Μετάβαση σε περιεχόμενο

Γεννάμε με το καλό Σεπτέμβρη του 21!


Recommended Posts

στις πριν 1 ώρα, ο/η Sunny97 είπε:

Καλημέρα σας❤️

Ούτε εγώ έχω συσπασεις, σχεδόν καθόλου! 

Η γίνεται να έχω και να μη τις καταλαβαίνω; αν και δε νομίζω γιατί στον 6ο μήνα είχα κάποιες ελάχιστες, ενώ τώρα τίποτα. 

Σημαίνει κάτι αυτό; 

Ναι γίνετε !!!ενδέχεται να τις δει ο  γιατρός μόνο στον καρδιοτοκογραφο! εγω πάλι που είχα κάτι πονακια κτλπ νόμιζα ότι ήταν αλλά μου είπε ο γιατρός δεν κάνω καμιά..βέβαια είναι νωρίς δεν θέλουμε να γεννηθεί το μωρό τώρα..36+2

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σας βλέπω καιρό είχα δυσκολη έως τρομαχτική εγκυμοσύνη όμως έφτασα στο τέλος κι όλα καλά...καλή λευτεριά σε όλες κορίτσια μου..εγώ μεθαύριο θα έχω επιτέλους την φραουλίτσα μου αγκαλίτσα..είναι το δεύτερο μας..καταφέραμε να το κρατήσουμε με πολύ κόπο!!! Όμως τα καταφέραμε!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Mommy to be είπε:

Καλημέρα...36+1 Σήμερα Πέμπτη έχουμε ξανά γιατρο πάω κάθε εβδομάδα τώρα...ναι νομίζω τα χούμε  σχεδόν όλα έτοιμα...🥰βαλίτσα έφτιαξα την 34 βδομαδα....σκεφτόμουν μν έχω βαρύνει πολύ μετά και δεν μπορώ το σίδερο και αυτά αλλά συνεχίζω δουλειές σπιτιού ακάθεκτη....χθες ήρθε το στρώμα της κουνιας....για αρχή θα έχουμε τον μικρό στο δωμάτιο μας οπότε δεν το φτιάξαμε ακόμη...είμαι εν αναμονή μόνο του καροτσιου...και λίγο με αγχωνει γιατί είναι 3+1 και έχει και το αυγό μήπως δεν έρθει και έχω γεννήσει....ψυχολογική προετοιμασία πότε χαλαρή τελείως πότε του πανικού🤪😜

Και εγώ όσο μπορώ και δε νιώθω κάποια ενόχληση, κάνω κάποιες δουλίτσες δεν αντέχω να κάθομαι... 😅

Πραγματικά ανυπομονώ να γεννήσω, τα βράδια είμαι σαν τον βρυκολακα, δεν μπορώ να βολευτώ με τίποτα στο κρεβάτι. Ότι και να φάω αισθάνομαι μπαούλο, πίνω συνέχεια νερό και η κοιλιά κοντεύει να σκάσει.... Δε ξέρω κατά πόσο θα μου λείψει η κοιλίτσα που όλοι λένε μόλις γεννήσω. 🤣

Δηλαδή σκέφτομαι ευτυχώς που δε πήρα πολλά κιλά αλλιώς θα είχα ζοριστεί υπερβολικά!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ρε κορίτσια είναι ιδέα μου ή η κοιλιά μου είναι αρκετά χαμηλά; ο γιατρός δε μου έχει πει κάτι αλλα εγώ την αισθάνομαι πολύ κάτω!!!! 

Αυτό είναι επίφοβο να γεννήσει κάποια νωρίτερα; 

IMG_20210810_104716.jpg

IMG_20210810_104659.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Sunny97 είπε:

Ρε κορίτσια είναι ιδέα μου ή η κοιλιά μου είναι αρκετά χαμηλά; ο γιατρός δε μου έχει πει κάτι αλλα εγώ την αισθάνομαι πολύ κάτω!!!! 

