Μετάβαση σε περιεχόμενο

6w1d και είδα αίμα..


Recommended Posts

στις On 21/12/2020 at 3:16 ΠΜ, ο/η Vk1981 είπε:

Κορίτσι μου γλυκό με το καλό το μωράκι σου και να έχεις μια υπέροχη εγκυμοσύνη. Μόνο μία μέρα αίμα είδα.. Μου έκοψαν το σαλοσπιρ. Σήμερα 7 εβδομάδων πάω να το δω.. Ελπίζω να είναι καλά και να ακούσω καρδούλα ❤️

Κοριτσι μου πως πηγε το ραντεβου στο γιατρο;;🙂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Nikoleta... είπε:

Σ' ευχαριστώ πολύ!!! 

Μακάρι να ακούσεις και καρδούλα ❤ για να σου φύγει ένα άγχος.

Καλημέρα κοριτσάκι μου γλυκό. Πήγα στο γιατρό και κάθε φορά που πήγαινα έβλεπα έναν άδειο σάκο... Και ξαφνικά... Βλέπω το ανθρωπάκι μου.. Την ψυχή μου.. Την ζωή μου ολόκληρη.. Δεν άκουσα καρδούλα αλλά την είδαμε μου είπαν ότι την επόμενη εβδομάδα θα την ακούσουμε... Νιώθω τόσο περίεργα που είδα το μωράκι μου... Και τόσο ευτυχισμένη... ❤️Σε ευχαριστώ πολύ πολύ που έστειλες. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Κοριτσι μου πως πηγε το ραντεβου στο γιατρο;;🙂

Γλυκιά μου κοπέλα... Το είδα.. Το ανθρωπάκι μου.. Την ζωή μου.. Την ψυχή μου... Χεράκια.. Έχω πάθει πλάκα... Είναι τόσο δυνατό συναίσθημα.. Βέβαια καρδούλα δεν άκουσα.. Μου είπαν ότι είναι νωρίς... Ίσως την άλλη εβδομάδα... Νιώθω το απόλυτο... Σε ευχαριστώ πολύ πολύ γλυκιά μου που ρώτησες... ❤️❤️❤️Καλά Χριστούγεννα σε όλους με υγεία μόνο... Και πολύ γερά μωρακια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Vk1981 είπε:

Γλυκιά μου κοπέλα... Το είδα.. Το ανθρωπάκι μου.. Την ζωή μου.. Την ψυχή μου... Χεράκια.. Έχω πάθει πλάκα... Είναι τόσο δυνατό συναίσθημα.. Βέβαια καρδούλα δεν άκουσα.. Μου είπαν ότι είναι νωρίς... Ίσως την άλλη εβδομάδα... Νιώθω το απόλυτο... Σε ευχαριστώ πολύ πολύ γλυκιά μου που ρώτησες... ❤️❤️❤️Καλά Χριστούγεννα σε όλους με υγεία μόνο... Και πολύ γερά μωρακια

Μπραβο κοριτσακι μου, τελεια😊 την αλλη δμφορα θα ακουσετε, με το καλο να ειναι🙏καλα Χριατουγεννα σε ολο τον κοσμο❣❣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 ώρες, ο/η Vk1981 είπε:

Καλημέρα κοριτσάκι μου γλυκό. Πήγα στο γιατρό και κάθε φορά που πήγαινα έβλεπα έναν άδειο σάκο... Και ξαφνικά... Βλέπω το ανθρωπάκι μου.. Την ψυχή μου.. Την ζωή μου ολόκληρη.. Δεν άκουσα καρδούλα αλλά την είδαμε μου είπαν ότι την επόμενη εβδομάδα θα την ακούσουμε... Νιώθω τόσο περίεργα που είδα το μωράκι μου... Και τόσο ευτυχισμένη... ❤️Σε ευχαριστώ πολύ πολύ που έστειλες. 

Καλησπέρα!!!

