Μετάβαση σε περιεχόμενο

Γεννάμε με το καλό Σεπτέμβρη του 21!


Recommended Posts

στις πριν 5 λεπτά, ο/η PanB είπε:

Κορίτσι μου ελπίζω να είσαι καλά και να βρεθεί κάποια να σε διαφωτίσει.. Εγώ δυστυχώς δεν έχω ιδέα.. Εμπιστεύεσαι το γιατρό σου; γιατί δεν παίρνεις και μια 2η γνώμη; αν το ένστικτο σου σου λέει να το ψάξεις κι άλλο, αυτό να κάνεις! 

Η επόμενη σκέψη είναι να πάω σε έναν αιματολογο να πάρω γνώμη;;;δε ξέρω πραγματικά 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Lina08 είπε:

Η επόμενη σκέψη είναι να πάω σε έναν αιματολογο να πάρω γνώμη;;;δε ξέρω πραγματικά 

Εγώ νομίζω θα πήγαινα πρώτα και σε 2ο γυναικολόγο να συγκρίνω απόψεις.. Χωρίς να αναφέρω τι μου είπε ο προηγούμενος.

Και μετά σε αιματολογο αν οι απόψεις διίστανται! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Lina08 είπε:

Τον εμπιστεύομαι δεν είχα κάποιο θέμα μέχρι τώρα.δε με κάλυψε η απάν του κ όταν ξαναρωτήσα γιατρέ όλα καλά με τη θρομβοφιλια;;;μου απάντησε το ίδιο.κ τελευταία βλέπω ότι είναι πολλές οι κοπέλες με ετεροζυγωτη που χτυπάνε ενεση η παίρνουν χάπι κατά τη διάρκεια εγκυμοσύνης .με έχουν πιάσει φόβοι για την επόμενη φορά κ μηπωσ δεν κάνω κάτι σωστά τι να πω.

Δυστυχώς εγώ δεν τα ξέρω καθόλου. Ομως συμφωνώ με την Pan. Εμπιστευσου το ένστικτο σου γιατί στο τέλος τέλος όντως ο γιατρός σου μπορεί να στα λέει σωστά αλλά ένας δεύτερος να σε καθησυχάσει. Είναι μεγάλη υπόθεση. Εύχομαι με ηρεμία και υπομονή να πάνε όλα καλά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Lina08 είπε:

 

Κορίτσια καλησπέρα κ συγνώμη για την ενόχληση απλά εχω μπερδευτει.έκανα απόξεση είδαμε στον υπέρηχο την 8η εβδομάδα ότι το έμβρυο δεν αναπτύσοταν οπωσ θα έπρεπε μετά από αυτή τη περιπέτεια ζήτησα από το γιατρό να κάνουμε καποιεσ εξετασεισ μηπωσ έχω κάποιο πρόβλημα κ για  να ξέρουμε την επόμενη φορά τι θα πρέπει να προσέξουμε.Ο γιατροσ μασ είπε τυχαίο γεγονός η παλινδρομη.Πηρα τισ εξετασεισ κ εχθεσ πήγα στο γιατρό οι πρώτες ήταν οι ανοσολογικές εξετασεισ κ μου λέει όλα οκ.Οταν είδε τισ εξετασεισ θρομβοφιλιασ γύρισε κ μου είπε σε γενικές γραμμές ήμαστε εντάξει εμένα αυτό δε με ηρέμησε.Εκανα FV Leiden μεταλαξησ G1691A δεν ανιχνεύθηκε μεταλαξησ αλλά στο αποτέλεσμα μασ δίνει ετεροζυγωτια.Επισησ η aptt είναι ανεβασμένη.Το ινωδογονο είναι 35 μονάδες ανεβασμενο κ η αντίσταση πρωτεινησ c είναι κάτω του φυσιολογικού.Να σημειώσω ότι κολπική καλλιέργεια δεν με εβαλε να κάνω .Συγνωμη για το τεράστιο κείμενο θέλω να με ενημερώσει αν κάποια κοπέλα είχε κάτι παρόμοιο κ τι έκανε περαιτέρω

 

 

 

