Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια Αυγούστου 2021


Recommended Posts

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Love32 είπε:

Όχι βρε κορίτσι μ έτσι !! Μην το κάνεις αυτός!!καταλάβενω τον φόβο σου αλλά ν σκέφτεσαι πως όλα θ πάνε καλά..

Μακαριιι!!!! Και με τον αντρα μου οποτε το συζηταω με "μαλωνει" αλλα βλεπω πως εχει και ο ίδιος αυτη την ανησυχια!!! Ελπιζω να ειναι ολα στο μυαλο μου και να πανε αυτη τη φορα καλα  ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Sofoula28 είπε:

Δε θέλω καν να παω!! Τρεμω την ωρα που θα μπω στον υπερηχο για το τι θα αντικρίσω μου χει μεινει σαν τραυμα νομιζω πια!! Ελπιζω να μου περασει.. Παντως ψυχολογια χαλια και ενω θα επρεπε να πετάω που θα δω το μπεμπε ,εγω ειμαι λες και παω για αποξεση ενα πραγμα !! Ειμαι προκατειλημμένη αρνητικα και δε ξερω τι να κανω πια να ηρεμησω! 

Η συζητηση βοηθαει παντα ! Εγω οταν μοιραζομαι τις φοβιες μου πχ με τον συντροφο μου μετα νιωθω λιγο καλυτερα. 
Ακομα και με εσας εδω ! 
Να δεις που ολα καλα θα ειναι κ μετα θα αλλαξει η ψυχολογια σου! 
 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Sofoula28 είπε:

Μακαριιι!!!! Και με τον αντρα μου οποτε το συζηταω με "μαλωνει" αλλα βλεπω πως εχει και ο ίδιος αυτη την ανησυχια!!! Ελπιζω να ειναι ολα στο μυαλο μου και να πανε αυτη τη φορα καλα  ! 

Θα πάνε κορίτσι μ να το πιστέψεις. Κ εγώ έτσι λέω αυτή τη φορά όλα θα είναι καλά κ είμαι αισιόδοξη. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Raphaela είπε:

Η συζητηση βοηθαει παντα ! Εγω οταν μοιραζομαι τις φοβιες μου πχ με τον συντροφο μου μετα νιωθω λιγο καλυτερα. 
Ακομα και με εσας εδω ! 
Να δεις που ολα καλα θα ειναι κ μετα θα αλλαξει η ψυχολογια σου! 
 

Με το σακχαρο φοβια γτ έχεις??? Μακαρι να ειναι ολα οκ πραγματικα νομιζω την ωρα του υπερηχου θα μου κοπουν τα πόδια! Αλλα πρεπει να γινει!! Αν δω οτι τρελαινομαι αν ειναι ολα καλα κλπ θα αφησω και φοβιες και ολα και θα παω μονη μου χωρις να πω τπτ σε κανεναν να ηρεμησω!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Love32 είπε:

Θα πάνε κορίτσι μ να το πιστέψεις. Κ εγώ έτσι λέω αυτή τη φορά όλα θα είναι καλά κ είμαι αισιόδοξη. 

Εσυ γτ το σκεφτεσαι κοριτσι??? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Love32 είπε:

Σε ιδιωτικό γιατρό είστε κορίτσια?

Ναι ιδιωτικό με δικη του κλινικη στην οποία -καλως εχόντων των πραγμάτων- θα γεννησω κιολας πρωτα ο θεος ! Εσυ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Sofoula28 είπε:

Εσυ γτ το σκεφτεσαι κοριτσι??? 

Οι δύο προηγούμενες προσπάθειες μου μ έδωσανν χοριακη νθετικη η οποία ανεβενε πολύ αργαμεχρι ένα πχ νούμερο κ μετά είχα αίμα. Δόξα το Θεό και την Παναγια αυτή τη φορά πάμε μια χαρά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Sofoula28 είπε:

Με το σακχαρο φοβια γτ έχεις??? Μακαρι να ειναι ολα οκ πραγματικα νομιζω την ωρα του υπερηχου θα μου κοπουν τα πόδια! Αλλα πρεπει να γινει!! Αν δω οτι τρελαινομαι αν ειναι ολα καλα κλπ θα αφησω και φοβιες και ολα και θα παω μονη μου χωρις να πω τπτ σε κανεναν να ηρεμησω!!! 

