Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ο Γενάρης να μας φέρει θετικό τεστ στο χέρι! Να γεμίσει τη χρόνια με πολλά πολλά μωρά!


Noname

Recommended Posts

στις πριν 1 ώρα, ο/η Mt3508 είπε:

Καλό απόγευμα κορίτσι μου! Και εγώ σε θυμάμαι γέννησες ένα μήνα μετά από εμένα σωστά; Να σας ζήσει! Πως τα περνάτε ;🥰

Τελικα μου ήρθε η ακατανόμαστη! Δεν πειράζει ξανά προσπάθειες τον ερχόμενο μήνα! 🙂

Ευχαριστούμε, να σου ζήσει κι εσένα!! 😍🥰 Ναι ναι 1 μήνα ακριβώς...3/9 γέννησα, τον περίμενα έστω τέλη Αυγούστου αλλά άργησε εμένα ο μικρός δεν ερχόταν πέρασα την ΠΗΤ και κάναμε πρόκληση! Τώρα είναι ένα πολύ καλό μωράκι, γελαστό και εύκολο δε μας έχει κουράσει καθόλου! Κοιμάται απ’την αρχή όλη νύχτα και θηλάζουμε αποκλειστικά. Τη μέρα δεν κοιμάται πολύ μόνο και δε μπορώ να κάνω πολλά πράγματα..αλλά ευτυχώς ούτε κολικούς είχαμε ούτε πολύ γκρίνια γενικά! Την προηγούμενη φορά που πήγαμε στο γιατρό είδε ότι έχουν φουσκώσει τα ούλα του και μας είπε ότι πριν τους 6 θα βγάλει τα 2 κάτω. Εσείς πώς πάτε με τα δοντάκια; Τον βλέπω πολλές φορές πονάει και τον ενοχλούν πολύ, γενικά τα χέρια όλη μέρα στο στόμα και γινόμαστε χάλια με τα σάλια 😆 Επίσης στέκεται από 3μηνών κ κάτι η παιδίατρος που τον είδε μας είπε δεν έχει ξαναδεί κάτι τέτοιο κ εμείς πάθαμε σοκ 😆Τώρα είμαστε σχεδόν 4μιση μηνών τον άλλο μήνα θα ξεκινήσουμε στέρεες..εσείς ξεκινήσατε; 

Δεν πειράζει,τον άλλο μήνα 😜 είμαι σίγουρη ότι το καλοκαίρι θα σε βρει έγκυο 😉

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια, όσες έχετε παιδάκια και θηλάζατε αποκλειστικά πότε σας ήρθε η περίοδος;

Εγώ έχω ένα μωράκι 4μιση μηνών, και δε μου έχει έρθει ακόμη περίοδος..ο γιατρός όταν είχα πάει και με είδε μου είπε ότι θα μου έρθει αφού ξεκινήσουμε τις στέρεες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Tonakiv είπε:

Κανένα θετικό τεστ δεν έχουμε βρε κορίτσια;; 

Ναι ρε συ κι εγώ το σκεφτόμουν έχουμε κολλήσει λίγο...άντε να δούμε ποια θα κάνει την αρχή να πάρει μπρος το πινακακι γιατί έχω καιρό να βάλω καινούργιο θετικο....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια μου. Και καλή χρονιά. Είχα πολύ καιρό να γράψω στο φόρουμ. Αλλά σας διάβαζα καθημερινα. Δεν έχω κάτι καινούργιο να σας πω. Συνεχίζουμε τις προσπάθειες και έχουμε φτάσει πια στους 18 μήνες. Τον προηγούμενο μήνα κάναμε και πρόκληση ωορρηξιας με χάπια και παρακολούθηση, αλλά δυστυχώς δεν τα καταφεραμε. Τώρα πήρα την απόφαση να κάνω και την τελευταία εξέταση που απέφευγα γιατί φοβάμαι πολυ. Θα πάω την Δευτέρα για σαλπιγγογραφια. Είμαι τρομοκρατημένη γιατί διάβασα πάρα πολλά στο ίντερνετ και δεν ξέρω πως να το διαχειριστώ 🙄

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Renoula19 είπε:

