Μετάβαση σε περιεχόμενο

Του Δεκέμβρη αρχιμηνιά να φέρει πολλά γερά μωρά,,, πίστη, αγάπη και ελπίδα ,,,μια αγκαλιά μεγάλη ασπίδα!!! 🤞🙏⛪👶❤️


condios

Recommended Posts

Καλημέρα και χρόνια πολλά. Υγεία , αγάπη και τύχη σε όλες μας!!!!! Να περάσετε όμορφα!!! 🎄🎅❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 45 λεπτά, ο/η ntinaki83 είπε:

Καλα Χριστούγεννα κοριτσια!!χρονια πολλα σε όλες!!φαγαμε του σκασμού!!αμα ακουσετε κανα μπαμ εγω θα ειμαι🤣🤣🤣

Αχ κι εγώ έφαγα πολύ! Μετά ακολούθησαν και τα γλυκά! Άστα! 

Υ.Γ Αδιαθετησες τελικά ntinaki μου; Δεν είδα αν έγραψες κάτι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλά Χριστούγεννα σε όλες κορίτσια!!! Με υγεία κ ευτυχία, εύχομαι η νέα χρονιά να μας φέρει αυτό που επιθυμούμε όλες μας.. εγώ απ' το σημερινό  φαι τα δίδυμα θα τα βρω μισό κιλό πάνω την Δευτέρα στον υπέρηχο 🤣🤣👶👶

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοριτσια και χρονια πολλα!!

Θα ηθελα να ρωτήσω, πως διαχειρίζεστε το κομμάτι του άγχους;

Ενω ξεκίνησα χαλαρά και με αμφιθυμία, ξαφνικα η επιθυμία μου για ενα ακομη μωρό, πηρε τεράστιες διαστάσεις στο μυαλό μου. Τοσο που ειλικρινά δεν μου αρεσει μεν αλλα δεν μπορω και να το ελέγξω.

Ολη τη μερα αυτο σκέφτομαι... και ως απαισιόδοξος άνθρωπος που είμαι, (οταν θελω κατι πολυ, παντα σκεφτομαι απαισιόδοξα σενάρια) με κυριεύει το άγχος. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλά Χριστούγεννα κορίτσια και του χρόνου όλες με γεμάτες αγκαλιές!! 

@lactaki φάε φίλη μου τώρα που μπορείς ακόμα.. Μετά δε θα έχει χώρο για το στομάχι, θα είναι τα δίδυμα παντού.. Ξεκάθαρα πρώτη φορά στα χρονικά που τέτοιες μέρες έφαγα τόσο λίγο.. Που να το πεις κ να σε πιστέψουν😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Tonia. είπε:

Καλησπερα κοριτσια και χρονια πολλα!!

Θα ηθελα να ρωτήσω, πως διαχειρίζεστε το κομμάτι του άγχους;

Ενω ξεκίνησα χαλαρά και με αμφιθυμία, ξαφνικα η επιθυμία μου για ενα ακομη μωρό, πηρε τεράστιες διαστάσεις στο μυαλό μου. Τοσο που ειλικρινά δεν μου αρεσει μεν αλλα δεν μπορω και να το ελέγξω.

Ολη τη μερα αυτο σκέφτομαι... και ως απαισιόδοξος άνθρωπος που είμαι, (οταν θελω κατι πολυ, παντα σκεφτομαι απαισιόδοξα σενάρια) με κυριεύει το άγχος. 

Χρόνια πολλά κορίτσι!

Εγώ δεν το διαχειρίζομαι!😆 Πίστευα ότι την δεύτερη φορά θα ήμουν πιο κουλ αλλά δυστυχώς δεν είμαι. Είναι τόσο μεγάλη η επιθυμία μου για ένα ακόμα παιδάκι που με πιάνει τρομερό άγχος μερικές φορές. Βασικά δεν ξέρω αν είναι άγχος ή φόβος ότι δεν θα τα ξανακαταφερω. Προσπαθώ όμως να είμαι θετική κι όταν πάει να με πάρει από κάτω λέω όχι. Θα κάνω ότι περνάει από το χέρι μου και θα έρθει! Αυτό μου δίνει δύναμη, με κάνει να το πιστεύω και εντέλει ένα χαμόγελο σχηματίζεται στο πρόσωπο μου!

