Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΤΕΣΤ ΩΟΡΗΞΙΑΣ Κ' ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΕΣ


Stacey

Recommended Posts

Κοριτσάκια, άνοιξα αυτό το θέμα γιατί θέλω να μάθω μετά από τεστ ωορηξίας ή εύρεση γόνιμων ημερών από γιατρό αυτής της "ρημάδας" της γόνιμης ημέρας, καταφέρατε να μείνετε έγκυες!

Φιλιά!:P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Stacey απο οσο ξερω το καλυτερο ειναι να επισκεφτεσαι το γυναικολογο σου καθε μηνα για να σου λεει τις γονιμες μερες σου.......Δεν χρειαστηκε να κανω τιποτα απο τα δυο....απλα σου γραφω με βαση αυτα που εχω ακουσει...αλλωστε δεν υπαρχει μεγαλη διαφορα στο οικονομικο και εισαι και σιγουρη....φιλακια και ευχομαι γρηγορα με ενα νινακι.......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

egw pou imoun upo iatriki parakolouthisi gia tis gonimes meres... i giatros mou tis vrike kai kaname entatikes prospatheies.. bebaia einai nwris na sou pw gia to apotelesma... alla sigoura tha enimerwsw...

euxisou mou kali epituxia

filia

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μέσα από την καρδιά μου σου εύχομαι καλή επιτυχία!!!!

και μια ερωτησούλα...από όταν σου βρήκε την γόνιμη ημέρα, ξεκίνησες τις εντατικές σας προσπάθειες (χι χι!!) από εκείνη την ημέρα και για πόσες ημέρες μετά??

Σ' ευχαριστώ και εύχομαι την επόμενη φορά στον γιατρό να σου δείξει μια κουκιδίτσα στον υπέρηχο, δηλαδή το μωράκι σας!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σου κοπελα μου!!!

Λοιπον εγω ετσι εκανα αυτον τον μηνα λιγο πριν τις γονιμες μερες μου που υπολογιζα πηγα στον γιατρο και μου ειπε να ερθω σε επαφη 27,28,29....και ετυχε και πηγα 27....δεν περιμενα να εχω τοσο νωρις...τελευταια περιοδο ειχα 19/01..(κυκλο 26-30 μερες)

Βεβαια...εχω ανεβασμενη θερμοκρασια 3 μερες τωρα και υγρα....να κανε λαθος?θα δειξει θα σου πω στις 17 του μηνος αν ηταν σωστος γιατι ηρθα σε επαφη μονο οταν μου ειπε...:-)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Aristina μου και σε σ' εσένα μέσα από την καρδιά μου Καλή Επιτυχία!!!Θα περιμένω μέχρι τις 17 με αγωνία!!! Μέχρι τότε θα μάθω κι εγώ αν χωρίς μέτρημα αλλά μετά από ένα τρελλό ξενύχτι και ποτό, έχω καμιά κουκίδα!!!Λες να είμαι έγκυος και να μου βγεί μπεκρής ή μπεκρού???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ απ το στομα σου και στου Θεου αλλα και στου πελαργου το αυτι!!!:-)

Να σαι καλα κοπελα μου σ ευχαριστω παρα πολυ!!!!Ευχομαι το ιδιο και για σενα μακαρι μακαρι μακαρι!!!!Σιγουρα μια ζαλαδα θα την εχει χα χα χα χα χ χα χχ α!!!!!!!!!!!

Ποτε περιμενεις εσυ?

Εγω αν θα ειπε ο γιατρος τις σωστες μερες μπορει γιατι τις αλλες δεν εκανα :-(

Αχ Παναγιτσα μου κανε το θαυμα σου!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!ΒΡΙΣΚΟΜΑΙ ΚΑΙ ΕΓΩ ΣΤΗΝ ΙΔΙΑ ΘΕΣΗ....ΣΤΟ ΠΕΡΙΜΕΝΕ ΔΗΛΑΔΗ...ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΕΠΙΣΗΣ "ΕΝΤΑΤΙΚΕΣ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΕΣ" ΣΤΙΣ 30,31 1 ΚΑΙ 2 ΘΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΜΕΧΡΙ ΤΙΣ 15 ΤΟΥ ΜΗΝΑ ΝΑ ΔΩ ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΤΩΝ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΩΝ... ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΣΕ ΟΛΕΣ ΜΑΣ!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλωσηρθες κι εσυ georgia.z μου στο club!!χα χα!!

Εσυ υπολογισες τις μερες?Τι κυκλο εχεις?

Καλη επιτυχια και σε σενα!!!Στο ευχομαι πραγματικα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Georgia Z κι εσύ καλή επιτυχία και να χαρίσεις στον αντρούλη σου το πιο όμορφο δώρο για του Αγ. Βαλεντίνου!!!