Όλα καλά θα πάνε! Κουράγιο λίγες μέρες έμειναν! Έτσι φοβόμουν κ εγώ κ η γιατρός μου βρήκε λίγο ανεβασμένη πίεση σε σχέση με άλλες φορές κ το πρώτο που με ρώτησε ήταν αν ήμουν αγχωμενη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Love32 είπε:

Οι δύο προηγούμενες προσπάθειες μου μ έδωσανν χοριακη νθετικη η οποία ανεβενε πολύ αργαμεχρι ένα πχ νούμερο κ μετά είχα αίμα. Δόξα το Θεό και την Παναγια αυτή τη φορά πάμε μια χαρά.

Ολα μια χαρα θα πάνε! Σε ποια εβδομαδα εισαι??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Μαριλου1 είπε:

Όλα καλά θα πάνε! Κουράγιο λίγες μέρες έμειναν! Έτσι φοβόμουν κ εγώ κ η γιατρός μου βρήκε λίγο ανεβασμένη πίεση σε σχέση με άλλες φορές κ το πρώτο που με ρώτησε ήταν αν ήμουν αγχωμενη.

Καλα νομιζω εμενα 22 θα φτασει η πίεση μεχρι να μου πει πως ολα ειναι καλα!!! Την προηγουμενη φορα θυμαμαι δεν ειχε βγαλει άχνα.. κοιτουσε ξανακοιτουσε πηγε σε προηγουμενους υπερηχους και απλα καποια στιγμη μου ειπε πως εχουμε προβλημα . Ειχα μουδιασει! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Sofoula28 είπε:

Με το σακχαρο φοβια γτ έχεις??? Μακαρι να ειναι ολα οκ πραγματικα νομιζω την ωρα του υπερηχου θα μου κοπουν τα πόδια! Αλλα πρεπει να γινει!! Αν δω οτι τρελαινομαι αν ειναι ολα καλα κλπ θα αφησω και φοβιες και ολα και θα παω μονη μου χωρις να πω τπτ σε κανεναν να ηρεμησω!!! 

Τιποτα μαλλον χαζα δικα μου ! Μου βγηκε λιγο ανεβασμενο εντος οριων βεβαιως αλλα εγω αγχωθηκα. Μολις τον πηρα τηλεφωνο ,δεν αντεξα και με καθησυχασε μου ειπε οτι θα κανουμε και αλλον ελεγχο αργοτερα και οτι ειναι νωρις ακομα να μην ανησυχω. 
Τι να κανω καθομαι κ εγω και τα αναλυω πολυ μου φαινεται!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Love32 είπε:

11+6 είμαι σήμερα :)

Ε μην αγχωνεσαι για τπτ τοτε !!! Εξάλλου σκεψου πως οι προηγούμενες "απλα" δεν προχώρησαν απ την αρχη οποτε τωρα παει ειναι ολα σουπερ!!! ☺ μακαρι να εκανα ενα κλικ να εφτανα στην εβδομαδα σου να ηρεμουσαα 😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Sofoula28 είπε:

Καλα νομιζω εμενα 22 θα φτασει η πίεση μεχρι να μου πει πως ολα ειναι καλα!!! Την προηγουμενη φορα θυμαμαι δεν ειχε βγαλει άχνα.. κοιτουσε ξανακοιτουσε πηγε σε προηγουμενους υπερηχους και απλα καποια στιγμη μου ειπε πως εχουμε προβλημα . Ειχα μουδιασει! 

Πωπω... 😔 Αλλά τώρα προσπάθησε να μην τα σκέφτεσαι αυτά! Σου εύχομαι να πάνε όλα καλά και θα περιμένουμε μήνυμα σου! 😁

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Raphaela είπε:

Τιποτα μαλλον χαζα δικα μου ! Μου βγηκε λιγο ανεβασμενο εντος οριων βεβαιως αλλα εγω αγχωθηκα. Μολις τον πηρα τηλεφωνο ,δεν αντεξα και με καθησυχασε μου ειπε οτι θα κανουμε και αλλον ελεγχο αργοτερα και οτι ειναι νωρις ακομα να μην ανησυχω. 
Τι να κανω καθομαι κ εγω και τα αναλυω πολυ μου φαινεται!