Πίστεψε στο όνειρο σου και κάνε το πραγματικότητα. Αυτό μόνο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Ευάγγελοςτ είπε:

Αχ κι εγώ έφαγα πολύ! Μετά ακολούθησαν και τα γλυκά! Άστα! 

Υ.Γ Αδιαθετησες τελικά ntinaki μου; Δεν είδα αν έγραψες κάτι.

οχι δεν αδιαθετησα ακομη...εκανα ομως χοριακη τη τεταρτη κ βγηκε αρνητικη...σημερα ειχα πονους αλλα αφαντη ακομη η κυρια...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Ευάγγελοςτ είπε:

Χρόνια πολλά κορίτσι!

Εγώ δεν το διαχειρίζομαι!😆 Πίστευα ότι την δεύτερη φορά θα ήμουν πιο κουλ αλλά δυστυχώς δεν είμαι. Είναι τόσο μεγάλη η επιθυμία μου για ένα ακόμα παιδάκι που με πιάνει τρομερό άγχος μερικές φορές. Βασικά δεν ξέρω αν είναι άγχος ή φόβος ότι δεν θα τα ξανακαταφερω. Προσπαθώ όμως να είμαι θετική κι όταν πάει να με πάρει από κάτω λέω όχι. Θα κάνω ότι περνάει από το χέρι μου και θα έρθει! Αυτό μου δίνει δύναμη, με κάνει να το πιστεύω και εντέλει ένα χαμόγελο σχηματίζεται στο πρόσωπο μου!

Πίστεψε στο όνειρο σου και κάνε το πραγματικότητα. Αυτό μόνο!

Εγω αγχώνομαι και γιατι αγχώνομαι αν με καταλαβαινεις χα χα!

Δεν θελω να αγχώνομαι γιατί φοβάμαι μήπως απ'το άγχος μου μπλοκαρω μια πιθανή σύλληψη.

Διαβασω τοσα παραδείγματα γυναικών που προσπαθούσαν και αγχωνοντουσαν και τελικά τα κατάφεραν οταν το εβγαλαν απ'το μυαλο τους.

Σκέφτομαι να ξεκινήσω κατι που να με βοηθησει ως προς το αγχος κυρίως. Παράδειγμα, ρεφλεξολογια η βελονισμό. Αλλα και πάλι δεν ξέρω κατα πόσο βοηθούν.

Επισης παρήγγειλα τεστ ωορρηξιας. Τα προπληρωσα και μετα απο δύο ώρες, το μετάνιωσα. Φοβάμαι μην μου δημιουργήσουν τελικα περισσότερο άγχος.

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Tonia. είπε:

Εγω αγχώνομαι και γιατι αγχώνομαι αν με καταλαβαινεις χα χα!

Δεν θελω να αγχώνομαι γιατί φοβάμαι μήπως απ'το άγχος μου μπλοκαρω μια πιθανή σύλληψη.

Διαβασω τοσα παραδείγματα γυναικών που προσπαθούσαν και αγχωνοντουσαν και τελικά τα κατάφεραν οταν το εβγαλαν απ'το μυαλο τους.

Σκέφτομαι να ξεκινήσω κατι που να με βοηθησει ως προς το αγχος κυρίως. Παράδειγμα, ρεφλεξολογια η βελονισμό. Αλλα και πάλι δεν ξέρω κατα πόσο βοηθούν.

Επισης παρήγγειλα τεστ ωορρηξιας. Τα προπληρωσα και μετα απο δύο ώρες, το μετάνιωσα. Φοβάμαι μην μου δημιουργήσουν τελικα περισσότερο άγχος.

 

Αχ σε καταλαβαίνω! Κι εγώ το σκέφτομαι μήπως το μπλοκάρω το θέμα γιατί και ο γιατρός μου το τόνισε ότι πρέπει να χαλαρώσω.

Όσο για τα τέστ το πρόβλημα δεν είναι ότι αγχωνουν εμένα αλλά τον καημενουλη τον άντρα μου!😆

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η annie! είπε:

Καλά Χριστούγεννα κορίτσια και του χρόνου όλες με γεμάτες αγκαλιές!! 

