Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια Αυγούστου 2021


Recommended Posts

στις Just now, ο/η Love32 είπε:

Σε μικροβιολογικο την κάνεις δεν γράφεται κ κοστίζει 500 ευρώ

Αυτη νομιζω σε καλυπτει και σε διαφορα αλλα θεματα και εχει πολυ εγκυρα αποτελεσματα. Το μονο αρνητικο ειναι το κοστος. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Love32 είπε:

Ναι 500 ευρώ.

Νταξει είναι τραγικοί, ενώ σου λένε δεν παίζει θέμα κ το μωρό είναι καλά καντη για σιγουριά.. Το έκαναν κ σε μια φίλη μου.. Σου βάζουν την ιδέα ίσα ίσα 🙄 εκνευρίζομαι. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Raphaela είπε:

Αυτη νομιζω σε καλυπτει και σε διαφορα αλλα θεματα και εχει πολυ εγκυρα αποτελεσματα. Το μονο αρνητικο ειναι το κοστος. 

Γενικά διάβασα ότι με σιγουρια 99 της 100 σ λέει για τα 3 ! Λογικά θα μ πουν και αύριο! Ναι κ ανχος μέχρι να βγουν και αυτά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η PanB είπε:

Νταξει είναι τραγικοί, ενώ σου λένε δεν παίζει θέμα κ το μωρό είναι καλά καντη για σιγουριά.. Το έκαναν κ σε μια φίλη μου.. Σου βάζουν την ιδέα ίσα ίσα 🙄 εκνευρίζομαι. 

Δεν παλεύεται είχα γενικά ηρεμισει τώρα ξανά ανχοθηκα εύχομαι να πάνε όλα καλά!! Μόνο αυτό !!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Love32 είπε:

Δεν παλεύεται είχα γενικά ηρεμισει τώρα ξανά ανχοθηκα εύχομαι να πάνε όλα καλά!! Μόνο αυτό !!

Μην αγχώνεσαι καθόλου, στο είπαν ξεκάθαρα για τα 500 😂😂 το μωράκι είναι τέλεια!! Αλλά καντην να σου φύγει η ιδέα και να είσαι ήρεμη! 😁 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η PanB είπε:

Μην αγχώνεσαι καθόλου, στο είπαν ξεκάθαρα για τα 500 😂😂 το μωράκι είναι τέλεια!! Αλλά καντην να σου φύγει η ιδέα και να είσαι ήρεμη! 😁 

Άλλου με έστειλαν ρε γαμωτο δεν θα την κάνω στο κέντρο.δεν ξέρω αλήθεια. 

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Love32 είπε:

Δεν παλεύεται είχα γενικά ηρεμισει τώρα ξανά ανχοθηκα εύχομαι να πάνε όλα καλά!! Μόνο αυτό !!

Το μικροβιολογικο ειναι δικο τους συνεργαζομενο; Σε στελνουν αυτοι δηλαδη; 
Ενταξει κοιταξε να δεις ειναι θεμα εμπιστοσυνης στον γιατρο και αν ειναι κ εσυ να ηρεμησεις δεν το συζηταω να το κανεις. 
Αλλα μην το βαζεις τωρα αγχος οσο να περιμενεις τα αποτελεσματα , μεγαλωνει το σπορακι σου και επηρεαζεται απο ολα! 
Ολα καλα θα ειναι! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Love32 είπε:

Άλλου με έστειλαν ρε γαμωτο δεν θα την κάνω στο κέντρο.δεν ξέρω αλήθεια. 

 

 

Συνεργάζονται ρε συ με διαφορα.. Πάντως μην ταράζεσαι, όλα θα πάνε μια χαρά, θα δεις! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 31 λεπτά, ο/η Raphaela είπε:

Το μικροβιολογικο ειναι δικο τους συνεργαζομενο; Σε στελνουν αυτοι δηλαδη; 
Ενταξει κοιταξε να δεις ειναι θεμα εμπιστοσυνης στον γιατρο και αν ειναι κ εσυ να ηρεμησεις δεν το συζηταω να το κανεις. 
Αλλα μην το βαζεις τωρα αγχος οσο να περιμενεις τα αποτελεσματα , μεγαλωνει το σπορακι σου και επηρεαζεται απο ολα! 
Ολα καλα θα ειναι! 