Αρνητική κορίτσια μου δεν πειράζει παμεεεεε δυναμικά τον άλλον μήνα ❤️❤️

Κρίμα κοριτσι μου μη το βάζει κάτω δυναμικά για τον επόμενο μήνα!! ♥️♥️♥️♥️♥️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 42 λεπτά, ο/η Lacostaki είπε:

Ναι ρε συ κι εγώ το σκεφτόμουν έχουμε κολλήσει λίγο...άντε να δούμε ποια θα κάνει την αρχή να πάρει μπρος το πινακακι γιατί έχω καιρό να βάλω καινούργιο θετικο....

Μάλλον τις γιορτές το νου μας τον είχανε στο φαι κ τα γλυκά!! Χα χα χα χα (αστειεύομαι!!)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 37 λεπτά, ο/η Love13 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου. Και καλή χρονιά. Είχα πολύ καιρό να γράψω στο φόρουμ. Αλλά σας διάβαζα καθημερινα. Δεν έχω κάτι καινούργιο να σας πω. Συνεχίζουμε τις προσπάθειες και έχουμε φτάσει πια στους 18 μήνες. Τον προηγούμενο μήνα κάναμε και πρόκληση ωορρηξιας με χάπια και παρακολούθηση, αλλά δυστυχώς δεν τα καταφεραμε. Τώρα πήρα την απόφαση να κάνω και την τελευταία εξέταση που απέφευγα γιατί φοβάμαι πολυ. Θα πάω την Δευτέρα για σαλπιγγογραφια. Είμαι τρομοκρατημένη γιατί διάβασα πάρα πολλά στο ίντερνετ και δεν ξέρω πως να το διαχειριστώ 🙄

Καλησπέρα κοριτσι μου 

Να πας αισιόδοξη κ χαλαρή..να την κάνεις κ αυτήν την εξέταση γιατί είναι σημαντική για μας της γυναίκες..εγώ από προσωπική εμπειρία θα σου πω ότι δεν πόνεσα καθόλου..μια μέρα είχα λίγο αίμα στο σκουπισμα κ τπτ άλλο.. κ εγώ έβλεπα ότι στο ίντερνετ έγραφαν ότι πονάνε κ τέτοια κ είχα φοβηθεί λίγο .. όλα θα πάνε καλά να μην φοβάσαι καθόλου.. εύχομαι καλά αποτελέσματα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Mantikio είπε:

Καλησπέρα κοριτσι μου 

Να πας αισιόδοξη κ χαλαρή..να την κάνεις κ αυτήν την εξέταση γιατί είναι σημαντική για μας της γυναίκες..εγώ από προσωπική εμπειρία θα σου πω ότι δεν πόνεσα καθόλου..μια μέρα είχα λίγο αίμα στο σκουπισμα κ τπτ άλλο.. κ εγώ έβλεπα ότι στο ίντερνετ έγραφαν ότι πονάνε κ τέτοια κ είχα φοβηθεί λίγο .. όλα θα πάνε καλά να μην φοβάσαι καθόλου.. εύχομαι καλά αποτελέσματα!!

Εγώ διάβασα ακραίες καταστάσεις για  λιποθυμίες και πόνους σαν να σε σφαζουν. Και ενώ το είχα πάρει αποφαση, τρομοκρατηθηκα.Ομως θα πάρω μια βαθιά ανάσα και θα πάω. Δεν μπορώ άλλο να έχω δεύτερες σκέψεις, μήπως έχω κάτι και δεν έχει διαγνωστει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 55 λεπτά, ο/η Lacostaki είπε:

Ναι ρε συ κι εγώ το σκεφτόμουν έχουμε κολλήσει λίγο...άντε να δούμε ποια θα κάνει την αρχή να πάρει μπρος το πινακακι γιατί έχω καιρό να βάλω καινούργιο θετικο....