@lactaki φάε φίλη μου τώρα που μπορείς ακόμα.. Μετά δε θα έχει χώρο για το στομάχι, θα είναι τα δίδυμα παντού.. Ξεκάθαρα πρώτη φορά στα χρονικά που τέτοιες μέρες έφαγα τόσο λίγο.. Που να το πεις κ να σε πιστέψουν😂

Χαχαχαχαχα ναι ε??? Άντε να δούμε.. στην 23η είμαι ακόμα το ελέγχω. Κόρες θα κάνω τελικά όλα καλά στη β επιπέδου πάει κ αυτή!!! Με το καλό κ εσύ κοντεύεις να τα πάρεις αγκαλίτσα🙏❣️❣️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η lactaki είπε:

Χαχαχαχαχα ναι ε??? Άντε να δούμε.. στην 23η είμαι ακόμα το ελέγχω. Κόρες θα κάνω τελικά όλα καλά στη β επιπέδου πάει κ αυτή!!! Με το καλό κ εσύ κοντεύεις να τα πάρεις αγκαλίτσα🙏❣️❣️

2 κοριτσάκια;;;; Κορδέλες και φορεματακια παντουυυυ!!!😍😍😍 Με το καλό γλυκιά μου!! Ναι ναι κοντεύω. 2-3 βδομαδες έμειναν.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η annie! είπε:

2 κοριτσάκια;;;; Κορδέλες και φορεματακια παντουυυυ!!!😍😍😍 Με το καλό γλυκιά μου!! Ναι ναι κοντεύω. 2-3 βδομαδες έμειναν.

Όπως το πες θα τον τρελάνουμε τον μπαμπά μας κορδέλες παντού χαχαχα!!!! Γερά να ναι μωρέ!!τέλεια με το καλό έχεις φθάσεις στο τέλος κ στον στόχο που θέτουμε!!! Εγώ την Δευτέρα έχω πάλι στο γιατρό μου.. περνάνε οι βδομαδες αλλά η αλήθεια αυτός ο 6ος τεράστιος βρε παιδί μου χαχαχαχα... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η lactaki είπε:

Χαχαχαχαχα ναι ε??? Άντε να δούμε.. στην 23η είμαι ακόμα το ελέγχω. Κόρες θα κάνω τελικά όλα καλά στη β επιπέδου πάει κ αυτή!!! Με το καλό κ εσύ κοντεύεις να τα πάρεις αγκαλίτσα🙏❣️❣️

Αχ κοριτσάκια έχεις lactaki μου!🤗 Τυχερός ο μπαμπακας! Με τρεις κοριτσαρες όλα στα πόδια του θα τα έχει!💗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η ntinaki83 είπε:

οχι δεν αδιαθετησα ακομη...εκανα ομως χοριακη τη τεταρτη κ βγηκε αρνητικη...σημερα ειχα πονους αλλα αφαντη ακομη η κυρια...

Αυτό θα πει ψυχολογικός πόλεμος! Την άτιμη! Αφού ξεκίνησαν τα πονάκια όμως ίσως σου έρθει όπου να ναι. Μάλλον θα είναι κάποια αλλαγή στον κύκλο σου. Δεν πειράζει ntinaki μου ο άλλος μήνας θα είναι ο τυχερός!😉

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Ευάγγελοςτ είπε:

Αχ κοριτσάκια έχεις lactaki μου!🤗 Τυχερός ο μπαμπακας! Με τρεις κοριτσαρες όλα στα πόδια του θα τα έχει!💗

Ναιιιιι τελικά κοριτσαρες έχω!!! Γερά να ναι είδαμε φατσούλες στη β επιπέδου ξετρελαθηκαμε. Να πάνε όλα καλά σ όλες μας κ γρήγορα να μεγαλώνουν οι οικογένειες μας. Τα καλύτερα σας εύχομαι κ εσάς🙏😘👶

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Ευάγγελοςτ είπε:

Αχ σε καταλαβαίνω! Κι εγώ το σκέφτομαι μήπως το μπλοκάρω το θέμα γιατί και ο γιατρός μου το τόνισε ότι πρέπει να χαλαρώσω.