Κοίτα σε αυτό με είχαν στείλει να κάνω κ καρυότυπος κ κάποιες άλλες εξετάσεις δεν ξερω

 ίσως κ να συνεργάζονται όπως λέει κ η @PanB  !! Απλά υπομονή να περάσουν οι μέρες :)

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλησπέρα σας τα δικά μου νέα δεν είναι ευχάριστα ήρθαμε από το γιατρό κ ήμαστε κομμάτια.Το εμβρυο δεν μεγάλωσε όσο θα έπρεπε κ δεν είδαμε καρδιακή λειτουργία.Τη παρασκευή θα πάμε για απόξεση δυστυχώς.Πρωτη εγκυμοσύνη κ δε πήγε καλά.Τον ρώτησα αν θα πρέπει να κάνω περαιτέρω εξετάσεις αργότερα π.χ. θρομβοφιλια κ όλες τις προγγενετικες εξετάσεις κ μου είπε όχι.Δε θα το αφήσω έτσι θα το ψάξω.Υ.Γ εύχομαι σε ολες μέσα  από τη καρδιά μου  να σας πάνε όλα καλα κ να έχετε ένα υγιή μωρό στην αγκαλιά σας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Lina08 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα σας τα δικά μου νέα δεν είναι ευχάριστα ήρθαμε από το γιατρό κ ήμαστε κομμάτια.Το εμβρυο δεν μεγάλωσε όσο θα έπρεπε κ δεν είδαμε καρδιακή λειτουργία.Τη παρασκευή θα πάμε για απόξεση δυστυχώς.Πρωτη εγκυμοσύνη κ δε πήγε καλά.Τον ρώτησα αν θα πρέπει να κάνω περαιτέρω εξετάσεις αργότερα π.χ. θρομβοφιλια κ όλες τις προγγενετικες εξετάσεις κ μου είπε όχι.Δε θα το αφήσω έτσι θα το ψάξω.Υ.Γ εύχομαι σε ολες μέσα  από τη καρδιά μου  να σας πάνε όλα καλα κ να έχετε ένα υγιή μωρό στην αγκαλιά σας.

Κορίτσι μου λυπάμαι πολύ! Είναι δύσκολο ! Παρτε τον χρόνο σας να ηρεμησετε και να ανασυνταχτειτε και οταν ειστε ετοιμοι ξαναπροσπαθειτε! Συμφωνω μαζι σου να το ψαξεις!

Σου στελνω δυναμη αν και ειμαι σιγουρη οτι την εχεις και θα τα καταφερεις. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Lina08 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα σας τα δικά μου νέα δεν είναι ευχάριστα ήρθαμε από το γιατρό κ ήμαστε κομμάτια.Το εμβρυο δεν μεγάλωσε όσο θα έπρεπε κ δεν είδαμε καρδιακή λειτουργία.Τη παρασκευή θα πάμε για απόξεση δυστυχώς.Πρωτη εγκυμοσύνη κ δε πήγε καλά.Τον ρώτησα αν θα πρέπει να κάνω περαιτέρω εξετάσεις αργότερα π.χ. θρομβοφιλια κ όλες τις προγγενετικες εξετάσεις κ μου είπε όχι.Δε θα το αφήσω έτσι θα το ψάξω.Υ.Γ εύχομαι σε ολες μέσα  από τη καρδιά μου  να σας πάνε όλα καλα κ να έχετε ένα υγιή μωρό στην αγκαλιά σας.

Κορίτσι μου εχω περασει απο τη θεση σου  πριν απο καποιους μηνες και ξερω ακριβώς πως αισθανεσαι .. μαλιστα εμεις ειχαμε ακουσει καρδουλα και μετα απλα σταματησε... και εμενα ο γιατρος μου ειπε πως τη θεωρουμε τυχαιο γεγονος και προχωραμε χωρις εξετασεις,τον ακουσα(του εχω απολυτη εμπιστοσυνη) και τωρα ειμαι ξανα εγκυος και ολα πανε καταπληκτικα! Θα κανεις οτι εσυ θελεις ωστε να νιωσεις σιγουρια .. Οτι και να σου πει οποιος και αν στο πει δε θα σε βοηθήσει πραγματικα και το ξερω οποτε παρε το χρονο σου ,θρήνησε, κλαψε να ξεσπασεις και να εισαι σίγουρη πως την επομενη φορα θα πανε ολα καλα..!! Οτι θελησεις ειμαστε εδω ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η Lina08 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα σας τα δικά μου νέα δεν είναι ευχάριστα ήρθαμε από το γιατρό κ ήμαστε κομμάτια.Το εμβρυο δεν μεγάλωσε όσο θα έπρεπε κ δεν είδαμε καρδιακή λειτουργία.Τη παρασκευή θα πάμε για απόξεση δυστυχώς.Πρωτη εγκυμοσύνη κ δε πήγε καλά.Τον ρώτησα αν θα πρέπει να κάνω περαιτέρω εξετάσεις αργότερα π.χ. θρομβοφιλια κ όλες τις προγγενετικες εξετάσεις κ μου είπε όχι.Δε θα το αφήσω έτσι θα το ψάξω.Υ.Γ εύχομαι σε ολες μέσα  από τη καρδιά μου  να σας πάνε όλα καλα κ να έχετε ένα υγιή μωρό στην αγκαλιά σας.