Aristina εγώ είδα τις γόνιμες ημέρες μετά, σε κάποια site που έδιναν άλλα κοριτσάκια, και δεν έκανα στις γόνιμες, αλλά εκεί κοντά. Περιμένω περίπου στις 13/2. Μήπως όμως είναι αμαρτία που ενώ θέλω παιδάκι, κάποιες φορές λέω άστο τον επόμενο μήνα, θα προσπαθήσουμε εντατικά, ας χαρούμε λίγο ακόμα ησυχία???Ή'μήπως είναι η άμυνα μου για να μην στεναχωριεμαι αν περνανε οι μήνες και ο πελαργός χάνει το δρόμο για το σπίτι μας???

Πάντως αν είμαι έγκυος και η σύλληψη έγινε εκείνο το βράδυ και είναι αγόρι, μην μου βγει ντιγκιντανγκας (!!!!)φοβάμαι!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΓΕΙΑ ΣΟΥ ΑΡΙΣΤΙΝΑ ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΟ ΚΑΛΩΣΟΡΙΣΜΑ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΙΣ ΕΥΧΕΣ ΚΑΙ ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΟΤΙ ΕΠΙΘΥΜΕΙΣ!!! ΕΧΩ ΣΤΑΘΕΡΟ ΚΥΚΛΟ 26 ΗΜΕΡΩΝ ΚΑΙ ΜΠΟΡΩ ΠΑΝΩ ΚΑΤΩ ΝΑ ΥΠΟΛΟΓΙΣΩ ΤΙΣ ΓΟΝΙΜΕΣ ΜΕΡΕΣ,ΒΡΙΣΚΟΜΑΙ ΣΤΟΝ ΔΕΥΤΕΡΟ ΜΗΝΑ ΤΩΝ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΩΝ... ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΝΑ ΜΗΝ ΤΟ ΕΧΩ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΣΤΟ ΜΥΑΛΟ ΜΟΥ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΑΓΧΩΘΩ ΑΛΛΑ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΕΥΚΟΛΟ...ΗΜΟΥΝ ΚΑΙ ΓΩ ΑΠΟ ΑΥΤΕΣ ΠΟΥ ΠΙΣΤΕΥΑΝ ΟΤΙ ΘΑ ΕΜΕΝΑΝ ΕΓΚΥΕΣ ΜΕ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΚΑΙ ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΤΗΚΑ ΛΙΓΟ..:(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ε οχι και ντιγκιντανγκας!!!!Αγοραρος θα βγει, παιδι της νυχτας και πολυ μαγκας α τςςςςς!!!Αμε ετσι για να γουσταρουμε χα χαχ αχ α!!!

Οχι βρε μην στενοχωριεσαι σιγουρα ειναι αμυνα!!Αν προσπαθησεις πιο εντατικα θελω να πω τις γονιμες μερες θα δεις που θα ερθει...απλα ισως να εχεις φοβηθει που καποιες κοπελες προσπαθουν καιρο!!!Μην αγχωνεσαι θα ρθει το βλεπω το θες ποια ησυχια!!!!!Και το καλυτερο για μενα αν ξεκινησεις εντατικα να πας σε γιατρο να σου πει ποτε θα εχεις ωορηξια για να μην το παλευεις πολλες μερες και αγχωνεσαι!!!

:-)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αristina μου σ' ευχαριστώ για την εμψύχωση, αν και τώρα που σκέφτομαι τα ψυχολογικά παιδικά μου τραύματα (!!!) μάλλον η μαμα μου θα φταίει που κλειστηκε με εμένα σ' ενα σπίτι και δεν πήγαινε πουθενά χωρίς εμένα, κι εγώ δεν θέλω να γίνω έτσι...αλλά φοβάμαι μήπως γίνω!!!Βλέπεις με σπουδές και μπουρδες δεν έζησα και πολύ την ζωούλα μου πριν παντρευτω και τον εχω ζουρλανει τον αντρουλη όλο ξενυχτια, βόλτες και ταξίδια θέλω!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σε καταλαβαινω καλη μου...εγω ειχα το αντιθετο οποτε και το θελω σαν τρελη!!!ξερω τι θες να πεις...ειστε καιρο παντρεμενοι?Ποσο χρονω εισαι?Αν θες απαντας!:-)

Κοιτα λοιπον να απολαυσεις ολα αυτα που θες με τον αντρουλη σου και τον ερωτα και θα ερθει οποτε θελει...μην αγχωνεσαι λοιπον ετσι?