Καλημερα κορίτσι και λυπάμαι πολύ για την εμπειρια σου  ! Εχω και εγω παρομοια εμπειρια παλινδρομη στην 6η περιπου εβδομαδα που ειδαμε την 9η στον υπερηχο, με αποξεση ! Και μενα ο γιατρος μου μου ειπε τυχαιο γεγονος οποτε το αφηνουμε ετσι ,εγω τον εμπιστεύτηκα και δεν εκανα καμια εξεταση! Τωρα ειμαι παλι εγκυος στην 14η εβδομαδα πια,ολα πανε μια χαρα και απλα μου ειχε πει απ την αρχη της εγκυμοσυνης πως προληπτικα θα παίρνω ενα σαλοσπιρ την ημερα για να ειμαστε σιγουροι! Και οντως ολα ειναι τελεια μεχρι στιγμης! Για εμενα, αν εμπιστευεσαι οντως το γιατρο σου ακου τι σου λεει,  συζητα μαζι του οτι θες και εξεφρασε του ολες σου τις σκεψεις και αποριες! Αν εχεις και την παραμικρη αμφιβολια ομως μην το αφησεις και πανε καλυτερα κατευθειαν σε αιματολογο να σε κατατοπισει πληρως . Γενικά ομως μην το αφησεις γιατι στην επομενη εγκυμοσυνη θα τρελαθείς! Στο λεω απο την προσωπικη μου εμπειρια γτ μου βγηκε η ψυχη μεχρι να φτασω σε αυτη την εβδομαδα απ το αγχος!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δε πρόκειται να το αφήσω για την επόμενη εγκυμοσύνη πίστεψέ με.Ισως να φταίει το άγχος για την επόμενη φορά αλλά θέλω να εξαντλήσω αυτο το θέμα περί θρομβοφιλιας.στη σκέψη να περάσω αυτό που πέρασα στη απόξεση δεν το αντέχω.Ειμαι ήδη στο ψάξιμο αιματολογου για να βγω από τη περιέργια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Lina08 είπε:

Δε πρόκειται να το αφήσω για την επόμενη εγκυμοσύνη πίστεψέ με.Ισως να φταίει το άγχος για την επόμενη φορά αλλά θέλω να εξαντλήσω αυτο το θέμα περί θρομβοφιλιας.στη σκέψη να περάσω αυτό που πέρασα στη απόξεση δεν το αντέχω.Ειμαι ήδη στο ψάξιμο αιματολογου για να βγω από τη περιέργια.

Αν αυτο νιώθεις καντο να εισαι σίγουρη! Αφού εχεις ηδη κανει τις εξετασεις ειναι πολυ ευκολο να πας απλα σε κάποιον να στο αναλύσει σωστα! Γτ κ εμεις που ειχαμε κανει μονο σπερμοδιαγραμμα ,με αγχωνε πολυ το θεμα οταν ξαναεμεινα! Απλα εγω προσωπικά εχω παρα πολυ μεγαλη εμπιστοσυνη στο γιατρο μου,οποτε και με τη ληψη σαλοσπιρ ενιωθα ασφαλης! Το αγχος ετσι κ αλλιως δε θα φυγει ποτέ! Να κανεις οτι νιωθεις πως θα σε ξεαγχωσει !!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Sofoula28 είπε:

Αν αυτο νιώθεις καντο να εισαι σίγουρη! Αφού εχεις ηδη κανει τις εξετασεις ειναι πολυ ευκολο να πας απλα σε κάποιον να στο αναλύσει σωστα! Γτ κ εμεις που ειχαμε κανει μονο σπερμοδιαγραμμα ,με αγχωνε πολυ το θεμα οταν ξαναεμεινα! Απλα εγω προσωπικά εχω παρα πολυ μεγαλη εμπιστοσυνη στο γιατρο μου,οποτε και με τη ληψη σαλοσπιρ ενιωθα ασφαλης! Το αγχος ετσι κ αλλιως δε θα φυγει ποτέ! Να κανεις οτι νιωθεις πως θα σε ξεαγχωσει !!