Κορίτσι μου, ότι και να σου πούμε θα είναι λίγο.. Εύχομαι να είσαι δυνατή και πολύ σύντομα να γεμίσει η αγκαλιά σου ❤️ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα σε όλες! Λυπάμαι πολύ για την ατυχία της Lina08, μακάρι από δω και πέρα ο δρόμος σου για την απόκτηση ενός παιδιού να είναι γεμάτος μόνο με χαρές!

Εγώ έχω μια απορία και θέλω να δω αν το παρατήρησα μόνο εγώ. Οι συνταγές για το φυλλικό οξύ, το σίδηρο και όλα όσα μου δίνει η γιατρός γράφουν πάνω μηδενική συμμετοχή για το ασφαλισμένο, αλλά κάθε μα κάθε φορά που πάω στο φαρμακείο (όχι στο ίδιο κάθε φορά), με χρεώνουν με ένα μικροποσό. Έχει συμβεί και σε άλλες; Τι γίνεται πια;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Dimitram είπε:

Καλημέρα σε όλες! Λυπάμαι πολύ για την ατυχία της Lina08, μακάρι από δω και πέρα ο δρόμος σου για την απόκτηση ενός παιδιού να είναι γεμάτος μόνο με χαρές!

Εγώ έχω μια απορία και θέλω να δω αν το παρατήρησα μόνο εγώ. Οι συνταγές για το φυλλικό οξύ, το σίδηρο και όλα όσα μου δίνει η γιατρός γράφουν πάνω μηδενική συμμετοχή για το ασφαλισμένο, αλλά κάθε μα κάθε φορά που πάω στο φαρμακείο (όχι στο ίδιο κάθε φορά), με χρεώνουν με ένα μικροποσό. Έχει συμβεί και σε άλλες; Τι γίνεται πια;

Όχι, δεν μου έχουν χρεώσει κάτι στο φυλικο που πήρα τελευταία.. 

Έκλεισα αυχενική για 26/2 😊🤞

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ααααα μου φαίνεται μόνο εγώ πληρώνω σαν το κορόιδο🤔🤣 Με το καλό η αυχενική σου, εγώ έκλεισα για τις 16! Έμαθα για τον εμβρυολογο που τις κάνει πολύ καλά λόγια κι έχω ανακουφιστεί πολύ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Dimitram είπε:

Ααααα μου φαίνεται μόνο εγώ πληρώνω σαν το κορόιδο🤔🤣 Με το καλό η αυχενική σου, εγώ έκλεισα για τις 16! Έμαθα για τον εμβρυολογο που τις κάνει πολύ καλά λόγια κι έχω ανακουφιστεί πολύ!

Που θα την κάνεις με το καλό; 😊🤞

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμένα ακόμα δεν μ τα έχουν γράψει μια d μόνο κ πλήρωσα 1 ευρώ της συνταγής! Σήμερα έχω βάρος χαμηλά κορίτσια το έχετε νιώσει?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η PanB είπε:

Που θα την κάνεις με το καλό; 😊🤞

Είμαι από επαρχία και γενικα όταν χρειάζεται αυχενική οι εγκυουλες πηγαίνουν Θεσσαλονίκη. Τώρα λόγω μέτρων αναγκαστικά θα την κάνω εδώ και είχα τις αμφιβολίες μου, αλλά πάει, κάμφθηκαν κι αυτές!

 

Εσύ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Love32 είπε:

Εμένα ακόμα δεν μ τα έχουν γράψει μια d μόνο κ πλήρωσα 1 ευρώ της συνταγής! Σήμερα έχω βάρος χαμηλά κορίτσια το έχετε νιώσει?