Αυτό είναι επίφοβο να γεννήσει κάποια νωρίτερα; 

IMG_20210810_104716.jpg

IMG_20210810_104659.jpg

Τι γλυκούλα κοιλίτσα 😊εγώ θα σκάσω σε λίγο! Αχαχαχα

Μην αγχώνεσαι, έχεις δει τράχηλο τώρα τελευταία; αν είναι κλειστός δεν έχεις θέμα 😜

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Sunny97 είπε:

Και εγώ όσο μπορώ και δε νιώθω κάποια ενόχληση, κάνω κάποιες δουλίτσες δεν αντέχω να κάθομαι... 😅

Πραγματικά ανυπομονώ να γεννήσω, τα βράδια είμαι σαν τον βρυκολακα, δεν μπορώ να βολευτώ με τίποτα στο κρεβάτι. Ότι και να φάω αισθάνομαι μπαούλο, πίνω συνέχεια νερό και η κοιλιά κοντεύει να σκάσει.... Δε ξέρω κατά πόσο θα μου λείψει η κοιλίτσα που όλοι λένε μόλις γεννήσω. 🤣

Δηλαδή σκέφτομαι ευτυχώς που δε πήρα πολλά κιλά αλλιώς θα είχα ζοριστεί υπερβολικά!!!! 

Εγώ πάλι δεν έχω τετοια θέματα κοιμάμαι κανονικότητα αναισθησία μάλλον.🤪και εμένα δεν είναι μεγάλη η κοιλιά μου να χω πάρει 6-7 κιλά ίσως βοηθάει και αυτό και στην ενέργεια και σε όλα...απλά προσπαθώ να μν πίνω πολύ νερό το βράδυ γιατί μετά θα σηκωθώ σίγουρα δύο φορές για τουαλέτα...και δυσκολεύομαι να ξανκοιμηθω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 30 λεπτά, ο/η PanB είπε:

Τι γλυκούλα κοιλίτσα 😊εγώ θα σκάσω σε λίγο! Αχαχαχα

Μην αγχώνεσαι, έχεις δει τράχηλο τώρα τελευταία; αν είναι κλειστός δεν έχεις θέμα 😜

Τελευταία φορά είχα δει 27/7

Και έχω ραντεβού πάλι στις 24/8(τότε που γέννας εσύ) 

Αλλα την νιώθω πολυυ χαμηλά να πω την αλήθεια. 🤔

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Mommy to be είπε:

Εγώ πάλι δεν έχω τετοια θέματα κοιμάμαι κανονικότητα αναισθησία μάλλον.🤪και εμένα δεν είναι μεγάλη η κοιλιά μου να χω πάρει 6-7 κιλά ίσως βοηθάει και αυτό και στην ενέργεια και σε όλα...απλά προσπαθώ να μν πίνω πολύ νερό το βράδυ γιατί μετά θα σηκωθώ σίγουρα δύο φορές για τουαλέτα...και δυσκολεύομαι να ξανκοιμηθω...

Εγω πάντως σηκώνομαι 10 μετρημένες φορές για τουαλέτα, είναι μαρτύριο.... Γιατί δυσκολεύομαι μέχρι και να σηκωθώ. Αισθάνομαι μια έντονη πίεση χαμηλά όταν θέλω τουαλέτα.. 

 

Εν τω μεταξύ όλη μέρα διψάω πίνω νερά, χυμούς, τρώω παγάκια, τρώω καρπούζι. Και φουσκώνει η κοιλιά μου, γίνεται τούμπανο μέχρι το βράδυ αισθάνομαι ότι θα πεθάνω αλήθεια. 🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Sunny97 είπε:

Ρε κορίτσια είναι ιδέα μου ή η κοιλιά μου είναι αρκετά χαμηλά; ο γιατρός δε μου έχει πει κάτι αλλα εγώ την αισθάνομαι πολύ κάτω!!!! 

Αυτό είναι επίφοβο να γεννήσει κάποια νωρίτερα; 

IMG_20210810_104716.jpg

IMG_20210810_104659.jpg

Πολύ όμορφη η κοιλίτσα!!αγοράκι έχεις;λένε ότι η μυτερή κοιλιά δείχνει αγόρι. Κι εγώ σηκώνομαι γύρω στις 6 7 φορές τη νύχτα για τουαλέτα,πολύ βαρετό....αλλά τι να κάνουμε,υπομονή,σε λίγο καιρό θα μένουμε ξυπνιες για να ταίζουμε τα μωρά μας και όχι για την τουαλέτα η τη ζέστη που μας ταλαιπωρεί τώρα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να πω την αλήθεια,εμένα δεν μου φαίνεται χαμηλά σε αυτή τη φώτο.νομιζω δεν έχει κατέβει ακόμη και καλύτερα βασικά γιατί είναι νωρίς να γεννήσεις από τώρα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 ώρες, ο/η Καρολίνα είπε:

Πολύ όμορφη η κοιλίτσα!!αγοράκι έχεις;λένε ότι η μυτερή κοιλιά δείχνει αγόρι. Κι εγώ σηκώνομαι γύρω στις 6 7 φορές τη νύχτα για τουαλέτα,πολύ βαρετό....αλλά τι να κάνουμε,υπομονή,σε λίγο καιρό θα μένουμε ξυπνιες για να ταίζουμε τα μωρά μας και όχι για την τουαλέτα η τη ζέστη που μας ταλαιπωρεί τώρα.

Ναι αγοράκι έχω!!! 

Για να δούμε ποια θα κάνει την αρχή και θα γεννήσει πρώτη. 😜

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Sunny97 είπε:

Ναι αγοράκι έχω!!! 

Για να δούμε ποια θα κάνει την αρχή και θα γεννήσει πρώτη. 😜

Εμένα σήμερα μου είπε διαστολή 1.δεν περίμενα τόσο νωρίς αλλά όταν είναι 2η φορά ανοίγει πιο νωρίς λέει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Καρολίνα είπε:

Εμένα σήμερα μου είπε διαστολή 1.δεν περίμενα τόσο νωρίς αλλά όταν είναι 2η φορά ανοίγει πιο νωρίς λέει.

Υπάρχουν πιθανότητες να γεννήσεις νωρίτερα; τι σου είπε ο γιατρός; 

Αλλα αφού είπε ότι στη 2η φορά συμβαίνει αυτό, λογικά όλα καλά.... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Επίσης κορίτσια, βλέπω συνεχώς βίντεο με νεογέννητα και με πιάνουν τα κλάματα 😪

Το έχετε και εσείς αυτό; έχω ευαισθητοποιηθει πάρα πολύ, μπορεί να κλάψω και για ένα σκοτωμένο μυρμηγκακι.. 

Εσείς που το έχετε ζήσει ξανά πότε τα ξεπερνάς όλα αυτά; 😪😬

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 41 λεπτά, ο/η Sunny97 είπε:

Υπάρχουν πιθανότητες να γεννήσεις νωρίτερα; τι σου είπε ο γιατρός; 

Αλλα αφού είπε ότι στη 2η φορά συμβαίνει αυτό, λογικά όλα καλά.... 

Όχι είπε πως πάνε όλα καλά,όπως τα περιμένουμε.και δεν βλέπει κάτι που να δείχνει ότι θα γεννήσω σήμερα.βεβαια εγώ χάρηκα σήμερα πολύ μόλις άκουσα διαστολή 1 και ξαφνιάστηκα βέβαια γιατί την 1η φορά είχα διαστολή 1 το πρωί και το βράδυ έσπασαν τα νερά.ειχα περάσει την Πητ όμως.

 

στις πριν 41 λεπτά, ο/η Sunny97 είπε:

Επίσης κορίτσια, βλέπω συνεχώς βίντεο με νεογέννητα και με πιάνουν τα κλάματα 😪

Το έχετε και εσείς αυτό; έχω ευαισθητοποιηθει πάρα πολύ, μπορεί να κλάψω και για ένα σκοτωμένο μυρμηγκακι.. 

Εσείς που το έχετε ζήσει ξανά πότε τα ξεπερνάς όλα αυτά; 😪😬

Ναι αυτό το είχα πάθει κι εγώ την πρώτη φορά πριν γεννήσω,είναι λογικό και νομίζω δεν ξεπερνιέται απλά αργότερα θα βλέπεις παιδάκια κ θα νιώθεις ότι τα πονάς περισσότερο γιατί πλέον θα έχεις γίνει μάνα και θα έχεις νιώσει μεγάλα πράγματα για το παιδί σου.εμενα παλιότερα πολλά δεν με άγγιζαν και τώρα ακόμη και όταν βλέπω γιαγιάδες με τις κόρες τους που μπορεί να είναι και 50 χρόνων σε συγκινητικές στιγμές συγκινουμε κι εγώ γιατί νιώθω ότι είμαι από τη μεριά της (80χρονης)μαμάς.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 10/8/2021 at 9:24 ΠΜ, ο/η Άννα Νοτα είπε:

Σας βλέπω καιρό είχα δυσκολη έως τρομαχτική εγκυμοσύνη όμως έφτασα στο τέλος κι όλα καλά...καλή λευτεριά σε όλες κορίτσια μου..εγώ μεθαύριο θα έχω επιτέλους την φραουλίτσα μου αγκαλίτσα..είναι το δεύτερο μας..καταφέραμε να το κρατήσουμε με πολύ κόπο!!! Όμως τα καταφέραμε!!!!!