Εγώ είχα κανει ολεσ τισ ορμονικές πριν ξεκινήσω προσπάθειεσ κ ήταν ολεσ εξαιρετικεσ το ίδιο κ ο σύζυγος μου.αυτη τη φορά δε μπορώ να χαλαρώσω γιατί βλέπω ότι μου δίνει ετεροζυγωτη στη θρομβοφιλια ανεβασμένο ινωδογωνο κ χαμηλή η αptt.Ισωσ να μην ήθελε να με αγχωσει παραπάνω ο γιατρός μου κ να περιμένει τη επόμενη εγκυμοσύνη για να να μου ξεκινήσει κάποια θεραπεία.Δε ξέρω πραγματικά ξερεισ το μυαλό κάνει χίλιες σκέψεις.Εκλεισα ραντεβού σε αιματολογο να ζητήσω τη γνώμη του με τισ υπάρχων εξετασεισ μακάρι να μην είναι κάτι σοβαρό να είναι όλα στο μυαλό μου λόγω τησ αποτυχοασ που είχα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η Lina08 είπε:

Εγώ είχα κανει ολεσ τισ ορμονικές πριν ξεκινήσω προσπάθειεσ κ ήταν ολεσ εξαιρετικεσ το ίδιο κ ο σύζυγος μου.αυτη τη φορά δε μπορώ να χαλαρώσω γιατί βλέπω ότι μου δίνει ετεροζυγωτη στη θρομβοφιλια ανεβασμένο ινωδογωνο κ χαμηλή η αptt.Ισωσ να μην ήθελε να με αγχωσει παραπάνω ο γιατρός μου κ να περιμένει τη επόμενη εγκυμοσύνη για να να μου ξεκινήσει κάποια θεραπεία.Δε ξέρω πραγματικά ξερεισ το μυαλό κάνει χίλιες σκέψεις.Εκλεισα ραντεβού σε αιματολογο να ζητήσω τη γνώμη του με τισ υπάρχων εξετασεισ μακάρι να μην είναι κάτι σοβαρό να είναι όλα στο μυαλό μου λόγω τησ αποτυχοασ που είχα.

Ίσως είναι κάτι απλό που αντιμετώπιζεται απλά με ασπιρίνη,προληπτικά, όπως έχω δει σε άλλες περιπτώσεις.. 

Πότε έκλεισες ραντεβού; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η PanB είπε:

Ίσως είναι κάτι απλό που αντιμετώπιζεται απλά με ασπιρίνη,προληπτικά, όπως έχω δει σε άλλες περιπτώσεις.. 

Πότε έκλεισες ραντεβού; 

Επόμενη Πέμπτη μακάρι να βγάλω μια άκρη να ησυχάζω.Η ψυχολογική κούραση τεράστια 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου καλησπέρα σε όλες!! 

Σήμερα είχαμε την αυχενική διαφάνεια! Έχω να σας πω ότι είμαι ενθουσιασμένη με το πόσο πολλά πράγματα είδαμε. Καταρχήν είδαμε ένα ολοκληρωμένο μωρό. Είδαμε χεράκια, δακτυλακια, ποδαράκια, μάτια, μυτούλα, αυτακια, στοματακι. Είδαμε τα πάντα! 

Το σπορακι μας χαιρετούσε, χοροπηδούσε. Ήταν φανταστικό! 

Ο γιατρός μου είπε ότι τα βλέπει όλα τέλεια. Φαίνονται όλα πάρα πολύ καλά περιμένουμε και τις αιματολογικές και συνεχίζουμε. 

Μας έκανε και μια εκτίμηση για το φύλλο κατά 80% μας είπε για κοριτσάκι!!

Αυτά τα δικά μας τα νέα!! @PanB νομίζω αύριο έχεις και εσύ καλά αποτελέσματα εύχομαι! Και σε όλες τις κοπέλες που έχουν τώρα αυχενική!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Sweeties είπε:

Κορίτσια μου καλησπέρα σε όλες!! 