Εγώ έχω συχνά τράβηγμα χαμηλά, όπως όταν είναι πιασμένοι οι κοιλιακοί μετά από άσκηση. Όταν ρώτησα τη γιατρό μου είπε ότι είναι φυσιολογικό γιατί μεγαλώνει η μήτρα και όλο και κάτι θα νιώθω στην περιοχή.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Dimitram είπε:

Εγώ έχω συχνά τράβηγμα χαμηλά, όπως όταν είναι πιασμένοι οι κοιλιακοί μετά από άσκηση. Όταν ρώτησα τη γιατρό μου είπε ότι είναι φυσιολογικό γιατί μεγαλώνει η μήτρα και όλο και κάτι θα νιώθω στην περιοχή.

Κατάλαβα σε ευχαριστώ πολύ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Dimitram είπε:

Καλημέρα σε όλες! Λυπάμαι πολύ για την ατυχία της Lina08, μακάρι από δω και πέρα ο δρόμος σου για την απόκτηση ενός παιδιού να είναι γεμάτος μόνο με χαρές!

Εγώ έχω μια απορία και θέλω να δω αν το παρατήρησα μόνο εγώ. Οι συνταγές για το φυλλικό οξύ, το σίδηρο και όλα όσα μου δίνει η γιατρός γράφουν πάνω μηδενική συμμετοχή για το ασφαλισμένο, αλλά κάθε μα κάθε φορά που πάω στο φαρμακείο (όχι στο ίδιο κάθε φορά), με χρεώνουν με ένα μικροποσό. Έχει συμβεί και σε άλλες; Τι γίνεται πια;

Εμενα το σιδηρο και το ασβεστιο που μου εδωσε τωρα δε μου τα εγραψε !! Τα πληρωσα κανονικά... Μήπως το ξεχασε και τζαμπα εδωσα τοσα λεφτα???? Παντως οτι μου εχει γραψει,σχεδον παντα κατι πληρωνω!! Επισης κλεισαμε αυχενικη για τις 22 του μηνος ,ειμαστε 3 εκατοστα εχουμε 182 παλμους και μας ειπε πως με μεγααααλη επιφυλαξη εχουμε αγορακιιι ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Sofoula28 είπε:

Εμενα το σιδηρο και το ασβεστιο που μου εδωσε τωρα δε μου τα εγραψε !! Τα πληρωσα κανονικά... Μήπως το ξεχασε και τζαμπα εδωσα τοσα λεφτα???? Παντως οτι μου εχει γραψει,σχεδον παντα κατι πληρωνω!! Επισης κλεισαμε αυχενικη για τις 22 του μηνος ,ειμαστε 3 εκατοστα εχουμε 182 παλμους και μας ειπε πως με μεγααααλη επιφυλαξη εχουμε αγορακιιι ! 

Wow! Σου είπε κιολας ; πόσο είσαι σήμερα; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η PanB είπε:

Wow! Σου είπε κιολας ; πόσο είσαι σήμερα; 

10+1 ! Ειναι πολυ εμπειρος γιατρος και εχει ξεγεννησει και εμενα και τον αδερφο μου!! Στον αδερφο μου η μαμα μου θυμαται ακομα πως στην ιδια εβδομαδα με εμενα της ειχε πει κ αυτηνης με επιφυλαξη πως θα ειναι αγορι και επεσε μεσα ενω σε εμενα και την αδερφη μου δεν εκανε προβλεψη καν !! Μου ειπε φυσικα πως με σιγουρια θα ξερουμε σε 1 -2 μηνες απο τωρα αλλα με επιφύλαξη ειπε πως μαλλον αγοριι!! Φυσικα δεν ανοιγομαστε ,περιμενουμε να το σιγουρεψουμε 😂😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 1/2/2021 at 6:54 ΜΜ, ο/η PanB είπε:

Νταξει είναι τραγικοί, ενώ σου λένε δεν παίζει θέμα κ το μωρό είναι καλά καντη για σιγουριά.. Το έκαναν κ σε μια φίλη μου.. Σου βάζουν την ιδέα ίσα ίσα 🙄 εκνευρίζομαι. 

Το nipt test σε πολλες χωρες της Ευρωπης και στις ΗΠΑ ειναι στις υποχρεωτικες εξετασεις μαζι με την αυχενικη και καλυπτεται απο την ασφαλεια. Δυστυχως στην Ελλαδα θεωρειται εξτρα και δεν εχει προνοησει το συστημα υγειας. Εφοσον σου το προτεινε ο γιατρος σου να το κανεις, δεν εχει κανενα κινδυνο για το εμβρυακι και τα αποτελεσματα ειναι πολυτιμα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...