Μετάβαση σε περιεχόμενο

Του Δεκέμβρη αρχιμηνιά να φέρει πολλά γερά μωρά,,, πίστη, αγάπη και ελπίδα ,,,μια αγκαλιά μεγάλη ασπίδα!!! 🤞🙏⛪👶❤️


condios

Recommended Posts

στις πριν 1 ώρα, ο/η Litsadi είπε:

Περαστικά του κορίτσι μου, είναι ορμονολογικο που δεν σου έρχεται;γιατί είπαν ότι μπορεί να μην έρθει;,εγώ μετά από απόξεση είχα μετά από ένα μήνα εσένα πόσο πάει;

Σε ευχαριστώ πολυ!

Εγώ είχα κάποιες επιπλοκές στη πρωτη περιοδο μετά την αποβολη γι'αυτό μου είπε ότι μπορεί να αργήσει τώρα. 

Μόλις είδα λίγο κόκκινο μάλλον έρχεται, είμαι ένα μήνα μετά την αποξεση.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι επιπλοκές δεν θυμάμαι κάτι να έχεις γράψει μήπως την αιμορραγία λες; τελείωσε η ταλαιπωρία τώρα,έρχεται και η περίοδος σου και οι γόνιμες μέρες αργότερα και όποτε είσαι έτοιμη προχώρα δυναμικά 😇

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Litsadi είπε:

Τι επιπλοκές δεν θυμάμαι κάτι να έχεις γράψει μήπως την αιμορραγία λες; τελείωσε η ταλαιπωρία τώρα,έρχεται και η περίοδος σου και οι γόνιμες μέρες αργότερα και όποτε είσαι έτοιμη προχώρα δυναμικά 😇

Σε ευχαριστώ και πςλι! Ναι αιμμοραγια μεγάλη είχα ένα μήνα μετά την αποβολη που δεν σταματουσε. Στις δέκα μέρες αφου έβλεπα ότι κάτι δε παει καλα με εκείνη τη περιοδο πηγα στο νοσοκομείο και μου έκαναν αποξεση γιατί είχα υπολλειματα. Αντε να δουμε τι θα κάνουμε από εδώ κ μπρος!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Litsadi είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου μόνο με την εφαρμογή βλέπεις την ωορρηξία σου ή κάνεις και τεστ;

δεν κανω τεστ γιατι θεωρω οτι θα με αγχωσουν!!εγω παντα καταλαβαινα την ωορρηξια απο ενα πονο στη δεξια ωοθηκη..ειχα τσεκαρει οτι την ημερα που ειχα αυτο το πονο στην εφαρμογη ηταν μερα ωορρηξιας...στη προηγουμενη περιοδο δεν ειχα καμια μερα του μηνα μεχρι να αδιαθετησω οποτε σκεφτηκα μην δεν εκανα ωορρηξια...αυτο το μηνα εχω πονακια περιοδου στις γονιμες...τι να πω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Kostef είπε:

Καλημερα κορίτσια!!! Τι κάνετε ? Εγώ έχω αρρωστουλη το μικρό μου, ανέβασε χθες πυρετο ξαφνικά. Ελπίζω να είναι του 24ωρου και να μας πςρασει γρήγορα... 

Εντομεταξύ περιοδος άφαντη.... Θα περιμενω μερικές μέρες ακόμα κ θα πάω στο γιατρό μάλλον, αν κ μου είπαν ότι μπορεί να συμβεί αυτό και να καθυστερήσει έτσι. 

Αχ περαστικά του κορίτσι μου! Μακάρι να του περάσει γρήγορα και να μην ταλαιπωρηθεί το γλυκουλι.🤗

Πιστεύω θα σου έρθει όπου να ναι. Άντε να ξεκινήσουμε τις προσπάθειες σιγά σιγά!!!!!!💗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η ntinaki83 είπε:

δεν κανω τεστ γιατι θεωρω οτι θα με αγχωσουν!!εγω παντα καταλαβαινα την ωορρηξια απο ενα πονο στη δεξια ωοθηκη..ειχα τσεκαρει οτι την ημερα που ειχα αυτο το πονο στην εφαρμογη ηταν μερα ωορρηξιας...στη προηγουμενη περιοδο δεν ειχα καμια μερα του μηνα μεχρι να αδιαθετησω οποτε σκεφτηκα μην δεν εκανα ωορρηξια...αυτο το μηνα εχω πονακια περιοδου στις γονιμες...τι να πω...