Σήμερα είχαμε την αυχενική διαφάνεια! Έχω να σας πω ότι είμαι ενθουσιασμένη με το πόσο πολλά πράγματα είδαμε. Καταρχήν είδαμε ένα ολοκληρωμένο μωρό. Είδαμε χεράκια, δακτυλακια, ποδαράκια, μάτια, μυτούλα, αυτακια, στοματακι. Είδαμε τα πάντα! 

Το σπορακι μας χαιρετούσε, χοροπηδούσε. Ήταν φανταστικό! 

Ο γιατρός μου είπε ότι τα βλέπει όλα τέλεια. Φαίνονται όλα πάρα πολύ καλά περιμένουμε και τις αιματολογικές και συνεχίζουμε. 

Μας έκανε και μια εκτίμηση για το φύλλο κατά 80% μας είπε για κοριτσάκι!!

Αυτά τα δικά μας τα νέα!! @PanB νομίζω αύριο έχεις και εσύ καλά αποτελέσματα εύχομαι! Και σε όλες τις κοπέλες που έχουν τώρα αυχενική!!

Μπράβο κορίτσι μου 😁😁 με το καλό να έρθει η μπουμπού σας! 

Ναι ναι, αυριο είναι η σειρά μου 🙃 θα σας γραψω το μεσημέρι να σας πω 😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Lina08 είπε:

Εγώ είχα κανει ολεσ τισ ορμονικές πριν ξεκινήσω προσπάθειεσ κ ήταν ολεσ εξαιρετικεσ το ίδιο κ ο σύζυγος μου.αυτη τη φορά δε μπορώ να χαλαρώσω γιατί βλέπω ότι μου δίνει ετεροζυγωτη στη θρομβοφιλια ανεβασμένο ινωδογωνο κ χαμηλή η αptt.Ισωσ να μην ήθελε να με αγχωσει παραπάνω ο γιατρός μου κ να περιμένει τη επόμενη εγκυμοσύνη για να να μου ξεκινήσει κάποια θεραπεία.Δε ξέρω πραγματικά ξερεισ το μυαλό κάνει χίλιες σκέψεις.Εκλεισα ραντεβού σε αιματολογο να ζητήσω τη γνώμη του με τισ υπάρχων εξετασεισ μακάρι να μην είναι κάτι σοβαρό να είναι όλα στο μυαλό μου λόγω τησ αποτυχοασ που είχα.

Γεια σου Λίνα! Λυπάμαι για την απώλειά σου, πιστεύω ότι σύντομα θα εχεις ένα γερό μωράκι στην αγκαλιά σου!! Καλη δύναμη με τις εξετάσεις, κράτα την αισιοδοξία σου, σκέψου ότι οι γιατροί δεν γνωρίζουν τα πάντα και επικεντρώσου στο ζευγάρι σας, απο κει θα έρθει το μωράκι σας απο την αγάπη που μοιράζεστε. Σε φιλώ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια!! Έχω καιρό να σας γράψω! Διαβάζω τα νέα σας, προχωράμε, έγιναν κι οι πρώτες αυχενικές, τι καλά! Πώς είστε; επιμένουν τα συμπτώματα; ή ειστε καλύτερα σιγά σιγά; εγω ειμαι καλα, η κόπωση και υπνηλία συνεχίζει αλλα νιώθω καλύτερα απο την αρχή, ειμαι τωρα στη 10η εβδομάδξα, εκανα τον προγεννητικό ελεγχο (αιματολογικές εξετάεσεις) βρεθηκε λιγο παραπανω ζαχαρο 102! Έχει καμιά σας; την επομενη Παρασκευή 5/3 θα παω στο γιατρο μου να με δει και να μου πει αν χρειαζεται να παρω κατι για το ζάχαρο. Σας φιλώ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η Sweeties είπε:

Κορίτσια μου καλησπέρα σε όλες!! 

Σήμερα είχαμε την αυχενική διαφάνεια! Έχω να σας πω ότι είμαι ενθουσιασμένη με το πόσο πολλά πράγματα είδαμε. Καταρχήν είδαμε ένα ολοκληρωμένο μωρό. Είδαμε χεράκια, δακτυλακια, ποδαράκια, μάτια, μυτούλα, αυτακια, στοματακι. Είδαμε τα πάντα! 