Παντως μην φοβασαι κιολας...αν ερθει θα αλλαξει ολη η ζωη σου!!:-)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Aristina μου, καλημέρα! Είμαι σχεδόν 32 χρονών και είμαστε παντρεμενοι 3 1/2 χρόνια και συνολικά 6 1/2 μαζί, αλλά δεν είχαμε μεινει πριν από το γάμο μαζί, οπότε μετά είπα να το γλεντήσουμε λιγάκι! Ο αντρούλης βέβαια την είχε γλεντήσει την ζωούλα του πριν και ήθελε παιδακι από την αρχή, αλλα τελικά μου εκανε το χατηρί να περιμενουμε λίγο.

Είδα και φίλες μου που ήταν party animal πριν γίνουν μανούλες και μετά μόνο το παιδί τους τους ενοιαζε και τίποτα άλλο, που κι αυτό νομίζω οτι είναι κακό. Ευτυχισμένη και γεμάτη απ' όλα μαμα, ανατρεφει και ευτυχισμένα παιδιά, νομίζω!!!Το αφήνω λοιπόν στην τύχη, χωρίς καμία προσπάθεια ιδιαίτερη, αν και ενημερώνομαι για όλα (ωορηξία κλπ) και όταν έρθει ελπίζω να γίνω μια καλή μανούλα!!!

Το ίδιο εύχομαι και σ' εσένα με όλη μου την καρδιά 17 αντε 18/2 να είσαι η πιο ευτυχισμένη γυναίκα στον κόσμο!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να ζησετε και να ειστε παντα υγιεις,ευτυχισμενοι και δεμενοι σαν γροθια!

Εχεις δικιο καλη μου!Και θα γινεις μια παρα πολυ καλη μανουλα!Ειμαι σιγουρη γιατι εισαι συνειδητοποιημενη!

Αστο λοιπον χωρις ομως να το αποφευγεις και εντελως και οποτε θελει να ερθει!!

Σου ευχομαι οτι καλυτερο στην ζωη σου φιλεναδα...και ολα με το καλο να τα δεχτεις!

Σ ευχαριστω παρα πολυ κοπελα μου :-) το ευχομαι αλλα αν δεν τυχει δεν πειραζει την επομενη φορα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΓΩ ΕΚΑΝΑ ΤΕΣΤ ΩΟΡΡΗΞΙΑΣ ΓΙΑ 7 ΜΗΝΕΣ ΚΑΙ ΤΟΝ 10 ΜΗΝ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑΣ ΕΜΕΙΝΑ ΕΓΚΥΟΣ..ΑΛΛΑ ΕΙΧΑ ΚΑΙ ΣΤΑΘΕΡΟ ΚΥΚΛΟ ΠΑΙΖΕΙ ΜΕΓΑΛΟ ΡΟΛΟ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

georgia.z έγραψε:

ΓΕΙΑ ΣΟΥ ΑΡΙΣΤΙΝΑ ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΟ ΚΑΛΩΣΟΡΙΣΜΑ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΙΣ ΕΥΧΕΣ ΚΑΙ ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΟΤΙ ΕΠΙΘΥΜΕΙΣ!!! ΕΧΩ ΣΤΑΘΕΡΟ ΚΥΚΛΟ 26 ΗΜΕΡΩΝ ΚΑΙ ΜΠΟΡΩ ΠΑΝΩ ΚΑΤΩ ΝΑ ΥΠΟΛΟΓΙΣΩ ΤΙΣ ΓΟΝΙΜΕΣ ΜΕΡΕΣ,ΒΡΙΣΚΟΜΑΙ ΣΤΟΝ ΔΕΥΤΕΡΟ ΜΗΝΑ ΤΩΝ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΩΝ... ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΝΑ ΜΗΝ ΤΟ ΕΧΩ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΣΤΟ ΜΥΑΛΟ ΜΟΥ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΑΓΧΩΘΩ ΑΛΛΑ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΕΥΚΟΛΟ...ΗΜΟΥΝ ΚΑΙ ΓΩ ΑΠΟ ΑΥΤΕΣ ΠΟΥ ΠΙΣΤΕΥΑΝ ΟΤΙ ΘΑ ΕΜΕΝΑΝ ΕΓΚΥΕΣ ΜΕ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΚΑΙ ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΤΗΚΑ ΛΙΓΟ..:(

Δεν πειραζει η πρωτη ειναι παντα η δοκιμαστικη!!:-)

Την επομενη φορα σιγουρα!!!

Παντως πηγαινε να κοιταξεις την ωορηξια σε γιατρο ειναι απο τα πιο σιγουρα μωρε γιατι ποτε δεν ξερεις!!μπορει να ειναι οταν υπολογιζεις μπορει και οχι....βλεπεις το αγχος ολα τα φερνει πανω κατω....και δεν βοηθαει καθολου την συλληψη....Πηγαινε λοιπον στον γιατρογια να σου φυγει το αγχος εμενα μονο ετσι μου εφυγε!

:-)

Μην μου απογοητευεσαι!!!Θα ρθει και γρηγορααααααααααααα!

