει σπάσει τα νευρα

Κι εμένα και το στήθος αλλά έχω κ πονακια ώρες ώρες στις ωοθήκες...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 37 λεπτά, ο/η EFI 1981 είπε:

Σ ευχαριστώ πάρα πολύ κορίτσι μου για την απάντηση σου. 

Δεν το ήξερα ότι συμβαίνει,τώρα μου μπήκαν υποψίες ύστερα από κάτι διαταραχές του κύκλου. Ο γιατρός βέβαια που τον ρώτησα μου είπε ότι συμβαίνει σπάνια κ δεν έδωσε κ πολλή σημασία.

Εύχομαι ό,τι καλύτερο μέσα από την καρδιά μου!! Να έχεις μια υπέροχη μέρα!!😘

Efi μου επειδη ξερω θα το πας παλι αλλου εσυ,

Παντα και σε ολες τις ηλικιες συμβαινει αυτο μπορει ενα μηνα να μην κανουμε ή να κανουμε ενα μικρο αυγο δεν σημαινει κατι αυτο.

Επισης ο πονος δεν ειναι παντα ενδειξη για ωορρηξια πχ. εγω οταν κανω απο αριστερα δεν την καταλαβαινω ενω οταν κανω απο δεξια πεθενω στον πονο, επισης αυτο το μηνα επειδη πηγα και στο γιατρο και το ξερω σιγουρα, ειχα εναν ελαφρυ πονο δεξια αλλα οταν πηγα γιατρο μου ειπ οτι ειχα κανει ωορρηξια απο αριστερα και μαλιστα του ειπα " α καλα γιατρε δεν προκειτε να κανω τοτε αυτο τον κυκλο παιδι ειναι τζουφια η αριστερη" και ο γιατρος πεθανε στα γελια. 

Ο μονος τροπος για να εισαι σιγουρη ειναι να πας στον γιατρο λιγο πριν την ωορρηξια ή κατα την διαρκεια για να το δειτε μαζι.

Επισης τεστ ωορρηξιας δοκιμασες ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου καλημερα!!Είμαι καινούργια στην συζήτηση σας..και ελπίζω να με βοηθήσετε.. 

Προσπαθούμε με τον αντρα μου έναν χρόνο για μωρακι και δεν τα έχουμε καταφέρει ακόμα.. Καπου πριν τα Χριστούγεννα αγχώθηκα λιγακι γιατι εγω ειμαι 35 και περνάνε οι μηνες χωρίς κάποιο θετικό αποτέλεσμα.. Αρχές του χρόνου μπήκαμε στην διαδικασία εξετάσεων.. εγω βρέθηκα με 4.16 θυροειδη και 58 προλακτινη..Αυτά είναι τα πιο ανεβασμενα στις εξετάσεις μου..κανενα γυναικολογικό μικρόβιο και η γυναικολόγος μου ειπε οτι είμαι σαν μια κοπέλα 20 χρονών γυναικολογικά.. Εγω εννοείται εχω ξεκινήσει χάπι για τον θυροειδη και για την προλακτινη γιατι μου ειπε ο γιατρός ότι με αυτα τα δύο ανεβασμενα ειναι πολυ δύσκολη η σύλληψη..

Κάναμε και σπερμοδιαγραμμα και σαν ποσότητα είμασταν στα 67.000.000 αλλα η κινητικότητα την πρώτη ώρα 0%!!!!

20 μέρες πριν το σπερμοδιαγραμμα ο άντρας μου είχε ανεβάσει πυρετό για 3 μέρες.. μας είπα λοιπόν ο γιατρός ότι είναι πολύ σημαντικός ο πυρετός και ότι πολύ πιθανόν να φταίει αυτο για την χαμηλή κινητικότητα γιατι δεν είχε τίποτα άλλο ανησυχητικό καθώς μετα και από καλλιέργεια που κάναμε δεν βρέθηκε τιποτα σε μικρόβιο.. 

Μας είπε ο γιατρός να τρώμε λίγο πιο υγειινα και ο άντρας μου να ξεκινήσει τις βιταμίνες PROFERTIL..και όταν τελειώσει η το πρώτο κουτί των βιταμινών να κάνουμε αλλο ενα σπερμοδιαγραμμα μηπως δείξει ότι τελικά εφυγε ο πυρετός και ότι ταυτόχρονα έχουν βοηθήσει και οι βιταμίνες.. 

Έχετε κάποια αντίστοιχη εμπειρία που θα μπορούσατε να με ενημερώσετε γιατι όπως καταλαβαίνετε αντιλαμβάνομαι αυτά που μας λένε οι γιατροί και περιμένω να πάρουμε και οι δυο τις θεραπειες μας για να κάνουμε σε 2 μηνες περίπου παλι εξετάσεις αλλα θα ήθελα και την δική σας εμπειρία..