Το σπορακι μας χαιρετούσε, χοροπηδούσε. Ήταν φανταστικό! 

Ο γιατρός μου είπε ότι τα βλέπει όλα τέλεια. Φαίνονται όλα πάρα πολύ καλά περιμένουμε και τις αιματολογικές και συνεχίζουμε. 

Μας έκανε και μια εκτίμηση για το φύλλο κατά 80% μας είπε για κοριτσάκι!!

Αυτά τα δικά μας τα νέα!! @PanB νομίζω αύριο έχεις και εσύ καλά αποτελέσματα εύχομαι! Και σε όλες τις κοπέλες που έχουν τώρα αυχενική!!

Μπράβο κοπέλα μου! Με το καλό η κορούλα σας!!! ❤❤❤ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Αστεράκι3 είπε:

Γεια σας κορίτσια!! Έχω καιρό να σας γράψω! Διαβάζω τα νέα σας, προχωράμε, έγιναν κι οι πρώτες αυχενικές, τι καλά! Πώς είστε; επιμένουν τα συμπτώματα; ή ειστε καλύτερα σιγά σιγά; εγω ειμαι καλα, η κόπωση και υπνηλία συνεχίζει αλλα νιώθω καλύτερα απο την αρχή, ειμαι τωρα στη 10η εβδομάδξα, εκανα τον προγεννητικό ελεγχο (αιματολογικές εξετάεσεις) βρεθηκε λιγο παραπανω ζαχαρο 102! Έχει καμιά σας; την επομενη Παρασκευή 5/3 θα παω στο γιατρο μου να με δει και να μου πει αν χρειαζεται να παρω κατι για το ζάχαρο. Σας φιλώ! 

Αχ θέλω να απαντήσω σε όλες και δεν ξέρω πώς να το κάνω :) ειμαστε στην ίδια εβδομάδα διανύω την 10η και πριν 2 εβδομάδες είχα 99 ζάχαρο, το επανέλαβα με νηστεία πήγε 92 και τη Δευτέρα αυτή επαναλαμβάνω για να το δούμε πάλι. Ευχομαι να πάνε όλα καλά και να το προσέξεις με υπομονή :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 54 λεπτά, ο/η Lina08 είπε:

Επόμενη Πέμπτη μακάρι να βγάλω μια άκρη να ησυχάζω.Η ψυχολογική κούραση τεράστια 

Υπομονηηηή υπομονή! Δεν το έχω βιωσει αλλά πάρε βαθυες ανάσες και μόνο θετικές σκέψεις. Θα έρθει να είσαι σίγουρη και θα είναι και υγιέστατο! Λίγη υπομονή μόνο.. θα είμαστε εδώ να μας τα λες και ννα συμβουλεύεις άλλα κορίτσια..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η BananaConsuela είπε:

Αχ θέλω να απαντήσω σε όλες και δεν ξέρω πώς να το κάνω :) ειμαστε στην ίδια εβδομάδα διανύω την 10η και πριν 2 εβδομάδες είχα 99 ζάχαρο, το επανέλαβα με νηστεία πήγε 92 και τη Δευτέρα αυτή επαναλαμβάνω για να το δούμε πάλι. Ευχομαι να πάνε όλα καλά και να το προσέξεις με υπομονή :)

Κι εγώ 89 είχα που στις τιμές του μικροβιολογικού ήταν στα ανώτερα όρια αλλά δεν μου είπε κάτι ή γιατρός που το είδε 🤔 

Τώρα είναι να μου γράψει πάλι μετά την αυχενική εξετάσεις οπότε θα το δω πως έχει πάει.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η BananaConsuela είπε:

Αχ θέλω να απαντήσω σε όλες και δεν ξέρω πώς να το κάνω :) ειμαστε στην ίδια εβδομάδα διανύω την 10η και πριν 2 εβδομάδες είχα 99 ζάχαρο, το επανέλαβα με νηστεία πήγε 92 και τη Δευτέρα αυτή επαναλαμβάνω για να το δούμε πάλι. Ευχομαι να πάνε όλα καλά και να το προσέξεις με υπομονή :)

Τι πρόσεξες στη διατροφη σου; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η PanB είπε:

Μπράβο κορίτσι μου 😁😁 με το καλό να έρθει η μπουμπού σας! 