Όσο για τα τέστ το πρόβλημα δεν είναι ότι αγχωνουν εμένα αλλά τον καημενουλη τον άντρα μου!😆

Εγω δεν θα του το πω. Οχι πως θα τον πειραξει, αλλα θα τον αγχώσει και δεν θελω επισης να το δει οτι κανουμε σεξ τωρα μονο και μόνο για την τεκνοποιηση. Οι αντρες λειτουργούν διαφορετικά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η Tonia. είπε:

Εγω δεν θα του το πω. Οχι πως θα τον πειραξει, αλλα θα τον αγχώσει και δεν θελω επισης να το δει οτι κανουμε σεξ τωρα μονο και μόνο για την τεκνοποιηση. Οι αντρες λειτουργούν διαφορετικά.

Ακριβώς έτσι! Μπλοκάρουν καμιά φορά. Καλύτερα να μην του πεις τίποτα!

Κι εγώ αυτό λέω αλλά πολλές φορές δεν μπορώ να κρατηθώ και του το ξεφουρνιζω!😁 Βασικά του δείχνω και το τεστακι!😆 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Ευάγγελοςτ είπε:

Ακριβώς έτσι! Μπλοκάρουν καμιά φορά. Καλύτερα να μην του πεις τίποτα!

Κι εγώ αυτό λέω αλλά πολλές φορές δεν μπορώ να κρατηθώ και του το ξεφουρνιζω!😁 Βασικά του δείχνω και το τεστακι!😆 

Τα χρησιμοποιεις καιρο; Δεν σου έχουν προκαλέσει περισσοτερο άγχος;

Λεω να τα δοκιμάσω μονο στον επόμενο κύκλο κι αν δω οτι με αγχωνουν παραπάνω, τότε τα αφήνω.

Απλα θεωρω πως οταν δω θετικο τεστ και ξεκινήσω φουλ προσπάθειες, τι πιθανότητα υπάρχει να μην το σκέφτομαι μετα; κααμιαα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Tonia. είπε:

Τα χρησιμοποιεις καιρο; Δεν σου έχουν προκαλέσει περισσοτερο άγχος;

Λεω να τα δοκιμάσω μονο στον επόμενο κύκλο κι αν δω οτι με αγχωνουν παραπάνω, τότε τα αφήνω.

Απλα θεωρω πως οταν δω θετικο τεστ και ξεκινήσω φουλ προσπάθειες, τι πιθανότητα υπάρχει να μην το σκέφτομαι μετα; κααμιαα!!

Καλημέρα!!! Για το άγχος ας μην το συζητήσουμε εγώ το έχω φτάσει σε άλλο επίπεδο.... Τώρα όσον αφορά τα τεστακια κι εγώ πρώτη φορά τα έκανα και μπορώ να σου πω ότι είμαι πιο ήρεμη από άλλες φορές όχι ότι δεν το σκέφτομαι αλλά η μεγάλη διαφορά είναι ότι πριν είχα άγχος και για το αν πέτυχα τις σωστές μέρες ενώ τώρα που ξέρω ότι οι επαφές ήταν σωστές είμαι πιο ήρεμη και περιμένω να δω τι καναμε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Tonia. είπε:

Τα χρησιμοποιεις καιρο; Δεν σου έχουν προκαλέσει περισσοτερο άγχος;

Λεω να τα δοκιμάσω μονο στον επόμενο κύκλο κι αν δω οτι με αγχωνουν παραπάνω, τότε τα αφήνω.

Απλα θεωρω πως οταν δω θετικο τεστ και ξεκινήσω φουλ προσπάθειες, τι πιθανότητα υπάρχει να μην το σκέφτομαι μετα; κααμιαα!!

Καλημέρα Tonia μου! Το να μην το σκέφτεσαι είναι λίγο δύσκολο. Λογικά ξέρεις περίπου τις γόνιμες σου άρα το έχεις ήδη στο πίσω μέρος του μυαλού σου. Εμένα προσωπικά δεν με αγχωνουν γιατί έχω σταθερό κύκλο και στην ωορρηξία έχω πόνους. Μερικές φορές αρκετά έντονους. Τα αγόρασα βασικά για να το επιβεβαιώσω και με τα τέστ. Έλεγα αφού δεν μένω έγκυος μήπως κάνω εγώ κάποιο λάθος. Τελικά όμως είχα δίκαιο. Το σώμα μου έστελνε τα σωστά μηνύματα!😘

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...