Για τον ίδιο λόγο τα απέφευγα και εγώ και στιριζωμουν στην εφαρμογή,άλλαξα γνώμη όταν ξεκίνησα να τα χρησιμοποιώ είδα ότι η ωορρηξία γινόταν 2 μέρες μετά και έχω ηρεμήσει από τότε. Ότι θέλεις εσύ κάνεις και ότι σε ηρεμεί 😇

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Litsadi είπε:

Για τον ίδιο λόγο τα απέφευγα και εγώ και στιριζωμουν στην εφαρμογή,άλλαξα γνώμη όταν ξεκίνησα να τα χρησιμοποιώ είδα ότι η ωορρηξία γινόταν 2 μέρες μετά και έχω ηρεμήσει από τότε. Ότι θέλεις εσύ κάνεις και ότι σε ηρεμεί 😇

Τωρα που δεν δουλευουμε ακολουθουμε το μερα παρα μερα για επαφες...οποτε καπου θα τη πιασω τη ρουφιανα🤣🤣🤣🤣...να σου πω την αληθεια επειδη ειχα αγχωθει καποια στιγμη μετα ουτε γονιμες δεν κοιταζα κ απλα κοιταγα οταν μπορουμε και θελουμε να εχουμε επαφες...κ όταν έμεινα έγκυος στη βιοχημική ουτε   γόνιμες ειχα υπολογισει και λιγες επαφες ειχαμε λογω δουλειας απλα ημουν χαλαρη ,ηρεμη κ απολαμβανα τη στιγμη..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 31 λεπτά, ο/η Ευάγγελοςτ είπε:

Αχ περαστικά του κορίτσι μου! Μακάρι να του περάσει γρήγορα και να μην ταλαιπωρηθεί το γλυκουλι.🤗

Πιστεύω θα σου έρθει όπου να ναι. Άντε να ξεκινήσουμε τις προσπάθειες σιγά σιγά!!!!!!💗

Ήρθε ήρθε!!! Θα βγω να το φωνάξω στο μπαλκόνι απο τη χαρά μου χαχα... Μόνο που συνέπεσε με τον μικρό που είναι γκρινιαρουλης και θέλει αγκαλιές με έπιασε κ η κοιλιά μου αστα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Celine είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου, εγω επιτέλους έκανα την σαλπιγγογραφια. Εσείς που έχετε κάνει αυτήν την εξέταση ποτέ αρχίσατε να παίρνετε την αντιβίωση; ξέχασα να το ρωτήσω στον γιατρό 😵

@Kostefπεραστικά στον γιόκα σου κορίτσι μου! Πόσες μέρες καθυστέρηση έχεις; 

Καλησπέρα κορίτσι!💗 Ωραία πέρασε κι αυτό! Εγώ έχει αρκετά χρόνια που την έκανα και δεν θυμάμαι καθόλου αλλά λογικά θα πρέπει να την ξεκινήσεις άμεσα. Πως ήταν τα αποτελέσματα σου;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λοιπόν κορίτσια εγώ είπα μιας και είμαι σε αναστολή και είμαι το πρωί σπίτι να παραγγείλω τεστακια ωορρηξίας για τον επόμενο μήνα γιατί αυτόν πέρασαν οι γόνιμες...περισσότερο για να δω αν κάνω ωορρηξία την μέρα που πιστεύω...Μπήκα λοιπόν εχθές το βράδυ και τα παραγγειλα με τη λογική ότι οπότε και να τα στείλουν θα είμαι σπίτι να τα παραλαβω...το αποτέλεσμα;;Σήμερα το μεσημέρι ήρθε e-mail από τη δουλειά ότι από Δευτέρα ξανά ξεκινάω οπότε αν δεν έρθουν αύριο από Δευτέρα δεν θα είμαι σπίτι να τα παραλαβω🤣🤣🤣🤣🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Litsadi είπε:

Για τον ίδιο λόγο τα απέφευγα και εγώ και στιριζωμουν στην εφαρμογή,άλλαξα γνώμη όταν ξεκίνησα να τα χρησιμοποιώ είδα ότι η ωορρηξία γινόταν 2 μέρες μετά και έχω ηρεμήσει από τότε. Ότι θέλεις εσύ κάνεις και ότι σε ηρεμεί 😇