Αχχχ κάντε όλες μια ευχή να πάνε όλα καλά κ να έχουμε θετικά αποτελέσματα όλες εμείς που περιμένουμε!!! 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Love13 είπε:

Εγώ διάβασα ακραίες καταστάσεις για  λιποθυμίες και πόνους σαν να σε σφαζουν. Και ενώ το είχα πάρει αποφαση, τρομοκρατηθηκα.Ομως θα πάρω μια βαθιά ανάσα και θα πάω. Δεν μπορώ άλλο να έχω δεύτερες σκέψεις, μήπως έχω κάτι και δεν έχει διαγνωστει

Αποφευγε να διαβάζεις και να κάνεις δεύτερες σκέψεις..θα πάνε όλα καλά δεν θα πονέσεις κ θα έχεις κ καλά αποτελέσματα αυτό θα σκέφτεσαι!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Mantikio είπε:

Αποφευγε να διαβάζεις και να κάνεις δεύτερες σκέψεις..θα πάνε όλα καλά δεν θα πονέσεις κ θα έχεις κ καλά αποτελέσματα αυτό θα σκέφτεσαι!!

Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου. Θα σας πω την εμπειρία μου την Δευτέρα. Εύχομαι σύντομα να έχουμε όλες ένα θετικό

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Love13 είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου. Θα σας πω την εμπειρία μου την Δευτέρα. Εύχομαι σύντομα να έχουμε όλες ένα θετικό

Θα περιμένουμε νέα σου!!

Μακάρι να πάνε όλα καλά για όλες μας!! ♥️♥️♥️♥️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Love13 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου. Και καλή χρονιά. Είχα πολύ καιρό να γράψω στο φόρουμ. Αλλά σας διάβαζα καθημερινα. Δεν έχω κάτι καινούργιο να σας πω. Συνεχίζουμε τις προσπάθειες και έχουμε φτάσει πια στους 18 μήνες. Τον προηγούμενο μήνα κάναμε και πρόκληση ωορρηξιας με χάπια και παρακολούθηση, αλλά δυστυχώς δεν τα καταφεραμε. Τώρα πήρα την απόφαση να κάνω και την τελευταία εξέταση που απέφευγα γιατί φοβάμαι πολυ. Θα πάω την Δευτέρα για σαλπιγγογραφια. Είμαι τρομοκρατημένη γιατί διάβασα πάρα πολλά στο ίντερνετ και δεν ξέρω πως να το διαχειριστώ 🙄

Καλησπέρα κορίτσι μου,να πας οπωσδήποτε γιατί είναι πολύ σημαντική εξέταση και να μην φοβάσαι.Εγώ δεν κατάλαβα τίποτα,στο Ίντερνετ υπάρχει πάντα μια δόση υπερβολής...💖

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Love13 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου. Και καλή χρονιά. Είχα πολύ καιρό να γράψω στο φόρουμ. Αλλά σας διάβαζα καθημερινα. Δεν έχω κάτι καινούργιο να σας πω. Συνεχίζουμε τις προσπάθειες και έχουμε φτάσει πια στους 18 μήνες. Τον προηγούμενο μήνα κάναμε και πρόκληση ωορρηξιας με χάπια και παρακολούθηση, αλλά δυστυχώς δεν τα καταφεραμε. Τώρα πήρα την απόφαση να κάνω και την τελευταία εξέταση που απέφευγα γιατί φοβάμαι πολυ. Θα πάω την Δευτέρα για σαλπιγγογραφια. Είμαι τρομοκρατημένη γιατί διάβασα πάρα πολλά στο ίντερνετ και δεν ξέρω πως να το διαχειριστώ 🙄

Κοριτσι μου η εξεταση αυτη ειναι σημαντικη τωρα που το πηρες αποφαση να σκεφτεσαι πως την κανεις για καλο❤️🙏🏼 Την εκανα πριν ενα μηνα ο πονος δεν ειναι κατι που να μην αντεχεται !!! Μην διαβαζεις και σε φοβίζουν αυτα που λενε οτι αλλο θελεις να ρωτησεις ειμαι εδω !!!😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Dina970 είπε:

Κοριτσι μου η εξεταση αυτη ειναι σημαντικη τωρα που το πηρες αποφαση να σκεφτεσαι πως την κανεις για καλο❤️🙏🏼 Την εκανα πριν ενα μηνα ο πονος δεν ειναι κατι που να μην αντεχεται !!! Μην διαβαζεις και σε φοβίζουν αυτα που λενε οτι αλλο θελεις να ρωτησεις ειμαι εδω !!!😊