Φιλακια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΕΝΑΣ ΦΙΛΟΣ ΦΑΡΜΑΚΟΠΟΙΟΣ ΜΩΛΙΣ ΜΑΣ ΕΝΗΜΕΡΩΣΕ ΟΤΙ ΤΟ ΤΕΣΤ ΤΟ ΠΡΟΤΕΙΝΟΥΝ ΚΑΙ ΓΙΑΤΡΟΙ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΟ ΚΑΙ ΟΤΙ ΕΧΕΙ 70 ΜΕ 80% ΕΠΙΤΥΧΙΑ

ΟΜΩΣ ΞΕΚΑΘΑΡΙΣΕ ΟΤΙ ΟΣΟ ΕΧΩ ΕΙΔΙΚΑ ΕΓΩ ΑΝΧΟΣ ΔΕΝ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ ΟΥΤΕ ΤΟ ΤΕΣΤ ΟΥΤΕ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΝΑ ΦΕΡΕΙ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ.

ΛΕΣ ΝΑ ΞΕΚΙΝΗΣΟΥΜΕ ΤΟ ΠΙΩΜΑ ΜΠΑΣ ΚΑΙ ΧΑΛΑΡΩΣΟΥΜΕ ΜΕ ΤΟ ΘΕΜΑ ΠΟΥ ΜΑΣ ΑΠΑΣΧΟΛΕΙ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Οκ βρε Νανσυ αλλα πιστευεις οτι ειναι καλυτερα και απο τον υπερηχο?εγω παντως με τον υπερηχο ειμαι ησυχη και δεν χαλαω και χρηματα...

Ολα καλα ειναι αλλα καμια φορα δεν σου δειχνουν και σωστα...βεβαια το ιδιο θα μπορουσε να συμβει και με τον γιατρο αν και δεν το πολυπιστευω παντως καθε κοπελα κανει οτι νομιζει σωστο για τον εαυτο της απλα εμεις προτεινουμε!

Πρεπει κατι να κανουμε τωρα τι?Ασκησεις χαλαρωσης και ηρεμιας....εχει να προτεινει καμια κατι?χα χα! :-)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νάνσυ μου, εγω προτείνω να κάνεις το τεστ ή να πας στον γιατρό και να μην το πεις στον αντρούλη σου, γιατί κι αυτοί αγχώνονται οι καημένοι και μετά μπορεί να μην τους κάνει και κούκου!!Και καλύτερα μην συζητάτε και πολύ γι' αυτό το θέμα, εγώ στην αρχή του έλεγα οτι μάθαινα, ότι διαβαζα και οταν αδιαθετούσα στεναχωριόταν, κι ας μην κάναμε τις εντατικές προσπάθειες για μωρούλι! Κανόνισε ρομαντικό βράδυ, καμία εκδρομή (πάνω στις γόνιμες ημέρες σου βεβαια που θα τις ξέρεις εσυ!!) κλπ και μην το σκεφτεσαι!!!

Φιλιά και καλή επιτυχία!!!:kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εκανα βλακεια και ξεχασα να παρω 2ο κουτι με τεστ ωορρηξιας για να συνεχισω και σημερα.. αλλα με εκπληξη ειδα το πρωι που ξυπνησα να έχω πολλα υγρά. λετε να εχω ωορρηξια την 16η μερα του κυκλου; εμεις παντως θα το εκμεταλλευτουμε και οτι θελει ας γινει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια,εγω προσπταθω 6 μηνες.προχθες πηγα στο γυναικολογο και μου εκανε υπερηχο την 15η μερα.μου ειπε οτι η ωορρηξια μου θα ξεκινησει απο την 17η..καλο εε..οποτε μου λεει θα αρχισεις τις επαφες απο το πρωι της 17ης μεχρι και την 21η μερα,αλλα μου ειπε να ερχομαι σε επαφη μια το πρωι και μια το βραδυ,για να πεσω μεσα,,δεν εχω σταθερο κυκλο για αυτο και πηγα να με δει...σας τα λεω αυτα για οσες κοπελες θελουν να πανε καλυτερα στο γυναικολογο για υπερηχο,θας σας φυγει και το αγχος,εμενα τουλαχιστον με ηρεμησε παααρα πολυυυυ....περιμενω νεα σας...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

magdalina μου συμφωνω μαζι σου!!!κι εγω πηγα στον γιατρο και με ενημερωσε για το ποτε πρεπει (με υπερηχο φυσικα)και απο τοτε αισθανομουν πιο ησυχη χωρις αγχος...εχω ωορηξια δεν εχω και ποτε ακριβως....

Αλλα 2 φορες την ημερα?εμενα μου ειπε καθε μερα και μου φανηκε πολυ...2 φορες?ουαου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...