Ναι ναι, αυριο είναι η σειρά μου 🙃 θα σας γραψω το μεσημέρι να σας πω 😂

Με το καλό Pan!!! Αναμένουμε νέα!!! Χαίρομαι πολύ να σας διαβάζω κορίτσια... @Sweeties ακούγονται υπέροχα τα νέα!!! 👏 Με το καλό!!! Εγώ χαίρομαι που ακούω ότι μπορεί και με 80% ποσοστό εάν φαίνεται να πουν φύλο. Νόμιζα ότι θα έπρεπε να περιμένω 4ο-5ο. Παίρνω κουράγιο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η BananaConsuela είπε:

Με το καλό Pan!!! Αναμένουμε νέα!!! Χαίρομαι πολύ να σας διαβάζω κορίτσια... @Sweeties ακούγονται υπέροχα τα νέα!!! 👏 Με το καλό!!! Εγώ χαίρομαι που ακούω ότι μπορεί και με 80% ποσοστό εάν φαίνεται να πουν φύλο. Νόμιζα ότι θα έπρεπε να περιμένω 4ο-5ο. Παίρνω κουράγιο.

Και στις 2 μου κόρες το μάθαμε στο πρώτο τρίμηνο με επιφύλαξη μας το ειπε ο γιατρός, αλλά έπεσε.. μέσα! Χαχαχ με το καλό να μάθετε κι εσείς! Κι εγω ανυπομονώ, να δω αν θα μαι κοριτσομάνα με 3 κόρες ή θα χω κι εναν γιό! Ο,τι ειναι ας ερθει, καλοδεχούμενο, παντως όταν μαθαίνεις το φυλο κατι γινεται πιο πραγματικό! Ειναι ωραια στιγμή! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Αστεράκι3 είπε:

Τι πρόσεξες στη διατροφη σου; 

Αρχικά έκανα μια αναζήτηση στους γλυκεμικους δείκτες κάποιων τροφων. Άραγε μπορώ να παραθέσω ένα λινκ? Δεν το έχω ξανακάνει, είναι από το πανεπιστήμιο του Χάρβαρντ που ένα φίλος γιατρός μου το έστειλε. 

https://www.health.harvard.edu/diseases-and-conditions/glycemic-index-and-glycemic-load-for-100-foods

Συνήθιζα να βάζω μέλι στον καφέ και εν τέλει είναι σαν τη ζάχαρη, αντικατεστησα με φρουκτόζη και για τα γλυκάκια τρώω λίγη σοκολάτα με στέβια. Ελάττωσα λίγο τα ζυμαρικά. Λίγα πράγματα θα δείξει τη Δευτέρα αν το παω σωστα δεν ξέρω..

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Αστεράκι3 είπε:

Και στις 2 μου κόρες το μάθαμε στο πρώτο τρίμηνο με επιφύλαξη μας το ειπε ο γιατρός, αλλά έπεσε.. μέσα! Χαχαχ με το καλό να μάθετε κι εσείς! Κι εγω ανυπομονώ, να δω αν θα μαι κοριτσομάνα με 3 κόρες ή θα χω κι εναν γιό! Ο,τι ειναι ας ερθει, καλοδεχούμενο, παντως όταν μαθαίνεις το φυλο κατι γινεται πιο πραγματικό! Ειναι ωραια στιγμή! 