Τι ευχάριστα νέα!!!! 🙂 Άντε να ακούσεις και καρδούλα την άλλη βδομάδα. Και που να αρχίσει να κλωτσάει να δεις πως θα νιώθεις περίεργα που έχεις ένα μωράκι στην κοιλιά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...

Καλημέρα, καλή χρονιά και με το καλό σε όλες. Είμαι στην 6η εβδομάδα κι εγώ και τη μέρα που πήγα στο γιατρό και το είδαμε στη θέση του, και το σάκο και κάτι αχνοφαινοταν μέσα, το ίδιο απόγευμα είδα κι εγώ αίμα. Καταφοβηθηκα! Ξάπλα, utrogestan, και μου πέρασε σιγά σιγά. Δεν ήταν πολύ το αίμα, ήταν όμως κόκκινο για δύο μέρες περίπου και μετά έγινε σταδιακά καφέ μέχρι που σταμάτησε. Θέλω πολύ να πάω να δω ότι είναι στη θέση του και δεν πήγε πουθενά, αλλά μου λένε να μην ανησυχώ, ότι συμβαίνει σε πολλές και πολλές έχουν και περισσότερο αίμα απ' ότι είχα. Λέτε να έφταιξε που μου έκανε κολπικό υπέρηχο; Γιατί εμφανίστηκε την ίδια μέρα κι εγώ λίγο αγχώνομαι και σφιγγομαι στον κολπικό πάντα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η Dogmom είπε:

Καλημέρα, καλή χρονιά και με το καλό σε όλες. Είμαι στην 6η εβδομάδα κι εγώ και τη μέρα που πήγα στο γιατρό και το είδαμε στη θέση του, και το σάκο και κάτι αχνοφαινοταν μέσα, το ίδιο απόγευμα είδα κι εγώ αίμα. Καταφοβηθηκα! Ξάπλα, utrogestan, και μου πέρασε σιγά σιγά. Δεν ήταν πολύ το αίμα, ήταν όμως κόκκινο για δύο μέρες περίπου και μετά έγινε σταδιακά καφέ μέχρι που σταμάτησε. Θέλω πολύ να πάω να δω ότι είναι στη θέση του και δεν πήγε πουθενά, αλλά μου λένε να μην ανησυχώ, ότι συμβαίνει σε πολλές και πολλές έχουν και περισσότερο αίμα απ' ότι είχα. Λέτε να έφταιξε που μου έκανε κολπικό υπέρηχο; Γιατί εμφανίστηκε την ίδια μέρα κι εγώ λίγο αγχώνομαι και σφιγγομαι στον κολπικό πάντα..

Καλημέρα, καλή χρονιά με υγεία και με το καλό τα μωρά μας. Μην αγχώνεσαι για τίποτα... Δεν μπορεί να πάει πουθενά... Όλα καλά θα πάνε... Απλά μείνε ήρεμη και σκέψου θετικά... Όσο γίνεται.. Το βίωσα και ξέρω το αίσθημα σου.... Πότε πας στο γιατρό ξανά;;; και εμένα κολπικό μου έκαναν συνέχεια στην 8η εβδομάδα μου έκαναν εξωτερικό και άκουσα την καρδούλα του... Όλα καλά...ηρεμησε.. Κάνε κάτι να ξεχαστεί... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Vk1981 είπε:

Καλημέρα, καλή χρονιά με υγεία και με το καλό τα μωρά μας. Μην αγχώνεσαι για τίποτα... Δεν μπορεί να πάει πουθενά... Όλα καλά θα πάνε... Απλά μείνε ήρεμη και σκέψου θετικά... Όσο γίνεται.. Το βίωσα και ξέρω το αίσθημα σου.... Πότε πας στο γιατρό ξανά;;; και εμένα κολπικό μου έκαναν συνέχεια στην 8η εβδομάδα μου έκαναν εξωτερικό και άκουσα την καρδούλα του... Όλα καλά...ηρεμησε.. Κάνε κάτι να ξεχαστεί... 