Μακάρι να είναι έτσι και για μένα. Και να είναι και καλά τα αποτελέσματα. Γιατί φοβάμαι και γιαυτό. Γιατί σκέφτομαι ότι αφού όλα τα υπόλοιπα είναι τέλεια, εκεί θα είναι το θέμα και δεν έχουμε καταφέρει να συλλάβουμε, ύστερα από ενάμιση χρόνο 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Princess28 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια, όσες έχετε παιδάκια και θηλάζατε αποκλειστικά πότε σας ήρθε η περίοδος;

Εγώ έχω ένα μωράκι 4μιση μηνών, και δε μου έχει έρθει ακόμη περίοδος..ο γιατρός όταν είχα πάει και με είδε μου είπε ότι θα μου έρθει αφού ξεκινήσουμε τις στέρεες

Γειά σου Princess μου!🥰 Εμένα μου ήρθε στο τρίτο μήνα. Στην κουμπάρα μου και στα δύο μωράκια της μετά από 7-8 μήνες. Δηλαδή λίγο μετά το ξεκίνημα των στερεών τροφών. Βέβαια η κολλητή μου δυο χρόνια που θήλαζε και στα δύο παιδιά της δεν είχε καθόλου περίοδο. Εγώ έχω καταλάβει ότι κάθε οργανισμός είναι διαφορετικός άρα δύσκολα θα καταλάβεις πότε θα αδιαθετησεις!💗💗💗💗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου ερώτηση! 

Πήρα τις βιταμίνες pregnacare. Είπα να ενισχύσω λίγο τον οργανισμό μου. Μήπως γνωρίζετε αν επηρεάζεται το χρώμα των ούρων; Πολύ φωτεινό μου φάνηκε!☀️😄

@Kostef μου νομίζω ότι τις είχες πάρει κι εσύ. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 53 λεπτά, ο/η Ευάγγελοςτ είπε:

Κορίτσια μου ερώτηση! 

Πήρα τις βιταμίνες pregnacare. Είπα να ενισχύσω λίγο τον οργανισμό μου. Μήπως γνωρίζετε αν επηρεάζεται το χρώμα των ούρων; Πολύ φωτεινό μου φάνηκε!☀️😄

@Kostef μου νομίζω ότι τις είχες πάρει κι εσύ. 

Ναι τις πηρα για 2 μήνες, δεν είδα κάτι το τρομερό σε διάφορα να σου πω την αλήθεια, την αποβολουλα μου την είχα μετά.... Το κάνουν αυτό οι πολυβιταμινες στα ουρά δεν είναι τίποτα. Εγώ παραγγειλα σήμερα τις Lambert's strong start. Πήγα σήμερα σε μια γυναικολόγο για δευτερη γνωμη κ μου τις έδωσε μαζί με dhea ξεχωριστά. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Princess28 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια, όσες έχετε παιδάκια και θηλάζατε αποκλειστικά πότε σας ήρθε η περίοδος;

Εγώ έχω ένα μωράκι 4μιση μηνών, και δε μου έχει έρθει ακόμη περίοδος..ο γιατρός όταν είχα πάει και με είδε μου είπε ότι θα μου έρθει αφού ξεκινήσουμε τις στέρεες

Καλησπερα κοριτσι μου, εγω θηλασα αποκλειστικα και τα δυο μου παιδακια (το δευτερο ειναι 7.5 μηνων και θηλαζει ακομα), μου ηρθε στις 40 μερες ακριβως μετα την γεννα..Οσο και αν ακουγα και γω οτι με τον αποκλειστικο θηλασμο καθυστερει να ερθει, σε μενα δε συνεβει αυτο.. Πιστευω ειναι θεμα οργανισμου τελικα..😘

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Ευάγγελοςτ είπε:

Κορίτσια μου ερώτηση! 