Καλε ναι .. και μενα το ιδιο ηταν καπως ανεβασμενο αλλα εντός ορίων και δε μου ειπε καν κατι! Μονη μου το κατάλαβα που το εψαξα και τον ρώτησα οπως λες και μου ειπε πως αν ηταν κατι ανησυχητικό θα μου το χε αναφερει πρωτος αυτος !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Sofoula28 είπε:

Ε μην αγχωνεσαι για τπτ τοτε !!! Εξάλλου σκεψου πως οι προηγούμενες "απλα" δεν προχώρησαν απ την αρχη οποτε τωρα παει ειναι ολα σουπερ!!! ☺ μακαρι να εκανα ενα κλικ να εφτανα στην εβδομαδα σου να ηρεμουσαα 😂

Χαχαχ κ εγώ αυτό λέω όταν βλέπω 15η 16η χαχαχ άρα πάει κορίτσια δεν ηρεμούμε πια χαχαχ :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Raphaela είπε:

Τιποτα μαλλον χαζα δικα μου ! Μου βγηκε λιγο ανεβασμενο εντος οριων βεβαιως αλλα εγω αγχωθηκα. Μολις τον πηρα τηλεφωνο ,δεν αντεξα και με καθησυχασε μου ειπε οτι θα κανουμε και αλλον ελεγχο αργοτερα και οτι ειναι νωρις ακομα να μην ανησυχω. 
Τι να κανω καθομαι κ εγω και τα αναλυω πολυ μου φαινεται!

Όλες έτσι τα αναλύουμε όλα και στο τέλος θα τρελαθουμε! 😆

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Raphaela είπε:

Τιποτα μαλλον χαζα δικα μου ! Μου βγηκε λιγο ανεβασμενο εντος οριων βεβαιως αλλα εγω αγχωθηκα. Μολις τον πηρα τηλεφωνο ,δεν αντεξα και με καθησυχασε μου ειπε οτι θα κανουμε και αλλον ελεγχο αργοτερα και οτι ειναι νωρις ακομα να μην ανησυχω. 
Τι να κανω καθομαι κ εγω και τα αναλυω πολυ μου φαινεται!

Πόσο βγήκε ; κι εγώ πήρα σήμερα κ μ φάνηκε ανεβασμένο 🙄

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Μαριλου1 είπε:

Πωπω... 😔 Αλλά τώρα προσπάθησε να μην τα σκέφτεσαι αυτά! Σου εύχομαι να πάνε όλα καλά και θα περιμένουμε μήνυμα σου! 😁

Μακαρι να παει καλα να εχω να θυμαμαι αυτο και οχι την απαισια στιγμή που σου ανεφερα!!! Καλα μεχρι τη Δευτέρα εδω θα ειμαι θα κλαιγομαι και θα λεω τα ιδια και τα ιδια μη νομιζεις 😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Μαριλου1 είπε:

Όλες έτσι τα αναλύουμε όλα και στο τέλος θα τρελαθουμε! 😆

Αστα αστα! Γιατρος θα γινω στο τελος ! Και δεν θελω να το παιζω εξυπνη ουτε και να γκρινιαζω αλλα θελω να τα ψαχνω. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Κορίτσια μου γλυκά! Σας ευχαριστώ τοοοοοσο πολύ για τα θετικά σας μνμ..δε μπορεί μέρα από όλα αυτά σίγουρα θα πιάσω!!!!!Μετά από μια μεγααααλη μέρα επιτέλους ήρθε η ώρα της χαλάρωσης κ να σας πω και τι είδαμε σήμερα στον γιατρό! Είδαμε λοιπόν πως το ένα ωοθηλακιο που είχα την 7η μέρα στα 15 χιλιοστά,σήμερα είναι 25 κ είναι κυστικό...αλλά έχω αλλά 3!!! 17-18-19 χιλιοστά!! Οπότε με το καλό πάμε την Μ.Δευτερα για σπερματεγχυση!!! Χάρηκα και ανακουφιστηκα είναι η αλήθεια!    
    • Κορίτσι μου έτσι σε θέλω να είσαι θετική ! Φίλη μου 34 χρονων όπου θα έμπαινε σε πρόωρη  εμμηνόπαυση στην 2η εξωσωματικη εμεινε έγκυος και έχει μια πανέμορφη μπεμπουλα 9 μηνων🥰 να κανεις τις απαραίτητες ενέργειες και να ξερεις ότι υπάρχουν παρά πολλοί τρόποι! Πάντως να ξερεις πως η σπερματεγχυνση είναι πολύ απλή διαδικασία ! Κανεις διεγερση παρακολούθησε με υπερήχους και συγκεκριμένη μέρα που θα ορίσει ο γυναικολόγος κανεις την σπερματεγχυνση ! Εγώ πρώτα ο θεος μάλλον τον Ιούνιο θα κάνω την Τρίτη μου σπερματεγχυνση🙏  ευχομαι κορίτσι μου πολύ συντομα να μας πεις και εσυ τα χαρμοσυνα 🥰
    • Μας βλέπω όλο για φαγητά να λέμε 😄😄 Να πάνε όλα καλά να τρώω μετά του σκασμού! Αυτό λέω στον άντρα μου, θέλω μια φορά να φάω έτσι να σκάσω από το φαγητό 😄😄 Άσχετο, πήγαμε σήμερα να δούμε για κούνια και συρταριέρα γτ δεν έχουμε κάποιον να μας δώσει δυστυχώς.. Μας άρεσαν δύο κούνιες αλλά η μία διπλάσια τιμή από την άλλη..Η ακριβή μας είπε ότι ήταν από ξύλο οξιάς και η οικονομική από mdf. Η αλήθεια είναι ότι η οικονομική πέραν από την τιμή της μας άρεσε  πιο πολύ και σαν σχέδιο, πειράζει λέτε που είναι από mdf? Θα εκπέμπει βλαβερές ουσίες κτλ;
    • Γειά σου κορίτσι μου, φυσικά κ επιτρέπεται..έχω μια πρόωρη γήρανση ωοθηκών.🥺🥺🥺 Είμαι 38 χρόνων και το ξέρω αυτό απ τα 34, που ήταν και η 1η φορά που κάναμε κουβέντα με τον γιατρό μου για το εάν θέλω να αποκτήσω παιδί. Εκείνη την περίοδο δεν ήμουν σε τέτοια φάση και η αλήθεια είναι ότι όταν το έμαθα μου κόπηκαν λίγο τα πόδια..😟☹️ Τέλος πάντων μην στα πολυλογώ.. Η μία μου ωοθήκη δείχνει αρκετά γερασμένη και δεν κάνει αυγουλακια ενώ η άλλη κάνει αλλά μάλλον όχι και πολύ καλά (τουλάχιστον αυτό επιβεβαίωσαν κ οι ορμονολογικες που έκανα). Γιαυτό λέω ότι δεν ξέρω τι ελπίδες έχω, αλλά σίγουρα θέλω να κάνω τις απαραίτητες ενέργειες για να βοηθήσω όσο μπορώ την κατάσταση. Επίσης πόσο πολύ χάρηκα που μοιράστηκες μαζί μας την δική σου εμπειρία με την σπερματεγχυση γιατί είναι κ αυτό στα άμεσα πλάνα μου. 
    • Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου❤️και σε εσενα εύχομαι πολύ συντομα μα έρθει το μωρακι σου🙏❤️ η αλήθεια είναι πως  είναι πολύ θετικο που κάνω συλληψη έστω και με σπερματεγχυνση 🙏 μέσα στο καλοκαιρι θα κάνω πάλι σπερματεγχυνση καθώς μου έδωσε το οκ ο γιατρός ! Θα του πω αν είναι να την κάνω τον Ιούνιο πρώτα ο θεος🙏
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...