Σ'ευχαριστώ πολύ 😊 κανονικά μου είχε πει να πάω στις 11/1, τώρα δε ξέρω αν θα μου πει να πάω νωρίτερα επειδή είχα το αίμα για να δούμε ότι όλα είναι καλά. Θα ήθελα πολύ πάντως να μη με ξανακάνει κολπικό..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Dogmom είπε:

Καλημέρα, καλή χρονιά και με το καλό σε όλες. Είμαι στην 6η εβδομάδα κι εγώ και τη μέρα που πήγα στο γιατρό και το είδαμε στη θέση του, και το σάκο και κάτι αχνοφαινοταν μέσα, το ίδιο απόγευμα είδα κι εγώ αίμα. Καταφοβηθηκα! Ξάπλα, utrogestan, και μου πέρασε σιγά σιγά. Δεν ήταν πολύ το αίμα, ήταν όμως κόκκινο για δύο μέρες περίπου και μετά έγινε σταδιακά καφέ μέχρι που σταμάτησε. Θέλω πολύ να πάω να δω ότι είναι στη θέση του και δεν πήγε πουθενά, αλλά μου λένε να μην ανησυχώ, ότι συμβαίνει σε πολλές και πολλές έχουν και περισσότερο αίμα απ' ότι είχα. Λέτε να έφταιξε που μου έκανε κολπικό υπέρηχο; Γιατί εμφανίστηκε την ίδια μέρα κι εγώ λίγο αγχώνομαι και σφιγγομαι στον κολπικό πάντα..

Καλη χρονια! Εκει ειναι το μωρακι σου κ ολα θα ειναι μια χαρα.!!!δε φταιει ο κολπικος εκτος αν ο ανθρωπος ειναι τελειος αγαρμπος κ σε πονεσε (τραυμάτισε) αλλα δε το πιστευω με τιποτα...φταιει οτι χρειαζόσουν πιο πολυ προγεστερονη για αυτο και σου εδωσε τα ουτρο για να εισαι μια χαρα :-) επισης οι επόμενοι θα ειναι κοιλιακοί υπερηχοι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 49 λεπτά, ο/η Nefeliap είπε:

Καλη χρονια! Εκει ειναι το μωρακι σου κ ολα θα ειναι μια χαρα.!!!δε φταιει ο κολπικος εκτος αν ο ανθρωπος ειναι τελειος αγαρμπος κ σε πονεσε (τραυμάτισε) αλλα δε το πιστευω με τιποτα...φταιει οτι χρειαζόσουν πιο πολυ προγεστερονη για αυτο και σου εδωσε τα ουτρο για να εισαι μια χαρα :-) επισης οι επόμενοι θα ειναι κοιλιακοί υπερηχοι...

Σ'ευχαριστώ πολύ, η αλήθεια είναι ότι είναι πολύ έμπειρος γιατρός, εγώ είμαι κακιά "ασθενής" που αγχώνομαι πολύ. Δεν είναι κολπικοι όλοι οι υπέρηχοι του 1ου τριμήνου;; (έτσι έχω ακούσει) ουφφφ μακάρι να μην είναι!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Dogmom είπε:

Σ'ευχαριστώ πολύ 😊 κανονικά μου είχε πει να πάω στις 11/1, τώρα δε ξέρω αν θα μου πει να πάω νωρίτερα επειδή είχα το αίμα για να δούμε ότι όλα είναι καλά. Θα ήθελα πολύ πάντως να μη με ξανακάνει κολπικό..