Ναι συμφωνώ κ μένα δεν έπεφτε ακριβώς μέσα στην ημέρα της ωορρηξίας. Άλλωστε πρόκειται για μια εφαρμογή του κινητού βγάζει κατά προσέγγιση περίοδο , γόνιμες κτλ με βάση τα στοιχεία που καταχωρούμε.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Celine είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου, εγω επιτέλους έκανα την σαλπιγγογραφια. Εσείς που έχετε κάνει αυτήν την εξέταση ποτέ αρχίσατε να παίρνετε την αντιβίωση; ξέχασα να το ρωτήσω στον γιατρό 😵

@Kostefπεραστικά στον γιόκα σου κορίτσι μου! Πόσες μέρες καθυστέρηση έχεις; 

Τωρα είδα ότι δεν απάντησα, είχα αρχίσει κάποια στιγμή να γράφω αλλά σήμερα ήταν δυσκολη μερα. Σε ευχαριστώ  πιλυ ελπίζω να ξυπνήσει καλυτερα αυριο! Λογικά είχα 15 μέρες καθυστέρηση αλλα δεν μπορείς να το μετρήσεις σαν κανονικό κυκλο γιατί ήμουν από αποβολη. Με τόσα κομμάτια που εβγαλαν θα είχα και χοριακη ίσως δε θα είχε μηδενισει οπότε πως να ξεκινήσει ο νέος κυκλος. 

Για τη σαλπιγγογραφια και εμένα από τότε που την έκανα έχουν περασει αρκετά χρόνια και δε θυμάμαι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Celine σίγουρα τη μέρα που έκανα τη σαλπιγγογραφια ξεκίνησα την αντιβίωση. Δε θυμάμαι αν είχα ξεκινήσει από το πρωί, πριν την εξέταση δλδ ή το βράδυ. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 ώρες, ο/η Celine είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου, εγω επιτέλους έκανα την σαλπιγγογραφια. Εσείς που έχετε κάνει αυτήν την εξέταση ποτέ αρχίσατε να παίρνετε την αντιβίωση; ξέχασα να το ρωτήσω στον γιατρό 😵

@Kostefπεραστικά στον γιόκα σου κορίτσι μου! Πόσες μέρες καθυστέρηση έχεις; 

Καλημέρα κορίτσια! Αντιβιωση είχα ξεκινήσει το βράδυ της ίδιας μέρας! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Ευάγγελοςτ είπε:

Καλησπέρα κορίτσι!💗 Ωραία πέρασε κι αυτό! Εγώ έχει αρκετά χρόνια που την έκανα και δεν θυμάμαι καθόλου αλλά λογικά θα πρέπει να την ξεκινήσεις άμεσα. Πως ήταν τα αποτελέσματα σου;

Καλημέρα γλυκιά μου, τελικά δεν πονεσα καθόλου. Ήταν σαν να αδιαθετουσα, όπως με είχατε πει... Οι σάλπιγγες μου είναι πολύ καλές απλώς μου είπε ότι βλέπει μια ανομοιόμορφια στη μήτρα. Λογικά είναι ο πολυποδας. Την Τρίτη θα πάμε στο ιατρείο του με τον άντρα μου να μας πει λεπτομέρειες... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Kostef είπε:

Τωρα είδα ότι δεν απάντησα, είχα αρχίσει κάποια στιγμή να γράφω αλλά σήμερα ήταν δυσκολη μερα. Σε ευχαριστώ  πιλυ ελπίζω να ξυπνήσει καλυτερα αυριο! Λογικά είχα 15 μέρες καθυστέρηση αλλα δεν μπορείς να το μετρήσεις σαν κανονικό κυκλο γιατί ήμουν από αποβολη. Με τόσα κομμάτια που εβγαλαν θα είχα και χοριακη ίσως δε θα είχε μηδενισει οπότε πως να ξεκινήσει ο νέος κυκλος. 

Για τη σαλπιγγογραφια και εμένα από τότε που την έκανα έχουν περασει αρκετά χρόνια και δε θυμάμαι.

Πέρασες κ συ δύσκολα κορίτσι μου, αντε τώρα που ήρθε η περίοδος σου θα επανέλθει το σώμα στην κανονικότατα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η annie! είπε:

@Celine σίγουρα τη μέρα που έκανα τη σαλπιγγογραφια ξεκίνησα την αντιβίωση. Δε θυμάμαι αν είχα ξεκινήσει από το πρωί, πριν την εξέταση δλδ ή το βράδυ. 

Εγώ τελικά ξεκίνησα στις 14:00 οπότε μετά αναγκαστικά ξενύχτησα μέχρι τις 02:00. Άσε που έπρεπε να φάω κιόλας τέτοια ώρα για να πάρω την αντιβίωση. Βλέπω την ζυγαριά να ανεβαίνει κ αντε να δούμε μετά πως θα την κατεβάσουμε 😁

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Maroulita! είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Αντιβιωση είχα ξεκινήσει το βράδυ της ίδιας μέρας! 

