Μετάβαση σε περιεχόμενο

Γεννάμε με το καλό Σεπτέμβρη του 21!


Recommended Posts

στις πριν 5 ώρες, ο/η Sunny97 είπε:

Ναι όντως, ανά πάσα ώρα και στιγμή μπορεί να αλλάξει... 

Κ εγώ έχω πάλι 7.9 ραντεβού, δεν αισθάνομαι συσπασεις, μόνο που και που έχω κάποια πονακια ελαφρια σαν της περιόδου και μου είπε ότι ίσως κάνει κάποιες συσπασεις η μήτρα. 

Θα δείξει... 

σε βάζει να κανείς καρδιοτοκογραφο για να δει τις συσπάσεις ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Anna91! είπε:

σε βάζει να κανείς καρδιοτοκογραφο για να δει τις συσπάσεις ;

Ναι έκανα πρώτη φορά προχθές, μέχρι στιγμής μου είπε όλα καλά και η καρδιακή λειτουργία και οι συσπασεις (δεν εχω γενικά) 

Εσύ έχεις; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 52 λεπτά, ο/η Sunny97 είπε:

Ναι έκανα πρώτη φορά προχθές, μέχρι στιγμής μου είπε όλα καλά και η καρδιακή λειτουργία και οι συσπασεις (δεν εχω γενικά) 

Εσύ έχεις; 

Εγώ παίρνω μαγνήσιο σε όλη την εγκυμοσύνη και προς το παρών δεν έχω 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 52 λεπτά, ο/η Anna91! είπε:

Εγώ παίρνω μαγνήσιο σε όλη την εγκυμοσύνη και προς το παρών δεν έχω 

Στην 1η εγκυμοσύνη έπαιρνα μαγνήσιο και είχα πολλές από νωρίς.στη 2η δεν παίρνω και ξεκίνησα στον 8ο να έχω λιγες συσπασεις,αργά δηλ.οποτε δεν ξέρω αν βοηθάει κάπου το μαγνήσιο τελικά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Καρολίνα είπε:

Στην 1η εγκυμοσύνη έπαιρνα μαγνήσιο και είχα πολλές από νωρίς.στη 2η δεν παίρνω και ξεκίνησα στον 8ο να έχω λιγες συσπασεις,αργά δηλ.οποτε δεν ξέρω αν βοηθάει κάπου το μαγνήσιο τελικά.

Και εγώ παίρνω μαγνήσιο αλλά ναι δε ξέρω πόσο βοηθάει, η αδελφή μου που έπαιρνε είχε μεγάλο πρόβλημα με τις συσπάσεις και στις 2 εγκυμοσύνες. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια ειμαι στην αναμονη. Μου εβαλαν την επισκληριδιο και πεθανα στον πονο. Δυο τρεις φορες το προσπαθησε. Τωρα με επιασε σιγα σιγα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Soder είπε:

Κοριτσια ειμαι στην αναμονη. Μου εβαλαν την επισκληριδιο και πεθανα στον πονο. Δυο τρεις φορες το προσπαθησε. Τωρα με επιασε σιγα σιγα

Θα μας κάνεις αναμεταδοση απτο χειρουργείο όπως πας 😂.Περιεργο και πόνεσες, λογικά δεν έβρισκε το σημειο; 

Εγώ ξύπνησα την νύχτα με συνεχόμενο πόνο που δεν κατλαβαινω αν είναι περιόδου ή η κοιλιά μου επειδη πχ κρυώσα, με πιάνουν και κάτι συσπάσεις. Δεν ξέρω αν είναι αρχική φάση τοκετού και εξελιχθεί. 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Soder είπε:

Κοριτσια ειμαι στην αναμονη. Μου εβαλαν την επισκληριδιο και πεθανα στον πονο. Δυο τρεις φορες το προσπαθησε. Τωρα με επιασε σιγα σιγα

Με το καλόο να δεχτείς το μωρό σου😍

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Anna91! είπε:

Εγώ παίρνω μαγνήσιο σε όλη την εγκυμοσύνη και προς το παρών δεν έχω 

Στην πρώτη εγκυμοσύνη μου κάποια στιγμή είχα σταματήσει για 2 -3 μέρες το μαγνήσιο γιατί πηγαίναμε για φυσιολογικό τοκετό και οι συσπάσεις μου ήταν παρά πολλές ,οποτε αυτη την φορά δεν αφήνω μέρα  που να μην πάρω για να μην με πιάσει τίποτα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 29 λεπτά, ο/η Soder είπε:

Κοριτσια ειμαι στην αναμονη. Μου εβαλαν την επισκληριδιο και πεθανα στον πονο. Δυο τρεις φορες το προσπαθησε. Τωρα με επιασε σιγα σιγα

Αφού κάνουν τοπική αναισθησία νομιζω για να μην νιώσεις τη βελόνα.περιεργο που πονεσες.τωρα θα έχεις γεννήσει ήδη!!!περιμένουμε νέα!!

 

στις πριν 25 λεπτά, ο/η Kate21 είπε:

Θα μας κάνεις αναμεταδοση απτο χειρουργείο όπως πας 😂.Περιεργο και πόνεσες, λογικά δεν έβρισκε το σημειο; 

Εγώ ξύπνησα την νύχτα με συνεχόμενο πόνο που δεν κατλαβαινω αν είναι περιόδου ή η κοιλιά μου επειδη πχ κρυώσα, με πιάνουν και κάτι συσπάσεις. Δεν ξέρω αν είναι αρχική φάση τοκετού και εξελιχθεί. 

 

Έτσι κι εγώ σήμερα.ξυπνησα με πόνο στην κοιλιά αλλά όχι χαμηλά,σαν να κρυωσα.πηγα και τουαλέτα και τώρα κάπως καλύτερα είμαι.δεν νομίζω να είναι πόνοι πριν τη γέννα.το μωρό κουνιέται συνεχώς και συσπάσεις ακόμη δεν έχω. Τα πρωινα δεν έχω γενικά συσπάσεις.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 32 λεπτά, ο/η Soder είπε:

Κοριτσια ειμαι στην αναμονη. Μου εβαλαν την επισκληριδιο και πεθανα στον πονο. Δυο τρεις φορες το προσπαθησε. Τωρα με επιασε σιγα σιγα

Με το καλό !!! Περιμένουμε νέα σου !! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια γεννησαμε… 2.760 τελικα… στο χειρουργιο ετρεμα σαν το ψαρι αλλα τωρα ειμαι καλυτερα. Σιγα σιγα νιωθω κ τα ποδια μου. Μα το καλο σε οσες περιμενετε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 58 λεπτά, ο/η Soder είπε:

Κοριτσια γεννησαμε… 2.760 τελικα… στο χειρουργιο ετρεμα σαν το ψαρι αλλα τωρα ειμαι καλυτερα. Σιγα σιγα νιωθω κ τα ποδια μου. Μα το καλο σε οσες περιμενετε

Να σας ζησει το μωράκι σας!!!!!να είναι πάντα ευτυχισμένο!!!!!θηλασες;πως είσαι πονάς;;όλα εντάξει;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Soder είπε:

Κοριτσια γεννησαμε… 2.760 τελικα… στο χειρουργιο ετρεμα σαν το ψαρι αλλα τωρα ειμαι καλυτερα. Σιγα σιγα νιωθω κ τα ποδια μου. Μα το καλο σε οσες περιμενετε

Να σας ζήσει το μωράκι! Καλή ανάρρωση και σε σένα και καλούς θηλασμούς ❤️ μεγάλη απόκλιση από 3.300 που στο έβγαζαν σε 2.700.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η Kate21 είπε:

Να σας ζήσει το μωράκι! Καλή ανάρρωση και σε σένα και καλούς θηλασμούς ❤️ μεγάλη απόκλιση από 3.300 που στο έβγαζαν σε 2.700.