Μπορείς να του μιλήσεις για τις ανησυχιες σου καλό μου, μην κρατάς μέσα σου όσα σε ενοχλούν και σε αγχωνουν... Εμένα ο γιατρός μου... Ο Θεός να τον έχει καλά.... Μου μεταφέρει τέτοια ηρεμία και με κάνει να νιώθω τόσο ιδιαίτερη... Και όλες μου τις ανησυχίες και απορίες μου τις λύνει.. Όλα θα πάνε καλά όμως.. Μείνε ήρεμη και περιμένουμε νέα σου 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Dogmom είπε:

Σ'ευχαριστώ πολύ, η αλήθεια είναι ότι είναι πολύ έμπειρος γιατρός, εγώ είμαι κακιά "ασθενής" που αγχώνομαι πολύ. Δεν είναι κολπικοι όλοι οι υπέρηχοι του 1ου τριμήνου;; (έτσι έχω ακούσει) ουφφφ μακάρι να μην είναι!!

Να μην αγχωνεσαι καθολου ,δεν υπαρχει λογος.. γιατι ολα τα νοιωθει το μωρακι.δε θελουμε να ειναι αγχωμένο ουτε στεναχωρημένο :-) οχι οχι ! σε μενα μονο ενας ηταν κολπικος ο πρωτος ,ολοι οι αλλοι ηταν κοιλιακοί που φαινονται μια χαρα ολα!!δε χρειαζετει ο κολπικος ..αλλα εκανα εναν ακομα κολπικο στο 2οτριμηνο για να σιγουρέψουμε το μηκος του τραχηλου αν και φαινεται και απο τον κοιλιακο..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Παρέλειψα να αναφέρω ότι έχουμε πένθος αυτό τον καιρό, χάσαμε τον πατέρα μου προπαραμονες Χριστουγέννων και την ημέρα της κηδείας έμαθα ότι είμαι έγκυος. Γενικά είμαι ψύχραιμη με το θέμα και για το μωράκι και για να βοηθάω ψυχολογικά τους δικούς μου που είναι πιο ευαίσθητοι. Σίγουρα χαρούμενη φουλ δεν μπορώ να είμαι αλλά προσπαθώ πολύ να μην το σκέφτομαι. Το καλό είναι ότι έχω ελευθέρας από τη δουλειά και μπορώ να είμαι στο σπίτι ξάπλα και να μην κουράζομαι. Ίσως κι αυτό να έπαιξε το ρόλο του, ο γιατρός μου είπε πως παίζει ρόλο και το ψυχολογικό και να προσπαθώ όσο μπορώ να είμαι ήρεμη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Dogmom είπε:

Παρέλειψα να αναφέρω ότι έχουμε πένθος αυτό τον καιρό, χάσαμε τον πατέρα μου προπαραμονες Χριστουγέννων και την ημέρα της κηδείας έμαθα ότι είμαι έγκυος. Γενικά είμαι ψύχραιμη με το θέμα και για το μωράκι και για να βοηθάω ψυχολογικά τους δικούς μου που είναι πιο ευαίσθητοι. Σίγουρα χαρούμενη φουλ δεν μπορώ να είμαι αλλά προσπαθώ πολύ να μην το σκέφτομαι. Το καλό είναι ότι έχω ελευθέρας από τη δουλειά και μπορώ να είμαι στο σπίτι ξάπλα και να μην κουράζομαι. Ίσως κι αυτό να έπαιξε το ρόλο του, ο γιατρός μου είπε πως παίζει ρόλο και το ψυχολογικό και να προσπαθώ όσο μπορώ να είμαι ήρεμη.

Τα θερμά μου συλλυπητήρια γλυκιά μου, όλα παίζουν τον ρόλο τους... Χαλάρωσε όσο μπορείς και όλα μα όλα θα πάνε καλά... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 53 λεπτά, ο/η Vk1981 είπε:

Τα θερμά μου συλλυπητήρια γλυκιά μου, όλα παίζουν τον ρόλο τους... Χαλάρωσε όσο μπορείς και όλα μα όλα θα πάνε καλά... 