Σας ευχαριστώ!!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 40 λεπτά, ο/η manoula84 είπε:

Καλως ηρθες!!! μου θυμιζεις εμενα και εγω οταν ηρθα στο φορουμ ειχα 4 μηνες προσπαθειασ στον 5 και τωρα ειμαι εγκυος!!! Λοιπον σου προτεινω να συνεχισεις clearblue και κατεβασε την glow app απο το κινητο σου βοηθαει πολυ. επισης τα clearblue ειναι ακριβεστατα οποτε αν ειδες χαμογελο ηταν οκ, βγαζουν χαμογελακι για 2 μερες περιπου. οτι θες να μου στελνεις προσωπικο μηνυμα!!!

@Marakii σου ευχομαι να ειναι οντως πονοι εγκυμοσυνης!!!!!

Ευχαριστώ για την απάντηση και με το καλό το μωρακι σου! Τα προσωπικά μηνύματα δεν ξέρω πως στέλνονται. Θα κατεβάσω την εφαρμογή που μου είπες και βλέπουμε! Αγχώνομαι γιατί το πρώτο, που γίνεται τον Μάιο 4, το πιάσαμε με τη πρώτη και με μια φορά, ενώ τώρα προσπαθούμε 4 μήνες και τίποτα😞

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Daizy28 είπε:

Ευχαριστώ για την απάντηση και με το καλό το μωρακι σου! Τα προσωπικά μηνύματα δεν ξέρω πως στέλνονται. Θα κατεβάσω την εφαρμογή που μου είπες και βλέπουμε! Αγχώνομαι γιατί το πρώτο, που γίνεται τον Μάιο 4, το πιάσαμε με τη πρώτη και με μια φορά, ενώ τώρα προσπαθούμε 4 μήνες και τίποτα😞

Ναι σε καταλαβα οτι εχεις ανχωθει σου λεω και εγω τον μπεμπη μου τον επιασα με την πρωτη και για αυτο ειχα ανχωθει τρομερα μετα, και οταν μπηκα στο φορουμ ηρεμησα , μην ανχωνεσαι, ειμασταν απλα υπερβολικα τυχερες με το πρωτο! Θα ερθει και το αλλο συντομα ολα καλα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η manoula84 είπε:

Efi μου επειδη ξερω θα το πας παλι αλλου εσυ,

Παντα και σε ολες τις ηλικιες συμβαινει αυτο μπορει ενα μηνα να μην κανουμε ή να κανουμε ενα μικρο αυγο δεν σημαινει κατι αυτο.

Επισης ο πονος δεν ειναι παντα ενδειξη για ωορρηξια πχ. εγω οταν κανω απο αριστερα δεν την καταλαβαινω ενω οταν κανω απο δεξια πεθενω στον πονο, επισης αυτο το μηνα επειδη πηγα και στο γιατρο και το ξερω σιγουρα, ειχα εναν ελαφρυ πονο δεξια αλλα οταν πηγα γιατρο μου ειπ οτι ειχα κανει ωορρηξια απο αριστερα και μαλιστα του ειπα " α καλα γιατρε δεν προκειτε να κανω τοτε αυτο τον κυκλο παιδι ειναι τζουφια η αριστερη" και ο γιατρος πεθανε στα γελια. 

Ο μονος τροπος για να εισαι σιγουρη ειναι να πας στον γιατρο λιγο πριν την ωορρηξια ή κατα την διαρκεια για να το δειτε μαζι.

Επισης τεστ ωορρηξιας δοκιμασες ??

Εσύ μάλλον με ξέρεις χρόνια!! Δεν εξηγείται το πόσο πολύ καταλαβαίνεις τις δεύτερες σκέψεις μου!! Χαχαχαχα!!

Την ηλικία σκέφτηκα κ γω, αλλά με έβαλες στη θέση μου!!😂😂

Δεν έχω δοκιμάσει να κάνω τεστ. Ήδη το άγχος μου είναι πολύ(αν κ αυτόν τον μήνα είμαι πιο καλά κ είπα ό,τι είναι να γίνει θα γίνει) κ φοβάμαι ότι θα τον τρελάνω τον άντρα μου όταν βγει ότι έχω ωορρηξία κ επειδή ήδη τον έχω τρελάνει δε θέλω να τον αγχωσω περισσότερο....σκέφτηκα να κάνουμε προσπάθειες οποτε μας κάνει κέφι σε όλο τον κύκλο κ όχι έχουμε δεν έχουμε ορεξη λόγω της ωορρηξίας έλα να ..... χαχαχαχαχαχχααχχαα!! 

Τουλάχιστον για αυτόν τον μήνα. Τον επόμενο δε ξέρω πως θα μου γυρίσει πάλι το μυαλό🤔

Εσύ πώς είσαι κορίτσι μου??😍😍

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η EFI 1981 είπε:

Εσύ μάλλον με ξέρεις χρόνια!! Δεν εξηγείται το πόσο πολύ καταλαβαίνεις τις δεύτερες σκέψεις μου!! Χαχαχαχα!!

Την ηλικία σκέφτηκα κ γω, αλλά με έβαλες στη θέση μου!!😂😂

Δεν έχω δοκιμάσει να κάνω τεστ. Ήδη το άγχος μου είναι πολύ(αν κ αυτόν τον μήνα είμαι πιο καλά κ είπα ό,τι είναι να γίνει θα γίνει) κ φοβάμαι ότι θα τον τρελάνω τον άντρα μου όταν βγει ότι έχω ωορρηξία κ επειδή ήδη τον έχω τρελάνει δε θέλω να τον αγχωσω περισσότερο....σκέφτηκα να κάνουμε προσπάθειες οποτε μας κάνει κέφι σε όλο τον κύκλο κ όχι έχουμε δεν έχουμε ορεξη λόγω της ωορρηξίας έλα να ..... χαχαχαχαχαχχααχχαα!! 