Ευχαριστω πολυ για τις ευχες🙏🏼. Ναι ναι μεγαλη αποκλιση. Αφου οταν μ το ειπαν δεν το πιστεψα. Θυλασα ναι. Προς το παρον αρπαζει καλα την θυλη. Τωρα αρχιζω ελαχιστα και ποναω αλλα θα ζητησω παυσιπονα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Soder είπε:

Κοριτσια γεννησαμε… 2.760 τελικα… στο χειρουργιο ετρεμα σαν το ψαρι αλλα τωρα ειμαι καλυτερα. Σιγα σιγα νιωθω κ τα ποδια μου. Μα το καλο σε οσες περιμενετε

Να σας ζήσει κορίτσι μου🥳🥳🥳!!!! καλή ανάρρωση💐💐💐 άντε και στα δικά μας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Soder είπε:

Κοριτσια γεννησαμε… 2.760 τελικα… στο χειρουργιο ετρεμα σαν το ψαρι αλλα τωρα ειμαι καλυτερα. Σιγα σιγα νιωθω κ τα ποδια μου. Μα το καλο σε οσες περιμενετε

Να σας ζήσει το μωράκι σας !! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα. Ευχαριστω για τις ευχες… τελικα το απογευμα γυρισε ασχημα η υγεια μου. Ξεκινησα εμετους και τρεμουλο ασταματητο. Εκαναν συμβουλιο οι γιατροι και ξεκινησα οξυγονο και αντιεμετικα. Ευτυχως τωρα ξημερωματα νιωθω καλυτερα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Soder είπε:

Καλημερα. Ευχαριστω για τις ευχες… τελικα το απογευμα γυρισε ασχημα η υγεια μου. Ξεκινησα εμετους και τρεμουλο ασταματητο. Εκαναν συμβουλιο οι γιατροι και ξεκινησα οξυγονο και αντιεμετικα. Ευτυχως τωρα ξημερωματα νιωθω καλυτερα.

Καλή ανάρρωση, να σου ζήσει το μωράκι σου!!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Soder είπε:

Καλημερα. Ευχαριστω για τις ευχες… τελικα το απογευμα γυρισε ασχημα η υγεια μου. Ξεκινησα εμετους και τρεμουλο ασταματητο. Εκαναν συμβουλιο οι γιατροι και ξεκινησα οξυγονο και αντιεμετικα. Ευτυχως τωρα ξημερωματα νιωθω καλυτερα.

Να σου ζήσει το μωράκι σου!! Εύχομαι πολύ γρήγορη ανάρρωση και από εδώ και πέρα όλα να πάνε καλά. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Soder είπε:

Καλημερα. Ευχαριστω για τις ευχες… τελικα το απογευμα γυρισε ασχημα η υγεια μου. Ξεκινησα εμετους και τρεμουλο ασταματητο. Εκαναν συμβουλιο οι γιατροι και ξεκινησα οξυγονο και αντιεμετικα. Ευτυχως τωρα ξημερωματα νιωθω καλυτερα.

Περαστικά!!να έχεις καλή ανάρρωση.γιατι όμως πήρες τέτοια τροπή;από φάρμακα που πήρες για την καισαρική;από την επισκληριδιο;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Καρολίνα είπε:

Περαστικά!!να έχεις καλή ανάρρωση.γιατι όμως πήρες τέτοια τροπή;από φάρμακα που πήρες για την καισαρική;από την επισκληριδιο;

Απο την επισκλειριδιο κ μορφινη. Η αναισθησιολογος φταιει… ευτυχως σημερα ειμαι καλα,.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Soder είπε:

Απο την επισκλειριδιο κ μορφινη. Η αναισθησιολογος φταιει… ευτυχως σημερα ειμαι καλα,.

Ευτυχώς που είσαι καλύτερα. Το μωράκι πως είναι; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Soder είπε:

Απο την επισκλειριδιο κ μορφινη. Η αναισθησιολογος φταιει… ευτυχως σημερα ειμαι καλα,.

Είχα κάνει κι εγώ εμετό στην πρώτη γέννα μόλις μου έκαναν επισκληριδιο αλλά μετά δεν είχα άλλη παρενέργεια.εκεινη την ώρα μόνο και τελος.μην ανησυχείς,θα περάσουν όλα αυτά και θα φύγει κ κάθε πόνος και θα είσαι άνετη να φροντίζεις το μωράκι σου γρήγορα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλημέρα. Πως είστε; ποιες έμειναν να γεννήσουν; 

Εγώ 39+5 σήμερα και περιμένω ακόμα. Ξύπνησα και χτες από συσπάσεις, τις χρονομετρουσα αλλά δεν έγιναν σταθερές και μετά από κανένα δίωρο ξανακοιμηθηκα. 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...