Μετάβαση σε περιεχόμενο

Κοριτσακι χρειαζεται αιμα


Happyland

Recommended Posts

ενα κοριτσάκι μόλις 4 χρονών πάσχει από μορφή Καρκίνου Νευροβλάστομα και είναι σε πολύ κρίσιμη κατάσταση.

Χρειάζεται επειγόντως αίμα ΑΒ Θετικό. Παρακαλώ πολύ όποιον έχει την ίδια ομάδα αίματος να δώσει αίμα και να προωθήσει αυτό το μήνυμα σε όσους περισσότερους γνωστούς μπορεί!!

Τα στοιχεία είναι:

Αργυρώ Τερεζάκη του Μανούσου και της Δέσποινας,

Αγλαία Κυριακού Ογκολογικό τμήμα ή στο τμήμα αιμοδοσίας.

Παρακαλώ ας βοηθήσουμε όλοι....

Αγλαια Κυριακου

Ογκολογικο Τμημα 210 7726241 η αιμοδοσία στο τηλ. 213 200 9325/27

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Happyland ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΒΟΗΘΗΣΩ ΑΠΛΑ ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΩ ΠΩΣ ΚΑΠΟΤΕ ΟΤΑΝ ΧΡΕΙΑΣΤΗΚΑΜΕ ΕΜΕΙΣ ΑΠΕΥΘΗΝΘΗΚΑΜΕ ΣΕ ΣΤΡΑΤΙΩΤΙΚΗ ΜΟΝΑΔΑ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΑΥΤΟ ΒΟΗΘΗΣΕΙ....Η ΑΝΤΑΠΟΚΡΙΣΗ ΗΤΑΝ ΑΜΜΕΣΗ ΚΑΙ ΒΟΗΘΗΘΗΚΑΜΕ ΠΟΛΥ

ΑΧ ΓΙΑΤΙ ΝΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΤΕΤΟΙΑ ΣΟΒΑΡΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ:( :(

Ο ΘΕΟΣ ΝΑ ΒΑΛΕΙ ΤΟ ΧΕΡΑΚΙ ΤΟΥ.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

AB θετικό. Σε οποιοδήποτε νοσοκομειο μπορείς να δοσεις και θα σταλει. Δεν γνωριζω προσωπικα την περιπτωση, αλλο ατομο με ενημερωσε. Ας βοηθήσουμε όσες μπορούμε. Μας κοστίζει μόνο λίγο χρόνο!!! Να ειναι καλα όλα τα παιδάκια του κόσμου....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ανεξαρτητα του τυπου αιματος οσοι επιτρεπεται ας πανε να δωσουν αιμα με την ευκαιρια αυτη

Αν για καποιοους απο εμας η αιμοδοσια απαγορευεται ας προτρεψουμε τους φιλους και γνωστους Ειναι ζητημα ζωης...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σχετικά με το συγκεκριμένο κοριτσάκι, το έλαβα σαν e-mail πριν αρκετές μέρες και το προώθησα κι εγώ σε όλες τις επαφές μου. Λίγες μέρες μετά έλαβα το μύνημα ότι δεν νοσηλεύεται αυτό το κοριτσάκι εκεί, ίσως ήταν από το καλοκαίρι ή αρκετά παλαιότερη ανάγκη... Δεν το επιβεβαίωσα η ίδια προσωπικά. Πέρα από αυτό, είναι πολύ αξιέπαινη η κίνηση της αιμοδοσίας γενικότερα και ντρέπομαι πραγματικά που δεν το έχω κάνει ποτέ... :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι, συμφωνώ κι εγώ με την Sandy, η έκκληση αυτή είναι αρκετά παλιά.

Κάθε φορά που λαμβάνω ένα τέτοιο μήνυμα το επιβεβαιώνω πριν να το αναρτήσω σε κάποιο φόρουμ, όχι τίποτε άλλο, να μην ενοχλούμε τα νοσοκομεία και κυρίως τους οικείους με τηλεφωνήματα που δεν χρειάζονται...

Τώρα έχω μια νέα έκκληση, δυστυχώς νέο περιστατικό... Θα το αναρτήσω σε ξεχωριστό θέμα για να μη μπερδευόμαστε..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...