Τουλάχιστον για αυτόν τον μήνα. Τον επόμενο δε ξέρω πως θα μου γυρίσει πάλι το μυαλό🤔

Εσύ πώς είσαι κορίτσι μου??😍😍

Ετσι κυρια μου το καταλαβα , απλα βγαλτο απο το μυαλο σου αυτο με την ηλικια!!

Εχεις δικιο και για τα τεστ, τοτε δοκμασε το αλλο¨το σπερμα εχει ζωη μεχρι 5 μερες αλλα βαλε 3ς για να εισαι μεσα οποτε περιπου απο την 10μερα του κυκλου καντε αν 3ς μερες αν εχετε κεφι βεβαια!! και οταν νιωσεις τον πονο καντε την επομενη σιγουρα για να αυξηθουν οι πιθανοτητεσ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η manoula84 είπε:

Ετσι κυρια μου το καταλαβα , απλα βγαλτο απο το μυαλο σου αυτο με την ηλικια!!

Εχεις δικιο και για τα τεστ, τοτε δοκμασε το αλλο¨το σπερμα εχει ζωη μεχρι 5 μερες αλλα βαλε 3ς για να εισαι μεσα οποτε περιπου απο την 10μερα του κυκλου καντε αν 3ς μερες αν εχετε κεφι βεβαια!! και οταν νιωσεις τον πονο καντε την επομενη σιγουρα για να αυξηθουν οι πιθανοτητεσ!

Ναι, έτσι είπα να κάνουμε σε αυτόν τον κύκλο κ ο Θεός βοηθός!!

Είσαι φίλη μου, τελείωσε!!

Σ ευχαριστώ κοριτσάκι μου!!

Να προσέχεις εεεεε??

Φιλιά πολλά!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η EFI 1981 είπε:

Εσύ μάλλον με ξέρεις χρόνια!! Δεν εξηγείται το πόσο πολύ καταλαβαίνεις τις δεύτερες σκέψεις μου!! Χαχαχαχα!!

Την ηλικία σκέφτηκα κ γω, αλλά με έβαλες στη θέση μου!!😂😂

Δεν έχω δοκιμάσει να κάνω τεστ. Ήδη το άγχος μου είναι πολύ(αν κ αυτόν τον μήνα είμαι πιο καλά κ είπα ό,τι είναι να γίνει θα γίνει) κ φοβάμαι ότι θα τον τρελάνω τον άντρα μου όταν βγει ότι έχω ωορρηξία κ επειδή ήδη τον έχω τρελάνει δε θέλω να τον αγχωσω περισσότερο....σκέφτηκα να κάνουμε προσπάθειες οποτε μας κάνει κέφι σε όλο τον κύκλο κ όχι έχουμε δεν έχουμε ορεξη λόγω της ωορρηξίας έλα να ..... χαχαχαχαχαχχααχχαα!! 

Τουλάχιστον για αυτόν τον μήνα. Τον επόμενο δε ξέρω πως θα μου γυρίσει πάλι το μυαλό🤔

Εσύ πώς είσαι κορίτσι μου??😍😍

Να κάνω και εγώ το δικηγόρο του διαβόλου, απλά θα πω τη περιπτωση μου. Γεννηθείς του 82, το Σεπτέμβριο είχα τη δευτερη αποβολή μέσα στο 2020 είπα να κ;νω κάποιες εξετάσεις. Η fsh μου που ενώ πριν ένα χρόνο ήταν 12 τώρα βγήκε 17 , έτρεξα να παρω δευτερη γνωμη και μου είπε η γιατρός ότι ζοριζεται το συστημα. Είχα παρατηρησει το τελευταίο έτος διαφορά στο κυκλο και στις ωορρηξιες αλλά δεν το είχα καταλάβει να το ψάξω. 

Εμένα πχ η βιολογικη ηλικία μου είναι μεγαλυτερη απο την πραγματικη!!! 

Όποτε αν σε ανυσηχει κάτι πηγαινε να κάνεις εξετάσεις να ησυχασεις. Μπορεί να είναι όλα καλά αλλά ααααααν μια στο εκκατομυριο που δεν το ευχομαι εννοείται είσαι σαν εμένα να το μάθεις νωρίς. 

Πηγαινε για ένα ραντεβού στο γιατρό σου να σου γράψει ορμονολογικες, να κάνετε και ένα υπέρηχο ότι μεγαλώνει σωστά το αυγό του μήνα να είσαι οκ και δε θα αγχώνεσαι. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΣΧΕΤΗ ΕΡΩΤΗΣΗ:

Γνωρίζει κάποια πόσο επίδομα ανεργίας παίρνει κάποιος που απολυθεί τώρα; Πως υπολογίζεται το ποσό; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...