Εγώ δυστυχώς βιάστηκα και τώρα θα το παίρνω σε άκυρη ώρα... Δεν πειράζει όμως θα περάσει και αυτό 😊 ευχαριστώ όλες για το ενδιαφέρον κ τις Απαντήσεις σας 😍

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 53 λεπτά, ο/η Celine είπε:

Εγώ τελικά ξεκίνησα στις 14:00 οπότε μετά αναγκαστικά ξενύχτησα μέχρι τις 02:00. Άσε που έπρεπε να φάω κιόλας τέτοια ώρα για να πάρω την αντιβίωση. Βλέπω την ζυγαριά να ανεβαίνει κ αντε να δούμε μετά πως θα την κατεβάσουμε 😁

Σταδιακά άλλαξε την ώρα.. Πάρε για παράδειγμα το μεσημέρι σήμερα στη 13.00, το βράδυ στις 12.00 κοκ μέχρι να βρεις την ώρα σου. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 37 λεπτά, ο/η annie! είπε:

Σταδιακά άλλαξε την ώρα.. Πάρε για παράδειγμα το μεσημέρι σήμερα στη 13.00, το βράδυ στις 12.00 κοκ μέχρι να βρεις την ώρα σου. 

Έχεις δίκιο κ γω το σκέφτηκα. Εσύ πως είσαι κορίτσι μου; σε λίγο καιρό τελειώνει ο αγώνας σου ε; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 43 λεπτά, ο/η Celine είπε:

Έχεις δίκιο κ γω το σκέφτηκα. Εσύ πως είσαι κορίτσι μου; σε λίγο καιρό τελειώνει ο αγώνας σου ε; 

Καλά είμαι, δεν πολύ κοιμάμαι πλέον τα βράδια αλλά δεν πειράζει. Με προετοιμάζουν τα μικρά..  Ναι από δω κ πέρα πλέον τα περιμένουμε. Ιδανικά θελουμε να μείνουν μέχρι αρχές Γενάρη στην κοιλιτσα!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η annie! είπε:

Καλά είμαι, δεν πολύ κοιμάμαι πλέον τα βράδια αλλά δεν πειράζει. Με προετοιμάζουν τα μικρά..  Ναι από δω κ πέρα πλέον τα περιμένουμε. Ιδανικά θελουμε να μείνουν μέχρι αρχές Γενάρη στην κοιλιτσα!! 

Annie μου με το καλό να τα δεχτείτε, γερά και καλότυχα!!! Το πιο ωραίο δώρο!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η kaounmar είπε:

Annie μου με το καλό να τα δεχτείτε, γερά και καλότυχα!!! Το πιο ωραίο δώρο!!!

Σ ευχαριστώ πολύ κοριτσάκι μου!! Με το καλό και συ να υποδεχτείς τα εμβρυακια σου κ να φωλιάσουν εκεί!!🤰🏼🤞🏻💕 Στο έχω πει αυτή θα είναι η τυχερή σου φορά!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η annie! είπε:

Σ ευχαριστώ πολύ κοριτσάκι μου!! Με το καλό και συ να υποδεχτείς τα εμβρυακια σου κ να φωλιάσουν εκεί!!🤰🏼🤞🏻💕 Στο έχω πει αυτή θα είναι η τυχερή σου φορά!! 

Σε αγαπώ και μόνο που το λες, επίσης για το θάρρος που μου δίνεις να πιστέψω ξανά στο θαύμα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 3/12/2020 at 12:37 ΜΜ, ο/η Celine είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου, εγω επιτέλους έκανα την σαλπιγγογραφια. Εσείς που έχετε κάνει αυτήν την εξέταση ποτέ αρχίσατε να παίρνετε την αντιβίωση; ξέχασα να το ρωτήσω στον γιατρό 😵

@Kostefπεραστικά στον γιόκα σου κορίτσι μου! Πόσες μέρες καθυστέρηση έχεις; 

Καλημέρα κορίτσι! Την αντιβίωση την ξεκινάς αμέσως μετά την εξέταση ... Εάν την κάνεις νωρίς το πρωί τότε παίρνεις χάπι κ για το πρωί, ειδάλλως κατευθείαν το βράδυ δεδομένου ότι την παίρνουμε ανά 12ωρο ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...