Ευχαριστώ πολύ, κι εγώ θέλω τώρα να πάνε όλα καλά, να δώσει χαρά αυτό το μωράκι σε όλους.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μου... Καλή μας εβδομάδα... Κρόσσια τα νεύρα μου.. Στα ύψη η ανησυχία μου.. Πάλι ροζ με κόκκινο αίμα...9w  σήμερα λιγότερο βέβαια από όταν ημου 6w1d, σημερα είναι να πάω για δουλειά... Και θα πάω βέβαια καθώς δεν θέλω να βγω σε επαπειλούμενη.. Αντε να περάσει η ώρα να πάρω τον γιατρό μου γιατί θα σκάσω... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 41 λεπτά, ο/η Vk1981 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου... Καλή μας εβδομάδα... Κρόσσια τα νεύρα μου.. Στα ύψη η ανησυχία μου.. Πάλι ροζ με κόκκινο αίμα...9w  σήμερα λιγότερο βέβαια από όταν ημου 6w1d, σημερα είναι να πάω για δουλειά... Και θα πάω βέβαια καθώς δεν θέλω να βγω σε επαπειλούμενη.. Αντε να περάσει η ώρα να πάρω τον γιατρό μου γιατί θα σκάσω... 

Είναι λίγο η σταγόνες;; αν κάνεις δουλειά με ορθοστασία μήπως καλύτερα να μην πήγαινες;; Η τουλαχιστον στειλε στον γιατρό σου από τωρα ένα μήνυμα.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Clairy. είπε:

Είναι λίγο η σταγόνες;; αν κάνεις δουλειά με ορθοστασία μήπως καλύτερα να μην πήγαινες;; Η τουλαχιστον στειλε στον γιατρό σου από τωρα ένα μήνυμα.. 

Οχι όχι δεν κάνω σε ορθοστασία δουλειά... Είμαι γραμματέας άκρως καθιστική εργασία... Θα τον πάρω τηλέφωνο...απο χθες είχα πόνους περιόδου και κοβοντουσαν τα πόδια μου από το γόνατο και κάτω... Μιλήσαμε και μου είπε πάρε ένα buscopan plus.. Και έτσι έκανα... Σήμερα το πρωί 6.15 πήγα τουαλέτα σκουπιστηκα και είδα ροζ προς κόκκινο.. Όμως μόνο στο σκούπισμα όχι στο σερβιέτακι.. Έπειτα ξανά πήγα.. Καθώς έχουν ξεκινήσει και οι δυσκοιλιοτητες και ξανά σκουπιστηκα και ήταν πιο αχνό... Κοίτα τώρα είμαι πολύ ψύχραιμη.. Την πρώτη φορά νόμιζα ότι θα πεθάνω... Εύχομαι ελπίζω και προσεύχομαι όλα να είναι καλά.... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Vk1981 είπε:

Οχι όχι δεν κάνω σε ορθοστασία δουλειά... Είμαι γραμματέας άκρως καθιστική εργασία... Θα τον πάρω τηλέφωνο...απο χθες είχα πόνους περιόδου και κοβοντουσαν τα πόδια μου από το γόνατο και κάτω... Μιλήσαμε και μου είπε πάρε ένα buscopan plus.. Και έτσι έκανα... Σήμερα το πρωί 6.15 πήγα τουαλέτα σκουπιστηκα και είδα ροζ προς κόκκινο.. Όμως μόνο στο σκούπισμα όχι στο σερβιέτακι.. Έπειτα ξανά πήγα.. Καθώς έχουν ξεκινήσει και οι δυσκοιλιοτητες και ξανά σκουπιστηκα και ήταν πιο αχνό... Κοίτα τώρα είμαι πολύ ψύχραιμη.. Την πρώτη φορά νόμιζα ότι θα πεθάνω... Εύχομαι ελπίζω και προσεύχομαι όλα να είναι καλά.... 