Με το καλό να έρθει το μωράκι σας!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 ώρες, ο/η Καρολίνα είπε:

 

Ναι αυτό το είχα πάθει κι εγώ την πρώτη φορά πριν γεννήσω,είναι λογικό και νομίζω δεν ξεπερνιέται απλά αργότερα θα βλέπεις παιδάκια κ θα νιώθεις ότι τα πονάς περισσότερο γιατί πλέον θα έχεις γίνει μάνα και θα έχεις νιώσει μεγάλα πράγματα για το παιδί σου.εμενα παλιότερα πολλά δεν με άγγιζαν και τώρα ακόμη και όταν βλέπω γιαγιάδες με τις κόρες τους που μπορεί να είναι και 50 χρόνων σε συγκινητικές στιγμές συγκινουμε κι εγώ γιατί νιώθω ότι είμαι από τη μεριά της (80χρονης)μαμάς.

Καλά από τότε που έμεινα έγκυος μπορεί να κλάψω με το οτιδήποτε όχι μόνο με παιδάκια. 

Στεναχωριέμαι με το παραμικρό, δεν ήμουν έτσι 🤦‍♀️

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η PanB είπε:

Εγώ γενναω 23😁

Αχ μπραβο με το καλό να έρθει το αγοράκι σου! Θα ανυπομονούμε για νέα σουυυ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 10/8/2021 at 7:06 ΠΜ, ο/η Sunny97 είπε:

Καλημέρα σας❤️

Ούτε εγώ έχω συσπασεις, σχεδόν καθόλου! 

Η γίνεται να έχω και να μη τις καταλαβαίνω; αν και δε νομίζω γιατί στον 6ο μήνα είχα κάποιες ελάχιστες, ενώ τώρα τίποτα. 

Σημαίνει κάτι αυτό; 

Καλησπερα, 

ειμαι νεα στο forum. Ειμαι στην 36+4 μερες στο δευτερο παιδακι. Το πρωτο το γεννησα με καισαρικη και τωρα παω για φυσιολογικο. Εχω αγχωθει αρκετα γιατι ειναι ολα διαφορετικα τωρα που δεν παω προγραμματισμενα. Δεν ξερω τι να περιμενω. Εχω καποιες στιγμες που πετρωνει η κοιλια μου αλλα χωρις πονους. Οσο για τα πραγματα του μωρου εχουν ετοιμαστει ολα ακομα και η βαλιτσα του νοσοκομειου. Οι αποριες μου εμενα ειναι αναφορικα τι γινεται στο νοσοκομειο με το κλισμα και εαν ο συνοδος μενει ολες τις μερες μεσα ή μπορει να πηγαινοερχεται…

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Soder είπε:

Καλησπερα, 

ειμαι νεα στο forum. Ειμαι στην 36+4 μερες στο δευτερο παιδακι. Το πρωτο το γεννησα με καισαρικη και τωρα παω για φυσιολογικο. Εχω αγχωθει αρκετα γιατι ειναι ολα διαφορετικα τωρα που δεν παω προγραμματισμενα. Δεν ξερω τι να περιμενω. Εχω καποιες στιγμες που πετρωνει η κοιλια μου αλλα χωρις πονους. Οσο για τα πραγματα του μωρου εχουν ετοιμαστει ολα ακομα και η βαλιτσα του νοσοκομειου. Οι αποριες μου εμενα ειναι αναφορικα τι γινεται στο νοσοκομειο με το κλισμα και εαν ο συνοδος μενει ολες τις μερες μεσα ή μπορει να πηγαινοερχεται…

Με το καλό!! 😁 Που γεννας; εγώ ξέρω στο Ιασώ πηγαινοερχεται, δεν μένει μέσα. Με το κλίσμα; 😂 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...