Α πας για τρίτο!!! Τέλειο???! Χίλια μπράβο σας παιδιά!!! Και ο άντρας μου θέλει να κλείσουμε με ένα αλλά του λέω ότι είναι πολύ νωρίς ακόμα και έχουμε καιρό...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η BananaConsuela είπε:

Α πας για τρίτο!!! Τέλειο???! Χίλια μπράβο σας παιδιά!!! Και ο άντρας μου θέλει να κλείσουμε με ένα αλλά του λέω ότι είναι πολύ νωρίς ακόμα και έχουμ

Έ βέβαια ειναι νωρίς! Έχετε ακόμη περιθώριο! Με το καλό το μωράκι σας!!! Μια όμορφη εγκυμοσύνη, να τη χαρείτε. 😊😊😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Αστεράκι3 είπε:

Έ βέβαια ειναι νωρίς! Έχετε ακόμη περιθώριο! Με το καλό το μωράκι σας!!! Μια όμορφη εγκυμοσύνη, να τη χαρείτε. 😊😊😊

Σε ευχαριστώ πολύ!!! Από συμπτώματα σήμερα κ χθες λίγα πονάκια, αλλά οι απογευματινές αναγούλες κάπως ηρεμούν σιγά σιγά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η BananaConsuela είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ!!! Από συμπτώματα σήμερα κ χθες λίγα πονάκια, αλλά οι απογευματινές αναγούλες κάπως ηρεμούν σιγά σιγά.

Μεγαλώνει η μήτρα, για αυτό τα πονάκια. Όλα καλά! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Μόλις γύρισα απ τον γιατρο…όλα καλά με την μπουμπου μας! Ήταν ζωηρή και υγιέστατη!!!! Σε αλλά νέα μόλις βγήκα από το ιατρείο καθώς κατέβαινα τις σκάλες…έπεσα και χτύπησα την πλάτη μου! Τώρα ξάπλα γιατί πονάει πολύ….
    • Κι εγώ τη βλέπω τη σκιά και στα 2!!! 🤗🤗 έλα βρε @marinamanoulitsa, τρελανέ μας τώρα τέλος Απρίλη ❤️🤞Συνέχισε τα τεστάκια, εύχομαι ολόενα και να σκουραίνουν 🙏
    • Λίλλυ μου συγχαρητήρια για την χοριακή σου να έχεις μια όμορφη εγκυμοσύνη και χαιρόμαστε όλες με την χαρά σου . Εμένα ο Θυρεοειδής αποσυντονίζονταν με κάθε διέγερση και αλλάζαμε φάρμακα , σίγουρα θα πρέπει να στο αλλάξει γιατί είναι αρκετά υψηλό . Τα καλύτερα από την καρδιά μου για το θαυματάκι σου
    • Πολύ καλά θα κάνετε κορίτσι μου!! Να το παλέψετε και, αν χρειαστεί, ξαναπροσπαθειτε με φυσικό. Και οι βιταμίνες στους άνδρες αποδίδουν πιο πολυ απ ότι σε εμάς. Στον δικό μου, να σκεφτείς, χωρίς να έχει θέμα, του είχε δώσει ο ανδρολογος απλα για ενίσχυση (άλλο θέμα  ποσες πήρε τελικά, χιχι!). Για την εξέταση, να δεις τι θα σου πουν αύριο και πάρε κ δεύτερη γνώμη, αν εχεις αμφιβολιες. Έχω κ εγώ ινοαδενωματα και κυστουλες, που τα παρακολουθώ χρόνια κ έχω καρδιοχτυπησει πολλές φορές μετά από εξετάσεις που εχω κάνει κ μου τα λενε ποτε ετσι ποτε αλλιως...Και, να σκεφτεις, πάω Αθήνα στους καλύτερους. Θέλουν πολλή προσοχή αυτά τα πράγματα και να έχεις καλή εικόνα του στήθους σου, για να ξέρεις να τους κατατοπιζεις κ εσυ. Και καλό μαστολογο να ξέρει τι κάνει!! Δεν θα είναι τίποτα, απλά σου λέω για να είσαι υποψιασμενη. ❤️
    • Σε ευχαριστώ πάρα πολύ Apol μου . Μακάρι να ήταν απλά μια προετοιμασία για το χειρότερο αλλά και εγώ προετοιμάζομαι για αυτό πια γιατί ξέρω πως και ως πτωσή ανταποκρίτρια θα είναι πολύ δύσκολο να βρεθει κατάλληλο για μεταφορά .Ελπίζω και εύχομαι σε όλες μας το καλύτερο γιατί πολέμαμε καθημερινά . Εσύ σε τι στάδιο είσαι ?
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...