Σου έχει δώσει μήπως προγεστερονη;; όλα καλά θα πάνε ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η Clairy. είπε:

Σου έχει δώσει μήπως προγεστερονη;; όλα καλά θα πάνε ❤️

Ειμαι με Ivf οπότε λαμβάνω 3 utrogestan κολπικά τα οποία μου τα έκανε 4...και 2 ενέσεις prolutex που είναι επίσης προγεστερονη. Μιλήσαμε με τον γιατρό.. Μου είπε να το δούμε σήμερα πως θα πάει... Και μιλάνε το βράδυ. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Vk1981 είπε:

Ειμαι με Ivf οπότε λαμβάνω 3 utrogestan κολπικά τα οποία μου τα έκανε 4...και 2 ενέσεις prolutex που είναι επίσης προγεστερονη. Μιλήσαμε με τον γιατρό.. Μου είπε να το δούμε σήμερα πως θα πάει... Και μιλάνε το βράδυ. 

Μία χαρά. Αν ήταν κάτι θα στο έλεγε.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Clairy. είπε:

Μία χαρά. Αν ήταν κάτι θα στο έλεγε.. 

Ναι αυτό πιστεύω και εγώ γλυκιά μου... Για κάποιο λόγο... Είμαι ήρεμη... Όλα καλά θα πάνε 😍😘

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...

Επανέρχομαι στο θέμα εδώ γιατί ξαναείδα αίμα λίγο ροζ βασικά, τώρα πρέπει να είμαι 9η εβδομάδα και στενοχωρεθηκα. Παίρνω 6 utrogestan και αυτό που άλλαξα είναι τις ώρες που τα παίρνω. Τα παίρνω ανά 8 ώρες και τώρα είπα λίγο να τα μετακινήσω για να πάω από Δευτέρα δουλειά και να μη ζαλίζομαι. Λέτε να οφείλεται σ' αυτό το αίμα; Τι γίνεται; Δεν παράγει αρκετή προγεστερόνη ο οργανισμός μου; 😔

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Dogmom είπε:

Επανέρχομαι στο θέμα εδώ γιατί ξαναείδα αίμα λίγο ροζ βασικά, τώρα πρέπει να είμαι 9η εβδομάδα και στενοχωρεθηκα. Παίρνω 6 utrogestan και αυτό που άλλαξα είναι τις ώρες που τα παίρνω. Τα παίρνω ανά 8 ώρες και τώρα είπα λίγο να τα μετακινήσω για να πάω από Δευτέρα δουλειά και να μη ζαλίζομαι. Λέτε να οφείλεται σ' αυτό το αίμα; Τι γίνεται; Δεν παράγει αρκετή προγεστερόνη ο οργανισμός μου; 😔

Μίλησες με τον γιατρό σου;; εγώ είχα μετακινήσει τις ώρες που τα έπαιρνα και δεν ήταν σταναρ καθημερινά... Είχες αποκόλληση;; πάντως και εγώ ειχα δει λιγο ροζ με το που είχα μπει στην 9η δλδ 8 και 2 και τελικά δεν ήταν τίποτα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Dogmom είπε:

Επανέρχομαι στο θέμα εδώ γιατί ξαναείδα αίμα λίγο ροζ βασικά, τώρα πρέπει να είμαι 9η εβδομάδα και στενοχωρεθηκα. Παίρνω 6 utrogestan και αυτό που άλλαξα είναι τις ώρες που τα παίρνω. Τα παίρνω ανά 8 ώρες και τώρα είπα λίγο να τα μετακινήσω για να πάω από Δευτέρα δουλειά και να μη ζαλίζομαι. Λέτε να οφείλεται σ' αυτό το αίμα; Τι γίνεται; Δεν παράγει αρκετή προγεστερόνη ο οργανισμός μου; 😔