Πήρα τις βιταμίνες pregnacare. Είπα να ενισχύσω λίγο τον οργανισμό μου. Μήπως γνωρίζετε αν επηρεάζεται το χρώμα των ούρων; Πολύ φωτεινό μου φάνηκε!☀️😄

@Kostef μου νομίζω ότι τις είχες πάρει κι εσύ. 

Γεια σου κοριτσι μου! Τις ειχα παρει και γω, δεν ειχα δει καποια διαφορα! Καλα εκανες,σου ευχομαι συντομα με ενα ακομη μωρακι!💖

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Ευάγγελοςτ είπε:

Κορίτσια μου ερώτηση! 

Πήρα τις βιταμίνες pregnacare. Είπα να ενισχύσω λίγο τον οργανισμό μου. Μήπως γνωρίζετε αν επηρεάζεται το χρώμα των ούρων; Πολύ φωτεινό μου φάνηκε!☀️😄

@Kostef μου νομίζω ότι τις είχες πάρει κι εσύ. 

Εγω τις έπαιρνα και την πρώτη φορα είχα τρομάξει όταν είδα τα ούρα μου 😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Love13 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου. Και καλή χρονιά. Είχα πολύ καιρό να γράψω στο φόρουμ. Αλλά σας διάβαζα καθημερινα. Δεν έχω κάτι καινούργιο να σας πω. Συνεχίζουμε τις προσπάθειες και έχουμε φτάσει πια στους 18 μήνες. Τον προηγούμενο μήνα κάναμε και πρόκληση ωορρηξιας με χάπια και παρακολούθηση, αλλά δυστυχώς δεν τα καταφεραμε. Τώρα πήρα την απόφαση να κάνω και την τελευταία εξέταση που απέφευγα γιατί φοβάμαι πολυ. Θα πάω την Δευτέρα για σαλπιγγογραφια. Είμαι τρομοκρατημένη γιατί διάβασα πάρα πολλά στο ίντερνετ και δεν ξέρω πως να το διαχειριστώ 🙄

Καλησπέρα και από εμένα εγώ αναγκάστηκα να κάνω δύο φορές. Την πρώτη φορά με την κλασσική μέθοδο στην οποία ταλαιπωρήθηκα αφάνταστα και δεν έβγαλε αποτέλεσμα στην ουσία δεν έγινε σωστά και την δεύτερη φορά την έκανα με τη νέα μέθοδο και δεν είχε καμία σχέση δεν πόνεσα, κράτησε πολύ λιγότερο χρόνο και δεν πήρα ακτινοβολία θα σου πρότεινα να βρεις κάποιο κέντρο να κάνεις με τη νέα μέθοδο γτ αξίζει. Καλή επιτυχία και να μην φοβάσαι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Love13 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου. Και καλή χρονιά. Είχα πολύ καιρό να γράψω στο φόρουμ. Αλλά σας διάβαζα καθημερινα. Δεν έχω κάτι καινούργιο να σας πω. Συνεχίζουμε τις προσπάθειες και έχουμε φτάσει πια στους 18 μήνες. Τον προηγούμενο μήνα κάναμε και πρόκληση ωορρηξιας με χάπια και παρακολούθηση, αλλά δυστυχώς δεν τα καταφεραμε. Τώρα πήρα την απόφαση να κάνω και την τελευταία εξέταση που απέφευγα γιατί φοβάμαι πολυ. Θα πάω την Δευτέρα για σαλπιγγογραφια. Είμαι τρομοκρατημένη γιατί διάβασα πάρα πολλά στο ίντερνετ και δεν ξέρω πως να το διαχειριστώ 🙄

Καλησπέρα!!! Εγω θυμαμαι οταν ειχα κανει σαλπιγγογραφια πονεσα πολυ λιγο την ώρα της εξέτασης. Σαν να ειχα περίοδο! Δεν ειναι τιποτα και να πας χαλαρή και αισιόδοξη κοριτσι μου και να έχεις καλα αποτέλεσματα!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Tonakiv είπε:

Κορίτσια με ΑΜΗ 0,44 τι κάνουμε;

Δυστυχώς δεν γνωρίζω να σου πω! Σίγουρα καποιο κοριτσι θα σου πει. Με τον γιατρό σου μίλησες? Τι σου είπε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...