Κορίτσι μου, αρχικά ηρέμησε όσο μπορείς γιατί αναστατώνεις και το μικρακι σου.. Δυστυχώς όπως νιώθουμε νιωθει... Ροζ δεν νομίζω να είναι κάτι... Εμένα το ροζ που είδα κράτησε μόνο 2 ώρες... Μπορεί να είναι και κάποιο αγγείο που επειδή μεγαλώνει η μήτρα σου απλά να σου έδωσε αυτό το ροζακι... Μίλα με τον γιατρό σου και αν μπορείς μείνε λίγο σπίτι για να είσαι ήρεμη. Περιμένουμε νέα σου... Όλα καλά θα πάνε.. ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Γελάω με το κουνέλι 🤣  Περαστικά! Το έχω κι εγώ φόβο πως θα αποθηλασω και αν θα καταφέρει να τρώει όταν θα λείπω. Γιατί προς το παρόν πίνει κυρίως γάλα. Τρώει και τροφές αλλά θηλασμους δεν έχει κόψει 😕 Βρήκαμε βρεφονηπιακό. Σήμερα την έγραψα κι όλας. Έχω βρει και γυναίκα για να την κρατάει το καλοκαίρι μέχρι να ξεκινήσει ο βρεφονηπιακός. Και θα κάνουμε σταδιακή προσαρμογή με αυτή να την συνηθίσει και να συνηθίσει και ότι εγώ θα λείπω. Πέρασε ο καιρός 🥲 Σκέφτεστε να βάλετε μπροστά και για 2ο? Εμένα μου έχει μπει η ιδέα αλλά λέω καλύτερα από τα Χριστούγεννα και μετά να ξεκινήσουμε τις προσπάθειες.
    • Μαγική!!! Φυσικά κ υπάρχει κούραση αλλά είναι απόλαυση τα άτιμα!!! Έχουν ο ένας τον άλλον κ παίζουν μεταξύ τους όποτε υπάρχουν κάποιες στιγμές ηρεμίας (αν δεν μαλώνουν για το ίδιο παιχνίδι🤣🤣🤣) Κλαίμε από τα γέλια με τις συζητήσεις τους!!!  Όταν αισθανθείς έτοιμη κ ψυχικά κ σωματικά θα βάλεις μπρος. Κ αν δεν θέλεις δε θα το κανεις!! Εσυ να είσαι καλά για να είναι κ το παιδάκι σου καλά!!
    • Άντε ωραία μεγαλώνει το μωρακι σας 😊 Ααα αρα κολπικά στο έβγαλε και μεγαλύτερο μια χαρα ειναι κορίτσι μου μην το σκεφτεσαι καθόλου όλα είναι οκ αφού το λέει και η γιατρό σου  Το παρτυ για το φύλο ποτε σκέφτεσαι να το κανείς ; Μετά την β επιπέδου ;   
    • Ήθελα να αποθηλασω φυσικά... Το έκανα παρά πολύ αργά για να μην τη πατήσω αλλά κουράστηκα πολύ τις τελευταίες μέρες και μείωσα τις αντλήσεις πολύ... Οπότε την πάτησα.... Πονάει πολύ, νιώθω ερείπιο.  Εμένα έχει και πάνω και κάτω δόντια - σωστό κουνέλι δηλ. 🤣 Αλλά η γκρίνια δε φεύγει ποτέ 🤣 αγκαλίτσα και παιχνίδι μαζί αλλιώς γίνεται χαμός! Βρήκατε βρεφονηπιακό;  Εγώ δεν ανυπομονώ να γυρίσω στη δουλειά να είμαι ειλικρινής αλλά ξέρω πως όταν επιστρέψω θα νιώσω καλά... Παράνοια η κατάσταση.
    • Ξέρω ότι πρέπει να το δω σίγουρα απλά δεν μπορω να πάω αυτήν την βδομαδα με το καλο  που θα γυρίσω θα ψαξω να βρω γιατρό γιατί ξέρεις εδώ στο χωριό δεν έχει κιολας όποτε δεν είναι τόσο εύκολο να πω πετάγομαι παω σε έναν ενδοκρινολόγο, πρέπει κάνω ολόκληρο ταξίδι... αν ήμουν στο πρώτο τρίμηνο σίγουρα δεν θα το άφηνα καθόλου.. ευχαριστώ κορίτσι μου 🥰
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...